Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PRO Audio erősítők/elektronikák

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
Amúgy tévedés, mert a pro audio legnagyobbja a JBL volt, talán még ma is.


OFF:
Holnap megfülelem,hogy te idáig milyen JBL dobozt hallgattál.Összehasonlítom a Gelelec dobozzal.
Csak szólok,hogy ez itt az erősítő topic.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



bocs hogy belevau, de amennyire jól tudom minden stúdióba kell egy 'trágya minőségű' lehallgató is, mellyel kvázi reprezentálják az otthoni körülményeket, vagy nem?


 
így van.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



Ehhez előbb konszenzusra kellene jutniuk a hifistáknak alapvető kérdésekben, de ennek én nyomát sem látom. Második lépésként pedig komoly vásárlóerővé kellene válniuk, hogy a véleményüket figyelembe is vegye valaki a döntéshozók közül. Szerintem egyik lépés sem fog megtörténni soha szerencsére/sajnos.
 
A hangkeverő pultokon nincs hangminőség feliratú potméter, de ha lenne is, ki és milyen okból tekerné lejjebb a max állásnál? Az az elcseszett Yamaha monitor meg a világ legismertebb és legelterjedtebb doboza, aminek talán valami oka is lehet.


 
 
Hát jólvan nyilván sok a pancser a studiókban szarnak ezek ránk hifistákra Nem tudom nálam nme szoktak roszul szólni a felvételek. Lehet valmait mégis tudnak. Csak egyes körökben rínek folyton. Nekik semmi se jó
 
Amúgy tévedés, mert a pro audio legnagyobbja a JBL volt, talán még ma is. Persze az ár...ami lényeges. Yamahárol nem sok jót hallani, hiába elterjedt, de ő tudja szimulálni az otthoni berendezések satnya hangját.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: earforce »



Az az elcseszett Yamaha monitor meg a világ legismertebb és legelterjedtebb doboza, aminek talán valami oka is lehet.


 
bocs hogy belevau, de amennyire jól tudom minden stúdióba kell egy 'trágya minőségű' lehallgató is, mellyel kvázi reprezentálják az otthoni körülményeket, vagy nem?

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Ez így igaz! Pontosabban majdnem. Vagyis nem.
Ugyanis, hogy milyen gyors, azt szinte csakis a lóerő határozza meg (meg a legnagyobb keresztmetszet felülete és az alaktényező szorzata).
Hogy hogyan gyorsul, azt a kg/LE. Addig, amíg el nem fogy a LE és csak a kg marad, meg a légellenállás, ami ugye független a kg-tól. Vagyis az álló helyzetet követő néhány másodpercig.
A kis utcai mitugrászok bazi jól gyorsulnak 20m-en. De 400m-en már 200-at kapnak a nagyoktól.
Szóval, "Édes Istenem" (nagy I-vel, ha egy mód van rá), az autózás pont olyan bonyolult dolog, mint a hifi. Komplex. Ha valaki a komplexitásából kiragad egy picinyke paramétert és azt hajhássza, nagyon messze kerül az igazságtól.
De hát ezeket az ismereteket is a gyakorlat hozza majd meg, ahogy az autók terén is a levezetett km és az elkoptatott vezetőülések száma, félesége.


 
2 apró dolog így jó későn, mindenkitől elnézést a késésért: (OFFkerülőknek PgDn azonnal ajánlott.)
 
1.)Ha ennyire részletesen tárgyaljuk a "Mitől megy az autó, miért és hogyan"-problematikát, akkor halkan, a humánműveltség többértelmű és homályos bozótjából csak annyit mondok, hogy súrlódás. A többivel a hozzáértők kiegészíthetik a hozzáértők beírásait. A "kg"-problémához annyit pöttyintenék, a változatosság kedvéért, hogy súrlódás.
 
A légellenállás könnyen lehet, hogy a 18-as villamos szintjén független a tömegtől, de ez sem egészen így van.
 
Ha meg veszettül vágjuk a fizikát, akkor ezt is tanuljuk meg: súrlódás. És, hogy tapadási is van, meg csúszási is.
 
