Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

D/A konverterek

Moderátor: pj-

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Több helyen olvastam,hogy az usb 2.0 és pendrive külső vinyó(amin csak usb kimenet van),csak 16 bites enged át és max 48 khz-t.
Igaz ez?


 
 
Mivel a számítás technikához nem értek, ezért erre nem tudok válaszolni.
Azt tudom, hogy amit alkalmazunk USB bementet, a megadott paramétereket tudja -azaz a 96kHz/24bit.
Valamint jelenleg nem demózunk számítógépről, mivel a kapott hang eléggé elmarad az általunk készített cd-transport által nyújtottaktól.
 
Üdvözlettel: Puklics József

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mostantól az általunk készített dacok kérhetők USB bemenettel is (opcióként).
USB bemenet az alábbi specifikációval:
-Win 2000 vagy Mac OS
-16 vagy 24bit
-32kHz, 44,1kHz, 48kHz, 96kHz
-bemenet: PC2001 USB-B
 
Az opció bruttó ára: 10.000Ft
Külön jelenleg nem áruljuk.
Képet hamarosan teszek fel róla.
 
Így a dacok az alábbi digitális bemenetekkel rendelkeznek:
-RCA
-BNC
-optikai
-szimmetrikus (EAS/EBU)
-USB (opció)


Több helyen olvastam,hogy az usb 2.0 és pendrive külső vinyó(amin csak usb kimenet van),csak 16 bites enged át és max 48 khz-t.
Igaz ez?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Jövőre megújul a csöves RTP dacunk.
Mivel évek során, sokat fejlesztettünk rajta, ezért kihozzuk az MKII változatot. Ezzel megszűnik az SQ verzió is. Az újnak a minősége az SQ felé billen.
Mivel ezek az újítások mind-mind drágább alkatrészekkel történik, ezért az ára is változik -pontosan pár hét múlva lesz publikus.
 
DAC-3 nem változik, s az ára sem.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Az általunk készített cd-transzportoknál történt egy komoly fejlesztés, ami a tápegységet érinti. Több pozitív visszajelzést is kaptunk, s az egyik T. Ügyfél ezt írta:
 
 
"A változás őrületes, olyan dinamika lett...
 
Most hallgatom, sokkal tisztább egységesebb lett a hang, észreveszek dolgokat, amit korábban jobban hallatszottak, de olyan a lábdob, hogy semmi nem bánok, meg a lüktetés, hihetetlen gyors. Pazar darab!
 
Erre mindenkit beszéljél rá, mert nagyon nagyon sokat hoz!!! szinte ingyen!
 
... itt kint ülök, de mintha rock koncert lenne mögöttem, óriási, tiszta élő tényleg.
 
Köszi a tuningot még egyszer, ezt hallgatnom kell, itt kint ülve a forgószékkel pörögve, őrjítő, rohadtul tetszik, jobb mint a narkó.."

Avatar
Koriori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 19:45
Értékelés: 106
Tartózkodási hely: Veszprém

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Koriori »



Pontosan kellet volna fogalmaznom, elnézést, tehát a 2000-től induló Win programokkal működik, azaz WIN 98-al nem, de az XP-vel már természetesen igen.


 
És az egyre terjedő Win7-tel!
 
Azért ha már ennyi bemenet van, jó lenne egy bemenetválasztó kapcsoló.... De hát tudod Józsi nekem semmi sem elég jó.......... :-)
Ha a plázacicák tudnák, hogy mennyibe kerül egy traktor, akkor a farmer fiúkra buknának...

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Köszi az infót, hogy megosztod velem.
Ezt jó olvasni, hogy Dune megy együtt Ethosz dac-cal (a nagy Viba-t találtam még).
Nekem a Duna H1 hangja analóg kimeneten hallgatva, gyorsabbnak tűnik a CA640C V2 CD-mhez képest.
 
"Ha megteheted mindenképpen csöves dac-t válassz"
Olvasgattam már utána, mindenképpen szeretnék majd meghallgatni Ethosz DAC-ot (is). Ezért is írtam, ill. kértem, ha debreceni v. környéki tulaj van, szívesen beszélnék vele hallgatózás ügyben.
Az általad írt korlátok nem okoznának gondot - most azt gondolom - mivel nekem elég a 24/96.
 
Az mennyire érdekes, milyen gyártmányú csövek vannak a dac-ban? A Tied mivel van szerelve?


