Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
megadethmen
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2021.12.06., hétf. 17:52
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Quadral Aurum Galan 9 fekete

Hozzászólás Szerző: megadethmen »

Lacika70 írta:
2022.10.06., csüt. 12:15
Chosen1 írta:
2022.10.05., szer. 16:55
Az új pár ára a Stream Audionál nemsokára már 945 ezer forintnál fog járni. gondolkodik.gif :ohnoohnoohno:
Bírom a hirdetéseknél, amikor írják, hogy az utód, vagy az új ára mennyibe kerül, és??? XD
Az az utód vagy az újnak az ára, ami semmiben sem befolyásolja, egy használt több éves termék használt piaci árát, szerintem...
Az emelkedett, új ára valószínűleg (rövid idővel) emelni fog a használt piaci árán is.

Lacika70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.02.10., szer. 11:22
Értékelés: 22

Re: Quadral Aurum Galan 9 fekete

Hozzászólás Szerző: Lacika70 »

Chosen1 írta:
2022.10.05., szer. 16:55
Az új pár ára a Stream Audionál nemsokára már 945 ezer forintnál fog járni. gondolkodik.gif :ohnoohnoohno:
Bírom a hirdetéseknél, amikor írják, hogy az utód, vagy az új ára mennyibe kerül, és??? XD
Az az utód vagy az újnak az ára, ami semmiben sem befolyásolja, egy használt több éves termék használt piaci árát, szerintem...

Avatar
NADEger
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2011.07.10., vas. 23:23
Értékelés: 21

Re: Thorens 160 Super+ Rega-Michell kar, Project táp

Hozzászólás Szerző: NADEger »

Ígysem drága a készülék, ennyit nem.deagult az euro. Bocs a megjegyzésért.
hifipeti írta:
2022.10.05., szer. 09:52
NADEger írta:
2022.10.04., kedd 16:50
Mióta hirdeted 5%ot erősödött az euro. Nálad 20%ot ment fel forintban. :fekverohog:
hifipeti írta:
2022.10.04., kedd 08:57
EURO UP 250 ezer ,de ha így megy tovább.....
A hirdetés indításakor az eoro 384,58 A te eszrevételedkor 417,5 ft (egy nappal előtted pl 5 ft+ lett volna. De még a jelzett időpontokban is cca 8,5 % nem 5 %

Avatar
hifipeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 696
Csatlakozott: 2008.04.01., kedd 11:28
Értékelés: 39

Re: Thorens 160 Super+ Rega-Michell kar, Project táp

Hozzászólás Szerző: hifipeti »

NADEger írta:
2022.10.04., kedd 16:50
Mióta hirdeted 5%ot erősödött az euro. Nálad 20%ot ment fel forintban. :fekverohog:
hifipeti írta:
2022.10.04., kedd 08:57
EURO UP 250 ezer ,de ha így megy tovább.....
A hirdetés indításakor az eoro 384,58 A te eszrevételedkor 417,5 ft (egy nappal előtted pl 5 ft+ lett volna. De még a jelzett időpontokban is cca 8,5 % nem 5 %

Avatar
hifipeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 696
Csatlakozott: 2008.04.01., kedd 11:28
Értékelés: 39

Re: Thorens 160 Super+ Rega-Michell kar, Project táp

Hozzászólás Szerző: hifipeti »

hifipeti írta:
2022.06.03., pén. 20:03
Olyan unalmas ezen az oldalon minden ár mindig lejebb megy. Éljenek az optimisták ! Emelek! 200 ezer helyett 250 ezer ft az új és bizony így sem magas ár . :goodmorning: Egy + adalék képen hogy tényleg megéri.DSCF8423.JPG Szép réz tüskéken áll.
Idézek magamtól Az előttem felszólaló nevetéstől fetrengőnek. Kérnék máskor figalmesebb olvasést :fekverohog:

Avatar
NADEger
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2011.07.10., vas. 23:23
Értékelés: 21

Re: Thorens 160 Super+ Rega-Michell kar, Project táp

Hozzászólás Szerző: NADEger »

Mióta hirdeted 5%ot erősödött az euro. Nálad 20%ot ment fel forintban. :fekverohog:
hifipeti írta:
2022.10.04., kedd 08:57
EURO UP 250 ezer ,de ha így megy tovább.....

