Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: edzoba »

hifiB (Isten Hozott! :) ) vételi ajánlatot tett, majd "Még gondolkodok rajta..." üzenettel 12 napja hallgat, bár fent van, üzeneteket olvas.
nem bizonyult komolynak ez esetben:(
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tapaizo írta:
2024.03.24., vas. 16:16

Ez így szép lenne, a gond csak az, hogy ha előttem jött ajánlat, akkor utána miért írtad, hogy "foxpostal tudod küldeni" nekem?
Azt írta, másik platformon.
Azaz feltételezem itt látta előbb, és neked arra válaszolt, majd utána láthatta, hogy más is írt már korábban, de nem itt az AVX-en.
Ennyi.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tapaizo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 451
Csatlakozott: 2013.12.27., pén. 12:56
Értékelés: 48

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tapaizo »

Red75 írta:
2024.03.24., vas. 13:25
tapaizo írta:
2024.03.24., vas. 12:12
Történt, hogy az egyik hirdető Red75,
Mint, azt le is írtam neked (sűrűn elnézést kérve) egy másik platformon időrendi sorrendben előtted már jött egy konkrét ajánlat. És, mint ahogyan azt is leírtam, hogy viszont ezt sajnos kissé később olvastam és, illetve, ha az meghiúsul, elküldöm részedre a készüléket.

Nem vertem át senkit és abszolút nem ért téged anyagi kár sem. Én úgy tartom tisztességesnek, hogy a konkrét ajánlat időrendi sorrendjét betartom.

További szép napot!
Ez így szép lenne, a gond csak az, hogy ha előttem jött ajánlat, akkor utána miért írtad, hogy "foxpostal tudod küldeni" nekem?
Anyagi kár nem ért, ezt magam is írtam.
De ez már mindegy is, részemről lezártam, a megfelelő konzekvenciákkal.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Red75 »

tapaizo írta:
2024.03.24., vas. 12:12
Történt, hogy az egyik hirdető Red75,
Mint, azt le is írtam neked (sűrűn elnézést kérve) egy másik platformon időrendi sorrendben előtted már jött egy konkrét ajánlat. És, mint ahogyan azt is leírtam, hogy viszont ezt sajnos kissé később olvastam és, illetve, ha az meghiúsul, elküldöm részedre a készüléket.

Nem vertem át senkit és abszolút nem ért téged anyagi kár sem. Én úgy tartom tisztességesnek, hogy a konkrét ajánlat időrendi sorrendjét betartom.

További szép napot!
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
tapaizo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 451
Csatlakozott: 2013.12.27., pén. 12:56
Értékelés: 48

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tapaizo »

Történt, hogy az egyik hirdető Red75, termékét meg szerettem volna venni, küldtem is neki privátban egy ajánlatot, amit talán a következő nap olvasott el, de nem is válaszolt mindjárt, csak majd órákkal később írt annyit, hogy „köszönöm az ajánlatot”, ebből nem sokat tudtam meg, ezután írtam neki még egyet feltételezve, hogy nem volt jó az ajánlatom, ezért megkértem, hogy adjon ő is egy ajánlatot, amiben megegyezhetünk, erre nem is válaszolt, hanem a termék árát módosította, mivel tapintatlan módon nem válaszolt, megírtam neki, hogy a hirdetési felületen megadott új áron, és ha csomagküldés is szóba jöhet, akkor én megvenném az eszközt, erre válaszolt, hogy foxpostal tudná küldeni, amit én elfogadtam és meg is adtam az adataim ahova küldheti, és egyben megkérdeztem, hogy mikor tudja feladni, ill. hogyan bonyolítsuk az anyagi részét, erre az volt a válasza, hogy „bocsi, de már egy másik platformon jegelte valakinek”, holott én már bőven tárgyalásban voltam vele, és meg is egyeztünk, hiszen azért küldtem az adataimat a foxpost szállításhoz, na most kérdem én, hogy milyen ember az ilyen? Nyilván anyagi kár nem ért, de az erkölcsi része legalább akkora bűn, egy szava hihetetlen megbízhatatlan ember ismérvei ezek!
Tárgyalásban voltunk, megegyeztünk, és erre eladja másnak, számomra ez elfogadhatatlan!

A magán véleményem szerint némi retorziót megérdemelne az ember, hiszen így potenciálisan bárkivel eljátszhatja, hogy övé a termék, aztán meg jól pofára ejti.
A következő emberről és a hirdetéséről van szó:
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=31&t=201495
Senkinek nem ajánlom a szóban forgó eladót, mert kitudja mikor kit vezet meg azzal, hogy övé a termék, közben meg eladja másnak.

szeni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2022.01.20., csüt. 10:15
Értékelés: 8
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sennheiser HD660S2

Hozzászólás Szerző: szeni »

Csak óvatosan!

