Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 34

Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »


1032-vel dolgoztam egy ideig, munkára perfect, zenehallgatásra nem, + méretéhez képest én nagyon vérszegénynek tartottam a mélyét, nem olyan dögös mint a mostani 80xx széria
 
 

Én meg pont fordítva gondolom. A 1029-en kívül (ami már közvetlen elődje a 80-as sorozatnak), nem kedvelem a 10-es sorozat darabjait.
Dolgozni még jó rajtuk (TV, rádió), de zenét hallgatni számomra nem. A külföldi fórumokon is nagyon megosztja a közönséget a 10-es sorozat és a 80-as sorozat! Ez van, nem vagyunk egyformák...



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Genelec

Hozzászólás Szerző: AVX »



Én meg pont fordítva gondolom. A 1029-en kívül (ami már közvetlen elődje a 80-as sorozatnak),


 
Ha jól emlékszem nekem is ilyen volt.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Én meg pont fordítva gondolom. A 1029-en kívül (ami már közvetlen elődje a 80-as sorozatnak), nem kedvelem a 10-es sorozat darabjait.
Dolgozni még jó rajtuk (TV, rádió), de zenét hallgatni számomra nem. A külföldi fórumokon is nagyon megosztja a közönséget a 10-es sorozat és a 80-as sorozat! Ez van, nem vagyunk egyformák...

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Genelec

Hozzászólás Szerző: zz7 »



A régi modellek számomra sokkal barátságosabb, elevenebb, természetesebb hangot adtak, dolgozni is nagyobb élvezet volt velük. Egy régi 1032, 1037 vagy 1038-ast bármikor elfogadnék otthonra, az újakat valahogy nem szívesen vinném haza.


Na igen, a 1037-eshez is volt szerencsém. Az sem egy megvetendő darab.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



És mi van a régebbi Genelec 1032-esekkel ezekhez a mostani darabokhoz képest?
Az én emlékeim szerint az a darab nem volt éppen unalmas hangú, sőt. Csak hát sokszor kínosan pontos volt, jól megmutatva mit kötöttünk elé és milyen a hangfelvétel.
Ezek az újabbak valahogy nekem is kissé túl visszafogottak és lekerekítettek. Legalább is amit eddig hallottam belőlük.


 
A régi modellek számomra sokkal barátságosabb, elevenebb, természetesebb hangot adtak, dolgozni is nagyobb élvezet volt velük. Egy régi 1032, 1037 vagy 1038-ast bármikor elfogadnék otthonra, az újakat valahogy nem szívesen vinném haza.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Genelec

Hozzászólás Szerző: zz7 »


És mi van a régebbi Genelec 1032-esekkel ezekhez a mostani darabokhoz képest?
Az én emlékeim szerint az a darab nem volt éppen unalmas hangú, sőt. Csak hát sokszor kínosan pontos volt, jól megmutatva mit kötöttünk elé és milyen a hangfelvétel.
Ezek az újabbak valahogy nekem is kissé túl visszafogottak és lekerekítettek. Legalább is amit eddig hallottam belőlük.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Genelec

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Egyesek szerint emiatt unalmas...
 
Ezek után kérem senki ne firtassa milyen a hangjuk, vagy hogy én miért szeretem őket.



Jó válasz. No nemcsak a fenti rövidített idézet, hanem az egész.
 
Csak azt tudom mondani, hogy EZEKKEL kellett/lehetett volna kezdeni, és akkor semmiféle tévutas érzés/kérdés nem merült volna fel (szerintem talán) senkiben. A kis Genelecek (8040, 8050) pont arra jók amire készültek. Aki tud olvasni a sorok között, és konyít valamit a stúdiókhoz és az ott dolgozók moráljához, az egyetért azzal amiért többek között G.Massenburg és B.Katz is használja őket, közeltéri MIXELÉSHEZ. Mit mondanak? Fakó, szürke, nem hivalkodó, és még véletlenül sem harsány, abszolút lineáris kis kompakt aktív monitorokra van szükségük 4.rendű Linkvitz-Riley váltóval, lehetőleg analog szűrőkkel, alacsony(abb) SPL-en dolgoztatva őket. /A masteringhez persze mindketten mást használnak, jóval nagyobb Revel-t illetve ATC-t, magas(abb) SPL-en... pl. ~50 tonna akusztikai diffúzorral és abszorberrel kiegészítve Massenburg stúdiójában! :hahaha:/
 
Alapvetően Kalmi sem mondott mást. Ő is hangmérnök.
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Dualcs, Elektrorudi, NJ!
 
