Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
pallamate
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2020.05.04., hétf. 20:59
Értékelés: 4

Re: Audio Note Lexus 96 hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: pallamate »

Tulku1 írta:
2023.01.12., csüt. 16:24
Én soha életemben nem szóltam bele árképzésbe...és lehet hogy most sem teszem jól...

De itt:
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... -1468.html

57 font méter....ha ezt beszorozzuk még 30% vámáfával aztána szállítási költséggel és 6 métert rendelünk belőle akkor is 220 ezer alatt maradunk...
Az a baj, hogy megint a "hifishark" az alap az ár kialakításánál. Ami fent van jelenleg az 1350euró --> akciósan 850 euró, ehhez viszonyította az árát :D + hozzáadod gammát,bétát, inflációt, beégetést..

Ugyanakkor elég ritka kábel, szóval lehet ennyi a reális ára, de ezt majd a piac eldönti.

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Audio Note Lexus 96 hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Én soha életemben nem szóltam bele árképzésbe...és lehet hogy most sem teszem jól...

De itt:
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... -1468.html

57 font méter....ha ezt beszorozzuk még 30% vámáfával aztána szállítási költséggel és 6 métert rendelünk belőle akkor is 220 ezer alatt maradunk...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2023.01.12., csüt. 13:34
zoli73 írta:
2023.01.12., csüt. 13:14
Az első mondataidban körülírt, ügyefogyott emberek egyike én vagyok, vállalom.
Ez nem ügyefogyottság, ne így tekints magadra. (Még a kórházi ágyban sem. Örülök, hogy láthatóan/olvashatóan túl vagy a nehezén, jobbulást!) Meg lehet érteni, ha valaki kevésbé szereti a kockázatot, legyen az bármilyen is. Mindenkinek mások a határai, főleg, ha vannak már negatív élmények.
Az viszont elvárható mindenkitől szerintem, amit csinálsz te is, hogy utánanéz a piaci helyzetnek. Ez az internet legnagyobb előnye talán, hogy nem kell sokat erőlködni ehhez. A hifiben meg nagyon kevés olcsó gépely akad.
Igen, az orvosok is azzal bíztatnak, hogy túl vagyok a nehezén, és a körülményekhez képest jól vagyok, jól teljesítek.
Valóban jól látod, nálam a kockázat vállalással mindig is baj volt, nehezen lépek kívül a konfortzónámon. Az új dolgokat nehezen fogadom el, és sokkal nehezebben teszem a magamévá, mint az emberek többsége. Ezért folyamatos lemaradásban is érzem magam.
Azt mondom én is, hogy tájékozódni kell, és nem csak akkor, amikor venni, hanem ha eladni szeretnénk valamit, akkor is. Legalábbis én eladás előtt is körűl szoktam nézni, hogy az adott eszköznek mi a reális ára jelenleg, túl se árazzam, nehogy itt kipellengérezzenek, de ne is kótyavetyéljem el.
Ma már ez a helyzet is sok változós, nyitott szemmel kell lenni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2023.01.12., csüt. 13:14
Az első mondataidban körülírt, ügyefogyott emberek egyike én vagyok, vállalom.
Ez nem ügyefogyottság, ne így tekints magadra. (Még a kórházi ágyban sem. Örülök, hogy láthatóan/olvashatóan túl vagy a nehezén, jobbulást!) Meg lehet érteni, ha valaki kevésbé szereti a kockázatot, legyen az bármilyen is. Mindenkinek mások a határai, főleg, ha vannak már negatív élmények.
Az viszont elvárható mindenkitől szerintem, amit csinálsz te is, hogy utánanéz a piaci helyzetnek. Ez az internet legnagyobb előnye talán, hogy nem kell sokat erőlködni ehhez. A hifiben meg nagyon kevés olcsó gépely akad.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2023.01.12., csüt. 12:20
-KP- írta:
2023.01.12., csüt. 11:25
és visszajött a válasz, hogy "nem beszélek angolul", "nem merek kintről várásolni" stb. Úgyhogy inkább elengedtem a témát.
Számomra meglepően sokszor futok bele ilyesmibe más fórumokon is. Sok embernek nincs is bankkártyája, vagy nem meri/tudja regisztrálni mondjuk a paypal-nál. Sőt, van aki csak utánvéttel tud vásárolni Magyarországról is. Nem beszélve a nyelvtudás hiányáról, ami mindjárt félelemmel is párosul, pedig elég jól működik ilyesmire akár a translate is.
Az ilyen embereknek nem marad más választásuk, mint az ilyen magyar eladók. Legfeljebb sokan nem fogják fel, hogy ezzel nem csak többet fizetnek valamiért, a vásárlási kockázat sem lesz kisebb, mint pl. egy ebay-ügyletnél.

