Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »

Hopp. Ez rossz helyre ment! Kérem a modi törölje a hozzászólást, mert én nem tudom.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Nem, de ha te vetted meg az itt hirdetett Rotel lp játszót n forintért és n+20-ért akarod eladni, akkor nem is akarlak megismerni.


Ismersz?
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: nandi28 »


Nem károsítottál meg, ilyet én nem írtam, "szövegértelmezés"
De az hogy megegyezünk és eladod a hátam mögött úgy hogy nem is értesítesz, hát nem is tudom.
Talán gerinctelen húzás volt részedről? Sőt, miután megegyezünk felteszed másik oldalra is, no az már kiverte a biztosítékot.
Ezek után ne csodálkozz hogy nem bízom benned, mi lett volna ha a pénzt is elutalom azonnal!? 
 
Legalább egy gerinctelennel kevesebb lesz itt! 
 
 

Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: norman-bates »


Kedves Mindenki!
Jelentkezzen az akit valaha megkárosítottam!
Jelentkezzen az akinek kifogása volt azzal,hogy Zalaegerszegről nyolc óra vonatozással viszem el Pestre az eladó dolgaimat,hogy vevő személyesen vehesse át a neki tetsző portékát.
Volt akinek úgy küldtem  cdéket,hogy ki sem tudta fizetni,hitelbe ismeretlen embernek!
Kedves Nándi írd le az összeget amivel megkárosítottalak!
Jelentkezzen az aki úgy gondolja nincs jogom rendelkezni a saját tulajdonom felet!
 
Mivel "kedves"Nándi már megfenyegettet,hogy engem IS! kizárat a fórumról,úgy döntöttem végeztem itt.
 
Pár napig még reagálok,azt követően nem jelentkezem többet.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: norman-bates »



http://www.avx.hu/fo...el#entry1442234
 
http://www.hifipiac....84-rotel-rp-855

Köszönöm!
Az ár alkuképes!
Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: norman-bates »


...a neve az minden, de nem bíztató
Ismersz?
Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: norman-bates »



Kedves Mindenki ! 
 
Norman Bates kollégát nem ajánlom senkinek!!!!
 
2 napja megbeszéltük  hogy megvásárlom a Grado Ref. Sonata hangszedőjét, megegyeztünk hogy kipróbálom, bevizsgáltatom  és ha minden rendben akkor marad a hangszedő!
Erre a kedves drága úriember eladja a portékát a barátjának mondván Ő az első mert  Ő a barátja. 
Teszi ezt úgy hogy megegyeztünk és fel sem hív hogy elkívánja adni másnak, egy barátnak.
 
Kérdem én, mi van  ha még a pénzt is elutalom neki??!!
 
Ez már a sokadik eset itt mostanában, ez a nagy fórum szellem kérem szépen?

Ha elutaltad volna pénzt maradéktalanul visszaküldöm,azonnal,nem vagyok tolvaj,te viszont rágalmazol.
A vevő vevő volt,Te "kipróbálni,bevizsgálni,esetleg megvenni" akartad, amíg nincs komoly vevő addig bárki kipróbálhatja,érkezési sorrendben.De egy próbálkozó sem élvez előnyt a VEVŐVEL szemben,csak mert elsőnek telefonált.
Én rendszeresen maradok le ugyanígy jó vételekről,mert nem tudok Zalaegerszegről azonnal indulni,de még egyszer nem jutott eszembe hőzöngeni.
A soha nem látott idegennel szemben a barát nálam mindig előnyben lesz,én már csak ilyen szemét vagyok.
Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Kedves Mindenki ! 
 
Norman Bates kollégát nem ajánlom senkinek!!!!
 
2 napja megbeszéltük  hogy megvásárlom a Grado Ref. Sonata hangszedőjét, megegyeztünk hogy kipróbálom, bevizsgáltatom  és ha minden rendben akkor marad a hangszedő!
Erre a kedves drága úriember eladja a portékát a barátjának mondván Ő az első mert  Ő a barátja. 
Teszi ezt úgy hogy megegyeztünk és fel sem hív hogy elkívánja adni másnak, egy barátnak.
 
Kérdem én, mi van  ha még a pénzt is elutalom neki??!!
 
Ez már a sokadik eset itt mostanában, ez a nagy fórum szellem kérem szépen?

http://www.avx.hu/fo...el#entry1442234
 
http://www.hifipiac....84-rotel-rp-855
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: suprnova »

...a neve az minden, de nem bíztató
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: nandi28 »


Kedves Mindenki ! 
 
Norman Bates kollégát nem ajánlom senkinek!!!!
 
2 napja megbeszéltük  hogy megvásárlom a Grado Ref. Sonata hangszedőjét, megegyeztünk hogy kipróbálom, bevizsgáltatom  és ha minden rendben akkor marad a hangszedő!
Erre a kedves drága úriember eladja a portékát a barátjának mondván Ő az első mert  Ő a barátja. 
Teszi ezt úgy hogy megegyeztünk és fel sem hív hogy elkívánja adni másnak, egy barátnak.
 
