Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Andy76
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2022.10.15., szomb. 21:44
Értékelés: 20

Re: Klipsch R-115SW

Hozzászólás Szerző: Andy76 »

hopetorture írta:
2023.03.24., pén. 12:36
Andy76 írta:
2023.03.24., pén. 11:50
Susanin írta:
2023.03.24., pén. 11:45
Szia!

Engem érdekelne 1db, de reális áron. Ez az ár nem reális.
Főleg annak tudatában,hogy az összes e típusnak gyári konstrukciós hiba végett erősítő panel hiba lèp fel.Kivétel nèlkül,csupán idő és hasznàlat függvénye.
Új panel bele,az újabb típus SPL150-es kerül bele,szakszervízben 120ezerért.Ez az ára.Tapasztalat...
ha most ujonnan vesz vki ilyen subot, vajon mar az ujabb panellel szerelik?
Az újabb model paneljét szerelik a szervizben bele javításkor.Az újabb modell neve volt az spl150.
A még esetleg kapható 115sw,régi panelosak.

Avatar
hopetorture
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 23:56
Értékelés: 7

Re: Klipsch R-115SW

Hozzászólás Szerző: hopetorture »

Andy76 írta:
2023.03.24., pén. 11:50
Susanin írta:
2023.03.24., pén. 11:45
Szia!

Engem érdekelne 1db, de reális áron. Ez az ár nem reális.
Főleg annak tudatában,hogy az összes e típusnak gyári konstrukciós hiba végett erősítő panel hiba lèp fel.Kivétel nèlkül,csupán idő és hasznàlat függvénye.
Új panel bele,az újabb típus SPL150-es kerül bele,szakszervízben 120ezerért.Ez az ára.Tapasztalat...
ha most ujonnan vesz vki ilyen subot, vajon mar az ujabb panellel szerelik?

Andy76
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2022.10.15., szomb. 21:44
Értékelés: 20

Re: Klipsch R-115SW

Hozzászólás Szerző: Andy76 »

Susanin írta:
2023.03.24., pén. 11:45
Szia!

Engem érdekelne 1db, de reális áron. Ez az ár nem reális.
Főleg annak tudatában,hogy az összes e típusnak gyári konstrukciós hiba végett erősítő panel hiba lèp fel.Kivétel nèlkül,csupán idő és hasznàlat függvénye.
Új panel bele,az újabb típus SPL150-es kerül bele,szakszervízben 120ezerért.Ez az ára.Tapasztalat...

Avatar
Susanin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.03.01., csüt. 14:48
Értékelés: 5

Re: Klipsch R-115SW

Hozzászólás Szerző: Susanin »

Szia!

Engem érdekelne 1db, de reális áron. Ez az ár nem reális.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

nemtomm írta:
2023.03.22., szer. 13:09
Alex_Aston írta:
2023.03.22., szer. 11:19
Na, még pár nap, és ingyen lesz a cucc :D

viewtopic.php?f=31&t=188669&p=2781850#p2781850
Nagyon el akarja adni.... :D :D :D
És még a végén igazam lesz, mert már fél ár alatt van, kevesebb, mint egy hét alatt...
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Alex_Aston írta:
2023.03.22., szer. 11:19
Na, még pár nap, és ingyen lesz a cucc :D

viewtopic.php?f=31&t=188669&p=2781850#p2781850
Nagyon el akarja adni.... :D :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Na, még pár nap, és ingyen lesz a cucc :D

viewtopic.php?f=31&t=188669&p=2781850#p2781850
Csak a Marantz! :-D

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: József1960 »

quad írta:
2023.03.18., szomb. 21:09
József1960 írta:
2023.03.18., szomb. 21:02
quad írta:
2023.03.18., szomb. 20:47
Ez nagyon aranyos!
Az alábbi AVX-es linken találhat lemez hirdetésbe a hirdető belinkelt egy Discogs hirdetést, amiben ugyanolyan lemezt árulnak, olcsóbban, és ráadásul szintén Magyarországon. Nem igazán értem.

viewtopic.php?f=178&t=188698
Pedig egyszerű: bepötyögtem a discogs keresőjébe a lemez katalógusszámát és azt dobta ki,hogy 1 darab van eladó 23,5 euróért,és belinkeltem. Egyébként nem emlékszem, hogy a fórum mindenre kierjedő szabályzata bárhol is előírná, hogy a megtekintett terméket meg KELL venni. Nagyjából 40-50 lemezt adtam el itt ugyanezzel az eljárással.
Semmi közöm hozzá, csak nem értem, miért jó az neked, hogy belinkeled, hogy az általad árult lemezt más 30%-kal olcsóbban árulja gondolkodik.gif
Tényleg azt az egyet találtam. Igaz, nem vagyok regisztrálva a Discogs-on.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: quad »

