Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tápregenerátor

Moderátor: pj-

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: avl2 »



De.   De mondjuk az volt a fura mindha nem szolna olyan hangeron mint pl a Crown DC300A II-es szolt haromnegyed hangeron. Egyszeruen meg beszelgetni is tudtunk a hangfal elott ulve 2 meterre, jo hangosan beszeltunk de olyan tisztan szolt ugy hangosan, hogy en meg ilyet nem hallottam.
Egyebkent ha vegfok akkor az mindig max-on megy ha csak nincs rajta potmeter es le nem halkitja valaki. A hangfal erosebb ezert nem feltem, hogy tonkre teheti es hat eleg tiszta jelet kapott, hogy a torz hang tette volna tonkre.

 
vegfok kapcsan hülyeseget irtam, vagy pontositanom kell: a hangerö a hangsugarzo stb. mellett ugye attol is függ, hogy a forraskeszülek (bagy DAC) mekkora jelszintet ad.  
elöfordulhat, hogy hangeröpoti teljesen fel van tekerve egyik forrassal, megis halkabb, mint egy masik forrassal lejjeb tekert hangeröpotival ugyanaz az erösitö
 
az nekem döbbenet (vagy kis erösitöteljesitmeny, erzeketlen hangfal), ha/hogy teljesen feltekert potival 2m-re a hangfaltol lehet beszelgetni.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: tottyi »


mi ment maxon ? ugye nem teljes kivezerlessel egy erösitö/vegfok ????
De.   De mondjuk az volt a fura mindha nem szolna olyan hangeron mint pl a Crown DC300A II-es szolt haromnegyed hangeron. Egyszeruen meg beszelgetni is tudtunk a hangfal elott ulve 2 meterre, jo hangosan beszeltunk de olyan tisztan szolt ugy hangosan, hogy en meg ilyet nem hallottam.
Egyebkent ha vegfok akkor az mindig max-on megy ha csak nincs rajta potmeter es le nem halkitja valaki. A hangfal erosebb ezert nem feltem, hogy tonkre teheti es hat eleg tiszta jelet kapott, hogy a torz hang tette volna tonkre.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: avl2 »



 
...8 oran at max-on ment a "zene"...

 
mi ment maxon ? ugye nem teljes kivezerlessel egy erösitö/vegfok ????

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: tottyi »


En is mericsgeltem kicsit de csak a Crown PSA2 vegfok volt a merore kotve es bekapcsolaskor 305 watt volt a max de egy picit meghangositottom olyan ket masodpercre max-ra es ott 334 watt-ot produkalt, nalam ez azert is fontos mert pl szilveszterkor 8 oran at max-on ment a "zene".

De valami ilyesmit nekem is be fog kelleni szereznem vagy csak kiprobalni, hogy az-e okozza a bugast a trafokban, hogy a volt mero 242 korul ugral.

Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: nadtom »


ha lesz tapasztalat kérjük megosztani
Ma méricskéltem egy kicsit. Egy sima Home EM1-es párezer Forintos fogyasztásmérővel.
 
1. Mindent amit használok sztereo zenehallgatáshoz (lent az aláírásomban látható az eszközök listája) bedugtam egy hosszabítóba és a teljes rendszernek néztem a fogyasztását.
Indításkor sem ment a fogyasztás 290W fölé, aztán visszaállt 230W-ra.
Normál zenehallgatásnál 240-280W között volt, hangos zenehallgatásnál ~350W-ig ment, a legextrémebb hangerőnél sem volt 420W-nál magasabb a fogyasztás.
 
2. Mindent amit a mozizáshoz használok azt mértem.
Itt már 350-460W között volt a fogyasztás, igaz a magasabb fogyasztási érték a John Wick 2 barlangos, lövöldözős jeleneténél volt, elég extrém hangerőn. A történethez az is hozzátartozik, hogy csak egy mélynyomó volt a fogyasztásmérőre kötve, a másik sajnos nem lett rákötve.
 
