Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertajánló

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Sanghaji Filharmonikusok a MŰPÁban:
 
http://mupa.hu/program/a-sanghaji-filha ... 1-22_19-30
 
Tudok kedvezményesen jegyet venni.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


November 18-án az Anathema lép fel a Diesel Club-ban.
http://www.dieselclub.hu/?p=2#321
 
http://www.youtube.com/watch?v=jn-VabI6O68

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


November 15-én az A38 hajón Ozric Tentacles koncert lesz.
http://www.a38.hu/?p=programok&nap=20101115
 
http://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: NZS »


Ahogy láttam, egyelőre egyedül fogok ülni az egyik legjobb helyen. Ennyire drága így?
NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: NZS »

Ez koncert, de mozis változat. Origón olvastam. Kispál és a Borz film lesz nov. 24-én országos mozihálózatban. Napozz Holddal 3000 Ft a jegy, amihez dupla DVD jár. Akit érdekel, az megnézheti. Szegeden a belvárosi moziban lesz, én már megvettem a jegyet. NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...


Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: bolygo »


After Crying, Random Deeds az A38 hajón!!!!
 
 
http://a38.hu/?p=programok&id=2274
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6066

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Sziget 2010 augusztus 10.
 
A BJC-Amfiteátrum színpadán a Magyar Jazz Napja elnevezésű program keretében a magyar jazz zene élvonala és külföldi sztárok is képviselik magukat. Ennek keretében augusztus 10-én láthatjuk például Tommy Campbell-t, a kiváló amerikai jazzdobost, aki László Attilával és Oláh Kálmánnal lép fel. Dennis Chambers és Dean Brown Csepregi Gyulával és Vasvári Pállal játszik majd, a Budapest Jazz Orchestaval lép a fel legtöbb Grammy-díjra jelölt jazz-zenész, George Duke, míg Gary Willis Tony Lakatossal karöltve a Loop Doctors formációt erősíti majd.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


METALLICA 

 
Péntek, 14. Máj 2010, 17:30
Puskás Ferenc Stadion, Budapest, Magyarország
 
A Live Nation Hungary büszkén jelenti be, hogy a világ egyik legnagyobb hatású heavy metal együttese, a Metallica 2010. május 14-én Budapesten lép színpadra, a Puskás Ferenc Stadionban.
 
A turné eddigi állomásain rendkívül gyors ütemben keltek el a jegyek, így a budapesti koncert kapcsán is arra számítunk, hogy pár nap alatt akár teltházas lehet a rendezvény.
 


Egész tűrhető jegyárak.
 
Szerintem első nap a kiemelt állók fognak elfogyni, és az első héten elmegy 14-15 ezer jegy.
 
Azért a néhány nap alatt telt ház esélytelen, válságmifene és az elmúlt 15 év hullámzó minőségű és stílusú lemezei már nem a fénykort idézi...
 
Sztem én a koncert napján veszek jegyet féláron

A tavalyi müncheni Metallica koncertre néhány nap alatt elfogytak a jegyek elővételben. Fergeteges buli volt. Idén sajnos nem jönnek.
 
Jön viszont Eric Clapton és Steve Winwood, 2010. június 5, Königsplatz.
 




LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: bolygo »


Orszáczky Jackie Memorial – Syrius Anno Live retrospektiv lemezbemutató
 
Dátum: 2010. február 5. péntek 20:00
Helyszín: Gödör Klub
 
 
20:00 Szakcsi Lakatos Béla-Kőszegi Imre-Egri János, Syrius "Anno Live" retrospektiv lemezbemutató koncert: Házigazda a Frank Zappa Emlékzenekar, fellépnek: Pataky László (a Syrius zeneszerzője, orgonistája), Tátrai Tibor (a Syrius gitárosa), Török Ádám (fuvola,ének), Somos András, Somos Péter. Az est védnöke Ráduly Mihály (A Syrius társzeneszerzője, szaxofonosa, a lemez kiadója) • 1500 Ft
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Ma itt fogunk jót szórakozni:
 
http://www.azmusic.hu/bejegyzes.php?hir_id=16

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Szerintem a legjobb albumuk az "...And Justice For All".Ha nem ismered akkor szerezd be mindenképpen.
Lehet hülyeséget írok de nekem úgy tűnik hogy a Death Magnetic-kel ahhoz a lemezhez szerettek volna visszatérni egy kicsit.