Sokat gondolkodtam, hogy írjak-e... Végül úgy döntöttem a leendő vásárlónak fontos infó lehet!

Az eladó nekem is adott már el fejhallgató kábelt, sajnos ami kábel megérkezett, rövidebb volt mint a hirdetésében, s alkalmatlan fejhallgató kábelnek ( merev, törékeny) ... Keresésemre nem reagált, nem volt segítőkész a probléma megoldásában...

Persze rutinos eladó, itt most NEM szerepel a kábel hossza... szóval csak óvatosan seban24/kovacskajudit (ki)felhassználóval, mert érhet meglepetés a termék kézhezvétele után!

dbutler
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2022.01.11., kedd 14:27
Értékelés: 2

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: dbutler »

dbutler írta:
2024.01.10., szer. 12:09
hegyko82 jegelést kér a termékre, konkrét napot megadva a megvásárlásra, ekkor hallottam felőle utoljára…
update: reagált, elnézést kért

dbutler
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2022.01.11., kedd 14:27
Értékelés: 2

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: dbutler »

Gulka. írta:
2023.12.21., csüt. 13:53
Nem találtam megfelelőbb helyet erre.... Az elmúlt fél évben kétszer is előfordult, hogy eladtam hifi dolgot és 1-2 hétre rá jelentkeztek a vevők, hogy nekik nem kell és vegyem vissza a terméket. Természetesen hibátlan készüléket adtam el. Veletek is fordult már ilyen elő? Ez egy új trend? Vagy mi? Tudtommal használt termékre jár kipróbálási garancia maximum. Viszont visszavétel hetek után nem. Persze, ha megbeszéltétek előtte az más. Az alábbi esetekben ilyen nem történt. Értetlenül állok... Rengeteg dolgot adtam és vettem már, de ez újdonság számomra.
Semmilyen garancia nem jár használt termékekre magánszemély eladó esetében. Visszavétel (elállás) meg főleg nem. Rejtett hiba esetén (ha a vevő mindent megtett a termék átvizsgálásával, megismerésével kapcsolatban és az eladó az esetleges hiba létezéséről tudott/tudnia kellett) lehet követelni azeladótól, hogy teljesítse a szerződést a megállapodás szerint (vagyis pl javítsa ki a hibát, vagy a javítás költségét állja).
Semmiképpen nem jelent hibás teljesítést, ha a vevő csalódott a hificucc hangjában (esztétikai alapon, nem műszaki alapon).

dbutler
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2022.01.11., kedd 14:27
Értékelés: 2

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: dbutler »

hegyko82 jegelést kér a termékre, konkrét napot megadva a megvásárlásra, ekkor hallottam felőle utoljára…

Avatar
pepperpower
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 17:33
Értékelés: 258
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pepperpower »

Kuldom Tulkunak es mindenkinek, aki szereti! :D

https://youtu.be/kMvBN5Scyy4?si=YA5nHekc96TFIGNr
Eleje: Garrard 401, FR-24 MKII, Kiseki Milltek, Orsonic DS-500G, Philips TJ100, TJ304
Közepe: Philips AG9015 OTL, TJ MOSpower SE, DP 6528 PP, Shure SE-20
Vége: Altec 415C + Aurum Cantus G1, Lowther PM7C, JBL C36 Viscount, EV Sentry V

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Mivel a hangnem kissé visszafogottabb lett...igyekszem troglodita létem ellenére érdemben válaszolni...

Visszavitelkor jelentetted ki az ismerősömnek, hogy mit is gondoltam....X damping faktorral akartam meghajtani ezt a dobozt....mire óvatosan (mondhatni visszafogottan) visszakérdeztem....hogy akkor miért ajánlottad...tehát nem volt ott és akkor semmi erősítő változtatás, csak és kizárólag az a felvetés, hogy mitől is hajtaná meg, hiszen nem tudja....egyébként erre is van sms szószedet még korábbról, amikor érdeklődtem az Altec-LOwther viszonyról...

Az eltérő fűtőfeszültségekről korábban beszéltünk, majd a 220-100 v trafó kapcsán felhívtam PF-et, ő is arra a következtetésre jutott, hogy mivel nálam 238 volt van, ez okozhatja, egyébként az előfok csövek fűtését is vissza kellett vennem, mert 6,3 volt helyett 6,9 voltot mutatott a multiméter....persze nyilván azt is lehet mondani, egyáltalán miért méricskélek, de azért csövek esetében tanácsos szerintem a fűtő feszültségeket ellenőrizni...