József1960 írta:
2023.03.18., szomb. 21:02
quad írta:
2023.03.18., szomb. 20:47
Ez nagyon aranyos!
Az alábbi AVX-es linken találhat lemez hirdetésbe a hirdető belinkelt egy Discogs hirdetést, amiben ugyanolyan lemezt árulnak, olcsóbban, és ráadásul szintén Magyarországon. Nem igazán értem.

viewtopic.php?f=178&t=188698
Pedig egyszerű: bepötyögtem a discogs keresőjébe a lemez katalógusszámát és azt dobta ki,hogy 1 darab van eladó 23,5 euróért,és belinkeltem. Egyébként nem emlékszem, hogy a fórum mindenre kierjedő szabályzata bárhol is előírná, hogy a megtekintett terméket meg KELL venni. Nagyjából 40-50 lemezt adtam el itt ugyanezzel az eljárással.
Semmi közöm hozzá, csak nem értem, miért jó az neked, hogy belinkeled, hogy az általad árult lemezt más 30%-kal olcsóbban árulja gondolkodik.gif
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: József1960 »

quad írta:
2023.03.18., szomb. 20:47
Ez nagyon aranyos!
Az alábbi AVX-es linken találhat lemez hirdetésbe a hirdető belinkelt egy Discogs hirdetést, amiben ugyanolyan lemezt árulnak, olcsóbban, és ráadásul szintén Magyarországon. Nem igazán értem.

viewtopic.php?f=178&t=188698
Pedig egyszerű: bepötyögtem a discogs keresőjébe a lemez katalógusszámát és azt dobta ki,hogy 1 darab van eladó 23,5 euróért,és belinkeltem. Egyébként nem emlékszem, hogy a fórum mindenre kierjedő szabályzata bárhol is előírná, hogy a megtekintett terméket meg KELL venni. Nagyjából 40-50 lemezt adtam el itt ugyanezzel az eljárással.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: quad »

Ez nagyon aranyos!
Az alábbi AVX-es linken találhat lemez hirdetésbe a hirdető belinkelt egy Discogs hirdetést, amiben ugyanolyan lemezt árulnak, olcsóbban, és ráadásul szintén Magyarországon. Nem igazán értem.

viewtopic.php?f=178&t=188698
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Alku ebből már nincs!

3, azaz HÁROM nap múlva. Ja, de... :D

viewtopic.php?p=2779339#p2779339

És még ennyit sem biztos, hogy megér, de majd pár hét múlva úgyis újra eladó lesz...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Rendben,elismerem,hogy nem egyszerű,a beépített szűrők,vagy ezek feloldása további megoldandó problémákat vet fel, azonban valahogy mégis az a helyzet,hogy a mostani szabályozás nem a közösségi célokat szolgálja,hanem inkább a piactér jelleget támogatja,annak minden negatívumával együtt.Az mondjuk nem ellen érv,hogy a moderátoroknak többet kéne ez miatt ellenőrizniük,hiszen akit érint,az eleve ellenőrzi,mielőtt szóvá teszi.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Alon írta:
2023.03.09., csüt. 07:18
Tetszetős javaslatok, de van velük pár probléma.
Pont ugyanazt írtuk le kb. egyszerre. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ZolaBA írta:
2023.03.09., csüt. 04:55
Az üzletszerű kereskedés jelenleg is tiltott.
Nézzük meg praktikus oldalról.
Ez az oldal nem rendőrségi felügyelet alatt áll. A moderátorok nyilván nem tudnak mindent is elolvasni, ellenőrizni, hogy az új hirdetésnek volt-e előzménye. A sasszemű és/vagy érdekelt fórumtagok jelezhetik, ha ilyen anomáliákat látnak, a modik meg törlik a hirdetést, legalábbis figyelmeztetést küldenek.

Ezen az eljáráson nem tudna változtatni az sem, ha mindenféle árkorlátozásokat írnak a szabályzatba, az fogja betartani, aki akarja.

Legfeljebb azon lehetne elgondolkodni, hogy a jelzéseket mégis csak az adott topicban is meg lehessen ejteni, hogy a tájékozatlan vevőjelöltek ott a helyszínen láthassák, amit egyébként nekik maguknak is látniuk illett volna, ha körültekintően tájékozódnak, mielőtt beleesnek a csúnya nepperek csapdájába. :rolleyes:

Aztán megint lehetne kiszűrni, hogy ki a nepper, és ki az a jóhiszemű vevő, akinek egyszerűen nem vált be az áhított cucc, és csak szeretné visszakapni a pénzét, és akkor már hozzácsapja a saját postaköltségét, a csalódás és a többi macera költségeit is. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

ZolaBA írta:
2023.03.09., csüt. 04:55
Szerintem el kell dönteni illetve be kéne vallani, hogy mit akar a fórum "üzemeltető":
A) inkább piacteret, minél több felhasználót, hirdetést, kattintást és oldalletöltést VAGY
B) inkább értékes közösséget, közösségi felületet - abban bízva, hogy ennek értéke is meghozza a szükséges kattintásokat

