Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PRO Audio erősítők/elektronikák

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: rTom »

fapaci írta:
2022.11.21., hétf. 19:48
rTom írta:
2022.11.21., hétf. 17:35
A Behringer DEQ2496 XLR-AES/EBU kimenete SPDIF-re is beállítható. Aszimetrikus bemenetű, RCA-SPDIF készülékre kötném. Ha jól tudom mindkét készülék ki- ill. bemenete is leválasztó trafós. A jelszintek illesztéséhez az alábbi feszültségosztó/impedancia illesztő kapcsolást találtam. Korrekt ez a kapcsolás? Szükséges speckó ellenállásokat használni, vagy a "közönséges" is megteszi ide?
Átalakítás nélkül is működik.
Köszönöm!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:
2022.11.21., hétf. 17:35
A Behringer DEQ2496 XLR-AES/EBU kimenete SPDIF-re is beállítható. Aszimetrikus bemenetű, RCA-SPDIF készülékre kötném. Ha jól tudom mindkét készülék ki- ill. bemenete is leválasztó trafós. A jelszintek illesztéséhez az alábbi feszültségosztó/impedancia illesztő kapcsolást találtam. Korrekt ez a kapcsolás? Szükséges speckó ellenállásokat használni, vagy a "közönséges" is megteszi ide?
Átalakítás nélkül is működik.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: rTom »

Újabb segítséget kérnék, jel illesztés témában.
A Behringer DEQ2496 XLR-AES/EBU kimenete SPDIF-re is beállítható. Aszimetrikus bemenetű, RCA-SPDIF készülékre kötném.
Ha jól tudom mindkét készülék ki- ill. bemenete is leválasztó trafós.
A jelszintek illesztéséhez az alábbi feszültségosztó/impedancia illesztő kapcsolást találtam.
Korrekt ez a kapcsolás?
Szükséges speckó ellenállásokat használni, vagy a "közönséges" is megteszi ide?
AESEBU-RCA.jpg
AESEBU-RCA.jpg (37.6 KiB) Megtekintve 1301 alkalommal

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: rTom »

Működik az elképzelésed. MONO üzemmódban az Out1 csatornát SUB módra állítottam szokványos paraméterekkel, majd a beállításokat átmásoltam minden kimeneti csatornára. Így most 6 db SUB kimenet van azonos beállításokkal, de az Input Source, Crossover, EQ, DynEQ, időzítés, limiter paraméterei csatornánként állíthatók.

Nagyon köszönöm a megerősítést!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:
2022.11.06., vas. 11:59
Megköszönném a fáradozást ha valaki megnézne nekem egy beállítást, hogy a DCX2496 -on Mono módban engedi e az x-over váltási pontokat mind a 6 csatornán subra! konfigurálni vagy következetesen csak a szokásos Sub-L-LM-M-MH-H frekitartományok közelében beállítható?
Működik az elképzelésed. MONO üzemmódban az Out1 csatornát SUB módra állítottam szokványos paraméterekkel, majd a beállításokat átmásoltam minden kimeneti csatornára. Így most 6 db SUB kimenet van azonos beállításokkal, de az Input Source, Crossover, EQ, DynEQ, időzítés, limiter paraméterei csatornánként állíthatók.

IMG_20221106_151858.jpg
IMG_20221106_151858.jpg (139.77 KiB) Megtekintve 1983 alkalommal
IMG_20221106_152030.jpg
IMG_20221106_152030.jpg (133.04 KiB) Megtekintve 1983 alkalommal
IMG_20221106_152202.jpg
IMG_20221106_152202.jpg (135.71 KiB) Megtekintve 1983 alkalommal

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: rTom »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a Behringer dcx2496 PRO tulajoktól.

MultiSubos kiépítésen gondolkodom, 4 subwoofer csatorna kezelését és paraméterezését szeretném egy eszközön belül megoldani manuálisan.

A DCX manuálban szereplő mono módot elviekben nem erre találták ki, de a folyamat ábrából levezetve működhetne a 6 kimeneti csatorna egyenkénti subra vágása, PEQ, Delay, Comp is.

Megköszönném a fáradozást ha valaki megnézne nekem egy beállítást, hogy a DCX2496 -on Mono módban engedi e az x-over váltási pontokat mind a 6 csatornán subra! konfigurálni vagy következetesen csak a szokásos Sub-L-LM-M-MH-H frekitartományok közelében beállítható?
dcx2496.jpg
dcx2496.jpg (105.28 KiB) Megtekintve 2002 alkalommal
dcx2492mono.jpg
dcx2492mono.jpg (57.81 KiB) Megtekintve 2002 alkalommal
Köszönöm!

