Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

Mmezey Úr!

Látod megint magyarázod a bizonyítványod, pedig sokkal, de sokkal egyszerűbb és emberibb, hovatovább felnőtt emberhez is méltóbb, "felelősség teljesebb" magatartás lett volna részedről annyit tenni, mondani, hogy bocsánat, hibáztam, ne haragudj!

Gonolod, ha tudom, hogy én hibázom, eddig elmentem volna?
Ennyi pénzt, energiát ölnék bele, ha tudom, hogy én vagyok sáros???
Ugyanakkor Te még most is mosakodsz, mented magad, csak, hogy a renomédon folt ne essen.
Sajnos hiába, az már sosem lesz a régi...
Létezik a karma, ezt ne feledd.

Szép napot!

hi-fun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2020.07.05., vas. 23:29
Értékelés: 42

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: hi-fun »

Kedves messor, tisztelt fórumtársak,
Egy véletlen folytán sikerült erre a topikra jutnom, ahol látom, messor fórumtárs, meg a fél információkkal rendelkező hozzaszólók próbálnak befeketíteni, hála istennek a moderátor próbál korrekt módon nyilatkozni.
Ebben az egy hozzaszolasban próbálom a lejáratásomat tisztázni. Nem fogok semmilyen további reakciót tenni a fórumtársak véleményére. Mindenki értékelje magába, hozzaszolas nélkül az alabbi tények alapján a történeteket :
A hirdetés korrekt módon tartalmazza, hogy kitől kaphat meg a vevő a műszaki információkat a vásárlás előtt.
Én bízom Bese úr szakertelmeben és nem firtattam milyen modifikacio történt, amit elmondott, nem értettem, viszont a készülék hangja, amit messor fórumtárs is elismert, kiváló lett. Több szubjektív vélemény is volt arra vonatkozóan, hogy simán veri az eredetit hangban.
Messor fórumtárs is el volt ájulva a hangjától.
Kb egy hétig használta, majd ki akarta próbálni más csovekkel, én mondtam neki, hogy Bese úr azt mondta, csak ezekkel a csövekkel használjam, erre van beallitva.
Ezek után, ahogy azt messor telefonba nekem elmondta, szetszedte és nem látott nagy eltérést a gyarihoz képest.
Ezek után hívta fel Bese urat és a tőle kapott infók alapján úgy gondolta, mégsem szeretné tovább használni, és vegyem vissza.
Majd egy sms ben informált, hogy belatja, nem volt korultekinto.
Majd kb egy napra rá éjjel 11 kor feljelentessel fenyegető sms t küld nekem.ezek után minden lehetséges helyen letiltottam.
Kb egy hétre rá a hifipiacon eladta az erősítővel együtt tolem megvasarolt vegfok csöveket.
Nem gondolom hogy messor figyelmetlensége az én felelősségem lenne.
Nem gondolom hogy egy csöves erősítőt szállítás, egy hét használat és szetszedés után vissza kellene vennem, ráadásul kiváló hangja van.
Nem gondolom, hogy normális éjjel 11 kor feljelentessel fenyegetni, főleg miután ellenkező véleménye volt kevéssel előtte.
Nem gondolom, hogy a vele együtt eladott tartozék nélkül - érdekes hogy olyan helyen adta el ahol utólag nem ellenőrizhető a hirdetés - eszébe juthat egyáltalán az üzletet vissza csinálni.
Ezeket természetesen nem tárta a forum elé, úgyhogy mindenkit kérek, mielőtt ítélkezne, okoskodna, gondoljon arra, nem volt ott, nem hallotta a másik felet.
Megszállott zene kedvelokent, több mint 45 sikeres forumos adásvétel után nem szeretném, hogy egy ilyen ember véleménye alapján iteljenek meg fórumtársak, még ha teljesen idegenek is!
Messor fórumtárs at pedig megkerem viselkedjen felelős felnőttként, aki, ha hibázik, nem keres bűnbakot!
Köszönöm

Avatar
jazzy0635
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 09:13
Értékelés: 41

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: jazzy0635 »

Tisztelt Fórumtársak!

