Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim termékek

Moderátor: Penna-Poor

Lezárt
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A Naim NAP500 végfok megjelenésével eredeztetik az új Naim tervezésű eszközöket, ez egy saját félvezetőt (007-nek nevezik) és belül bridge kapcsolású kialakítást használ. A NAP300 az 500 felének tekinthető, abban nincs meg a belső hídba kapcsolás. Vannak, akik emiatt jobban is szeretik a hangját, mint az 500-ét. A 250.2 és a 200 a hagyományosabb régi hetvenes évekbeli RCA tankönyv B-osztályú erősítő mintakapcsolására alapozott szerkezetek. A 250.2 az első, aminek már komolyan szabályozott tápja van, a 300 és 500 pedig külső tápos. A Nait 5i megint csak új és modern kapcsolás. Az n-Vi pedig Tripath modulokat használó erősítő, kapcsolóüzemű táppal. Dióhéjban ennyi, bátran ki lehet egészíteni.
Az előfokokra is mondanál hasonló családfát?

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: Rag »


Köszi Penna!
 
Sajnos ez számomra akkor az álom rendszer már újonnan, de belegondolva csak egy nagy lépés és aztán nincs küzdés, keresgetés, csak zenélés..
 
A Corras állványos kép nagyon jó. Folyamatban van a nagyszoba berendezése és nem találom a módját, hogy jó legyen a hifinek is meg a feleségnek, családnak is.
Meg is mutatom otthon
 
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Naimos körökben elég népszerű az Ikea Corras állványa!!Szuper olcsó és szuper jól dolgozik a Naimok alatt.

Úgy látom azért van egy kis tuning(tüskék az allján) az állványon. De tényleg jó ára(10e alatt) van.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Naim Supernait teszt a Stereophile-ban:
 
http://www.stereophile.com/integratedamps/108naim/
 
Ha már Stereophile, további régi Naim tesztek az archívumból:
 
Naim Nait, az eredeti:
http://www.stereophile.com/integratedam ... index.html
 
Naim Nait 2
http://www.stereophile.com/integratedam ... ndex1.html
 
Nait2 egy évvel később, Sam Tellig által meghallgatva:
http://www.stereophile.com/integratedam ... ndex3.html

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Szintén Naim és Gramofon:
 
Rácz Zoltán az Amadinda Ütőegyüttes művészeti vezetője is együtt élt pár napot egy nagyobbacska Naim rendszerrel, az ő tapasztalatai is megjelentek a Gramofon hasábjain, érdemes elolvasni (és megvenni a kiadványt!)
 
http://www.penna-media.hu/lancreakcio/l ... cio_rz.pdf

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Ha már n-Vi, akkor innen letölthető a Gramofon-ban megjelent n-Vi/ProAc Response TriTower meghallgatás alapján írt cikk. A meghallgatást a jazz történész Simon Géza Gábor végezte. A letöltés mellett javaslom mindenkinek a Gramofon megvásárlását is, nagyon szép kiállítású, informativ zenei kiadvány, megérdemli a támogatást, ha ír rólunk, ha nem.
 
http://www.penna-media.hu/lancreakcio/l ... io_sgg.pdf

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Köszönöm, itt nem tudom megnézni, majd otthon.
 
Mindenesetre ezek a T class dolgok váltották ki talán a legnagyobb (anyázásig menő) vitát hifis körökben az elmúlt években, most már tényleg kíváncsi lennék egy ilyenre. (Konkrétan a Naim nem éppen az én kategóriám).

A Naim fejlesztői több, mint egy évig dolgoztak, mire megtalálták a megfelelő táp és elhelyezési megoldást, ami véleményük szerint már olyan hangot biztosít az n-Vi-nek, ami a Nait 5i kategóriája.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Tripath? Aka T-amp? Pontosan melyik chipet használják?

Ezt sajnos nem tudom biztosan, de azt hiszem TA2022.
 
Mindazonáltal az egyik tervező beszél a belsejéről, meg a használatáról egy, a 2005-ös londoni hifi show-n készített kis mozinkban, itt meg lehet nézni:
 
http://www.penna-media.hu/heathr2005_vi ... r_2005.mp4

Köszönöm, itt nem tudom megnézni, majd otthon.
 
Mindenesetre ezek a T class dolgok váltották ki talán a legnagyobb (anyázásig menő) vitát hifis körökben az elmúlt években, most már tényleg kíváncsi lennék egy ilyenre. (Konkrétan a Naim nem éppen az én kategóriám).
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


 
A 250.2 meg a 250 mit takar? A 250 az újabb? A NAP200asal mi a helyzet, az honnan származik?

