Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók

Moderátor: pj-

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Záró rész -részemről: ebben a felállásban a hangfal ára 1.350.000Ft (ÁFA-s bruttó fogy. ár, 4 év garancia)


Ilyen komoly alkatrészekeket nem szoktak beépíteni ilyen árkategóriába tartozó dobozokba.
Nagyon jó az ára.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


S igen, sajnos más zenei világot mutat meg az Accuton+Duelund. Tudatosan nem akartam más alkatrészekről és termékekről beszélni, s ezzel esetleg másokat megbántani. Mert azért a Duelund eléggé megkéri az árát - s ezzel nagyon finoman fejeztem ki magam- ennek aminőségnek.


Nem akartam megbántani senkit,mindössze tapasztalataimat közöltem.
 
Természetesen az is tény,ahol más referencia kondenzátor árazása végződik,kb. ott indul a Duelund belépő szint!
Nem beszélve arról,hogy a Dánok nem tartanak raktáron semmit,kizárólag rendelésre gyárta(t)nak.(Átlagos várakozási idő,nagyságrendileg három hónap!)
 
Persze azt is elfogadom,hogy nem mindenki számára lehet nyerő a Duelund...
Az enyhe(sokszor drasztikus)magas kiemelés miatt sok tapasztalatlanabb hifista számára,transzparensebbnek tűnhetnek egyéb gyártók referencia termékei.
 
Ezentúl nem nevezek meg gyártókat,gondolva arra,hogy sértem mások érzéseit.
(Erre az előző hozzászólásomban nem is gondoltam.)

Ezzel a gondolat menettel teljesen egyetértek.
Sőt, ez nem csak a hangfal keresztváltó alkatrészeire vonatkozik, hanem sajnos a többi passzív és aktív alkatrész(ek)re is.
 
Úgy akartam fogalmazni, hogy nekem mint cégnek és termékeket készítő embernek nem ildomos megnevezni anyagot.
Természetesen mint magánember megvan a nagyon kemény véleményem (amit nem is szoktam rejtegetni), s nyugodtan írjad csak le, megköszönöm.
Már csak azért is, mert úgy gondolom mindenkinek a tanulságára válik, másrészt tanulni lehet belőle, s ez az ami soha véget nem érő folyamat ...
 
S valóban elképesztően hosszú idő amíg megérkezik, mi csak tudjuk

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


S igen, sajnos más zenei világot mutat meg az Accuton+Duelund. Tudatosan nem akartam más alkatrészekről és termékekről beszélni, s ezzel esetleg másokat megbántani. Mert azért a Duelund eléggé megkéri az árát - s ezzel nagyon finoman fejeztem ki magam- ennek aminőségnek.


Nem akartam megbántani senkit,mindössze tapasztalataimat közöltem.
 
Természetesen az is tény,ahol más referencia kondenzátor árazása végződik,kb. ott indul a Duelund belépő szint!
Nem beszélve arról,hogy a Dánok nem tartanak raktáron semmit,kizárólag rendelésre gyárta(t)nak.(Átlagos várakozási idő,nagyságrendileg három hónap!)
 
Persze azt is elfogadom,hogy nem mindenki számára lehet nyerő a Duelund...
Az enyhe(sokszor drasztikus)magas kiemelés miatt sok tapasztalatlanabb hifista számára,transzparensebbnek tűnhetnek egyéb gyártók referencia termékei.
 
Ezentúl nem nevezek meg gyártókat,gondolva arra,hogy sértem mások érzéseit.
(Erre az előző hozzászólásomban nem is gondoltam.)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Köszönöm ValhallA a dicséretet.
Mint sokszor mondtam ügyfeleknek, az anyagokon nem szabad spórolni, de ahhoz hogy versenyképes ár legyen a munkadíjat kell meghúzni.
 
S igen, sajnos más zenei világot mutat meg az Accuton+Duelund. Tudatosan nem akartam más alkatrészekről és termékekről beszélni, s ezzel esetleg másokat megbántani. Mert azért a Duelund eléggé megkéri az árát - s ezzel nagyon finoman fejeztem ki magam- ennek aminőségnek.
 