Szóval szvsz egy átlagos zenehallgató rendszerhez bőven elég az 500W-os verzió, ha valaki a mozit is szeretni rákötni, ott már célszerűbb az 1000 W-osat megvenni, főleg ha 2 mélynyomót is rákötne (az utóbbi esetben persze bőven marad tartalék még a rendszerben a későbbi fejlesztésekre).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »



Helló,
 
Én megmértem, nálam az Ethosz rendszerben cd-dac-előfok, és két végfok közel 2 KW trafót tartalmaz... megmértem a felvett energiát, s én is megdöbbentem, hogy nincs 500 W sem  a rendszer fogyasztása, magas terhelésen sem. A normál hanghoz képest, a nagy terhelés kb. + 15% energiaigénnyel jár.
 
Kiváncsi vagyok már nagyon, mit hoz majd hangban, s hol hoz többet, hol kevesebbet....
 
Üdv.
Imi

 
Megbeszéltem Imivel, hogy publikussá tesszük a mérést.
Tehát az egyes komponensek (mindegyik Ethosz Audio készülék) teljesítmény felvétele (teljesítmény mérővel mérve, 2018 februárjában).
 
                                 induló (W)      folyamatos (W)
CD-PRO transport         20                    13
LXS D/A (6db cső)         80                    55
Előfok (félvezetős)       130                    30
Végfok 1                      150                    35
Végfok 2.                     150                    40
 
A két végfok folyamatos teljesítmény felvétele azért tér el, mert az egyik a magas+közép szekciót hajtja, míg a másik a mélyet  (11' ETON).

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló,
 
Én megmértem, nálam az Ethosz rendszerben cd-dac-előfok, és két végfok közel 2 KW trafót tartalmaz... megmértem a felvett energiát, s én is megdöbbentem, hogy nincs 500 W sem  a rendszer fogyasztása, magas terhelésen sem. A normál hanghoz képest, a nagy terhelés kb. + 15% energiaigénnyel jár.
 
Kiváncsi vagyok már nagyon, mit hoz majd hangban, s hol hoz többet, hol kevesebbet....
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Megmérem egy fogyasztásmérővel az a biztos!
Erre én is kíváncsi vagyok. Szerzek egy ilyen mérőt mert az integráltamtól tartok egy kicsit és szeretném majd kipróbálni a cuccot. Gondolom a 66 lakásos panelban lenne értelme használni?! :-)
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
mrfn85
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 13:50
Értékelés: 12

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: mrfn85 »


Megmérem egy fogyasztásmérővel az a biztos!
ha lesz tapasztalat kérjük megosztani

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Szerintem egy komoly rendszerhez is bőven elég az 1000W!
Megmérem egy fogyasztásmérővel az a biztos!
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
mrfn85
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 13:50
Értékelés: 12

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: mrfn85 »



Akkor nemsokára lehet tesztelni az első darabokat!
Egy kérdés: az 1000W elég kevésnek tűnik egy komplett sztereo rendszerhez. Ha jól számolom, csak a Nad végfokomnak kell ennyi, vagy rosszul gondolom?

Szerintem egy komoly rendszerhez is bőven elég az 1000W!

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »


Bekapcsoláskor mindig van egy impulzus szerű teljesítmény felvétel, ez az üzemi folyamatos felvételnél jóval több.
Utána a készülék beáll egy általánosnak mondható értékre.
A tápreg-be lassú biztosítékok lesznek, hogy ezt az impulzus teljesítmény megpróbáljuk kezelni.
 
Jelenleg nagyobb teljesítményű készüléket nem tervezünk, mivel a költségek igen megugranának.
Amennyiben lesz rá igény, akkor természetesen majd tervezünk egy nagyobbat is, azonban ennek ára jóval magasabb lesz.
 
Egy átlagosnak mondható rendszert azt gondolom bőven kiszolgál. Nálam a cd transzport+2db végfokot az 500W-os lazán vitte.
 

