Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió Hangsugárzók

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


kinéztem egy tannoy reveal passzívot.ez mennyire jó választás?
Az nem studiomonitor, az egy rakás.... dolgoztam ilyenen pár hétig. Utáltam munkába járni.

Nálam is ez volt a helyzet Tannoy téren. Az általam ismert monitoraik katasztrófálisak, munkára alkalmatlanok. Lassúak, erőtlenek, torzítanak, összemossák a dinamikát, képtelenség rajtuk arányokat keverni.
 
Amúgy én nem nagyon hasonlítgatnám össze a HiFi és a stúdiós dobozokat, mivel teljesen másra készültek. Ugyanakkor a hifisták által stúdiósnak nevezett hangzást valójában kevesen ismerik, csak sokan mint valami misztikus dolgot emlegetik (rideg, túl részletező, stb.). A komolyabb aktív darabokon én nagy élvezettel tudok zenét hallgatni és csak vad álmaimban tudok olyan HiFi cuccot elképzelni, ami ezt (dinamikában, precizitásban, erőben...) produkálni képes.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Genelec, ATC, dynaudio acoustics... ezek drágák.


Meg Harbeth

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »


kinéztem egy tannoy reveal passzívot.ez mennyire jó választás?
Az nem studiomonitor, az egy rakás.... dolgoztam ilyenen pár hétig. Utáltam munkába járni.
Szerintem ne akarj igazi studio monitort venni, mert vagy drága lesz, vagy rossz.
 
Genelec, ATC, dynaudio acoustics... ezek drágák.
Tannoy, M-audio, Behringer... ezek meg szarok.
 
Jobban jársz, ha keresel, egy lineáris hangú állványos hifi monitordobozt, amivel együtt tudsz élni.

Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

kinéztem egy tannoy reveal passzívot.ez mennyire jó választás?

Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A 100.000-res studio monitor sose fog ugy szólni mint az egy misis monitor.De ha aktiv monitorokat nézegeted vannak k*rva jók amik nagyon drága high-endnek csúfolt doboznál jobb.A passzivak között is vannak nagyon komoly dobozok de ne egy 100.000res dobozzal akarj egy 1milliós hangfalat versenyeztetni.

Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


és pl egy sonus faber monitor 1 millióért,hogyan viszonyul egy százezresstúdiómonitorhoz.

Nekem van mindkettő.
Gyere el és hallgasd meg.

hát ez valóban,nem lenne rossz.és nagyvonalakban mi jellemzi ezt a két tipust
a nagy árkülönbséget tekintve?pl.szinpadmélység,tér,dinamika,részletezés figyelembevételével.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


és pl egy sonus faber monitor 1 millióért,hogyan viszonyul egy százezresstúdiómonitorhoz.

Nekem van mindkettő.
Gyere el és hallgasd meg.

Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


és pl egy sonus faber monitor 1 millióért,hogyan viszonyul egy százezres
stúdiómonitorhoz.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nehai »

Talán abban, hogy a megadott adatok megelelnek a valóságnak, és a stúdió szabványba be kell férniük, átvitel, fázis stb. A high-end cuccok jórészét pedig, tisztelet a kivételnek a tipus vásárlóinak igényeihez igazítják, ami egy stúdióban nem lenne szerencsés. Persze a stúdió motyók sem szólnak egyformán, a tervezői filozófia ott is megmutatkozik.

Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


akkor itt kérdezek.miben más egy passzív stúdiómonitor,mint egy
kétutas monitor állványos.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »

Már van ilyen topic

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: csövi »


Eddig még nem. s ha majd lesz valami probléma Bese Attila mester megoldja. De persze ujabbat is lehet venni. Valoszinuleg egy modern aktiv monitor hangfal plusz aktiv szub kombinacio legalabb olyan jó megoldas mint egy regi nagy darab hangfal mint amilyen az enyem. Ha egyszer ez tonkremegy, valoszinuleg ilyesmivel fogom potlni, ha keves penzem lesz. Ha meg sok, akkor egy ATC 100 aktivval. Ha meg nagyon sok pénnzem (mert ahhoz lakast is cserelnem kell) akkor 150Aktiv.

