Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók

Moderátor: pj-

Avatar
toportyán
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2008.05.08., csüt. 18:15
Értékelés: 6

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: toportyán »



Milyen lemezjátszó látható a képen?


 
Lehet Systemdeck?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Kép a komplett rendszerről.


Milyen lemezjátszó látható a képen?

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Köszönjük a dicséretet.
 
Igen, Morel mélyközepek és Scan-Speak magas.
Ha élőben látja az ember, akkor úgy is hamar kiderül

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Elkészült az új hangfalunk.
 
A hangfal 2 utas, bass-reflex rendszerű,


 
Lehet tudni valamit a hangszórókról?
Még egy kérés:tegyél be linket az oldalatokról,mikor arról írsz az árlistáról is.

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: maliviper »


Gratulálok az új hangfalhoz!
 
Én még régebben a fejlesztési fázisban hallgattam,de már akkor is igen szépen muzsikált!
(Ebben az ársávban ritka az ilyen jó hangú, megépítésű doboz!)
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Kép a komplett rendszerről.


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Elkészült az új hangfalunk.
 
A hangfal 2 utas, bass-reflex rendszerű, s a reflexcsövet előre tettük, hogy relatíve könnyebben lehessen installálni a szobákban.
Műszaki paramétereket a honlapunk tartalmaz, valamint az árakat is.
Kizárólag a külső felületkezelésben vannak különbség, mely a natúr egy nyír felület, amelyet olaj/vax kombinációval kezelünk (ez a legkedvezőbb árú).
A következő felületkezelés a festett. Mi a matt feketét preferáljuk, azonban igény esetén más színben is kérhető (fehér, kék, stb.) ezáltal bármelyik modern lakásban könnyen beilleszthető.
Furnérozott kivitelnél csak az elképzelés és a vevő pénztárcája szab határt.
 
Budapesten meghallgatható, előzetes időpont egyeztetés után: 20/ 475-1006

Online
Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


És egy kép a rendszerről....

Nagyon jól néz ki. Minden elismerésem a cuccokhoz , Imi.

Köszönöm! Én is imádom!
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


És egy kép a rendszerről....

Nagyon jól néz ki. Minden elismerésem a cuccokhoz , Imi.


 
 


Online
Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló,
 
 
Jaj kimaradt tényleg, persze, az állvány Valhalla mester remeke!
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: switch »


Helló, 
És egy kép a rendszerről....
 
Elemei:
 
Bal fentről lefelé:
 
Thorens TD 147
 
Ethosz MM/MC csöves Phono
 
Ethosz prémium előfok
 
Ethosz SQ végfok
 
 
 
Jobb fentről lefelé:
 
Onkyo Integra DX 6870 Ethosz mod. futómű
 
Ethosz csöves dac - SQ
 
Ethosz SQ végfok
 
 
Összekötő kábelek: Ethosz - Nirvana
 
Hálózati kábelek: Ethosz
 
Hangfalkábelek: Coincident Extreme, Ethosz
 
 
Csak ajánlani tudom bármelyik elemet, kiváló minőség, kiváló ár/érték aránnyal
 
Üdv.
Imi

Az állvány meg ValhallA, ha jól látom :-)
Hm, jó 'messze ' jutottál a rendszeredben/rendszereddel, mióta utoljára beszéltünk :-)
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Online
Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló,
 
És egy kép a rendszerről....
 
Elemei:
 
Bal fentről lefelé:
 
Thorens TD 147
 
Ethosz MM/MC csöves Phono
 
Ethosz prémium előfok
 
Ethosz SQ végfok
 
 
 
Jobb fentről lefelé:
 
Onkyo Integra DX 6870 Ethosz mod. futómű
 
Ethosz csöves dac - SQ
 
Ethosz SQ végfok
 
 
Összekötő kábelek: Ethosz - Nirvana
 
Hálózati kábelek: Ethosz
 
Hangfalkábelek: Coincident Extreme, Ethosz
 
 
Csak ajánlani tudom bármelyik elemet, kiváló minőség, kiváló ár/érték aránnyal
 
Üdv.
Imi

Lyngdorf - AP Avanti I.

Online
Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


Többek között ezek pörögnek nálam, lp, s cd vegyesen...

Lyngdorf - AP Avanti I.

Online
Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló zenerajongók!
 
