Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Remélem, hogy ennyi még nem OFF: ahogy írtam az első kiadású CD-ről. A Savall-féle felvételt is. A rendszerem: Marantz UD 7007- Heed Abacus- Elixír-Epos M5i. Szinte csak hasonló zenéket hallgatok, van összehasonlítási alapom, ezt a lemezt kicsit túltolták, de attól még nagyon jó.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Érdekes amit írsz . A Los impossibles tidal rol vagy cd ről hallgattad ?
Milyen rendszerben hallgatod ?
Üdv

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A Los Impossibles lemezre reflektálva: sikerült egy példányt beszerezni, de nem azt, amit ti mutattatok, hanem az első kiadást. Ehhez adnak egy bónusz DVD-t (még nem néztem meg), viszont még nincsen rajta az utolsó 4 track.
Be tudná valaki grabbelni nekem veszteségmentesen (simán Windows alatt vaw is jó), és elküldeni? Én a Tidal-on nem találtam ezt a lemezt, másom nincsen.

Egy megjegyzés: a zene kiváló, de az én rendszeremen egy kicsit már túlzás a hangzás, kicsit olyan hifiboltos-demós. Éppen betettem egy kicsit hasonló kedvencem, amit alább mutatok. A zene szintén zseniális, de a hang sokkal természetesebb. A levegője ugyanannyi, de lágyabb, analógosabb.
R-2137797-1266070449.jpg
R-2137797-1266070449.jpg (88.28 KiB) Megtekintve 857 alkalommal

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Annyi mindent ajánlottunk már itt. Most kezembe került egy régen hallgatott lemez, népzene, mint kb. a fenti Savall lemez lesz, csak a 'miénk', és igen, jól emlékeztem, kb. az tetszett tizenéve is, mint most.


youtu.be/VQlkHDjNYGE


3. szám, cigány keserves, csárdás és csingerálás.
Amit itt a hegedűkkel művelnek, az elején, az valami nagyon finom dolog.
Érdemes még észrevenni a kontra ütem-csalásait; módfelett hasonlít a régizenében megszokott praktikákra...

Szászcsávási táncrend, nem a Szászcsávás együttessel, hanem egy 'áttanult' verzió, magyarokkal.
Énszerintem megértették a 'belsejét'.

Hifis szempontból 'acceptable'; a Fonó felsorolja ugyan a technikai dolgait, de a hangzás messze van attól, amit errefelé szeretünk. Egy becsületes, normál felvétel; az ML sem tud AliaVox-ot csinálni belőle.

A lényeg átjön, ez a fontos.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Alkalmam volt élőben látni / hallani a fent említett Waed Bouhassoun-t.

Kép

Bejött szépen a színpadra, a Zeneakadémián, a laud-jával, és halkan, mély fekvésben elkezdte énekelni, hogy

'Akármilyen messze vagy, én imádlak és imádni foglak halálomig'

-
Én ezt soha nem fogom elfelejteni...
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Igéretes új Alia Vox kiadás érkezik.

Ezzel a bevezetővel :
"Ebben az új albumban történelmi együttese, Hespèrion XXI játszik az Orpheus 21-es zenészek mellett, a Waed Bouhassoun és Muszlem Rahal vezette együttese, amelyet a szíriai háború tragikus nyomán alapított minden látóhatárról érkező zenészekkel, hogy megmutassa, a migrációt nem szabad kizárólag válságként látni és felhívni a figyelmet mindenki méltóságára.
A középkorban elterjedt, a keletről érkező fény („ex oriente lux”) ötletét, meglepő hasonlóságaival és gyümölcsöző találkozásaival Szíriából, Bangladesből, Kurdisztánból, Afganisztánból, Görögországból, Libanonból, Irakból, Marokkóból, Tunéziából és Törökországból érkező repertoárok között. "
Csatolmányok
IMG-6816.JPG
IMG-6816.JPG (317.31 KiB) Megtekintve 917 alkalommal
Alia VOX new (2).JPG
Alia VOX new (2).JPG (642.92 KiB) Megtekintve 917 alkalommal
Alia VOX new (1).JPG
Alia VOX new (1).JPG (740.93 KiB) Megtekintve 917 alkalommal

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

A sokhúros pengetős hangszerekről jutott eszembe ez az Arvo Pärt szerzemény. A Für Alina-t Pat Metheny adja elő egy speciális, 48 húros hangszeren:

youtu.be/BqV2mnrz6Pg
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Új Hopkinson Smith lemez.