Annyit viszont megtehetnének nyelvtudás nélkül is, hogy legalább a külföldi oldalakon (vagy itt, a hifipiacon stb.) szétnézzenek. A hifishark oldalán vannak keleti oldalakról is linkek (én már 2 cuccost is vettem egy román weboldalról, amiket ott találtam), de az ebay-t lehetne használni információgyűjtésre is. A márkanevekre, típusokra meg minden nyelven ugyanúgy kell keresni.
Az első mondataidban körülírt, ügyefogyott emberek egyike én vagyok, vállalom. De nem érzem, hogy bármiben is hiányt szenvednék, vagy a rendszerem, a pénztárcám sínylené meg, csak mert nem akarok élni a modern kor lehetőségevel.
Én inkább az az ember vagyok, aki ha bármit(használt holmi) venni készül, szeretem látni, kézbe venni kipróbálmi a kiszemelt dolgot.
Ha valami nagyon messze van, és nem éri meg érte személyesen elmenni, akkor inkább elengedem.
Tájékozódni azért szoktam, utánanézek mennyi az annyi, de nem esem kétségbe, csak azért mert nem tudok valamit megrendelni teszem azt az Usából. Sőt, a nepperek áldozatának sem érzem magam.
Egyszer vásároltam meg valamit itt a fórumon a hírdetésben megosztott fotók alapján, külső segítség bevonásával előre fizettem, és a portéka sajnos nem teljesen fedte a hírdetésben feltűntetetteket, ill. a fotókon látható állapotot. Na akkor viszont becsapva éreztem magam, első és utolsó eset volt, hogy nem személyesen vettem valamit.
Webárúházakból rendszeresen szoktam rendelni, és igen utánvéttel. Semmi hátrányát nem érzem.
Wiszont amennyi negatív tapasztalatot hallok, olvasok, külfőldi oldalakról, vagy magánszemélyektől történt vásárlásokkal kapcsolatban, ez méginkább elrettent, mintsem bátorítana.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

-KP- írta:
2023.01.12., csüt. 11:25
és visszajött a válasz, hogy "nem beszélek angolul", "nem merek kintről várásolni" stb. Úgyhogy inkább elengedtem a témát.
Számomra meglepően sokszor futok bele ilyesmibe más fórumokon is. Sok embernek nincs is bankkártyája, vagy nem meri/tudja regisztrálni mondjuk a paypal-nál. Sőt, van aki csak utánvéttel tud vásárolni Magyarországról is. Nem beszélve a nyelvtudás hiányáról, ami mindjárt félelemmel is párosul, pedig elég jól működik ilyesmire akár a translate is.
Az ilyen embereknek nem marad más választásuk, mint az ilyen magyar eladók. Legfeljebb sokan nem fogják fel, hogy ezzel nem csak többet fizetnek valamiért, a vásárlási kockázat sem lesz kisebb, mint pl. egy ebay-ügyletnél.

Annyit viszont megtehetnének nyelvtudás nélkül is, hogy legalább a külföldi oldalakon (vagy itt, a hifipiacon stb.) szétnézzenek. A hifishark oldalán vannak keleti oldalakról is linkek (én már 2 cuccost is vettem egy román weboldalról, amiket ott találtam), de az ebay-t lehetne használni információgyűjtésre is. A márkanevekre, típusokra meg minden nyelven ugyanúgy kell keresni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

-KP- írta:
2023.01.12., csüt. 11:06
Csakhogy a hirdetések alatti kommentelést meg szintén nem engedi a fórum. Egyből törlik vagy átmozgatják valamelyik általános topikba.
Úgy értettem, hogy az upvote mellé lehet írni megjegyzést, nem hozzászólást a topicba.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: -KP- »

mishow írta:
2023.01.11., szer. 11:34

4. Folyamatos üzletelés ("nepperkedés"): ez ugye már bújtatott kereskedelem, azt itt lécci tényleg NE! Nem azért, mintha nem lenne munka, meg nem a saját pénzét tenné bele az illető, de egyrészt a fórum nem erre van (lásd fenti 3. pont), másrészt akkor tessék magunkat dedikáltan kereskedőnek nevezni, és tessék utána adózni!

Ezek a dolgok mind olyanok, amik felfelé hajthatják az árakat. Persze hogy milyen mértékben, az már más kérdés, de ez az, amit a piac el szokott dönteni: ha valaki túlságosan "éhes", úgysem megy el az áruja annyiért.
Van pár nyilvánvaló nepper a fórumon. Már párszor gondolkodtam rajta, hogy jelentek egyet-egyet. De mindig meggondolom magam. Elméletem szerint áron alul árult termékeket adnak, a piaci ár környékén. Például egy időben havonta volt nála Anthem 710-es avr eladó. Gondolom Nyugat-Európából vagy Angliából vette őket, és itt adta el a magyar piaci átlagáron. Ami jóval magasabb volt. Pl. rendszeres volt, még Brexit előtt, hogy az angol av fórumon láttam 710-es anthemet eladót, 100 ezerrel kevesebbért kb. Persze lehet véletlen egybeesés is, hogy utána pár nappal tűntek fel itt. De csomószor volt olyan, hogy valaki keresett valamit, belinkeltem neki egy külföldi fórumot,vagy ebay-en árult árut, és visszajött a válasz, hogy "nem beszélek angolul", "nem merek kintről várásolni" stb. Úgyhogy inkább elengedtem a témát.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ZolaBA írta:
2023.01.12., csüt. 06:58
Sajnos a negatív diszkrimináció nem működik -bármennyire is lenne rá igény- mert mindenkinek jogai meg haverjai vannak.

