Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

KisMarci írta:
2022.02.01., kedd 11:50
Én nem tudom megvenni nettó áron, ugyanakkor nem kockáztatom a garanciát/hibás terméket 10-15%-ért.
A garancia nem veszik el, ha megveszel egy még garanciás terméket. Persze a papírok kellenek hozzá.
Az más kérdés, hogy mondjuk 10%-ot valószínűleg megér egy bolti, új gépely.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Nyuki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2016.08.27., szomb. 17:41
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Nyuki »

" magánember" nem tud nettó áron vásárolni !

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Én nem tudom megvenni nettó áron, ugyanakkor nem kockáztatom a garanciát/hibás terméket 10-15%-ért.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
SWild
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2021.07.06., kedd 17:19
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Budapest, XIX.

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: SWild »

Egy gondolat - csak engem foglalkoztat, vagy ez lehet releváns?

Adott X termék, legyen az ára a boltban 200.000 Ft. Felkerül ide, fix 170-180.000 forintos áron, mondjuk 1 hetesen. első blikkre oké, olcsóbb, mint a bolti ár. De tényleg az? A bolt ÁFÁsan árulja, vagyis a nettó ára 157.500 Ft.
Nem hiánycikkről beszélünk, bármikor bemehetsz a szaküzletbe és megveheted.

Szerintetek az ilyesmi túl van árazva vagy sem?
Budapest, XIX. kerület
+36309834442
KÉRLEK NÉZD MEG A HIRDETÉS STÁTUSZÁT! Csak akkor zárom le, ha már elkelt a hirdetett termék.

Online
Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

earforce írta:
2022.01.27., csüt. 13:47
Amúgy az rendben van, hogy kb. az adásvételi topikok fele/harmada nepperek cuccaival van teli, aki nem 1, hanem kb. 10 dolgot hirdet egyszerre?
A Bikemag apróban azok, akik üzletszerűen kereskednek alkatrészekkel fizetnek a hirdetéseikért.
Ezt nem lehetne itt is bevezetni, hiszen profitálnak belőle.
A befolyt összeget a forum üzemeltetésére lehetne költeni, vagy felajánlani pl. gyermek kórháznak.
Gondolom kéne számlát adni, könyvelni stb, de addig is az adakozás mehetne közvetlenül a kórháznak, vagy, oda, amit kijelölnek az adminok.

Avatar
kicsike
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2014.02.11., kedd 12:29
Értékelés: 38

Re: Orion HS 500

Hozzászólás Szerző: kicsike »

Érzésem szerint nem csak a 3 példányos válasz lett sok, hanem a szerepedet is túl liheged egy kicsit!

Ha éltél volna akkor, és ezeken a hangfalakon cseperedsz fel, akkor nem is biztos, hogy a hangért, csupán az érzésért is kifizeted a vételárát, és újra megszerzed magadnak! Továbbá, hogy kinek mi a hangsugárzó az egyéni ízlés kérdése, kár ezen vitát nyitni. Ha nem tetszik vagy sokallod az árát, akkor ne foglalkozz vele! Az legyen az eladó gondja, ha drágán árulja és nem tudja eladni. Egyébként látok én itt a fórumon is elkelni új hangfalat, akár több százezerért is, amiért én egy fillért sem adnék, egyszerű nem foglalkozom vele, ő megvette, neki kell hallgatni.

Utolsó gondolat neked: -érzésem szerint, ha a véleményedet közlöd azzal nincs semmi gond
- ha az esetleg mások megítélése alapján tévesen megalkotott véleményedre alapozva még minősítesz
is....na ez már probléma szerintem

Elnézést! Oktatni semmiképpen nem szerettelek volna! Az eladót nem ismerem, ilyen hangfalat többet hallgattam annak idején, nekem szép emlékeim vannak!