 
 
 
 
Az RTP csöves dacot Telefunken csővel készítjük, az egyenirányító meg japán gyártású (csatoló kondi meg silver/oil). Ettől eltérővel nem készítjük, kivéve az SQ verziót, aminek azonban jóval magasabb az ára (a felhasznált alapanyagok miatt).
 
Úgy tudom, többen használják média lejátszóval kombinálva, azaz cd-transport mellet, illetve azt kiegészítve.

Avatar
kpista
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.06.28., hétf. 12:05
Értékelés: 6

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: kpista »



Szerény véleményem szerint a legtöbb külső dac jobban szól a készülékekbe beépítettnél , igy bátran próbálkozhatsz az Ethosz család bármelyik tagjával biztos nem ér csalódás. Én két éve élek a csöves dac és egy éve a base 3.0 társaságábann és nagyon meg vagyok elégedve velük.
Bizonyos korlátokat figyelembe kell venni , mivel a dac két csatotnás igy a sokcsatornás felvételeket csak sztereóban tudod halgatni ami nem gond mert a Dune simán lekeveri a digitális kimenetet is két csatornára.
A másik a nagyfelbontású felvételek kezelése az Ethosz 24/96 ig tudja a 24/192 nél nem , a hangzásbeli különbség nem jelentős (nálam ez úgy van megolva hogy a digitális jelet átküldöm a CA 840C-n és az egységesen 24/96-ot csinál belőle) ha nagyon kiváncsi vagyok az eredetire kiírom DVD-Audio lemezre és úgy halgatom meg.
Ha megteheted mindenképpen csöves dac-t válassz hangja nagyon-nagyon megszerethető.
 
üdv.


Köszi az infót, hogy megosztod velem.
Ezt jó olvasni, hogy Dune megy együtt Ethosz dac-cal (a nagy Viba-t találtam még).
Nekem a Duna H1 hangja analóg kimeneten hallgatva, gyorsabbnak tűnik a CA640C V2 CD-mhez képest.
 
"Ha megteheted mindenképpen csöves dac-t válassz"
Olvasgattam már utána, mindenképpen szeretnék majd meghallgatni Ethosz DAC-ot (is). Ezért is írtam, ill. kértem, ha debreceni v. környéki tulaj van, szívesen beszélnék vele hallgatózás ügyben.
Az általad írt korlátok nem okoznának gondot - most azt gondolom - mivel nekem elég a 24/96.
 
Az mennyire érdekes, milyen gyártmányú csövek vannak a dac-ban? A Tied mivel van szerelve?

Avatar
Speti53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2007.07.06., pén. 07:04
Értékelés: 0

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Speti53 »



Üdv. Mindenkinek itt, nem jártam még erre (sem).
Amiért keresem a társaságotokat, vettem egy médialejátszót és a közeli jövőben szeretnék a Dune-mhoz egy DAC-ot illeszteni, ami "helyreteszi" a biteket.
 
Egyrészt szívesen cserélnék tapasztalatot (ez hülyén hangzik, mert én nem tudok mit cserélni:-)), szóval szívesen olvasnám a tapasztalatotokat, véleményeteket médialejátszó+Ethosz DAC terén, ha van. Vagy halott ötlet egy ilyen párosítás?
 
Másrészt érdeklődöm van-e itt olyan Ethosz tulaj, aki debreceni, vagy környéki? Egy DAC hallgatózásra szeretném rávenni.
Köszönöm.


 
 
Szerény véleményem szerint a legtöbb külső dac jobban szól a készülékekbe beépítettnél , igy bátran próbálkozhatsz az Ethosz család bármelyik tagjával biztos nem ér csalódás. Én két éve élek a csöves dac és egy éve a base 3.0 társaságábann és nagyon meg vagyok elégedve velük.
Bizonyos korlátokat figyelembe kell venni , mivel a dac két csatotnás igy a sokcsatornás felvételeket csak sztereóban tudod halgatni ami nem gond mert a Dune simán lekeveri a digitális kimenetet is két csatornára.
A másik a nagyfelbontású felvételek kezelése az Ethosz 24/96 ig tudja a 24/192 nél nem , a hangzásbeli különbség nem jelentős (nálam ez úgy van megolva hogy a digitális jelet átküldöm a CA 840C-n és az egységesen 24/96-ot csinál belőle) ha nagyon kiváncsi vagyok az eredetire kiírom DVD-Audio lemezre és úgy halgatom meg.
Ha megteheted mindenképpen csöves dac-t válassz hangja nagyon-nagyon megszerethető.
 