Kép

Fantasztikus.
Az egyik legkülönlegesebb lemez, amit mostanában hallottam.


youtu.be/XQRBMKl4lK4


Itt ez a 23. Recercare.
Milyen?, hát olyan egyszerű, nem?
Elsőre talán.
Valami van ezzel a felső húrsoros pengetéssel, meg a hangolással; ez utóbbiról azt írja H.S., hogy 'somewhat unusual way', és hosszan magyarázza a terc / kvint / oktáv leosztásokat; itt érdemes tudni, hogy a húrok 'kórusokba' szervezettek, tehát, megesik, hogy egyetlen húr pendítése kiad már egy hangközt. Ez a zenészeknek való teoretikus eszközhasználati érdekesség - lenne, - ha meghallgatva pl. ezt az ártatlan ricercare-t, nem maradna tátva a szánk, nekünk, laikus közönségnek. Mert az összes hangolási manőver pont ezt szolgálja, hogy a zenét ne csak a bőr alá, hanem intravénásan adagolja befelé.
Egy nagyon furcsa érzet lesz az eredmény, legalábbis énnálam biztosan. Egy olyan zenei ráközelítés, amelyik valahogy nyomot hagy. És a hifi sem mindegy, mert különösen élő a hang, valami finom, ill. a CD technikában azt is mondhatnám, hogy erős teremzajjal.

Természetesen a Spinacino ricercare-ok vannak nálam a spiccen, olyan igazi agyalós, szabad fantáziák.


youtu.be/WB7YCGDNTiA


Erről az évszázadot is alig-alig tudnám belőni, 500 év tévedés sem lenne kizárt...

A mikrofonok:

Kép

meg egy referencia omnidirekcionális:

Kép

De az igazi unikum, az mégis csak az előadás.
78 éves a lantos.
És nagyon tetszik, ahogyan itt játszik.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Tényleg zseniális lemez.

10. szám, 'La Dia Spagnola'.
Ennyi év után, figyelmesen, a mostani rendszeren hallgatva, valami egészen-egészen különleges. Olyan előadásmód, amely miatt híres lett ez az együttes. Valami belső tűz, vagy valami titkos összetevőre ráirányítás, nem tudom.
Ahogy láttam, ez Christina-ból indul ki valahogy.

Hangilag, az egyik legközelebb hozzám álló felvétel a számos lemezük közül.



youtu.be/EqkjkbSBHAs


Közben beugrott, hogy mi is történik itt, a videón.
Igen, ez az a hírhedt művészi 'terribilita'.
Itt írtam róla, egy kimondottan bonyolult dolog. De a hegedűs hölgy arcán, meg az atmoszférában , igen, én ezt észlelem.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Erről a lemezről szerintem többször volt itt szó. Pluhar féle Larpeggiata kezdeti időszakából.
Iszonyat jó zenék és jól végig gondolva, hogy a King's Singers csapattal összegyúrva...az ötlet anakronisztikus talán, de a végeredmény egyszerűen valami zseniális. Alap lemez.
Kicsit hifizzünk.. A Leben egy baromi jó csöves erősítő, egyik nagy előnye, hogy több fajta végcsövet fogad.
Az EL34 csövek mellett 350B, 6L6, 6550 ,5881 és KT -kat is. Mindegyikkel gyönyörűen szól és mindig picit másképp jó a hang.
A KT66 el, más belső zenei szövetekre vetül a fény, másként közeliti meg a ritmikát.
Ez a fandango...


youtu.be/4q4UAERIqn4


A lemezről igy irtak anno :