Avatar
ottoisis
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 498
Csatlakozott: 2014.09.22., hétf. 12:36
Értékelés: 76
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Orion HS 500

Hozzászólás Szerző: ottoisis »

Kb 60 rugóért egy, a 80-as évek elején is már röbbé-kevésbé gáz cuccocot árulni? - ez lenne a retró?
Bocs a offért, de azért végig kéne gondolni a dolgot... :ohnoohnoohno: .ennyért már azért némi keresgélés után hangsugárzót is lehet venni...
LPj: Townshend Elite Mk II Rock + Moth-RB-250/AN-Ai karkábel + Roksan Corus Blue
CD: Cyrus dAD-7, Erősítő: Palotás phono, TMP ANT, Dobozok: Audio Note AX-Two
Kábelek, kiegészítők: Fapaci, Belden 8402, YBA Glass, 47 Lab OTA Stratos

Avatar
SWild
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2021.07.06., kedd 17:19
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Budapest, XIX.

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: SWild »

AndrewBoy_HuN írta:
2022.01.26., szer. 08:28
motorgyilkos írta:
2022.01.23., vas. 13:38
Azt ertem hogy a forum szabalyzata kimondja hogy az elado hatarozza meg az arat, es fikazni nem er. De szerintem eljott az ido hogy minden forum ami rendelkezik adas-vetel topikkal alkamazhasson egy ugynevezett "fair trade" elvet. Kiszoritani a gusztustalan, indokolatlanul nyereszkedo, skalpereket. Biztos vagyok benne hogy ez csak novelne a forumok pozitiv megiteleset es pelda erteku lenne.
Valamilyen szinten egyetértek veled, de mindenki pénzből él. Itthon mindenki a legolcsóbb alapján szeretne venni és a legdrágább szerint szeretne eladni. Ez teljesen normális is, de tudni kell, hogy, ha valaki kereskedik akkor neki bizony ezzel az ideje megy és költségek, kockázatok rakódnak a dologba. Olyan ez mint a használt autó kereskedő, nála mindig találsz autót, de szerintem nem elvárható, hogy olcsóbban adja, mint egy magánszemély. Szolgáltatást nyújt, kipróbálja, leteszteli, átnézi stb. Milyen árréssel érdemes dolgozni? Nyilván ez egy jó kérdés, minél nagyobb a forgalom annál inkább lentebb lehet adni a marzson. Mi számítana nagyon pofátlannak? Mihez képest? Az AVR erősítők, mint fentebb is elhangzott "jó befektetésnek" bizonyultak az elmúlt időben. Egy kereskedő nem fog befektetni, nem fogja megvárni ameddig felmegy a piac és a pénzét készletben rohasztani. Pörgetni akarja pénzt és a készletet is. Ami végbement a hiány miatt a használt piacon az tényleg mondhatnánk nem normális. De sok más eszköz PS5, videókártyák piaca is abnormálisan működik. Nyáron eladtam 190 ért egy AVR-t az most neppernél elérhető volt 270ért, és elment. Tehát van kereslet ennyiért is. Tényleg nehéz megmondani, hogy mi az a marzs ami már pofátlan, de ha megveszik akkor nem tudsz mit csinálni, megveszik, hiába tartod olcsóbbra és venni akarsz olcsóbban, mert egy éve olcsóbb volt, ha más megveszi akkor nincs mit csinálni. Aki pedig üzletre használja a felületet az járuljon hozzá a felület életbentartásához és vállalja, hogy adásvétellel foglalkozik, talán még forgalmat is generál, így a marzs esni tud. Engem nem zavarna, ha egy 200 ezres erősítőt 190ért bevenne a kereskedő és 210 ért árulgatná több felületen és ő foglalkozik a kiszállítással, begyűjtéssel, stb. Az tényleg pofátlan mikor a a nyáron a 190re tartott erősítőért 150-t akartak fizetni és ugyanazt az eszközt korábban 210ért árulta. Erre nekem is felment a pumpa, de ha cash fizet és azonnal és intéz mindent, akkor lesz aki odaadja ennyiért, mert kell a pénz...
Isten ments, hogy védjem az autóneppereket, de azért nem egy kategória a hifi- és egyéb ingóságok zugneppereivel, mert az autókereskedőket legalább ellenőrzik és vannak törvények, jogszabályok, amiknek meg kell felelniük.
Én sem, és szerintem mások sem kapunk se adásvételit, se számlát ezektől az -amúgy valószínű szemmel látható hasznot termelő- nepperektől. Adócsalás much?
De tudod mit, ügyeskedjenek, még csak nem is zavar. De akkor legalább a pofátlanságból vennének vissza.
Budapest, XIX. kerület
+36309834442
KÉRLEK NÉZD MEG A HIRDETÉS STÁTUSZÁT! Csak akkor zárom le, ha már elkelt a hirdetett termék.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3747
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

