Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tudjátok az úgy van, hogy ha egy téma különösen érdekli a közvéleményt, akkor arról sok szó esik, és az sokszor visszatérő téma.
Azt nem is értem, hogy ha az adott téma valakit nem érdekel, akkor miért kell rögtön gumicsontot kiálltva, megpróbálni belefolytani a szót a többiekbe?
Ha nem érdekli a téma, akkor lapozzon tovább, vagy ne olvassa az adott topikot. Ez okból kifolyólag én jónéhány topikot elkerülök.
Ezt nagyjából bármelyik topikkal meg lehetne csinálni, mert nincs új a nap alatt, már minden téma ki lett sokszor beszélve, minden újra és újra visszatér. Nekem személy szerint ezzel a tendenciával nincs semmi bajom.
Hogy a konkrét készülékről is szóljak. Az rendben van, hogy minden drágul, akkor miért pont a használt hifi ne drágulna, de ha a kezdő ár nem volt vonzó senkinek, akkor a lépésenkénti emelés ugyan miért volna az?
Emlékeim szerint, ez az árazási elképzelés, eddig még nem nagyon jött be senkinek.
Azt meg nem lehet piaci folyamatokkal, számokkal legitimizálni, ha valaki az itt megvásárolt készüléket, néhány nappal, vagy néhány héttel 1-2 hónappal később, már 10-20%-al megemelt áron kínálja újra.
Több ilyenre láttam már példát sajnos, sőt az egyiket, amiben némileg érintett voltam, jelentettem is, de nem érte el az ingerküszöböt.
Valamennyire azok védelmében, akik itt "rendszeresen panaszkodnak", és belinkelnek 1-1 hírdetést, szerintem Ők pont erre a "gumicsontra" érzékenyek, más meg más témára. Szerintem ezzel sincs semmi baj, simán elfér itt, és korántsem notóriusan teszik. Van ennél sokkal irritálóbb téma is, ami ugyanígy előjön időről-időre.
Köszönöm a figyelmet!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 241

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Én felvetnék még egy aspektust. Előre jelzem utálok alkudozni (alkudni). Akár vevőként, akár eladóként. (Ez a második nagyon ritkán fordult elő.) Volt olyan, hogy meghirdettem (nem itt) valamit fix. áron. Telefon ... Nem-e lehetne-e ennyiért. (mondjuk 100.000-ért hirdettem.). Szóval most jön és ad 90.000 -t. Mondom ok, akkor 110.000 Ft. De hát így megy úgy ... Ok mondom akkor 120.000 ... nem minden áron eladó ...
Szóval ebben az áremelésben az is benne lehet, hogy az embereknek tele van a t...k azzal, hogy mindenki alkudozik, és színes üveggyöngyökért akar megvenni bármit is.
Nekem pont ezért volt az a kevés eladás amit végrehajtottam - nagy részét kényszerből - egy vesszőfutás, mert ez a vevői viselkedés az idegeimre ment. Arról nem is beszélve (ilyen is volt), hogy valaki mondta, hogy ekkor meg ekkor nyélbe ütjük az üzletet, és nem jött, nem jelentkezett azóta se hallottam róla. (Mondjuk így sokkal jobb.) Voltam így (ritkán) eladóként is, (és többször) vevőként is.
Nem tudom, hogy ez máshol hogy van, de tartok tőle hogy ez is egy - divatos szóval élve - hungarikum.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: wittao »