"A "Los Impossibles" a spanyol barokk gitáros, Santiago de Murcia tizennyolcadik századi kézirata, amely olasz, spanyol és portugál hatásokat mutat. Christina Pluhar hárfaművészt lenyűgözte ez a mű, különösen azért, mert témája a mexikói hagyományos zenében is megjelenik, bár más kontextusban. Pluhar a L'Arpeggiata nevű hangszeres együttesét a legendás King's Singers, Béatrice Mayo Felip és Patricio Hidalgo flamencoénekesekkel hozza össze. A klasszikus jelleg és a nyers népi hangok kombinációja és szembesítése sajátos egyediséget kölcsönöz ennek a zenének. Az egyik fő kihívás az volt, hogy megpróbáljunk minél közelebb kerülni a régi spanyol és portugál kiejtéshez, és hitelesen visszaadni a népies jelleget. Christina Pluharnak sikerül a lehetetlen - sikerül összehoznia a látszólag ellentétes világokat. A "Los Impossibles" CD-felvétele minden bizonnyal az elmúlt év egyik legkelendőbb régizenei CD-je."
Csatolmányok
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (118.57 KiB) Megtekintve 1213 alkalommal
a5p5p000000cCtyAAE_975x585.jpg
a5p5p000000cCtyAAE_975x585.jpg (33.26 KiB) Megtekintve 1213 alkalommal

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Ami nálam még rengeteget megy, az Ensemble Organum-mal:

Kép

Nekem az újra-öltöztetett verzió van, nagyon-nagyon szeretem:

Kép

Amikor a hölgyeket is beengedte a kórusba, sőt, az egészen előre.
Ez a hang, a megvalósult varázslat.


youtu.be/r4vFnFHf8Us
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: akvapark »

"Ebben a nagyon modern világban az amit a klasszikus zene tud adni az sokkal fontosabb, mint valaha."
Keller András 2023.06.08
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Csak kívánnom kellett és a Sors fel is dobta a lehetőséget, és még csak nem is kellett drága külföldi forrásokat felhajtanom!
A csapat viszonylag korai lemeze, ha jól tudom, a korszak és stílus egyéb darabjaiból bő két évtizeddel később készítettek egy újabb felvételt is, de ebben talán még jobban érezhető a felfedezés izgalma. Csodálatos zene, elsőosztályú tálalásban.
IMG_2361.jpeg
IMG_2361.jpeg (339.2 KiB) Megtekintve 1462 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Amit különösmód szeretek zongorán, az Morton Feldman.

Kép

Első körön egy finom, lassú zene. Már így is nagyon jó.
Ha kicsit bele tudunk mélyedni, akkor viszont egészen különös dolgok jöhetnek elő. A 'zenei szövet', az itt nem egy hasonlat, nem metafóra. Hanem pontosan a 'szövet'.

Látás / nézés esetén egyszerre látjuk az egész anyagot, a felületet, a színeket, a mintázatokat. Az észlelés mikéntje és időbeli lefutása a lényeg szempontjából igazából csak megállapodás kérdése. Hallgatva, nem jön elő egyszerre a 'kép', hanem sorról-sorra, fokozatosan épül fel Hasonlatosan az elektronmikroszkópos képalkotáshoz.
Igen, jó sok idő kell, amíg az egész kép megjelenik. Nemhiába, egyetlen track, 81 perces időtartammal.

Ami kialakul, a kész szőnyeg, az egy imagináció, egy elvont fogalom-féle, de a valósághoz éppúgy hozzátartozik, mint egy kanál, vagy a szék, amin ültök. És akkor is, ha ez esetleg egyénenként más és más lesz, és akkor is, ha erre a struktúra-kialakításra még rengeteg egyéb dolog rákapcsolódik.

Nem kizárt, hogy bármiféle zene hallgatásakor némileg hasonló dolgok történhetnek a mélyben.
A felszínen?, ott pedig, mindenféle agyalás nélkül, egy leheletfinom zongoraszó, a halkan lekalapált húrok szabadon engedett felhangdús megszólalása, amely a szinte folyamatos pedálhasználat miatt összecsengő rezonancia-halmokat alkot. Melyek révén, hifiileg, ha jól sikerül minden, akkor gyönyörűséges helyzet lesz.


youtu.be/KaGRT_KSGCI
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Számomra az örök Chopin mérce, még az 50-es évekbeli monó hang ellenére is.
cover.jpg
cover.jpg (91.15 KiB) Megtekintve 1566 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

