Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók

Moderátor: pj-

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Brutál szépek ezek a watt puppy klónok.Gondolom a hangjuk is nagyon rendben van.Remélem egyszer sikerül meghallgatnom egy full Ethosz rendszerrel egyetemben.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Én meg végre újra élvezhetem a w/p-jeimet. :-) A hangja még jobb is, mint volt, a másik magas is már ugyanazt a hangot adja, mert "egészséges".
Ezúton is köszönöm Józsi az intézkedést, és sajnálom, hogy ilyen problémás voltam. :-)

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »



Helló!
 
Hallgatom már két hete, s fenomenális lett, tökéletes párja a full szimetrikus biamp Ethosz prémium rendszeremnek...
 
Esotar magas, Accuton közép, Eton mély, Duelund váltó, Mundorf ezüst kábelezés, WBT csatik...
 
Ethosz Duett Limited Edition


 
 
Nekem volt öröm és megtiszteltetés, hogy ilyen anyagokkal valamint nagyon korrekt megrendelőnek készíthettem rendszert.
 
Köszönettel: Puklics József

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »



Kössek rá valami erősítőt is, vagy elég, ha a fülem mellett rázogatom?


 
Ugyan... ...erre semmi szükség. Csak simán gurítsd el a padlón...és figyeld meg,mennyire más hangja van...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Ja,és ne feljtsd el meghallgatni a két tekercset....érdemes.


 
Kössek rá valami erősítőt is, vagy elég, ha a fülem mellett rázogatom?

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »


Kmmm... hát... izé... Ezen egy hónapot gondolkodtam, de kevés volt...
Még tovább kell elemeznem a dolgot. ... mert biztosan így van, ha ennyien így csinálják.
 
 
 
Nem nekem kell hinned....nézd meg a külföldi szaklapokat.Ott komplett teszteket szentelnek az alkatrészek vizsgálatának.Ez külömböző auditív ill. műszeres vizsgálatokat takar. Vizsgálnak ferkvenciamenetet,teljes harmónikus torzítást....stb...
 
 
Ja,és ne feljtsd el meghallgatni a két tekercset....érdemes.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


Uraim!
 
Eisol dobozában levő Esotart én ütöttem le az Ebay-en mivel a Fontaine II klón közös projekt volt Józsival kicsit. Én inkább a beszerző, ő meg a kivitelező volt.
 
Miután hallottam az Esotart, akkor szerettem bele a hangjába, s egyik téli estén jött egy jó alkalom, nem ment egekbe az ára az elmebayon, s már több, mint egy éve nekem is van, csak eddig próbára fel volt függesztve a ribbon helyére, míg teszteltük, állítottuk hozzá a keresztváltót. Most készült el az új doboz, s a véglegesített új forma.
 
A hangja frenetikus!
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem hiszem. Azok Eizol átépített dobozában vannak szerintem jelen pillanatban is.
 
 
 


 
az lehet

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »



szerintem ez az ami az én Eggleston dobozomban volt annó.


 
Nem hiszem. Azok Eizol átépített dobozában vannak szerintem jelen pillanatban is.
 
 
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Imi te zseni vagy, már megint honnan szerváltál Esotar magasat ?


 
szerintem ez az ami az én Eggleston dobozomban volt annó.

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Imi te zseni vagy, már megint honnan szerváltál Esotar magasat ?


Szerintem ez még ugyan az amit múltkor hallgatunk, csak már be van faragva a felső részbe
De attól még zseni az Imi!
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: csupafül »

Imi te zseni vagy, már megint honnan szerváltál Esotar magasat ?
Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



 
Mi lenne ha a komponensek között is Mundorf silver/gold kábel vinné a zenét?
Vagy ebben az árkategóriában lehet alternatíva a Siltech?


 
Talán,még jobb lenne...
Persze mint mindig van egy.:DE!
A túl sok Mundorf (el)vékonyítja a megszólalást...
 
A Siltech jobb,viszont némileg drágább is.(Persze használtan ki lehet fogni.)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Úgy,hogy az pontosan kiszámítható,hogy egy adott értékű indukivitás mennyit és milyen frekvencián csillapít.
Minden induktivitásnak van "saját ferkvenciamenete"...ami nem egyenes.A fóliatekercsek sokkal lineárisabbak mint a hagyományosak.
A skin-hatás mérhető...de nem számolható...tervezhető.