earforce írta:
2022.01.27., csüt. 13:47
Amúgy az rendben van, hogy kb. az adásvételi topikok fele/harmada nepperek cuccaival van teli, aki nem 1, hanem kb. 10 dolgot hirdet egyszerre?
Igen, ez már elég feltűnő!
Az is írritáló, hogy ezek a nepperek elárasztják a portékájukkal a hírdetési felületet, és csak a hírdetési lehetőség miatt regisztráltak ide.
Viszont némelyikük árképzése enyhén szólva szemforgató! Nyilvánvalóan látszik, hogy "palimadarak" fogására apellálnak.
Aki nyitott szemmel jár, figyeli a hírdetéseket, netán ad is, vesz is néha, az azért tisztában van vele, hogy egy adott készüléknek, kábelnek, stb. mi az átlagos piaci ára. Persze ebben lehetnek kilengések, állapottól, vagy attól függöen, hogy mennyire ritka, keresett, vagy éppen az ellenkezője. Ez elfogadható.
De mikor azt látjuk, hogy egy adott portéka, a szokásos piaci ár duplájáért, vagy akár többszöröséért van hírdetve, az már eléggé bicskanyitogató, és sajnos ezekből egyre több van.
Persze, emelkednek a használt hifi készülékek árai, mint minden más is, de azért ennyire talán mégsem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

earforce írta:
2022.01.27., csüt. 13:47
Amúgy az rendben van, hogy kb. az adásvételi topikok fele/harmada nepperek cuccaival van teli, aki nem 1, hanem kb. 10 dolgot hirdet egyszerre?
Egyáltalán nincs rendben. Sőt!

Erről most hirtelen beugrott egy régi történet:

Régebben mikor még elég lassú volt az internetsebesség az országban, akkor szinte nem volt olyan ember a környéken, akinek ne lett volna egy cimborája, aki feketén tudott másolt DVD filmeket. Olyan 10-20 oldal A4-es papír kinyomtatva tele filmcímmel. Legalábbis én így kaptam, hogy mik vannak az adott illegális másolónak. Szabályos verseny alakult ki a helyi és közelebbi városban lakók között, hogy ki tudja jobb áron adni a lopott filmeket a népnek. Akkoriban tették tönkre a kisebb mozikat vidéken. Nyíltak a multiplexek a fővárosban. A videótékák még dübörögtek valamennyire. Kis (10ezer fős) városomban egyszerre emlékeim szerint 3 is működött egy időben. Természetesen a jó filmek mindig kint voltak náluk. Ja másolták ezerrel. :D Meg pörögtek a fizetős Ftp szerverekről a filmek. Akinek volt hozzá technikája az kaszált de nagyon.

Természetesen az Artisjus dolgozói tépték a hajukat, hogyan állítsák meg az egészet... A történet végét tudjuk. :rolleyes:

Visszatérve ezek a bűnözők legalább fektettek bele a technikába nem keveset, mert nagyon drága volt akár egy dvd-író is akkoriban. De nekik nem 1 kellett, hanem 10-20-50 darab, mert nagy tételben nyomták. Üres lemez, normális pc-k stb stb....

