Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Altmann, nem csak öregeknek

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Régen nem jártam errefelé, jó volt kicsit olvasgatni :-)
 
Az elmúlt hetekben többször jártam a Penna bemutató termében ahol eléggé sok időt töltöttem DP-vel a pincében és szépen csendben összeraktuk újra az Altmann erősítő köré épített rendszert.
Macbook Pro- M2Tech usb DAC - Audience kábelek - ZU Omen Definition - illetve a "szokásos" Shakti Hallpgraph, Stone, Online-ok
Aki állított már életében be ZU-t az tudja hogy türelem és idő kell hozzá, amit utána busásan megfizet.
Azt írja a ZU honlap:
"It’s quite simply the biggest sound per dollar (pound, yen or euro) you’ve ever heard" - és én pontosan ezt éreztem illetve egy "Altmann-nyival" többet is. A Zu hallgatás számomra mindíg speciális élmény, mintha a világ legjobb fejhallagatói közül egy igazi nagyot is építettek volna - bensőséges szinte transzcendentális élmény.
 
Az Altmann a valaha volt legjobbját nyújtotta, minden darabkájával a zenét az érzelmeket és a hangulatot adta tovább.
Sokszor sok helyen hallottam igazán jó hangot (szerencsére ezen helyek között az otthonom is szerepel :-) ), de ehhez hasonló élményben csak egyszer a sok Devialet-vel megszólaló Grande Utópiánál volt részem tavaly december 7-én.
Lehet hogy a z Altmann erősítő nem a legjobb a világon, de a megfelelően megválsztott "partnerek" segítségével hihetlen élményben lehet része a hallgatónak - ha valaki arrafelé jár tényleg szánjon rá egy órát, érdemes. Sokan leszólták, mégtöbben úgy gondolták hogy simán utánaépíthető, mégis tovább szedi a csodálóit.
Ez most igazi "Made in Heaven" a véleményem szerint.
 
Amúgy egyszer majd bekötök egy Zu Cube-ot a számítógép mellé az Altmann mögé - azt hiszem ott is el fogok csodálkozni!

 
Kösz a részletes beszámolót.

Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


Régen nem jártam errefelé, jó volt kicsit olvasgatni :-)
 
Az elmúlt hetekben többször jártam a Penna bemutató termében ahol eléggé sok időt töltöttem DP-vel a pincében és szépen csendben összeraktuk újra az Altmann erősítő köré épített rendszert.
Macbook Pro- M2Tech usb DAC - Audience kábelek - ZU Omen Definition - illetve a "szokásos" Shakti Hallpgraph, Stone, Online-ok
Aki állított már életében be ZU-t az tudja hogy türelem és idő kell hozzá, amit utána busásan megfizet.
Azt írja a ZU honlap:
"It’s quite simply the biggest sound per dollar (pound, yen or euro) you’ve ever heard" - és én pontosan ezt éreztem illetve egy "Altmann-nyival" többet is. A Zu hallgatás számomra mindíg speciális élmény, mintha a világ legjobb fejhallagatói közül egy igazi nagyot is építettek volna - bensőséges szinte transzcendentális élmény.
 
Az Altmann a valaha volt legjobbját nyújtotta, minden darabkájával a zenét az érzelmeket és a hangulatot adta tovább.
Sokszor sok helyen hallottam igazán jó hangot (szerencsére ezen helyek között az otthonom is szerepel :-) ), de ehhez hasonló élményben csak egyszer a sok Devialet-vel megszólaló Grande Utópiánál volt részem tavaly december 7-én.
Lehet hogy a z Altmann erősítő nem a legjobb a világon, de a megfelelően megválsztott "partnerek" segítségével hihetlen élményben lehet része a hallgatónak - ha valaki arrafelé jár tényleg szánjon rá egy órát, érdemes. Sokan leszólták, mégtöbben úgy gondolták hogy simán utánaépíthető, mégis tovább szedi a csodálóit.
Ez most igazi "Made in Heaven" a véleményem szerint.
 
Amúgy egyszer majd bekötök egy Zu Cube-ot a számítógép mellé az Altmann mögé - azt hiszem ott is el fogok csodálkozni!
Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Charles Altmann átállt a napelemes erősítő-dac-phono erősítő táplálásra, akku töltésre. A maga egyszerű és nagyszerű módján
 
Solar-Powered High End Audio - The Sound of Free Energy -
 


Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Robici »


Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Úgy híjják Leonardo da Vinci

Ezt nem tudtam, de hát mindig tanulok valamit.
 
Nálunk menő manóként futott
 
Gyerekkoromban ez volt valamiért a legrémisztőbb film a TV-ben, ha már megláttam, menekültem.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: mishow »


NAd 3020 vagy mi volt
Igen, de szerintem ne OFFoljuk szét ezt a topicot!

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

NAd 3020 vagy mi volt

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Igen. Kíváncsi voltam kinek tűnik fel először, hogy váltottam (már úgy értem ezt a feltűnést, hogy meg is jegyzi) mert mostanában ez az avatar jobban jellemző volt rám sajnos... De azért tetszik a kis figura.

Én most vettem épp egy menő manót.
Majd pénteken azt is meghallgatjuk.

Melyik menő manót a sok közül?


 
 


Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Úgy híjják Leonardo da Vinci


Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Segítünk mond el bátran, megígérjük nem fog fájni

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Bíbor »



Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Igen. Kíváncsi voltam kinek tűnik fel először, hogy váltottam (már úgy értem ezt a feltűnést, hogy meg is jegyzi) mert mostanában ez az avatar jobban jellemző volt rám sajnos... De azért tetszik a kis figura.