Na már most...
Ha az "A" a cél, akkor a jelenlegi szabályzás rendben van. Stop.
Ha pedig a "B" a cél, akkor érdemes lehet további etikai szabályokat megfogalmazni a közösség tagjainak:

Én abból indulnék ki, hogy mi az ami zavarja a közösséget, pl:

1.) Nepper kérdés. Valljuk be, kb. mindegy, hogy valaki tényleg nepper vagy csak esetileg ügyes, attól még zavaró.
A zavarás mögött két dolog állhat. Leginkább a saját hülyeségünk: olcsón adtunk el valamit, vagy pl. nem vettük meg valamit és elvitték előlünk. A másik ha valaki neppernek tűnik. Zavaró, hogy miért van a "segítő közösségemben" olyan aki másokon nyerészkedik, vagy olyan aki azonnal lecsap egy hirdetésre - pedig nem is a készülék kell neki, másképp "játszik" a közösségben, nem alszik rá egyet, nem gondolkodik, nem olvas utána, nem számolja ki miből vegye meg, hanem ott a kereskedő forgótőkéje és mint felvásárló lecsap a piacképes árura, ezzel elveszi mástól/előlem azt az értéket amit a közösség adott volna. Összefoglalva: Aki közösségi térben gondolkodik és nem nyilt piacban annak zavaró ha valaki nepper.

2.) Ár kérdés. A két föbb eset:
2.1) valaki bántóan drágán ad valamit, a korábbi használt piaci vagy máshol lévő hirdetések vagy a bolti árhoz viszonyítva.
2.2) Talán nem nepper, de mégis rövid időn belül drágábban ad el valamit, mint vette, nyerészkedik.

Milyen etikai szabályok lehetnek megnyugtatóak:
Az üzletszerű kereskedés jelenleg is tiltott. Gyakorlatilag ami felmerülhet korlátozás az az egyszerre futtatott hirdetések száma vagy abszolút darabszámban egy időszakon belül feladható hirdetések száma, stb. Ezeket szerintem sok értelme nincs nevesítve szabályozni, az általános moderátori "vigyázó szemek" erre elegendőek.

Ár kérdés. Amit én el tudnék képzelni, hogy ha a fórum felvállalja, hogy inkább közösség és nem piactér és emiatt ár tartási etikai szabályok vonatkozhatnak a tagokra, akkor:
1.) Egy hónapon belül nem adja el drágábban.
2.) max +20% eltérés fél éven belül.
3.) max +50% egy éven belül.
4.) egy éven túl bármi.

És mivel közösség és etikai szabályok, a közösséghez tartozás a közösségen kívüli életre is szabályokat fogalmazhat meg cserébe a tagsági jogért. Legfőképp az, hogy a fenti árszabály más felületekre is érvényes. Ez kizárná azt, hogy valaki lecsapjon egy hirdetésre, mert kereshet vele, inkább maradna lehetőség azok számára akik a készülékre kíváncsiak nem az üzletre. Akinek nem jött be, semmi baj: azonos áron tovább adhatja másik fórumtagnak. Ha ez piaci ár alatti? akkor is. Erről szólna a közösség - a közösségtől kapok valamit olcsón akkor nem nyerészkedek rajta hanem én is kedvező áron adom vissza a közösségnek. Ha pedig valakinél már eltöltött x időt akkor emelkedhet az ára infláció jelleggel.
Természetesen ennek teljeskörű figyelése lehetetlen, nem is lehet cél vagy elvárás bárki felé, de mint lehetőség adott minden tag számára, szólhat ha valamit lát... A "döntőbíró" szerep nehéz még, itt sem lehet elvárás egy moderátorral szemben, hogy ítéletet hozzon félinformációk alapján vagy akar minden információ alapján de regeteg időszükséglettel. Leginkább bejelentő jelleggel tudnám elképzelni, ebben a topicban VAGY:

...Vagy ... és akkor itt jön a másik fájdalom: Miért nem lehet hozzászólni egy-egy hirdetéshez?
Ha a fórum célja a nyilt piactér: akkor a jelenlegi szabályzás azt védi. Ha a fórum célja közösség: akkor ez a hozzászólás tiltás a közösségi célokkal ütközik...
Ha a közösség a cél, akkor szabályozottan engedni lehetne hozzászólást a hirdetések alatt, ami pl. az alábbi lehetne:
- fenti ár tartás megsértése, annak komoly gyanúja
- más felületen olcsóbb készülék: azonos/olcsóbb új ár vagy 20%-al olcsóbb használt piaci ár (a szállítást is beleszámolva)
- a készülék bármilyen hibája ami látható vagy előéletből ismerhető és a hirdető nem jelezte/eltitkolta