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Aszpirin írta:
2022.09.28., szer. 16:53
Gondolom többen köztetek, akik KáCsa-ügyfelekké váltatok valamikor, hozzám hasonlóan megkaptátok az értesítést, hogy az AQ madzagjai csütörtöktő 30-90%-kal drágulnak. Pl. a Forest-család 70%-kal.
Érdekes kérdés, hogy mi indokol ilyen mértékű drágítást, de tény, hogy ezek után elég sok vitát prognosztizálok "túlárazott" használt AQ-kábelhirdetésekről.

Nyersanyag emelkedés is van. Meg a forint is padlón szokás szerint.

Szerintem bármilyen terméket itthon amit 50-70-100%-al többért szeretnének eladni, addig tudják csak amig van rá fizetőképes kereslet. A jelenlegi állapotban nem sokáig lesz! Az árak talán csökkenek majd idővel, ha például 1 év alatt 80-90%-ot esik a forest család eladás. Őszintén AQ-ból pont a forest egy nagy semmi. Még régi áron is. Ja igen én annyira leálltam a Kácsáról, hogy a költözés bejelentése után a hírlevelet is visszamondtam. Büntibe vannak. ;)
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Aszpirin írta:
2022.09.28., szer. 16:53
Gondolom többen köztetek, akik KáCsa-ügyfelekké váltatok valamikor, hozzám hasonlóan megkaptátok az értesítést, hogy az AQ madzagjai csütörtöktő 30-90%-kal drágulnak. Pl. a Forest-család 70%-kal.
Érdekes kérdés, hogy mi indokol ilyen mértékű drágítást, de tény, hogy ezek után elég sok vitát prognosztizálok "túlárazott" használt AQ-kábelhirdetésekről.
Valamikor a többi cég is emelni…..az energia árak mennek felfelé… sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Gondolom többen köztetek, akik KáCsa-ügyfelekké váltatok valamikor, hozzám hasonlóan megkaptátok az értesítést, hogy az AQ madzagjai csütörtöktő 30-90%-kal drágulnak. Pl. a Forest-család 70%-kal.
Érdekes kérdés, hogy mi indokol ilyen mértékű drágítást, de tény, hogy ezek után elég sok vitát prognosztizálok "túlárazott" használt AQ-kábelhirdetésekről.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Tankcsapda - Az ember tervez

Hozzászólás Szerző: atis »

Ez (is, a többi nem idevaló hozzászólással) off:
Az album ára magas, viszont dedikált példány. A discogs oldalán lehet tájékozódni. Ott sem alacsonyak az árak, némelyik hiányos is. Ott egy kivétellel magyar eladókról beszélhetünk.
Mintha csak egyetlen példányt adtak volna el a discogs oldalán 3 éve, jóval kevesebbért.
Aki szereti a Tankcsapda zenéjét, az alku után hozzajuthat egy ritkasághoz szerintem.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Tankcsapda - Az ember tervez

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

A bolondnak is megéri ! Há' nem? Há' de!

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio Audience 52 SE (cherry)

Hozzászólás Szerző: Research »

.. volt A52se-m 20+ évvel ezelőtt.
15m2-ig nagyon egységes, kellemes hangú doboz, bár ott is hajtani kell azért rendesen, hogy mutasson.
Véleményem szerint 200-250e forintot meg is érne hibátlan állapotban, saját dobozában minden tartozékával, ugye csak egy “legenda”:)
Viszont ilyen állapotban(kissé egyengetett magasak, levert sarkok, hiányos tartozékok, stb..) én átgondolnám az irányárat is.
Boccs, csak segíteni akartam mindkét oldalt.

Avatar
vasek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2014.05.06., kedd 17:01
Értékelés: 115

Re: Dynaudio Audience 52 SE (cherry)

Hozzászólás Szerző: vasek »

Ne nevess!
Lehet,hogy ebbe már az atomháború is be van számítva.