Kérdem én, mi van  ha még a pénzt is elutalom neki??!!
 
Ez már a sokadik eset itt mostanában, ez a nagy fórum szellem kérem szépen?

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Persze az árakon kár vitázni.
Magyar ember mindent "figyeljhaverqu..aolcsón vettem" és "bazidrágán adtam."
De nem is ezért, hanem: Minden annyit ér amennyiért eladták.
Ma már a bíróság előtt is nagyon nehéz megtámadni egy adásvételt ár/érték aránytalanság miatt.
De ehhez ügyvéd topictársaink - incl. a fiam - jobban értenek.

Nem is beszélve arról,hogy az árak nagyon sokszor köszönő viszonyban sem állnak
a várt hangttól.Ez az oka a nagyon sok "jó nevű", félár alatt hirdetett terméknek.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Ma már a bíróság előtt is nagyon nehéz megtámadni egy adásvételt ár/érték aránytalanság miatt. 
Látszik, hogy nem olvasgatsz adóhivatalos jegyzőkönyveket...
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: suprnova »




Én elfogadnám az ajánlatot, és a zsét is.
Te hogy meglepődnél, hogy nincs ilyen hangfalam.

Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Persze az árakon kár vitázni.
Magyar ember mindent "figyeljhaverqu..aolcsón vettem" és "bazidrágán adtam."
De nem is ezért, hanem: Minden annyit ér amennyiért eladták.
Ma már a bíróság előtt is nagyon nehéz megtámadni egy adásvételt ár/érték aránytalanság miatt.
De ehhez ügyvéd topictársaink - incl. a fiam - jobban értenek.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Már amennyiben ez a levél ajánlattételnek volt nevezhető. A készülék immár nem volt eladó (elfogytak a lehetőségeim a továbblépésre, és a jelentkező, valóban komoly ajánlatot tévő vevőjelöltek ellenére kénytelen voltam zárni a témát).
 
 
Gyermeteg vagy sem, engem mindig bőszít az arcátlanságnak ez a foka. Nem kell a cuccod, mert úgy sz@r, ahogy van, de adok érte alamizsnát, ha a helyembe hozod. Ezt az attitűdöt finoman szólva is eufemisztikus "az egyik oldal szereplőjének ajánlataként" aposztrofálni.
 
 
.

 
Pedig az üzleti élet tele van ilyen ajánlatokkal (még ha ön eufemisztikusnak is tartja, hogy ezeket ajánlatoknak nevezem) , amit egybéként teljes temészetességgel szokás fogadni, mert alapvetően hozzátartozik az üzlethez.
Elképzelem, amint a monitorok előtt ülő brókerek percenként háborodnak fel azon, hogy mások mennyivel olcsóbban akarják venni, vagy mennyivel drágábban akarják adni azt az adott papírt, amit éppen ő is keres, vagy kínál. Ugye ön is megmosolyogtatónak tartaná ezt a szituációt. Pedig alapból nincs különbség e között, és a között, amikor pl. én akarok eladni itt egy tunert, vagy bármi mást.
 
Elmesélek egy rövid történetet, ami talán nem off, még ha nem is Hi-Fi üzletről van benne szó, mivel mind két szereplője Hi-Fi-s.
Az egyik én magam lennék, a másik a jelenleg Tube Guru néven ismert Binder úr, aki most D. P. erősítőit árúsítja pl. a német Ebayen.
1992-ben Binder úr még építési vállalkozó volt, én pedig a Berner Kft-nél dolgoztam, ami szerelés- és rögzítéstechnikai anyagokat forgalmaz, azaz olyanokat, amiket akkoriban Binder úr is használt. Így kerültünk üzleti kapcsolatba. Már az első tárgyalás alkalmával olyan ellenajánlatokat tett a katalógus árhoz képest, ami irracionális volt az árképzésünket és a konkurencia árajánlatait tekintve is. A legtöbb esetben azt kérte, hogy engedjük el a vadonatúj gépek, szerszámok -köztük a Facom szerszámoknak, amire a gyártó örök élet garanciát vállal- árának több, mint 30%át. Akkor fel lehetett volna ezt úgy fogni, hogy felháborító, fel lehetett volna kelni az asztaltól, hiszen mindketten (ő is) tudtuk, hogy ez irreális. Pedig nem volt másról szó, mint hogy mindketten megadtunk egy kiindulási pozíciót, amiről el lehetett kezdeni a tárgyalásokat, és a végén sikeres üzletet lehetett kötni. Tehát azzal, hogy nem háborogtunk, nem álltunk fel az asztaltól, azzal a végén mindketten jól jártunk, hiszen ő kapott 15% árkedvezményt (12% rabbat, 3% skontó), mi pedig lebonyolítottunk egy többszázezres üzletet.
És közel sem ez volt a "legarcátlanabb" ajánlat, ahogy ön nevezi, amit az üzeleti életben elém tártak, és ez vonatkozik mindenkire, aki ezen a területen tevékenykedik. Szerintem Béla is tudna róla mesélni, hogy pl. a multik milyen pozicióból indítják a tágyalásaikat. Aztán az ember vagy elfogadja, vagy nem. Ha nem, akkor megy tovább, de nem háborog, mert akkor semmi másra nem maradna ideje. Abból pedig nehéz megélni a piacon. A piacon, ahol azt, hogy valaki jól dolgozik-e abszolút objektíven, számokkal mérik.
 
