Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Altmann, nem csak öregeknek

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Épp a minap volt a Spektrumon szó a Stradivari hegedűről.És ott elemezték hogy mitől olyan különleges a hangjuk.Sokan azt állították hogy a lakkban van a titok nyitja,de kiderült hogy sok helyen már teljesen lekopott a lakk a vizsgált Stradivariról és szinte sehol sem volt egyenlő vastagságban megtalálható.Ezért ezt az okot kizárták.Szerintem itt se a lakkon van a hangsúly.Bár ki tudja.  
Én arra lennék kiváncsi hogy ezek az Altmann termékek hogy bírkóznak meg a rezonanciákkal?

De a legszebb a vakteszt volt a filmben
Mindenki egy kortárs francia hegedűépítőre szavazott!!
 
Egyébként milyen rezonanciákra gondolsz??
Mert ha nagyon rázzák gondolom ez se bírja... :kiraly:

Na igen az a teszt elég érdekes volt,és csak egy picit szeppentek meg mikor megtudták hogy melyik hegedűt hallották egyöntetűe jobbnak.Szegény Stradivari.
 
Milyen rezonanciák?
Ami miatt az emberek sok-sok pénzt elköltenek állványokra.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: blaki »


Nekem egyszer Csontos "Merlin" István azt ajánlotta, hogy szabadítsam meg az erősítőmet a tetejétől. Nincs mit szépíteni....@urvára igaza volt!


István az egyetlen olyan kereskedő az életemben, aki olyan terméket ajánlott több órás beszélgetés után amit nem is forgalmaz és nem is forgalmazott! Mit mondjak...abban is @urvára igaza volt.
Pedig volt idő amikor rendesen morogtam róla, ha szóba került.

És mi volt az a termék ha megszabad kérdezni?
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Nekem egyszer Csontos "Merlin" István azt ajánlotta, hogy szabadítsam meg az erősítőmet a tetejétől. Nincs mit szépíteni....@urvára igaza volt!


István az egyetlen olyan kereskedő az életemben, aki olyan terméket ajánlott több órás beszélgetés után amit nem is forgalmaz és nem is forgalmazott! Mit mondjak...abban is @urvára igaza volt.
Pedig volt idő amikor rendesen morogtam róla, ha szóba került.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Épp a minap volt a Spektrumon szó a Stradivari hegedűről.És ott elemezték hogy mitől olyan különleges a hangjuk.Sokan azt állították hogy a lakkban van a titok nyitja,de kiderült hogy sok helyen már teljesen lekopott a lakk a vizsgált Stradivariról és szinte sehol sem volt egyenlő vastagságban megtalálható.Ezért ezt az okot kizárták.Szerintem itt se a lakkon van a hangsúly.Bár ki tudja.  
Én arra lennék kiváncsi hogy ezek az Altmann termékek hogy bírkóznak meg a rezonanciákkal?

De a legszebb a vakteszt volt a filmben
Mindenki egy kortárs francia hegedűépítőre szavazott!!
 
Egyébként milyen rezonanciákra gondolsz??
Mert ha nagyon rázzák gondolom ez se bírja... :kiraly:

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Nekem egyszer Csontos "Merlin" István azt ajánlotta, hogy szabadítsam meg az erősítőmet a tetejétől. Nincs mit szépíteni....@urvára igaza volt!

" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Épp a minap volt a Spektrumon szó a Stradivari hegedűről.És ott elemezték hogy mitől olyan különleges a hangjuk.Sokan azt állították hogy a lakkban van a titok nyitja,de kiderült hogy sok helyen már teljesen lekopott a lakk a vizsgált Stradivariról és szinte sehol sem volt egyenlő vastagságban megtalálható.Ezért ezt az okot kizárták.Szerintem itt se a lakkon van a hangsúly.Bár ki tudja.
 
Én arra lennék kiváncsi hogy ezek az Altmann termékek hogy bírkóznak meg a rezonanciákkal?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »

Nekem egyszer Csontos "Merlin" István azt ajánlotta, hogy szabadítsam meg az erősítőmet a tetejétől. Nincs mit szépíteni....@urvára igaza volt!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arn »


Bocs hogy a témában laikusként beledumálok,de azért 220 rugóért kereshettek volna valami csomómentes falapot.Talán nem csak a hegedűlakk,de a hegedű oldalában lévő csomó is modifikálja a hangot. Ha netán minden Altmann kütyün ugyan ott van a csomó,akkor bocs,mert ennyi egyforma falapot találni az ukrán erdőkben,tényleg olyan meló ami megéri azt a pénzt.A nagyszerű eszköz alighasznált rágógumival való rögzítése,kétséget kizáróan,erősíti az igényes,hifiszentély jelleget. Szigorúan szvsz.
az bluetac
 
a tobbi szvsz teljesen jogos... nincs ket egyforma szerkezetu fadarab.