Természetesen megvan az összes album!
Én is így gondolom, bár nagytudású elmélyült Metallica fanatikus barátaim kicsit hattyúdalnak érzik ezt az albumot, de én nagyon örülök, hogy pont most jönnek el koncertezni kis hazánkba, amikor kihoztak egy számomra kedves albumot és még bírnak mozogni is. :kiraly:
 
Mindenképpen egy maradandó élményre számítok!
 
Egyébként jah, én is úgy érzem, hogy a miliője nagyon hasonlít a Justice-hoz. Jó kis szikár zene. Szeressem

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: AteeG »

29-én jön valaki a Mirigy jubileumi koncertjére? Kollégákkal utazunk fel Pestre és meglessük.

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: lotka »


Sztem én a koncert napján veszek jegyet féláron   
Azért a biztonság kedvéért én már megvettem a sajátom nehogy lemardjak rólla vagy elköltsem a pénzem addigra! :kiraly:
És nagyon-nagyon-nagyon várom már!

Vendég

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Death Magnetic album szerintem irgalmatlan jó lett! Emellett a legjobb barátom Metallica mániás és még valahogy én is el tudom viselni a világ legismertebb és legkomolyabb jelenkori metál zenekarát. Én úgy vagyok vele, hogy életemben egyszer ezt látnom kell, és már van is jegyem Kötelező darab. Sajnos inkább azt mondom, hogy ez és ne Mark Knopfler...

Szerintem a legjobb albumuk az "...And Justice For All".Ha nem ismered akkor szerezd be mindenképpen.
Lehet hülyeséget írok de nekem úgy tűnik hogy a Death Magnetic-kel ahhoz a lemezhez szerettek volna visszatérni egy kicsit.

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


metalicskára én is menek majd, de nálunk ekkora stadion sosem volt full házas
még a 91-es álomálomálom monsters of rock bulin(ac/dc, metalicska, queensryche, mötley crüe) is mindössze 47ezer ember volt
oda azért 60-70 ezer ember befér
majd tavasszal veszek rá jegyet

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Death Magnetic album szerintem irgalmatlan jó lett! Emellett a legjobb barátom Metallica mániás és még valahogy én is el tudom viselni a világ legismertebb és legkomolyabb jelenkori metál zenekarát. Én úgy vagyok vele, hogy életemben egyszer ezt látnom kell, és már van is jegyem
Kötelező darab. Sajnos inkább azt mondom, hogy ez és ne Mark Knopfler...

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


METALLICA 

 
Péntek, 14. Máj 2010, 17:30
Puskás Ferenc Stadion, Budapest, Magyarország
 
A Live Nation Hungary büszkén jelenti be, hogy a világ egyik legnagyobb hatású heavy metal együttese, a Metallica 2010. május 14-én Budapesten lép színpadra, a Puskás Ferenc Stadionban.
 
A turné eddigi állomásain rendkívül gyors ütemben keltek el a jegyek, így a budapesti koncert kapcsán is arra számítunk, hogy pár nap alatt akár teltházas lehet a rendezvény.
 


Egész tűrhető jegyárak.
 
Szerintem első nap a kiemelt állók fognak elfogyni, és az első héten elmegy 14-15 ezer jegy.
 
Azért a néhány nap alatt telt ház esélytelen, válságmifene és az elmúlt 15 év hullámzó minőségű és stílusú lemezei már nem a fénykort idézi...
 
Sztem én a koncert napján veszek jegyet féláron

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Tristis »


METALLICA
 

 
Péntek, 14. Máj 2010, 17:30
Puskás Ferenc Stadion, Budapest, Magyarország
 
Jegyárusítás kezdete: december 15. 10:00
 
Jegyárak, illetve azok helye: Stadion képe
 
Info:
A Live Nation Hungary büszkén jelenti be, hogy a világ egyik legnagyobb hatású heavy metal együttese, a Metallica 2010. május 14-én Budapesten lép színpadra, a Puskás Ferenc Stadionban.
 
A legjobb koncert bandák között számon tartott csapat negyedszerre látogat hazánkba, a rajongók most 11 évnyi várakozás után láthatják a James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett és Robert Trujillo alkotta négyest.
 
A World Magnetic Tour ’10 elnevezésű koncertkörút az idén megkezdett nagyszabású stadionturné folytatása lesz, amelyet már eddig is közel 2 millió ember látott világszerte; a 2010-es része januárban Dél-Amerikában kezdődik, majd tavasszal ér Európába.
 
