Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
Rudi07
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2015.08.02., vas. 15:26
Értékelés: 27

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Rudi07 »

tottyi írta:
2024.03.14., csüt. 11:24
asebestyen írta:
2024.03.13., szer. 18:12
Mától Genelec-es lettem. 1031APM egyelőre. :)
.
Genel 1031APM.jpg
Havernal voltam megint hetvegen es kikuldtem a csaladot, hogy jol megtekerhessem a hangerot a Genelec 1032C-en es nincs az a basszus benne mint nalam, persze ez nem is lehet mert joval magasabb osztaly ami nekem van de nekem mar hianyoznanak a basszusok de egyebkent fantasztikusan szolnak azok a Genelec-ek, orom veluk zenet hallgatni.
Akitol vetted o arul hozza sub-ot is, azon nem gondolkodtal el? Bar nagyjabol ismerem az izlesedet es tudom mi lesz a valasz, csak hatha. :) A tied az 48Hz-ig megy le az ujabb 1032C meg 33Hz-ig.
Sziasztok!
Én lennék akitől "asebestyén" megvette a 1031-eket, illetve én árultam a 7070-eket is.
Néhány gondolat.
Ekkora különbség azért nincs a 1032C és a 1031A közt az adatlapjukon. A 1031A-nak 48HZ-en -2dB -es pontja van, a 1032C-nek 33HZ-en -6dB-s. Ha megnézzük a 1032C adatlapját, akkor látható, hogy megadták viszont a -2,5dB-es pontot is, ami 40HZ-en van. van. A frekvencia-hangnyomás diagram-ból nagyjából lehet következtetni arra is, hogy a -2dB-es pont olyan 43HZ körül lesz. Így megnézve a -2dB-es pontjaik közt már csak 5HZ különbség van. A 1031 -6dB-es pontja meg olyan 38HZ körül lehet a 1032C 33HZ-hez képest. Egy 1031 egyáltalán nem mélyhiányos hangfal, viszont értelmesen kb. 40HZ-től felfelé szól az adatlaptól függetlenül. - erről írok majd még.
Én magam is rendelkezem egy pár 1032C-vel egyébként, ezek az egyetlen olyan hangfalaim amiket újonnan vásároltam meg, azóta is "se veled se nélküled" csatát vívok velük, mert nagyon-nagyon jók, de igazából nem hallgatom őket, van más.... Véleményem szerint a legjobb kompakt megoldás az áráért a 1032C, nem érdemes szubot tenni alá szerintem, úgy jó ahogy van.
A 1032C teljesen univerzális, minden stíluson hallgatható, szerethető önmagában, a D-osztályú végfokok ellenére a hangja nagyon "analog", sokkal jobb amúgy hang mint a 1032A vagy 1032B. Jaigen, a "C" a GLM + a saját hangerőszabályzója +
esetleg AES/EBU és megfelelő digitális jelforrás alkalmazása mellett mutatja meg igazán hogy mit tud, ez műszakilag alátámasztható, és a tapasztalat is ezt mutatja. Meg persze ott is nyer a korrekciós lehetőségek miatt a "hagyományos" megoldásokkal szemben, ahol nem jók az akusztikai viszonyok.