SÖTT-el mindenki vigyázzon , letét ellenében elhozott hangfalkákbelt (Neotech, 65 000 FT) nem hajlnadó visszavenni.
Megyeztünk, hogy a héten vihetem vissza ha nem illik a rendszerembe, üzenetre nem válaszolt, telefonon tagad, nem tudja miről van szó!!

Avatar
feher
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2012.01.23., hétf. 13:15
Értékelés: 44

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: feher »

Teljesen logikátlan.
Így pont azt a szívességet kapta ,amiért remegett
Le lett tiltva?-hiszen úgy tűnt elég orbitális átverésre készült. :napsut:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Memoris írta:
2022.07.29., pén. 12:00
Lehet, hogy szabályzatba ütközhetett a hirdetés gondolkodik.gif
Ennyi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Memoris
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.09.10., hétf. 11:47
Értékelés: 16

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Memoris »

Lehet, hogy szabályzatba ütközhetett a hirdetés gondolkodik.gif
feher írta:
2022.07.29., pén. 00:04
Leveleztem volna DENON 103 ügyben valami Robert80-al
Erre eltűnik a hirdetés.
Miért nem hagytak időt neki válaszolni?
Ha egy kuka hangszedőt hirdetett-vajon miért tett ilyen jót neki az admin ,hogy láthatatlanná tette a dolgot???

Avatar
feher
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2012.01.23., hétf. 13:15
Értékelés: 44

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: feher »

Leveleztem volna DENON 103 ügyben valami Robert80-al
Erre eltűnik a hirdetés.
Miért nem hagytak időt neki válaszolni?
Ha egy kuka hangszedőt hirdetett-vajon miért tett ilyen jót neki az admin ,hogy láthatatlanná tette a dolgot???

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: BLX »

Messor írta:
2022.06.25., szomb. 13:12
MMezey úrral kacsolatos témát részemről lezártnak tekintem, és nagyon szépen megkérek minden kedves fórumtársat, hogy tartózkodjék a további hozzászólástól.

Köszönöm!

M
Azert majd a vegeredmenyrol kerlek szamolj be.

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

MMezey úrral kacsolatos témát részemről lezártnak tekintem, és nagyon szépen megkérek minden kedves fórumtársat, hogy tartózkodjék a további hozzászólástól.

Köszönöm!

M

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

gyeniko írta:
2022.06.25., szomb. 06:16
Nem lesz belőle büntető per, de még nyomozás sem, mert a rendőrség el fogja utasítani a feljelentésedet. Ha az ügyvéded szerint van esély akár csak arra is, hogy a nyomozás elinduljon, javaslom, hogy cseréld le! "mmezey" fórumtársunk június 5. 00:32 órakor írt hozzászólásában pirossal keretezte be a hirdetésben azt a szövegrészt, amely kizárja a csalást a konkrét az esetben.
Én meg azt javaslom, hogy nézz utána, mielőtt bármit leírsz.
Egyébként azt honnan tudod, hogy nem tettem még feljelentést, és nem indult meg a nyomozás? gondolkodik.gif
Vagy azt is tudod?
Te mindent is tudsz?
Itt mindenki annyira okos.

József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: József1960 »

BLX írta:
2022.06.24., pén. 22:56
Messor írta:
2022.06.24., pén. 19:41
Szia!

Semmi gond a hangjával, csak nem azt kaptam, amit hirdetett, evvel legyen már mindenki tisztában!
Akkor sem, ha történetesen jobb lett a hangja, min az eredeti Primalunának...
De, Te megvennéd tőlem 390e forintért, így, hogy tudod mi van benne?

Megtisztelnél, ha őszinte lenne a válaszod!