Online
Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Az integrált erősítőm bekapcsoláskor két és fél másodpercig 1400, majd 400w-ot fogyaszt terhelés nélkül egy háztartási fogyasztásmérő készülékkel mérve. A többi készülék 30w körül fogyaszt. Használható-e az 1000w-os készülék problémamentesen a rendszeremhez?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Első nem teljesen hivatalos kép.
 
Ici picit csúszunk, jövő héten lesz készen a belső kábelezése, valamint a csomagoló doboz is csúszik (természetesen).
 
Azonban az árak már tiszták, s ebben az évben (2018) várhatóan nem is fognak változni.
500W verzió 260.000Ft (bruttó, számlával, 1 éves garanciával)
1.000W verzió 320.000Ft (bruttó, számlával, 1 éves garanciával)
 
Mivel volt már belőle félreértés, ezért leírom, hogy alanyi ÁFA mentes a cég, azaz a számlából az ÁFA nem igényelhető vissza!

Akkor nemsokára lehet tesztelni az első darabokat!
Egy kérdés: az 1000W elég kevésnek tűnik egy komplett sztereo rendszerhez. Ha jól számolom, csak a Nad végfokomnak kell ennyi, vagy rosszul gondolom?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Első nem teljesen hivatalos kép.
 
Ici picit csúszunk, jövő héten lesz készen a belső kábelezése, valamint a csomagoló doboz is csúszik (természetesen).
 
Azonban az árak már tiszták, s ebben az évben (2018) várhatóan nem is fognak változni.
500W verzió 260.000Ft (bruttó, számlával, 1 éves garanciával)
1.000W verzió 320.000Ft (bruttó, számlával, 1 éves garanciával)
 
Mivel volt már belőle félreértés, ezért leírom, hogy alanyi ÁFA mentes a cég, azaz a számlából az ÁFA nem igényelhető vissza!

Biztos, hogy ez a "csavarláb" kell ennek a gyártmánynak is ? 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »


Első nem teljesen hivatalos kép.
 
Ici picit csúszunk, jövő héten lesz készen a belső kábelezése, valamint a csomagoló doboz is csúszik (természetesen).
 
Azonban az árak már tiszták, s ebben az évben (2018) várhatóan nem is fognak változni.
500W verzió 260.000Ft (bruttó, számlával, 1 éves garanciával)
1.000W verzió 320.000Ft (bruttó, számlával, 1 éves garanciával)
 
Mivel volt már belőle félreértés, ezért leírom, hogy alanyi ÁFA mentes a cég, azaz a számlából az ÁFA nem igényelhető vissza!
 


Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: evola »

Alakulgat. Kíváncsian várom a kész példányt, amit esetleg lehet tesztelni is majd..
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »


Jelenleg úgy néz ki -ha nem jön közbe semmi-, hogy kb 2 hét múlva készen lesznek az első fecskék.
Menet közben a mechanikai kialakításnál változtatásokat kellet végrehajtani, illetve a festés előtti maszkolásokhoz készítettünk próba darabokat.
Azért teszek fel egy képet a múlt heti állapotról (azóta sokat haladtunk).
 
Pár fontos információ még.
A készülék mérete megegyezik a cd-transzport mechanikai méretével, azaz 440x330x120 mm. Fontos, hogy a készülék 3 oldala is hűtőbordaként funkcionál, így a megfelelő hőáramlást biztosítani kell majd neki -inkább langyos lesz, mint meleg.
Tudom sokakat hajt a kíváncsiság a beltartalom véget. Itt szeretném felhívni nyomatékosan a figyelmet rá, hogy a készülékbe bekapcsolt állapotban belenyúlni TILOS és ÉLETVESZÉLYES. Egyrészt a hálózati feszültség miatt (szigetelt vezetékeket használunk, de az ördög nem alszik), másrészt igen nagy áramok száguldanak benne (30A feletti).
Az esetleges felelőtlen magatartás miatt nem tudok semmilyen felelősséget vállalni!
 