Szerintem rizsáztam eleget. A kérdés adott és döntő ... inkább piactér vagy inkább közösség? mondanom sem kell nekem melyik tetszene :)
Tökéletes megfogalmazása annak,amiket én próbáltam itt kevésbé érthetően mondani.Tehát én pont arra próbáltam célozni,hogy ez az egyetlen KÖZÖSSÉG,aminek éppen a közösségi jogait nyírbálja a szabályzat. PIACTÉR van több is a neten,de azok még az avx társadalom körében sem túl népszerűek,éppen a sok visszásság,átverés,hozzá nem értés,stb miatt. A javaslataid a közösségi lét erősítésére szerintem jók,és megfontolandóak lennének.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Szerintem el kell dönteni illetve be kéne vallani, hogy mit akar a fórum "üzemeltető":
A) inkább piacteret, minél több felhasználót, hirdetést, kattintást és oldalletöltést VAGY
B) inkább értékes közösséget, közösségi felületet - abban bízva, hogy ennek értéke is meghozza a szükséges kattintásokat

Na már most...
Ha az "A" a cél, akkor a jelenlegi szabályzás rendben van. Stop.
Ha pedig a "B" a cél, akkor érdemes lehet további etikai szabályokat megfogalmazni a közösség tagjainak:

Én abból indulnék ki, hogy mi az ami zavarja a közösséget, pl:

1.) Nepper kérdés. Valljuk be, kb. mindegy, hogy valaki tényleg nepper vagy csak esetileg ügyes, attól még zavaró.
A zavarás mögött két dolog állhat. Leginkább a saját hülyeségünk: olcsón adtunk el valamit, vagy pl. nem vettük meg valamit és elvitték előlünk. A másik ha valaki neppernek tűnik. Zavaró, hogy miért van a "segítő közösségemben" olyan aki másokon nyerészkedik, vagy olyan aki azonnal lecsap egy hirdetésre - pedig nem is a készülék kell neki, másképp "játszik" a közösségben, nem alszik rá egyet, nem gondolkodik, nem olvas utána, nem számolja ki miből vegye meg, hanem ott a kereskedő forgótőkéje és mint felvásárló lecsap a piacképes árura, ezzel elveszi mástól/előlem azt az értéket amit a közösség adott volna. Összefoglalva: Aki közösségi térben gondolkodik és nem nyilt piacban annak zavaró ha valaki nepper.

2.) Ár kérdés. A két föbb eset:
2.1) valaki bántóan drágán ad valamit, a korábbi használt piaci vagy máshol lévő hirdetések vagy a bolti árhoz viszonyítva.
2.2) Talán nem nepper, de mégis rövid időn belül drágábban ad el valamit, mint vette, nyerészkedik.

Milyen etikai szabályok lehetnek megnyugtatóak:
Az üzletszerű kereskedés jelenleg is tiltott. Gyakorlatilag ami felmerülhet korlátozás az az egyszerre futtatott hirdetések száma vagy abszolút darabszámban egy időszakon belül feladható hirdetések száma, stb. Ezeket szerintem sok értelme nincs nevesítve szabályozni, az általános moderátori "vigyázó szemek" erre elegendőek.

Ár kérdés. Amit én el tudnék képzelni, hogy ha a fórum felvállalja, hogy inkább közösség és nem piactér és emiatt ár tartási etikai szabályok vonatkozhatnak a tagokra, akkor:
1.) Egy hónapon belül nem adja el drágábban.
2.) max +20% eltérés fél éven belül.
3.) max +50% egy éven belül.
4.) egy éven túl bármi.

És mivel közösség és etikai szabályok, a közösséghez tartozás a közösségen kívüli életre is szabályokat fogalmazhat meg cserébe a tagsági jogért. Legfőképp az, hogy a fenti árszabály más felületekre is érvényes. Ez kizárná azt, hogy valaki lecsapjon egy hirdetésre, mert kereshet vele, inkább maradna lehetőség azok számára akik a készülékre kíváncsiak nem az üzletre. Akinek nem jött be, semmi baj: azonos áron tovább adhatja másik fórumtagnak. Ha ez piaci ár alatti? akkor is. Erről szólna a közösség - a közösségtől kapok valamit olcsón akkor nem nyerészkedek rajta hanem én is kedvező áron adom vissza a közösségnek. Ha pedig valakinél már eltöltött x időt akkor emelkedhet az ára infláció jelleggel.
Természetesen ennek teljeskörű figyelése lehetetlen, nem is lehet cél vagy elvárás bárki felé, de mint lehetőség adott minden tag számára, szólhat ha valamit lát... A "döntőbíró" szerep nehéz még, itt sem lehet elvárás egy moderátorral szemben, hogy ítéletet hozzon félinformációk alapján vagy akar minden információ alapján de regeteg időszükséglettel. Leginkább bejelentő jelleggel tudnám elképzelni, ebben a topicban VAGY:

...Vagy ... és akkor itt jön a másik fájdalom: Miért nem lehet hozzászólni egy-egy hirdetéshez?
Ha a fórum célja a nyilt piactér: akkor a jelenlegi szabályzás azt védi. Ha a fórum célja közösség: akkor ez a hozzászólás tiltás a közösségi célokkal ütközik...
Ha a közösség a cél, akkor szabályozottan engedni lehetne hozzászólást a hirdetések alatt, ami pl. az alábbi lehetne:
- fenti ár tartás megsértése, annak komoly gyanúja
- más felületen olcsóbb készülék: azonos/olcsóbb új ár vagy 20%-al olcsóbb használt piaci ár (a szállítást is beleszámolva)
- a készülék bármilyen hibája ami látható vagy előéletből ismerhető és a hirdető nem jelezte/eltitkolta

Szerintem rizsáztam eleget. A kérdés adott és döntő ... inkább piactér vagy inkább közösség? mondanom sem kell nekem melyik tetszene :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 21:30
zoli73 írta:
2023.03.08., szer. 20:54
tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 16:00


Igazad van,én valóban csak a következő eladásig gondoltam az ár befagyasztást,de abból kiindulva,hogy 4 év múlva már eleve nem érhet annyit egy elektronikai termék,még ha sokan ezzel sem értenek egyet.Hangsúlyozom,hogy eleve használt termékről beszélek,nem újról.
Természetes, hogy használt készülékekről beszélünk, az adás-vétel topicokban általában ilyenekkel találkozunk.
"A kor előrehaladtával egy készülék értéke csökken", ha Te így gondolod, én elfogadom, de a piaci tendenciák nem ezt mutatják. Pláne az utóbbi 1-2 évben nem.
Én úgy látom, az infláció követő, és a nyerészkedő típusú árképzést jól meg lehet különböztetni. Aki mielőtt vásárolni készül, és nem tájékozódik, az bizony belesétálhat egy nepper csapdájába, de ezért csak saját magát okolhatja.
Vannak dolgok, amik engem ilyeneknél sokkal jobban bosszantanak.
Például mikor valaki megvesz tőlem valamit, kő keményen alkudozik, elmondja, hogy már milyen régen keres ilyet, és mennyire örül, hogy végre rátalált! Majd pár hét, 1-2 hónap után viszontlátom a portékát az apróban, természetesen drágábban, mint aminnyiért tőlem vette. Ilyen eset konkrétan háromszor fordult már elő velem.
A másik ami bosszant, mikor hírdetek valamit, korrekt, átlagos áron, majd feltűnik a hírdetések között egy ugyan olyan, ugyan olyan állapotban, de az enyémhez képest jóval drágábban, mégis az a másik kel el előbb. Ilyenkor nem tudok mire gondolni, csak magamban keresem a hibát.
Hát akkor mégis csak ugyan arról beszélünk,az 1-2 hónap alatt nagyot dráguló készülékekről,amiknek semmi köze az inflációhoz.És Te most csak a saját 3 esetedről beszélsz,nyilván több ilyen is van.De ez esetben miért nem teheted szóvá nyilvánosan,hogy kapjon észbe az illető? Ha szigorúan vesszük,ez is az utána nézés kategóriájába tartozik,és így esetleg a Te figyelmeztetésed nyomán, más nem fog bele sétálni a nepper csapdájába. Vagy volt már olyan,a moderátorok részéről,hogy az ilyen tagokat szankcionálták? A 3 eseted közül melyiknek lett következménye?
Olyat nem állítottam, hogy "nagyot" drágult 1-2 hónap alatt.
Nem nagy értékrű dolgokról volt szó, 50e alatti árakról beszélünk.
Következménye egyiknek sem lett.
Az egyiknél ráírtam az eladóra, hogy "így 4 hét után nem túl elegáns, hogy felemelte az árat". Nem válaszolt, de levitte annyira, amennyiért tőlem vette.
A másik kettővel nem foglalkoztam.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

zoli73 írta:
2023.03.08., szer. 20:54
tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 16:00
zoli73 írta:
2023.03.08., szer. 15:12