Visszatérve a 1031-re. - erről írnék kicsit többet.
A 1031 önmagában összességében nézve gyengébb hang mint egy 1032A-B vagy C. A középtartománya ugyan sokkal jobb mint a 1032-esé, de a 1031 kicsi hangfal, 8"-os csak a mélye, és a mélyszekció kb. 45Hz alatt már nem az igazi, (Roll-off -al picit lehet hogy megéri játszani, részben nyersz, részben vesztesz vele). A magas szekciója kb. érzetre ugyan olyan mint a 1032-eseké. Persze összességében így is nagyon jó hangú hangfal, nem biztos hogy ez a méretéből adódó gyengeség a mélyekben mindenkit zavar, inkább csak azokat, akik nagyobb rendszerekhez szoktak.
A csoda akkor történik, amikor alájuk kerül jól beállítva és elhelyezve egy 7070A (7070 crossover kimenetéről lefűzve a 1031-ek!). A 1031 abban a pillanatban felszabadul attól ami nem ment neki, és egy olyan hangot kapsz, amit egy 1032 sosem fog tudni szubbal kiegészítve sem. A 7070A szerintem messze a legjobb hangú szub amihez hozzá lehet jutni értelmes pénzért, tehát a mélytartomány meg van oldva. A 1031 középtartománya kiváló, a magasa "Genelec", mint a legtöbb 2utasuknak, szerintem szerethető, és korrekt hang. A rendszernek hatalmas headroom-ja lesz, olyan érzés, mintha egy koncerten ülnél, és 20HZ - 20kHZ közt működni fog úgy, hogy nem erőlködik. Halkan hallgatva is kiváló, ugyan úgy érződik az energiatartalék, sok ember egy ideig nem is érti hogy mit hall. Nagyon jó a frekvencia -és fázismenete - a térleképzése kiváló. Peresze ezen is lehet "tuningolni", a legjobb felállás az volt, amikor egy Resonator (Englert Csaba-féle) DSP-vel oldottam meg a váltást a 7070 és a 1031-ek közt, 60HZ-en, 48dB/okt-al, és 2db RME ADI2 volt a DAC a DSP után (a 7070 beépített crossovere gyárilag 80HZ-en vág 24dB/okt.-al ha jól emlékszem, és ez szerintem picit magasan van). Ez így még egy lapáttal rátesz az előbb leírtakra. kb. 3m-ről hallgattam a rendszert.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2024.03.14., csüt. 11:24
asebestyen írta:
2024.03.13., szer. 18:12
Mától Genelec-es lettem. 1031APM egyelőre. :)
.
Genel 1031APM.jpg
Havernal voltam megint hetvegen es kikuldtem a csaladot, hogy jol megtekerhessem a hangerot a Genelec 1032C-en es nincs az a basszus benne mint nalam, persze ez nem is lehet mert joval magasabb osztaly ami nekem van de nekem mar hianyoznanak a basszusok de egyebkent fantasztikusan szolnak azok a Genelec-ek, orom veluk zenet hallgatni.
Akitol vetted o arul hozza sub-ot is, azon nem gondolkodtal el? Bar nagyjabol ismerem az izlesedet es tudom mi lesz a valasz, csak hatha. :) A tied az 48Hz-ig megy le az ujabb 1032C meg 33Hz-ig.
Nincs már meg Neki egyik 7070-es se.
Az APS méretben a 1031 és a 1032 között van, lement 30Hz-ig. Örülök, hogy a 1031 nem megy le, mert nem szeretném feláldozni azt, amit ezért fel kéne ebben a méretben és 2 utas konstrukcióban. Később lehet lesz hozzá sub is, csak kérdés hogy el tudnám-e jól helyezni, mármint hogy ahová kéne, oda tényleg le tudnám-e fizikailag tenni vagy útban lenne.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2024.03.13., szer. 18:12
Mától Genelec-es lettem. 1031APM egyelőre. :)
.
Genel 1031APM.jpg
Havernal voltam megint hetvegen es kikuldtem a csaladot, hogy jol megtekerhessem a hangerot a Genelec 1032C-en es nincs az a basszus benne mint nalam, persze ez nem is lehet mert joval magasabb osztaly ami nekem van de nekem mar hianyoznanak a basszusok de egyebkent fantasztikusan szolnak azok a Genelec-ek, orom veluk zenet hallgatni.
Akitol vetted o arul hozza sub-ot is, azon nem gondolkodtal el? Bar nagyjabol ismerem az izlesedet es tudom mi lesz a valasz, csak hatha. :) A tied az 48Hz-ig megy le az ujabb 1032C meg 33Hz-ig.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Mától Genelec-es lettem. 1031APM egyelőre. :)
.
Genel 1031APM.jpg
Genel 1031APM.jpg (134.92 KiB) Megtekintve 250 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 217