A 250.2 a régi 250 modernizált verziója. A 200 a régebbi 250-re hajaz, csak a tápja egyszerűbb.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Tripath? Aka T-amp? Pontosan melyik chipet használják?

Ezt sajnos nem tudom biztosan, de azt hiszem TA2022.
 
Mindazonáltal az egyik tervező beszél a belsejéről, meg a használatáról egy, a 2005-ös londoni hifi show-n készített kis mozinkban, itt meg lehet nézni:
 
http://www.penna-media.hu/heathr2005_vi ... r_2005.mp4

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Jöhetnek a képek, semmi gond vele. Próbálj meg valami távtartót tenni az elő - és a végfok közé (mondjuk lucfenyőből valami fát) és lehet, hogy még jobb lesz a hang addig is, amig nincs állvány. A CD játszót mindenképpen kivenném az erősítők alól.
Naimos körökben elég népszerű az Ikea Corras állványa!!
Szuper olcsó és szuper jól dolgozik a Naimok alatt.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A Naim NAP500 végfok megjelenésével eredeztetik az új Naim tervezésű eszközöket, ez egy saját félvezetőt (007-nek nevezik) és belül bridge kapcsolású kialakítást használ. A NAP300 az 500 felének tekinthető, abban nincs meg a belső hídba kapcsolás. Vannak, akik emiatt jobban is szeretik a hangját, mint az 500-ét. A 250.2 és a 200 a hagyományosabb régi hetvenes évekbeli RCA tankönyv B-osztályú erősítő mintakapcsolására alapozott szerkezetek. A 250.2 az első, aminek már komolyan szabályozott tápja van, a 300 és 500 pedig külső tápos. A Nait 5i megint csak új és modern kapcsolás. Az n-Vi pedig Tripath modulokat használó erősítő, kapcsolóüzemű táppal. Dióhéjban ennyi, bátran ki lehet egészíteni.
Köszi az infókat!
 
A 250.2 meg a 250 mit takar? A 250 az újabb? A NAP200asal mi a helyzet, az honnan származik?

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Azt már rég meg akartam kérdezni, hogy a jelenleg kapható készülékek mikori tervezésűek és milyen rokonságban(kapcsolásukat tekintve) állnak egymással. Pl: NAP300, NAP250(úgy tudom 70es évek óta viszonylag változatlan), NAP200.Tudom nehéz és szerteágazó kérdés, de csak nagyobb rálátásod van mint nekem. Próbáltam a naim honlapján a historyba kutakodni, de csak még jobban összezavarodtam.

A Naim NAP500 végfok megjelenésével eredeztetik az új Naim tervezésű eszközöket, ez egy saját félvezetőt (007-nek nevezik) és belül bridge kapcsolású kialakítást használ. A NAP300 az 500 felének tekinthető, abban nincs meg a belső hídba kapcsolás. Vannak, akik emiatt jobban is szeretik a hangját, mint az 500-ét. A 250.2 és a 200 a hagyományosabb régi hetvenes évekbeli RCA tankönyv B-osztályú erősítő mintakapcsolására alapozott szerkezetek. A 250.2 az első, aminek már komolyan szabályozott tápja van, a 300 és 500 pedig külső tápos. A Nait 5i megint csak új és modern kapcsolás. Az n-Vi pedig Tripath modulokat használó erősítő, kapcsolóüzemű táppal. Dióhéjban ennyi, bátran ki lehet egészíteni.

Tripath? Aka T-amp? Pontosan melyik chipet használják?
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Azt már rég meg akartam kérdezni, hogy a jelenleg kapható készülékek mikori tervezésűek és milyen rokonságban(kapcsolásukat tekintve) állnak egymással. Pl: NAP300, NAP250(úgy tudom 70es évek óta viszonylag változatlan), NAP200.Tudom nehéz és szerteágazó kérdés, de csak nagyobb rálátásod van mint nekem. Próbáltam a naim honlapján a historyba kutakodni, de csak még jobban összezavarodtam.