Ezért szeretném javasolni a hirdetések pozitív megkülönböztetését.... ha látsz egy jó terméket, jó áron jó, pláne jó eladótól akkor nyomjál rá upvote-ot, netán kommenteld is, hogy miért nyomtad ;)
Csakhogy a hirdetések alatti kommentelést meg szintén nem engedi a fórum. Egyből törlik vagy átmozgatják valamelyik általános topikba.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

robi20064 írta:
2023.01.11., szer. 22:36

Ertem. Most mar csak azokkal van problemad akik valamit dragabban arulnak mint szerinted kellene. Ja, nem is veluk hanem az araikkal. Azt hiszem egy hosszu es szomoru idoszak ele nezel.
A lényege, a jófgás irreálisan magas árai 1-2 hónap alatt ide is begyűrűznek és nem csak az itteni nepperek hirdetéseiben.
2-3 éve jófgás árai voltak itt is nem egyszer megemlítve, mint elrettentő példa, aztán valahogy utolértük az árait. :smile30:

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Sajnos a negatív diszkrimináció nem működik -bármennyire is lenne rá igény- mert mindenkinek jogai meg haverjai vannak.

Ezért szeretném javasolni a hirdetések pozitív megkülönböztetését.... ha látsz egy jó terméket, jó áron jó, pláne jó eladótól akkor nyomjál rá upvote-ot, netán kommenteld is, hogy miért nyomtad ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

robi20064 írta:
2023.01.11., szer. 20:29
kargidje írta:
2023.01.11., szer. 20:07
robi20064 írta:
2023.01.11., szer. 17:35


Es beraksz negybol harom lofogasos linket. Eddig sem volt egy kifejezetten elmenydus tema ez, de most mar csak hatarozottan fingfureszeles megy egy ideje. Sem az inflacio, nemzetkozi trendek, beszerzesi problemak sem a nepperek nem fognak valtozni egyhamar. Persze lehet rola naponta hangosan merengeni csak pont semmi ertelme.
1-2hónap és itt is ez lesz szokás szerint! Amúgy avx-en is emelik az ősrégi sz@rok árát, lehet neked nem tűnt fel. gondolkodik.gif
Nem, es nem is fog mert abszolult hidegen hagynak. Ha valami erdekel akkor annak meg tudom nezni az itthoni uj arat, kinti uj arat (tobb helyen is, EU/US, felteve hogy meg forgalmazzak), itthoni hasznalt arat, kinti hasznalt arat. Ezek ismereteben mar nem "atomsebeszet" megitelni hogy ki es milyen indittatasbol arulja. Abba mar bele sem megyek hogy ugyan ugy kb tiz perc es kiderul az illetorol a forumos bejegyzesei alapjan hogy mennyire nepper valaki. Utana meg mindig eldonthetem hogy ez engem az adott esetben zavar e vagy sem. Szerintem engedd el, nincs ebben tobb.
Gyengébbek kedvéért nem a nepperkedésre írtam, hanem az árakra. ;)

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

robi20064 írta:
2023.01.11., szer. 17:35
kargidje írta:
2023.01.11., szer. 17:23
Es beraksz negybol harom lofogasos linket. Eddig sem volt egy kifejezetten elmenydus tema ez, de most mar csak hatarozottan fingfureszeles megy egy ideje. Sem az inflacio, nemzetkozi trendek, beszerzesi problemak sem a nepperek nem fognak valtozni egyhamar. Persze lehet rola naponta hangosan merengeni csak pont semmi ertelme.
1-2hónap és itt is ez lesz szokás szerint! Amúgy avx-en is emelik az ősrégi sz@rok árát, lehet neked nem tűnt fel. gondolkodik.gif

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

"És ami még tovább árnyalja a képet: olyan is van, amikor a termék ára lefelé megy. Nem arra gondolok, ha hibás vagy lelakott a cucc, hanem amikor az idő lép túl rajta. Ezt látjuk a cd, dvd lejátszók, házimozik, korai dacok esetén."

Hát az utóbbi ~1 évben ezeknek az árát is emelgetik bicskanyitogató módon!
https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Deno ... 495671.htm
https://www.jofogas.hu/csongrad/Denon_D ... 176395.htm

https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Deno ... 823701.htm

és uez régebben itt:
viewtopic.php?t=98939

De lehetne még sorolni bőven cd játszók, minihifik, belépő kategóriás minidisc/dat/kazettás magnók....stb.!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: mishow »

Sokan sokféle oldalról közelítettétek meg a kérdést, és ehhez többen hozzátettétek az indulati, érzelmi oldalt, így aztán megint az lett, hogy keletkezett egy vita, amiben valójában egy kicsit mindenkinek igaza van, de a dolgok végül több ponton mégis összemosódtak.
Az árképzés a közgazdaság tudományán belül is önálló és meglehetősen bonyolult szakma. Szerencsére láthatóan ebben az országban ehhez IS mindenki ért ;)