Avatar
hi-fi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2017.07.05., szer. 12:48
Értékelés: 34

Re: Dynaudio Audience 52 SE (cherry)

Hozzászólás Szerző: hi-fi »

:fekverohog:

egyébként nem szoktam kommentálni de most nem bírtam ki

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: fererencz »

earforce írta:
2022.09.21., szer. 09:20
Mostanában elkapott a szintetizátoritisz :fekverohog: és sokat nézem és vásárlok a menemszol-ról. A hangszereknél ez tendencia hogy a használt ár az új ár 80-90%-a, és mégis elkelnek a motyók. Most akkor háborodjak fel ezen?
Ccöh, azért egy akusztikus hangszer hangja idővel sokat érik, egy szintiben meg milyen sok vezeték, forrasztás bejáratódik ennyi idő alatt. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: earforce »

wittao írta:
2022.09.21., szer. 09:37

En biztos tovabb lapoznek :)
Én is és inkább újonnan fixen tuti garival bótbó'
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: wittao »

earforce írta:
2022.09.21., szer. 09:20
wittao írta:
2022.09.20., kedd 22:54
Persze attól nekem is herótom van, amikor az új ár -10%-ért akar valaki egy 1.5 éves készüléket eladni, mikor a kereskedőtől újonnan is megkapja garival a készüléket, de ez mondjuk hálistennek egyre ritkább.
Mostanában elkapott a szintetizátoritisz :fekverohog: és sokat nézem és vásárlok a menemszol-ról. A hangszereknél ez tendencia hogy a használt ár az új ár 80-90%-a, és mégis elkelnek a motyók. Most akkor háborodjak fel ezen?
En biztos tovabb lapoznek :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: earforce »

wittao írta:
2022.09.20., kedd 22:54
Persze attól nekem is herótom van, amikor az új ár -10%-ért akar valaki egy 1.5 éves készüléket eladni, mikor a kereskedőtől újonnan is megkapja garival a készüléket, de ez mondjuk hálistennek egyre ritkább.
Mostanában elkapott a szintetizátoritisz :fekverohog: és sokat nézem és vásárlok a menemszol-ról. A hangszereknél ez tendencia hogy a használt ár az új ár 80-90%-a, és mégis elkelnek a motyók. Most akkor háborodjak fel ezen?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: wittao »

