Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

olaj papír kondi

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Lezárt
Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: olaj papír kondi

Hozzászólás Szerző: quad »

Sajnos sehol nem találtam infót arról, hogy milyen fém fólia van a kondenzátorban.
A szétszedett kondikról találtam egy fotót, ott a kisebbik kondikhoz oda van írva a típus, a nagyobbról csak valószínűsíteni lehet, hogy ugyanaz a tipus, ahhoz oda van írva, hogy "réz", semmi több.
kondi.jpg
kondi.jpg (97.28 KiB) Megtekintve 410 alkalommal
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
zsobri
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 21:18
Értékelés: 2

Re: olaj papír kondi

Hozzászólás Szerző: zsobri »

Szia, köszönöm az információt. Jó lenne valami konkrétum, amit eddig is tudtam, az annyi, hogy olaj-papír kondik, valamint hogy meglepően jó hangúak, mindkettőt személyesen tapasztaltam. A fegyverzet anyagát azért kérdeztem, mert nem akarok még egyet szétfűrészelni (egyet anno szétvágtam, csak már nincs meg) Bízom benne, hogy hátha valaki felismeri.

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: olaj papír kondi

Hozzászólás Szerző: quad »

Bocs, közben találtam egy másik adatlapot, a szerint mégis csak papir kondenzátorok.
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: olaj papír kondi

Hozzászólás Szerző: quad »

Ezek az adatlapjuk szerit hálózati zavarszűrő fólia kondenzátorok. (azaz nem olaj-papír kondenzátorok)
Az orosz oldalak szerint az audio használatuk eléggé vitatott.
Akik esküdnek rá, azok is úgy használták hogy kiszedték a fém házból. Mások szerint nem érdemes audio célra használni őket.
Az ezüst tartalmuk eléggé kicsi, nem valószínű, hogy a fólia ezüstözött lenne.
(Pl az 500/220 V, 20A, - 470 nF kondi 0.0011 gr ezüstöt tartalmaz)
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: olaj papír kondi

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zsobri írta:
2021.12.28., kedd 19:46
Sziasztok, sok éve egy projektemhez vettem a képen látható kondikból egy dobozzal. Amennyiben valakinek ismerős lenne, kérem írja meg, hogy ez ezüstözött vagy más fegyverzetű kondi lenne-e. kimaradt pár darab, el akarom adni őket, és az ár szempontjából érdekes lenne tudnom. Amennyire emlékszem, kifejezetten jó hangúak, plusz igen hosszú a szavatossági idejük.
A topik átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
zsobri
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 21:18
Értékelés: 2

olaj papír kondi

Hozzászólás Szerző: zsobri »

Sziasztok, sok éve egy projektemhez vettem a képen látható kondikból egy dobozzal. Amennyiben valakinek ismerős lenne, kérem írja meg, hogy ez ezüstözött vagy más fegyverzetű kondi lenne-e. kimaradt pár darab, el akarom adni őket, és az ár szempontjából érdekes lenne tudnom. Amennyire emlékszem, kifejezetten jó hangúak, plusz igen hosszú a szavatossági idejük.
IMG_1292.jpg
IMG_1292.jpg (551.05 KiB) Megtekintve 491 alkalommal
IMG_1293.jpg
IMG_1293.jpg (641.51 KiB) Megtekintve 491 alkalommal

Lezárt

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”