Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: O_S »

juliush írta:
2023.02.18., szomb. 21:01
Újabb turkászás, újabb felfedezés!
Szia juliush!
Köszi az ajánlásokat. Megtaláltam őket a Qobuz-on. Sajnos a Brahms lemez több track-jében kimaradások, zajok vannak.
Nem tudom, hogy ez kinek hibája, de ezek szerint nem sokan hallgatják.
Ezek ellenére élvezhető, bár először frászt kaptam, hogy az új kütyüim hibásak, de minden esetben azonos helyeken jelentkezik a hiba, más zenék meg rendben vannak.
Üdv,
O_S
ui: Most vettem észre, hogy megjelent egy új Christina Pluhar lemez Jaroussky közreműködésével.
Pluhar.jpg
Pluhar.jpg (387.24 KiB) Megtekintve 1654 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Újabb turkászás, újabb felfedezés! Ezúttal a romantika és egyik ikonikus képviselője, Johannes Brahms pályafutásának utolsó időszakából. Az alábbi lemezen található két szonáta eredetileg klarinétra és zongorára íródott, de Brahms gondolt az egyébként dedikált darabokkal nemigen kényeztetett brácsásokra is és rögtön elkészítette a brácsa-zongora átiratot. Csodálatos darabok, széles érzelmi skálát felvonultató előadásokban, ki gondolta volna ezt a leginkább korhű előadásairól elhíresült Nils-Erik Sparfról? (Ugye a BIS remek Négy évszak felvételét nem kell bemutatni!).
A felvétel minősége is megérdemel jópár dícsérő jelzőt. Ez is egy korszak végén született, 82-ben nem sokkal a digitális technikára történő áttérés előtt. Engem a kanapé szélére szegezett, megkockáztatom az egyik legrealisztikusabb, szinte tapinthatóan testes, zengő zongorahang (Bösendorfer), amit felvételen volt szerencsém élvezni.
Abszolút ajánlott!
sparf.jpg
sparf.jpg (117.83 KiB) Megtekintve 1682 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Még visszább az időben...nagyjából a harmadik keresztesháború idején járhatunk, Párizs nemrég épült gótikus katedrálisában...Mindezt remekül felidézni tűnik az alábbi lemez, amelyet harmadik este hallgatom egyfolytában, ez talán mindent elmond! Valami hihetetlen, hipnótikusan kaleidoszkószerű hatású zene, remek hangminőségben, alig tudok elszakadni tőle!
perotin.jpg
perotin.jpg (19.57 KiB) Megtekintve 1725 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Más. A Roon valamilyen különleges belső indíttatástól vezérelve a Paul Paray vezényelte Schumann 2. szimfónia után (Detroit Symphony Orchestra, Mercury Living Presence - önmagában is megérne egy misét) egyéb utasítás hiányában az alábbi lemezről Gershwin Egy amerikai Párizsban c. darabját vette elő. Fenomenális előadás, audiofil alsók nedvesítésére alkalmas hangminőségben rögzítve.
transatlantic.jpg
transatlantic.jpg (120.6 KiB) Megtekintve 1788 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

juliush írta:
2023.01.28., szomb. 23:06
Feketeöves reneszánsz szakértőink talán más homokozóban játszadoznak, így megkockáztatok egy bátortalan novícius ajánlást pusztán pozitív élményeim hatására. Ha erre tévednek, majd megmondják, hogy miért gáz és mi lenne a tuti.
Szerintem meg egyszerűen varázslatos!
du-fay-missa-sancti-jacobi.jpg
Ja, ott vagyunk a fegyenctelepen, egész jó helyet csináltunk belőle... :)
Dufay esetében én óvatos vagyok, mert nem tudom fogyasztani azért azzal a lendülettel, mint mondjuk Byrd csembalóműveit, vagy Kapsbergert. Amit linkeltél, az biztosan jó, sokaknak tetszik, a zene az nagyszerű - énnekem ez az előadás kicsit direkt, kicsit túl-egyenes. Jobban szeretem ilyenkor a titokzatoskodást; az a kevés, amit nagyon szeretek, az pl. ez:

Kép,

Ott van rajta a 10. szám, a Salve flos Tusce gentis, az valami elképesztő.
Érdemes kicsit megerőltetni a vállfölöttit, mármint arra figyelni, amire én sem mindig szoktam, úgy általában: a ritmus. Mert itt van valami erősen furcsa. Hogy a szólamok miféle rendszerben haladnak. Izoritmia. Kicsit olyan, mintha két, olykor három különböző kottából jönnének a dolgok... :)
Ahogyan a szétcsúsztatott ritmusok rendszerben mozognak, az nekem nagyon-nagyon tetszik.
És maga, ez a zene, erre én rezonálok erősen.