Készülékre teljes 2 éves garanciát vállalunk majd (számla, garancia papír, használati utasítás jár majd hozzá természetesen).
 
Az eddig használt 3 rétegű doboz helyett 5 rétegűbe fogjuk csomagolni, így akár postán is el tudjuk küldeni.
 


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »



A PS Audiok is csak hibajelet generálnak. Az utolsó PS Audio a P1000-es volt, ami valóban újra generálta a hálózatot.
Annál választható volt a frekvencia, a multiwave valóban multiwave volt, nem úgy, mint a PPP és az azt követők.
A mostaniak viszont szinkronban vannak a hálózattal, a P1000-esek nem. És ez esetenként sok problémát tud okozni.
Ha jelentős frekvencia eltérés van a hálózattól, arra érzékeny (főleg csöves elektronikák) hangja belebeghet, ami zavaró lehet.

 
Köszönöm az információt.
 
 
Igazán nem gondoltam bele a régi készülékek 220V trafós megoldásában.
Azonban azt gondolom a jelen és jövőre kell koncentrálni, s nem hiszem, hogy vintage készülékekhez fogják megvásárolni -nem lebecsülöm, mivel nekem is van, s szeretem és használom (Kenwood tuner) is.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Inkább hasonlít a PS Audio és más nagy gyártók hasonló hasonló készülékeire, csak más ársávban lesz.
A PS Audiok is csak hibajelet generálnak. Az utolsó PS Audio a P1000-es volt, ami valóban újra generálta a hálózatot.
Annál választható volt a frekvencia, a multiwave valóban multiwave volt, nem úgy, mint a PPP és az azt követők.
A mostaniak viszont szinkronban vannak a hálózattal, a P1000-esek nem. És ez esetenként sok problémát tud okozni.
Ha jelentős frekvencia eltérés van a hálózattól, arra érzékeny (főleg csöves elektronikák) hangja belebeghet, ami zavaró lehet.

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: frenki485 »


És  mi van a régebbi készülékekkel, amik 220V-ra lettek tervezve? Itt már magasabb feszültséget kapna, mint az előírt, bár gondolom ezek is egy bizonyos tolerancia belül működőképesek maradnak, mint a maiak. Nem kötekedésből írom, tényleg érdekel. Nálam 235V-ra van állítva a PPP, a bejövö feszültség pedig napszaktól függően 235-242V.
Hát az lesz a régebbi készülékekkel (220V), hogy tápregenerátoros rendszerben megkapják a 225-228V-ot, anélkül meg 230-240V-ot. Nem? 
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: timcs »



Van egyfajta DC szűrés a kimeneten, így védve vannak a rákötött készülékek.
 
Kicsit skolasztikus kérdésnek érzem, hogy miért pont annyi a kimeneti feszültség szint. Ennyi erővel az is lehet kérdés, miért pont ilyen a készülék mérete.
Szabványt teljesíti, pont 230V meg azért nem szeretnék, mivel a hálózati trafók zömének jót tesz, hogy ha picit alacsonyabb a feszültség. Ha több, azt általában nagyon nem tolerálják.

És  mi van a régebbi készülékekkel, amik 220V-ra lettek tervezve? Itt már magasabb feszültséget kapna, mint az előírt, bár gondolom ezek is egy bizonyos tolerancia belül működőképesek maradnak, mint a maiak. Nem kötekedésből írom, tényleg érdekel. Nálam 235V-ra van állítva a PPP, a bejövö feszültség pedig napszaktól függően 235-242V.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »


Van egyfajta DC szűrés a kimeneten, így védve vannak a rákötött készülékek.
 