Bevallom én is csak pislogok, hogy egyesek miként tudnak gondolkodni... A fizetőeszközünk sem reálértéken, sem nemzetközi devizapiacon nézve nem a legerősebb valuták közül kerül ki. 2 számjegyű infláció volt majd másfél évig, és abban sem vagyok biztos, hogy nincsenek olyan rejtett tartalékok a KSH írnokaiban, ami alapján ezek a statisztikák sokkal fényesebben ragyognak, de ez más lapra tartozik.
Ami 1 éve 250.000 Ft volt, azt ma már JÓVAL drágábban tudod megvenni. Aki azt várja el, hogy 1 éve 250.000 Ft-ba kerülő dolog ma is 250.000 Ft-ba kerüljön, az szimplán az eladót kívánja megkárosítani a saját maga hasznát szem előtt tartva! Ha csak az inflációt nézzük, ami 20% körül ment de vegyük átlag 15%-nak, akkor is 37.500 Ft-tal drágábban VAN UGYANOTT az eladó, mint amennyiért vette, azaz 287.500 Ft-on. Emellett ha az adott terméken a gyártó még emelt is árat, akkor a használt ár - új MSRP ár között még nagyobb lett az olló. Emellé hozzájön az is, hogy egyáltalán lehet-e kapni újat. Ha nem lehet újat elérni, akkor a használt ára automatikusan feljebb pozícionálódik, legalábbis a piacgazdaság mai állása szerint.

A csökkenő használtpiaci árak után sóvárgókra nehéz időszak vár.

De egyetértek a mélyen tisztelt Moderátor Úrral :) Valóban fura ugyanabba a folyóba belelépni minden hónapban, szinte ugyanazon embereknek. Lehet más híreket nézünk, vagy nem tudom...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vintagehifi írta:
2024.01.18., csüt. 08:19
Vicc is és nem is...Egyre több dolog csak üzleti céllal kerül tovább már az oldalon,ami elvileg nem tilos
De, az üzletszerű kereskedés a hirdetési rovatokban a szabályzat szerint is tilos.

Az más kérdés, hogy önmagában az, hogy valaki megvesz valamit használtan, majd 20%-os infláció mellett egy év múlva eladja 10%-kal drágábban, abban mi az üzletszerűség. Vagy mi abban az üzletszerűség, hogy drágábban hirdeti meg, mint amennyiért itt a fórumon egy évvel korábban elkelt egy másik példány.
Próbálom megérteni, mi akadályozza meg a hifisták egy részét annak megértésében, hogy az idei forint nem egyenlő a tavalyi forinttal, és így tovább.
Ha ez itt ennyire frusztrálja a társaságot, azért remélem nem kaptok teljes idegösszeomlást az élelmiszerboltokban, tüzépeken, ill. horribile dictu - a hifi-s szaküzletekben (meg alapveően bárhol, ahol fizetni kell áruért vagy szolgáltatásért) gondolkodik.gif

De az üzketszerűség nem merül ki abban, hogy drágábban ad valamit, mint ahogy vette, hanem ezt rendszerszerűen (nem alkalomszerűen) kell művelnie, és raálértéken kell nyereséget realizálnia belőle.

Egyébként a szabályzatban is van egy pont, ami a feltételezett üzleti célú hirdetések jelentését kéri a tagoktól, tehát ha látsz ilyent, akkor nyugodtan jelentsd.

Annyiszor de annyiszor lerágtuk már ezt a csontot, jól láthatóan még mindig rágható gumiból van :D, szóval hajrá, lehet itt tovább rágni, manapság már nagyrészt erről szól ez a topik :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

vintagehifi írta:
2024.01.18., csüt. 08:19

Vicc is és nem is...Egyre több dolog csak üzleti céllal kerül tovább már az oldalon,ami elvileg nem tilos,csak érdekes,hogy ráadásul ugyanabban a kis közösségben is van tovább hirdetve.Szabályzatot lehetne hozni az ilyen ellen,hogy ne forduljon elő...
Azt esetleg jó lenne tudni, hogy az új ára az változott e az utóbbi időben. Mert jelenleg 5,6 millió, vagyis picivel fél ár alatt vehető meg egy újszerű erősítő.
És ne feledjük, hogy 17%-os volt papíron az infláció tavaly, ami szerintem inkább volt ténylegesen 25-30%.
Ha ezt is nézzük, akkor lehet nem is elrugaszkodott az ár változás.
De nem figyeltem, mennyi volt mondjuk 1 éve az új ára ennek a vasnak.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
vintagehifi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013.06.07., pén. 21:55
Értékelés: 24

