Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
thripio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2012.04.25., szer. 20:56
Értékelés: 22

Re: Pointe SIMA MK2 csöves erősítő

Hozzászólás Szerző: thripio »

Hát bocsánat , de ha ennyiért vetted , akkor akítől vetted nem volt valami korrekt fazon , ilyen áron sokkal jobb hangú csőves erősítőt lehet venni .

madottati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2020.07.29., szer. 14:06
Értékelés: 18

Re: Pointe SIMA MK2 csöves erősítő

Hozzászólás Szerző: madottati »

trane írta:
2021.12.18., szomb. 17:53
madottati írta:
2021.12.18., szomb. 17:41
Köszi a jótanácsot, akkor átnyálazom a kínálatot, bár nem tudom engem mint eladót ez miért kellene hogy érdekeljen? Azt hittem van jogom eldönteni az árképzést, aztán majd ha nem viszik, akkor vakarom a fejem és csökkentek vagy megtartom. Amúgy kíváncsi lennék most pl. egy ilyen kimenőtrafó árára.

Egyébként meg ha figyelmesen elolvasod a hirdetésemet, akkor láthatod benne:
"Az erősítőt Dragonweed nézte át: kondik, vezetékelés, csövek cserélve másfél éve" De ha ennél is több információ szükséges a vevőnek, akkor megkérdezi. Egyébként még mindig nem mondtál arra semmit, hogy szerinted mennyiért kellene árulnom. Akkor legalább tényleg látnék benne konstruktív megnyilvánulást.
leírtam az erősítő eredeti árát, azt is, te döntöd el a tiédét, ill. javasoltam, nézz szét a fórumon leborulok.gif . de ha valóban konkrétumot vársz, 130.- eFt körül van szvsz a reális ára. ami árat viszont te adtál meg, főként ezzel a fél-mondatoddal "...és MÁR ennyi pénzért hozzájuthatsz egy kiváló hangú csöves erősítőhöz..." dollar.gif , hát kissé másról szól... :o

azt pedig te magad állítod, hogy "...nem tudhatod milyen csövek vannak benne, mi lett cserélve benne..." :yingyang:
130? Hát ezek után mindenki döntse el, hogy a hozzászólásod mennyire jóindulatú és objektív. Ha esetleg valaki árul egy ilyet 130 -ért akkor azt én is megvenném ;peace;

Igen én állítom, hogy te nem tudhatod, ezzel mi a gond? Ha érdekel megkérdezed. Én odaírtam, hogy cserélve lett, de le fogom fotózni a belsejét is, aztán onnantól látni lehet mindent.

Mindig is foglalkoztatott, hogy milyen emberek lehetnek akik így nem sajnálják az időt, energiát arra, hogy mások hirdetése alatt küzdjenek az eladóval, annak ellenére hogy még csak nem is kívánják megvásárolni az adott terméket. Magányosak, unatkoznak, vagy valami belső késztetés miatt, esetleg megnyugvást jelent nekik ha kiadják magukból a frusztrációjukat?
Mindenesetre nekem nincs energiám ehhez, szóval kellemes ünnepeket és további szép napot! Remélem most hogy leírtuk hogy túláraztam, ezzel mindenki tisztában lesz és nem kell tovább folytatnunk az ezirányú diskurzust.
Hátha valaki meghallgatja és megtetszik neki, mond egy számomra is elfogadható árat. Ha nem, akkor én meg szomorúan konstatálom majd, hogy drágán vettem és elteszem későbbre, amikor ismét szükségem lesz rá.
Egyébként volt már több csöves erősítőm, próbáltam is párat és azt kell mondanom, hogy ami tényleg jól szól, az bizony árban nem 130, de nem is 200... Üdv!

madottati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2020.07.29., szer. 14:06
Értékelés: 18

Re: Pointe SIMA MK2 csöves erősítő

Hozzászólás Szerző: madottati »

trane írta:
2021.12.18., szomb. 17:28
madottati írta:
2021.12.18., szomb. 17:24
Köszi, próbálom benne észrevenni a jószándékot! :)
1997!!! 2021 -et írunk ugye, nem tudom mennyi változott a pénzünk vásárlóértéke, plusz nem tudhatod milyen csövek vannak benne, mi lett cserélve benne. Azt gondolom ezen dolgok pontos ismerete nélkül ez nem egy jó indulatú hozzászólás.
Sosem értettem miért kell beletúrni más ember hirdetésébe, aki ilyet akar venni, az el tudja dönteni, hogy megér -e neki ennyit, esetleg elkezd rá alkudni vagy tovább lapoz. Nem értem az embereket miért éreznek késztetést erre, persze aztán azzal magyarázzák, hogy csak segíteni akartak másoknak... Na mindegy nem tudok mit tenni itt, ez van, mindenesetre köszi a hozzászólást.
csak annyi javaslok, nézd meg, mit lehet(ett) itt, a fórumon, csövesben ennyi pénzért venni :rolleyes: - ha pedig bármennyire át van építve az erősítő, köteles vagy azt közzé tenni :yingyang:
Köszi a jótanácsot, akkor átnyálazom a kínálatot, bár nem tudom engem mint eladót ez miért kellene hogy érdekeljen? Azt hittem van jogom eldönteni az árképzést, aztán majd ha nem viszik, akkor vakarom a fejem és csökkentek vagy megtartom. Amúgy kíváncsi lennék most pl. egy ilyen kimenőtrafó árára.