.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »


A pár hónapos készülékek ill. "demo" darabok árai nem ezt mutatják. A 2. mondatod ül, az első akkor jogos, mikor jön a "jahh dobozokat kidobtam, számla meg elkeveredett, majd küldöm...", de mikor fél éves tip-top garis készülékről van/volt szó akkor azt mondtam a vevőnek, hogy ne haragudj, menj el a boltba és vedd meg az újat. Nem 10eFt-os DVD lejátszóról volt szó. Azt hiszem te is meglepődnél ha pl. a 800eFt-os fél éves hangfaladért 400eFt-ot kínálnék.
Én elfogadnám az ajánlatot, és a zsét is.
Te hogy meglepődnél, hogy nincs ilyen hangfalam.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
 
A piac alapvető törvénye, hogy mind két oldal (eladói és vevői) szereplői ár- és kondicionális ajánlatot tesznek egy adott árura...
 

Már amennyiben ez a levél ajánlattételnek volt nevezhető. A készülék immár nem volt eladó (elfogytak a lehetőségeim a továbblépésre, és a jelentkező, valóban komoly ajánlatot tévő vevőjelöltek ellenére kénytelen voltam zárni a témát).
 
 
...azon háborogni, hogy a két oldal szereplőinek ajánlatai között vannak olyanok, amik jelentősen eltérnek, "kissé" gyermetegnek tartom.
Gyermeteg vagy sem, engem mindig bőszít az arcátlanságnak ez a foka. Nem kell a cuccod, mert úgy sz@r, ahogy van, de adok érte alamizsnát, ha a helyembe hozod. Ezt az attitűdöt finoman szólva is eufemisztikus "az egyik oldal szereplőjének ajánlataként" aposztrofálni.
 
 
.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Örülök, hogy önnél ilyen tankönyvszerű és sallangmentes az élet
 
Nem az élet, csak az üzlet. Mert az üzlet az üzlet, és nem keverendő az élet más dolgaival.
 
 
.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Örülök, hogy önnél ilyen tankönyvszerű és sallangmentes az élet
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Megöbbentő, hogy a XXI. század elején még mindig ilyesmiket olvasok, mint most itt.
A piac alapvető törvénye, hogy mind két oldal (eladói és vevői) szereplői ár- és kondicionális ajánlatot tesznek egy adott árura, és ha a két oldal szerplőinek ajánlatai között van olyan, ami találkozik, akkor létre jön az ügylet, ha nem, akkor nem. De azon háborogni, hogy a két oldal szerplőinek ajánlatai között vannak olyanok, amik jelentősen eltérnek, "kissé" gyermetegnek tartom.
 
 
.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: suprnova »



Ez nem sajátosan magyaros mentalitás, ez a nemzetközi valóság.
A sajátosan magyaros mentalitás inkább az, hogy kihoztam a boltból kedvezménnyel, eladom teljes áron.

A pár hónapos készülékek ill. "demo" darabok árai nem ezt mutatják. A 2. mondatod ül, az első akkor jogos, mikor jön a "jahh dobozokat kidobtam, számla meg elkeveredett, majd küldöm...", de mikor fél éves tip-top garis készülékről van/volt szó akkor azt mondtam a vevőnek, hogy ne haragudj, menj el a boltba és vedd meg az újat. Nem 10eFt-os DVD lejátszóról volt szó. Azt hiszem te is meglepődnél ha pl. a 800eFt-os fél éves hangfaladért 400eFt-ot kínálnék.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kezd elegem lenni az erősítő topicban lévő bontatlan készülékeket kínáló seftesekből.
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »


A sajátosan magyaros "Kihoztad a boltból? Akkor fél ár..." mentalitástól én is fejen szökdelek...
Ez nem sajátosan magyaros mentalitás, ez a nemzetközi valóság.
A sajátosan magyaros mentalitás inkább az, hogy kihoztam a boltból kedvezménnyel, eladom teljes áron.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: suprnova »

A sajátosan magyaros "Kihoztad a boltból? Akkor fél ár..." mentalitástól én is fejen szökdelek...
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1196
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Smart845 »



Én amikor egy pofátlan alacsony árat akarnak ajánlani mindig azt mondom,hogy én meg szívesen átveszek egy raklappal az ajánlott áron.
Na erre nagy csend a válasz.

Ez jó.
Majd én is kipróbálom.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”