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: vintagehifi »

apacuka írta:
2024.01.18., csüt. 08:00
vintagehifi írta:
2024.01.18., csüt. 07:57
kargidje írta:
2024.01.18., csüt. 06:26
Ennek az ára is érdekesen alakul:
search.php?keywords=Luxman+L-509X&fid%5B0%5D=32
2,4 ... 2,6 ... 2,7misi

Nem értem mi a gond vele,pl a használt autók ára is megy fel...Akkor miért pont a hifinek kellene stagnálnia...
Ezt remélem viccből írtad. A hasonlatod meg épp nem is aktuális.
Vicc is és nem is...Egyre több dolog csak üzleti céllal kerül tovább már az oldalon,ami elvileg nem tilos,csak érdekes,hogy ráadásul ugyanabban a kis közösségben is van tovább hirdetve.Szabályzatot lehetne hozni az ilyen ellen,hogy ne forduljon elő...

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

vintagehifi írta:
2024.01.18., csüt. 07:57
kargidje írta:
2024.01.18., csüt. 06:26
Ennek az ára is érdekesen alakul:
search.php?keywords=Luxman+L-509X&fid%5B0%5D=32
2,4 ... 2,6 ... 2,7misi

Nem értem mi a gond vele,pl a használt autók ára is megy fel...Akkor miért pont a hifinek kellene stagnálnia...
... talán mert nem jellemző, hogy fél éven belül ennyire menne fel ugyan annak az 1db használt autónak az ára. ;)
Ha neked nem gond, hogy amit szerettél volna megvenni és 2,4misi volt, azért most 2,7misit kell adnod, ráadásul nem is lett azóta jobb, szebb, újabb + gari is már 1évvel kevesebb van rá, vegyél sok ilyen terméket!
A köv. tulaj már kérhet érte akár 3misit is, ha így haladunk, 2 év múlva már többe kerül a használt, mint az új. :smile53:

Avatar
apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 08:40
Értékelés: 504

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: apacuka »

vintagehifi írta:
2024.01.18., csüt. 07:57
kargidje írta:
2024.01.18., csüt. 06:26
Ennek az ára is érdekesen alakul:
search.php?keywords=Luxman+L-509X&fid%5B0%5D=32
2,4 ... 2,6 ... 2,7misi

Nem értem mi a gond vele,pl a használt autók ára is megy fel...Akkor miért pont a hifinek kellene stagnálnia...
Ezt remélem viccből írtad. A hasonlatod meg épp nem is aktuális.

Avatar
vintagehifi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013.06.07., pén. 21:55
Értékelés: 24

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: vintagehifi »

kargidje írta:
2024.01.18., csüt. 06:26
Ennek az ára is érdekesen alakul:
search.php?keywords=Luxman+L-509X&fid%5B0%5D=32
2,4 ... 2,6 ... 2,7misi

Nem értem mi a gond vele,pl a használt autók ára is megy fel...Akkor miért pont a hifinek kellene stagnálnia...

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Ennek az ára is érdekesen alakul:
search.php?keywords=Luxman+L-509X&fid%5B0%5D=32
2,4 ... 2,6 ... 2,7misi

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: s4tch »

pallamate írta:
2024.01.14., vas. 10:52
Most pont olyanba kötöttél bele, aki egy forintot se nyer ezen.
Sorry, elkerülte a figyelmem, hogy a mészkő állvány nem volt benne a 420-as irányárban.

Avatar
apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 08:40
Értékelés: 504

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: apacuka »

s4tch írta:
2024.01.13., szomb. 21:45
viewtopic.php?f=33&t=199270

A kolléga be is linkelte az előző hirdetést. 2 hónap alatt 400-ról 500-ra ugrott az ár, az szép történet. ;peace;
A háborús infláció és a brüsszeli elhibázott szankciók miatt lehet gondolkodik.gif

pallamate
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2020.05.04., hétf. 20:59
Értékelés: 4

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pallamate »

s4tch írta:
2024.01.13., szomb. 21:45
viewtopic.php?f=33&t=199270

A kolléga be is linkelte az előző hirdetést. 2 hónap alatt 400-ról 500-ra ugrott az ár, az szép történet. ;peace;
Most pont olyanba kötöttél bele, aki egy forintot se nyer ezen. Okoskodni el lehet menni a helyi csehóba.

Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 691
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 134
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: edzoba »

420 volt kő nélkül. biztos dragakő:) vagy kő drága:))
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: s4tch »

viewtopic.php?f=33&t=199270

A kolléga be is linkelte az előző hirdetést. 2 hónap alatt 400-ról 500-ra ugrott az ár, az szép történet. ;peace;

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

apacuka írta:
2024.01.11., csüt. 19:04
aladin66 írta:
2024.01.11., csüt. 09:01

Van náluk Hifiman fejhallgató is, gondoltam meghallgatok párat, mielőtt vennék külföldről.
Hát ez igazán kedves tőled, gondolom közölted is velük ezt az örömhírt.
Elképzeltem magam előtt, ha van egy muzix-os munkatárs a fórumozók között, neki milyen lehet ezeket olvasni, és miket gondolhat magában. sad.gif

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

apacuka írta:
2024.01.12., pén. 11:38
aladin66 írta:
2024.01.12., pén. 01:09
Ezt elfelejtettem közölni velük gondolkodik.gif
Egyébként az a helyzet, hogy a Hifiman oldalán 109 USD + szállítás egy HE-R9, ami a Muzixnál 249.990 Ft. Ha nem lenne ekkora különbség, akkor vennék a muzixnál és a 10.000 Ft-ot beszámoltatnám az árba.
Most egy szélsőségesen irreális gyártói leárazást hozol példaként, egyébként a normál ára ott is 600 dollár.
Ebben egyetértek veled.

Avatar
apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 08:40
Értékelés: 504

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: apacuka »

aladin66 írta:
2024.01.12., pén. 01:09
Ezt elfelejtettem közölni velük gondolkodik.gif
Egyébként az a helyzet, hogy a Hifiman oldalán 109 USD + szállítás egy HE-R9, ami a Muzixnál 249.990 Ft. Ha nem lenne ekkora különbség, akkor vennék a muzixnál és a 10.000 Ft-ot beszámoltatnám az árba.
Most egy szélsőségesen irreális gyártói leárazást hozol példaként, egyébként a normál ára ott is 600 dollár.

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

apacuka írta:
2024.01.11., csüt. 19:04
aladin66 írta:
2024.01.11., csüt. 09:01

Van náluk Hifiman fejhallgató is, gondoltam meghallgatok párat, mielőtt vennék külföldről.
Hát ez igazán kedves tőled, gondolom közölted is velük ezt az örömhírt.
Ezt elfelejtettem közölni velük gondolkodik.gif
Egyébként az a helyzet, hogy a Hifiman oldalán 109 USD + szállítás egy HE-R9, ami a Muzixnál 249.990 Ft. Ha nem lenne ekkora különbség, akkor vennék a muzixnál és a 10.000 Ft-ot beszámoltatnám az árba.

Avatar
apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 08:40
Értékelés: 504

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: apacuka »

aladin66 írta:
2024.01.11., csüt. 09:01

Van náluk Hifiman fejhallgató is, gondoltam meghallgatok párat, mielőtt vennék külföldről.
Hát ez igazán kedves tőled, gondolom közölted is velük ezt az örömhírt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2024.01.11., csüt. 21:41-kor.
Ok: Idézési hiba javítása

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

aladin66 írta:
2024.01.11., csüt. 08:57
Mi van akkor, ha nem EU-ból, szállítanak, mert akkor vámot kell fizetni. Azt honnan tudja az ember megrendeléskor, hogy honnan jön az áru?
Valamelyik fejhallgatót berakod a kosárba és látni fogod, hogy vámköteles-e a termék.
Az biztos, hogy, ha Sundara van Lengyelországban, akkor van a többi is szerintem.
Mondjuk ma eladtam az enyémet, mert nem volt kompatibilis a fejemmel hosszútávon.
Hiába állítgattam. Az istennek se lett kényelmes. Pedig a hangja jó volt, de durva a szorítása......