üdv.

Alces-3-6 > Oppo DV980H(hiVOX) > ETHOSZ RTP > Forever CLB > Scrofa Mblock > Clarus Dimension~Cat7 > Klipsch RF82
AlcesOne > CA Azur 840C > Forever XLR > CA Azur 840A~V2 > Nordost-SuperFlatline MkII > Clarus Proteus(hiVOX.mod)

Avatar
kpista
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.06.28., hétf. 12:05
Értékelés: 6

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: kpista »


Üdv. Mindenkinek itt, nem jártam még erre (sem).
Amiért keresem a társaságotokat, vettem egy médialejátszót és a közeli jövőben szeretnék a Dune-mhoz egy DAC-ot illeszteni, ami "helyreteszi" a biteket.
 
Egyrészt szívesen cserélnék tapasztalatot (ez hülyén hangzik, mert én nem tudok mit cserélni:-)), szóval szívesen olvasnám a tapasztalatotokat, véleményeteket médialejátszó+Ethosz DAC terén, ha van. Vagy halott ötlet egy ilyen párosítás?
 
Másrészt érdeklődöm van-e itt olyan Ethosz tulaj, aki debreceni, vagy környéki? Egy DAC hallgatózásra szeretném rávenni.
Köszönöm.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Mostantól az általunk készített dacok kérhetők USB bemenettel is (opcióként).
USB bemenet az alábbi specifikációval:
-Win 2000 vagy Mac OS
-16 vagy 24bit
-32kHz, 44,1kHz, 48kHz, 96kHz
-bemenet: PC2001 USB-B
 
Az opció bruttó ára: 10.000Ft
Külön jelenleg nem áruljuk.
Képet hamarosan teszek fel róla.
 
Így a dacok az alábbi digitális bemenetekkel rendelkeznek:
-RCA
-BNC
-optikai
-szimmetrikus (EAS/EBU)
-USB (opció)


 
 
 
Pontosan kellet volna fogalmaznom, elnézést, tehát a 2000-től induló Win programokkal működik, azaz WIN 98-al nem, de az XP-vel már természetesen igen.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Mostantól az általunk készített dacok kérhetők USB bemenettel is (opcióként).
USB bemenet az alábbi specifikációval:
-Win 2000 vagy Mac OS
-16 vagy 24bit
-32kHz, 44,1kHz, 48kHz, 96kHz
-bemenet: PC2001 USB-B
 
Az opció bruttó ára: 10.000Ft
Külön jelenleg nem áruljuk.
Képet hamarosan teszek fel róla.
 
Így a dacok az alábbi digitális bemenetekkel rendelkeznek:
-RCA
-BNC
-optikai
-szimmetrikus (EAS/EBU)
-USB (opció)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Elkészült -fülügyre is vehető- az RTP csöves dac szimmetrikus verziója.
Az elv mint a DAC-3, azaz digitális fázis fordítás, dupla dac chip, s 4 analóg kimenet. Tehát 4db Telefunken cső figyel a készülékben (illetve teszi a dolgát).
 
Árak:
-RTP csövi dac RCA verzió 195.000Ft (ez szerepel a honlapunkon)
-RTP csövi dac XLR verzió (természetesen RCA kimenet is van) 235.000Ft

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Köszönöm!


 
 
Szívesen, s köszönjük az érdeklődést.
 
Pár héten belül az RTP csöves dac szimmetrikus verziója is kész lesz (ua hátlapja mint a DAC-3, s így nem teszek fel róla képet).
Valamint opcióként kérhető lesz USB bemenettel mindegyik dacunk, erről majd április végén konkrétabban is írok.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »



Philips cd mechanikákkal készítjük a cd-transportokat.
 
-CDM: VAM1201 (CDM 12)
-Pro: Pro-2
 
S az idéntől már a CDM is megkapja az AES/EBU kimenetet (aminek két verziója van, réz és a másik ezüst kimenő impulzus trafóval -ez utobbi feláras).
Az SPDIF és az AES/EBU kimenetek egymástól függetlenek.


Köszönöm!
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



A CDM transportban pontosan milyen mechanika van?
Ha már "elhangzott" az információ, akkor elnézést, lehet, hogy átsiklottam rajta.


 
 
Philips cd mechanikákkal készítjük a cd-transportokat.
 