A budapesti koncertre öt jegykategória lesz: a küzdőtéren közvetlenül a színpad előtt úgynevezett front of stage szektor kerül kialakításra, ide csupán limitált számú rajongó tud jegyet váltani. A normál állójegyek mellett még három különböző árú ülőjegy lesz megvásárolható; ezek a színpaddal szemben, illetve oldalirányban elhelyezkedő lelátókra szólnak, a jegy ára kifejezi a színpadtól való távolságot.
 
A turné eddigi állomásain rendkívül gyors ütemben keltek el a jegyek, így a budapesti koncert kapcsán is arra számítunk, hogy pár nap alatt akár teltházas lehet a rendezvény.
 
A Metallica várhatóan az idén összeállított programhoz hasonlót játszik majd Budapesten is, ez azt jelenti, hogy több mint 2 órás koncertre és a Death Magnetic album dalai mellett a kultikussá vált slágerekre is készülhetnek a koncertlátogatók.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6066

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Corea, Clarke & White - Power of Three - Jegyvásárlás irodánkban
2009.11.07. 20:00
 
Budapest Kongresszusi Központ
 
Corea, Clarke & White - Power of Three
 
Miles Davis’ electric band a késő 60-as években (olyan jellegzetes klasszikus albumokkal mint az IN A SILEN WAY és a BITCHES BREW) keltetőgépként szolgált számos úttörő jazz fúziós zenekarnak. Olyanok jöttek létre, mint Tony Williams Lifetime-ja, Herbie Hancock Headhunters-sze, John McLaughlin Mahavishnu Orchestra-ja, Joe Zawinul és Wayne Shorter Weather Report-ja, és Chick Corea legendás Return to Forever-je, melynek élettartalma 1972-től 1977-ig kiterjedt.
 
Miután Corea elhagyta Miles alkalmazását, segítet megalapítani az avantgarde akusztikus Circle quartet-et Anthony Braxton szakszofonossal, Dave Holland basszusgitárossal és Barry Altschul-lal a doboknál. De Corea-nak lett egy új gondolata is: a kevesebb ezoterikusság irányvonala, ahol nagyobb közönségnek tudná zenéje által kifejezni magát – egy csapat, aki hűen kommunikálja a hang tisztaságát, az improvizáció kihívását komplex kompoziciókon és a tradicionális jazz és a rock zene összeolvasztásának felfedezésével. Az idő megérett arra, ami ezután jött.
 
Return to Forever: ez az egység volt és a rövid öt évben uralták a fúziós univerzumot, kiszélesítve a nyelvezetet funk töltetű elektromos rock-jazztől az akusztikus Corea nyugalomig, még több klasszikusok által inspirált darabig. A múlt évben újra sikeresen összeállt turnéjukon a harmonikus konvergencia, amit Chick Corea, Stanley Clarke és Lenny White érzett oda vezetett, hogy a jazz supergroup formációja megalakul: Corea, Clarke és White.
 
Az állandóan táguló Corea az ujjhegyeiknél és a hihetetlen improvizációs adottságuk és zenei munkássága mindhárom jazz legendának, ez a trio akusztikus boldogságon, funky jazzességen, tudat-tágításon szárnyal klasszikuson és minden közbeeső világon át.
 
Corea, Clarke és White zenei mesterek a közönséget csodálatos tagoltságú hangfelfedező útra küldik.
 
„A románc a kivégzés élességével van megváltva, az együttes brilliánságával …a csapat improvizációi állandóan felfrissítik a zenét, fenntartva, talán, valami, ami belül még mindig futurisztikus.”
 
Oregonian
 
„…Clarke elképesztő basszusgitár szólója, mely John Coltrane: A Love Supreme kalapjának a meglegyintése, az ember megüti, megtépi és alázatra hajtja a hangszert, hogy örömteli zenét mutasson. Corea az egész zongorával játszott, beleértve a billentyűhúrok tépését és rákoppintását a nyitott fedélen át. White végre megengedte a végtagjának a független ragyogást egy szikopál szólóval, ami megtévesztően könnyűnek nézet ki. De minden jó volt és az elbűvölt tömegnek nem volt választása minthogy maradjon és tapsoljon.”
 
Deseret News
 
 
Jegyek:
8,900 Ft.-
15,900 Ft.-
14,900 Ft.-
12,900 Ft.-
11,900 Ft.-

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6066

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


2009. október 22., csütörtök, 20:00
 
Richard Bona és új zenekara
„The Ten Shades of Blues”
lemezbemutató koncert
Teátrum
 
Richard Bona egy pici kameruni faluban született, ahol a jazzt és a mai zenét még csak hírből sem ismerték. A templomi gyermekkórusban eltöltött évek után – tinédzserként – saját készítésű fúvós hangszereken és tizenkét húrú gitáron játszott, majd Jaco Pastorius lemezeinek hatására basszusgitározni kezdett.
 
