Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Régiómentesítés ITT!!!

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


my dear Zsolti4 friend!
 
ott valóban van sok-sok régiófüggetlenítő cég.
az én pici gondomat az okozza, hogy ezek a vállalkozások mind aszongyák, hogy külgyem a playeremet külföldre jól ki, ők majd megbuherálják, és kapom visszafele frankón. vagy végezzek el egy felsőfokú dvdplayerfelspéciző kurzust, és akkor majd megküldik a varázscsipet, amit 30 évnyi gyakorlat után bárki klasszul beépít magának.
 
1) van a külföldi "küldkimegcsinálomvisszaküldöm" balhéról valakinek tapasztalata?
2) nálunk (Ungarn) nem foglalkozik valaki ilyesmivel, akihez elviszem a cuccost jól, megcsinálja, és viszem hazafele?
 
szóval úgy félnék szegénykét beleküldeni a nagyvilágba, meg dvdmérnök se vagyok hogy magam forrasszak ... nálunk nem utazik senki ilyenben?
 
kösz
binks

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Itt is vannak régiófüggetlenítések: http://dvd.box.sk

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Itt is vannak régiófüggetlenítések: http:/dvd.box.sk

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Haliho!
Kaptam 1 jvc xv-100-as dvd-t.Sajnos nem működik,mert 3-as régiojelzésü.Ha esetleg valaki tud segíteni,(régiofüggetlenítés stb..)azt megköszönném.
CSÁ-CSUMI! : :smile47:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


halihó pajtikák!
csatlakoznék előttem kérlelő hallgatóhoz.
nekem egy SONY DVP-NS900 problematikám van. komplex megoldás érdekel.
 
köszike
a binks :smile1:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Srácok!
Segítsetek ki chipez idehaza egy Sony dvp-ns400-ast!
Ha tudtok cimeket vagy telefonszámokat kérlek ide irjatok.
Elore is köszönöm!
 
Jamo

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát el sem hiszem végre SIKERÜLT. Köszi Emptyhead! :smile1: :smile42:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát gyerekek .... Ilyen béna lennék....? Nekem sehogy sem megy a dolog a Samsung m205-tel... Kérve kérek valaki segítsen nekem ebben.... Tel.06-20-3-222-842 Krisz. (visszahívlak) ui.:kicsit már bosszant a dolog.... :smile22:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egészen véletlenül tud valaki valamit Onkyo függetlenítésről? (DR-90-es)
Köszi!

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Re Emptyhead!
 
Sony DAV-S800-ra van vmi bill. kombináció? Ez a szerkezet multi-régiós, csak azért gondolom..
macrovision off is érdekelne..
 
előre is köszi
bye
 
Norman

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szóval nekem a régiókód kiiktatása összekeverte a a készülék gombjainak funkcióit. Így én a PHILIPS 957-esen nem ajánlom. Igaz, hogy tényleg lejátszotta az egyes régiót is. Viszont sehol nem írtak errol a mellékhatásról. Nekem inkább amásolásvédelem kiiktatása volt a lényeg. Ezt meg egy dekóderrel megoldottam.

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Philips 701 -> igen, bővebben itt:
http://dvd.index.hu/forum/list.php?t=600
valamint pont ebben a topicban, Újonc barátom és Zsolti4 dialógja úgy a 33. üzenettől...
 
Sony 336 -> ezzel még nem találkoztam, de ha jól emlékszemm, eddig 1 Sony-val futottam össze, ami egyszerűen nyitható volt; a zömét "chipezni" kell.

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Emptyhead!
 
Sony 336 ill. Philips 701 gyógyítható?
 
Előre is köszi.

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


":..filmware pl. azt se tudom mi az....."
 
Huh, Krisz, szerintem fontold meg azt a lehetőséget, hogy rászánsz némi pénzt, és elvégezteted a munkát valakivel, aki jártasabb a témában...
 
A firmware egy EPROM-ba (szerencsésebb esetben EEPROM-ba) égetett program, ami a lejátszó legalapvetőbb vezérlését biztosítja. Ha ismered a számítógépeket, felfoghatod egy kvázi BIOS-nak... (bocs a durva egyszerűsítésért).
Nem tudok olyan billentyűsorozatról, ami megjelenítené az M széria firmware-verzióját; én az EPROM tetejéről olvastam le. (Ha valaki tud egyszerűbb módszert, legyen olyan jó, és postázza.)
 
Ha ezzel még nem kedvetlenítettelek el, még egyszer átnézve a lehetőségeket:
 
Firmware verziók 5.02C, 5.02Ea
Mint a már (másodiknak) közölt eljárás, tehát: a tévéképernyőn a Samsung logó látszik, és "no disk" a front panelen, ekkor REPEAT,3, 8, 7, 6, 7, ekkor a képernyő sarkában "02" jelenik meg, nyomd meg a 9-est, a képenyő "09"-re változik, azonnal nyomd meg az OPEN-t, várj pár másodpercet (kb 10-15), és POWER... újra várj pár másodpercet (mondjuk 30), és újra POWER... és elvileg kész.
 