2.) Azt, hogy Isten, vagy isten, mint annyi mindent, a beszélő/író/közlő (narrátor) szándéka határozza meg. Szóval, ne ismételgessük a nudlit túl sokszor, mert beszívódik a tudatalattiba. Irodalom esetében pedig ne érveljünk nyelvtani szabályokkal, mert kb annyira lenne releváns, minthogy a negyedéves meteorológushallgatók ZH-ja alatt kint esik-e vagy sem.
 
2+1, mintegy ajiba) Nagy öröm olvasni, hogy teljesen becsületes és felelősségteljesen átgürizett élet alatt hány Q7es Audit sikerült futtatni harmadik, negyedik autóként, vagy barátnak/nőnek adni padkázni/körmöshöz járni. Ugyanakkor én inkább a "Stúdió erősítők/elektronikák"-témája miatt bátorkodnék frekventálni eztetet a topikot, nem pedig a "Hány darab mennyire tutkeráj autóm volt?"-témakör miatt.
 
Természetesen a jószándékú, a téma bonyolult összefüggéseit (még számomra, vezetésfób gyaloglásfil számára is) megvilágító, adekvát hasonlatokat tisztelettel köszönöm.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: zz7 »



A hangkeverő pultokon nincs hangminőség feliratú potméter,


 
Ez nagyon jó!

Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Fura egy olyan lemez hangjáról beszélni és otthoni hifivel megítélni amit stúdióban, stúdiós technikával készítettek, és hallgattak vissza...Ha annyira rossz lenen az a stúdiós technika, akkor szerintem az a felvétel sem szólna úgy ahogy az elkészítették , márpedig állítólag jobb hifin jobban szól....Akkor h is van ez, én itt óriási ellentmondásokat vélek felfedezni. gondolkodik.gif

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Más a dinamikája is mint egy kis monitoroknak


 
És nem csak a kis monitoroknak, hanem bele lehet lassan venni az összes mai hifi és high-end hangsugárzót, ahogy mostanában hallom. Nagyon kíváncsi lennék mi lenne akár egy hifi kiállításon is, ha ezekből a régi klasszikus, még nem lapos hangú dobozokból kiállítana valaki egy rendszert egy neki való erősítéssel, mit hallanánk a mai high-endek nagy részéhez képest. Én nem is annyira a dinamika méretében érzem a komoly visszalépést. Valahogy az életszerűség, az élénkség hiányzik a mai hifi dobozokból, amire persze sokan rámondják, hogy azért jó mert az a neutrális. Csak aza gond, hogy élő zenénél én olyanokat nem hallok, hogy neutrális, viszont ha valami laposan szól, az géphang és nem élő.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



Ez bizony nagyon így van, szerintem is. Az egész high-end audio ma ebből él.
És ezért tűntek el az olyan jellegű hangsugárzók is mára a hifiből, amiket Te is használsz (ha jól látom). Akkor még nem volt misztifikáció, csak igényes és árukat érő minőségű hifik.


 
A hangfal akkori utmutatójában pl. sima lámpavezetékkel javasolják az összeöttetést. A belső kábel is trágya, mégis maga a hangszóró lehet olyan hogy mégsem hal bele az ember ha nincs túl jó kábelje (bár lehet jobb lenne. Mérete ellenére kevésbé érzékeny az elhelyezésre. De akkor hol maradna ajáték, a teszt, a szeánsz, ha minden doboz iylen lenne. Éhen hallnának a kiegészitők gyártói

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10381
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hát ti aztán tudtok kötöszködni
 
A studioban feltételezhetően probálnak olyan felvételeket késziteni ami megfelelhet a hifisták kényes izlésének. Nyilván a célközönség függvéynében jobb-roszabb minőségben. Valószínű nem véletlen lapit ott a legjobb studiomonitorok mellett a polcon az Yamaha legelcseszettebb monitora


 
Ehhez előbb konszenzusra kellene jutniuk a hifistáknak alapvető kérdésekben, de ennek én nyomát sem látom. Második lépésként pedig komoly vásárlóerővé kellene válniuk, hogy a véleményüket figyelembe is vegye valaki a döntéshozók közül. Szerintem egyik lépés sem fog megtörténni soha szerencsére/sajnos.
 
