Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fotó galéria

Vendég

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Úgy igazságos.

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: i-g »


Dizsiben is használnak marsallokat...
 


Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Itt is van mennyiség. De gondolom ezek valódiak és szólnak is.
http://www.youtube.com/watch?v=v8pUqln36po


Petruccinak van egy youtube-os bemutatója, milyen cuccot használ a koncerteken. Az nem fake.
http://www.youtube.com/watch?v=Ot-zal0DAu4

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ezek a tapéták kizárólag csak esztétikai okokból vannak ott, egyszerűen jól néznek ki +régen tényleg ilyen kombókkal hangosítottak
Ma már teljesen feleslegesek, a mostani színpadi hangosítási technika sokkal komolyabb, számítógéppel vezérelt hatalmas Line Array-ek vannak, a kombók csak elrontanák a hangképet

 
Érdemes külön választani a hangszererősítőket, a színpadi kontroll hangosítást és a közönség felé szóló FOH rendszert. A Marshall hegy a metal műfaj egyik meghatározó színpadi jellegzetessége a mai napig. Ha ezt valaki makettekkel helyettesíti, az csupán becsapás, nem más. Nagyjából olyan, mint ha egy rocksztár lemosható tetkókkal nyomná tele magát. Persze ma már a tetoválás is másról szól, mint régebben...
 


Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Itt is van mennyiség. De gondolom ezek valódiak és szólnak is.
http://www.youtube.com/watch?v=v8pUqln36po

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 34

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Ezek a tapéták kizárólag csak esztétikai okokból vannak ott, egyszerűen jól néznek ki +régen tényleg ilyen kombókkal hangosítottak
Ma már teljesen feleslegesek, a mostani színpadi hangosítási technika sokkal komolyabb, számítógéppel vezérelt hatalmas Line Array-ek vannak, a kombók csak elrontanák a hangképet
 
 

Állítólag a slayernél is csak dobozok vannak hangszórók nélkül. Csak azok az igaziak, amelyek előtt mikrofon van.
http://hammerworld.hu/images/fckeditor/ ... ayer03.JPG
 
Biztos megvan az oka. Majd valaki aki hangosításban is otthon van biztos tud rá válaszolni.



Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: Mathias »




Egyébként milyen bulin lehetett ez a hangosítás?


Állítólag a slayernél is csak dobozok vannak hangszórók nélkül. Csak azok az igaziak, amelyek előtt mikrofon van.
http://hammerworld.hu/images/fckeditor/ ... ayer03.JPG
 
Biztos megvan az oka. Majd valaki aki hangosításban is otthon van biztos tud rá válaszolni.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: zz7 »




Egyébként milyen bulin lehetett ez a hangosítás?


 
Sajnos nem tudom, csak ezt a képet találtam magában, nulla infó.
De azért hihetetlen, hogy milyen mértékig süllyedt a mai világban az a dolog, hogy nem azt kapod a pénzedért, amit láttatnak veled. Még a hangtechnikában, zenében is. Ez innen nézve azért inkább szomorú.
Másik dolog, hogy milyen arányban állhat anyagilag elkészíteni egy ilyen műtechnika fa szerkezetet, meg bérelni valóban egy olyan cuccot arra a koncertre. Lehet, hogy utóbbi nem is lenne drágább. Habár lehet, hogy ezt a paravánt is ugyanattól bérelték aki a valódi Marshallt adja bérbe koncertekre, csak ennyi pénz volt szánva rá, ez jött ki belőle, a felhajtás meg kellett.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: Doky »







Egyébként milyen bulin lehetett ez a hangosítás?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »






 
Marshall tapéta.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: zz7 »




Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Bírom ezeket a 90 fokban elforgatható középmagas egységeket.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Szerintetek, emberünk mennyire vitte túlzásba a házimozit ezekkel az ATC "mini" dobozokkal?
 



 
Az angol Quested aktív studió monitoraival és subjával építettünk az Eötvös Gimnáziumban mulitmédiás és összművészeti oktató termet a nyár végén, nagy 4000-es Panasonic HD-s projektorral. Qusted S8R a két front és center, és S6R a két hátsó. Pioneer 2020 a processzor, mivel annak van 7.1 előfok kimenete és így vonalszinten tudjuk hajtani az aktív monitorokat. iPhone-nal távvezérelhető.
 
S8:

 
S6:

 
A Quested S6 és S7 aktív dobozokat már elég sok studióban meg home audio rendszerben használják közeltéri vagy kis szobai zenehallgatásra, az S6 zárt doboz és könnyen elhelyezhető szinte bárhová, az áruk meg kifejezetten megfizethető azt hiszem.
 
A következő demó Quested hangfal egy ilyen 3 utas dóm közepes V3110 lesz. Igen érdekes szerkezet az A/B és D osztályú erősítők kombinációjával, dobozonként összesen 1000W erősítő teljesítményt használnak.
 


Vendég

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az csak a center.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: earforce »

ez a nagy dög ott hátul - atyavilág
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kalmi »



 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kalmi »



még a végén vennem kell egy ATC stúdió dobozt is.


 
 
Őszintén megmondom, még nem hallottam ATC-ből aktív PRO monitort, csak a hifi dobozukat, de az nagyon rendben volt! Imádom a formát! Az egyszerűségét!
 
Én is mostanság egy ilyen építésébe fogtam itthonra... 70 literes zárt nagymonitor, 1"-es ASE selyemdóm, 5"- es SEAS kónuszos közép, és 12"-es Peerless mély.
 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szerintetek, emberünk mennyire vitte túlzásba a házimozit ezekkel az ATC "mini" dobozokkal?


 
Kényelmes lehet folyamatosan felfelé nézni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: AVX »



 


 
még a végén vennem kell egy ATC stúdió dobozt is.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Szerintetek, emberünk mennyire vitte túlzásba a házimozit ezekkel az ATC "mini" dobozokkal?
 

 

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: earforce »



Nem vagyok soft ellenes, erről hatalmas viták szoktak lenni, ezen az oldalon felesleges
Megvan a létjogosultága mindkettőnek


 
az, hogy hogyan szól egy vsti, kizárólag azon múlik, hogy miképp keverik azt ki utólag.
de valóban igazad van; egy ilyen szoftver totálisan másra való, mint egy vas szintetizátor, azzal fel kell lépni, ha bekapcsolod, azonnal jól szól, könnyedén használható.
de akár live act-re, akár csak zeneírásra, ezek a vsti-k nagyon is ütőképesek.
 
béla tyros2-je, megint más típus, nálam ez a "drága,de számomra nem túl hasznos" kategóirát képviseli.
 
 
amúgy egyértek és sorry az OFFért.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



A fotógaléria is szétoffolódot....


HÁÁT, "EZ AZ ÉLET 'BABOCSAI NÉNI'"!
 
Boccs! Majd' jóvá teszem, ha megtalálom a linket, ami nagyszerű képekkel illusztrálva mutat be sok-sok komoly stúdiót!

>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A fotógaléria is szétoffolódot....


 
 
Nem tudom, szerintem kifejezetten egyszerű megtalálni a képeket a szövegek közt.

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: dandesz »

Hát szerintem azért az jól fel van rakva oda
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”