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

Sziasztok!
8050-eshez keresek állványt.
Konig & Meyer 26785 lenne talán az ideális,
de közel megfizethetetlen a kicsike...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

BLX írta:
2023.10.30., hétf. 20:20
tottyi írta:
2023.10.30., hétf. 13:11
denesdr írta:
2023.10.30., hétf. 12:52

Mi lett az eredmény? :rolleyes:
Csak ezen a heten tudtuk bekotni a Primare-t de nekem nagyon tetszik ahogy szol. Nemtudom miert de szerintem elegge megszorongatja az otthoni 5x annyiba kerulo rendszeremet. Mondjuk hallottam itt-ott sziszegest a magasakban amikor odatekertuk neki a hangerot egy-egy szamnal. A melyek ok nem olyan mint otthon (othon inkabb szubbasszus van tobb) de brutal jo melyek vannak benne, talan az akusztika lehet az oka. gondolkodik.gif Szerintem egy igen jo kis rendszer relativ kisebb osszegbol. Mobilonrol Tidal-al etettuk bluetoothon keresztul.
A kabelozas meg osszesen kb 20 euro ugy, hogy 6 meteres XLR van a rendszerben. :)
Mondtam is neki, hogy el kene vinni a hangfalaimat abba a szobaba de azt eleg nehez lenne kivitelezni meg nincs is kedvem cipekedni. :(
Nem feltétlenül kell indokolatlanul "sok" pénzt elkölteni, hogy jó hangot kapjunk.
Pro audioban az árazás reálisabb, jobban arányban van a "teljesítménnyel/minőséggel".
A Genelec 1032 erre egy jó példa, de ebben a kategóriában ott van még a Neumann KH310 is.

Tottyi, ha másik szobában akarod kipróbálni az ATC-ket, akkor hozzám hozzuk, segítek, szívesen jaratom neked :smile29:
Nekem nagyon bejott ez az aktiv vonal, mar csak a hangfal kaikapcsolasara kell valami megoldast talalnom. :) Bar nala mindig be van kapcsolva. Mutattam neki mind a kettot de a Genelec tetszett neki jobban, bevallom nekem is az tatszik jobban es eletben meg joval jobban nez ki. Mondjuk azt nem ertem, hogy miert ugy tesztelik a hangfalakat, hogy milyen hangosan tud szolni. :) Amikor eladtam a Mac-Mini-m akkor egy influenser csaj vagy hogy irjak jott megvenni a parjaval es mikor meglattak az ATC-et akkor kerdeztek, hogy meg-e hallgathatjak es azt is, hogy meddig tekerhetik a hangerot. Csak a maximalis hangeron hallgattak amit mondtam nekik es ugy valogattak kulnbozo pop szamokat, lehet ha valaki meglat egy ilyet akkor azt gondolja, hogy azert ekkora mert hangosan szeretek zenet hallgatni. Jo mondjuk szeretem itt-ott meghajtani de nem az a jellemzo, hogy amit bir a hangfal ugy hallgatom.
Szoval a Gelenec-et is igy tesztelte a Primare-val es mondta is, hogy o nem olyan "zenetudos", hogy meghallja azokat a kulonbsegeket, o a zeneert vett hangfalat es eloerositot. :) Epp neztuk a regi rendszeret amit ez levaltott es kb 25 eves lehetett. Talan meg az eleteben fog venni meg egy rendszert ha ez a trend folytatodik. :D
Az ATC-ek meg mar be vannak jaratva. Abban en reszt nem veszek, hogy onnet kiszedem es majd visszainstalalom. :D
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