Egyébként meg ha figyelmesen elolvasod a hirdetésemet, akkor láthatod benne:
"Az erősítőt Dragonweed nézte át: kondik, vezetékelés, csövek cserélve másfél éve" De ha ennél is több információ szükséges a vevőnek, akkor megkérdezi. Egyébként még mindig nem mondtál arra semmit, hogy szerinted mennyiért kellene árulnom. Akkor legalább tényleg látnék benne konstruktív megnyilvánulást.

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Pointe SIMA MK2 csöves erősítő

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

trane írta:
2021.12.18., szomb. 16:47
madottati írta:
2021.12.18., szomb. 16:24
...Szerinted mennyiért kellene adnom?
Egyébként én ennyiért vettem nyáron.
anno (1997) 119.- eFt volt újonnan az áruk - hogy mennyiért vetted/adod, a te dolgod :yingyang: , azonban van az az ár, ahol a vevő felé érdemes jelezni, gondolkodjon/olvasson... gondolkodik.gif - hát ezért leborulok.gif
Az ilyen kommentek mindig mulatságosak, amikor az emberek nominálisan hasonlítják össze az értékeket 25 év távlatában. bravo.gif
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

madottati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2020.07.29., szer. 14:06
Értékelés: 18

Re: Pointe SIMA MK2 csöves erősítő

Hozzászólás Szerző: madottati »

Köszi, próbálom benne észrevenni a jószándékot! :)
1997!!! 2021 -et írunk ugye, nem tudom mennyi változott a pénzünk vásárlóértéke, plusz nem tudhatod milyen csövek vannak benne, mi lett cserélve benne. Azt gondolom ezen dolgok pontos ismerete nélkül ez nem egy jó indulatú hozzászólás.
Sosem értettem miért kell beletúrni más ember hirdetésébe, aki ilyet akar venni, az el tudja dönteni, hogy megér -e neki ennyit, esetleg elkezd rá alkudni vagy tovább lapoz. Nem értem az embereket miért éreznek késztetést erre, persze aztán azzal magyarázzák, hogy csak segíteni akartak másoknak... Na mindegy nem tudok mit tenni itt, ez van, mindenesetre köszi a hozzászólást.

madottati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2020.07.29., szer. 14:06
Értékelés: 18

Re: Pointe SIMA MK2 csöves erősítő

Hozzászólás Szerző: madottati »

Köszi az építő jellegű hozzászólást! Szerinted mennyiért kellene adnom?
Egyébként én ennyiért vettem nyáron.

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

mishow írta:
2021.12.10., pén. 10:29
mishow írta:
2021.12.10., pén. 08:49
Ezt hívja a piac szereteti értéknek, amikor nem a valós piaci árát fizeted ki valaminek, hanem amit NEKED megér. Ez - mint írtam - bejöhet, sok sikert hozzá!
Úgy látom bejött. Viszont ha tényleg eladtad ennyiért, akkor ez egy kemény világ kezdete ... gondolkodik.gif
Elment, azonnal. Amiket pár éve vettem dolgokat azok is drágábban mentek el, ha valami hiány cikk akkor 2x áron is elmegy, de alapból 20-40 százalékkal drágábban megy minden. Ugye import függők vagyunk, romlik a forint, ez azonnal támasztja az árakat. Nyáron lecseréltem az erősítőm, csak 1 hónappal később adtam el a régebbi típusút, de drágábban ment el, mint amennyiért az újabbat vettem. (Denon 3300 ról 3400-ra cseréltem DV és HEOS miatt). A frontokat 3 éve 200 ért vettem a párt, most 300 ért vinnék mint a cukrot. De a használt autók a legdurvábbak, hiány is van új autóból és a forint is gyenge. Az autót amit 6 éve 7.2-ért vettem most 5.5 évesen 4 ért úgy vitték, mint a huzat, az új értéke 10 fölött lenne bőven. Itt is ez a helyzet, kommersz cuccok 30 százalékkal drágábbak a boltban, a használt értéke ennél jobban is felmehet a hiány miatt.