 
Hát, tobb mint egy hete hallgatom a kerámia közepet, a vadiúj prémium duelund - alphacore - caddock keresztváltóval...
 
Mindenek előtt nagy-nagy köszönet az Ethosz Audio-nak a prémium munkáért! Azt hiszem párját ritkítja ma hazánkban az ennyire a zenehallgatókért elkötelezett vállalkozás, ezt értem mind a szakmai hozzáértésre, a munka minőségére, s a hihetetlenül kedvező munkadíjra. Egyszóval: Köszönöm!
 
 
Szóval csak ülök az ágy közepén és hallgatom a rendszert - s mosolygok...
 
Hihetetlen, de a megdöbbentő az, hogy teljesen ott van a zenekar a szobámban, a duelund - accuton páros olyan hangszerhangokat produkál, amilyeneket még nagyon drága rendszerekben sem hallottam... Eddig is nagyon nyílt, tiszta élvezetes hangot nyújtott a Duett Melody hangsugárzó, de most mintha megtáltosodott volna, s egyben mindenevő lett, kiemelném a rockzenét, ami eddig nem volt a sajátja.....Most már ezt is nagyon magas szinten közvetíti...
 
Az akusztikus, vokális, hangszeres, komoly, s "úgy nevezett" audiophile muzsikák pedig olyan szintre fejlődtek, hogy nem érzem hova tovább, ülök, s mosolyogva zenét hallgatok...
 
Nem arra figyel az ember, hogy elég-e a mély, tiszta-e a közép, nem sok-e a magas, a zene rabul ejti, s egyre csak meglepődik miket rejtett még a régi cd lemez, vagy akár lp... a felbontás, a részletesség elképesztő...s arra eszmélsz, hogy katt lemez vége, ismét eltelt egy óra...
 
Annyi arca lett a rendszeremnek, hogy csak kapkodom a fejem...
 
Ja, s bejáratás alatt van, beszámolok majd a végső hangzásról is..
 
Sajnos a szűk keresztmetszet a pici szoba, azt már többszörösen kinőtte a zene...
 
Utoljára mégegyszer köszönet Puklics József Úrnak, aki nélkül mindez nem jöhetett volna létre... :taps: :taps:
 
Aki teheti legalább egy látogatást tegyen az Ethosz Audio-nál, nem fogja megbánni...
 
Üdv.
Imi

Lyngdorf - AP Avanti I.

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mert ha kell lemegy a pincébe is amit a papirmembánosnál hiányoltam kicsit.De ez csak egy dolog a sok közül.
De azt nem irtam,hogy a membrán miatt! Irhattam volna tipust is pl. CA26RFX vs. W26FX001 stb.

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

mert ha kell lemegy a pincébe is amit a papirmembánosnál hiányoltam kicsit.De ez csak egy dolog a sok közül.

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen sokan idegenkednek töle ez miatt de aki egyszer kiprobálja az egyböl megszereti  Hogy informatívabb igen ez helyes kifejezés talán rá.Az egyik előnye,hogy nem kell hozzá Sub  :taps: mert ha kell lemegy a pincébe is amit a papirmembánosnál hiányoltam kicsit.De ez csak egy dolog a sok közül.
Mondjuk a membrán anyagának semmi köze a mélyátvitelhez.
A valóság az, hogy papírból is lehet jót készíteni, és átgondolva aluból is lehet olyat, ami nem rezonál a SEAS fémmembránosaihoz hasonló módon.

Senki se irta,hogy a membrán miatt más a mélyátvitel szerintem de sebaj. :taps:
Csak azt akartam leirni,hogy mennyiben különbözik a kettő hangban.
Az meg,hogy milyen hangszórót lehetne késziteni meg milyet nem megint más téma.Szerintem közöttünk kevesen fognak nekiálni és jobb hangszórókat késziteni mint a SEAS

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen sokan idegenkednek töle ez miatt de aki egyszer kiprobálja az egyböl megszereti Hogy informatívabb igen ez helyes kifejezés talán rá.Az egyik előnye,hogy nem kell hozzá Sub :taps: mert ha kell lemegy a pincébe is amit a papirmembánosnál hiányoltam kicsit.De ez csak egy dolog a sok közül.
Mondjuk a membrán anyagának semmi köze a mélyátvitelhez.
A valóság az, hogy papírból is lehet jót készíteni, és átgondolva aluból is lehet olyat, ami nem rezonál a SEAS fémmembránosaihoz hasonló módon.