Penna által forgalmazót stúdió hangfalakat sikerült megfülelni?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hali »



Ha jol ertem, akkor olyan 20 - 25 evesek lehetnek a hangfalaid.
Nem lepnek fel, membran (gumi) oregedesi problemak ?
Az erosito reszben a puffer kondenzatorok hogy birjak ?

Eddig még nem. s ha majd lesz valami probléma Bese Attila mester megoldja. De persze ujabbat is lehet venni. Valoszinuleg egy modern aktiv monitor hangfal plusz aktiv szub kombinacio legalabb olyan jó megoldas mint egy regi nagy darab hangfal mint amilyen az enyem. Ha egyszer ez tonkremegy, valoszinuleg ilyesmivel fogom potlni, ha keves penzem lesz. Ha meg sok, akkor egy ATC 100 aktivval. Ha meg nagyon sok pénnzem (mert ahhoz lakast is cserelnem kell) akkor 150Aktiv.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Avatar
levi75
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2005.05.08., vas. 17:51
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Bp.

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: levi75 »


Sziasztok, 
ilyen temat meg nem talaltam itt a forumom.
Arra szeretnek elsosorban valaszt kapni, hogy milyen ar ertek aranyt kepviselnek, mik az elonyeik es hatranyaik, jelentenek-e alternativat a high end kategoriaban, aktiv vagy passziv a jobb valasztas, az igazi "nagyagyuk" melyikek, stb.
 
Mindezt a zenehallgatas szemszogebol megvilagitva.

Levi, ilyet hasznalok. Gyere el egyszer, s rogton tudni fogod a valaszt.
Általánosságban: évekig botladoztam a midfitol a mid.highend világában. Sose sikerült kiegyensulyozott, testes, valós hangot kicsiholnom. Ma pro-cuccokbol áll a rendszerem, illetve nyolcvanas évek elejének jó minőségű termékeiből. Eszembe nem jut azon agyalni mi a baj a hanggal.
Sok ut vezet a boldogsaghoz. Aktiv studio hangfal az egyik. Szerintem ez a legolcsobb elég jó megoldás. Addig amig olyan hangfalat nem tudnék venni, mint pl. Martin Logan Summit (plusz azt kiszolgálo erosito) eszembe se jutna nem studio aktiv hangfalat venni.

Ha jol ertem, akkor olyan 20 - 25 evesek lehetnek a hangfalaid.
Nem lepnek fel, membran (gumi) oregedesi problemak ?
Az erosito reszben a puffer kondenzatorok hogy birjak ?
| Heed | AudioQuest | ProAc | Target Audio |

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hali »


Sziasztok, 
ilyen temat meg nem talaltam itt a forumom.
Arra szeretnek elsosorban valaszt kapni, hogy milyen ar ertek aranyt kepviselnek, mik az elonyeik es hatranyaik, jelentenek-e alternativat a high end kategoriaban, aktiv vagy passziv a jobb valasztas, az igazi "nagyagyuk" melyikek, stb.
 
Mindezt a zenehallgatas szemszogebol megvilagitva.

Levi, ilyet hasznalok. Gyere el egyszer, s rogton tudni fogod a valaszt.
Általánosságban: évekig botladoztam a midfitol a mid.highend világában. Sose sikerült kiegyensulyozott, testes, valós hangot kicsiholnom. Ma pro-cuccokbol áll a rendszerem, illetve nyolcvanas évek elejének jó minőségű termékeiből. Eszembe nem jut azon agyalni mi a baj a hanggal.
Sok ut vezet a boldogsaghoz. Aktiv studio hangfal az egyik. Szerintem ez a legolcsobb elég jó megoldás. Addig amig olyan hangfalat nem tudnék venni, mint pl. Martin Logan Summit (plusz azt kiszolgálo erosito) eszembe se jutna nem studio aktiv hangfalat venni.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Avatar
levi75
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2005.05.08., vas. 17:51
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Bp.

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: levi75 »


Sziasztok,
 
ilyen temat meg nem talaltam itt a forumom.
Arra szeretnek elsosorban valaszt kapni, hogy milyen ar ertek aranyt kepviselnek, mik az elonyeik es hatranyaik, jelentenek-e alternativat a high end kategoriaban, aktiv vagy passziv a jobb valasztas, az igazi "nagyagyuk" melyikek, stb.
 
Mindezt a zenehallgatas szemszogebol megvilagitva.
| Heed | AudioQuest | ProAc | Target Audio |

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”