A hangkeverő pultokon nincs hangminőség feliratú potméter, de ha lenne is, ki és milyen okból tekerné lejjebb a max állásnál? Az az elcseszett Yamaha monitor meg a világ legismertebb és legelterjedtebb doboza, aminek talán valami oka is lehet.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



Ez bizony nagyon így van, szerintem is. Az egész high-end audio ma ebből él.
És ezért tűntek el az olyan jellegű hangsugárzók is mára a hifiből, amiket Te is használsz. Akkor még nem volt misztifikáció, csak igényes és értéküket érő hifik.


 
sajnos nem nagyon lehet ma sem megfizetni, meg akkor se. De való igaz, hogy akár mindenféle vodoo nélkül is nagyon jól tudnak szólni. A felbontás is nagyon nagy, valóban elég nagy mélységekik ki lehet hallani mi is van a lemezen. Más a dinamikája is mint egy kis monitoroknak, de mondhatni otthoni hallgatásnál nincs kihasználva egyáltalán.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Egyébként a hifizés túl van misztifikálva


 
Ez bizony nagyon így van, szerintem is. Az egész high-end audio ma ebből él.
És ezért tűntek el az olyan jellegű hangsugárzók is mára a hifiből, amiket Te is használsz (ha jól látom). Akkor még nem volt misztifikáció, csak igényes és árukat érő minőségű hifik.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



A zenészek többségének teljesen más szempontjai vannak zenehallgatásnál, mint egy hifistának.


 
Nehogy azthidd! Van ismerösöm aki amellett hoyg felvételeket készit hifista is egyben. szeánszozik stb... nyilván máshogy nézi a dolgokat, de igyekszik olyna felvételt késziteni amit Marinéni otthon szivesen hallgat.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »

Egyébként a hifizés túl van misztifikálva, ezért fordulok én is leginkább a studio technika fele. Kinek van idegzete hangfaltüskéket elemezni Vagy az nagyon ráéről lehet.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »


Hát ti aztán tudtok kötöszködni
 
A studioban feltételezhetően probálnak olyan felvételeket késziteni ami megfelelhet a hifisták kényes izlésének. Nyilván a célközönség függvéynében jobb-roszabb minőségben. Valószínű nem véletlen lapit ott a legjobb studiomonitorok mellett a polcon az Yamaha legelcseszettebb monitora

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Az lehet, de attól még ők is szeretnék meghallgatni rendesen azt a felvételt amit felvesznek.


 
Kérdés, hogy a stúdióban mit is csinálnak.
Zenét hallgatnak mint én otthon egyedül, vagy vizsgálnak, elemeznek, mint a hifisták, csak ők nem a hifi komponenseket, hanem a hangfelvételt.
Szerintem alapvetően más a két tevékenység, más az értelme, célja és lehet hogy éppen ezért kell sok esetben más tulajdonságokkal bíró berendezés egy otthon zene hallgató embernek, mint egy hangmérnöknek. És persze mint az összehasonlító, különbséghallgató hifistának.
Épp ezért gondolom, hogy aki hangfelvételeket készít, hifi berendezéseket készít, mindezt zene hallgató embereknek teszi, akik azokat meg fogják vásárolni, nagyon nem árt ha ismeri, gyakorolja azt az oldalt is, amit éppen kiszolgál. Valahogy a tisztán csak műszaki oldalról képzett és csak azt gyakorló emberek nekem sose tudtak olyan hifi berendezést kreálni, amivel szeressek otthon zenét hallgatni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10381
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Az lehet, de attól még ők is szeretnék meghallgatni rendesen azt a felvételt amit felvesznek.