Verzió 5.02Ee
Mint a már (elsőnek) közölt eljárás, tehát a tévéképernyőn a Samsung logó látszik, és "no disk" a front panelen... ERRATA! A fene vinné el, most látom, hogy sikerült elgépelnem a szekvenciát! Szóval a 6.)-os pontban a szám helyesen 5, 7, 5(!), 3, 8... tehát: ötös, hetes ötös, hármas, nyolcas...
 
Verziók 5.02E, 5.02Da
Ezekhez nem ismerek "titkos billentyűkombinációs" törést, alternatívaként "frissíteni" lehet a firmware-t egy régebbire, vagy "chipezni"...
 
Nagyjából ennyi. Ha ez túl kínai volt, javaslom, ne kezdj bele a vakvilágba nyomkodni. A topic elején valaki kínálgatta a szolgáltatásait, névvel, telefonszámmal. (Nem én voltam, és nem is állok SZ.D.-ékkel semmilyen kapcsolatban.)

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Addig is:..filmware pl. azt se tudom mi az.....
Megprobáltam mindkét modszert de nem megy lehet hogy én vagyok béna... A 2-es ott nem jelenik meg, amikor beütöm a számokat... Nem irja ki a regiokódott(ezt a 2-est)
A távirányitom A-B Repeat. De egyenlőre itt elakadtam... Ha valaki tud segiteni, hálás lennék....Előre is köszi Krisz... Főleg:Emptyhaed-nek..
 
:smile37:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Emptyhead felhivhatlak....??? :smile45:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Javaslom, próbálj egy kicsit egzaktabb helyzetjelentést adni! Alapvetően szükséges lenne ilyesmiket tudni, mint:
- milyen firmware-ű a lejátszód?...
- melyik módszert próbálod?...
- hol nem jelenik meg a 2-es?...
- milyen típusú irányítód van a lejátszóhoz?... (1 vagy 2 repeat)?...
- bármi, amit fontosnak tartasz...

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát nem jelenik meg az a "2" -es a mindenit (hogy finom legyek...
:smile39: :smile39: :smile39: :smile39:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Samsung M205 (firmware 5.02E? - ha jól emlékszem...)
Regió2 -> multirégió
 
1.) Lejátszót teljesen áramtalanítani, majd újra bekapcsolni
2.) Nyomd le, és tartsd lenyomva a PLAY-t és a STOP-ot a *lejátszón*
3.) Néhány másodperc múlva megjelenik a nyelv-menü; engedd el a gombokat
4.) Válassz nyelvet (1-6-ig) az *irányítón*
5.) Nyomd meg a REPEAT gombot az *irányítón* (ha kettő van rajta, akkor "A-B"-t)
6.) Az *irányítón* üsd be az 57738 kódot (ha a lejátszó 2-es régiós)
7.) A kijelzőn megjelenik, melyik régión van pillanatnyilag a lejátszó
8.) Az *irányítón* üss 9-est - ez a régiómentesség kódja
9.) A *lejátszón* nyomd meg az OPEN-t
10.) Az *irányítón* nyomd meg a STANDBY-t
 
Korábbi firmware-k (EZT ÉN MÉG NEM PRÓBÁLTAM)
Régió2 -> multirégió
 
1.) Lejátszót teljesen áramtalanítani, majd újra bekapcsolni
2.) Nyomd meg az OPEN-t a *lejátszón*
3.) Nyomd meg a REPEAT-et az *irányítón*
4.) Üsd be a 38767 kódot az *irányítón* (02 jelenik meg a TV-n)
5.) Üss be egy 9-est az *irányítón* (9 jelenik meg a TV-n)
6.) Nyomd meg az OPEN-t az *irányítón*
7.) Nyomd meg a STANDBY-t az *irányítón*
 
Legjobb tudomásom szerint a fenti leírásban nincs hiba. Ettől függetlenül ne feledd: a saját felelősségedre kísérletezel. Ne feledd, hogy erre szakosodott (szerencsés esetben nem önjelölt) "hackerek" 5.000 Ft körüli összegért "kiütik" a régiókódot a lejátszódból.
 
Ha megcsináltad, és működik (különösen a 2. eljárás érdekel) - írd be ide. Üdv - EH

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok. Napokban vettem 1 Samsung m205 DVD-t. Nem tudtam megoldani eddig a régiófüggetlenítést. :smile16: Kérlek segítsetek.... 06-20-3-222-842 Visszahívlak...
címem patatics@freemail.hu Előre is köszi Nektek...

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


RGB bemeneten nézve nincs észrevehető különbség az R1 és R2 dvd-k közt (legalábbis nálam). És IGEN, az R1 (ntsc) filmek igenis átjönnek RGB-ben (bár lehet hogy ez player függő). Thomson 5400 ebből a szempontból legalábbis hibátlan!
 
Üdv

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


CODEFREE Testvérek :smile11:
 
Régio 1es dvdkel mik a tapasztalatok ? Én 72es tvn nézem és pixelesebbek mint a regio 2esek. Ez azá van mert ntscnek szarabb a felbontasa ?

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


http://dvd.box.sk
ott pedig a home dvd hacks

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Tud nekem valaki segteni? Pioneer dv-525-ösöm van.
Help!

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hola!
nem olvastam vegig az egesz topikot, Pioneer NS-DV88-hoz keresek regiomentesitest!!
 
Valaszokat, tippeket maganba is legyszi!

Válasz küldése

Vissza: “Régiómentesítés”