 
Kmmm... hát... izé... Ezen egy hónapot gondolkodtam, de kevés volt...
Még tovább kell elemeznem a dolgot. ... mert biztosan így van, ha ennyien így csinálják.
Addig is csatolok egy linket:
Skin hatás - behatolási mélység
 
Ezért szoktuk a nagyfrekvenciás áramkörök vezetőfelületeit beezüstözni vagy bearanyozni. Mindkét anyagnak megvan az előnye és a hátránya...
Amikor egy NYÁK-ot tervezek, akkor ott valóban megvan minden tized, század milliméternek a jelentősége, és még a passzív alkatrészeknek is gyártónként, típusonként megvan a saját "profilja", átviteli jellemzője. No, de Uraim, ott 100MHz-ekről pár Ghz-ről beszélünk, nem pár 100Hz-ről, vagy max. egy párszor 10kHz-ről... !

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Esotar magas, Accuton közép, Eton mély, Duelund váltó, Mundorf ezüst kábelezés, WBT csatik...


Jut eszembe Imi, és milyen lett az Eton mély?
A Józsiét hallottam, az övé igen mély és igen precíz lett a SEAS után!
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Hova tovább???


 
Van bennem egy gondolat, amit még ValhallA fórumtárs ültetett el bennem egy hozzászólásában! Egy hete ezen morfondírozok és számolgatok! (mert hát nem olcsó a dolog)
 
Mindkettőnknek Mundorf silver/golg kábelekkel van építve az egész rendszer, de mi mégis réz összekötőket és hangfal kábeleket használunk!
Mi lenne ha a komponensek között is Mundorf silver/gold kábel vinné a zenét?
Vagy ebben az árkategóriában lehet alternatíva a Siltech?

CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Esotar magas, Accuton közép, Eton mély, Duelund váltó, Mundorf ezüst kábelezés, WBT csatik...


 
Gratulálok Imi!
 
Nem is tudom mivel lehetne ezt űberelni?!
Igazából mindenből a legjobb van benne!
 
Hova tovább???
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tukacsin »



Helló!
 
Hallgatom már két hete, s fenomenális lett, tökéletes párja a full szimetrikus biamp Ethosz prémium rendszeremnek...
 
Esotar magas, Accuton közép, Eton mély, Duelund váltó, Mundorf ezüst kábelezés, WBT csatik...
 
Ethosz Duett Limited Edition


 
Nagyon szép, grat!

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Helló!
 
Hallgatom már két hete, s fenomenális lett, tökéletes párja a full szimetrikus biamp Ethosz prémium rendszeremnek...
 
Esotar magas, Accuton közép, Eton mély, Duelund váltó, Mundorf ezüst kábelezés, WBT csatik...
 
Ethosz Duett Limited Edition


 
Durva!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »


...Öcséééééééém! Ennyi "vacakot" egy dobozban....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló!
 
Hallgatom már két hete, s fenomenális lett, tökéletes párja a full szimetrikus biamp Ethosz prémium rendszeremnek...
 
Esotar magas, Accuton közép, Eton mély, Duelund váltó, Mundorf ezüst kábelezés, WBT csatik...
 
Ethosz Duett Limited Edition



Lyngdorf - AP Avanti I.

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Talán nem haragszik meg PJ ha beteszek egy totált is!


Húú de betyáros jól néz kii...

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »



Ezt hogy érted?


 
Úgy,hogy az pontosan kiszámítható,hogy egy adott értékű indukivitás mennyit és milyen frekvencián csillapít.
Minden induktivitásnak van "saját ferkvenciamenete"...ami nem egyenes.A fóliatekercsek sokkal lineárisabbak mint a hagyományosak.
A skin-hatás mérhető...de nem számolható...tervezhető.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Az induktivitás kiszámolható....a skin-hatás nem.


 
Ezt hogy érted?

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »



Hümmm...
Nos, erre a válaszra nem számítottam. Ugyanis meglátásom szerint, az induktivitás alkalmazásánál éppen hogy a magas hangok távoltartása a cél! Ergo: minél "jobb" a tekercs magasfrekvenciás átvitele (mondjuk a skin hatás csökkentése miatt), annál rosszabb, mint ideális induktivitás! Tehát a magashangok "át nem eresztése" céljából a maximális skin hatásra kellene törekedni és nem fordítva (szerintem). Ezt így gondolom, akár sorosan, akár párhuzamosan kötődik az a hangszóróval az induktivitás az adott hangváltóban.
Az előző magyarázat mindhárom indoka, számomra szimpatikusabb volt...


 
Ha szimpatikus,ha nem attól még ez így van...
Az induktivitás kiszámolható....a skin-hatás nem.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”