 
A zenészek többségének teljesen más szempontjai vannak zenehallgatásnál, mint egy hifistának.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



Na ez az. Éppen ezekre gondoltam én is.
A teljesen nyers, mondhatni valóságközeli dinamikai arányokat hordozó hangfelvételekhez nagyon jó hifi berendezés kellene, hogy az úgy rendesen le is tudjon jönni a felvételről. És persze nem csak hifi berendezés, környezet, szoba stb. is. Ami szintén ugyanolyan ritka madár.
De fordítsuk meg a dolgot. A legtöbb hangfelvétel olyan amilyen, semmi köze nincs a rajtuk lévő dinamikai viszonyoknak semmilyen élő zenei történéshez. Ha ezeket az igencsak többségben lévő hangfelvételeket lejátsszuk az első, a nagyon komoly, mindent tudó dinamikai képességekkel rendelkező hifin, ami a nyers felvételeket megjeleníteni képes valójukban dinamika szempontból is, vajon mit fog mutatni a kevert, nem természetes, csak néhány lépcsőfokból álló dinamikával rendelkező hangfelvételekkel, tehát a többséggel? Szerintem bazira meg fogja mutatni milyen a felvétel és lesz egy olyan hifi berendezésünk, ami rohadt nagy és drága, de a lemezgyűjteményből csak pár darabot fog engedni meghallgatni, mert vele a többi kb. hallgathatatlan lesz. Jó az ilyen hifi berendezés, ha a zene hallgatás a cél? Én nem hinném. Legalábbis amíg ilyen a hangfelvételek és a hifik viszonya, amilyen most.


 
Nem véletlen készültek a 70-es években szekrény nagyságú studio monitorok. Azthiszem egy olyanon már nagyjából vissza lehetett hallgatni mondjuk egy dob-szólót realisztikusan. De attól még az otthon elég necces.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10381
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Mekkora hasznos dinamika van egy felvételen?
Most arra gondolok, hogy a leghalkabb olyan rész ami fontos, illetve még része a zenének nem biztos, hogy egybeesik a felvételen hallható leghalkabb résszel. (pl élő felvételnél valaki matat nézőtéren)
Gondolom azért a zenészek is törekednek arra, hogy az általuk előadott zene minden részlete hallható legyen, akár élő koncert, akár stúdiófelvétel.


 
Erre inkább a hifisták törekednek. A hegedűs cipőjének nyikorgása az esetek kis hányadában része a zenének, sok előadó kéri is ezen zörejek eltávolítását a felvételből, illetve a technika fogyatékai miatt el is szoktak tűnni. Az akusztikus hangszerek ki vannak ám találva, pont olyan hangerőt produkálnak, ami szükséges az élvezethez, illetve az emberi hallásnak is vannak olyan effektjei (pl. az elfedés), amik a központi hangeseményt hangsúlyozzák, az azt zavaró történéseket pedig kiszűrik. Általában élő koncerten sem hallod a tőled 12 sor távolságra ülő néző szívverését, vagy a karmester izületeinek ropogását.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



A hangfelvétel minőségére nincs közvetlen hatással a keverésnél használt kontrolrendszer, közvetetetten persze hat rá.


 
Az lehet, de attól még ők is szeretnék meghallgatni rendesen azt a felvételt amit felvesznek.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: zz7 »



A dinamika hajhászása érthető törekvés, én is örülni tudok, ha egy felvételben 3-nál több hangerő szintet fedezek fel a hangszerek között, de ez ritka. De ha a valós viszonyok (?) elérése a cél, akkor gyakorlatilag reménytelen dolog. Azt hiszem, én még soha nem hallottam olyan készre kevert felvételt, ami magában hordozta az élő hangtörténés dinamikai viszonyait. Ez eleve kizárt is, hiszen a felvétel során használt eszközök többsége önmaga is dinamika kompresszorként működik, kezdve rögtön a mikrofonoktól. Vannak példák teljesen nyers anyagok elkészítésére (ezek körül jellemzően ott legyeskedik egy hifista), de ezeket átlagos körülmények között hallgatva nem lesznek az átlagos hallgató kedvencei soha. A kereskedelmi forgalomban kapható felvételeken naivitás élőszerű dinamikát keresni. Azt se feledjük, hogy már maga az elviselhető/tartható szobahangerő és a lakóterek alapzaja is erősen korlátolja a dinamikát.