Köszönettel:

M
Adás-vétel esetén, érdemes visszakeresni, hogy az adott termék korábban mennyiért volt hirdetve az AVX-en. Ez adhat némi támpontot. Illetve vannak külföldi oldalak is, ahol szintén lehet információt szerezni a piaci árak alakulásáról. Van topik az AVX-en ("Árazás - mennyit érhet?"), ahol rá lehet kérdezni, hogy bizonyos készüléknek mi lehet a reális ára. Ha jól látom ez az erősítő olyan 260-270k környékén ment nem annyira régen gyári állapotban...
Vannak belső képeid az átalakított készülékről?
Így van! Én,pl. 280-ért adtam el ezt: viewtopic.php?f=32&t=172132
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Nem lesz belőle büntető per, de még nyomozás sem, mert a rendőrség el fogja utasítani a feljelentésedet. Ha az ügyvéded szerint van esély akár csak arra is, hogy a nyomozás elinduljon, javaslom, hogy cseréld le! "mmezey" fórumtársunk június 5. 00:32 órakor írt hozzászólásában pirossal keretezte be a hirdetésben azt a szövegrészt, amely kizárja a csalást a konkrét az esetben.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

Szia!

Köszönöm a hozzászólást!

De mivel, valószínűleg büntető per lesz belőle, egy hivatásos ingószakértő fogja megvizsgálni az értékét.

Üdv:

M

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: BLX »

Messor írta:
2022.06.24., pén. 19:41
Szia!

Semmi gond a hangjával, csak nem azt kaptam, amit hirdetett, evvel legyen már mindenki tisztában!
Akkor sem, ha történetesen jobb lett a hangja, min az eredeti Primalunának...
De, Te megvennéd tőlem 390e forintért, így, hogy tudod mi van benne?

Megtisztelnél, ha őszinte lenne a válaszod!

Köszönettel:

M
Adás-vétel esetén, érdemes visszakeresni, hogy az adott termék korábban mennyiért volt hirdetve az AVX-en. Ez adhat némi támpontot. Illetve vannak külföldi oldalak is, ahol szintén lehet információt szerezni a piaci árak alakulásáról. Van topik az AVX-en ("Árazás - mennyit érhet?"), ahol rá lehet kérdezni, hogy bizonyos készüléknek mi lehet a reális ára. Ha jól látom ez az erősítő olyan 260-270k környékén ment nem annyira régen gyári állapotban...
Vannak belső képeid az átalakított készülékről?

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

"Nem kell. A volt csoporttársaim is jogászok. :smile29:

A véleményemet fenntartom!"

Tisztelt Vinkler Úr!

Akkor, gondolom (mármint, ha a tisztelt csoporttásai sikeres vizsgát tettek), tisztában van(nak) az ügy lehetséges kimenetelével. :D :D :D

Tisztelettel:

M

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

Nos? 390K-ért egy AO Primaluna dobozban???? gondolkodik.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messor 2022.06.24., pén. 22:47-kor.

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

Szia!

Semmi gond a hangjával, csak nem azt kaptam, amit hirdetett, evvel legyen már mindenki tisztában!
Akkor sem, ha történetesen jobb lett a hangja, min az eredeti Primalunának...
De, Te megvennéd tőlem 390e forintért, így, hogy tudod mi van benne?

Megtisztelnél, ha őszinte lenne a válaszod!

Köszönettel:

M

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Messor írta:
2022.06.24., pén. 17:39
"És most ne haragudj meg, de egy felelősségteljes felnőtt embertől szerintem elvárható körültekintés lett volna, ha a módosított erősítő megvásárlása ELŐTT tájékozódik annak mibenléte felől, nem pedig utólag próbálja meg ezt a hiányosságot orvosolni.
Ez a privát véleményem."
Tisztelt Vinkler Úr!

Akkor visszakérdeznék: Egy felelősségteljes felnőtt embertől nem várható el az, hogy tudja mit modifikáltak a saját erősítőjében???
Ön sem érdeklődne, ha maga vitte volna el átalakítatni??
Meg sem akarná tudni??
Ezek szerint Mezey úr egy porszívót is visszakaphatott volna, és azt is Primalunaként árulta volna, igaz?

És azt is leírtam, hogy amint tudtam, felvettem a kapcsolatot a Bese úrral, de erre csak pár nap múlva kerülhetett sor, mert beteg lettem, és mert sok a munka (mint Önöknél is) és a magánéletben sem éppen rózsás a helyzet.

Azért mertem "látatlanban" megvenni, mert, mint naiv "hifista" egy modifikáción nem azt értettem, hogy az egész kapcsolást kicseréli, (ezáltal megszűnik a továbbiakban Primaluna lenni, és átalakul Alisca Orange-ra) hanem, ami általában szokottt lenni: kábelek, csatlakozók, potméterek minőségi cseréje.