Ezért lenne jó legalább vásárlás előtt felpróbálni, hogy a fejednek kényelmes-e. Nade 10 ezer bánatpénzt is megérteném, ha itthoni 228 ezer forintos fejes külföldön nem 60-63 ezer lenne dollártól függően.

Például az aliexpressről rendelt HE400SE nagyon jól illeszkedik a golyó fejemre. Gombokért vettem és nagyon szeretem. Remélem tartós lesz hosszabb távon.
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee + Superlux HD681 + Samson SR850.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2024.01.11., csüt. 11:28
illetve taviranyito/kezelo gombok terulete.
Nem tudjátok a távot zacskóba tenni? otthoni körülmények között siralmas látvány de egy kereskedésben még jópofának is venném.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

ZolaBA írta:
2024.01.11., csüt. 10:42

Ja, mert az árukereső legolcsóbb webshopja kell nyomott áru tucat termékhez, közben meg azt várja el, hogy körbe ugrálják egy elegáns szalonban mint a Pretty Woman elhíresült jelenetében... Hát ez a kettő egyszerre nem fog menni :D

Múltkor olvastam valahol, hogy van kereskedő aki szerint a fejhallgató higiéniai termék, ezért nincs rá elállási jog. Azért ez is kemény...
Fejhallgatót nem tudom, de a fülhallgató az biztosan az.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: wittao »

ZolaBA írta:
2024.01.11., csüt. 10:42

Múltkor olvastam valahol, hogy van kereskedő aki szerint a fejhallgató higiéniai termék, ezért nincs rá elállási jog. Azért ez is kemény...
Volt olyan fejhallgato erdeklodom, aki 10-15 percet szaglaszta a fejeseket, hogy melyiknek van “fej szaga”…
A mai Covid-aztatta vilagban a demokeszulekek fertotlenitese egy fontos resze a kereskedelemnek, foleg a viselheto elemeknek, illetve taviranyito/kezelo gombok terulete.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ZolaBA írta:
2024.01.11., csüt. 10:42
közben meg azt várja el, hogy körbe ugrálják egy elegáns szalonban
Az igazság alighanem valahol félúton van. Azt mondják a marketingesek, hogy az autószalonok pont azért olyanok, mert az a cél, hogy a vevőjelölt bejöjjön, jól körül tudjon nézni, beleülni az autóba stb. Minél több időt tölt ott, annál nagyobb valószínűséggel vesz is majd valamit. A hifi szalonok árrése, a forgalmazott termékek mennyisége, az árbevétel nagyságrendje biztosan nem bír el annyi eladót és annyi törődést, mint az autókereskedőké.

Attól persze még lehetne a vevővel normálisan beszélni, és kiszolgálni, tesztelni is sokféleképpen lehet. Jó sok éve egyszer Pesten járva beestem egy hifi-kereskedőhöz. Mondták, hogy éppen a hifisóra készülnek, nem érnek rá velem foglalkozni. OK, legközelebb mikor a fővárosba mentem, előtte 2 nappal megbeszéltem, hogy mennék, azt is megmondtam, hogy milyen cd-játszót szeretnék meghallgatni, ők voltak a márkakereskedők. A megbeszélt időpont előtt fél órával odaszóltam, hogy rendben van-e a dolog. Mondták, hogy ja, akkor odajönnek. A cd-játszóból éppen nem volt a boltban, de van ugyanolyan dvd-játszójuk, annak a hangja pont ugyanolyan, hallgassam meg azt. Lehet találgatni, lett-e biznisz, és hányszor mentem oda vissza... Szerencsére vannak jobb példáim is.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”