Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó

Moderátor: pj-

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Milyen változást lett a hangban a cseréktől?
 
Sajnos nem, nem is tudom hallgatni.
Képzeld, az egyik magason észrevettem, hogy serceg, torzít, Józsi szombaton elvitte cserélni, szóval most szép díszek a w/p-k!


 
Sajnos a hiba százalék benne van minden gyártóban, (még a Focal-ban is!)Sajnos!
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Társalgó

Hozzászólás Szerző: marci81 »



Kábel lett cserélve Mundorf ezüstre, + a magasnál a Supreme lett Silver/Gold/oil kondira cserélve!!!
 
És a W/P Bejáródott már?


 
Milyen változást lett a hangban a cseréktől?
 
Sajnos nem, nem is tudom hallgatni.
Képzeld, az egyik magason észrevettem, hogy serceg, torzít, Józsi szombaton elvitte cserélni, szóval most szép díszek a w/p-k!

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Miket fejlesztettél a hangfalon? Hangváltót? Hova tűnt a többi cuccod alulról?


 
Kábel lett cserélve Mundorf ezüstre, + a magasnál a Supreme lett Silver/Gold/oil kondira cserélve!!!
 
És a W/P Bejáródott már?
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Társalgó

Hozzászólás Szerző: marci81 »



A hangfal már kész, és a futómű is megkapta a digitális szimmetrikus kijáratot!


 
 
Miket fejlesztettél a hangfalon? Hangváltót? Hova tűnt a többi cuccod alulról?

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »

A hangfal már kész, és a futómű is megkapta a digitális szimmetrikus kijáratot!
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »


Sziasztok!
 
Egy nagy fejlesztés zajlik nálam, ami kb 3 hétig tart, és érinti az egész rendszeremet!
 
De azért nem ülök a csöndben!

CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Társalgó

Hozzászólás Szerző: tégé »



Ezt most sajnálom ,hogy kihagytam...nagyon érdekelt volna.


 
Szia turizoli!
 
Egy percig se bánd, hogy nem tudtál eljönni! Amit a képen látsz - majdnem - minden nálam van Pesten. Csak az előfok és a kábelek mások. Telefonon tudunk egyeztetni időpontot.

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »


Szerintem nagyon is jó hang volt Ethosz-éknál (szoba adottságai ellenére is)! Igencsak zenei volt! (nem vitte ki a fülemet a nagy pufogás, búgás, csörgés)
Ami még pozitívum hogy próbáltak emberi hangerőn zenélni. Sok szobában úgy éreztem, hangnyomó versenyen vagyok!



CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Társalgó

Hozzászólás Szerző: turizoli »

Ezt most sajnálom ,hogy kihagytam...nagyon érdekelt volna.


 
 


Vendég

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ahogy mi láttuk...Nem volt rossz a rendszer, de volt már jobb hangja is...Nem épp ideális körülmények közt persze nehéz is...A termékek szépek...
 






Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Doky »


Kellemes volt a hang... de mind2 alkalommal mikor ott voltunk... nagyon sokan voltak...
Köszönjük!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Köszönjük, akik megtiszteltek látogatásukkal.
 
Saját szemszögből pár képet mi is készítettünk ...



Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Idén először a novemberi Házimozi és Hifi Show kis cégünk is kiállít.
Minden érdeklődőt, kíváncsiskodót szívesen látunk.

Vendég

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Veszprémi Utcazene Fesztivál 2010 július 14 szerdától  
http://www.utcazene.hu/

Ottleszünk...

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Veszprémi Utcazene Fesztivál 2010 július 14 szerdától
 
http://www.utcazene.hu/

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Társalgó

Hozzászólás Szerző: violin »


Soudal-Soudaband.....én is gyarkan használom az autóhifiben.Az ajtó belső felének csillapítására.....
Az ára kb 2e ft/m2......
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


Sika Multiseal
 
Öntapadó, modifikált bitumenes szigetelőszalag
 
http://sikabolt.hu/spd/3405203/Sika_Multiseal_10cm_x_3m

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


"A str**maudio (nem tudom kilehet ezt itt mondani ) árul nagyon nagyon jó anyagot. Autók ajtószigeteléséhez használják, nagyon tömör nagyon masszív, nagyon drága"
 
Nyugodtan, ha ezzel másoknak is segít.

Vendég

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csillapít ám az a kis négyzet is. Hatalmas merevséget nem biztosít De merevít (de nem azt )
Ki tudja... Lehet, hogy valakinek erre is merevedik..

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Big »


Autók ajtószigeteléséhez használják, nagyon tömör nagyon masszív, nagyon drága
Ezt a tuningot a Benedictus Hi-Fi 350 EUR-ért árulja! Mások ennyiért vesznek pörgetőt. Elmeállapotomat tekintve semmi gond, nem én vettem tőlük én a 2. gazdi vagyok. Csak a számla meg van, onnan tudom.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Acus »

Csillapít ám az a kis négyzet is. Hatalmas merevséget nem biztosít De merevít (de nem azt )

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Big »


Még 1
Én ezt az egy kis négyzetet se értem az egyik oldalán, de biztosan tudják miért pont oda, miért pont ekkora. Vagy csak mi gondolunk sokat erről az egészről.
Vagy így látszik "TUDOMÁNYOS-nak"! Lehet csak az volt a cél, kilóra meglegyen.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Big »


Gépház fedél
Ez bitumenes. Elég vastag Bár az nem nagyon értem miiért nem jutott az egész aljára, nem hiszem hogy kiszámolták hogy itt kell rezegni, ott nem kell rezegni. Mindenesetre elég meggyőző a létfontóságáról a dolognak, hogy ilyen vastag anyagot is használtak.
Már csak be kellene szereznem valami jó minőségű anyagot. Voltam ma a praktikerben meg baumaxban is sehol semmi
A str**maudio (nem tudom kilehet ezt itt mondani ) árul nagyon nagyon jó anyagot. Autók ajtószigeteléséhez használják, nagyon tömör nagyon masszív, nagyon drága
Pedig vannak még annál is jobb anyagok de hát azok már embertelenek.

A trafók feletti rész nincs burkolva, lehet hőelvezetés miatt. Ez csak egy tipp.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Acus »


Gépház fedél
Ez bitumenes. Elég vastag Bár az nem nagyon értem miiért nem jutott az egész aljára, nem hiszem hogy kiszámolták hogy itt kell rezegni, ott nem kell rezegni. Mindenesetre elég meggyőző a létfontóságáról a dolognak, hogy ilyen vastag anyagot is használtak.
Már csak be kellene szereznem valami jó minőségű anyagot. Voltam ma a praktikerben meg baumaxban is sehol semmi
A str**maudio (nem tudom kilehet ezt itt mondani ) árul nagyon nagyon jó anyagot. Autók ajtószigeteléséhez használják, nagyon tömör nagyon masszív, nagyon drága
Pedig vannak még annál is jobb anyagok de hát azok már embertelenek.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Big »

A német ismertetőben ír valamit a futómű rezgéscsillapításáról is, de azt nem birtam felfedezni. Biztos az a TITOK!
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”