tottyi írta:
2023.10.30., hétf. 13:11
denesdr írta:
2023.10.30., hétf. 12:52
tottyi írta:
2023.10.20., pén. 13:57
Hetvegen teszt. :D
Mi lett az eredmény? :rolleyes:
Csak ezen a heten tudtuk bekotni a Primare-t de nekem nagyon tetszik ahogy szol. Nemtudom miert de szerintem elegge megszorongatja az otthoni 5x annyiba kerulo rendszeremet. Mondjuk hallottam itt-ott sziszegest a magasakban amikor odatekertuk neki a hangerot egy-egy szamnal. A melyek ok nem olyan mint otthon (othon inkabb szubbasszus van tobb) de brutal jo melyek vannak benne, talan az akusztika lehet az oka. gondolkodik.gif Szerintem egy igen jo kis rendszer relativ kisebb osszegbol. Mobilonrol Tidal-al etettuk bluetoothon keresztul.
A kabelozas meg osszesen kb 20 euro ugy, hogy 6 meteres XLR van a rendszerben. :)
Mondtam is neki, hogy el kene vinni a hangfalaimat abba a szobaba de azt eleg nehez lenne kivitelezni meg nincs is kedvem cipekedni. :(
Nem feltétlenül kell indokolatlanul "sok" pénzt elkölteni, hogy jó hangot kapjunk.
Pro audioban az árazás reálisabb, jobban arányban van a "teljesítménnyel/minőséggel".
A Genelec 1032 erre egy jó példa, de ebben a kategóriában ott van még a Neumann KH310 is.

Tottyi, ha másik szobában akarod kipróbálni az ATC-ket, akkor hozzám hozzuk, segítek, szívesen jaratom neked :smile29:

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

denesdr írta:
2023.10.30., hétf. 12:52
tottyi írta:
2023.10.20., pén. 13:57
Hetvegen teszt. :D
Mi lett az eredmény? :rolleyes:
Csak ezen a heten tudtuk bekotni a Primare-t de nekem nagyon tetszik ahogy szol. Nemtudom miert de szerintem elegge megszorongatja az otthoni 5x annyiba kerulo rendszeremet. Mondjuk hallottam itt-ott sziszegest a magasakban amikor odatekertuk neki a hangerot egy-egy szamnal. A melyek ok nem olyan mint otthon (othon inkabb szubbasszus van tobb) de brutal jo melyek vannak benne, talan az akusztika lehet az oka. gondolkodik.gif Szerintem egy igen jo kis rendszer relativ kisebb osszegbol. Mobilonrol Tidal-al etettuk bluetoothon keresztul.
A kabelozas meg osszesen kb 20 euro ugy, hogy 6 meteres XLR van a rendszerben. :)
Mondtam is neki, hogy el kene vinni a hangfalaimat abba a szobaba de azt eleg nehez lenne kivitelezni meg nincs is kedvem cipekedni. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2023.10.20., pén. 13:57
Hetvegen teszt. :D
Mi lett az eredmény? :rolleyes:

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Meglett a befuto a srancnak a Genelec-hez. Primare PRE-32, MM30 modullal. Nagyon komoly cuccnak nez ki es eleg nehez ahoz kepest, hogy eloerosito. Hetvegen teszt. :D

https://moremusic.nl/primare/pre-32.html

xx.jpg
xx.jpg (27.26 KiB) Megtekintve 2248 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fapaci írta:
2023.09.03., vas. 19:10
tottyi írta:
2023.09.01., pén. 08:49
Olyan kerdesem van, hogy ez lehet annyira szornyu forras es erosito, hogy nagyobb hangeron a Genelec diodaja villogjon, hogy rossz minosegu a jel?
A villogás valószínűleg túlvezérlést jelent.
tottyi írta:
2023.09.01., pén. 11:49
Meg irod, hogy a szintek jol vannak illesztve, ez mit jelent?
Hát hogy nincs túlvezérelve, de kellő jelerősséget kap. A Sensitivity tekernyeggel és a Level kapcsolókkal lehet játszani, míg jó lesz. Több módszer van erre, pl. az előfokon a Volume gombot beállítani egy jó középszintre, aztán a Genelec-en a két említett vezérlővel megkeresni a túlvezérlést, majd visszavenni 3-6 dB-t, így meglesz az optimális dinamika és jel/zaj viszony is. Van ennél szofisztikáltabb megoldás is, de ahhoz műszer kell.