A Lowtherben semmi változás nem történt (hogyan történhetett volna, hiszen váltó nélküli szélessávú) az úriember szerint nem volt széthajtva, mostanság is nagy megelégedéssel hallgatja, csak abszolóte nem egyeznek a hangszórói, illetve az egyik basszusa szerinte rendkívül el van maradva.

Ő azt jelezte, hogy tőled kapott minden infot rólam...

A vad alku azért keletkezett, mert az általad nekem adott hangszóróról kiderült, hogy nem jó, ezek után ajánlottam fel, nem akarok ebből problémát, akkor legalább azon az áron boltoljuk az Altec-et.

Az pedig, hogy mikor döntöttem el....nos amikor meghallottam az első hangokat....egyébként szerintem egy normális eladó, mikor látja, hogy egy állattal van dolga, illetve sejti, hogy nem lesznek pariban az eladott dolgok (amit korábban le is írtál) akkor inkább ragaszkodik elveihez...persze nyilván közrejátszott a szép asztalosmunka, aminek eredményeképp a terminál beesett mikor a banándigót benyomtam (igen nyilván a tudatlanságom és agresszióm eredménye)

December 30-án nem én hívtam fel magamat a saját ajánlásomra, hogy úgy tudom, van egy Lowtherem és megvenném...épp ellenkezőleg....elégedett voltam a hangjával, viszont létezik egy olyan pszichoszomatikus hatás is, hogy ha valamiről elhitetik veled, hogy rossz, azt utána nehezen fogadod el...

Én végső összegzésként csak annyit írnék erről az egészről, hogy nem én kezdtem el egy ilyen "ügymenet" kapcsán a nagyérdemű tájékoztatását illetve úgy tapasztaltam, te is elég obszcén szavakat mértél rám, miután eldöntötted, hogy mégis vigyem vissza...de ez természetesen számodra megengedett, erre, mint tapasztalhattad is, nem reflektáltam...

Mint írtam, hibáztam...nyilván legalább 3 esetben nem megfelelő döntést hoztam, de az eredeti árnál elfogadtuk, hogy van 3 napom a meghallgatásra, a kikényszerített alkunál viszont minden ilyen irányú szándékot blokkoltál...ez az én hibám, hogy ennek ellenére belementem...

Ha ezek után az ezt olvasóknak az a véleménye, hogy egy megbízhatatlan, alkoholista (nyilván viccesen megemlítettem, barátaim között szoktuk egymást annak becézni....de a te esetedben nyilván nem kellett volna ilyen "messzire" mennem) és minden lében kanál senkiházi vagyok, megértem...mert a karma saját cselekedeteink következményének folyama, ezt mi okozzuk (én okozom) és semmi nem történik véletlenül...

Minden jót kívánok én is, a továbbiakban biztosan nem foglak lényemmel zavarni, ebben biztos lehetsz!

Avatar
pepperpower
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 17:33
Értékelés: 258
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pepperpower »

1. Te mondtad, hogy alkoholista vagy, nem en talaltam ki.
2. A Lowther ott volt nalad is meghallgatni mielott megvetted, nyilvan akkor nem volt semmi baja. En is hasznaltam evekig. Nem en adtam meg a szamod a vevonek, nem en beszeltelek ra, hogy add el, hiszen akkor ez mar le volt beszelve, mikor hivtal.
3. Az Altec duplexnek semmi baja. Nagyon szep retegelt dobozban van, gyari allapotu hangszoroval, legkomolyabb alkatreszekbol epitett valtoval. Stb. Az hogy a hangja elkepsztoen szornyu az eros tulzas. Ez mindenkeppen tulzas. Hallotta mar nalam tobb baratom is, nem ezt gondoltak..
4. Hogy az a 300B SE amikor nalam volt szerintem meghajtotta volna ezt a 99 dB erzekeny duplexet. Hogy azota mit mokoltal rajta es mit tud azota, azt nem tudom, de valamiert pl a vegcso futese 5,4V lett, ami nalam 5,0V volt...
5. Egy 60-70 eves alnicos hangszorot tenyleg jaratni kell, mire kinyilik, lesz melye, magasa, felbontasa es nem 10 perc hallgatas utan kell hiszteriat csapni, hogy nem szol jol.
6. Vadul lealkudtad, cserebe az volt az alku targya, hogy nincs csere. Nem tartottad magad hozza. Csak azert mentem bele egy egesz estes hiszti es fenyegetozes, (igen fenyegetozes, barkinek meg tudom mutatni az sms-eket) utan, mert orokre meg akartam toled es az agymeneseidtol szabadulni. Nem azert, mert a hangfal nem koser, hibas, akarmi...
7. Szerintem egyebkent azt, hogy nem kell, mar akkor eldontotted, amikor jottel erte es fintorogtal ra. Mert ez igy tortent, eppen, hogy csak azt nem mondtad, hogy ez meg mi.. Az volt rad irva, hogy "fujjjj"

