Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lumin U2 mini átalakítása

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Lezárt
Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Lumin U2 mini átalakítása

Hozzászólás Szerző: Redguy »

Megéri, vagy nem éri meg az teljesen egyénre szabott.
Azt gondolom, hogy amennyiben tényleg nagyon jó minőségű tápot kötnél elé, hangban igen nagy változás várható. Az igen nagy változást persze csak akkor fogod hallani, ha a lánc többi szeme is azon a szinten van.
Nekem volt olyan hogy egy gyengébb dac mellett cserélgettem az Auralic Aries tápját (gyári vs Sbooster ultra) és nem hallottam semmi különbséget el is könyveltem, hogy pont ugyanolyanok. Bent maradt a gyári tápja. Majd dac csere után, jópár hónappal gondoltam egyet és kicseréltem a két tápot. Olyan egyértelmű volt a pozitív változás, hogy nem tettem vissza a másikat egy pillanatra sem. Sokkal folyékonyabb és valósabb lett a hang. A Luminban ráadásul egy kapcsolóüzemű táp van - az Auralic gyári tápja is lineáris -, szóval a várható eredmény valószínűleg pozitívabb.

itt van két lehetőség:
https://www.plixirpower.com/products/co ... er-and-dac
918 USD
https://teddypardo.com/product/lumin-d2-t2-upgrade-kit/
475 USD
Az egyik pont kétszer annyi mint a másik van akinek a drágább sem drága, van akinek az olcsó is soknak hangzik.

Tény ami tény a garanciát elbukod, de én biztos kicserélném. (egy ilyen eszköz ritkán szokott elromlani a garanciális időn belül, persze biztosan nem lehet semmit állítani)
Én használtan nézelődnék a helyedben, úgy látom az U1- nek is ugyanaz a táp kellett. Ott már van esély arra, hogy valaki tovább lép. Vagy elég egy átszerelő kitet venni, arra már rá lehet dugni bármilyen 12V/2A-es tápot.
Remélem tudtam segíteni.
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Avatar
forester1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.04.17., kedd 17:21
Értékelés: 30

Re: Lumin U2 mini átalakítása

Hozzászólás Szerző: forester1 »

Az egyik amerikai fórumon azt írták, hogy az ilyen átalakítással együtt jár a garancia elvesztése.
Lehet, hogy egy jó tápkábel használatával és egy minőségi készülék biztosíték cserével jobban jár a tulajdonos.

Avatar
forester1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.04.17., kedd 17:21
Értékelés: 30

Lumin U2 mini átalakítása

Hozzászólás Szerző: forester1 »

Mennyibe kerülhet kb. egy Lumin U2 mini hálózati lejátszó átalakítása
külső egyenáramú tápegységgel való használatra?
Ez az átalakítás hoz annyi pluszt hangban, hogy megéri megcsináltatni?

Lezárt

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”