Érdemes megadni neki a figyelmet, mert nagyon jó cucc, 8 évig ez volt a legfőbb munkaeszközöm.
Ez egy 20 eves mozierosito amit eloeroistonek hasznal de megprobalok eljatszani vele nehogy tulvezerelje a hangfalakat.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2023.09.01., pén. 08:49
Olyan kerdesem van, hogy ez lehet annyira szornyu forras es erosito, hogy nagyobb hangeron a Genelec diodaja villogjon, hogy rossz minosegu a jel?
A villogás valószínűleg túlvezérlést jelent.
tottyi írta:
2023.09.01., pén. 11:49
Meg irod, hogy a szintek jol vannak illesztve, ez mit jelent?
Hát hogy nincs túlvezérelve, de kellő jelerősséget kap. A Sensitivity tekernyeggel és a Level kapcsolókkal lehet játszani, míg jó lesz. Több módszer van erre, pl. az előfokon a Volume gombot beállítani egy jó középszintre, aztán a Genelec-en a két említett vezérlővel megkeresni a túlvezérlést, majd visszavenni 3-6 dB-t, így meglesz az optimális dinamika és jel/zaj viszony is. Van ennél szofisztikáltabb megoldás is, de ahhoz műszer kell.

Érdemes megadni neki a figyelmet, mert nagyon jó cucc, 8 évig ez volt a legfőbb munkaeszközöm.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: rTom »

tottyi írta:
2023.09.03., vas. 15:43
BLX írta:
2023.09.03., vas. 14:20
tottyi írta:
2023.09.02., szomb. 20:23


Nekem volt Mac Mini de valahogy keves volt de lehet csak az akkori eloerosito vegett. Sajnos neki kell 2-3 rca in es ezert nehez a kivalasztas mert azert tescos is legyen de jo is legyen. :) En nagyon megkedveltem az aktiv hangsugarzokat, igaz ez meg csak a masodik tapasztalasom de szamomra tokeletes valasztas.
A Genelec 1032C es egy Lumin Vagy Linn es szerintem az jo sok zenekedvelonek vegallomas es lehet masik hobbit keresni amit fejleszteni akarnak. De ez a Genelec is ugy mint az ATC nagyobb hangeron nyilik meg es lehet ezert nem mindenkinek lehet jo valasztas pl egy panelhazban ahol nem olyan toleransak a szomszedok.
Miért kell 2-3 pár analóg bemenet a barátodnak?
TV, PC (Mac), stream, mind tud digitális lenni. Ha nincs lemezjátszója, akkor minden digitális forrást kezelhetne egy helyen és kihasználhatná a Genelec digitális bemenetét is, illetve a gyári szobakorrekciós rendszert is: https://www.genelec.com/glm
Majd írj milyen irányba indultok el forrás előfok vonalon, kiváncsi vagytok mi válik be nektek. :drum:
25 ev utan cserelte le a Jamo 507-es hangfalat, nem egy cserelgetos fajta. :) Szerintem meg honapok mire valami kialakul, lehet evek. :) Meg kell neznem lehet, hogy vannak azokon az eszkozokon digitalis kimenetek.
Digitális forrásválasztónak egy lehetséges megoldás:
hr-dsx4.jpg
hr-dsx4.jpg (83.56 KiB) Megtekintve 4842 alkalommal
https://www.rdlnet.com/product.php?page=449