Avatar
cohaagen
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2005.11.18., pén. 15:49
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: cohaagen »

Bocs hogy a témában laikusként beledumálok,de azért 220 rugóért kereshettek volna valami csomómentes falapot.Talán nem csak a hegedűlakk,de a hegedű oldalában lévő csomó is modifikálja a hangot. Ha netán minden Altmann kütyün ugyan ott van a csomó,akkor bocs,mert ennyi egyforma falapot találni az ukrán erdőkben,tényleg olyan meló ami megéri azt a pénzt.A nagyszerű eszköz alighasznált rágógumival való rögzítése,kétséget kizáróan,erősíti az igényes,hifiszentély jelleget. Szigorúan szvsz.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arn »


OFFTOPIC:

Kedeves arn! 
Az aláírásodban sehol nem látok Naim-ot .
Pedig Neked ugye komplett Naim rendszered van?


dehogy van (jo is lenne). egy komplett erositom van
 
a szegeny mf most ott gubbaszt a dobozaban... pedig az is megerdemelne egy jobb dobozt. egyenlore keresek masik hangdobozt, aztan eldontom, hogy melyik erosito maradjon. a naim picivel jobban tetszik, de az oldalara billenti az is a merleget, hogy nem kell hozza normalis kabelt keresnem (adtak hozza naimet).

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


OFFTOPIC:

Kedeves arn! 
Az aláírásodban sehol nem látok Naim-ot .
Pedig Neked ugye komplett Naim rendszered van?

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arn »


Az enyémnek semmi baja vele, sőt kifejezetten szeret a szobában zenét hallgatni.
hat ha olyan lehetosegeim lennenek mint neked, en is osszetudnek olyan rendszert allitani, ami mindkettonkent lebilincselne.
 
addig en elvezem a jazzt, az akos meg ugy zenel ahogy tud

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez tényleg probléma de nem megoldhatatlan. A gyerekek általában jelentenek némi veszélyt, különösen a szabadon hagyott csövekkel rendelkező erősítők. Nálam például régebben így volt lerakva, és így nem nagyon tud gyerek hozzáférni.

Barikád rulz
Feleség értékeli!?

Az enyémnek semmi baja vele, sőt kifejezetten szeret a szobában zenét hallgatni.

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: n.drews »


Ez tényleg probléma de nem megoldhatatlan. A gyerekek általában jelentenek némi veszélyt, különösen a szabadon hagyott csövekkel rendelkező erősítők. Nálam például régebben így volt lerakva, és így nem nagyon tud gyerek hozzáférni.

Barikád rulz
Feleség értékeli!?

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


az asszonynak nem konnyu megmagyarazni, hogy a 6e forintos melynyomos szamitogepre kotott kombon miert szol dogosebben az akosos mp3, mint egy sokkal linearisabb, de tobbszazezres monitoros rendszeren.
Ákos már csak ilyen (erről volt már szó valahol).
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arn »


Ez egészen addig probléma csak, amig be nem kapcsolják. Mert ha megszólal már nem kell magyarázni
ez azert nem ilyen egyszeru... az asszonynak nem konnyu megmagyarazni, hogy a 6e forintos melynyomos szamitogepre kotott kombon miert szol dogosebben az akosos mp3, mint egy sokkal linearisabb, de tobbszazezres monitoros rendszeren.

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez a rendszer szép csak nem Altmann...az az EAR cucc tényleg gyönyörű (834T,869,8L6).Egy Altmann rendszer ugye úgy nézne ki hogy az asztalkán fölül a cd-játszó alul meg két lapraszerelt valami.
 
"Azt hiszem ezen a rendszeren az idők végezetéig el lehet hallgatni sokféle zenét, nagyobb hiányérzet vagy komolyabb zavarótényező nélkül, a családi béke megőrzése mellett."
Kiváncsi vagyok a családi békére ott ahol a családfő 440eFT-ért hazavisz 2 falapra erősített "számítógép alkatrészt". De persze ízlések és pofonok...