Kicsit skolasztikus kérdésnek érzem, hogy miért pont annyi a kimeneti feszültség szint. Ennyi erővel az is lehet kérdés, miért pont ilyen a készülék mérete.
Szabványt teljesíti, pont 230V meg azért nem szeretnék, mivel a hálózati trafók zömének jót tesz, hogy ha picit alacsonyabb a feszültség. Ha több, azt általában nagyon nem tolerálják.
 

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: timcs »



Teljesen jogos a kérdés.
 
Aktív rendszerű a készülék. Stabilan 225-228 V kimeneti szintre fogjuk beállítani.
Passzívat nem szeretem, amiket eddig én hallottam, mindegyik levett a dinamikából.
 
Természetesen lesz demo készülék, az első szériából 1db mindenképpen megmarad (a többi már elkelt gyakorlatilag). Mivel ketten dolgozunk rajta, ezáltal megpróbálom leszorítani a várakozási időt is, illetve azért jeleztem, megpróbálok raktár készletet tartani.
 
Ami még felmerült kérdés gyanánt, alapból kétféle biztonsági rendszer lesz beleépítve.
A Furutech hálózati 3 késes bemeneti aljzatnál lesz egy biztosíték, ami védi a készüléket. Lesz egy LED ami ami a készülék normál működését jelzi -illetve a meghibásodását.
Valamint egy kimeneti rendszer +biztosíték, ami a rákapcsolt készülékeket védi.
 
Ha jól tudom a Vibavoice WEIN hidas hibajavító rendszerű készülék, a mienk teljesen már elven működik (újra generálja az 50Hz jelet). Inkább hasonlít a PS Audio és más nagy gyártók hasonló hasonló készülékeire, csak más ársávban lesz.
 
 
Köszönöm, igyekszünk, csak az első szériánál ki kell találni/sakkozni pontosan mindennek a helyét -főleg a hűtés illetve hőleadási rendszeren kell sokat agyalni (nem akartam bele ventilátort ami az első verziókban volt).
S nem győzőm kihangsúlyozni, hogy ez egy közös project, egy mérnök társammal, ezért is van, hogy ketten építjük majd a készülékeket.
Miért pont 225-228V közötti lesz a kimenő feszültség? A névleges feszültség 230V +/- 10% (207-253V között).

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Teljesen jogos a kérdés.
 
Aktív rendszerű a készülék. Stabilan 225-228 V kimeneti szintre fogjuk beállítani.
Passzívat nem szeretem, amiket eddig én hallottam, mindegyik levett a dinamikából.
 
Természetesen lesz demo készülék, az első szériából 1db mindenképpen megmarad (a többi már elkelt gyakorlatilag). Mivel ketten dolgozunk rajta, ezáltal megpróbálom leszorítani a várakozási időt is, illetve azért jeleztem, megpróbálok raktár készletet tartani.
 
Ami még felmerült kérdés gyanánt, alapból kétféle biztonsági rendszer lesz beleépítve.
A Furutech hálózati 3 késes bemeneti aljzatnál lesz egy biztosíték, ami védi a készüléket. Lesz egy LED ami ami a készülék normál működését jelzi -illetve a meghibásodását.
Valamint egy kimeneti rendszer +biztosíték, ami a rákapcsolt készülékeket védi.
 
Ha jól tudom a Vibavoice WEIN hidas hibajavító rendszerű készülék, a mienk teljesen már elven működik (újra generálja az 50Hz jelet). Inkább hasonlít a PS Audio és más nagy gyártók hasonló hasonló készülékeire, csak más ársávban lesz.
 
 
Köszönöm, igyekszünk, csak az első szériánál ki kell találni/sakkozni pontosan mindennek a helyét -főleg a hűtés illetve hőleadási rendszeren kell sokat agyalni (nem akartam bele ventilátort ami az első verziókban volt).
S nem győzőm kihangsúlyozni, hogy ez egy közös project, egy mérnök társammal, ezért is van, hogy ketten építjük majd a készülékeket.

 
DC szűrés lesz a bemenetnél ?

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”