Ezek a dobozok nem fenomenálisak. Meg vannak a maguk hibái, én mégis nagyon élvezetesen tudok rajtuk zenét hallgatni! Pop-ot, funky-t, jazz-t, elektronikust.... ilyesmiket. Komolyzenét, klasszikust tényleg nem annyira jó vele hallgatni, bár ez nem is az én asztalom. Aki leül két ilyen doboz elé egy viszonylagosan jól összerakott "hájend" (gyűlölöm ezt a szót, szerintem nem is létezik) rendszer hallgatása után, az bizony csalódni fog. Egy jól, mindenre kiterjedően összeválogatott minőségi hangdoboz, hangsugárzókábel és erősítő hármas minden tekintetben jobb mint ezek a 80-as sorozatú Genelecek. Aki mást mondd, az hazudik. Valóban nem biztos, hogy szerencsés az elektronikát betenni egy rezgésekkel teli aludobozba, nem biztos hogy jó dolog egy LM vagy STK sorozatú IC-re bízni az erősítést, és a keresztváltóban pedig alap TL082-es opampokat alkalmazni, becsatolónak meg sima elkót tenni, és még sorolhatnám a "baklövéseket", amiket elkövettek a tervezők!!!
 
Ezek ellenére én mégis végre úgy tudok teljesen nyugodtan és élvezetes módon itthon muzsikálni, hogy nem zavar semmi. Érzem a hiányosságait, de nem zavar. Csak szól a zene és kész. Nem akarja magát megjátszani, nem akarja magát többnek mutatni mint ami, csak mindig hoz egy jó szintet. Egyesek szerint emiatt unalmas. Lehet. Viszont én végre nem azon agyalok, mi lenne ha a keresztváltóba mundorf fóliatekercset tennék a hagyományos helyett, vagy claryticap SA helyett valami űberdrága nagyon jó kondit, vagy mi lenne ha lentebb vinném a keresztfrekit, vagy kicserélném a hangsugárzó kábelt, vagy az erősítőbe más becsatolót tennék, vagy kicserélném a csöveket, netán más tápkábelt használnék....
 
Ezt csináltam éveken keresztül és sosem hallgattam zenét csak cserélgettem, kütyüztem, hifiztem, és azt hallgattam mikor lesz jobb. Jobb is lett mindig, de sosem volt elég, mindig jobbat akartam. A technikát hallgattam és nem zenét. Most zenét hallgatok, és eszembe sincs elkezdeni megint variálni. Ezeknek a dobozoknak a titka, hogy más nearfield studió monitorokhoz képest számomra a legjobban zenélnek (hallgattam párat már, dolgoztam is sokfélén), emellett viszont hoznak egy olyan kompaktságot, ami nekem esztétikai örömöt is jelent. Nem utolsósorban jól tartják az árukat.
 
Átlag hifistának én nem ajánlom. Nekik ez csalódás lehet. Nekem jók.
 
Ezek után kérem senki ne firtassa milyen a hangjuk, vagy hogy én miért szeretem őket.
Bárki aki kíváncsi rá, hozzám eljöhet és meghallgathat kétfélét is.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Genelec

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Én nem látok olyan nagy logikai ellentétet. Egyrészt a Genelec dobozok azért meglehetősen átgondolt portékák, van bennük bőven "műszaki tartalom", ennek ellenére sokak számára alkalmatlan zenehallgatásra. Másrészt a HiFiben alkalmazott és e fórumon is rendszeresen felbukkanó "aranyszabályok" többsége marhaság, legalábbis könnyen megcáfolható. Egyáltalán nem biztos, hogy a drágább, nagyobb, nehezebb muzsikál szebben.


"Egyáltalán nem biztos, hogy a drágább, nagyobb, nehezebb muzsikál szebben."
 
Biztosnak nem biztos, de én azt mondom valószínűbb. Persze, ez így közhely, akár pl. a táp ellátók esetén kitételek nélkül, de jelentős igazságtartalma van.
 
Mert lehet jó a kis Genelec, sőt nagyon jó… a kérdés csak az, MIRE?
 
A lényeg, hogy mit mihez viszonyítunk, és milyen igényeket támasztunk. Kis kategóriájú közeltéri monitorokkal hasonlítjuk össze, épp' egy alábbi kérdésben felmerülő KRK, Adam, esetleg Focal, Dynaudio, JBL bandával… netán' nagyobb (falra fügeszthető) JBL 4432/35, ATC, PMC, Meyer modellekkel?
 
Azután az sem mellékes mivel kínáljuk meg a kicsiket? Kalmi hozzászólásai között nem nagyon láttam (eddig, de lehet tévedek) bombasztikus megszólalású komolyzenét, akár power/trash metált…
 
Lásd.