zoli73 írta:
2022.09.20., kedd 21:09
tibikecsoki írta:
2022.09.20., kedd 18:58
Az új árak tekintetében nincs vita köztünk,ezt nyílván Te sokkal jobban át látod mint én. Azonban ez a hangfal nem 2 év múlva került fel dupla áron,hanem 2 nap múlva.(Igaz,nem ide,hanem akkor még a jófogásra)Csak akkor nem kellett senkinek. Most csak újra elő került.
Én értem, és megértem a felháborodásod. Néha az én szemöldököm is fennakad.
A mai világban sajnos minden drágul, és ez alól miért pont a használt hifi lenne kivétel. De!
Nem vásárlási szándékból, csak mindössze kiváncsiságból rendszeresen átbogarászom az adás-vétel szekciót is, és az látszik, hogy az áremelkedés ide is begyűrűzött.
Ezt el is fogadom, csak itt valamiért néha óriasi kilengések vannak az árakban, ellentétben más, használt termékek piacával(pl. autók, bringák, stb.).
Ha százalékosítani kellene, akkor úgy mondanám, hogy az eladók úgy 90-95%-a korrektűl méri fel a piacot, és ennek megfelelően korrektűl is árazza be az eladó portékáját. Azzal együtt is, hogy az árak emelkednek. Viszont az a maradék 5-10%-nál, az a bizonyos ceruza megmagyarázhatatlanúl vastagon fog, és ez csípi néhány ember szemét.
Persze az ilyen eladók, valamilyen mondva csinált ideológiát mindig költenek a készülék köré(pl. "ritkaság", "legenda"), hogy hát az árcédula miért is olyan vaskos, de a legtöbb esetben ezek csak légbőlkapott magyarázatok. Sokkal inkább a "Palimadár" fogás, nyerészkedés a cél.
Tehát a részemről a nagyjából inflációval megegyező áremelkedés teljesen vállalható, de amikor 1-1 készülékért kiugróan magas, irreális árat kérnek, az nem éppen etikus. És ez sokunk igazsázérzetét(kinek mennyire fejlett) kisebb-nagyobb mértékben sérti.
Ha inflációkövető módon áraznánk, akkor be is lehetne zárni az adás-vétel topikot.
50-60% minimum csak ebben az évben. KSH adat nem érdekel, mert aszerint 430.000-et keresnek átlagosan az emberek, akkor pedig nem okozna gondot sokaknak az, ami. Szóval nemzetközi szinten az inflációkövetés még elviselhető lehetne, de az árfolyamok 20%-os mozdulásával együtt az infláció kicsinálja az árakat.
Valljuk be az emberek realitásérzékét is : mit csinál egy eladó? Benéz egy-két nemzetközi shopba, használtpiacra és megnézi felmentek az árak 15-20%-ot... utána átváltja JMF-ra, és jéééé, ez külföldön ennyibe kerül? És azt még ide kell hozni, ahol bizony lehet egy marék kavics van a csomagban, vagy nem úgy lett fotózva stb., tehát kockázatos, még ezt is beárazza. A végén pedig kijön egy olyan ár, amit ha összehasonlítunk egy három évvel ezelőtti AVX hirdetéssel, ahol az eladó a 46. UP után végül 40%-kal olcsóbban adta oda kínjában, akkor nagy lesz a szakadék.
Persze attól nekem is herótom van, amikor az új ár -10%-ért akar valaki egy 1.5 éves készüléket eladni, mikor a kereskedőtől újonnan is megkapja garival a készüléket, de ez mondjuk hálistennek egyre ritkább.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tibikecsoki írta:
2022.09.20., kedd 18:58
Az új árak tekintetében nincs vita köztünk,ezt nyílván Te sokkal jobban át látod mint én. Azonban ez a hangfal nem 2 év múlva került fel dupla áron,hanem 2 nap múlva.(Igaz,nem ide,hanem akkor még a jófogásra)Csak akkor nem kellett senkinek. Most csak újra elő került.
Én értem, és megértem a felháborodásod. Néha az én szemöldököm is fennakad.
A mai világban sajnos minden drágul, és ez alól miért pont a használt hifi lenne kivétel. De!
Nem vásárlási szándékból, csak mindössze kiváncsiságból rendszeresen átbogarászom az adás-vétel szekciót is, és az látszik, hogy az áremelkedés ide is begyűrűzött.
Ezt el is fogadom, csak itt valamiért néha óriasi kilengések vannak az árakban, ellentétben más, használt termékek piacával(pl. autók, bringák, stb.).
Ha százalékosítani kellene, akkor úgy mondanám, hogy az eladók úgy 90-95%-a korrektűl méri fel a piacot, és ennek megfelelően korrektűl is árazza be az eladó portékáját. Azzal együtt is, hogy az árak emelkednek. Viszont az a maradék 5-10%-nál, az a bizonyos ceruza megmagyarázhatatlanúl vastagon fog, és ez csípi néhány ember szemét.
Persze az ilyen eladók, valamilyen mondva csinált ideológiát mindig költenek a készülék köré(pl. "ritkaság", "legenda"), hogy hát az árcédula miért is olyan vaskos, de a legtöbb esetben ezek csak légbőlkapott magyarázatok. Sokkal inkább a "Palimadár" fogás, nyerészkedés a cél.
Tehát a részemről a nagyjából inflációval megegyező áremelkedés teljesen vállalható, de amikor 1-1 készülékért kiugróan magas, irreális árat kérnek, az nem éppen etikus. És ez sokunk igazsázérzetét(kinek mennyire fejlett) kisebb-nagyobb mértékben sérti.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Az új árak tekintetében nincs vita köztünk,ezt nyílván Te sokkal jobban át látod mint én. Azonban ez a hangfal nem 2 év múlva került fel dupla áron,hanem 2 nap múlva.(Igaz,nem ide,hanem akkor még a jófogásra)Csak akkor nem kellett senkinek. Most csak újra elő került.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: wittao »

tibikecsoki írta:
2022.09.20., kedd 17:12
Viktor!
Bizonyára vannak ilyen termékek is,de én mondjuk konkrétan a naim termékek itthoni árát nézve nem látok ilyen áremelkedéseket,pedig Anglia már nem is uniós ország. És akkor még nem is beszélek a különböző boltok lista árakhoz képest nyújtott kedvezményeiről,bár az valóban teljesen változó.