-CDM: VAM1201 (CDM 12)
-Pro: Pro-2
 
S az idéntől már a CDM is megkapja az AES/EBU kimenetet (aminek két verziója van, réz és a másik ezüst kimenő impulzus trafóval -ez utobbi feláras).
Az SPDIF és az AES/EBU kimenetek egymástól függetlenek.

Avatar
HiFi-Stereo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.09.11., szomb. 06:41
Értékelés: 2

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: HiFi-Stereo »



A CDM transportban pontosan milyen mechanika van?
Ha már "elhangzott" az információ, akkor elnézést, lehet, hogy átsiklottam rajta.


 
Például, amivel én használom a DAC3-t , abban (AMC CDM7) Philips CDM4 mechanika van. A Józsi által készített futóművekben is Philips mechanika van (legalábbis úgy tudom), de azokban a "felsőbb" kategóriás Pro mechanikák vannak. Tipusokat pontosan nem tudom, majd Józsi megmondja...

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


A CDM transportban pontosan milyen mechanika van?
Ha már "elhangzott" az információ, akkor elnézést, lehet, hogy átsiklottam rajta.
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Urak,
 
Mint az ország talán legnagyobb Ethosz Fan-ja, hadd mutassam be a legújabb fejlesztést, az Ethosz DAC-ok pillanatnyi zászlóshajóját, az LXS szériát..
 
Brutálisan nagy, nehéz, nulla kompromisszummal, annyira élő, igazi a hangzás vele, hogy szinte megijedek tőle, teljesen belefeledkezik az ember a zenébe, nem hivalkodó, minden a helyén van, nem nyers, sőt az eddigi legérzelmesebb készülékem, imádom!!
 
Műszaki specifikáció, árak ügyében keressétek a forgalmazót!
 
Annyit azért előzetesben, V-CAP - Mundorf Silver-Oil-Gold kondik, tantallum ellenállsok, Telefunken 801S csövek, Philips TDA 1541A koronás Chipek, brutál alu ház, és sok-sok finomság...
 
Üdv.
Imi


 

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Köszönjük az upgradekkel kapcsolatos pozitív visszajelzéseket.
 
 
 
Nagy-nagy örömmel mutatjuk be, a DAC-3 szimmetrikus verzióját.
Ami fontos techinkiai része, hogy valadó szimmetrikus a kivitel, azaz:
-digitálisan megvalósított fázis konverzió
-2db dachip, 1db a normál és 1db fordított fázisnak
-4 analóg fokozat (tiszta A oszt. tranzisztoros)
 
A régebbi DAC-3 tulajdonosoknak, ha igénye van rá, akkor át tudjuk alakítani.
 
A szimmetrikus dacnak bruttó fogy. ára 160.000Ft.
 
Nagyon fontos lépés volt, mivel az általunk készített cd-transportok az RCA és BNC kimeneteken kívül ellátjuk AES/EBU (XLR) kimenettel is -aminek sokkal jobb a minősége- s most már a szimmetrikus jelet végig tudjuk vezetni nem csak a digitális, hanem az analóg részen is, azaz komplett kiépítést tudunk biztosítani.
 
S egy kép a demo készülékről:


Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: maliviper »


De azért nálam is történt fejlesztés!
 
Csöves DAC Upgade!
 
Előttem már sokan leírták a tapasztalataikat, nálam is hasonlóak a változások!
Finomabb - zeneibb lett az egész előadás! Szélesebb tér, nagyobb felbontású mélyek!
Csak ajánlani tudom minden Ethosz DAC tulajdonosnak! (Ezt az Upgrade-t, ennyi pénzért meg kell lépni!)
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: maliviper »


Gratulálok Imi a Rendszeredhez!
Kicsit irigykedem is!
Azzal nyugtatom magam, hogy ilyen magasságokban én már úgy is szédülnék!
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: petimre »


Urak,
 
Mint az ország talán legnagyobb Ethosz Fan-ja, hadd mutassam be a legújabb fejlesztést, az Ethosz DAC-ok pillanatnyi zászlóshajóját, az LXS szériát..
 
Brutálisan nagy, nehéz, nulla kompromisszummal, annyira élő, igazi a hangzás vele, hogy szinte megijedek tőle, teljesen belefeledkezik az ember a zenébe, nem hivalkodó, minden a helyén van, nem nyers, sőt az eddigi legérzelmesebb készülékem, imádom!!
 