 
Ezt a vonal emberkét hogy is hívták? Nem jut az eszembe

Nálunk menő manóként futott, ill. mostanában is adta az M2, de külföldön la linea néven ismert. A Youtube-on sok fent van. :)nagy kedvenc nálunk!
 
Egyúttal le is védem, mint avatar figurát.

Igen, már emlékszem.
 
De hát, akkor most Te úgy érzed, hogy ilyen figura vált belőled?
 
 
 
Akarsz róla beszélni? :taps:

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Igen. Kíváncsi voltam kinek tűnik fel először, hogy váltottam (már úgy értem ezt a feltűnést, hogy meg is jegyzi) mert mostanában ez az avatar jobban jellemző volt rám sajnos... De azért tetszik a kis figura.

Én most vettem épp egy menő manót.
Majd pénteken azt is meghallgatjuk.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az, h ezt írta szerintetek már támadás? Nincs nektek véletlen üldözési mániátok? Na de én itt be is fejeztem...Okot úgy is mindig találtok a vitára...
Én vagyok a hibás,amiért előrehoztam.
kb 20 régit hoztam előre ezzel együtt.
Mivel én sosem hallottam ezekről a termékekről semmit,ezért véleményem sincs róla.
Elnézést kérek,ha ezzel valami rosszat tettem.
 
 


Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Igen. Kíváncsi voltam kinek tűnik fel először, hogy váltottam (már úgy értem ezt a feltűnést, hogy meg is jegyzi) mert mostanában ez az avatar jobban jellemző volt rám sajnos... De azért tetszik a kis figura.

 
Ezt a vonal emberkét hogy is hívták? Nem jut az eszembe

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Igen. Kíváncsi voltam kinek tűnik fel először, hogy váltottam (már úgy értem ezt a feltűnést, hogy meg is jegyzi) mert mostanában ez az avatar jobban jellemző volt rám sajnos... De azért tetszik a kis figura.

Ki volt ez a menő manó...Rég láttam már

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az, h ezt írta szerintetek már támadás? Nincs nektek véletlen üldözési mániátok? Na de én itt be is fejeztem...Okot úgy is mindig találtok a vitára...

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Szerintem nincs ebben semmi rossz, hogy előkerült ez a régi topik. Sok tanulsággal bír. És senkinek nem kell szégyenkeznie miatta. Még annak sem aki előhozta A múlt nélkül nincs jelen.
Ilyenek voltunk.... mindenki kezdte valahol, mégpedig az elején..... csak nem szabad ezt elfelejteni.

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Tigris,
 
pár dolgot ajánlok a figyelmedbe.
 
1.
 
Béla azt írja:
 
Úgy látom ez a deszka cucc nem igazán kelendő újabban.
 
Hogy ezt miből látja, talán kérdezd meg tőle (hátha neked egyszer NYILVÁNOSAN IS választ ad a hozzá intézett kérdésekre), mi például biztosan nem adtunk neki értékesítési információt Altmann ügyben. Amúgy itt több topikban is leírtam ez idő tájt, hogy mennyit adtunk el belőle. Igen sokat. Tessék keresni. Hátha megvan még...
 
 
2.
Mellesleg ez a topik azért halt el, mert a pennás topikokban mentek tovább az ezzel kapcsolatos hírek. Ennek a topiknak az utolsó hozzászólása után kb 3 héttel nyílt meg ugyanis a Béla által szépen csendben olvashatatlanná és elérhetetlenné tett "gondolkodós" penna topik, majd ezt követően pár nappal a penna-hírek topik. További Altmann infók ott találhatóak.
 
3.
Kimber, mishow, ajsa2:
köszönöm a megértő és lényeglátó hozzászólásokat.

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdekes, h megint Béla van támadva , holott ö egy k*rva szót nem szolt a múltról...Nem ő emlegette a múltat...Sztem ajsa neked is eszerint kellene reagálnod...Mert most tényleg egy rossz szó nem esett róla...
hát ez most...

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Szerintem csak azokat a témákat érdemes felébreszteni Csipkerózsika álmukból, amiknek újra aktualitása van/lehet.
A legtöbb ilyen téma nem véletlenül halt el, nyugodjanak békében!

Jogos elnézést kérek.
Kb 20 régi hifist hoztam előre.



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szerintem csak azokat a témákat érdemes felébreszteni Csipkerózsika álmukból, amiknek újra aktualitása van/lehet.
A legtöbb ilyen téma nem véletlenül halt el, nyugodjanak békében!

Jogos elnézést kérek.
Kb 20 régi hifist hoztam előre.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.
Úgy híjják Leonardo da Vinci

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Érdekes, h megint Béla van támadva , holott ö egy k*rva szót nem szolt a múltról...
Tigriiis.....

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Robici »

Kimber, neked megváltozott az avatarod? Valami szakállas emberre emlékszem.

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Érdekes, h megint Béla van támadva , holott ö egy k*rva szót nem szolt a múltról...Nem ő emlegette a múltat...Sztem ajsa neked is eszerint kellene reagálnod...Mert most tényleg egy rossz szó nem esett róla...

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Leírom a forgatókönyvet:Most, hogy beírok, majd jön az avfórum-hiénás szöveg.....

Bár egyszer-kétszer összeugrottunk a múltban, de rám ezúttal ne számíts!
Ezúttal ugyanis egyetértek veled.
Kár élezni a két fórum közötti viszonyt, és BÁRKI csinálja, nem értek vele egyet!

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”