És leírom sokadjára is: de igen, elvárható, sőt, annál is inkább, mert a Bese úr részletesen elmondta neki.
Mindenkit abszolút körültekintően tájékoztat, mindenféle beavatkozásról, amit végez, teljes mértékben!!

Magyarul Mezey úr a hirdetésében valótlanul állította, hogy nem tudja, miből állt az átalakítás.

Továbbmenve, nem árulhatta volna Primalunaként. Le kellett volna írnia, hogy ez egy Primaluna dobozban lévő Alisca Orange erősítő.
És igenis tisztában kell lennie avval, amit árul. Nem háríthatja el magáról annyival a felelősséget, hogy kérdezze meg x.y. urat aki a módosítást végezte.
Tessék megkérdezni egy ügyvédet.
Én megtettem, azért is tudom...

Tisztelettel:

M
[/quote]

Kedves Messor!

Tudom, hogy nem könnyű, de:
ha nem veszed zokon, megpróbálnék segíteni.
Nagy levegő, mély belégzés orron, kifújás szájon, és többször.
Mielőtt az egész világot magad ellen fordítanád, vagy úgy éreznéd, hogy mindenki ellened van, egyáltalán leültél, fújtál egy nagyot, feltettél egy neked kedves , jó zenét és meghallgattad (mármint az "új" erősítőddel) ?
Nyilván igazad van sok mindenben az említett adás/vétellel kapcsolatban, ki-ki hibázott a maga részéről, de hangra olyan rossz az erősítőd, hogy nem érdemel meg egy kis odafigyelést, esetleg elvonatkoztatást az előzményektől?
Nem biztos, hogy olyan nagyon át lettél verve, vagy hogy annyira rossz lett az a "Bese-féle" modifikáció.
Igazad van biztos, a jognak és ügyvédeknek is, de kérdés megéri-e?
Van egy angol mondás, anno én közgazdaságtan órán ismertem meg: "a kiömlött tejbe ne sírjunk bele!"
Azaz, akkor a tanárunk így magyarázta, ill. próbálta magyarosítani: ha Karácsonyra vettünk a feleségünknek egy bundát 300.000-ért és januárra már meg is unta és csak 150.000-ért tudjuk (alig használtan ) eladni, akkor ne a 150.000-es bukón siránkozzunk, hanem örüljünk az 150.000-es bevételnek... :D
Persze, mint minden hasonlat, ez is sántít, de talán a lényeget megmutatja!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7376
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Messor írta:
2022.06.24., pén. 17:39

Tisztelt Vinkler Úr!

Akkor visszakérdeznék: Egy felelősségteljes felnőtt embertől nem várható el az, hogy tudja mit modifikáltak a saját erősítőjében???
Ön sem érdeklődne, ha maga vitte volna el átalakítatni??
Meg sem akarná tudni??
Ezek szerint Mezey úr egy porszívót is visszakaphatott volna, és azt is Primalunaként árulta volna, igaz?

És azt is leírtam, hogy amint tudtam, felvettem a kapcsolatot a Bese úrral, de erre csak pár nap múlva kerülhetett sor, mert beteg lettem, és mert sok a munka (mint Önöknél is) és a magánéletben sem éppen rózsás a helyzet.

Azért mertem "látatlanban" megvenni, mert, mint naiv "hifista" egy modifikáción nem azt értettem, hogy az egész kapcsolást kicseréli, (ezáltal megszűnik a továbbiakban Primaluna lenni, és átalakul Alisca Orange-ra) hanem, ami általában szokottt lenni: kábelek, csatlakozók, potméterek minőségi cseréje.

És leírom sokadjára is: de igen, elvárható, sőt, annál is inkább, mert a Bese úr részletesen elmondta neki.
Mindenkit abszolút körültekintően tájékoztat, mindenféle beavatkozásról, amit végez, teljes mértékben!!

Magyarul Mezey úr a hirdetésében valótlanul állította, hogy nem tudja, miből állt az átalakítás.

