Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó

Moderátor: pj-

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Társalgó

Hozzászólás Szerző: marci81 »

Én is gratulálok az interjúhoz és az upgrade-nek is, le a kalappal milyen hangja lett a rendszernek!

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Köszönöm szépen.
 
 

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »


Csatlakozom!
Gratulálok!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Társalgó

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Kedves Józsi!
 
Őszintén gratulálok!!!!
 
 
Üdv.
Imi
Ethosz Fan

Csatlakozom!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Társalgó

Hozzászólás Szerző: petimre »


Kedves Józsi!
 
Őszintén gratulálok!!!!
 
 
Üdv.
Imi
Ethosz Fan
 
 
 
http://hardrock.hu/?q=node/26466
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Avatar
rvm12i
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 21:26
Értékelés: 199

Társalgó

Hozzászólás Szerző: rvm12i »

BUÉK! 
Project 1 Xpression III(Roksan Corus Black MM)->Heed Pulsar/Philips CD614-> Ethosz RTP Tube DAC->Ethosz LA 6.5->Ethosz Class A/Setton BS5500> Avalon Eidolon Klón by Ethosz Audio -> Kábelek DIY. <p>

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Társalgó

Hozzászólás Szerző: GeriB »



 

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Társalgó

Hozzászólás Szerző: szamóca »


BUÉK!
 


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


.


Avatar
kpista
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.06.28., hétf. 12:05
Értékelés: 6

Társalgó

Hozzászólás Szerző: kpista »

Egészségben, zenében és Ethosz gépekben gazdag új évet kívánok mindenkinek!

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Társalgó

Hozzászólás Szerző: GeriB »


Békés Boldog Karácsonyt
 
Kösz!
Kellemes karácsonyi ünnepeket!
 


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Békés Boldog Karácsonyt


Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Társalgó

Hozzászólás Szerző: GeriB »



Hálózati és hangfalkábelnél is két színt lesz, többet róla majd írok a kábeles részen.
Összekötőknél marad a jelenlegi kínálát, szerintem sok-sok évig.
 
CD-Transzportról majd a Dac részen írok.
 
Honlap új címen lesz elérhető, azonban aki eddig készítte, az fogja az újat is csinálni -elvi megállapodás már megszületett róla.

 
Kösz az információt!

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



Kábelek terén a tápkábel, amit készítettél nekem az már az új vagy még lesz ennél újabb vagy magasabb szintű is?
XLR kábelek terén is lesz újdonság?
CD Transport lesz vagy már CD sem lesz?
Az újdonságokra kíváncsi vagyok.
A honlap címe marad a régi vagy az is új lesz?

 
Hálózati és hangfalkábelnél is két színt lesz, többet róla majd írok a kábeles részen.
Összekötőknél marad a jelenlegi kínálát, szerintem sok-sok évig.
 
CD-Transzportról majd a Dac részen írok.
 
Honlap új címen lesz elérhető, azonban aki eddig készítte, az fogja az újat is csinálni -elvi megállapodás már megszületett róla.

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Társalgó

Hozzászólás Szerző: GeriB »



Akiket érdekel, szeretnénk megosztani, néhány 2014-es újdonságunkat, illetve várható változásokat.
A részletekről, majd az adott alrészen írok bővebbet.
 
-2013 december 31-el bezárólag megszűnik a cd-pro2 cd-transzportok készítése (bővebben majd a dacoknál)
-új honlapunk lesz, várhatóan márciusban készül majd (nagyon ráfér már az újítás, mert a régi legalább 6 éves)
-új hangfal és hálózati kábeleke készülnek (illetve a hangfalkábel már készen van)
-integrált erősítőnk lesz, ami a PAK végfokokat váltja le UNI PAK néven fut majd (többet az erősítőknél)
-valamikor tavaszra készül el az új állványos hangfalunk, ami bővíthető lesz majd

 
Kábelek terén a tápkábel, amit készítettél nekem az már az új vagy még lesz ennél újabb vagy magasabb szintű is?
XLR kábelek terén is lesz újdonság?
CD Transport lesz vagy már CD sem lesz?
Az újdonságokra kíváncsi vagyok.
A honlap címe marad a régi vagy az is új lesz?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Akiket érdekel, szeretnénk megosztani, néhány 2014-es újdonságunkat, illetve várható változásokat.
A részletekről, majd az adott alrészen írok bővebbet.
 
-2013 december 31-el bezárólag megszűnik a cd-pro2 cd-transzportok készítése (bővebben majd a dacoknál)
-új honlapunk lesz, várhatóan márciusban készül majd (nagyon ráfér már az újítás, mert a régi legalább 6 éves)
-új hangfal és hálózati kábeleke készülnek (illetve a hangfalkábel már készen van)
-integrált erősítőnk lesz, ami a PAK végfokokat váltja le UNI PAK néven fut majd (többet az erősítőknél)
-valamikor tavaszra készül el az új állványos hangfalunk, ami bővíthető lesz majd
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Szeretném megköszönni, akik megtiszteltek látogatásukkal a kiállításon.
 