Apja halála után – 22 évesen – Párizsba költözött, két hónappal később azonban már olyan rangos zenészeket kísért, mint Didier Lockwood, Manu Dibango
vagy Salif Keita. Emellett zeneiskolában fejlesztette elméleti tudását és építette kapcsolatait
a zenészvilágban. 1995-ben Mike Stern invitálására New Yorkba költözött, és bár eleinte egy szót sem beszélt angolul, kézről kézre adták a sztárok. Azóta a jazz, a világzene és a soul határmezsgyéjén alkotva olyan nevekkel játszott együtt, mint Herbie Hancock,Chick Corea,David Sanborn. Zenélt továbbá Harry Belafonte,Larry Coryell, MichaelésRandy Brecker, Steve Gadd,Georges Benson,Bobby McFerrin,Brandford Marsalis és Chaka Khan lemezein, illetve turnézott a Zawinul Syndicate, a Pat Metheny Group és a Steps Ahead kötelékében. Páratlan basszusgitáros tudása mellett egyre nagyobb teret kapott sokoldalúsága kibontakoztatására: énekesként és ütőhangszeresként játszott a Pat Metheny Group Speaking of now című lemezén. 1999 óta jelentet meg szólólemezeket (Scenes from my life – 1999, Reverence – 2001, Munia – 2003, Tiki – 2005, Bona Makes You Sweat – 2008, The Ten Shades of Blues – 2009), amelyeken végre „főszereplőként” is megismerhettük ezt a rendkívül egyedi hangú muzsikust. Szólóprodukciója, Richard sokoldalúsága és páratlan technikai tudása ellenére jóval túlmutat az öncélú hangszerbemutatón: ihletett dalokat, alázatos muzsikálást hallhatunk a páratlanul egyedi, magával ragadó élményt nyújtó Bonától. A sajátos „douala” nyelven éneklő Bona – az utóbbi években megszokott zenekarát lecserélve – új felállásban érkezik a Millenárisra – október 22-én, ahol vadonatúj The Ten Shades of Blues című lemezét mutatja be.
Zenészek: Richard Bona – basszusgitár/ének | Etienne Stadwijk – billentyűs hangszerek | Jean Christophe Maillard (aka Mbutu)– gitár | Obed Calvaire – dob | Mike Rodriguez – trombita | Marshall Gilkes – harsona
http://www.bonatology.com/
 
Jegyár: 8900 Ft

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6066

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Megyek!! első sor középen :foto:
Majd holnap megírom milyen volt, bár szerintem már most látatlanban is tudom
2 éve is volt szerencsém élőben szintén a Pecsában látni

Jó szórakozást!Várom az élménybeszámolót.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ANDREAS VOLLENWEIDERFresh Air Ochestra
AIR-LIVE!
 
 
2009. október 5. (hétfő) 20h
Budapest, Petőfi Csarnok


Megyek!! első sor középen :foto:
Majd holnap megírom milyen volt, bár szerintem már most látatlanban is tudom
2 éve is volt szerencsém élőben szintén a Pecsában látni

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6066

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


TUTU Revisited - The Music of MILES DAVIS
Featuring: CHRISTIAN SCOTT
Nov 24, 2009
 
Marcus Miller - bass, bass clarinet
 
Christian Scott - trumpet
 
Alex Han - saxophone
 
Federico Gonzalez Pena - keyboards
 
Ronald Bruner - drums
 
 
MARCUS MILLER (1959) zeneszerző-, producer-, basszusgitáros szupersztár, az amerikai fekete zene egyik legnagyobb csillaga.
 
Mágikus tisztelet övezi jazz-, funk- és fusion körökben, - aki meghatározó szerepet tudott játszani Miles Davis utolsó éveiben és David Sanborn pályafutásában, - és jelentős hatással van napjaink olyan rap és hip-hop sztárjainak munkásságára is, mint Jay-Z, Dr. Dre, Eminem és 50 Cent.
 
Brooklynban született, majd New York nem kevésbé kemény Queens és Jamaica negyedeiben nevelkedett. Zenei fejlődésére nagy hatással volt több hangszeren játszó édesapja és másod-unokatestvére, Wynton Kelly, aki korának egyik legjobb jazz-zongoristája, Miles Davis zenésztársa és jóbarátja volt.
 