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Hogy informatívabb igen ez helyes kifejezés talán rá" 
Az Accuton ezekhez képest is más kategória :taps:

Meglehet azt még nem probáltam de én most maximálisan elégedett vagyok az enyémekkel nem tervezek hangszórócserét a közeljövöben :taps:
A hangszórókon rengeteg múlik abból sose szabad sporolni

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


"Hogy informatívabb igen ez helyes kifejezés talán rá"
 
Az Accuton ezekhez képest is más kategória

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hangszóróból miért pont a SEAS Prestige szériás papirmembránosra esett a választás?
Annó (2007-ben) adott keretösszegből kellet kihozni, azaz az ár volt a fontos, s ezért lett beépítve az ami.


Értem.A Prestige széria alumembránosával még nem probálkoztatok?(L26RFX/P)Ár-érték arányban szerintem jó választás!
Én először ilyet hallgattam és nagyon tetszett.
Aztán végülis magamnak Excel sorozat W26FX001 választottam és nem bántam meg. Hasonló 3utas koncepció mint a tietek zárt mély és oppen Baffle közép/magas szekció.

Gratulálok, jó választás.
 
Nekem nem volt szimpatikus az alu membrán rezonanciái (ki kell/ene kompenzálni), s a papírnak meg olyan szép egyenletes a freki menete, no meg -számomra- finomabb, selymesebb hang. Lehet viszont, hogy kevésbe informatív, de ettől szép az élet :taps:

Igen sokan idegenkednek töle ez miatt de aki egyszer kiprobálja az egyböl megszereti :taps: Hogy informatívabb igen ez helyes kifejezés talán rá.Az egyik előnye,hogy nem kell hozzá Sub mert ha kell lemegy a pincébe is amit a papirmembánosnál hiányoltam kicsit.De ez csak egy dolog a sok közül.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Hangszóróból miért pont a SEAS Prestige szériás papirmembránosra esett a választás?
Annó (2007-ben) adott keretösszegből kellet kihozni, azaz az ár volt a fontos, s ezért lett beépítve az ami.


Értem.A Prestige széria alumembránosával még nem probálkoztatok?(L26RFX/P)Ár-érték arányban szerintem jó választás!
Én először ilyet hallgattam és nagyon tetszett.
Aztán végülis magamnak Excel sorozat W26FX001 választottam és nem bántam meg. Hasonló 3utas koncepció mint a tietek zárt mély és oppen Baffle közép/magas szekció.

Gratulálok, jó választás.
 
Nekem nem volt szimpatikus az alu membrán rezonanciái (ki kell/ene kompenzálni), s a papírnak meg olyan szép egyenletes a freki menete, no meg -számomra- finomabb, selymesebb hang. Lehet viszont, hogy kevésbe informatív, de ettől szép az élet :taps:

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hangszóróból miért pont a SEAS Prestige szériás papirmembránosra esett a választás?
Annó (2007-ben) adott keretösszegből kellet kihozni, azaz az ár volt a fontos, s ezért lett beépítve az ami.


Értem.A Prestige széria alumembránosával még nem probálkoztatok?(L26RFX/P)Ár-érték arányban szerintem jó választás!
Én először ilyet hallgattam és nagyon tetszett.
Aztán végülis magamnak Excel sorozat W26FX001 választottam és nem bántam meg. Hasonló 3utas koncepció mint a tietek zárt mély és oppen Baffle közép/magas szekció.


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Hangszóróból miért pont a SEAS Prestige szériás papirmembránosra esett a választás?
Annó (2007-ben) adott keretösszegből kellet kihozni, azaz az ár volt a fontos, s ezért lett beépítve az ami.
 
 
 
"Ilyen komoly alkatrészekeket nem szoktak beépíteni ilyen árkategóriába tartozó dobozokba.
Nagyon jó az ára."
 
Többszörös áron sem, láttam pár kerámia hangsugárzóból építkező sok milliós hangfalat, szép 5Ft-os ellenállások, vasmagos tekercsek stb.
A belső kábelezése a'la Tesco gazdaságos.

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hangszóróból miért pont a SEAS Prestige szériás papirmembránosra esett a választás?

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”