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

BLX írta:
2023.09.03., vas. 14:20
tottyi írta:
2023.09.02., szomb. 20:23
BLX írta:
2023.09.02., szomb. 15:40
Hat ez tetszene nekem is! Ezzel jo sokaig nem kell varialni. Nem kell erositot cserelgetni, kabelekkel vacakolni.
En vagy Mac + RME dac-ot raknek ele vagy Mac es digitalis benet a Genelecen meg nem tudom milyen interface-szel... Mostanaban lattam, hogy a Koscso Feri ajnlja ezt az egybe keszuleket, lehet ez is erdekes lehetne, vagy valami hasonlo: https://fiio.hu/fiio-r7-feher-asztali-s ... 1ZMAKIx9sk
Nekem volt Mac Mini de valahogy keves volt de lehet csak az akkori eloerosito vegett. Sajnos neki kell 2-3 rca in es ezert nehez a kivalasztas mert azert tescos is legyen de jo is legyen. :) En nagyon megkedveltem az aktiv hangsugarzokat, igaz ez meg csak a masodik tapasztalasom de szamomra tokeletes valasztas.
A Genelec 1032C es egy Lumin Vagy Linn es szerintem az jo sok zenekedvelonek vegallomas es lehet masik hobbit keresni amit fejleszteni akarnak. De ez a Genelec is ugy mint az ATC nagyobb hangeron nyilik meg es lehet ezert nem mindenkinek lehet jo valasztas pl egy panelhazban ahol nem olyan toleransak a szomszedok.
Miért kell 2-3 pár analóg bemenet a barátodnak?
TV, PC (Mac), stream, mind tud digitális lenni. Ha nincs lemezjátszója, akkor minden digitális forrást kezelhetne egy helyen és kihasználhatná a Genelec digitális bemenetét is, illetve a gyári szobakorrekciós rendszert is: https://www.genelec.com/glm
Majd írj milyen irányba indultok el forrás előfok vonalon, kiváncsi vagytok mi válik be nektek. :drum:
25 ev utan cserelte le a Jamo 507-es hangfalat, nem egy cserelgetos fajta. :) Szerintem meg honapok mire valami kialakul, lehet evek. :) Meg kell neznem lehet, hogy vannak azokon az eszkozokon digitalis kimenetek.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

tottyi írta:
2023.09.02., szomb. 20:23
BLX írta:
2023.09.02., szomb. 15:40
Hat ez tetszene nekem is! Ezzel jo sokaig nem kell varialni. Nem kell erositot cserelgetni, kabelekkel vacakolni.
En vagy Mac + RME dac-ot raknek ele vagy Mac es digitalis benet a Genelecen meg nem tudom milyen interface-szel... Mostanaban lattam, hogy a Koscso Feri ajnlja ezt az egybe keszuleket, lehet ez is erdekes lehetne, vagy valami hasonlo: https://fiio.hu/fiio-r7-feher-asztali-s ... 1ZMAKIx9sk
Nekem volt Mac Mini de valahogy keves volt de lehet csak az akkori eloerosito vegett. Sajnos neki kell 2-3 rca in es ezert nehez a kivalasztas mert azert tescos is legyen de jo is legyen. :) En nagyon megkedveltem az aktiv hangsugarzokat, igaz ez meg csak a masodik tapasztalasom de szamomra tokeletes valasztas.
A Genelec 1032C es egy Lumin Vagy Linn es szerintem az jo sok zenekedvelonek vegallomas es lehet masik hobbit keresni amit fejleszteni akarnak. De ez a Genelec is ugy mint az ATC nagyobb hangeron nyilik meg es lehet ezert nem mindenkinek lehet jo valasztas pl egy panelhazban ahol nem olyan toleransak a szomszedok.
Miért kell 2-3 pár analóg bemenet a barátodnak?
TV, PC (Mac), stream, mind tud digitális lenni. Ha nincs lemezjátszója, akkor minden digitális forrást kezelhetne egy helyen és kihasználhatná a Genelec digitális bemenetét is, illetve a gyári szobakorrekciós rendszert is: https://www.genelec.com/glm
Majd írj milyen irányba indultok el forrás előfok vonalon, kiváncsi vagytok mi válik be nektek. :drum:

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

BLX írta:
2023.09.02., szomb. 15:40
Hat ez tetszene nekem is! Ezzel jo sokaig nem kell varialni. Nem kell erositot cserelgetni, kabelekkel vacakolni.
En vagy Mac + RME dac-ot raknek ele vagy Mac es digitalis benet a Genelecen meg nem tudom milyen interface-szel... Mostanaban lattam, hogy a Koscso Feri ajnlja ezt az egybe keszuleket, lehet ez is erdekes lehetne, vagy valami hasonlo: https://fiio.hu/fiio-r7-feher-asztali-s ... 1ZMAKIx9sk
Nekem volt Mac Mini de valahogy keves volt de lehet csak az akkori eloerosito vegett. Sajnos neki kell 2-3 rca in es ezert nehez a kivalasztas mert azert tescos is legyen de jo is legyen. :) En nagyon megkedveltem az aktiv hangsugarzokat, igaz ez meg csak a masodik tapasztalasom de szamomra tokeletes valasztas.
A Genelec 1032C es egy Lumin Vagy Linn es szerintem az jo sok zenekedvelonek vegallomas es lehet masik hobbit keresni amit fejleszteni akarnak. De ez a Genelec is ugy mint az ATC nagyobb hangeron nyilik meg es lehet ezert nem mindenkinek lehet jo valasztas pl egy panelhazban ahol nem olyan toleransak a szomszedok.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

Hat ez tetszene nekem is! Ezzel jo sokaig nem kell varialni. Nem kell erositot cserelgetni, kabelekkel vacakolni.
En vagy Mac + RME dac-ot raknek ele vagy Mac es digitalis benet a Genelecen meg nem tudom milyen interface-szel... Mostanaban lattam, hogy a Koscso Feri ajnlja ezt az egybe keszuleket, lehet ez is erdekes lehetne, vagy valami hasonlo: https://fiio.hu/fiio-r7-feher-asztali-s ... 1ZMAKIx9sk

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

BLX írta:
2023.09.01., pén. 10:43

Genelec 1032C ;peace; :smile32:
Van fotó róla, hogyan fest a nappaliban?
Az igert kepek. Egyenlore meg nem asszonyfaktoros de majd kialakul. :) Ja es probaltuk a hangerot, most mar nem volt ra panasz. :) AC/DC - Thunderstruck

IMG_0644.JPEG
IMG_0644.JPEG (91.5 KiB) Megtekintve 5096 alkalommal
IMG_0645.JPEG
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

BLX írta:
2023.09.01., pén. 10:43
tottyi írta:
2023.09.01., pén. 08:49
Hi, haver beuzemelte a Genelec 1032C hangsugarzot egy Yamaha RX-V 630 eloerositonek hasznalt erositovel es a forras a tv-rol youtube. Olyan kerdesem van, hogy ez lehet annyira szornyu forras es erosito, hogy nagyobb hangeron a Genelec diodaja villogjon, hogy rossz minosegu a jel?
Ez egy ideiglenes megoldas.
Genelec 1032C ;peace; :smile32:
Van fotó róla, hogyan fest a nappaliban?
Ha nincsen torzítás, jól vannak a szintek illesztve, akkor teljesen jól kéne működnie.
Ilyeneket jelenthet a villogó led: https://support.genelec.com/hc/en-us/ar ... -LED-mean-

Milyen forrást, előfokot képzeltek hozzá hosszú távon? Digitális bementét akarjátok használni majd vagy az analógot?

Jó zenélést hozzá!
Delutan megyunk latogatoba majd akkor csinalok par kepet. :) Azt irja, hogy hangos volt a jel de azert annyira hangosan nem szolt szerintem, bar az ATC-vel hasonlitottam. :) Lehet meg nem volt annyira bejaratva mert csak akkor egy orat ment de ki akarta probalni a hangerot. 104 db-t irnak neki long hasznalatnal. Meg irod, hogy a szintek jol vannak illesztve, ez mit jelent?
Egyebkent probalom rabeszelni egy kompakt dologra pl a Primare PRE35 Prisma-ra mert ebben Streamer/DAC/Preamp van es meg o sem tudja mi lesz a forras mert egy Lumin pl nemjo mert a TV-et vagy PC-et is szeretne a youtube vegett.
Egyebkent nagyon tetszik ez a Genelec, igen jol nez ki eloben es eleg nagy is a kepek abszolut nem adjak vissza amilyen jol nez ki. :) Nagyon profin nez ki a design is meg a kivitelezes is. 2,5 honap volt mire leszallitottak.
Ja es meg igy nembejaratva is ami nekem fontos jo melyhangok, basszusok vannak benne. Meg teszteljuk.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

