Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AKAI DVD/Házimozi

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: close652 »


régiófüggetlenítéshez hasznos linkek, van is egy r4200ss-hez
 
videohelp -- dvd reviewer
system

Vendég

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
Nekem is van egy AKAI dvd lejátszóm. Amikor megvettem (2003 augusztusában 38 e Ft-ért) első beállításként kérte, hogy állítsam be a régió kódot. Elrontottam Azóta a gyári filmeket nem játsza le. Mostanában már az írottakkal is szórakozik, amit eddig lejátszott, már azt sem hajlandó. (gondolom karcos)
Kérdésem volna: Tud e valaki valamilyen ötletet, hogy hogyan tudnám visszaállítani a régió kódot, hogy lejátszhassam a gyári filmeket. MENÜBŐL NEM ENGEDI VISSAÁLLÍTANI!!! Gondolom valami software-os megoldás kell. Vagy nem???
Üdv: Ákos
E-mail: fabianakos@mailbox.hu

Avatar
Mariska
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.10.20., szer. 14:28
Értékelés: 0

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Mariska »


Szeretnék segítséget kérni egy kis régiómentesítéshez!Nekem egy AKAI DVD-m van(dv-r4200ss a tipusa).
Nem minden írott fílmet akar lejátszani, vagy szaggatja a képet és nem tudom, hogy ennek mi lehet az okozója.Hogy most régiókód,vagy a lejátszó hibája az rejtély.Erre szeretném megkeresni a választ.
 
Email címem: anubisz@freemail.hu
 
 
 
Előre is köszönöm!
 
Hali

Ezen nem találtam fogást, szinte bizonyos, hogy nem lehet!
 
Ha mégis talált rajta valaki, akkor ossza meg a tudást.

Vendég

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
Valaki mondjon már vmit a régiómentesítésről! Létezik egyáltalán? Ha vki tud valamit AKAI (dv-r4200ss Házimozi)dvd-hez az írjon nekem. Köszi! Csá!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ma már nem gond házilag hozzádobni egy magyar menüt, szinkront. Ezeket a filmeket viszont még jelenleg is játszák a mozik, ezért ez európai megjelenésük kb fél év mulva várható.
Ezek kalóz filmek, s mint olyanok kétes minőségűek. gyenge olcsó lemezre írják felületesen hozzáértő emberek. Add vissza és kérd vissza a pénzedet, úgy jársz a legjobban.
 
Ja amúgy egy rosszul authorizált dvd film általában simán megy számítógépről. Amúgy a gépnél biztosan nem probléma az NTSC lejátszás sem.
 
De mondom ilyenekkel itt nem foglalkozunk általában. Ha csak ezzel van baja a lejátszódnak, az nem jelent semmit. Igazi lemezekkel érdemes kipróbálni.
gordon314.fw.hu

Vendég

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az általad leírt filmek maximum még az USÁban jelentek meg DVD-n. a kalóz változat forrása vagy egy R1-es NTSC-s DVD volt, vagy egy gagyi avi->dvd átirat. Ilyen sz@rokkal kár foglalkozni!
Hali!
 
Ezek a filmek magyar menüvel készűlt szinkronos filmek.Tökéletes szinkronnal.Ja és a pc-m DVD-romjában tökéletesen megy a Harry Potter3,Holnapután,Shrek2,kivéve a Van helsing, az itt is szaggat.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »

Az általad leírt filmek maximum még az USÁban jelentek meg DVD-n. a kalóz változat forrása vagy egy R1-es NTSC-s DVD volt, vagy egy gagyi avi->dvd átirat. Ilyen sz@rokkal kár foglalkozni!
gordon314.fw.hu

Vendég

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az a helyzet hogy (RIDISC) nevű lemeznél kezdte csinálni a szaggatást, de ugyanaz a film (PRINCO) lemezen el sem indult.Három film-ből( Van Helsing,Shrek2,Harry Potter3) csak a Shrek2 ment tökéletesen. Mind a három RIDISC-re volt írva.Akitől szereztem az azt mondta hogy régiómentesití a filmet írás előtt.A húsz filmemből 17db PRINCO-lemezre van írva és tökéletes mind.RIDISC-ből is van kettő amit szintén visz a DVD.Lehet hogy a film formátuma nem megfelelő?
 