Még mindig nem érted, de megpróbálom "modellezni".
Te eladsz nekem egy készüléket "X" áron, én ezt mondjuk 2 éven belűl újra eladom, de csak annyiért adhatom(vagy olcsóbban), mint amennyiért vettem tőled. Aztán aki tőlem megveszi, neki is újra indulna a 2 év "hűségidő", tehát Ő sem adhatja drágábban, bármit is diktál a piac. Tehát minden újra eladáskor újra indul a "számláló", vagyis szinte őrökre befagyasztod az árakat. Mégegyszer kérdezem, ezt a szabályt kivel terveznéd betarttatni? Mert kb. lehetetlen.
Ne haragudj, de ez egy halva született ötlet.
Igazad van,én valóban csak a következő eladásig gondoltam az ár befagyasztást,de abból kiindulva,hogy 4 év múlva már eleve nem érhet annyit egy elektronikai termék,még ha sokan ezzel sem értenek egyet.Hangsúlyozom,hogy eleve használt termékről beszélek,nem újról.
Természetes, hogy használt készülékekről beszélünk, az adás-vétel topicokban általában ilyenekkel találkozunk.
"A kor előrehaladtával egy készülék értéke csökken", ha Te így gondolod, én elfogadom, de a piaci tendenciák nem ezt mutatják. Pláne az utóbbi 1-2 évben nem.
Én úgy látom, az infláció követő, és a nyerészkedő típusú árképzést jól meg lehet különböztetni. Aki mielőtt vásárolni készül, és nem tájékozódik, az bizony belesétálhat egy nepper csapdájába, de ezért csak saját magát okolhatja.
Vannak dolgok, amik engem ilyeneknél sokkal jobban bosszantanak.
Például mikor valaki megvesz tőlem valamit, kő keményen alkudozik, elmondja, hogy már milyen régen keres ilyet, és mennyire örül, hogy végre rátalált! Majd pár hét, 1-2 hónap után viszontlátom a portékát az apróban, természetesen drágábban, mint aminnyiért tőlem vette. Ilyen eset konkrétan háromszor fordult már elő velem.
A másik ami bosszant, mikor hírdetek valamit, korrekt, átlagos áron, majd feltűnik a hírdetések között egy ugyan olyan, ugyan olyan állapotban, de az enyémhez képest jóval drágábban, mégis az a másik kel el előbb. Ilyenkor nem tudok mire gondolni, csak magamban keresem a hibát.
Hát akkor mégis csak ugyan arról beszélünk,az 1-2 hónap alatt nagyot dráguló készülékekről,amiknek semmi köze az inflációhoz.És Te most csak a saját 3 esetedről beszélsz,nyilván több ilyen is van.De ez esetben miért nem teheted szóvá nyilvánosan,hogy kapjon észbe az illető? Ha szigorúan vesszük,ez is az utána nézés kategóriájába tartozik,és így esetleg a Te figyelmeztetésed nyomán, más nem fog bele sétálni a nepper csapdájába. Vagy volt már olyan,a moderátorok részéről,hogy az ilyen tagokat szankcionálták? A 3 eseted közül melyiknek lett következménye?
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 16:00
zoli73 írta:
2023.03.08., szer. 15:12
tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 13:33
Szerintem érthetően írtam,de akkor még egyszer:
1.Nem örökre maximalizált ár,hanem 1-2 évre.Ami a nepperkedést,ha nem is kizárja,de korlátozza.
2.Nem azt mondtam,hogy fix ára legyen,hanem hogy ne lehessen drágább.
És csakis az itt vásárolt használt termékek tekintetében.
Nem gondolnom,hogy ez egy felesleges,nevetséges szájtépés lenne,hiszen ha ez senkit nem érdekelne,akkor ebben a topikban nem lenne egyre több bejegyzés
Még mindig nem érted, de megpróbálom "modellezni".
Te eladsz nekem egy készüléket "X" áron, én ezt mondjuk 2 éven belűl újra eladom, de csak annyiért adhatom(vagy olcsóbban), mint amennyiért vettem tőled. Aztán aki tőlem megveszi, neki is újra indulna a 2 év "hűségidő", tehát Ő sem adhatja drágábban, bármit is diktál a piac. Tehát minden újra eladáskor újra indul a "számláló", vagyis szinte őrökre befagyasztod az árakat. Mégegyszer kérdezem, ezt a szabályt kivel terveznéd betarttatni? Mert kb. lehetetlen.
Ne haragudj, de ez egy halva született ötlet.
Igazad van,én valóban csak a következő eladásig gondoltam az ár befagyasztást,de abból kiindulva,hogy 4 év múlva már eleve nem érhet annyit egy elektronikai termék,még ha sokan ezzel sem értenek egyet.Hangsúlyozom,hogy eleve használt termékről beszélek,nem újról.
Természetes, hogy használt készülékekről beszélünk, az adás-vétel topicokban általában ilyenekkel találkozunk.
"A kor előrehaladtával egy készülék értéke csökken", ha Te így gondolod, én elfogadom, de a piaci tendenciák nem ezt mutatják. Pláne az utóbbi 1-2 évben nem.
Én úgy látom, az infláció követő, és a nyerészkedő típusú árképzést jól meg lehet különböztetni. Aki mielőtt vásárolni készül, és nem tájékozódik, az bizony belesétálhat egy nepper csapdájába, de ezért csak saját magát okolhatja.
Vannak dolgok, amik engem ilyeneknél sokkal jobban bosszantanak.
Például mikor valaki megvesz tőlem valamit, kő keményen alkudozik, elmondja, hogy már milyen régen keres ilyet, és mennyire örül, hogy végre rátalált! Majd pár hét, 1-2 hónap után viszontlátom a portékát az apróban, természetesen drágábban, mint aminnyiért tőlem vette. Ilyen eset konkrétan háromszor fordult már elő velem.
A másik ami bosszant, mikor hírdetek valamit, korrekt, átlagos áron, majd feltűnik a hírdetések között egy ugyan olyan, ugyan olyan állapotban, de az enyémhez képest jóval drágábban, mégis az a másik kel el előbb. Ilyenkor nem tudok mire gondolni, csak magamban keresem a hibát.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