Továbbmenve, nem árulhatta volna Primalunaként. Le kellett volna írnia, hogy ez egy Primaluna dobozban lévő Alisca Orange erősítő.
És igenis tisztában kell lennie avval, amit árul. Nem háríthatja el magáról annyival a felelősséget, hogy kérdezze meg x.y. urat aki a módosítást végezte.
Tessék megkérdezni egy ügyvédet.
Én megtettem, azért is tudom...

Tisztelettel:

M
Nem kell. A volt csoporttársaim is jogászok. :smile29:

A véleményemet fenntartom!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

"És most ne haragudj meg, de egy felelősségteljes felnőtt embertől szerintem elvárható körültekintés lett volna, ha a módosított erősítő megvásárlása ELŐTT tájékozódik annak mibenléte felől, nem pedig utólag próbálja meg ezt a hiányosságot orvosolni.
Ez a privát véleményem."
[/quote]

Tisztelt Vinkler Úr!

Akkor visszakérdeznék: Egy felelősségteljes felnőtt embertől nem várható el az, hogy tudja mit modifikáltak a saját erősítőjében???
Ön sem érdeklődne, ha maga vitte volna el átalakítatni??
Meg sem akarná tudni??
Ezek szerint Mezey úr egy porszívót is visszakaphatott volna, és azt is Primalunaként árulta volna, igaz?

És azt is leírtam, hogy amint tudtam, felvettem a kapcsolatot a Bese úrral, de erre csak pár nap múlva kerülhetett sor, mert beteg lettem, és mert sok a munka (mint Önöknél is) és a magánéletben sem éppen rózsás a helyzet.

Azért mertem "látatlanban" megvenni, mert, mint naiv "hifista" egy modifikáción nem azt értettem, hogy az egész kapcsolást kicseréli, (ezáltal megszűnik a továbbiakban Primaluna lenni, és átalakul Alisca Orange-ra) hanem, ami általában szokottt lenni: kábelek, csatlakozók, potméterek minőségi cseréje.

És leírom sokadjára is: de igen, elvárható, sőt, annál is inkább, mert a Bese úr részletesen elmondta neki.
Mindenkit abszolút körültekintően tájékoztat, mindenféle beavatkozásról, amit végez, teljes mértékben!!

Magyarul Mezey úr a hirdetésében valótlanul állította, hogy nem tudja, miből állt az átalakítás.

Továbbmenve, nem árulhatta volna Primalunaként. Le kellett volna írnia, hogy ez egy Primaluna dobozban lévő Alisca Orange erősítő.
És igenis tisztában kell lennie avval, amit árul. Nem háríthatja el magáról annyival a felelősséget, hogy kérdezze meg x.y. urat aki a módosítást végezte.
Tessék megkérdezni egy ügyvédet.
Én megtettem, azért is tudom...

Tisztelettel:

M

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7376
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Messor írta:
2022.06.24., pén. 08:27
Fucsa.
A moderátorok Mezey úrnak adnak igazat, mivel ő azt állítja, hogy rendszeresen sms-eket írok neki, amiben avval is megfenyegetem este 22-órakor, hogy feljelentem. Ez mindenki szerint zaklatás... Szerintem meg nem.
És a vicc az egészben, hogy nem azt nézik a modik, hogy mit követett el, hanem, hogy én miért zaklatom? gondolkodik.gif
Mezey úr említést sem tett az ügyről, csak arról, hogy sms-ekkel tudja bizonyítani, hogy zaklatom.
Szerintem, ha bárki így járt volna, ahogy én, akkor (mivel nem vette fel a mobilt), persze, hogy sms-t ír...
Kedves felhasználó!

Kérlek a továbbiakban, ha a moderátorok munkájáról beszélsz, akkor ne állíts valótlanságot! (Meg úgy egyébként sem)

Senkinek nem adtunk igazat! Azt mondtuk, hogy az eladó és a vevő felelőssége meglátásunk szerint 50-50%.