naim nac-282 2020-ban 2 millió, 2022-ben 2,36 millió
naim nap-300 2020-ban 3,4 millió 2022-ben 3,93 millió
naim ndx2 2020-2,1 millió 2022-2,675 millió

De ez mondjuk már nem egészen tartozik az eredeti témához,aminek a lényege,hogy itt a fórumon vásárolt bármilyen terméket még SOHA nem láttam 2 éven belül dupla áron ugyan ezen a fórumon árulni,sőt,most már a hifi piacon még drágább lett...... gondolkodik.gif gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Attól, hogy a Naim pár 100 font áremelést csinál, ez még egyáltalán nem általános.
A piaci árát valaminek nem csak az határozza meg, hogy a termék 2 éve mennyi volt, akkor most kutya kötelessége még 10%-ot esni... Van egy csomó ártorzító hatás ( + / - ), amik rendre befolyásolják egy termék árát. Ha mondjuk 2 éve az az egyetlen eladó darab volt, és most kb. 5 ember várja végre legyen egy, annak árfelhajtó szerepe van. Ha mondjuk a gyártó sem tud szállítani, mert ugye egy árlista csak egy árlista, de reális időn belül szállítani is kell. Főleg több UK gyártónál akár 6-8 hónapra is nyúlt a szállítási határidő. Sok embernek pedig még a mai világban is MOST KELL és nem 6 hónap múlva. Aki nem akar várni, kifizeti a felárat.
Mint írtam több cég betárazott alkatrészből, egy általam ismert vállalat 3 évre az összes rendelése 20% éves keresletnövekedéssel is le van fedve, minden a polcokon van. Ha ő továbbra is változatlan áron kínál terméket, akkor piacot is nyerhet vele, hiszen tőle azonnal lehet venni, míg mástól 6 hónapra.
Annyi féle szempont van, hogy valami mennyibe kerül és mi a "reális ár", hogy szerintem ezen vitázni nagyon is időpocséklás.
Egy 30 éves Nakamichi deck most többe kerül, mint amikor új volt (persze reálértéket nem számolva).

Vannak szerencselovag eladók, akik éppen azokra várnak, akiknek nagyon kell valami és kifizetik a felárat.
És vannak olyan szerencselovag vevők, akik arra várnak, hogy minél sürgősebb legyen az eladónak, féláron hozzájussanak valamihez, majd utána 2-3 év múlva mindenki referencia árként mutogathat arra az árra, holott köze sem volt már akkor sem a valósághoz...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Viktor!
Bizonyára vannak ilyen termékek is,de én mondjuk konkrétan a naim termékek itthoni árát nézve nem látok ilyen áremelkedéseket,pedig Anglia már nem is uniós ország. És akkor még nem is beszélek a különböző boltok lista árakhoz képest nyújtott kedvezményeiről,bár az valóban teljesen változó.

naim nac-282 2020-ban 2 millió, 2022-ben 2,36 millió
naim nap-300 2020-ban 3,4 millió 2022-ben 3,93 millió
naim ndx2 2020-2,1 millió 2022-2,675 millió

De ez mondjuk már nem egészen tartozik az eredeti témához,aminek a lényege,hogy itt a fórumon vásárolt bármilyen terméket még SOHA nem láttam 2 éven belül dupla áron ugyan ezen a fórumon árulni,sőt,most már a hifi piacon még drágább lett...... gondolkodik.gif gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: wittao »

tibikecsoki írta:
2022.09.18., vas. 21:58
Alex_Aston írta:
2022.09.18., vas. 16:30
tibikecsoki írta:
2022.09.18., vas. 12:23

Azt lehet,én viszont utána is olvastam.Pl a Naim termékek esetében az új árak 2 év alatt,kb 25-30%-ot emelkedtek.
Te milyen hifi terméket tudsz mondani,ami ma 2x annyi,mint 2 éve volt?
Ez a termék speciel 50%-ot emelkedett, és a többi hasonló is.
https://www.arukereso.hu/hangfal-c3161/ ... 235716143/

De sok termék 100%-ot emelkedett 2 év alatt. Nézz utána.