8. Nem ellened szolt a korabbi bejegyzes, hanem a forumtarsak erdekeben es leginkabb azert, hogy te is tanulj abbol, hogy hogyan nem szabad viselkedni az esetek tobbsegeben, amikor adsz/veszel valamit.
:cheers1:
Eleje: Garrard 401, FR-24 MKII, Kiseki Milltek, Orsonic DS-500G, Philips TJ100, TJ304
Közepe: Philips AG9015 OTL, TJ MOSpower SE, DP 6528 PP, Shure SE-20
Vége: Altec 415C + Aurum Cantus G1, Lowther PM7C, JBL C36 Viscount, EV Sentry V

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Volt ügyletem Tulku1 fórumtárssal, kettő is, és minden rendben volt. Naim CDS2-t és Naim NDX-et vásárolt tőlem. Igen, tényleg aktív és tényleg sok kérdése van, (kinek nincs????? nekem is rengeteg van, amivel rendszeresen fárasztom a környezetemben lévőket) de ez a fórum többek között azért is van, hogy megosszuk a tapasztalatainkat és segítsük egymást. Peace.... :smile53:
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

pepperpower írta:
2023.12.31., vas. 14:11
Tulku1

Van egy ilyen forumtarsunk, kb minden haveromat idegileg tonkretett mar.

A ficko nem tudja mit akar, illetve minden nap mast akar es mashogy gondolja. Mindent visszavisz, eloszor nagyon akarja, aztan megsem es varial, szivja a vered millio telefonnal, sms-el. Este meg kell neki, reggel mar nem, aztan megis, aztan megsem. Aztan meg meg fenyeget is, ha nem akarod visszacsinalni az egeszet...
Megveszi, majd meghirdeti 4 nap mulva. Majd lezarja, majd megnyittatja a topikot stb... Fogalma sincs mit akar. Ha odaasz neki valamit, azt fixen szetszedi, aztan vagy jol vagy rosszul rakja ossze. Erositot barmit.
Ha mondjuk ugy, tenyleg megveszi es nem akr varialni vagy gusztustalanul alkudozni, akkor is tuti millioszor fog meg hivni vagy irogatni...

Elkepesztoen beteg pali. Persze iszik is rendesen. Nem vezet, vigyel mindent neki oda vagy valamelyik haverjat rangatja oda-vissza.
Sorolhatnek meg cifra storykat, amiket hallottam rola ismerosoktol is.

Ovatosan kezeljetek, nagyon nem jo vele uzletelni.
No akkor sorjában...

Az ide író úriemberrel eddig 3 alkalommal volt szerencsém üzletelni:

- Egy Audio Note AN E dobozt cseréltem vele egy Lowtherre. Az AN E dobozról a későbbiekben nem tett semmiféle megjegyzést, a Lowthert egy általa hozzám irányított (tehát ő adta meg azt elérhetőségem neki, annak ellenére, hogy ez a véleménye rólam....elég érdekes "egybeesés")elég nagy tapasztalattal rendelkező hifista bemérte és rossznak nyilvánította az egyik membránt...mint elmondta, ez nem széthajtás következménye, hanem nem megfelelő peremezés, esetleg a mágnes elfáradása, bár utóbbit később visszavonta.

- Egy 300B erősítőt meghallgattam, majd másnap átadtam egy általa megjelölt fórumtársnak. Semmilyen belenyúlást nem produkáltam. Az erősítőt egyébként megvásároltam később a fórumtárstól, semmilyen negatív kritikát nem kaptam tőle, rendben lezajlott az üzlet.

A harmadik "üzletünk" lesz az érdekes, itt válik el az ocsú a búzától....szerintem...

Tehát az általa átadott elérhetőségemen megkeresett egy ismeretlen úr...aki meg szerette volna vásárolni a Lowthert. Felhívtam az engem minősítő fórumozót, mert tudtam hogy van egy nagy érzékenységű hangfala, amitől addig óva intett a Lowther ellenében, de szerettem volna rákérdezni pontosan, miért nem ajánlja, illetve valóban nem lenne jó a rendszerbe.
Mivel tudta, milyen erősítőm van, így bátran álltam szakértő tanácsai elébe, ahol felvázolta, mit várhatok a hangsugárzótól...