Én nem ... úgyhogy csak pár gondolat részemről, amivel persze lehet vitatkozni:
1. Árfolyam és infláció: az OK, hogy ha egy adott termék már bekerült az országba, az egy adott árfolyamon került forgalomba, tehát egy adott időszakban X Ft volt az ára; csakhogy ha azt a terméket ma kellene megvenni, akkor annak a vételára (pótlási értéke) már nem annyi lenne, mint az eredeti időszakban, hanem ami a mostani piaci körülmények közt érvényes -> ezért lehet jogos, hogy az infláció ugyanannak a terméknek, vagy ha az már nem kapható, akkor a kategórájában ugyanannak megfelelő helyettesítő terméknek az aktuális áremelkedése a hsználtpiaci árakban is megjelenjen;
2. Gyűjtői érték / hype: a mi hobbinkban gyakori, hogy egy készülék divatos, felkapott, népszerű lesz, de a gyártó megszünteti a terméket; ilyenkor már csak azok forognak, amik egyszer bekerültek a piacra -> itt a kulcsszó a hiány, ebben az esetben a kereslet fogja felhajtani az árat; erre jó példa a Chromecast Audio, aminél én magam akadtam ki, amikor az első darab bekerült ide az AVX-re 40-ért (írtam is ugyanebbe a topicba, páran emlékezhetnek rá), ma meg már simán azt mondom, 30-35 alatt én sem adnám oda az enyémet;
3. Nyerészkedés: ez az, amit itt a legkevésbé tolerálunk, és ennek nem piaci, hanem etikai oka van; ezt a fórumot azért látogatjuk, hogy legyen egy hely, ahol mi hifi dinoszauruszok jelen tudunk lenni, és ha tudjuk, támogassuk egymást; bevallom, én magam is gyakran adok árkedvezményt olyan fórumtársnak, aki régóta jelen van itt, ismerem, és tudom hogy aktív tagja a közösségnek; és igen, volt olyan, hogy valakinek adtam kedvezményt, utána láttam, eladja több pénzért; régen előfordult, hogy adtam ajándékba valamit, és abból is pénzes áru lett - ezt meg is szüntettem azóta (persze volt olyan is, hogy a megajándékozott előtte rám írt, hogy a tőlem kapott holmit elcserélné vagy továbbadná, mert valamilyen fejlesztéshez kellene az ára - az teljesen más, én magam mondtam, hogy csinálja nyugodtan);
4. Folyamatos üzletelés ("nepperkedés"): ez ugye már bújtatott kereskedelem, azt itt lécci tényleg NE! Nem azért, mintha nem lenne munka, meg nem a saját pénzét tenné bele az illető, de egyrészt a fórum nem erre van (lásd fenti 3. pont), másrészt akkor tessék magunkat dedikáltan kereskedőnek nevezni, és tessék utána adózni!

Ezek a dolgok mind olyanok, amik felfelé hajthatják az árakat. Persze hogy milyen mértékben, az már más kérdés, de ez az, amit a piac el szokott dönteni: ha valaki túlságosan "éhes", úgysem megy el az áruja annyiért.

És ami még tovább árnyalja a képet: olyan is van, amikor a termék ára lefelé megy. Nem arra gondolok, ha hibás vagy lelakott a cucc, hanem amikor az idő lép túl rajta. Ezt látjuk a cd, dvd lejátszók, házimozik, korai dacok esetén. Erről hosszú polémia ment/megy a cd topicban, ide nem idézném.

Szóval nehéz kérdés ez, és nekem se minden jutott eszembe biztosan, ezek csak az első gondolataim ("tudományos" értelemben közgazdaságilag nem is feltétlenül szakszerűek) - tehát mindenki szabja meg az árait a lelkiismerete szerint, a tiltott kereskedelmet tessék jelezni a moderátoroknak, vagy itt ebben a topicban, többit pedig bízzuk rá a piacra! ;)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

wittao írta:
2023.01.10., kedd 17:13
De az nagyon nagyon rossz beidegződés, hogy megnézzük az AVX-en mennyi volt 3 éve, és most akkor annak a minusz 20%-áért kellene eladni, mert ugye még amortizálódott is.
Itt a nagy viták közepette nem nagyon került elő az, hogy az az 1millió Ft akár csak 3 évvel ezelőtt nem ugyanazt jelentette, mint ma. Függetlenül mindenféle hifis amortizációktól, az új termékeknél egyre inkább növekvő áremelésektől, és a használt autóknál ezernyi okból bekövetkező árrobbanástól.

Kicsit parttalannak érzem ezt az egész vitát. Ha valaki túl magas áron tesz fel valamit (tekintsünk el attól, hogy kik szerint magas az ár), legfeljebb upolgatja hónapokig. Ha nem megy el, akkor megmarad, vagy leszállíthatja az árat. Vagyis a piac döntött.
Az ide tévedő tudatlanok belefuthatnak mindenféle átverésbe, de az internet többek között éppen arról híres, hogy könnyű utánajárni dolgoknak, áruknak, áraknak. Aki ezt nem teszi meg - a seregben erre azt mondtuk: aki kopasz, haljon meg. :rolleyes: :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: wittao »

Előkerült egy Aldi-s blokk a karácsonyi nagytakarításban (most azt nem részletezném, hogy az elmúlt 3 év karácsonyi nagytakarításában mit rontottunk el, hogy nem került elő :) ) , 2018.04.28 és ugyanúgy eltettük a most karácsony előtti bevásárlások blokkjait. Nem vagyunk ezek a nagy költségirkálók, csak egyben van, majd egyszerre vágjuk ki a kukába.

Na de...