A Naim NAP500 végfok megjelenésével eredeztetik az új Naim tervezésű eszközöket, ez egy saját félvezetőt (007-nek nevezik) és belül bridge kapcsolású kialakítást használ. A NAP300 az 500 felének tekinthető, abban nincs meg a belső hídba kapcsolás. Vannak, akik emiatt jobban is szeretik a hangját, mint az 500-ét. A 250.2 és a 200 a hagyományosabb régi hetvenes évekbeli RCA tankönyv B-osztályú erősítő mintakapcsolására alapozott szerkezetek. A 250.2 az első, aminek már komolyan szabályozott tápja van, a 300 és 500 pedig külső tápos. A Nait 5i megint csak új és modern kapcsolás. Az n-Vi pedig Tripath modulokat használó erősítő, kapcsolóüzemű táppal. Dióhéjban ennyi, bátran ki lehet egészíteni.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Azt már rég meg akartam kérdezni, hogy a jelenleg kapható készülékek mikori tervezésűek és milyen rokonságban(kapcsolásukat tekintve) állnak egymással. Pl: NAP300, NAP250(úgy tudom 70es évek óta viszonylag változatlan), NAP200.
Tudom nehéz és szerteágazó kérdés, de csak nagyobb rálátásod van mint nekem. Próbáltam a naim honlapján a historyba kutakodni, de csak még jobban összezavarodtam.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


A Digitális házi-mozi című kiadványban nemsokára megjelenik egy n-Vi teszt, ízelítőnek az eleje:


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


nem tudom szabad-e saját képet feltenni,de annyira imádom a hangját, pedig tudom, hogy naim cd-vel, illetve hangfallal még jobb volna, de így is hihetetlenül zenei.De a következő projekt az állvány beszerzése lesz.

Jöhetnek a képek, semmi gond vele. Próbálj meg valami távtartót tenni az elő - és a végfok közé (mondjuk lucfenyőből valami fát) és lehet, hogy még jobb lesz a hang addig is, amig nincs állvány. A CD játszót mindenképpen kivenném az erősítők alól.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Szia Penna! 
Leírnád, hogy most mi a legkisebb komplett rendszer és mennyiért?
 
Remélem nem jelent problémát az ár megadása, mégis csak egy kereskedelmi topik.
 
Köszönettel:
Rag

Lássuk akkor az alap rendszert:
 
Naim CD5i: 320.000.- Ft bruttó (ez már az új, dőlt i betűs CD5i!),
 
ára tartalmazza a DIN-DIN gyári interkonnekt kábelt az integrált és a CD közé
 
Naim Nait 5i integrált erősítő: 275.000.- Ft bruttó (ez is már az új dőlt i betűs Nait 5i)
 
2x3.5m NACA5 hangfalkábel (ingyen, benne a csomagban)
 
nSat hangfal kétutas, gyári állvánnyal: 360.000.- Ft
 
Két polcos hazai gyártású állvány: 45.000.- Ft
--------------------------
Összesen: 1.000.000.- Ft (ebből még esetleg csomagár kedvezmény lehetséges)
 
 
Hangfalban számításba vehető még a ProAc Studio sorozatának bármely darabja, a Tablette és a Response 1SC, Az angol Revolver RW szériájának bármely darabja és a Zu Tone is nagyon jól illeszkedik ebbe a rendszerbe. Kiegészíthető az nSat hangfal az nSub-bal is (580.000.- Ft bruttó), ez pedig már igen jó párosítás, erőteljes és kiválóan illesztett alsó oktávokkal.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


nem tudom szabad-e saját képet feltenni,de annyira imádom a hangját, pedig tudom, hogy naim cd-vel, illetve hangfallal még jobb volna, de így is hihetetlenül zenei.
De a következő projekt az állvány beszerzése lesz.

Naim-ZU

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: Rag »


Szia Penna!
 
Leírnád, hogy most mi a legkisebb komplett rendszer és mennyiért?
 
Remélem nem jelent problémát az ár megadása, mégis csak egy kereskedelmi topik.
 
Köszönettel:
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Legyen hát egy hivatalos Naim topik is.
 
Indítsuk egy nem is akármilyen hírrel, ami a hithű naimiták között igencsak nagy izgalmat okozott, pro és kontra.
 
A Naim új terméket mutatott be egy pár napja az egyik angol hifi show-n.
 
Egy HÁLÓZATI kábelt,
 
aminek a csatlakozóin a Hi-Line interkonnekt kábelhez hasonlóan a csatlakozó tűjei el vannak csatolva a csatlakozó házától, hogy ne vigyék át a rezgéseket az eszközökről egymásra.
Ennek hatására a Naim fórumán az erről szóló topik lett a valaha volt egyik legjobban pörgő és egyik legizgalmasabb topik.
 
 
http://forums.naim-audio.com/eve/forums ... 908217/p/1
 
Sokan nem értik miért is kell ilyen terméket piacra dobni és főképpen nem értik az 500 GBP árat.
 
Az új hálózati kábelről még nincs képem, de a hasonló konstrukciót használó Hi-Line DIN-DIN kábel esetén használt Air-Plug technológiáról igen:
 


Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”