Közben a "vevő" közölte, hogy (a korábban szintén az engem minősítő fórumozótól vásárolt) hangfal rossz, vagy visszaküldi, vagy jelentős árkedvezménnyel tudja megvásárolni. Mivel ez december 30-án volt, nem láttam az idegtől, felhívtam tehát az eladót, megemlítettem neki, hogy beszéljék meg, mivel ezek szerint a hangfal rossz. (A vevő megerősítette, hogy nem fizikális beavatkozás eredménye a rossz mért érték, mivel váltó sincs a rendszerben, ez nehéz is lett volna)
Természetesen a kérdés megválaszolatlan maradt, mivel nem szerettem volna két szék közül a padlóra kerülni (ahol most vagyok) ezért ajánlottam az engem minősítőnek, hogy a kapott áron adja el nekem a hangfalat. Ebbe úgy ment bele, hogy meghallgatás nélkül elviszem és vissza sem vihetem. Nos ITT VÉTETTEM EGY VÉGTELEN HIBÁT....EZT ELISMEREM!)
Hazavittem, s mikor bedugtam a hangfal csatlakozót, az azt felfogató falap beesett mindenestől....ezt közöltem az eladóval, aki válaszul azt mondta, ez nem az én napom, szedjem szét és javítsam meg (sic!)....szépen emeljem ki a membránt, és nyúljak be a dobozba, húzzam meg a csavarokat. Megtettem...bár ne tettem volna, itt kellett volna azt mondani, hogy én hangfalat vettem, nem diy kit-et...háromféle rövid csavarnak kellett volna tartania, de egyik sem tudta, ezért szakadt be...mindet kicseréltem egy számmal nagyobbra, aztán összeraktam a dobozt....mert ugye mindenhez hozzá piszkálok . (és tényleg, mi lett volna ha akkor este visszaviszem, hogy ez így nem használható termék?)

Bekötöttem.... valami elképesztően gyötrelmes valami szólt a szobámban, siralmas ügy, itt valami borzalmas illeszkedési anomália volt, sok mindent hallottam, de ilyet nem....persze ment a szakmai tanács, hogy be kell járatódnia, de valahogy volt egy olyan megérzésem, hogy itt nem bejáratási anomália lesz a ludas...

Ezt sziklaszilárdan közöltem az eladóval aki mereven elzárkózott (hiszen az eddigiek okán ebben egyeztünk meg) és miután eldurvultak a dolgok (sejtettem, hogy valami nagyon nem "kóser") mondta, hozzam vissza, soha többé nem üzletel velem.

És itt jön szerintem a lényeg...

Mikor visszavittem, kioktatólag közölte, hogy mit vártam ettől az egésztől, hiszen X értékű damping faktora van valamelyiknek és persze hogy borzalmasan szól....majd erre rákérdeztem, hogy de az erősítőmet is ismerted, hiszen tőled van....akkor miért ajánlottad mégis, azzal a feltétellel, hogy vissza sem hozhatom negatív meghallgatás után?

Válasz: Nem gondoltam...

Én sem gondoltam kedves PP, hogy ilyen nagy tapasztalatok birtokában kész helyzet elé leszek állítva (egyik eladott hangfal kimutathatóan rossz, a másik pedig messze nem illeszkedik az erősítőhöz amit ismersz, hiszen a tied volt) és kénytelen leszek érvényesíteni valamilyen minimális vásárlói akaratot...

Igen, bizonyára számtalan hibám van, nem vezetek, (az mondjuk nem tudom, hogy jön ide, hogy esténként alkoholt fogyasztok esténként....felelősségteljes beosztásban dolgozom, munkám során nem teszem, s nyilván a teljes lejáratás része ez is) illetve bizonyos dolgokat szeretek kipróbálni, de a felsorolt dolgok nem helytállóak.

Számtalan üzletem volt, most az ünnepek előtt is adtam el dolgokat, vásároltam is, de ilyen irányú ellenvetés nem merült fel...

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

hunhun írta:
2024.01.02., kedd 19:10
hogy valószínűleg Drescher Gábor, noha az utaláshoz Dné Botyánszki + nőinév volt a számlatulajdonos és Botyánszki Gábornak vallotta magát.
Ezek a nevek nem ismerősek valakinek?
Hajaj. Volt szerencsém hozzá. Régi motoros. Egy csaló!
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: puha »