alto írta:
2023.06.06., kedd 10:53


Ezt nem ismerem, csak a korábban belinkelt Stockfisch SACD-t. Hangminőség szempontból nincs ok panaszra, kiváló hangmérnöki munka. A baj inkább Bogányival van, egy meglehetősen középszerű előadó meglátásom szerint. Mivel Chopin noktürnjeit nagyon sok világsztár zongoraművész is rögzítette (pl. Argerich, Barenboim, Rubinstein, Pollini, Kocsis, stb.), felmerül a kérdés, hogy miért hallgatná az ember ezt épp Bogányival. Bocsánat, nem célom a kötekedés, csak bosszant, hogy Bogányinál sokkal jobb zongoristák jóval kevesebb lehetőséghez jutnak hozzá képest.
Hát, az ember a saját koordináta-rendszerében mozogva válaszolhat könnyedén, hogy miért is Bogányi?, hát azért, mert valaki olyan adta és ajánlotta, akinek adok a véleményére.
Az idevetődők nagy része meg azért hallgatja, vagy legalább bele-, mert ez került most ide.
Ha más kerülne, abba is belehallgatnának.
Aki meg zongora / Chopin fan, az hajszálpontosan tudja, hogy kivel is hallgassa, oda Bogányi nem fog belezavarni.

Nekem amúgy idegen terep teljesen a zongora, Chopin meg főleg, azért is írtam, hogy 'vendégségben járt'.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

ajkamici írta:
2023.06.06., kedd 11:42
Abban , hogy középszerű nem teljesen, abban hogy sokkal sokkal jobb zongoristák jóval kevesebb ilyen lehetőséghez jutnak teljesen egyetértek veled. Sajnos igy megy ez manapság, nem akarok aktuál (kultúr)politikába sem belemenni , de látjuk a szomorú tendenciát....
Tűzközelben minden , attól távol semmi ...
A zongoráról még nem beszéltünk.. http://csepel.info/?p=46779


youtu.be/92cwKCU8Z5c



" A baj inkább Bogányival van, egy meglehetősen középszerű előadó meglátásom szerint. Mivel Chopin noktürnjeit nagyon sok világsztár zongoraművész is rögzítette (pl. Argerich, Barenboim, Rubinstein, Pollini, Kocsis, stb.), felmerül a kérdés, hogy miért hallgatná az ember ezt épp Bogányival. Bocsánat, nem célom a kötekedés, csak bosszant, hogy Bogányinál sokkal jobb zongoristák jóval kevesebb lehetőséghez jutnak hozzá képest."
A Bogányi féle zongora: Az látszik rajta hogy "nem spóroltak" semmin, a hangja ízlés kérdése is, én nem is igazán tudok ebbe belekötni, de egy klasszikus Steinway koncerzongora hangja azért jobban tetszik, Chopin esetében meg szerintem egy Pleyel zongoránál nincs jobb választás.
A top zongoragyártók közé új gyártóként betörni szinte lehetetlen, vagy legalábbis borzasztó nehéz, kiváncsi lennék mennyit adtak el ebből a zongorából. A köztársasági elnök hivatalába mostanában vettek 60 millióért egy Steinwayt, pedig ott kb. mindegy hogyan szól egy zongora, vehették volna akár Bogányit is, ha már az állam nem kevés összeggel támogatta a vállalkozást.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Abban , hogy középszerű nem teljesen, abban hogy sokkal sokkal jobb zongoristák jóval kevesebb ilyen lehetőséghez jutnak teljesen egyetértek veled. Sajnos igy megy ez manapság, nem akarok aktuál (kultúr)politikába sem belemenni , de látjuk a szomorú tendenciát....
Tűzközelben minden , attól távol semmi ...
A zongoráról még nem beszéltünk.. http://csepel.info/?p=46779


youtu.be/92cwKCU8Z5c



" A baj inkább Bogányival van, egy meglehetősen középszerű előadó meglátásom szerint. Mivel Chopin noktürnjeit nagyon sok világsztár zongoraművész is rögzítette (pl. Argerich, Barenboim, Rubinstein, Pollini, Kocsis, stb.), felmerül a kérdés, hogy miért hallgatná az ember ezt épp Bogányival. Bocsánat, nem célom a kötekedés, csak bosszant, hogy Bogányinál sokkal jobb zongoristák jóval kevesebb lehetőséghez jutnak hozzá képest."

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

ajkamici írta:
2023.06.06., kedd 09:58
Bogányinak létezik egy 11. CD ből álló CHOPEN " kék " sorozata. Ennek két lemeze megvan , néha néha meghallgatom. Nagyon jó felvételek hifis szempontból is, nem SACD , a művek varázslatosak.