tottyi írta:
2023.09.01., pén. 08:49
Hi, haver beuzemelte a Genelec 1032C hangsugarzot egy Yamaha RX-V 630 eloerositonek hasznalt erositovel es a forras a tv-rol youtube. Olyan kerdesem van, hogy ez lehet annyira szornyu forras es erosito, hogy nagyobb hangeron a Genelec diodaja villogjon, hogy rossz minosegu a jel?
Ez egy ideiglenes megoldas.
Genelec 1032C ;peace; :smile32:
Van fotó róla, hogyan fest a nappaliban?
Ha nincsen torzítás, jól vannak a szintek illesztve, akkor teljesen jól kéne működnie.
Ilyeneket jelenthet a villogó led: https://support.genelec.com/hc/en-us/ar ... -LED-mean-

Milyen forrást, előfokot képzeltek hozzá hosszú távon? Digitális bementét akarjátok használni majd vagy az analógot?

Jó zenélést hozzá!

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, haver beuzemelte a Genelec 1032C hangsugarzot egy Yamaha RX-V 630 eloerositonek hasznalt erositovel es a forras a tv-rol youtube. Olyan kerdesem van, hogy ez lehet annyira szornyu forras es erosito, hogy nagyobb hangeron a Genelec diodaja villogjon, hogy rossz minosegu a jel?
Ez egy ideiglenes megoldas.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2023.05.30., kedd 18:25
fapaci írta:
2023.05.29., hétf. 16:41

Frequency Response: 20 Hz - 35 kHz (-6 dB)
Húha, -6dB a 20Hz ? Ez Tottyinak kevés lesz. ;peace;
Touché
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fapaci írta:
2023.05.29., hétf. 16:41

Sokan nem láthatták még, mivel alig két hete jelentették be, kiállításokon is csak most kezd feltűnni. Ez egy szabadonálló monitor, nem otthoni zenehallgatásra való, hacsak nem egy hangárban élsz.

SPL 126 dB
Total amplifier power 5926 W (Class D)
Frequency Response: 20 Hz - 35 kHz (-6 dB)
Accuracy of Frequency Response ±1.5 dB
2 x ⌀381 mm Bass + ⌀381 mm Bass + 4 x ⌀127 mm Midrange + ⌀127 mm Coaxial Midrange + ⌀25 mm Coaxial Tweeter
Dimensions H 1458 x W 500 x D 694 mm
Weight 200 kg



youtu.be/pF7YyV8o5hU
Húha, -6dB a 20Hz ? Ez Tottyinak kevés lesz. ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2023.05.29., hétf. 16:41
Ez egy szabadonálló monitor, nem otthoni zenehallgatásra való, hacsak nem egy hangárban élsz.
Tehát ezt egy hangárban való hallgatózásra tervezték? :)

Egyébként az eddigi legnagyobb Genelec monitor is használható már 2 méterről a spec szerint, ami simán alkamassá teszi lakószobai használatra, az más kérdés, hogy kell-e akkora hangnyomás amit produkálni tud.
Kíváncsi leszek, hogy a 8381A-ra mekkora min ajánlott hallgatási távot adnak majd meg.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2023.05.19., pén. 18:43
Ilyet mar latott valaki? :)
Sokan nem láthatták még, mivel alig két hete jelentették be, kiállításokon is csak most kezd feltűnni. Ez egy szabadonálló monitor, nem otthoni zenehallgatásra való, hacsak nem egy hangárban élsz.

SPL 126 dB
Total amplifier power 5926 W (Class D)
Frequency Response: 20 Hz - 35 kHz (-6 dB)
Accuracy of Frequency Response ±1.5 dB
2 x ⌀381 mm Bass + ⌀381 mm Bass + 4 x ⌀127 mm Midrange + ⌀127 mm Coaxial Midrange + ⌀25 mm Coaxial Tweeter
Dimensions H 1458 x W 500 x D 694 mm
Weight 200 kg



youtu.be/pF7YyV8o5hU

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”