youtu.be/xzpGSsiwuo8
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ha már Byrd, nekem viszonylag új, de nagyon szép terület. Pár napja landolt nálam másodkézből (ismét csak Lemezkuckó) az alábbi lemez. Hozzáértés hiányában csak annyit mondhatok róla, hogy nagyon tetszik!
cover.jpg
cover.jpg (100.95 KiB) Megtekintve 1587 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Két régi hangszer; a csembaló egy Floriani hangszer, Velencéből, 1572; a másik egy Rückers virginál, 1602, ezüst és vas/bronz húrozással, hollótoll pengetővel.
Az előadás, a ráközelítés most kedvencem.
A hangminőség szimplán varázslatos.

Kép

Kép
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

"Egy jobb világban legalább annyi Haydn "Napszakok" felvétel lenne, mint Vivaldi "Négy évszak". Egy szebb világban a klasszikus rádióadók hallgatói a "Reggelre" kelnének, a "Délre" dalolnának, az "Estre" táncolnának és a nap végi izgalmat a "Vihar" szolgáltatná."
Nagyon finom lemez ám ez!
cover.jpg
cover.jpg (31.39 KiB) Megtekintve 1798 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Évek óta a polcomon van ez a DVD-vel kombinált album. Bach Magnificat témában nekem a Gardiner felvétel az etalon (amit a Hungaroton is kiadott), ezért kevés figyelem terelődött rá. A Vivaldi Magnificat miatt tettem be tegnap késő este a DVD lemezt a lejátszóba. Nem kellett csalódnom, kiváló felvétel, kiváló előadás. Korábban azt mondtam volna, hogy Vivaldi egy kicsit könnyűsúlyú Bachhoz képest, de most inkább azt mondom, más kultúra, más életérzés, most rám üditően hatott.
R-8363322-1460145201-8272.jpg
R-8363322-1460145201-8272.jpg (124.54 KiB) Megtekintve 1950 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Talán e lemez kapcsán kevésbé szül ellentmondást a "legendás", meg a "klasszikus" jelzők említése, évtizedek óta ott emlegetik a referenciák között mind zenekari játék, mind felvételtechnika szemszögéből. Izgalmas, számos pontján frenetikus, talán a már kissé túlérett kései romantikába hajló zene, amelyet hallgatván megérthetjük, honnan is szerezhetett John Williams ... khmmm...inspirációt (mármint Holst, Sztravinszkij, Debussy...mellett) filmzenéihez. Szerintem még a bitekbe fordítása is egész jól sikeredett.
cover.jpg
cover.jpg (119.01 KiB) Megtekintve 1871 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Valahonnan a barokk szülőszobájából a Lemezkuckó közreműködésével landolt nálam ez a csodálatos lemez. A szerző, Jacopo Peri, akinek az első teljes egészében fennmaradt operát tulajdonítják, 1609-ben jelentette meg ezt a dalgyűjteményt az "új zene" irányába tett korai, de már meglepően kiforrott stílusgyakorlatként. A szoprán, Ellen Hargis számomra eddig ismeretlen név volt, de ez inkább szól az én tapasztalatlanságomról, mint a hölgy muzikális képességeiről, amelyek e lemez tanúsága szerint semmilyen kívánnivalót nem hagynak maguk után. A kíséret maga is egyfajta "best performers of early music" trió. A hangminőségre sem lehet panasz, úgyhogy feltétlenül ajánlom!
zazzerino.jpg
zazzerino.jpg (22.25 KiB) Megtekintve 1924 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Visszatérés egy örök kedvenchez...
cover.jpg
cover.jpg (41.43 KiB) Megtekintve 2048 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Feketeöves reneszánsz szakértőink talán más homokozóban játszadoznak, így megkockáztatok egy bátortalan novícius ajánlást pusztán pozitív élményeim hatására. Ha erre tévednek, majd megmondják, hogy miért gáz és mi lenne a tuti.
Szerintem meg egyszerűen varázslatos!
du-fay-missa-sancti-jacobi.jpg
du-fay-missa-sancti-jacobi.jpg (143.74 KiB) Megtekintve 2216 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