zoli73 írta:
2023.03.08., szer. 15:12
tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 13:33
Szerintem érthetően írtam,de akkor még egyszer:
1.Nem örökre maximalizált ár,hanem 1-2 évre.Ami a nepperkedést,ha nem is kizárja,de korlátozza.
2.Nem azt mondtam,hogy fix ára legyen,hanem hogy ne lehessen drágább.
És csakis az itt vásárolt használt termékek tekintetében.
Nem gondolnom,hogy ez egy felesleges,nevetséges szájtépés lenne,hiszen ha ez senkit nem érdekelne,akkor ebben a topikban nem lenne egyre több bejegyzés
Még mindig nem érted, de megpróbálom "modellezni".
Te eladsz nekem egy készüléket "X" áron, én ezt mondjuk 2 éven belűl újra eladom, de csak annyiért adhatom(vagy olcsóbban), mint amennyiért vettem tőled. Aztán aki tőlem megveszi, neki is újra indulna a 2 év "hűségidő", tehát Ő sem adhatja drágábban, bármit is diktál a piac. Tehát minden újra eladáskor újra indul a "számláló", vagyis szinte őrökre befagyasztod az árakat. Mégegyszer kérdezem, ezt a szabályt kivel terveznéd betarttatni? Mert kb. lehetetlen.
Ne haragudj, de ez egy halva született ötlet.
Igazad van,én valóban csak a következő eladásig gondoltam az ár befagyasztást,de abból kiindulva,hogy 4 év múlva már eleve nem érhet annyit egy elektronikai termék,még ha sokan ezzel sem értenek egyet.Hangsúlyozom,hogy eleve használt termékről beszélek,nem újról.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 13:33
Szerintem érthetően írtam,de akkor még egyszer:
1.Nem örökre maximalizált ár,hanem 1-2 évre.Ami a nepperkedést,ha nem is kizárja,de korlátozza.
2.Nem azt mondtam,hogy fix ára legyen,hanem hogy ne lehessen drágább.
És csakis az itt vásárolt használt termékek tekintetében.
Nem gondolnom,hogy ez egy felesleges,nevetséges szájtépés lenne,hiszen ha ez senkit nem érdekelne,akkor ebben a topikban nem lenne egyre több bejegyzés
Még mindig nem érted, de megpróbálom "modellezni".
Te eladsz nekem egy készüléket "X" áron, én ezt mondjuk 2 éven belűl újra eladom, de csak annyiért adhatom(vagy olcsóbban), mint amennyiért vettem tőled. Aztán aki tőlem megveszi, neki is újra indulna a 2 év "hűségidő", tehát Ő sem adhatja drágábban, bármit is diktál a piac. Tehát minden újra eladáskor újra indul a "számláló", vagyis szinte őrökre befagyasztod az árakat. Mégegyszer kérdezem, ezt a szabályt kivel terveznéd betarttatni? Mert kb. lehetetlen.
Ne haragudj, de ez egy halva született ötlet.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

pali923 írta:
2023.03.08., szer. 14:28
tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 13:54
Az oldalon vásárolt,használt termék rövid időn belüli jelentős haszonnal történő továbbadása,ugyan ezen oldalon
Bennem ebben az ügyben egyetlen kínzó kérdés motoszkál:
Kell-e sajnálnunk azt a vásárlót, aki egy akármilyen használt termék megvásárlása előtt nem néz szét a piacon?

Ezen az oldalon is van kereső, és egy Google (és Yahoo) nevű cégnek is van erre szolgáló alkalmazása. Ott a Facebook, a hifipiac, a prohardver, a jófogás, és a hifishark. Meg még más hasonló információforrások is léteznek.

