Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Egyéb termékek

Moderátor: Penna-Poor

Lezárt
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Egyéb termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Minden hónapban a körlevélbe 5 cég akciós termékét beleraknánk.

Speciális, csak a fórumosok számára kitalált akció legyen. 28000 tagnak küldenénk el.


Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Egyéb termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Megjelent az Audience új kábelsorozata az Au24 SX típusú kábelei!
Fokozott átláthatóság, nagyobb hangsúly és határozottabb, pontosabb hangtér jellemzi az új kábeltípust.
 


Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Egyéb termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Már kapható nálunk az Oyaide új, méretre vágható kábele! 
 


Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Egyéb termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Az audio rack valami elképesztően szuperül néz ki. Meg sem merem kérdezni az árát...
 
Nem az alapdarabok közé tartozik, az biztos! 

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Egyéb termékek

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Megérkezett az újabb szállítmány fo.Q lap Japánból. 
Készletről megvásárolhatók a legnépszerűbb termékek és természetesen rendelhető a teljes termékpaletta.
 
http://www.foq.jp/foqhp_e/product.html

 
Az audio rack valami elképesztően szuperül néz ki. Meg sem merem kérdezni az árát...

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Egyéb termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Megérkezett az újabb szállítmány fo.Q lap Japánból. 
Készletről megvásárolhatók a legnépszerűbb termékek és természetesen rendelhető a teljes termékpaletta.
 
http://www.foq.jp/foqhp_e/product.html

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Egyéb termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Megérkezett az új szállítmány az Acoustic Revive RR-888 ultra alacsony frekvencia pulzus generátorból, ismertebb nevén Schumann generátorból, amit meg lehet nézni, foglaló ellenében otthon ki is próbálható és természetesen meg is vásárolható.
 
Megjelent a készülékről külföldön egy cikk is, aminek fordítása alább elolvasható.
 
 
Acoustic Revive RR-888 Ultra Low-Frequency Pulse Generator ($695 USD)
 
Az Acoustic Revive RR Schumann generátor család a már nem forgalmazott RR-77, az RR-777 illetve a még újabb RR 888-assal együtt, minden idők legkedveltebb audió kiegészítő eszközei számomra.
 
A hatás, amelyet az RR a zenehallgatáskor kifejt, nem csekély. Nagyon szeretem demonstrálni a barátaim és vendégeim számára, figyelem a meglepett tekintetüket, amelyet az RR hatásának első megtapasztalásakor mutatnak. Az sem ritka, azt gondolják, hogy valami trükköt vetettem be, de nem. Ha csak egyetlen audió kiegészítőt tud megvenni a rendszeréhez, akkor azt javaslom, hogy ez az RR legyen, nem fogja megbánni.
 
Az AR RR a Schumann rezonancián alapszik. A Schumann rezonancia a Föld természetes geofizikai rezonáns frekvenciájú üzemmódja, amely körülbelül a 7.83 Hz-es frekvencián jelentkezik és 1952-ben Otto Winfrid Schumann jelezte számításai alapján, ezért a jelenséget róla nevezték el.
 
 
Íme így működik a Schumann rezonancia:
 
Amikor a nap sugárzása eléri a Föld külső atmoszféráját, az NO, NO2 illetve O2 molekulák ionizálódnak és pozitív töltésű réteget hoznak létre, amelyet ionoszférának nevezünk.
A Föld felszíne negatív elektromos töltésű, az atmoszférából érkező elektromos energia hatására. A Föld és az ionoszféra közötti atmoszféra rész természetes kapacitásként működik, ahol a töltés felépül, majd kisül, elektromos viharok formájában. Ezen elektromos viharok elektromágneses hullámokat hoznak létre, a nagyon alacsony hullámsávban. Ezen természetes úton keletkező elektromágneses hullámokat csillapítja az ionoszféra és a Föld feltöltött felülete, amely hullámformálóként működik. Ezek a csillapított elektromágneses hullámok körbeutaznak a világon és állóhullámok alakulnak ki a 7.83 Hz-es frekvencián és annak felharmonikusain.
Néhány tudós úgy hiszi, hogy az evolúciós idők alatt a biológiai organizmusok felhasználták a Schumann rezonancia jelenségét, amellyel a biológiai egészségüket gondozzák.
Például az emberi agyhullámok szinkronizálnak a Schumann frekvenciával. Kísérletekben ahol az embereket elszigetelték a Schumann frekvenciától, azt tapasztalták, hogy az emberek cerkadián ritmusa megzavarodott és migrénes fejfájást, stresszt és más egészségügyi problémákat tapasztaltak, Ahogy a kutatók a Schumann generátorról biztosították a 7.83 Hz-es frekvenciát, a tünetek eltűntek.
 