Egy 100g-os TEA vaj : 199 Ft volt, ma: 419 Ft
350g zsúrvekni: 159 Ft , ma 650 Ft

Amikor az ember egy használt terméket elad, akkor nem csak azt kell számításba vennie mennyibe került, hanem van egy reálértéke is a termékeknek. Ezt még megbolondíthatja a gyűjtői szenvedély árfelhajtó hatása ritkább, alacsonyabb darabszámú termékek esetén. De az nagyon nagyon rossz beidegződés, hogy megnézzük az AVX-en mennyi volt 3 éve, és most akkor annak a minusz 20%-áért kellene eladni, mert ugye még amortizálódott is.
Ezen felül figyelembe kell venni azt is, hogy van olyan eladó, aki 50% bukónál sem húzza meg a szemöldökét, más pedig 10%-nál is agyhúgykövet kap, tehát az azonos korú, újkorában 1.000.000 Ft-ba kerülő terméket 1 év múva az egyik eladó 500.000 Ft-ig húzza le csak vigyék már el, a felesége minden nap megkérdezi meddig lesz az előszobába kitéve, míg a másik 699.000 Ft-ért UP-olja hónapokig. Nem vagyunk egyformák.
És akkor jön az az áldásos pillanat, amikor egy gyártó bejelenti az új árait, adott évben másodjára korrigál a januárban 10%-os áremeléssel (1.1x) megemelt árakat augusztusban 15%-kal tovább húzza (1.1 x 1.15 = 1.265x), tehát 7 hónap leforgása alatt az 1.000.000 Ft-ba kerülő termék 1.265.000 Ft-ba kerül újonnan. És akkor a termék nem változott semmit, de az eladónak belinkelik a 3 éves hirdetésben lezárt utolsó árat (feltételezve, hogy még ott is leengedett további összegeket a megegyezés során), hogy 500.000-ért is elment korábban.
Valójában itt nem a helytelen eladói, hanem a piactorzító vevői hozzáállással van gond. Az eladó a magasabb árral nem feltétlenül nyerészkedni akar, hanem a romló fizetőeszközén elbukott értéket szeretné szinten tartani.

Sajnos idehaza ez egy rossz tendencia, hogy sokaknál egyre kevesebb pénzmagból "kell" egyre drágább termékeket megvásárolni. Ez pedig akarva-akaratlanul is feszültséghez vezet, vagy ellehetetleníti a kereskedelmet.

Mindezeken túl az sem mindegy, hogy milyen ársávban van a termék. Kellemetlen helyzet, de ezek a rossz gazdasági időszakok az alacsony árú termékeknél fejtik ki leginkább a negatív hatásukat, hiszen az alacsonyabb árbevétellel rendelkezők általános 10%-os bevételnövekedés esetén gyakorlatilag alig keresnek többet (300.000 Ft nettónál ez 30.000 Ft), míg a magasabb keresettel rendelkezőknél (1.000.000 Ft nettónál 100.000 Ft). Ez általában meg is látszik, hogy a legnagyobb árháború az 1.000.000 Ft alatti termékek esetén van, és ahogy lejjebb megyünk még durvább.
Emlékszem, hogy RIF csöves dac-ot szerettem volna venni és sehol nem lehetett kapni, majd meghirdették és az orrom előtt vitték el pár éve (2-3) 55.000 Ft-ért. Legutóbb használtan 120.000 Ft-ért láttam, és aki megvette örült nagyon, mert az új ára 150.000 Ft + ÁFA körül mozog...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Alex_Aston írta:
2023.01.09., hétf. 23:54
Nagyrészt egyetértek. Vicc, ami itt az avx-en megy. Egyszer valami elkelt x forintért, akkor onnantól az a referencia egyesek szerint,és utána kötelező annyiért adni, függetlenül miért annyiért ment el. Vazze írta korábban, hogy szerinte hülyeség a használt árakat eur árfolyamhoz rögzíteni. Ezzel nincs baj,ezzel még talán én is egyetértek, de az eur/usd árfolyam csak a dolgok egy része. Önmagában gyengült a forint és kilőtt az eur/usd árfolyam,de emellett sokszorosába kerül a szállítás, az alapanyagárak az egekben, ráadásul mindenből hiány van világszerte, a gyártók is többször árakat emeltek és nem keveset, akkora árnövekedés ment végig a hifis/házimozis termékeknél, amitől véleményem szerint már NEM lehet elvonatkoztatni. Pl. 3éve vettem egy 5 csatornás végfokot. Ha most piacra dobnám holt sicher, hogy nem tenném fel annyiért, mint amennyiért vettem. Nem azért mert nyerészkedni akarok. Egyszerűen annyival drágább lett minden, hogy teljesen irreális árnak tartanám annyiért eladni a jelenlegi viszonyok között, és őszintén szólva ha 50-100 ezerrel többért adom sem mennék sokra vele.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2023.01.09., hétf. 23:54
zoli73 írta:
2023.01.09., hétf. 21:28

Viszont amikor ugyanazt azt a 1,5 éve X arú készüléket, ma 2X-ért, de legalabb +80%-os áron kínálják eladásra, akkor ott kicsit kilóg a lóláb.
Ott már bizony jogosan érheti kritika az árképzést. Ilyen szintű áremelkedés semilyen területen nem tapasztalható, ezt semmi sem indokolja, és ez az a szegmesns, ami itt egyre többeknek csípi a szemét.
Tőled is kérdem. A 2 évvel ezelőtti ár reális volt, vagy csak annyiért adták el? Ha jól láttam, elég engedékeny volt az eladó. Ki tudja, milyen okból.
Ha ő akkor nem ennyiért adja el, akkor most senki sem hőbörögne? Akkor az lenne a referencia pont?