Aki ezeket nem használja, csak megveszi az első szembejövő portékát - jellemzően minimum több tízezer, vagy inkább több százezer Ft-ért, én nem sajnálom. Vagy van rá feleslegesen elkölthető pénze, és/vagy alkalmatlan arra, hogy a netről vásároljon.
Egyfelől igazad van,de másfelől viszont az oldal is szűrhetné a neppereket,de ilyesmit még nem tapasztaltam,bár lehet,hogy tévedek. De hogy saját példát is mondjak: Vettem volna egy hangfalat az oldalról,meg is állapodtam az eladóval,viszont mire vidékről oda értem volna érte Pestre,jött valaki,és meg vette előlem.Ezzel nincs is baj,így jártam.De 2 HÉTEN BELÜL eladó lett a hangfal DUPLA áron!!!!! Amikor ezt szóvá tettem,még én voltam a troll.Ha az általam említett korlátozás,vagy valami hasonló lett volna,akkor ez pl nem fordulhatott volna elő. Tehát sok hozzászólóval ellentétben,én nem csak úgy általánosságban beszélek,hanem áldozata is vagyok a nepperek áldásos,és ezidáig elfogadott ténykedésének.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tibikecsoki írta:
2023.03.08., szer. 13:54
Az oldalon vásárolt,használt termék rövid időn belüli jelentős haszonnal történő továbbadása,ugyan ezen oldalon
Bennem ebben az ügyben egyetlen kínzó kérdés motoszkál:
Kell-e sajnálnunk azt a vásárlót, aki egy akármilyen használt termék megvásárlása előtt nem néz szét a piacon?

Ezen az oldalon is van kereső, és egy Google (és Yahoo) nevű cégnek is van erre szolgáló alkalmazása. Ott a Facebook, a hifipiac, a prohardver, a jófogás, és a hifishark. Meg még más hasonló információforrások is léteznek.

Aki ezeket nem használja, csak megveszi az első szembejövő portékát - jellemzően minimum több tízezer, vagy inkább több százezer Ft-ért, én nem sajnálom. Vagy van rá feleslegesen elkölthető pénze, és/vagy alkalmatlan arra, hogy a netről vásároljon.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

wittao írta:
2023.03.08., szer. 13:07
Sokan nem orulnek neki, amit megertek (hiszen rengeteg ember abszolut ertelemben es aranyaiban is kevesebbet szanhat hifire), es igy egyre elerhetetlenebbnek tunnek bizonyos termekek.
Magamon is azt latom, hogy rengeteg olyan termek volt, amikre vagytam es vegul sikerult beszereznem, manapsag egyre tobb dolgot engedek el, es huzok meg egy hatart. Persze szerepet jatszik az is, hogy amig korabban ez egy jatszoter volt szamomra, mara az ido is nagyon korlatos lett, nem tudok aranyaiban annyit foglalkozni hobbi szinten, mint amekkora penz all benne. Igy azert nehezebben szanom ra magam, hogy ujabb otleteket/vagyalmokat elegitsek ki meg tobb penz beboritasaval.
Ezek a korlatok mindenkinel mashol vannak, mas az erzekenysegunk is.
Viszont ami egyszerre erint bennunket: a piac. Es sokan barmennyire is nehezen emesztik meg, a hifi is piacgazdasagi alapokon nyugszik, ahogy a legtobb termek kereskedelme. Ezt lehet szeretni, nemszeretni, elfogadni, ellenezni, a piacot az egyen velemenye nem erdekli, de meg kisebb csoportok sem befolyasolo tenyezok…

Jo pelda amit fel szoktam hozni az elekteoncsovek piaca:
Korabban egy NOS elektroncsovet a foldon soportek, 1000-2000 Ft-ert adtak itt a forumon, manapsag eljutottunk oda, hogy egy atlagos (vagy az alatti) Tungsram ECC82 csoert 7000-10000 Ft-ot is elkernek NOS/NIB allapotban. Hatar a csillagos eg.
Ha a forum egy ilyen korlatot tartalmazna, hogy az itt korabban elkelt arakon maximalnank az arakat, akkor elekteoncsovet konkretan nem lehetne venni. Jobban dragultak, mint az arany.

Ugyanugy ha van most egx marka pl. Focal. Mi van akkor ha bejelentik a W-Cone driverek helyett a jovoben alu membrant fognak hasznalni, mert csak. De kijonnek a tesztek es az uj szarabbul szol. Igy a regiek hirtelen felertekelodnek, es a magasabb karegorias darabaok meg dragabbak is lehetnek, mint az ujak. Vagy beszuntetik a gyartast, lasd OPPO, horror aron mennek vilagszinten a keszulekek.
Szoval a piacba bele lehet nyulni, csak nem erdemes.
Viktor!
Értem amiket írsz,és ezekkel nem is vitázom,csak ennek semmi köze nincs ahhoz,hogy az inflációkövető árazást meg kéne különböztetni a nepperkedéstől. (Az oldalon vásárolt,használt termék rövid időn belüli jelentős haszonnal történő továbbadása,ugyan ezen oldalon) Az eladási idő korlátot kizárólag ebből a célból írtam.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”