 
Szemben pl. ezzel:
 
http://www.youtube.com/watch?v=fSogo9k0 ... re=related
 
Hail to England, MFN19 LP
Music for Nations records, 1984 (UK)
orig. 1st kiadású blue/white label
 
Szóval nagyon nem midegy, hogy a kis Geneleceket mihez viszonyítjuk (pl. kis KRK vagy nagyobb Meyer, ATC) illetve összevetéseinkben mit hanyagolunk el (zenei repertoár, hallgatói szokások, közeltér pláne desktop, vagy nagyszoba, SPL szintek, stb.)?
 
Így, ha pl. power metal hallgatunk közel maximális SPL-el, és a kis Geneleceken jónak ítéljük a kapott hangélményt, akkor hogyne, a Genelecek nekünk valóak. Ha nem, akkor sajnos nem.
 
Annak ellenére, hogy a marketingjukhoz képest a Genelecek NEM igazi konstans irányítottságú monitorok szemben a valóban konstans direktivitású spherical vagy bi-radial waveguide monitorokal (Geddes, Audiokinesis, JBL 4432/35, stb.), amikor függőleges állású konfigurációban használják őket, az irányítottság karakterisztikájuk hasonló több jól konstruált direkt-sugáró monitorhoz. Ez főleg azért van, mert nem használnak kompressziós motorokat - és a waveguide-ok annyira rövidek, hogy a driver irányítottság jellemzője önmagában dominál a hangsugárzó polar válaszában.
 
Egy kisebb otthoni studió esetén legtöbbször a közeltér az egyetlen lehetőség, és a Genelecek nem rossz választások… bár személy szerint én inkább Meyer-t vagy ATC-t választanák. A forszírozott vízszintes ajánlástól eltérően én csak függőlegesen konfigurációban használnám a Genelec monitorokat, és a monitorozás SPL-ét olyan alacsonyan tartanám, amennyire még elfogadható (értsd. nem veretésre valók).
>

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



van másik...


 
Én nem látok olyan nagy logikai ellentétet. Egyrészt a Genelec dobozok azért meglehetősen átgondolt portékák, van bennük bőven "műszaki tartalom", ennek ellenére sokak számára alkalmatlan zenehallgatásra. Másrészt a HiFiben alkalmazott és e fórumon is rendszeresen felbukkanó "aranyszabályok" többsége marhaság, legalábbis könnyen megcáfolható. Egyáltalán nem biztos, hogy a drágább, nagyobb, nehezebb muzsikál szebben.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Genelec

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



ahhoz képest milyen vicces meg hogy mi van benne, mégis.
(mit összeerőlködünk itten mindenféle ribbonokkal, A osztályúakkal, csövesekkel, diszkrétekkel, stb. - és itt a megoldás a szemünk előtt, hm)
 
nekem tetszik


Szinte ugyan ezt a kérdést tettem fel pár héttel ezelőtt, de Kalmi félreértette, azt hitte gúnyolódok vagy cikizem. Pedig nagyon nem!!!
Furcsa dolog szembesülni valami olyannal, ami szöges ellentétben áll azzal, amit az ember addig tanult...
... és ha tovább eszkaláljuk a kérdést: Vajon a piacon jelenlevő, jelentős összegekért árult termékek körül mennyi a valóságos tartalom, és mennyi a hókusz pókusz? Mert, mondjuk ránézel egy REVOX akármilyen magnóra, és kétség sem férhet hozzá, hogy ára mögött ott van a műszaki tartalom. Node... ránézel bizonyos hangfalak árcédulájára (nem Genelec!) és csak nézel..., csak nézel..., csak nézel...

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


van másik. (már mint kérdés)
 
elnézve a kibelezett genelec-et vmit nem érteni.
van ez a fizika, vagy akusztika vagy mi, méretekkel, tömegekkel, anyagokkal, rezonanciákkal és van ez a fémdobozka.
aztán vannak a nagyvasak, meg trafók, kábelek, baromi kondik, rengeteg alkatrész, itt meg van ez az IC, mint erőlködő.
és akkor a végeredmény meg fenomenális. -mondod.
vagy ez nem igaz?
vagy csak viszonylagos?
ahhoz képest milyen vicces meg hogy mi van benne, mégis.
vagy de.
nem?
de.
 