Valamint külön köszönöm Bodor Ferinek, hogy a mind a két napra "beszervezte" a művésznőt, élmény volt végre csendben hegedű zenét hallgatni.
 
 
 
Rendszerünk végre a helyére került, akiket érdekel, várjuk előzetesen egyeztetett időpontban. Természetesen hozott zenei anyago(ka)t is meg lehet hallgatni -sőt kötelező.
 

Vendég

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végre sikerült egy nekem megfelelő fotelt vennem a zeneszobámba. Sok boltot végigjártam, mérőszalaggal.. Mivel a fülmagasságom és szemmagasságom közti távolság konstansnak vehetó , így a szemmagasságom mértem, egyszerűen ránéztem a mellettem felállított mérőszalagra. Az érték 85cm-115cm-ig szórt. Ez azért nagyon nem mind1, pláne, hogy kb 3 méterről hallgatom a dobozokat. A tér nagyon sokat változott a fülmagasság változásával. Ha túl magasról hallgattam, üres lett a középtartomány, sivárabb lett a zene.  Ehhez még hozzájön, az emberek magassága is változó..
Mindenkinek nehéz megfelelni..
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Mivel nálunk a demo szobában fotelból lehet hallgatózni (személy szerint én is így hallgatok zenét), így nem vettem figyelembe, hogy a székek magasabb üléspozíciót adnak.
Tényleg sajnálom, hogy ezen megcsúsztunk, tanulsága van bőven.
 
Szeretném megragadni az alkalmat, hogy külön megköszönjem Clarus cégnek a lehetőséget.
Valamint gratuláljak Nekik, a zónás médiaszervereikhez (ha jól értettem a rendszerük lényegét -amiről persze a hazai "hi-fi/házi-mozi újságok" semmi információt nem írnak/adnak).
 
Az, hogy szinte semmi érdekes nem volt a kiállításon, egyszerűen nem fedi a valóságot. Szerintem sok minden igen érdekes dolog volt technikai szempontból, legfeljebb nem fedezte fel az illető, vagy nem érdekelte.
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Társalgó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Hallatlanban is azt mondom, hogy ebben a szobában, ebben az elrendezésben nem hiszem, hogy létezik olyan hangsugárzó, ami a maximumát adná..
Én pont erre gondoltam, és írtam is Bodor mesternek, mikor a kiállítás előtt felrakta az első képet (még a pénteki bepakolás után).Szerintem (már a fotó alapján) nagy volt a szoba.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Társalgó

Hozzászólás Szerző: lacy »


de ez rávilágít arra hogy nagyon fontos a jó beállítás, és sajna nem lehet csak úgy röptében letudni
Mivel ez egy fontos találkozási pont a leendő esetleges vevőkkel akiket lehet hogy elriaszt(hat) egy nem jól belőtt rendszer, bár még az is lehet hogy lesz akinek ez jön be
de azért a cél a minél jobb úgyhogy csak hajrá
remélhetőleg ez tanulság a továbbiakban

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Társalgó

Hozzászólás Szerző: theo »

Nagy respekt az előbbi vallomásért     örülök hogy nem az akusztikára és légköri viszonyokra fogtad a magas hiányt

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



Voltam én is itt (sőt itt kezdtem a kiállítást )  pont ez a hangfal szólt, később a Tüű Karcsi félét is meghallgattam.
Egyrészt azt kell mondjam hogy egyáltalán nem volt a hang "kisebb" mint bármelyik külföldi "nagy" neves gyártóé. A közvetlen mellette lévő USAaudiós tölcséreshez képest meg mondhatni üdítő élmény volt (arról már másutt leírtam a tapasztalataim, de nagyon nem volt jó)
Másrészt viszont volt ott valami bibi, mert mindkét hangfalon kifejezetten magashiányos hangot hallottam (nem nem a fülem dugult be )
nekem valahol a legteteje a nagyon szép csilingelés nem volt ott meg.
De mivel ez mindkettőnél egyformán hiányzott, így arra gondolok hogy vagy a szoba vagy a rendszer valamelyik eleme kaszálta a legfelső részegységet.
De mondom, ettől még kifejezetten jó produkció volt minden szempontból

 
Sajnos jogos az észrevételed, picit meg kellet volna emelni a magas szekciót -relatíve könnyen ment volna, mivel mind a 3 rész egyedileg állítható.
Igazán nem mentségképpen írom, csak kevés időt fordítottam az installációra. Hiába no, meg kell tanulni ezt is.

Vendég

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hallatlanban is azt mondom, hogy ebben a szobában, ebben az elrendezésben nem hiszem, hogy létezik olyan hangsugárzó, ami a maximumát adná..

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”