Anno mikor ennek a hangfal típusnak neki indultunk nagyon tudatosan választottuk ki közösen a ribbont. Magyarán direkt ribbont akartunk!
S valóban Fountek közép ribbonja van benne (amúgy ezt tartják a legjobbnak is).

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Elkészült (?) a nagy mű, nagy műgonddal.

A ribbon az Fountek?
Ha igen,akkor jó lenne,ha leírnád,hogy miért ezt választottad és miket próbáltál ki előtte.

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Brutális!
 
Ezért az Accuton-Duelund minőségért,hihetetlenül kedvező az 1.350.000Ft-os fogy ár! :taps:
 
Egyedül a Duelund képes az Accutonból igazán természetes hangokat varázsolni,amely drasztikusan nem módosítja a megszólalást,mint egyéb más gyártmányú kondi.(Legyen az akár Mundorf-Silver/Gold/Oil!)
Az Accuton hangszórók képességeit,felbontását,elektrosztatikus elven működő középsugárzóhoz tudnám hasonlítani,mintsem egyéb más gyártó,dinamikus elven működő gyártmányához...
 
Imivel sokat beszélgettünk a kondik saját hangjáról,mert a Mundorf/Silver jelentősen módosította az Accuton megszólalását.
Úgy gondolom,hogy a Duelund,valami egészen mást képvisel!
Nyugodt,hátradőlős,meleg,természetes,csodálatos felbontású hangot képes varázsolni,bejáratatlanul,akár a deszkamodell tetején! :taps:
Úgy vélem a próbák után,hogy nagyobb különbség van egy csúcs Mundorf és a Duelund Al megszólalása között,mint házon belül a Duelund kondiknak.
(Mindegyiket hallottam,használom az eszeveszett árazású CAST silver kivételével.)
 
Sajnos,egyetlen kezemen meg tudnám számolni azokat a gyártókat,akik ilyen alkatrészekből építik,akár a csillagháborús program büdzséjével megegyező árú dobozaikat...
 
Ebben az ársávban nem hiszem,hogy akad ellenfele az Ethosz csúcs dobozának!Persze,akkor örülnék legjobban,ha még több ilyen kvalitású hazai termék öltene testet...
 
Le a tökfödővel PJ,csodálatos termék!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


:taps: :taps: Alig várom, hogy hazaszállítsuk!
 
Nagyon köszönöm a munkád, s jönni fog a beszámoló is, ígérem!
 
Üdv.
Imi
 
 
 

Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Elkészült (?) a nagy mű, nagy műgonddal.
 
Elsősorban köszönetem ValhallA kollégának, s a T.Megrendelőnek, hogy ilyen szintű alapanyaggal dolgozhattam.
 
Tavaly ősszel indult neki a dolog, amikor az eddigi papír membrános közepet kicseréltük kerámiára (Accuton). Ehhez természetesen át kellet alakítani a keresztváltót.
Ami biztos, ezek a kerámiák egy más zenei világot mutatnak, mint a többi hangszóró. Munkámból adódóan sok gyártmánnyal dolgozhattam, azonban ezek valami mást mutatnak. Olyan információt közvetítenek, amit eddig sosem hallottam. Lehet szépíteni, lehet mellé beszélni, de az Accutonok valóban a világ legjobb középsugárzó között vannak, igaz ennek azért ára is van, bár ha belegondolunk annyira nem vészes.
Kiállításokon persze hallottunk Accuton hangszórókkal szerelt hangfalat, de azért valljuk be más az, ha otthoni környezetben ránk mosolyog egy ilyen szépség ...
 
S ekkor jött a Dulelund VSF kondik beszerzése, s most a beszerelése. Igazán öröm ezeket kézbe venni -van benne anyag!
 
Egyéb "hadi titkokat" most nem írnák, elég az, hogy mire elkészült, szép kis súlya kerekedett a hangfal felső részének (a mély szekció eddig is emberes volt cca. 50kg/db).
 