 
 
Hali!
 
 
Anubisz

Vendég

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az a helyzet hogy (RIDISC) nevű lemeznél kezdte csinálni a szaggatást, de ugyanaz a film (PRINCO) lemezen el sem indult.Három film-ből( Van Helsing,Shrek2,Harry Potter3) csak a Shrek2 ment tökéletesen. Mind a három RIDISC-re volt írva.Akitől szereztem az azt mondta hogy régiómentesití a filmet írás előtt.A húsz filmemből 17db PRINCO-lemezre van írva és tökéletes mind.RIDISC-ből is van kettő amit szintén visz a DVD.Lehet hogy a film formátuma nem megfelelő?
 
 
 
Hali!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Amit leírtál az alapján az NTSC lejátszási gondot ki is zárhatjuk. (ex)Catnek van igaza, szerintem is a lemez gyenge.
Írott lemezre nem szabad adni, ha a gyáriakkal jó, akkor valószínű semmi baja a lejátszónak.
gordon314.fw.hu

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Szeretnék segítséget kérni egy kis régiómentesítéshez!Nekem egy AKAI DVD-m van(dv-r4200ss a tipusa).
Nem minden írott fílmet akar lejátszani, vagy szaggatja a képet és nem tudom, hogy ennek mi lehet az okozója.Hogy most régiókód,vagy a lejátszó hibája az rejtély.Erre szeretném megkeresni a választ.
 
Email címem: anubisz@freemail.hu
 
 
 
Előre is köszönöm!
 
Hali

Szerintem a legvalószínűbb oka a szaggatásnak a rossz alapanyag, vagy a hibásan authorizált lemez. Én az elsőre tippelnék. Azt javaslom, hogy ha megtehted, az egyik iliyen szaggatós lemezt, írd át valami jobb alapanyagra, elhetőség szerint minél lassabb sebességgel.

Avatar
anubisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.08.01., vas. 15:53
Értékelés: 0

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: anubisz »


Egy biztos nem régiókód! Ha folyamatosan szaggatja, akkor még lehet NTSC lejátszási gond. Meg kéne nézni, hogy az NTSC-s filmekkel van-e a baj.
Az a helyzet hogy még nem néztem meg de még nem is igazán értek hozzá.Egy biztos hogy mikor elöször néztem meg a filmet akkor kb 25 perc után kezdett el akadozni és utána mindig máshol.Szét akart essni a kép(kockás lett)majd mintha megnyomtam volna a pause-t, megállt a kép majd egy kis gondolkodás után a következő fejezettől folytatta a filmet.Néha az ídőt is rosszul írta ki.Ez a jellemző a húsz filmből az utóbbi hárommal történt meg(a régieket ugyanúgy viszi tökéletesen). Állítólag ezek ún.PDVD filmek írott lemezen régiókód mentesen. A DVD-n nem lehet beállítani a régiókódot, vagy csak én nem.
Köszi hogy válaszoltál nekem!
Ha tudsz akkor írhatsz még valami okosságot, mert egyelőre tanácstalan vagyok ez ügyben!
 
 
Hali!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »

Egy biztos nem régiókód! Ha folyamatosan szaggatja, akkor még lehet NTSC lejátszási gond. Meg kéne nézni, hogy az NTSC-s filmekkel van-e a baj.
gordon314.fw.hu

Avatar
anubisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.08.01., vas. 15:53
Értékelés: 0

AKAI DVD/Házimozi

Hozzászólás Szerző: anubisz »


Szeretnék segítséget kérni egy kis régiómentesítéshez!
Nekem egy AKAI DVD-m van(dv-r4200ss a tipusa).
Nem minden írott fílmet akar lejátszani, vagy szaggatja a képet és nem tudom, hogy ennek mi lehet az okozója.Hogy most régiókód,vagy a lejátszó hibája az rejtély.Erre szeretném megkeresni a választ.
 
Email címem: anubisz@freemail.hu
 
 
 
Előre is köszönöm!
 
Hali

Válasz küldése

Vissza: “Régiómentesítés”