Amúgy mi a célod ezzel az egésszel?
Igen,ez kb 50%,és biztosan van még erre példa,de azért nagy többségben nem ez a jellemző,még az új termékeknél sem. Mivel anno én is pályáztam erre a hangfalra,valóban mélyebben érintett,hogy újra felbukkant,és bár azóta nem vagyok potenciális vevő jelölt,még az akkori 110 ezerért sem,de úgy gondolom,hogy az ezen a fórumon vásárolt használt termék 100%-os drágulást semmi nem tudja alá támasztani, különösen úgy,hogy a nepper egy régi fórumozó mögé bújva próbálkozik. De úgy látszik,ez mást nem zavar,úgyhogy akkor be is fejeztem a zsörtölődést
Több mindent figyelembe kellene vennie mindenkinek, mielőtt ilyen egzakt kijelentéseket tesz.
Először is egy gyártónak vannak általában készletei, így egy ideig korábbi árfolyamon betárazott készletekből készített készülékeket árul, minimális áremeléssel vagy éppen azzal sem.
Utána 10-15-20%-ot megy fel az ára az új készüléknek, tehát ha 1-nek vesszük az árat, lesz 1.15 belőle.
Telnek, múlnak a hónapok, duplájára megy fel az acél és réz ára, már a trafók sem annyiba kerülnek, 5x áron lehet kapni egy host controllert, mint eddig és rádobnak 25-30%-ot az árakra. Így az 1 évvel ezelőtti "1" egységnyi árból most 1.15 x 1.25 = 1.4375 lesz. Ami azt jelenti, hogy csupán a márka importőre 43,75%-os áremelkedéssel számolHATNA.
1 évvel ezelőtthöz képest a dollár 301 HUF/USD árfolyamon volt, most 405 HUF/USD. Ez 25% árfolyamváltozás nálunk, ami újabb 1.25-ös szorzó a végfelhasználói árban, tehát 1.4375 x 1.25 = 1.80. Mire HUF-ban hozzánk jön nettó, már 80%-kal drágább a termék, a külföldieknek pedig 44%-kal hazájukban. Na ez nem mindegy.
Ezután a külföldi ráteszi a 20% ÁFÁját, így 1.4375 x 1.2 = 1.75 bruttó lesz a korábbi 1.25 bruttóból.
Nálunk az 1.80-hoz 27% ÁFA társul, így 1.8 x 1.27 = 2.286 bruttó lesz a korábbi 1.27 bruttóból.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Alex_Aston írta:
2022.09.18., vas. 16:30
tibikecsoki írta:
2022.09.18., vas. 12:23
Gulka. írta:
2022.09.18., vas. 11:32


Ezen jót nevettem! :smile29:
Azt lehet,én viszont utána is olvastam.Pl a Naim termékek esetében az új árak 2 év alatt,kb 25-30%-ot emelkedtek.
Te milyen hifi terméket tudsz mondani,ami ma 2x annyi,mint 2 éve volt?
Ez a termék speciel 50%-ot emelkedett, és a többi hasonló is.
https://www.arukereso.hu/hangfal-c3161/ ... 235716143/

De sok termék 100%-ot emelkedett 2 év alatt. Nézz utána.

Amúgy mi a célod ezzel az egésszel?
Igen,ez kb 50%,és biztosan van még erre példa,de azért nagy többségben nem ez a jellemző,még az új termékeknél sem. Mivel anno én is pályáztam erre a hangfalra,valóban mélyebben érintett,hogy újra felbukkant,és bár azóta nem vagyok potenciális vevő jelölt,még az akkori 110 ezerért sem,de úgy gondolom,hogy az ezen a fórumon vásárolt használt termék 100%-os drágulást semmi nem tudja alá támasztani, különösen úgy,hogy a nepper egy régi fórumozó mögé bújva próbálkozik. De úgy látszik,ez mást nem zavar,úgyhogy akkor be is fejeztem a zsörtölődést
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”