Viszont ezek a hiénák megvesznek valamit 140 ezerért és 1-2 hét múlva 220-240 ezerért a hifi aprókban láthatóak újra.
Egyik törvényt sért (dvd másolás) a másik pedig csak kihasználja és átveri az eladókat / vásárlókat.

A tisztességes ember felháborodik, de konkrétan nem lehet vele mit csinálni. Kereslet és kínálat pedig van rá. Bármennyire is nem tetszik nekünk. sad.gif
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: earforce »

Amúgy az rendben van, hogy kb. az adásvételi topikok fele/harmada nepperek cuccaival van teli, aki nem 1, hanem kb. 10 dolgot hirdet egyszerre?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

quad írta:
2022.01.27., csüt. 11:17
A fizetés nem alacsony,csak ritkán adják. :)
Ez meg a 90-es években történt: egy helyi német-magyar tulajdonú könyvelő céghez érkezett egy német kislány, aki valamilyen gyakornoki kötelezettségét teljesítette itt. Akkor még mindenkinek kp-ben ment a fizetés, ott kellett aláírni az átvételt egy lapon. Az első hónapban véletlenül ugyanerre a lapra felírták a német hölgy fizetését is. A meglett magyar könyvelők fizetése 100.000 körül volt, a német gyakornoké meg 600.000. Aztán a többi hónapban neki már külön papírt nyomtak, hogy ne lássák a többiek.
A baj csak az, hogyha elmegyünk bármelyik nyugati országban a boltba, nem látjuk még azt sem, hogy ott mondjuk kétszeresek az árak a mienkhez képest, sőt vannak olcsóbb dolgok is, mint itt. Persze az ingatlan és a szolgáltatások ára más lépték.
Vagyis a zsemle és a pofánk viszonylatáról létező mondás nem csak régen volt igaz. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: quad »

Nekem ezekről az aranyköpésekről az alábbi sztori jut eszembe:
A 80-as évek elején történt, hogy egy nyugatnémet szaki látogatott hozzánk a gépgyárba, ahol a munka mellett a szaki megkérdezte a magyar melóst, hogy mennyit keres, az meg megmondta. Erre a szaki elismerően bólogatott, hogy az nem rossz.
Csak később derült ki, hogy akkor még Németországban több helyütt heti fizetés volt, és a szaki heti fizetésnek vette a magyar havi fizetést. Ezután terjedt el nálunk a gyárban:

A fizetés nem alacsony,csak ritkán adják. :)
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Gulka. írta:
2022.01.26., szer. 18:43
Sajnos nem jut eszemben, hol olvastam múltkor.... Talán közgazdaságtan fórum volt? Mindegy is...

Nem a termék a drága, te keresel keveset!

Megsimogatnám az arcát az embernek ezért a kijelentésért. Pedig az erőszakos viselkedés távol áll tőlem.

Jobban belegondolva van némi igazság benne. Viszont, akkor svájci árakért svájci béreket! :P
Több, mint 30 éve várunk. Többet már ne kelljen. Itt a lehetőség. Most vagy SOHA?

A héten kattantam rá pár rendszerváltás után privatizációs videóra. Lehet még a sokkkk alatt vagyok. Elnézést.
Avagy: "Nem a zsemle kicsi, a pofátok nagy" Na ne! bravo.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Sajnos nem jut eszemben, hol olvastam múltkor.... Talán közgazdaságtan fórum volt? Mindegy is...

Nem a termék a drága, te keresel keveset!

Megsimogatnám az arcát az embernek ezért a kijelentésért. Pedig az erőszakos viselkedés távol áll tőlem.

Jobban belegondolva van némi igazság benne. Viszont, akkor svájci árakért svájci béreket! :P
Több, mint 30 éve várunk. Többet már ne kelljen. Itt a lehetőség. Most vagy SOHA?