" CHOPIN ÖSSZES ZONGORAMŰVE 11. CD
A felvételek a Chopin-maratont két hónappal megelőzve készültek, a két nap alatt játszott, tíz koncertrevaló felkészülés részeként. A 2010-es koncerteket azonban egy 2002-es magyarországi és egy finnországi Chopin-sorozat is megelőzte."Szerettem volna azt elérni, hogy aki hallgatja a lemezt, az egy kicsit koncerten érezze magát" - tette hozzá Bogányi Gergely. A lemezek átlagosan hetven percnyi anyagot tartalmaznak és egy ráadás számot is: Liszt La Leggierezza című műve is megtalálható az egyes számú lemez bónuszaként. A lemezek borítóján Chopin- és Liszt-idézetek segítik a ráhangolódást."
Ezt nem ismerem, csak a korábban belinkelt Stockfisch SACD-t. Hangminőség szempontból nincs ok panaszra, kiváló hangmérnöki munka. A baj inkább Bogányival van, egy meglehetősen középszerű előadó meglátásom szerint. Mivel Chopin noktürnjeit nagyon sok világsztár zongoraművész is rögzítette (pl. Argerich, Barenboim, Rubinstein, Pollini, Kocsis, stb.), felmerül a kérdés, hogy miért hallgatná az ember ezt épp Bogányival. Bocsánat, nem célom a kötekedés, csak bosszant, hogy Bogányinál sokkal jobb zongoristák jóval kevesebb lehetőséghez jutnak hozzá képest.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Bogányinak létezik egy 11. CD ből álló CHOPEN " kék " sorozata. Ennek két lemeze megvan , néha néha meghallgatom. Nagyon jó felvételek hifis szempontból is, nem SACD , a művek varázslatosak.

" CHOPIN ÖSSZES ZONGORAMŰVE 11. CD
A felvételek a Chopin-maratont két hónappal megelőzve készültek, a két nap alatt játszott, tíz koncertrevaló felkészülés részeként. A 2010-es koncerteket azonban egy 2002-es magyarországi és egy finnországi Chopin-sorozat is megelőzte."Szerettem volna azt elérni, hogy aki hallgatja a lemezt, az egy kicsit koncerten érezze magát" - tette hozzá Bogányi Gergely. A lemezek átlagosan hetven percnyi anyagot tartalmaznak és egy ráadás számot is: Liszt La Leggierezza című műve is megtalálható az egyes számú lemez bónuszaként. A lemezek borítóján Chopin- és Liszt-idézetek segítik a ráhangolódást."
Csatolmányok
b.jpg
b.jpg (49.01 KiB) Megtekintve 1585 alkalommal

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Ez a lemez járt nálam vendégségben.

Kép

A hangzás nagyon jó; erősen közelmikrofonozott, ez azt eredményezi, hogy a piánó mély leütések, amiből itt van jó sok, kicsit furcsák, merthogy csak akkor hallani ilyesmit, ha kb. leülünk játszani. Amolyan valóság-után-nyomuló, tényleg nem rossz.

A zene, az Chopin, aki szereti, ajánlom.
Jómagam inkább a keringőit szívesebben hallgatnám.


youtu.be/gbL3wfi_LxU
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Őket is megnézném.
Biciklivel 5 perc...
Meg nagyon jó a helyszín, szeretem nagyon.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Látom, te sem tudsz igazán választani, de te helybeliként könnyen tudsz egyet gondolva kiruccanni...
A Capella savariát nem is említetted, ennyire kívül esik az érdeklődéseden a Kalló Zsolt féle társulat?
Mondjuk én is ezt hagyom ki, mert itthon ingyen koncerteznek a Ferences templomban.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Kép

Itt a program.
Nehéz választani nyilván.
Nagy Csaba Kapsbergert fog játszani, az engem nagyon-nagyon érdekel.
A Basses Reunies a Fúga Művészeté-vel jön, elmegyek azért..:)
Bruno korai csellódarabokkal jön, ez is nagyon érdekel,
Nóri meg a Rostetter, gamba & orgona, ez kimondottan érdekel,
A Recercare a még-régebbi zenékkel jön, ez főleg érdekel.
A Tasto Solo, arra én nem rezonáltam, de meg szeretném nézni őket.

Segítettem...?
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Remélem, hogy nem off, Chord-tól kérdezem, hogy az idei Veszprémi Régizenei Napok programjából mit tud legjobban ajánlani? Most először időben eszméltem, szeretnék néhány koncertre elmenni, de az összesre nincsen időm...

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”