A saját példámat tudom felhozni, amikor nem is olyan rég az Orkanokat árultam 800e Ft-ért, szerintem reális áron.
Kaptam többször is telefonon bemondva 650-700e Ft-os ajánlatokat, mindezt látatlanban úgy, hogy a fáradságot sem vette az illető, hogy megnézze, tényleg makulátlan e (az volt), vagy meghallgassa, ha nem ismeri.
Látható a hirdetésemnél, hogy nem kezdtem el hetente csökkenteni az árát 10-20-30e Ft-al. Tudtam, hogy bő 500e Ft, amennyivel nálam olcsóbb, mint az új (akkor 1.300.000.-Ft volt), megéri bőven egy újszerű bejáratott dobozért. És jött is valaki, 200km-ről autózva, meghallgatni. Tetszett neki, de mondta, hogy elmegy még pár helyre, hasonló áron dobozokat meghallgatni (Magnat, illetve új, akciós Monitor Audio Silver 500, Chromium új széria, stb.).
Majd pár nap múlva jött (megint autózott ennyit) és elvitte. Mert ő is hallotta, hogy amit boltban 800e Ft körül kapott akkor, az messze nem ez a színvonal. Írt is 2 hét múlva, hogy nagyon köszi, nagyon jó a doboz, stb.

Na most, ha csökkentettem volna én is hetente az árát, majd elviszik 650-ért, akkor most, hogy 2 hónappal (és NEM 2 ÉVVEL) később az Orkan jelenleg már 1.500.000.-Ft, és ha valaki 900-950-ért árulná, mi lenne itt? Ugyanúgy népharag, nem? Mert biztos nyerészkedni akár, stb. Pedig csak 650e volt szerintem a kevés. És most, hogy már ennyi egy új példány ára, miért kéne használtan máshogy arányulni az értékéhez? Ezt a hangot, ennyiért kapod meg. Pont.

Én így gondolom legalább is. Persze lehet rosszul.

És lehet így volt ez a konkrét Utopia esetében is, hogy anno az eladó rá volt esetleg szorulva, ezért engedett az árából, pedig sokkal többet ért akkor is. Miért ne lehetne így? Most meg látható, mennyiért lehet egy ilyen dobozt megvenni. 3000 euró, és menni kell érte jó messzire, és vagy azt kapod, vagy nem, ha még esetleg elküldik postával.
Emez meg itt van, meg lehet nézni, szagolni, hallgatni. És valószínű alku képes az ár. Mert biztos vagyok benne, hogy egyébként, ha 1.3 millió helyett 1 millió lenne a kikiáltási ára, abból is valaki alkudni akarna. Mert azt kell ugye. Meg akkor is, ha egyébként reális az ár. Talán ezért is kezdte magasabbról az eladó. Aki tudja, milyen az az Utopia, elmegy, meghallgatja, megvizsgálja, és tesz egy ajánlatot. Biztos vagyok benne, hogy még tudnak majd egyezni.
De csak úgy, egy régi, ki tudja mennyire "reális" ár alapján példálózni a manapság jól látható inflációs helyzet és nemzetközileg is látható árak mellett, szerintem felesleges.

Kicsit hosszú lett, de remélem érthető, mire akarok kilyukadni.
Igen érthető volt, de amit én írtam az ezek szerint neked nem, de ez valahogy már meg sem lep. Szerintem ugorjunk.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2023.01.09., hétf. 21:28

Viszont amikor ugyanazt azt a 1,5 éve X arú készüléket, ma 2X-ért, de legalabb +80%-os áron kínálják eladásra, akkor ott kicsit kilóg a lóláb.
Ott már bizony jogosan érheti kritika az árképzést. Ilyen szintű áremelkedés semilyen területen nem tapasztalható, ezt semmi sem indokolja, és ez az a szegmesns, ami itt egyre többeknek csípi a szemét.
Tőled is kérdem. A 2 évvel ezelőtti ár reális volt, vagy csak annyiért adták el? Ha jól láttam, elég engedékeny volt az eladó. Ki tudja, milyen okból.
Ha ő akkor nem ennyiért adja el, akkor most senki sem hőbörögne? Akkor az lenne a referencia pont?

A saját példámat tudom felhozni, amikor nem is olyan rég az Orkanokat árultam 800e Ft-ért, szerintem reális áron.
Kaptam többször is telefonon bemondva 650-700e Ft-os ajánlatokat, mindezt látatlanban úgy, hogy a fáradságot sem vette az illető, hogy megnézze, tényleg makulátlan e (az volt), vagy meghallgassa, ha nem ismeri.
Látható a hirdetésemnél, hogy nem kezdtem el hetente csökkenteni az árát 10-20-30e Ft-al. Tudtam, hogy bő 500e Ft, amennyivel nálam olcsóbb, mint az új (akkor 1.300.000.-Ft volt), megéri bőven egy újszerű bejáratott dobozért. És jött is valaki, 200km-ről autózva, meghallgatni. Tetszett neki, de mondta, hogy elmegy még pár helyre, hasonló áron dobozokat meghallgatni (Magnat, illetve új, akciós Monitor Audio Silver 500, Chromium új széria, stb.).
Majd pár nap múlva jött (megint autózott ennyit) és elvitte. Mert ő is hallotta, hogy amit boltban 800e Ft körül kapott akkor, az messze nem ez a színvonal. Írt is 2 hét múlva, hogy nagyon köszi, nagyon jó a doboz, stb.