Dr. Guy E. Abraham az UCLA volt professzora érdekes kutatásokat végzett az elektromágneses szennyezettség kedvezőtlen hatásairól a betegein. Úgy találta, hogy a betegeit hatásosan lehetett kezelni a Schumann generátor által keltett “pajzs” segítségével. Dr Abraham azt mondta, hogy az EM szennyezés az ember által keltett EM energia, melyek frekvenciája eltér a Schumann alapoktól, ezért az EM sugárzás a Schumann alaprezonancián, várhatóan pajzsként védi meg a a testet a káros EM-es szennyezéstől. Dr Abraham azt is jelentette, hogy a betegeknél, akiknél Schumann generátort alkalmaztak, javult az egészségi állapotuk és jobb közérzetet tapasztaltak.
 
Mint HiFi rajongók tisztában vagyunk azzal, hogy a jelforrásokból származó EM-es szennyezés csökkenti a rendszerünk teljesítményét. Az AR elképzelése az, hogy ha a Schumann generátor pajzsot tud képezni az EM sugárzások ellen az emberek esetében, akkor ugyanezt teszi a HiFI készülékekkel is, így születtek meg az AR RR Schumann generátorok. Összegezve az AR azt mondja, hogy az RR generátor által képzett 7.83 Hz-es Schumann frekvencia pajzsként védelmezi a HiFi készülékeinket illetve a zenehallgató szobát a rádiófrekvenciás interferenciától, így javítva a jel-zaj viszonyt és így az elektronikus eszközök összességében jobban tudnak működni.  
Az AR az RR-77, RR-777 illetve RR-888 Schumann generátoraival szeretné kondicionálni a HiFi berendezéseket, a zenehallgató szobát illetve Önt a Schumann frekvenciával, hogy a zenehallgatás élményét megnövelje (Azt gondolom, hogy a Schumann kondicionálás ránk hat, amelyet Dr Abraham úgy említett, hogy a páciensek jó közérzetet tapasztaltak.).
 
Megjelenésében az AR RR Schumann generátor számítógépes merevlemez méretű, melyet a tápegységgel a fali csatlakozóba kell dugni, nem a HiFi készülékbe. 7.83 Hz-es frekvenciát pulzál a zenehallgató szobába. Az RR-nek könnyű műanyag doboza van, melyben egy nyomtatott áramkör helyezkedik el. Az RR-77 illetve 777 ezüst bevonattal illetve kontrasztos arany felirattal, míg az RR-888-as arany burkolattal és ezüst betűkkel készül. Az RR hátulján egy bekapcsoló gombot találunk és kék LED gyullad ki amikor áram alá helyezzük. Az elhelyezésre az AR 5-6 lábnyi magasságot javasol a legjobb hatás eléréséhez.
Az RR-77-es az AR első Schumann generátora volt és ezt a terméket mutattam be 2008 februárjában és nagyon szerettem. Azóta is folyamatosan használom. Visszatekintve a tesztre, úgy tapasztaltam, hogy érdekes dolgokat tesz, a hangzás természetesebb, lágyabb, zeneibb és életszerűbb lett. A felvétel akusztikai tere megnyílt, körülölelve a hallgatót és a hangjegyek sokkal természetesebben jelentkeztek. A zavaró hangok a kevésbé jó felvételeken jobban tolerálhatókká váltak  és nem is kell mondanom, hogy jobban éreztem magam zenehallgatás közben. 
Nem voltam egyedül, akire ilyen mértékben hatott az RR-77-es, az audió haverjaim Pete Riggie és Stephen Harrell is vásároltak egy RR-77-est személyes használatukra, miután meghallgatták a hatását nálam. Pedig ők ritkán tesznek ilyet!
 