Végezetül a kapott hang (magánvélemény):
Azt vártam, hogy a karfába kapaszkodok (ami nincs) amit kapok. E helyett valami más jött le.
Elsőre, minden nagyon tiszta, a tér fantasztikus. Mondjuk ezzel eddig sem volt probléma, mivel az open baffle kivitel miatt eddig is átlagon felüli volt.
Na de ami utána jön, a hangszerek a megszokotthoz képest is jobban külön válnak, szinte kézzel fogható természetességgel jelenik meg. Elképesztő!
Apropó hangszerek, mindig zavart az, ha valaki mély/közép/magasat keres egy hangban. Tessék inkább a hangszerekre figyelni (koncert!) és azok hangszíneire.
Az énekes hangszín változásai teljesen lekövethető. Érdekes hallgatni, ahogyan játszik valaki a hangjával
A hangszereknél a lecsengések vagy a tudatos hirtelen fékezés lejön -én ilyet még nem pipáltam- szinte nekem játszanak. Hihetetlen amikor egy zongora futamnál egy-egy zenei motívumnál a leütés hirtelen megáll avagy engedi kicsengeni a hangot.
 
Úgy érzem az Accuton hangszórókhoz ideális társítás a Duelund keresztváltó (még csak elképzelni sem tudom, hogy VSF helyett PIO lenne mit hozna hangban), igaz ezek borsos ára miatt, sajnos elég behatárolt hova is érdemes alkalmazni.
 
S végezetül nem a hangfalról akarok festői képeket írni, inkább szeretnék rávilágítani arra, hogy a megszokotthoz képest az Accuton kerámia közép (plusz a ribbon természetesen) és a Duelund keresztváltók mennyivel többet adnak vissza abból, amit alapvetően mindannyian keresünk vagy keresni vélünk ...
 
Záró rész -részemről: ebben a felállásban a hangfal ára 1.350.000Ft (ÁFA-s bruttó fogy. ár, 4 év garancia)
 
A mellékelt fénykép nálam készült, a Megrendelő (más a mélyszekció) ha úgy gondolja, majd tesz fel képet az otthoni beállítás után, s leírja a véleményét -remélem :taps:


Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A keresztváltó alkatrészek mechanikai rögzítése, s jön a drótozás ...1-1 oldal 5kg-os lett s ez "csak" a magas és közép keresztváltónak a súlya.

Juj de szépen alakul...az enyém lesz... :taps: :taps:

Erre kiváncsi voltam De gondolhattam volna Gratula
Méltó helyre kerül volt alkalmam személyesen is látni és hallani

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


A keresztváltó alkatrészek mechanikai rögzítése, s jön a drótozás ...1-1 oldal 5kg-os lett s ez "csak" a magas és közép keresztváltónak a súlya.

Juj de szépen alakul...az enyém lesz... :taps: :taps:

Gratula.....mióta gyűjtögetsz....?

Régóta.....
Lyngdorf - AP Avanti I.

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »


A keresztváltó alkatrészek mechanikai rögzítése, s jön a drótozás ...1-1 oldal 5kg-os lett s ez "csak" a magas és közép keresztváltónak a súlya.

Juj de szépen alakul...az enyém lesz... :taps: :taps:

Gratula.....mióta gyűjtögetsz....?
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


A keresztváltó alkatrészek mechanikai rögzítése, s jön a drótozás ...1-1 oldal 5kg-os lett s ez "csak" a magas és közép keresztváltónak a súlya.

Juj de szépen alakul...az enyém lesz... :taps: :taps:
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


A keresztváltó alkatrészek mechanikai rögzítése, s jön a drótozás ...
1-1 oldal 5kg-os lett s ez "csak" a magas és közép keresztváltónak a súlya.


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Nagyon komoly lesz :taps: Vajon a hangsugárzó ára vetekedni fog -e némelyik fejlődő ország éves GDP-vel?
Annyira nem lesz vészes, persze nem olcsó dolog, azonban figyelembe véve a felhasznált anyagokat, töredéke lesz "neves gyári" hangfalakhoz mérten.
Pontos ára akkor lesz, amikor pár hét múlva elkészül teljesen.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


 
Az biztos, érdekes lesz majd rögzíteni, a súlyt is figyelembe véve.

Ezeket milyen dobozba rakjátok bele?

Duett Melody legkomolyabb változatában, ahol a középsugárzó Accuton (kerámia).
Magas (ribbon) és a mély (SEAS) megmarad.