Ez egészen addig probléma csak, amig be nem kapcsolják. Mert ha megszólal már nem kell magyarázni

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én inkább attól tartanék, hogy a hifiállványra és a szoba közepére elhelyezett Altmann kütyük felületszerelt alkatrészeinek kiaplikálása és elhordása a csöppségek számára igazi kihívást jelnthet. Esetleg a falap ideális felület a toll, mint eszköz próbálgatására...

 
Ezt én is le akartam valahogy így írni, pont ebben a cipőben járok, kislányom elkezdett érdeklődni a hifi iránt - pedig csak 16 hónapos - bár ő némileg másként éli meg ezt, mint én.
 
De jól van, nem is hangzott konkrétan el, hogy az Altmann mindenkinek jó.

Ez tényleg probléma de nem megoldhatatlan. A gyerekek általában jelentenek némi veszélyt, különösen a szabadon hagyott csövekkel rendelkező erősítők. Nálam például régebben így volt lerakva, és így nem nagyon tud gyerek hozzáférni.


Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Semmi voodoo nincs benne, egyik ismerősöm épített falapra cd transzportot és az Altmanntól kapott falappal teljesen másképp szólt, mint a hazai lucfenyő lappal.
De az cd transzport...
 
Egyébként meg valami baj van a világgal, hogy már ez is ilyen lényeges elem lett.

Nem a világgal van baj, hanem azzal, hogy a tudomány semmit nem tud arról egy-egy zene vagy zenei reprodukció miért tetszik nekünk. Az ismert műszaki jellemzők és a zene élvezeti értéke közötti összefüggést még senkinek nem sikerült feltárni, na de inkább abbahagyom, mielőtt megint jövő az agykutatás fontosságával. A műszaki ismereteink a hang reprodukcióról szólnak, viszont ugye zenét hallgatunk és nem hangot.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Én inkább attól tartanék, hogy a hifiállványra és a szoba közepére elhelyezett Altmann kütyük felületszerelt alkatrészeinek kiaplikálása és elhordása a csöppségek számára igazi kihívást jelnthet. Esetleg a falap ideális felület a toll, mint eszköz próbálgatására...

 
Ezt én is le akartam valahogy így írni, pont ebben a cipőben járok, kislányom elkezdett érdeklődni a hifi iránt - pedig csak 16 hónapos - bár ő némileg másként éli meg ezt, mint én.
 
De jól van, nem is hangzott konkrétan el, hogy az Altmann mindenkinek jó.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Az hogy ha meghallgatom és iszonyúan tetszik sem fogja megmagyarázni a falap anyagának fontosságát.
Hát én is ezt feszegettem.

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: n.drews »


Kiváncsi vagyok a családi békére ott ahol a családfő 440eFT-ért hazavisz 2 falapra erősített "számítógép alkatrészt". De persze ízlések és pofonok...

Én inkább attól tartanék, hogy a hifiállványra és a szoba közepére elhelyezett Altmann kütyük felületszerelt alkatrészeinek kiaplikálása és elhordása a csöppségek számára igazi kihívást jelnthet. Esetleg a falap ideális felület a toll, mint eszköz próbálgatására...

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Aki hallgatta már ezeket a csodákat, nem kételkedik a részletek fontosságában. A többiek csak okoskodnak.
Az hogy ha meghallgatom és iszonyúan tetszik sem fogja megmagyarázni a falap anyagának fontosságát.

Neked nem is érteni kell, hanem élvezni. Az értést hagyjuk meg a tervezőnek.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Aki hallgatta már ezeket a csodákat, nem kételkedik a részletek fontosságában. A többiek csak okoskodnak.
Az hogy ha meghallgatom és iszonyúan tetszik sem fogja megmagyarázni a falap anyagának fontosságát.

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez a rendszer szép csak nem Altmann...az az EAR cucc tényleg gyönyörű (834T,869,8L6).
Egy Altmann rendszer ugye úgy nézne ki hogy az asztalkán fölül a cd-játszó alul meg két lapraszerelt valami.
 
"Azt hiszem ezen a rendszeren az idők végezetéig el lehet hallgatni sokféle zenét, nagyobb hiányérzet vagy komolyabb zavarótényező nélkül, a családi béke megőrzése mellett."
Kiváncsi vagyok a családi békére ott ahol a családfő 440eFT-ért hazavisz 2 falapra erősített "számítógép alkatrészt". De persze ízlések és pofonok...

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”