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: merida »

Köszönet! :smile53:

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Igen, kettő kell.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: merida »

Köszi, de mindkét bemenethez csatlakoznom kell? Tehát 2 db átalakítóra lesz szükségem?
Pl ilyenre?
Csatolmányok
xlr.jpg
xlr.jpg (18.81 KiB) Megtekintve 3905 alkalommal

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Rca XLR átalakító, vagy RCA TRS átalakító. Én inkább előbbit választanám.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: merida »

Üdv az Uraknak, és elnézést a láma kérdésért, de egy ilyen erősítőhöz, hogy tudnék csatlakozni, hagyományos rca kábellel?
Milyen adapterre lesz szükségem?
Csatolmányok
JBL-MPX600-Power-Amplifier-Cable-E-Series-600-_57.jpg
JBL-MPX600-Power-Amplifier-Cable-E-Series-600-_57.jpg (175.99 KiB) Megtekintve 3914 alkalommal

Avatar
derta
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.03.04., hétf. 12:23
Értékelés: 5

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: derta »


Kedves fórumtársak!
 
Érdeklődnék, hogy van-e tapasztalata valakinek AKG DMSTetrad fejmikrofonos rendszerrel? Hatótávolság, gerjedékenység, hangminőség terén. Iskolában használnánk (előadások, prezentációk, konferálások). Ha van esetleg más ötletetek egy 4 mikroportos rendszer kialakításához, szívesen meghallgatom azokat is.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: hubee »

Köszi 
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Sziasztok,
 
abban tudnátok segíteni, hogy az ebben a videóban
http://www.youtube.com/watch?v=NS6JV-veVAE a mikrofonra erősített jelátviteléért felelős eszköz mi lehet? link esetleg?
Arról olvastam korábban, hogy az ethernet/IP alapú adattovábbítás nagy koncertek hangosításánál manapság bevett szokás, de ilyen felhasználásról nem hallottam eddig.

Ez a ma már nagyon elterjedt személyi monitor rendszerek egyik korai hajtása. Kalmi nagyjából már leírta, mit csinál. Ennél ma már kifinomultabb megoldások is vannak digitális grafikus felülettel, érintésérzékeny kijelzővel. Még arra is van példa, hogy a zenész a saját kezelő felületén egyenesen a monitor keverőt vezérli és ott hoz létre magának egy saját mixet, amibe azt és úgy kever, ahogy kedve támad.
 
Az ethernet alapú összeköttetés folyamatosan leváltja a régi karvastagságú csoportkábeleket is. Komolyabb koncerteken már a PA keverő állásba is csak 3-4 ethernet kábel megy, amiken a digitális eszközök egymással kommunikálnak. Pár éve még 100-200 csatornán rohangáltak az analóg jelek a keverő és a színpad között. Elmúlt, ahogy az ethernet összeköttetést is leváltják hamarosan a wireless eszközök. A koncert előtti beállás ma már sokszor úgy zajlik, hogy a szaki egy tablettel a kezében bejárja a nézőteret és WiFi-n keresztül a táblagép grafikus felületén eléri a rendszer összes paraméterét. Bőséges téma ez...

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Sziasztok,
 
abban tudnátok segíteni, hogy az ebben a videóban
http://www.youtube.com/watch?v=NS6JV-veVAE a mikrofonra erősített jelátviteléért felelős eszköz mi lehet? link esetleg?
Arról olvastam korábban, hogy az ethernet/IP alapú adattovábbítás nagy koncertek hangosításánál manapság bevett szokás, de ilyen felhasználásról nem hallottam eddig.

 
Ezek füles erősítők, amik láncba vannak kötve egymással, mivel a zenekar összes tagja fülest használ.
Van egy központ, ahová minden hangszer mikrofonjának a jelét elküldik, és beállítható hogy az egyes állomáson arányokban mit halljon a felhasználó. A felhasználó akár magának is tudja állítani az arányokat. A legfőbb előnye ennek, hogy a vezérlő helyiségből egyetlen UTP kábelen több állomás felé küldhetsz sokféle arányú mixeket, és az egyes állomások egymással vannak láncba kötve és nem kell minden állomáshoz külön egy analóg jelkábel. Nem beszélve arról, hogy nem kell egy monitor hangmérnök, mert minden zenész betekeri magának hogy miből mennyit akar hallani a saját fülesében, és mehet a felvétel.
 
Digitális világ.... 
 
http://www.prthatrocks.com/pressrel/wil ... coxpr.html
 
http://www.furmansound.com/product.php?div=01&id=HDS-6
 
http://www.furmansound.com/product.php?div=01&id=HR-6

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: hubee »


Sziasztok,
 
abban tudnátok segíteni, hogy az ebben a videóban
http://www.youtube.com/watch?v=NS6JV-veVAE a mikrofonra erősített jelátviteléért felelős eszköz mi lehet? link esetleg?
Arról olvastam korábban, hogy az ethernet/IP alapú adattovábbítás nagy koncertek hangosításánál manapság bevett szokás, de ilyen felhasználásról nem hallottam eddig.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: AVX »


Pár frissebb újság ebben a témakörben:






Avatar
GGy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 11:36
Értékelés: 21

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: GGy »


Monacor TXA-15A Hordozható hangosító kombó vadonat újonnan eladó.
 