Miller kezdetben soul, blues és r&b dalokat énekelt, majd 10 éves korától klarinétozni tanult. Három év múlva vette hozzá a szaxofont és Hammond-orgonát, majd 15 évesen egy Harlem River Drive nevű együttesben lett hivatásos zenész (a dobos Omar Hakim), ahol már basszusgitározott és énekelt.
 
Wynton Kelly révén az amerikai jazz minden rezdüléséről tudott, falta a lemezeket, és ha nem volt fellépése, hajnalig jammelt utcazenész barátai között.
 
1977-ben került a neves jazzfuvolás, Bobby Humphrey együttesébe, és erre az időre tehető káprázatos zeneszerzői karrierjének kezdete. Első kompozícióit Lonnie Liston Smith „Love Land“ című lemezéhez írta, majd a népszerű Returm To Forever dobos, Lenny White zenekarával dolgozott. Ezt követően Marcus Miller a New Yorki zenei élet egyik legfelkapottabb ifjú tehetsége lett, olyan világhírű muzsikusoknak írt zenét és játszott lemezeiken, mint Aretha Franklin, Stevie Wonder, Prince, Paul McCartney, Eric Clapton, Wayne Shorter, Buddy Rich, Dave Grusin, Roberta Flack, Chaka Khan, Lee Ritenour, a Brecker Brothers és Bob James.
 
Miller szólóiban az ún. „slappelés“ (a húrok ütés általi megszólaltatása) igen hangsúlyos elem, noha nem egyedül ő képviseli ezt a játékstílust, invenciózus játéka, virtuóz hangszerkezelése könnyen felismerhető.
 
Pályafutásának emlékezetes pillanata volt, amikor 1981-ben a „Király“, MILES DAVIS hívta együttesébe. Közös munkájuk nagysikerű lemezei pl. a „Star People“ és a „We Want Miles“, valamint a legendás „TUTU“, melynek zeneszerzője, producere és előadója egyszemélyben MM, aki a trombitaszólókat kivéve minden szólamot egymaga játszott fel a lemezre...!
 
A TUTU sikerétől kezdve Marcus Miller az amerikai zene- és filmipar egyik legelismertebb jazzmuzsikusa, Grammy díjas zeneszerző és producer. Saját lemezei közűl a „Tales“ korszakalkotó remekmű, mely a szakma óriásainak véleménye szerint már „a XXI. század zenéje...“.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6066

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


ANDREAS VOLLENWEIDER
Fresh Air Ochestra
AIR-LIVE!
 
 
2009. október 5. (hétfő) 20h
Budapest, Petőfi Csarnok
 
 
 
Immár harminc éve, hogy a svájci hárfás-ikon, Andreas Vollenweider megalapozta hírnevét és össze nem téveszthető stílusát első nagylemezével. Mégis, most, mikor zseniális új albumával turnézik ismét, az a sodró energiájú ZENE és valami békés, kellemes hangulat járja át a hallgatót, mint a legelső találkozáskor...
Pedig azóta 15 millió lemezt adott el és azon kevés európai muzsikusok egyike, aki be tudott futni Amerikában is. "White Winds" című albuma három slágerlistás helyet söpört be az USA-ban, mégpedig egyszerre a pop-, jazz- és klasszikus kategóriában! Minden turnéja dialmenet, telt házak előtt játszik a világ legrangosabb koncerttermeiben. Művészi alkotóerejét és rendkívüli termékenységét jellemzi, hogy az állandó turnék mellett maga írja és rendezi díjnyertes videoklipjeit, sőt maga készíti díszlet- és a jelmezterveit, miközben sorra jelentek meg nagysikerű lemezei, mint a "Behind The Gardens", "Dancing With The Lion", "Trilogy", "Vox", "Caverna Magica"...!
 
Pályafutása során olyan legendákkal dolgozott együtt, mint Dollar Brand/Abdullah Ibrahim, Milton Nascimento, Bobby McFerrin, - és játszott emlékezetes duetteket Luciano Pavarottival, Carly Simonnal, Zucceróval és Brian Adams-szel...
Hihetetlen eleganciájú, könnyedén áradó zenéjével, megnyugtató és lebilincselő harmóniáival minden alkalommal elbűvöli közönségét, akár a Vörös téren, a Vatikánban, vagy a Kinai Televízióban játszik. Új zenekara, a "Deep Breath Orchestra" kirobbanó sikerű turnéja, az "AIR - Live!" során egyetlen exkluzív előadásra érkezik Magyarországra.
Új lemezének címe - AIR - minden eddiginél tömörebben fejezi ki üzenetét:
"Friss levegőt végre!... és mély lélegzetet!"

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”