Ha lesz valami fejlemény ez ügyben,akkor tegyetek már fel képeket.
Mo-on nem sok ilyen komoly doboz készült idáig.

Igen, szándékomban állt képekkel "zaklatni" az érdeklődőket.

Avatar
toportyán
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2008.05.08., csüt. 18:15
Értékelés: 6

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: toportyán »

Nagyon komoly lesz :taps: Vajon a hangsugárzó ára vetekedni fog -e némelyik fejlődő ország éves GDP-vel?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Az biztos, érdekes lesz majd rögzíteni, a súlyt is figyelembe véve.

Ezeket milyen dobozba rakjátok bele?

Duett Melody legkomolyabb változatában, ahol a középsugárzó Accuton (kerámia).
Magas (ribbon) és a mély (SEAS) megmarad.

Ha lesz valami fejlemény ez ügyben,akkor tegyetek már fel képeket.
Mo-on nem sok ilyen komoly doboz készült idáig.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


 
Az biztos, érdekes lesz majd rögzíteni, a súlyt is figyelembe véve.

Ezeket milyen dobozba rakjátok bele?

Duett Melody legkomolyabb változatában, ahol a középsugárzó Accuton (kerámia).
Magas (ribbon) és a mély (SEAS) megmarad.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Az biztos, érdekes lesz majd rögzíteni, a súlyt is figyelembe véve.

Ezeket milyen dobozba rakjátok bele?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Ezek nem az új büdzsé hangfalunkban kerülnek   
Érdekesség képpen az 1uF Mundorf Supreme silver/oil kondit is betettem, a nagyságrend végett.

Nem sok márkás dobozba raknak ilyen spéci alkatrészeket. :taps:

Kaiser Acoustics-Kawero,Peak Consult,Tidal....
 
Hirtelen nem is jut az eszembe más gyártó...
Jaaa... Ethosz! :taps:

Ezért írtam,hogy nem sok.
Ha azt írtam volna,hogy 2 MFt alatt egyikben sincs,akkor már érdekesebb lett volna.

Hát a "kis" kupacka árát én is elfogadnám, s hogy senki nem akar meglepni vele, nem is értem
 
Az biztos, érdekes lesz majd rögzíteni, a súlyt is figyelembe véve.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ezek nem az új büdzsé hangfalunkban kerülnek   
Érdekesség képpen az 1uF Mundorf Supreme silver/oil kondit is betettem, a nagyságrend végett.

Nem sok márkás dobozba raknak ilyen spéci alkatrészeket. :taps:

Kaiser Acoustics-Kawero,Peak Consult,Tidal....
 
Hirtelen nem is jut az eszembe más gyártó...
Jaaa... Ethosz! :taps:

Ezért írtam,hogy nem sok.
Ha azt írtam volna,hogy 2 MFt alatt egyikben sincs,akkor már érdekesebb lett volna.

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Ezek nem az új büdzsé hangfalunkban kerülnek   
Érdekesség képpen az 1uF Mundorf Supreme silver/oil kondit is betettem, a nagyságrend végett.

Nem sok márkás dobozba raknak ilyen spéci alkatrészeket. :taps:

Kaiser Acoustics-Kawero,Peak Consult,Tidal....
 
Hirtelen nem is jut az eszembe más gyártó...
Jaaa... Ethosz! :taps:
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ezek nem az új büdzsé hangfalunkban kerülnek :taps:  
Érdekesség képpen az 1uF Mundorf Supreme silver/oil kondit is betettem, a nagyságrend végett.

Nem sok márkás dobozba raknak ilyen spéci alkatrészeket.

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »


Ezek nem az új büdzsé hangfalunkban kerülnek  
Érdekesség képpen az 1uF Mundorf Supreme silver/oil kondit is betettem, a nagyságrend végett.

:taps: Hinnye! Ezt a sok,olcsó tucatárút...... :taps: ....
 
[OFFTOPIC]A kupac alkatrész árát azért elfogadnám....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Ezek nem az új büdzsé hangfalunkban kerülnek
 
Érdekesség képpen az 1uF Mundorf Supreme silver/oil kondit is betettem, a nagyságrend végett.


Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”