Na most, ha csökkentettem volna én is hetente az árát, majd elviszik 650-ért, akkor most, hogy 2 hónappal (és NEM 2 ÉVVEL) később az Orkan jelenleg már 1.500.000.-Ft, és ha valaki 900-950-ért árulná, mi lenne itt? Ugyanúgy népharag, nem? Mert biztos nyerészkedni akár, stb. Pedig csak 650e volt szerintem a kevés. És most, hogy már ennyi egy új példány ára, miért kéne használtan máshogy arányulni az értékéhez? Ezt a hangot, ennyiért kapod meg. Pont.

Én így gondolom legalább is. Persze lehet rosszul.

És lehet így volt ez a konkrét Utopia esetében is, hogy anno az eladó rá volt esetleg szorulva, ezért engedett az árából, pedig sokkal többet ért akkor is. Miért ne lehetne így? Most meg látható, mennyiért lehet egy ilyen dobozt megvenni. 3000 euró, és menni kell érte jó messzire, és vagy azt kapod, vagy nem, ha még esetleg elküldik postával.
Emez meg itt van, meg lehet nézni, szagolni, hallgatni. És valószínű alku képes az ár. Mert biztos vagyok benne, hogy egyébként, ha 1.3 millió helyett 1 millió lenne a kikiáltási ára, abból is valaki alkudni akarna. Mert azt kell ugye. Meg akkor is, ha egyébként reális az ár. Talán ezért is kezdte magasabbról az eladó. Aki tudja, milyen az az Utopia, elmegy, meghallgatja, megvizsgálja, és tesz egy ajánlatot. Biztos vagyok benne, hogy még tudnak majd egyezni.
De csak úgy, egy régi, ki tudja mennyire "reális" ár alapján példálózni a manapság jól látható inflációs helyzet és nemzetközileg is látható árak mellett, szerintem felesleges.

Kicsit hosszú lett, de remélem érthető, mire akarok kilyukadni.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Viszont egy 15-20éves autóhoz simán kapsz !!!boltban új!!! alkatrészt, akár raktárról is, míg egy ilyen korú hifi terméknél ez már igen csak kérdéses.
Szóval ilyen szempontból az autós hasonlat sem az igazi.

Amúgy meg ja.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2023.01.09., hétf. 19:39
Lacika70 írta:
2023.01.09., hétf. 18:25

Pontosan, itt pár embernek nagyon nem stimmel az érték rendje! Az ő gondolat menetük szerint akkor pár példa :D Vettem másfél éve egy 65"-os Oled tévét 600K-ért, akkor ezek szerint most eltudnám adni 1millió felett??? Vagy 2 éve vettem az autómat 7millért akkor az is 12 felett el lehet adni ugye??? Persze, ezeket csak az hiszi el aki eddig barlangban élt maximum :fekverohog:
HASZNÁLT termékek árairól beszélünk.

Tehát, hogyha valami mondjuk 2 éve újonnan 4 millió volt, és akkor egy annak megfelelő modell igencsak használt áron 1 millió, akkor manapság, mikor egy új 6 millió már, akkor a használt biza simán lehet 1,5 millió. Azaz követi arányaiban az új árakat a használt, mint mindig.
Ez van, ilyen világot élünk. Aki ezt nem látja, az él szerintem álomvilágban.
Pedig pontosan az arányok meghatározásával van a baj.
Nezzük csak, ha egy készüléket 1,5 évvel ez előtt X összegért vásároltak használtan, majd ma X+ 20-25% kinálják többért, az bár sokunknak nem tetszik, de mivel az élet minden más területén ezt tapasztaljuk, így el kell fogadnuk.
Viszont amikor ugyanazt azt a 1,5 éve X arú készüléket, ma 2X-ért, de legalabb +80%-os áron kínálják eladásra, akkor ott kicsit kilóg a lóláb.
Ott már bizony jogosan érheti kritika az árképzést. Ilyen szintű áremelkedés semilyen területen nem tapasztalható, ezt semmi sem indokolja, és ez az a szegmesns, ami itt egyre többeknek csípi a szemét.
Személy szerint én azzal sem értek egyet, hogy mert az új hifi termékek megdrágultak, akkor a használt hifinek is ugyan olyan arányban drágulni kell.
Miért is?
Mi a magyarázat az új hifi termékek árának emelkedésére?
A megemelkedett alapanyag és energia árak, bérköltségek, szállítási díjak.
Ezek a tételek a használt hifi készülékek árában nem merülnek fel. Ami ott egyedüli álfelhajtó tényező, hogy egyre kevesebben tudják migfizetni az új hifi termékeket, ezért megnő a kereslet a használt iránt. Viszont egy használt készüléknél fel kell merüljön kompenzáló tényezőnek az amortizáció, hiányzó alkatrész, és szervízháttér.
Az autós hasonlat ebből a tekintetből valamilyen szinten megállja a helyét.
Abból a tekintetből viszont nem, hogy mi a célterület. Autóra szinte mindenkinek szüksége van, sokaknak alapvető szükséglet, munkaeszköz.
Ellentétben a hifi az "csak" egy hobbi, ami a legtöbb ember szemében luxus, szüksegtelen kiadás.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Lacika70 írta:
2023.01.09., hétf. 18:25

Pontosan, itt pár embernek nagyon nem stimmel az érték rendje! Az ő gondolat menetük szerint akkor pár példa :D Vettem másfél éve egy 65"-os Oled tévét 600K-ért, akkor ezek szerint most eltudnám adni 1millió felett??? Vagy 2 éve vettem az autómat 7millért akkor az is 12 felett el lehet adni ugye??? Persze, ezeket csak az hiszi el aki eddig barlangban élt maximum :fekverohog:
HASZNÁLT termékek árairól beszélünk.