Ha a Gábor nevű azzal a szándékkal vette át a 84 ezer forintot, hogy neked átadja, ezt vállalta, és ebben a tudatban hagyta az átadót is, de mégsem tette meg, sikkasztás vétsége bűncselekményt követett el. Ha nem abból a célból vette át, hogy neked átadja, hanem tévedésből került hozzá, és eltulajdonította azt, avagy 8 napon belül nem adta vissza vagy nem adta oda neked, netán a rendőrségnek, akkor jogtalan elsajátítás vétsége bűncselekményt követett el. Kevéssé valószínű, de lehetséges, hogy ha a Gábor nevű valamilyen módon tévedésbe ejtette a pénz átadóját, és úgy tulajdonította el a pénzt, akkor meg csalás vétségét követte el. Mindenképpen megállapítható a fenti bűncselekmények egyikének gyanúja. Hogy melyik bcs, az 2-3 kérdés tisztázásával sínre kerül….de mindegy is. Feljelentés esetén el fogják rendelni a nyomozást, és az a rendőri szerv fogja lefolytatni, ahol a bcs megvalósult. Eddig a Btk. és Be. Ami a Polgári Törvénykönyvre tartozó részt illeti .. a dolgok adásvétele befejeződött, mindegyik dolognak az a személy a tulajdonosa jelen pillanatban, akinek jelen pillanatban a dolog a birtokában van. A polgári jog szerint nem szükséges a pénz átvétele ingóság adásvétele esetén, előzetes megegyezés után a dolog birtokba vételével a tulajdonosváltás megtörténik (kivéve a tulajdonjog fenntartást, de az itt sztem nincs), mindenki azt tesz a megvásárolt cuccával, amit akar. Talán érdemes lehet Gábor figyelmét felhívni a fentiekre, hátha megolajozza a dolgot…ha másért nem, nem ismerek olyan embert, aki szeret rendőrségre járkálni. Mindemellett, ha kiderül, hogy Gábor ártatlan vagy akár vis maior történt, a nyomozást meg is lehet szüntetni.
Ja..fontos lehet, hogy jogszerű eljárás kilátásba helyezésével nem lehetséges jogi értelemben fenyegetni, tehát rendőrségi feljelentés kilátásba helyezése NEM fenyegetés, nyugodtan meg lehet írni neki, hogy ez lesz. (Sokszor ettől tartanak a károsultak)

Avatar
hunhun
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2007.12.04., kedd 13:59
Értékelés: 46
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: hunhun »

Alex_Aston írta:
2024.01.02., kedd 18:44
hunhun írta:
2024.01.02., kedd 14:13
Kérdezném, hogy van e valakinek valami infója onlinegabor fórumtársról?

Volt egy szépen kivitelezett 3-as csere-plusz-kps akciónk egy harmadik fórumtárssal aminek végén Gábor átvett 84e Ft-ot, amit félreértésből kapott a harmadik féltől, ami engem illetett volna a megállapodásunk alapján. Ez még önmagában nem is jelentene gondot, csakhogy erről én csak egy hét múlva értesültem, amikor kérdeztem, hogy mikorra várhatom utalás formájában az összeget (harmadik fórumtárstól), vagyis szó nélkül "vigyázott" a plusz pénzre..
Elértem telefonon még december közepe környékén Gábort és azt mondta, hogy elutalja azt a 84e-et nekem, de ennek már lassan 3 hete miközben azon a számon amin tartottuk addig a kapcsolatot már előfizető nem kapcsolható. Email-re sem válaszolt, pm-re sem azóta.

értetlenül maradtam a történettel.. :(
Köszönettel vennék infókat, ötleteket esetleg élő kontaktot onlinegabor-hoz.
Akkor a harmadik fél utalja el neked a pénzt, mivel neked kellett volna adni, és nem a Gábornak.
Aztán majd ő szedje vissza, hisz ő utalt rossz helyre, nem te. Azaz neked tartozik a harmadik fél, jogilag te Gáborral tulajdonképpen semmilyen kapcsolatban sem állsz.
És mivel nem te utaltál, így te a bankon keresztül sem tudsz reklamálni, míg a harmadik fél igen. Ezért is kellene ezt a harmadik félnek intézni ezt a dolgot. De mindenek előtt neked utalja el a 84e Ft-ot, mivel ő tartozik neked ezzel a pénzzel. Ő utalt rossz helyre, ő szívjon a továbbiakban, ne pedig te, mint ártatlan fél.

Én így látom a leírás alapján a dolgokat, ha jól értelmezem.
Annyiban kiegészítenem a történet részleteit, hogy kp-be adta oda a harmadik fél a 84e ft-ot Gábornak amikor átadta neki azt a kábelt, amit tőlem vitt neki. Győrben találkoztam Gáborral átvettem tőle egy audiopc-t, odaadtam egy XLR kábelt, amit elvitt a harmadik félhez, ahol kapott egy streamert.. egy utalás volt részemről előre a pc-steramer különbözetre Gábornak (plusz az útiköltségébe beszálltam kp vel Győrig, állítása szerint Gyöngyösről jött). Ezt nem tisztáztuk a harmadik féllel, de arról sem volt szó, hogy bármit is adnia kellene a streameren kívül Gábornak. Megkérdem a felvetéseddel kapcsolatban, hogy mi az álláspontja, de az már kiderült, hogy ö sem tudja elérni Gábort sajnos...
Annyi kiderült már egy fórumtárs segítségével, hogy valószínűleg Drescher Gábor, noha az utaláshoz Dné Botyánszki + nőinév volt a számlatulajdonos és Botyánszki Gábornak vallotta magát.
Ezek a nevek nem ismerősek valakinek?