Az audió underground azonnal felkapta és slágertermékké vált. Olyan modifikációkat végeztek rajta, mint például a robusztusabb tápegység, az eredmények lenyűgözőek voltak. A nagyobb tápegység megnövelte a Schumann pulzust is és így még nagyobb hatást tudott kifejteni zenehallgatás közben.
Ez a lelkesedés a modifikációkkal nem veszett el és Mr. Ken Ishiguro saját maga is végzett némi módosítást, melynek eredménye lett az új modell, az RR-777-es, melynek körülbelül négyszeres erősségű pulzusa van az eredeti RR-77-es képest és ki is váltotta azt.
Mr. Ken volt olyan kedves, hogy 2 db RR-777-est küldött, így alkalmam nyílt több készülék együttes hatását is vizsgálni a HiFi rendszeremben.
 
Íme a rövid összegzése több RR együttes használatának.
 
Chad barátommal sok jó estét töltöttünk nagyszerű zenék hallgatásával, sokat nevetve, beszélgetve, pár jó sört iszogatva, elképesztő HiFi cuccokat hallgatva. A múlt évben Chad nyugdíjba vonult és mostanában sok időt tölt a kunyhójában a Chelan tónál illetve az otthonában Seattle-ben. Az egyik hétvégén beugrott meginni pár sört, egy kis zenét hallgatni illetve menő HiFi cuccokat kipróbálni - mint a régi szép időkben - nagyszerű volt.
Chad kiszúrta a két új RR-777-est, amelyek a bemutatóhoz érkeztek és a kandallóm tetején voltak elhelyezve, közvetlenül az eredeti RR-77-es mellett. Hallgassuk meg, hogy hallunk-e különbséget, ha mindet bekapcsoljuk. Chad becsukta a szemeit és halkan bekapcsoltam az RR-77-est. Azonnal meghallotta “Ez az!!!”. Ugyanez történt amikor a másodikat és harmadikat bekapcsoltam. Remek kiáltott fel.
Meg kell hogy mondjam, hogy amikor bekapcsoltam a harmadik RR-777-est, az együttes hatásuk túl sok volt nekem és mérsékelt szédülést okozott, ki is kellett kapcsolnom és leültem egy pillanatra. Chad is “fejbevágós” visszajelzést adott.
 
Mit is tanultam ebből a tapasztalatból? Azt, hogy az RR hihetetlenül erős készülék, nem csak a HiFi hangzásának vonatkozásában, de a zenehallgatóra kifejtett hatásában is.
 
Két RR-et használtam, (RR-77 plusz RR-777) együtt a zenehallgató szobámban és nagyon elégedett voltam az eredménnyel. A kandalló párkányra helyeztem őket, amely kb. 5 láb magas. Két RR-t pont megfelelőnek találtam és ahogy már mondtam, a harmadik RR már túl soknak bizonyult. Bár úgy gondolom, hogy egy nagyobb szoba esetén a harmadik készülék bekapcsolása is működhet. Ezt Önöknek kell kipróbálniuk. A kisebbik szobámban, amelyet zenére és videózásra használok, az 1 db RR-777-et találtam megfelelőnek.
Milyen nagyságú különbséget okoznak ezen RR készülékek? Nagyot. Ahogy a barátom Chad megjegyezte: “A legtöbb ember nagyobb különbséget fog hallani egy RR készülék elhelyezéstől, mintha egy új erősítőt venne!” Chadnak pontosan igaza volt, a változás mértéke nagyon hatásos volt.
 
Az RR-888-as legnagyobb eltérése az RR-777-estől, a doboz arany kinézete. Ugyanaz a tápegységük és ugyanolyan erősségű Schumann pulzust generálnak. Az AR szerint  a hullámforma pontosságán javítottak és egy további alacsony zajú áramkört kapott, amely teljesítmény javulást hoz, az RR-777-eshez képest.
Az RR-888 körüljárásához, nagyon sokféle zenét hallgattam meg, többek között a kiváló FM adást a  National Public rádióállomásról, streamelt jazzt a Jazz24 adóról, rengeteg nagyszerű LP-t, mint például Monk szuper Riverside szólóalbuma, Thelenious Alone in San Francisco sorszámozott 45 RPM-es Analogue Productions lemezen kiadva (az enyém sorszáma amúgy pont 777-es!).
 