Tehát, hogyha valami mondjuk 2 éve újonnan 4 millió volt, és akkor egy annak megfelelő modell igencsak használt áron 1 millió, akkor manapság, mikor egy új 6 millió már, akkor a használt biza simán lehet 1,5 millió. Azaz követi arányaiban az új árakat a használt, mint mindig.
Ez van, ilyen világot élünk. Aki ezt nem látja, az él szerintem álomvilágban.
Csak a Marantz! :-D

Lacika70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.02.10., szer. 11:22
Értékelés: 22

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Lacika70 »

kargidje írta:
2023.01.08., vas. 17:01
Alex_Aston írta:
2023.01.08., vas. 14:28
Lacika70 írta:
2023.01.08., vas. 12:42
Ezek viewtopic.php?t=158172 a dobozok, amit árulsz? Csak azért, mert itt jó páran "megkaptuk" azt, hogy ez az oldal azért jött létre anno, hogy az itteni emberek egymás között,korrekt módon adják vegyék a dolgaikat, és nem nyerészkedés célzattal :rolleyes:
Közel 2 éve volt az eset, amit írsz.
2 éve mi, mennyibe került? Kb. a felébe a maiaknak, de legalább 50% sok minden.
Így nézve csak sima infláció követés.

Amúgy meg, ha olcsón árulná, abból is még alkudni akarna mindenki, előre, látatlanban. Ez most egy jó kiindulási alap, akit érdekel. Ebből tessék alkudni :D
Igen, majd biztosan enged 3-400e Ft-ot.
Azt is elfelejtik sokan, ezek itt HASZNÁLT termékek - mint ez a Focal Utopia, ami kb.20-25éves - 80-90%-ban se gari, se semmi nincs hozzájuk és erre ti erőltetitek az új, bolti termékek árának drágulását az utóbbi 1,5-2évben. Mondjuk ez is irreális, mert ilyen mértékű 50-60-70%-os drágulás NINCS! Azaz most a hifi középkategória alját 500-600-700e Ft-ért kapod meg, ami egyszerűen nevetséges.
Mondjuk az itthoni helyzet meg még rosszabb, mint az EU többi országában, köszönhetjük az ország hozzá nem értő, a lakosságot teljes egészében kizsákmányoló vezetésének. :smile30: :smile51:
Pontosan, itt pár embernek nagyon nem stimmel az érték rendje! Az ő gondolat menetük szerint akkor pár példa :D Vettem másfél éve egy 65"-os Oled tévét 600K-ért, akkor ezek szerint most eltudnám adni 1millió felett??? Vagy 2 éve vettem az autómat 7millért akkor az is 12 felett el lehet adni ugye??? Persze, ezeket csak az hiszi el aki eddig barlangban élt maximum :fekverohog:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!

Mivel mostanában nagyon elharapózott az ártrollkodás és az árak körüli polémia a hirdetési fórumokban, ezért a többi moderátortársammal úgy döntöttünk, hogy a hirdetési árra vonatkozó, a hirdetési topikban tett kommentárokat, amit a szabályzat már régóta tilt, ezentúl szigorúan szankcionálni fogjuk.

Csak emlékeztetőül, a fórumszabályzat adásvételi alfórumainak hirdetési témáiban érvényes idevonatkozó részei:
6.8.6. Az eladási ár meghatározása kizárólag a Téma nyitójának a hatásköre. Az ár kritizálása szigorúan tilos.
6.8.7. Amennyiben valaki mégis ellenállhatatlan kényszert érez az ár megkifogásolására, véleményezésére, akkor azt ne a Témában tegye meg, hanem küldjön egy Privát üzenetet a Téma nyitójának. Erről tilos a Témában szót ejteni.
A fenti szabályok megsértését ezentúl első alkalommal a hozzászólás eltávolításán túlmenően a hozzászóló hozzászólási lehetőségének azonnali 1 hétre történő megvonásával szankcionáljuk. Aki ismételten megsérti a fenti szabályokat, azt végleg kitiltjuk a fórumról.

Az eladási árak kritizálását, azokról alkotott vélemények megjelenítését, ezek körüli vitákat a jelen topikban továbbra is lehetővé tesszük, ezeknek itt a helyük, és nem a hirdetési fórumban.

Valalamint:
6.8.8. Amennyiben a Téma nyitója nyilvánvaló haszonszerzés céljával kíván hirdetni, vagy a törvényekbe, jó erkölcsbe ütköző terméket kíván értékesíteni, akkor kérjük, hogy azt haladéktalanul jelezzék a Moderátoroknak a „Jelent” gomb alkalmazásával.
6.8.9. Amennyiben alaposan valószínűsíthető, hogy bűncselekmény vagy átverés van készülőben, akkor kérjük annak haladéktalan jelzését a Moderátorok számára a „Jelent” gomb alkalmazásával.
Itt jegyezném meg, hogy a jelen inflációs környezetben, illetve az új és használt HiFi-cikkek piacán jól érzékelhető jelentős árnövekedés miatt a hónapokkal/évekkel ezelőtt vásárolt néhány saját tulajdonú termék vásárlási ár fölötti áron való hirdetését nem tartjuk “nyilvánvaló haszonszerzés” célúnak, amennyiben ez nem rendszeres ill. láthatóan nem kereskedelmi jellegű.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”