A héten kattantam rá pár rendszerváltás után privatizációs videóra. Lehet még a sokkkk alatt vagyok. Elnézést.
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

akvapark írta:
2022.01.26., szer. 15:07
'Az AVR erősítők, "jó befektetésnek" bizonyultak az elmúlt időben.'

Azon csodálkozom, hogy:
1./A legsérülékenyebb audio holmi az AVR erősítő;
2./A leggyorsabb - technikailag - elavuló készülékek.
gondolkodik.gif
Az utóbbi 4-5-6 év házimozi erősítői igazán nem avultak még el. Már tudják a Dolby Atmost, DTS-X-t, és hálózati funkciókkal fel vannak turbózva. 4K-t is kezelnek.
Igazán ami újdonság a 8K, vagy 4K 120hz., de ezeket nem tudják hibátlanul kezelni, meg ez ugye nagyon rétegigény még.
Az újak árai iszonyat magasak. Marad a használt piac.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: akvapark »

'Az AVR erősítők, "jó befektetésnek" bizonyultak az elmúlt időben.'

Azon csodálkozom, hogy:
1./A legsérülékenyebb audio holmi az AVR erősítő;
2./A leggyorsabb - technikailag - elavuló készülékek.
gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Titan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.09.27., vas. 17:21
Értékelés: 81

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Titan »

Leszólják az autó neppereket na a mostani hiffi nepper na az a király.A lényeg hogy ne csapja meg az áram.
 Zidoo UHD3000-Primare pre30- Primare A32 -KEF104.2-Martin Logan Ethos

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

motorgyilkos írta:
2022.01.23., vas. 13:38
Azt ertem hogy a forum szabalyzata kimondja hogy az elado hatarozza meg az arat, es fikazni nem er. De szerintem eljott az ido hogy minden forum ami rendelkezik adas-vetel topikkal alkamazhasson egy ugynevezett "fair trade" elvet. Kiszoritani a gusztustalan, indokolatlanul nyereszkedo, skalpereket. Biztos vagyok benne hogy ez csak novelne a forumok pozitiv megiteleset es pelda erteku lenne.
Valamilyen szinten egyetértek veled, de mindenki pénzből él. Itthon mindenki a legolcsóbb alapján szeretne venni és a legdrágább szerint szeretne eladni. Ez teljesen normális is, de tudni kell, hogy, ha valaki kereskedik akkor neki bizony ezzel az ideje megy és költségek, kockázatok rakódnak a dologba. Olyan ez mint a használt autó kereskedő, nála mindig találsz autót, de szerintem nem elvárható, hogy olcsóbban adja, mint egy magánszemély. Szolgáltatást nyújt, kipróbálja, leteszteli, átnézi stb. Milyen árréssel érdemes dolgozni? Nyilván ez egy jó kérdés, minél nagyobb a forgalom annál inkább lentebb lehet adni a marzson. Mi számítana nagyon pofátlannak? Mihez képest? Az AVR erősítők, mint fentebb is elhangzott "jó befektetésnek" bizonyultak az elmúlt időben. Egy kereskedő nem fog befektetni, nem fogja megvárni ameddig felmegy a piac és a pénzét készletben rohasztani. Pörgetni akarja pénzt és a készletet is. Ami végbement a hiány miatt a használt piacon az tényleg mondhatnánk nem normális. De sok más eszköz PS5, videókártyák piaca is abnormálisan működik. Nyáron eladtam 190 ért egy AVR-t az most neppernél elérhető volt 270ért, és elment. Tehát van kereslet ennyiért is. Tényleg nehéz megmondani, hogy mi az a marzs ami már pofátlan, de ha megveszik akkor nem tudsz mit csinálni, megveszik, hiába tartod olcsóbbra és venni akarsz olcsóbban, mert egy éve olcsóbb volt, ha más megveszi akkor nincs mit csinálni. Aki pedig üzletre használja a felületet az járuljon hozzá a felület életbentartásához és vállalja, hogy adásvétellel foglalkozik, talán még forgalmat is generál, így a marzs esni tud. Engem nem zavarna, ha egy 200 ezres erősítőt 190ért bevenne a kereskedő és 210 ért árulgatná több felületen és ő foglalkozik a kiszállítással, begyűjtéssel, stb. Az tényleg pofátlan mikor a a nyáron a 190re tartott erősítőért 150-t akartak fizetni és ugyanazt az eszközt korábban 210ért árulta. Erre nekem is felment a pumpa, de ha cash fizet és azonnal és intéz mindent, akkor lesz aki odaadja ennyiért, mert kell a pénz...