Ahogy az RR-77-es és az RR-777-es, az RR-888-as is kiemeli a pozitívat és lecsökkenti a negatívumokat (John Mercer parafrázisa). Zeneileg hangsúlyos, a zene elemeinek tónusát, melódiáját, ritmusát, emocionális hatását és a zene áramlását fokozva. A felvételek külső, nem zenei elemei, mint a hangtér, hangszínpad képalkotás, felbontás és így tovább - mind javultak, kiegészítve a természetesség bónuszával, így örömöt adva a zenei élményhez, ahelyett hogy megzavarna minket, ahogy azt a felvétel külső elemei okozni szokták.
 
Megbízhatóan nem tudok különbséget tenni az RR-777-es és RR-888-as teljesítménye között, mivel mindkettő hasonló szintű zenei varázslatot hoz létre. Volt időszak amikor úgy gondoltam, hogy az RR-888-as esetén a zenei hangok egy kicsit hosszabban zengtek, a színpad egy kicsit teresebb volt és valószínűleg egy kicsit dinamikusabb lett a zene előadásmódja. Máskor úgy hallottam, hogy egyformán szól a zene. Ha van is különbség a két RR készülék hatásában, akkor az hajszálnyi, de bárhogyan is nézzük, mindkét készülék extrém módon meggyőző.
Az RR-777-es és RR-888-as kombinációjának hatása a nagyobbik zenehallgató szobában, nem csekély és a kettő együttesen lényegesen erősebb mind hangzásában, mind muzikalitásában a megerősödött Schumann pulzusnak köszönhetően, az általam használt RR-77 és RR-777-es kombinációval szemben. Egyértelműen a két készülék együttes hatása jelentősebb, mint az egyedi készülékek közötti különbség. Az RR-777-es és RR-888-as kombinációja több zenei és hangzásbeli javulást hozott, mint az RR-77 és az RR-777-es párosítás. Volt időszak amikor úgy éreztem, hogy a kettő együttes hatása már túl sok volt a jóból, egy pici szédülést okozott. Ezért összességében az én meghallgató szobámban a jobb párosítás az RR-77 az RR-777-essel (vagy RR-888-as), mint az RR-777-es és RR-888-as kombináció.
 
Egy dolog került előtérbe amikor az RR-ek különböző kombinációit próbálgattam, jó lenne, ha az új AR RR modellnek állítható erősségű pulzus erőssége lenne. Így a szoba méretéhez lehetne igazítani a jel erősségét, illetve az érzékenyebbek esetén a fizikai hatásokat is (mint például az én esetemben) figyelembe véve lehetne beállítani.
 
Az AR RR-t már 2007 óta használom és mind a mai napig a legegyszerűbben javasolható audió kiegészítőnek tartom őket és egészen bizonyosan nem szeretnék nélküle (vagy kettő,vagy három nélkül az esetemben) élni. Ahogy már elmondtam, ezek a kis RR Schumann generátorok hihetetlen készülékek és gondolkodás nélkül meg kell venni. Az RR-888-as a 695 USD-s árával drágának tűnhet, egy kis műanyag doboz egy nyomtatott áramkörrel a belsejében, de ez a készülék alkalmi vétel ezen az áron és mielőtt bármi mást változtatna a berendezésén, próbálja ki először az RR-888-ast, mivel úgy gondolom,hogy úgy megváltoztatja a zenehallgatás élményét, hogy lehet semmi másra nem lesz szüksége.
 
 
 
 
Várjuk az érdeklődőket, esetleges észrevételeket és hozzászólásokat!
 
Üdvözlettel:
 
Penna-Poor

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Egyéb termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Ismét kaphatóak fo.Q, Oyaide és Acoustic Revive termékek Magyarországon a Penna-Poor Kft-nél!
 
 

 

 


 

 
A legkelendőbb darabokat raktárról kínáljuk, a teljes szortiment többi darabját pedig megrendelésre tudjuk szállítani.
 
Az újdonságok már kipróbálhatóak és kaphatóak, így például a továbbfejlesztett Acoustic Revive RR-888 Schumann generátor, 
 
a Giga bites LAN izolátor valamint egy nagyon izgalmas újdonság a PCOCC (tripleC)  - az ősi japán kard készítéséhez használt kovácsolási technológiával készülő - réz hálózati, interkonnekt és hangfal kábelek.

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”