"Az értelem halála" - a maga morbid módján hihetetlenül szórakoztató danse macabre téren, kultúrákon és korszakokon át (a középkortól a reneszánszon át a kora barokkig), remek!
cover.jpg
cover.jpg (148.41 KiB) Megtekintve 2375 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

És akkor a beharangozott Dvorák lemez, ugyancsak valaki CD-tálcából kivetett holmija, de a korábbi tulaj vesztesége az én egyértelmű nyereségem. A szerző, akinek még a pukijai is gyönyörű, kottázható dallamok, ritmusképleteit meg imádott mozdonyainak zakatolása formázta (na jó, többek közt!), tíz gyönyörű legendájában és a románcban, meg a noktürnben olyan zenéket írt, melyek hallatán még ez a búvalb...ott világ sem tűnik teljesen reménytelennek. Mindaddig míg ilyen zenék ilyen előadásokban és felvételeken élvezhetők, látszik némi reménysugár a szürke fellegek között. Mindez a cseh muzsika elismerten szakavatott ausztrál ;) dirigensének pálcája alól, a brit kamaramuzsika elitcsapata által tolmácsolva, remek hangminőségben.
Éljen a hómofisz, megyek meghallgatom ma is!
cover.jpg
cover.jpg (49.37 KiB) Megtekintve 2548 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

juliush írta:
2023.01.18., szer. 16:58
Ugyanott...egy másik polcról...picit arrébb...a pár hete nálam az "év lemezének" kikiáltott Debussy lemez előzménye, a kvalitásai tekintetében csak ismételni tudom önmagam.
cover.jpg
Épp most hallgattam meg egy másik előzmény lemezét, a 2006-os szintén Hyperion kiadású Debussy Preludes címűt.
Sajnos az általad betett kiadvány a Tidalon nincs fent. sad.gif
Nekem a kedvencem egyébként az Images felvételek közül Vikingur Ólafsson Debussy-Rameau albumán hallható illetve Jean-Efflam Bavouzet Debussy:Complete Works for Piano albumán.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ugyanott...egy másik polcról...picit arrébb...a pár hete nálam az "év lemezének" kikiáltott Debussy lemez előzménye, a kvalitásai tekintetében csak ismételni tudom önmagam.
cover.jpg
cover.jpg (174.98 KiB) Megtekintve 2507 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Snipi »

O_S írta:
2023.01.15., vas. 12:54
Kezembe akadt egy régen vásárolt lemez. Eddig kerülgettem, mert nem vagyok Karajan rajongó, de most lemostam és meghallgattam. Mostantól ez lesz számomra ennek a szimfóniának az egyik etalonja.
Energikus, nincs semmi modorosság, a halk részek gyönyörűek, hatalmasat robban, amikor kell.
67-es felvétel, dorogi gyártás, de nincs semmi recsegés, nagy a dinamika.
Néha érdemes félretenni az előítéleteket. :smile53:
Csajkovszkij4.jpg
Áll egy ifjú "jólácská" a réten. Duli-duli a réten. :D

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Komolyan, napról-napra egyre jobban imádom a Hyperiont! Szinte minden egyes lemezük vagy valami nagy kedvencem művészileg és nem utolsósorban technikailag rendkívül magas szintű interpretációja, vagy épp izgalmas kirándulás a zenei látókörömön kívül eső területekre. Most épp Chaussonnak, a francia romantika jelentős, bár talán kicsit alulreprezentált képviselőjének az alábbi kamaralemezét élvezem. Az első mű már önmagában is egyedi, amennyiben a "Versenymű" cimkét viseli, miközben az előadói gárda praktikusan egy szextett, zongorával és plussz hegedűvel kiegészített kvartett, esetünkben a Chilingirian, akikért az ugyancsak Hyperion által megjelentetett Grieg Vonósnégyesek lemez óta rajongok. És valóban a hangzása helyenként szinte már zenekari szonoritással bír, másutt meg ragyogóan áttetsző. Valaki egyszer azt mondta róla, hogy olyanok a kamaradarabjai, mintha meghangszerelésre váró zenekari vázlatok lennének.
A felvétel "csak" CD-felbontása ellenére is varázslatos minőségű, mintha pont a Harbethek erősségeinek demonstrálására született volna (persze pici "testet" alácsempészve a REL által ;) ).
Egy szó mint száz, simán ott van a kamara (vagy épp az általános) lemezeim legjobbjai között, feltétlenül ajánlom, bár lehet hogy nem annyira egyszerű beszerezni már, jómagam is a Rózsavölgyi antikvár polcán találtam rá (egy másik fantasztikus Dvorák lemezzel egyetemben, arról bővebben később!)
cover.jpg
cover.jpg (210 KiB) Megtekintve 2449 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: O_S »