Avatar
SWild
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2021.07.06., kedd 17:19
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Budapest, XIX.

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: SWild »

"Marshall-kereszt". Aki ismerős a makroökonómiában, az tudja, a többieknek laikus összefoglaló: mindennek beáll az egyensúlyi ára (piac szintjén). Vagyis hadd árulja mindenki annyiért a portékáját, amennyiért akarja - ha túl drága, majd a piac beárazza.
(a helyesírásos témát meg felesleges, pláne itt. Arra majd nyitunk egy "Ó-latin démonidéző hozzászólások" topicot :smile53: )
Budapest, XIX. kerület
+36309834442
KÉRLEK NÉZD MEG A HIRDETÉS STÁTUSZÁT! Csak akkor zárom le, ha már elkelt a hirdetett termék.

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

Meg egyébként is!
Legyenek a használt hifi cuccoknak hatósági árai! Ne csak a csirkefarhátnak! ;peace; :smile54: :smile30:

Avatar
Leon727
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2011.10.12., szer. 21:33
Értékelés: 151

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Leon727 »

quad írta:
2022.01.19., szer. 10:25
Bocs, kimaradt egy szó, helyesen:
Magyarországon azt akinek egy autó árával megegyező értékű hifije van azt hülyének nézik.
Van egy régebbi AUDI-nk, hasonló értékű, mint a sztereó rendszerem. Azért itt megértőbbek/elfogadóbbak az emberek, ezért is jó egy ilyen közösség. :smile32:

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Azt ertem hogy a forum szabalyzata kimondja hogy az elado hatarozza meg az arat, es fikazni nem er. De szerintem eljott az ido hogy minden forum ami rendelkezik adas-vetel topikkal alkamazhasson egy ugynevezett "fair trade" elvet. Kiszoritani a gusztustalan, indokolatlanul nyereszkedo, skalpereket. Biztos vagyok benne hogy ez csak novelne a forumok pozitiv megiteleset es pelda erteku lenne.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Onkyo TX-NR676 7.2-es,Dolbyatmos,DTS-X,Wifi,Bluetooth,Házimozi

Hozzászólás Szerző: Vappali »

Titan írta:
2022.01.23., vas. 09:36
A legjobb befektetés most már nem a kripto hanem az avr erősítő kishazánkban :) 3-4 hónap alatt 30-40% :)

igy kell ezt leborulok.gif csinálni
És mindezt elmondod az élelmiszerboltban, a használt autókereskedésben, az ingatlanközvetítőnél is? gondolkodik.gif
Vagy csak itt?

Avatar
Titan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.09.27., vas. 17:21
Értékelés: 81

Re: Onkyo TX-NR676 7.2-es,Dolbyatmos,DTS-X,Wifi,Bluetooth,Házimozi

Hozzászólás Szerző: Titan »

A legjobb befektetés most már nem a kripto hanem az avr erősítő kishazánkban :) 3-4 hónap alatt 30-40% :)

igy kell ezt leborulok.gif csinálni
 Zidoo UHD3000-Primare pre30- Primare A32 -KEF104.2-Martin Logan Ethos

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”