 

Belsõ, 12V/7,2Ah-s zselés ólomakkumulátoráról (üzemidõ: kb. 6 óra) vagy a hálózatról mű- ködtethetõ

Beépített automatikus akumulátor töltõ

Ideális mobil alkalmazásokhoz, mint pl. vásárok, elõadások

Állítható USB/SD kártya lejátszó, külsõ tárolóegység csatlakoztatási lehetõséggel

2-utas hangrendszer

1 állítható szimmetrikus XLR mikrofon bemenet, 1 állítható 6,3mm mono jack mikrofon bemenet, 1 állítható CD/Tape RCA bemenet

Állítható master kimenet 3-utas EQ-val

Link továbbfûzési csatlakozó (6,3mm jack) több TXA-15USB vagy TXA-15A összekötéséhez

Ház: utazótáska kialakítás, kihúzható füllel

A beépített fülnek és a két keréknek köszönhetõen a rendszer egyszerûen hordozható.

Állványhüvely
 

Eladási ár:70.000 Ft
 

Új ár: 91.390 Ft




Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kalmi (vagy bárki más)!
 
Volt már dolgod olcsóbb Yamaha/Crown/QSC végfokokkal? Gondolok itt Yamaha P szériára, vagy Crown XLS szériára vagy QSC RMX sorozatra. Azt látom, hogy watt/forint mutatójuk elég impresszív, de ez vajon milyen hangminőséggel párosul?


 
Crown XLS-202D végfokot használtam jódarabig. Nagyon jó ár/érték arányú erősítő.
A hangjuk kellemes hosszú távon is. Van nála jobb is, de az drágább is és itt a magasabb kategóriára gondolok.
Belvilága egyszerű és rendezett, könnyen tuningolható.

Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem tudom, nem ismerem. Egy 6 csatornás ROTEL-el szemezgettem, de végül a DIY-mellett döntöttem. A CROWN-t tudtommal sokan használják otthoni körülmények között.


 
A Crown XLS-202D végfokkal kapcsolatban tudok nyilatkozni, mert jódarabig azt használtam.
Igen jó ár/érték arányú erősítő.
A hangja elég kellemes, hosszú távon is élvezhető. Megjegyzem van nála jobb is, de az drágább is.
A JBL már jóideje nem csinál erősítőket, hanem a Crown erősítőket ajálja a hangosítástechnikai hangfalaihoz és az aktív hangfalaikban is Crown erősítő van, továbbá már autóhifi terén is van pár erősítője, amit a Crown gyárt neki.
Tartósság tekintetében sem a problémás fajta.
Egyszerű felépítésű, ha valaki úgy gondolja, akkor még akár tuningolni is érdemes.
Belseje:
 

 


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
A szóban forgó delikvens egy ML Monolith III-as, azt vettem a buksimba, hogy hallgatva az idő szavára, aktívan válltanám inkább.
 


 
Miért nem veszed meg azt,ami az enyém volt.Ahhoz volt aktív váltó is.Nem is akármilyen.Csak az került annó 3000 EUR-ba,de ez itt OFF szerintem.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Mostanában kicsit kihalt ez a topik!
Ajánlásokat várnék tapasztalt társaimtól, aktív váltással kapcsolatban.
A szóban forgó delikvens egy ML Monolith III-as, azt vettem a buksimba, hogy hallgatva az idő szavára, aktívan válltanám inkább.
Az eset egyszerű, legalábbis nekem laikusnak, két út, az ajánlások szerint 125 Hz-nél szétválasztva.
No de mivel lehetne ezt megvalósítani, hogy a káposzta is megmaradjon, de a kecske is jól lakjon. Jelesül, egy bizonyos szint alá nem kéne beesni evvel a dologgal, de lehetőségekhez mérten a Sonic 304-ese alatt kellene maradni jelentősen anyagi terheket illetően?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Sonny

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Sikerült szereznek egy ilyet, sta-700.
Bulik alkalmávan ezt nyuzom, nem a HM erőítőmet.
Most próbálom a kedvenc zenéimmel, még elég "száraz" hangja van.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



A jó suszter onnan ismerszik meg, hogy minden apró hibát, pontatlanságot észrevesz a lábbeliken - kivéve, hogy a saját cipője lyukas :bebebebebebe:


 
Szerintem azzal is tisztában van, csak mindig fontosabb valami, mint a saját cipője. Sajnos/szerencsére a hangmérnökök nincsenek ennyire leterhelve mostanában.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Háát, cipők, suszterek, stoplik és szomszédok...pláne a szomszéd zöldségei meg a jingjangja ide vagy oda, szerencsére a recordok önmagukért beszélnek. Ne adjon' az Isten mást, csak ilyen MASTERPIECE lemezeket úton-útfélen. :baby:
Valamit azért bizonyos emberek (valamiért) jól csinálnak. Ebben a munkában az ember és az eszközök együttműködése különösen nélkülözhetetlen. Nem kevésbé parányi zsenialitás;
 
The Band, The Band, orig. Capitol green label LP, mastered by Robert Ludwig
(a Hifista suszterek csapatából!)

 
http://www.musicangle.com/album.php?id=816
 




>

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”