 
Na ez az. Éppen ezekre gondoltam én is.
A teljesen nyers, mondhatni valóságközeli dinamikai arányokat hordozó hangfelvételekhez nagyon jó hifi berendezés kellene, hogy az úgy rendesen le is tudjon jönni a felvételről. És persze nem csak hifi berendezés, környezet, szoba stb. is. Ami szintén ugyanolyan ritka madár.
De fordítsuk meg a dolgot. A legtöbb hangfelvétel olyan amilyen, semmi köze nincs a rajtuk lévő dinamikai viszonyoknak semmilyen élő zenei történéshez. Ha ezeket az igencsak többségben lévő hangfelvételeket lejátsszuk az első, a nagyon komoly, mindent tudó dinamikai képességekkel rendelkező hifin, ami a nyers felvételeket megjeleníteni képes valójukban dinamika szempontból is, vajon mit fog mutatni a kevert, nem természetes, csak néhány lépcsőfokból álló dinamikával rendelkező hangfelvételekkel, tehát a többséggel? Szerintem bazira meg fogja mutatni milyen a felvétel és lesz egy olyan hifi berendezésünk, ami rohadt nagy és drága, de a lemezgyűjteményből csak pár darabot fog engedni meghallgatni, mert vele a többi kb. hallgathatatlan lesz. Jó az ilyen hifi berendezés, ha a zene hallgatás a cél? Én nem hinném. Legalábbis amíg ilyen a hangfelvételek és a hifik viszonya, amilyen most.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10381
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A dinamika hajhászása érthető törekvés, én is örülni tudok, ha egy felvételben 3-nál több hangerő szintet fedezek fel a hangszerek között, de ez ritka. De ha a valós viszonyok (?) elérése a cél, akkor gyakorlatilag reménytelen dolog. Azt hiszem, én még soha nem hallottam olyan készre kevert felvételt, ami magában hordozta az élő hangtörténés dinamikai viszonyait. Ez eleve kizárt is, hiszen a felvétel során használt eszközök többsége önmaga is dinamika kompresszorként működik, kezdve rögtön a mikrofonoktól. Vannak példák teljesen nyers anyagok elkészítésére (ezek körül jellemzően ott legyeskedik egy hifista), de ezeket átlagos körülmények között hallgatva nem lesznek az átlagos hallgató kedvencei soha. A kereskedelmi forgalomban kapható felvételeken naivitás élőszerű dinamikát keresni. Azt se feledjük, hogy már maga az elviselhető/tartható szobahangerő és a lakóterek alapzaja is erősen korlátolja a dinamikát.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10381
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hogyan hallgathatná otthon nyugodtan egy hifista a felvételeket ha az videoton-on lett keverve (most csak egy hülye példa). Ezen el lehetne gondolkodni Nem is feltétlen tetszene sokaknak a teljesen steril hang.


 
A hangfelvétel minőségére nincs közvetlen hatással a keverésnél használt kontrolrendszer, közvetetetten persze hat rá.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Mekkora hasznos dinamika van egy felvételen?
Most arra gondolok, hogy a leghalkabb olyan rész ami fontos, illetve még része a zenének nem biztos, hogy egybeesik a felvételen hallható leghalkabb résszel. (pl élő felvételnél valaki matat nézőtéren)
Gondolom azért a zenészek is törekednek arra, hogy az általuk előadott zene minden részlete hallható legyen, akár élő koncert, akár stúdiófelvétel.

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



mikor nyitottam a topikot, engem csupán az érdekelt, hogy a hasonló árazású hifi cuccok ellenében van-e létjogosultságuk... semmi dávid és góliát voodoo... Soha nem is feltételeztem, hogy egy alsókategóriás PA végfok konkurencia egy Linn/ ML végfoknak...


 
Az alsókategóris PA berendezések nem jók sokmindenre. PA-ban is meg kell fizetni keményen a jó hangot. Akár többszázezret is használtan. Bizonyos High end berendezéseket nem fog elérni, de sokat igen, árban jó kompromisszum lehet. Ráadásul a High end sem feltétlen a valósághű előadásról szól, vagy hogy mi van a lemezen. Legalábbis egyes körökben. Eleve a jóminőségű felvételeket is el kell késziteni valamin. Hogyan hallgathatná otthon nyugodtan egy hifista a felvételeket ha az videoton-on lett keverve (most csak egy hülye példa). Ezen el lehetne gondolkodni Nem is feltétlen tetszene sokaknak a teljesen steril hang.

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”