Műszaki specifikáció, árak ügyében keressétek a forgalmazót!
 
Annyit azért előzetesben, V-CAP - Mundorf Silver-Oil-Gold kondik, tantallum ellenállsok, Telefunken 801S csövek, Philips TDA 1541A koronás Chipek, brutál alu ház, és sok-sok finomság...
 
Üdv.
Imi


Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
fenala60
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 19:40
Értékelés: 1

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: fenala60 »


Üdv Mindenkinek!
 
Élményemet szeretném megosztani Veletek, mely "HIFI-Stereo" Fórumtársnál ért.
 
Cd játszókat cseréltünk, s ha már ott voltam hallgassunk egy kis zenét is! Az állványon egymás fölött a polcokon "melegedtek" a készülékek. Két kis filigrán KEF hangfal, egy MF erősítőcske, dac, aztán két cd játszó.
Nem ML, AN, stb. milliós készülékek, viszont az alátámasztások, külön kiépített hálózati vezetékezés, szobaakusztika kiépítése sejtetni engedte, hogy azért több lesz itt, mint egyszerű "hifi-torony" megszólaltatás!
Aztán jött az első lemez - KOMOLYZENE. Jaj, gondoltam magamban, mi lesz ebből, igazából nem szoktam komolyzenei lemezeket hallgatni, annyira nem vagyok oda érte !36_7_11.gif !
Vajon szenvedni fogok?!
Megszólalt a hegedű és eltűnt a "rendszer", s csak a zenészek, a zene maradt a szobában! Megszűnt az értelme a "magasaknak", "mélyeknek", nem lehetett másra figyelni, csak a hangszerek, a zenekar természetességére!
Azt hittem, ezt az élményt már nem lehet fokozni, aztán jött az újabb meglepetés. A dac elé az amerikai futómű lett bekötve, s javult a mikrodinamika! A hegedű vonóján szinte "láttam" a szőrt, a dobokon a bőrözést, a bőgő húrjainak vastagságát, a vonó mozgását! Borsózott a hátam, rendkívüli volt!
 
Minden elismerésem az Ethosz dac-nak!!!! Természetesen ez jár az ésszerűen kiépített rendszernek is!
Természetes, hogy van ettől jobban szóló high end lánc, de gyanítom, többszörös áron!
 
Ez az alkalom jó volt arra is, hogy megerősítse bennem, tényleg az egyik legfontosabb a front-end, milyen hangok, milyen bit-ek indulnak neki a rendszernek! (Persze a forrásanyag minősége sem elhanyagolandó! )
ÉS még mire volt jó ez az alkalom? Arra, hogy új Barátra is találtam!!!!
 
Elnézéseteket kérem, picit hosszúra sikeredett, de szét kellett "kürtölnöm"!

Avatar
10528
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.10.08., pén. 10:55
Értékelés: 1

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: 10528 »

Üdv! Direkt vártam pár napot "koriori" után,mivel félek hírbe hozom magam egy esetleges összebeszélés miatt.DAC 3 upg.után egy jó héttel..hát hol is kezdjem.Igen ,valóban nem csak jobb lett hanem jobb ÉS más.Több hangszerrel,nagyobb hangszer testekkel és rengeteg részlettel.Valahogy zeneibb,jobb lecsengésü az egész.Kicsit úgy érzem ,mintha a CD-futómü is cserélve lett volna...nem kicsit jobbra.Csak elismerés és köszönet,nem kérdés,hogy megérte-e!/az upg.ára olyan csekély,hogy nem érdemes rá szót vesztegetni./Ja,hogy valami rossz /?/is legyen benne . . jó messze van Szegedtől!

Avatar
HiFi-Stereo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.09.11., szomb. 06:41
Értékelés: 2

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: HiFi-Stereo »


"Eddig nem hallott apró részletek jönnek elő! Csodálatos! Még a basszust is megpróbálja felbontani, pedig azt nem egyszerű. Egyértelműen finomodott a hang, nagyobb lett a felbontás."
 
Üdvözlet Mindenkinek!
 
Csak megerősíteni tudom "tégé" fórumtárs hozzászólását. Igaz, nálam nem az RTP elektroncsöves DAC működik, viszont az "upgrade" óta (erről már egyszer írtam ebben a fórumban) másik transportot használok hozzá, így én is bátran ki merem jelenteni, hogy a fent idézett hozzászólás a DAC 3 /dual dac/ -ra is teljesen igaz!


Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”