(mit összeerőlködünk itten mindenféle ribbonokkal, A osztályúakkal, csövesekkel, diszkrétekkel, stb. - és itt a megoldás a szemünk előtt, hm)
 
nekem tetszik

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


Kalmus! (Gergő)
 
tom, hogy ez egy vérgenelec topix de még is mi a véleményed az ADAM és KRK cuccokról?
(ha nincs elég zsém a genelecre)
 
-lehet privátba is
kössssz

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ma kihoztam a kicsinyeket a nappaliba! Mindig meglepődök hogy a 8040 után mennyivel finomabb a középtartomány és a pozícionálás. Még mélyben sincs igazán hiány, inkább csak elektronikus zenéken!
 

 
 

 
 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Eladó 8040-es páros!!! Jó áron!!!

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 34

Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »

Genelec

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »










Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Köszi a leírást!
 
Ha közel van hátul a fal, érdemes bekapcsolni rajta -2 vagy -4 dB mélykorrekciót, valamint ha a füled 70 cm- vagy annál közelebb van a dobozokhoz akkor -2 dB magasvágást is érdemes beiktatnod, mert kb így lineáris. Nálam ezek mind be vannak kapcsolva. Valamint az asztallap közelsége ráemel a 180-250 Hz -es tartományra kissé, ezért ha olyan a lejátszó programod, érdemes kb 210-220 Hz nél kb -3 dB-s vágást beállítani szoftveresen. Ha megemeled a dobozokat az asztallap síkjától, akkor értelemszerűen ez utóbbi nem szükséges.
 
Ja és amíg az asztalon van, döntsd csak hátra egészen nyugodtan amíg csak lehet!

Avatar
yura
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.04.04., szomb. 00:53
Értékelés: 62

Genelec

Hozzászólás Szerző: yura »


Ilyen pofát vágtam amikor először megszólalt! Nem semmi, hogy milyen mélyek jönnek elő ebből a kis dobozból.
 
Összességében precíz a hangkép de ez nem megy a hallgathatóság rovására. Éppen Patricia Barber - Live A Fortnight in France-t hallgatom rajta, mondhatom, hogy kifejezetten jó az összkép. Az a "tekerjük fel a hangerőt" érzés megvan! Bírom, hogy egy nagyon kompakt eszközről van szó, semmi nem kell hozzá csak egy hangkártya. Jelenleg egy szimpla ASUS XONAR U1 külső hangkártyát használok, majd akarok venni valami jobbat, de egyelőre ez van. Dead Can Dance - Aion szintén nagyon ok, az az ének hang ..... aztán Sartarello..... mondjuk ez a szám egy tescos recsegővel is JÓ. Szóval, összességében nagyon elégedett vagyok. Nyilván megvannak a korlátai, de jól használható és ár-érték arányban is nagyon rendben van. A manualban javasolják, hogy egy állvánnyal fül magasságba kell emelni. Majd ezt is megpróbálom, ha elkészült az új dolgozó bútorom!

Dolgozó: Audiolab M-DAC Mini DSD DAC - Genelec 8020A - Genelec F One
Nappali: Auralic Vega G1 - Primare Pre32 - 2x Primare A34.2 - Antony Gallo Nucleus Reference 3

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ez egy lekerekített (elipszis keresztmetszetű) állvány! Szerintem nagyon passzolnak egymáshoz.
 
Itt van róla pár fotó még: Sirleslie féle állványok


Vendég

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szép az állvány a doboz is, de sztem nem illenek össze, én kerek lábú állványt tettem volna ehhez a lekerekített dobozhoz...De csak személyes ízlés alapján...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Genelec

Hozzászólás Szerző: earforce »






de szép állvány!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »




Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Genelec

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Bő egy éve vettem egy pár Genelec 8040et zenehallgatásra egy AQ1 előfok mellé,
később azokat flexxx Mackie studiosub-ja segítette ki (szerintem nagyon jól);
végül genelec 8030-ak és egy onkyo PR-SC886 proci egészítette ki a rendszert többcsatornásra.
 
A vicc az hogy azért vettem genelec monitorokat a meglevő genelec pár mellé hogy egyfajta karakterű doboz kerüljön a mozi minden csatornájára - persze ezek egy nagy fenét egyformák... mozinál még senki nem panaszkodott h más lenne a hangjuk, de zenében mintha közük se lenne egymáshoz.
 
Zenénél néha-néha hiányzik az a plusz amit pl a Danish Physics PZ1 tudott ezek pedig nem, de abból egy párat is nehéz elhelyezni a nappaliban, nemhogy öt darabot, így összességében nem bántam meg
 
Szerintem olcsó pénzért hozzájutva akár mozizni, akár zenét hallgatni
jó kompromisszum lehet bármelyik 8xxx Genelec.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”