Kezembe akadt egy régen vásárolt lemez. Eddig kerülgettem, mert nem vagyok Karajan rajongó, de most lemostam és meghallgattam. Mostantól ez lesz számomra ennek a szimfóniának az egyik etalonja.
Energikus, nincs semmi modorosság, a halk részek gyönyörűek, hatalmasat robban, amikor kell.
67-es felvétel, dorogi gyártás, de nincs semmi recsegés, nagy a dinamika.
Néha érdemes félretenni az előítéleteket. :smile53:
Csajkovszkij4.jpg
Csajkovszkij4.jpg (77.03 KiB) Megtekintve 2462 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Egy Kritikus-akit-nem-nevezünk-nevén ajánlását követve ruháztam be az alábbi lemezbe, imádott szimfóniám négykezes(-egy zongorás) átirata néhány "töltelékkel". Ez tényleg jó, nincs is elragadóbb annál, mikor 4 jól trenírozott kéz püföli a megfelelő helyen és időben, a megfelelő erővel az amúgy is hatalmas hanggal bíró instrumentumot! Igazi rendszert átmozgató demólemez, ráadásként az éjszaka közepén mosni képes szomszédoknak is eljuttatja az üzenetet!
cover.jpg
cover.jpg (118.19 KiB) Megtekintve 2633 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

alto írta:
2023.01.04., szer. 20:37
Szia, általában közel áll az ízlésünk egymáshoz, itt most kicsit megvagyok akadva. A Faun délutánja nagy kedvencem, sokféle előadásban ismerem. Nincs meg a háttérinfo, nem tudom mitől kultikus ez a lemez, de első hallásra nem igazán fogott meg, sem a felvétel minősége, sem az előadóművészi szinvonal. Nekem legalábbis Gergievvel vagy Eiji Oue-val sokkal jobban tetszik.
Eiji Oue Reference Recordings felvétele a minnesotaiakkal nekem is megvan. Egy mind játéktechnikájában, mind a felvétel műszaki szinvonalában szinte tökéletes előadás, és mégis számomra most a csehekhez képest egy 10/10-pontos, de mégis rutinkör. Sajnos a teljes lemez meglehetősen egydimenziósra sikeredett programja sem segít az összhatásban.
A Supraphon felvételen (ami azért 1966-ban készült) fafúvók és rezek hangjában van egy pici bárdolatlan huliganizmus, vannak apró részletek, pici játékok a hangsúlyokkal, amelyek izgalmasabb utazássá teszik a hallgatását.
Alig várom, hogy másodszor is meghallgathassam...meg harmadszor...de megértem, ha más nem osztja a véleményem! :)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

juliush írta:
2023.01.04., szer. 18:42
És akkor ugyanabból a beszerzésből egy másik, igazi kultikus lemez, első kézből megerősíthetem, hogy abszolút megalapozottan!
cover.jpg
Szia, általában közel áll az ízlésünk egymáshoz, itt most kicsit megvagyok akadva. A Faun délutánja nagy kedvencem, sokféle előadásban ismerem. Nincs meg a háttérinfo, nem tudom mitől kultikus ez a lemez, de első hallásra nem igazán fogott meg, sem a felvétel minősége, sem az előadóművészi szinvonal. Nekem legalábbis Gergievvel vagy Eiji Oue-val sokkal jobban tetszik.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

És akkor ugyanabból a beszerzésből egy másik, igazi kultikus lemez, első kézből megerősíthetem, hogy abszolút megalapozottan!
cover.jpg
cover.jpg (138.4 KiB) Megtekintve 2670 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Friss beszerzés a kifogyhatatlan Lemezkuckó "némiképp" kaotikus, ámde annál gazdagabb készleteiből, a barokk középső korszakának, a Vivaldit, Bachot megelőző generációnak időszakából. A lemezen egy viszonylag kevésbé ismert szerző és hegedűművész, Torelli versenyműveiből előadott remekbeszabott válogatás hallható. Ezek a művek a későbbi, mondjuk Vivaldi concertókhoz képest még a forma kiforratlanságáról tanúskodnak, a rövid művek inkább a formai útkeresésről, kísérletezgetésről szólnak, de vitathatatlanul élvezetes darabok, pláne ilyen remek előadásban és szuper hangminőségben.
cover.jpg
cover.jpg (147.23 KiB) Megtekintve 2550 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”