És most ne haragudj meg, de egy felelősségteljes felnőtt embertől szerintem elvárható körültekintés lett volna, ha a módosított erősítő megvásárlása ELŐTT tájékozódik annak mibenléte felől, nem pedig utólag próbálja meg ezt a hiányosságot orvosolni.
Ez a privát véleményem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: BLX »

Messor írta:
2022.06.24., pén. 08:28
És még valami, azt hiszem, ez pont ideillik..:

Idézet az AVX szabályzatából:

"6.2.1. Az eredetiségre vonatkozó szabályok
6.2.1.1. A Fórum egész területén, de különösen ebben az al-Fórumban kizárólag olyan termékek hirdethetők meg, amiknek az eredetiségéért, a rendezett tulajdonviszonyaiért a hirdető polgári és büntetőjogi felelősséget vállal.
6.2.1.2. Kifejezetten tiltott az olyan termékek meghirdetése, amelyeknek az eredetiségével kapcsolatban kétely merülhet fel. Ezek különös, de nem kizárólagos ismertetőjelei például azok, amikor egy terméket "replika", "klón", "így vettem", "nem tudom, hogy eredeti-e" vagy egyéb szöveggel és egy gyártó nevével, vagy egy védjegyre történő utalással vagy hivatkozással hirdetnek meg. Ezen szabály vonatkozik a hirdetett termék fő alkatrészeire is, akár DIY, akár harmadik fél által készített termékről van szó (például kétes eredetű csatlakozókkal szerelt kábelek). "

Teljesen megértem a bosszúságod. Le van írva, hogy modifikálva lett a készülék. Azaz megváltoztatták a műszaki tartalmát. Meg van adva, hogy mindezt hol készítették és kinél lehet érdeklődni a technikai részletek iránt. Ez elég gyakori használt készülékek esetében. Persze ha valóban a komplett kapcsolást cserélték, akkor a címben is feltüntethette volna az eladó, hogy egyértelműbb legyen. Próbáljátok meg rendezni békésen a dolgot. Remélem sikerülhet. Még egyszer megjegyezném: simán lehet, hogy a Bese egy nagyon jó erősítőt csinált belőle, amit hallgatni kellene. Én most épp egy Bese által épített erősítőt hallgatok megelégedve.

A moderátorok munkáját pedig köszönjük, mert nincs könnyű dolguk... :smile53:

Screenshot 2022-06-24 at 14.04.04.png
Screenshot 2022-06-24 at 14.04.04.png (226.34 KiB) Megtekintve 3832 alkalommal

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

És még valami, azt hiszem, ez pont ideillik..:

Idézet az AVX szabályzatából:

"6.2.1. Az eredetiségre vonatkozó szabályok
6.2.1.1. A Fórum egész területén, de különösen ebben az al-Fórumban kizárólag olyan termékek hirdethetők meg, amiknek az eredetiségéért, a rendezett tulajdonviszonyaiért a hirdető polgári és büntetőjogi felelősséget vállal.
6.2.1.2. Kifejezetten tiltott az olyan termékek meghirdetése, amelyeknek az eredetiségével kapcsolatban kétely merülhet fel. Ezek különös, de nem kizárólagos ismertetőjelei például azok, amikor egy terméket "replika", "klón", "így vettem", "nem tudom, hogy eredeti-e" vagy egyéb szöveggel és egy gyártó nevével, vagy egy védjegyre történő utalással vagy hivatkozással hirdetnek meg. Ezen szabály vonatkozik a hirdetett termék fő alkatrészeire is, akár DIY, akár harmadik fél által készített termékről van szó (például kétes eredetű csatlakozókkal szerelt kábelek). "

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

Fucsa.
A moderátorok Mezey úrnak adnak igazat, mivel ő azt állítja, hogy rendszeresen sms-eket írok neki, amiben avval is megfenyegetem este 22-órakor, hogy feljelentem. Ez mindenki szerint zaklatás... Szerintem meg nem.
És a vicc az egészben, hogy nem azt nézik a modik, hogy mit követett el, hanem, hogy én miért zaklatom? gondolkodik.gif
Mezey úr említést sem tett az ügyről, csak arról, hogy sms-ekkel tudja bizonyítani, hogy zaklatom.
Szerintem, ha bárki így járt volna, ahogy én, akkor (mivel nem vette fel a mobilt), persze, hogy sms-t ír...

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Messor »

Igen, ezek szerint valóban félreértettelek... :)

Ne haragudj, és köszönöm! :smile53:

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”