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

hunhun írta:
2024.01.02., kedd 14:13
Kérdezném, hogy van e valakinek valami infója onlinegabor fórumtársról?

Volt egy szépen kivitelezett 3-as csere-plusz-kps akciónk egy harmadik fórumtárssal aminek végén Gábor átvett 84e Ft-ot, amit félreértésből kapott a harmadik féltől, ami engem illetett volna a megállapodásunk alapján. Ez még önmagában nem is jelentene gondot, csakhogy erről én csak egy hét múlva értesültem, amikor kérdeztem, hogy mikorra várhatom utalás formájában az összeget (harmadik fórumtárstól), vagyis szó nélkül "vigyázott" a plusz pénzre..
Elértem telefonon még december közepe környékén Gábort és azt mondta, hogy elutalja azt a 84e-et nekem, de ennek már lassan 3 hete miközben azon a számon amin tartottuk addig a kapcsolatot már előfizető nem kapcsolható. Email-re sem válaszolt, pm-re sem azóta.

értetlenül maradtam a történettel.. :(
Köszönettel vennék infókat, ötleteket esetleg élő kontaktot onlinegabor-hoz.
Akkor a harmadik fél utalja el neked a pénzt, mivel neked kellett volna adni, és nem a Gábornak.
Aztán majd ő szedje vissza, hisz ő utalt rossz helyre, nem te. Azaz neked tartozik a harmadik fél, jogilag te Gáborral tulajdonképpen semmilyen kapcsolatban sem állsz.
És mivel nem te utaltál, így te a bankon keresztül sem tudsz reklamálni, míg a harmadik fél igen. Ezért is kellene a harmadik félnek intézni ezt a dolgot. De mindenek előtt utalja el neked a 84e Ft-ot, mivel ő tartozik ezzel a pénzzel irányodba. Ő utalt rossz helyre, ő szívjon a továbbiakban, ne pedig te, mint ártatlan fél.

Én így látom a leírás alapján a dolgokat, ha jól értelmezem.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: erica »

pepperpower írta:
2023.12.31., vas. 14:11
Tulku1

Van egy ilyen forumtarsunk, kb minden haveromat idegileg tonkretett mar.

A ficko nem tudja mit akar, illetve minden nap mast akar es mashogy gondolja. Mindent visszavisz, eloszor nagyon akarja, aztan megsem es varial, szivja a vered millio telefonnal, sms-el. Este meg kell neki, reggel mar nem, aztan megis, aztan megsem. Aztan meg meg fenyeget is, ha nem akarod visszacsinalni az egeszet...
Megveszi, majd meghirdeti 4 nap mulva. Majd lezarja, majd megnyittatja a topikot stb... Fogalma sincs mit akar. Ha odaasz neki valamit, azt fixen szetszedi, aztan vagy jol vagy rosszul rakja ossze. Erositot barmit.
Ha mondjuk ugy, tenyleg megveszi es nem akr varialni vagy gusztustalanul alkudozni, akkor is tuti millioszor fog meg hivni vagy irogatni...

Elkepesztoen beteg pali. Persze iszik is rendesen. Nem vezet, vigyel mindent neki oda vagy valamelyik haverjat rangatja oda-vissza.
Sorolhatnek meg cifra storykat, amiket hallottam rola ismerosoktol is.

Ovatosan kezeljetek, nagyon nem jo vele uzletelni.
Nekem 1 üzletember volt vele minden úgy volt ahogy megbeszéltük bár elkellett menni a készülékért de ezt előre meg is beszéltük így rendben is volt, a készülék is olyan állapotban volt ahogy mondta.
Személyesen nem ismerem (a fia adta oda a portékát)
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 85

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

hunhun írta:
2024.01.02., kedd 14:13
Kérdezném, hogy van e valakinek valami infója onlinegabor fórumtársról?

Volt egy szépen kivitelezett 3-as csere-plusz-kps akciónk egy harmadik fórumtárssal aminek végén Gábor átvett 84e Ft-ot, amit félreértésből kapott a harmadik féltől, ami engem illetett volna a megállapodásunk alapján. Ez még önmagában nem is jelentene gondot, csakhogy erről én csak egy hét múlva értesültem, amikor kérdeztem, hogy mikorra várhatom utalás formájában az összeget (harmadik fórumtárstól), vagyis szó nélkül "vigyázott" a plusz pénzre..
Elértem telefonon még december közepe környékén Gábort és azt mondta, hogy elutalja azt a 84e-et nekem, de ennek már lassan 3 hete miközben azon a számon amin tartottuk addig a kapcsolatot már előfizető nem kapcsolható. Email-re sem válaszolt, pm-re sem azóta.

értetlenül maradtam a történettel.. :(
Köszönettel vennék infókat, ötleteket esetleg élő kontaktot onlinegabor-hoz.
Szia! Szerintem egy kókler pali lehet, engem már 2x vezetett meg.. lsd. pár beírással ezelőtt.

Avatar
hunhun
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2007.12.04., kedd 13:59
Értékelés: 46
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: hunhun »

Kérdezném, hogy van e valakinek valami infója onlinegabor fórumtársról?

Volt egy szépen kivitelezett 3-as csere-plusz-kps akciónk egy harmadik fórumtárssal aminek végén Gábor átvett 84e Ft-ot, amit félreértésből kapott a harmadik féltől, ami engem illetett volna a megállapodásunk alapján. Ez még önmagában nem is jelentene gondot, csakhogy erről én csak egy hét múlva értesültem, amikor kérdeztem, hogy mikorra várhatom utalás formájában az összeget (harmadik fórumtárstól), vagyis szó nélkül "vigyázott" a plusz pénzre..
Elértem telefonon még december közepe környékén Gábort és azt mondta, hogy elutalja azt a 84e-et nekem, de ennek már lassan 3 hete miközben azon a számon amin tartottuk addig a kapcsolatot már előfizető nem kapcsolható. Email-re sem válaszolt, pm-re sem azóta.

értetlenül maradtam a történettel.. :(
Köszönettel vennék infókat, ötleteket esetleg élő kontaktot onlinegabor-hoz.

Avatar
pepperpower
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 17:33
Értékelés: 258
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pepperpower »

Tulku1

Van egy ilyen forumtarsunk, kb minden haveromat idegileg tonkretett mar.

A ficko nem tudja mit akar, illetve minden nap mast akar es mashogy gondolja. Mindent visszavisz, eloszor nagyon akarja, aztan megsem es varial, szivja a vered millio telefonnal, sms-el. Este meg kell neki, reggel mar nem, aztan megis, aztan megsem. Aztan meg meg fenyeget is, ha nem akarod visszacsinalni az egeszet...
Megveszi, majd meghirdeti 4 nap mulva. Majd lezarja, majd megnyittatja a topikot stb... Fogalma sincs mit akar. Ha odaasz neki valamit, azt fixen szetszedi, aztan vagy jol vagy rosszul rakja ossze. Erositot barmit.
Ha mondjuk ugy, tenyleg megveszi es nem akr varialni vagy gusztustalanul alkudozni, akkor is tuti millioszor fog meg hivni vagy irogatni...

Elkepesztoen beteg pali. Persze iszik is rendesen. Nem vezet, vigyel mindent neki oda vagy valamelyik haverjat rangatja oda-vissza.
Sorolhatnek meg cifra storykat, amiket hallottam rola ismerosoktol is.

Ovatosan kezeljetek, nagyon nem jo vele uzletelni.
Eleje: Garrard 401, FR-24 MKII, Kiseki Milltek, Orsonic DS-500G, Philips TJ100, TJ304
Közepe: Philips AG9015 OTL, TJ MOSpower SE, DP 6528 PP, Shure SE-20
Vége: Altec 415C + Aurum Cantus G1, Lowther PM7C, JBL C36 Viscount, EV Sentry V

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

KisMarci írta:
2023.12.21., csüt. 14:23
Szerintem inkább az terjedt el, hogy az emberek nem igazán tudják, hogy mit akarnak.
Bizonytalanok és próbálgatnak.
Próbálgasson a forgalmazónál vagy a hifi boltokban. Rengetegszer felajánlották régebben kereskedők, hogy tegyem le az árát a terméknek és vigyem haza próbára. Akár hetekre. De én nem forgalmazó és kereskedő vagyok. Ja náluk többe kerül. Mindent értek. :D
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Szerintem inkább az terjedt el, hogy az emberek nem igazán tudják, hogy mit akarnak.
Bizonytalanok és próbálgatnak.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Nem találtam megfelelőbb helyet erre.... Az elmúlt fél évben kétszer is előfordult, hogy eladtam hifi dolgot és 1-2 hétre rá jelentkeztek a vevők, hogy nekik nem kell és vegyem vissza a terméket. Természetesen hibátlan készüléket adtam el. Veletek is fordult már ilyen elő? Ez egy új trend? Vagy mi? Tudtommal használt termékre jár kipróbálási garancia maximum. Viszont visszavétel hetek után nem. Persze, ha megbeszéltétek előtte az más. Az alábbi esetekben ilyen nem történt. Értetlenül állok... Rengeteg dolgot adtam és vettem már, de ez újdonság számomra.
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”