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

" akkor ez egy kemény világ kezdete"
Ezt az erősítőt: https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=1 ... #p2522041 tavaly adtam el. Ha most hirdetném ugyanezt, tuti valahol 240eFt. körül hirdetném. És semmiképpen nem olcsóbban, mondván hogy 1 évvel öregebb lett.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: mishow »

mishow írta:
2021.12.10., pén. 08:49
Ezt hívja a piac szereteti értéknek, amikor nem a valós piaci árát fizeted ki valaminek, hanem amit NEKED megér. Ez - mint írtam - bejöhet, sok sikert hozzá!
Úgy látom bejött. Viszont ha tényleg eladtad ennyiért, akkor ez egy kemény világ kezdete ... gondolkodik.gif

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: mishow »

AndrewBoy_HuN írta:
2021.12.10., pén. 07:30
A piac nem így működik, rosszul látod ...
Pontosan értem a logikádat, és azt is, mire alapozod: ez egy megszűnt termék, ami a maga korában divatos és felkapott volt, már nem kapható, tehát a hiányra építve teszel egy jóóó magas, keresleti piacra alapozott árat.
Akár még be is jöhet, lásd a korábbi postom utolsó mondatát!
Ha valaki PONT EZT keresi, és máshol nem kap, talán majd egyszer beesik hozzád, és megveszi.
Ezt hívja a piac szereteti értéknek, amikor nem a valós piaci árát fizeted ki valaminek, hanem amit NEKED megér. Ez - mint írtam - bejöhet, sok sikert hozzá!
Ha viszont a piaci árat a használati érték felől közelítjük, akkor az fog érvényesülni, amit szintén leírtam korábban: ennyiért már sok versenytárs van a piacon, és ha a júzer "csak" egy olcsó streaming/cast eszközt keres, akkor az ajánlatod egyszerűen nem versenyképes.
Tudod mit? Innentől kíváncsian fogom figyelni, hogyan alakul a dolog, nagyon tanulságos lesz, hajrá! :smile32:

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

mishow írta:
2021.12.08., szer. 13:56
AndrewBoy_HuN írta:
2021.12.08., szer. 12:44
Én ennyiért szeretném eladni. Ha más olcsóbban szeretné eladni, nem tartom vissza.
A piac tűpontosan beárazta ezt a készüléket, tudom, mert kettőt is eladtam fél év leforgása alatt 15.000,- Ft-ért, mindkettőt valamennyi tartozékával, NOS állapotban, még a dobozaik is karcmentesek voltak.
Nagyon jó hangú kis cucc, de PONT ennyit ér.
Ha dobozos, szép állapotú lenne, talán érne most egy 20-ast, az utolsó raktári darabokat egy kis cég bespájzolta, és ennyiért adta.
A gond nem az, hogy ez egy ütött-kopott darab (úgyis egy szekrény mögött fog fityegni) hanem az, hogy ezzel az árszabással kategóriát lépsz, és akinek elég az analóg kimenet, annak ott az iEast M5 Wolfson chippel 15-ért, vagy az M20 35-ért (sőt a Rufusznál akcióban 25-ért) Sabre ESS chippel, és ez utóbbi optikai kimenetet is tud.
EZÉRT ér ez 15-öt, és nem 40-et, még akkor sem, ha Gedeon, meg a külföldi oldalak agyon hypeolják.
De természetesen mi sem tartunk vissza attól, hogy 40-ért áruld, nem kizárt, hogy valaki ebből épített otthoni hálózatot, és kínjában megadja érte a felárat. Sok sikert hozzá :smile53:
A piac nem így működik, rosszul látod. Te szerettél volna eladni két darabot, 15 ezer forintra gondoltál, elvitték. Te nem látod, hogy mi a valós kereslet egy aprohirdetési felületen, ahogy a boltokban sem látod a konkrét keresletet csak látod, hogy bejön, nézelődik, stb. Visszacsatolásra van szükség. Ha sokan olvassák, sokan jönnek be a boltba és még mindig nem kelt el a terméked akkor el lehet kezdeni gondolkodni, ha viszont nagyon alacsony látogatottság mellett fogy a termék akkor túl olcsó. Másik az, hogy mi az ami elérhető és mi az ami nem. Akinek valamire tudatosan szüksége van és nincs más lehetősége az meg fogja venni. A piacot a vételi árak felfele, eladói árak lefelé mozgatják, de a vételi árat, hogy mennyiért szeretnék az emberek valóban megvenni azt visszacsatolás nélkül nem látod. Van olyan, ha nagyon nagy hiány van valamiből akkor már a vevők jelentkeznek és tolják felfele az árat, ez is árazhatja a piacot, de lehet még ez sem piaci ár, mert üzlet ebből sem születik, csak vételi ajánlatokat látsz eladói oldal nélkül. A piac így működik. Túl olcsón adtál el a mai állapothoz képest, de persze visszafele sosem kereskedünk, ha neked akkor jó volt és a vevőnek is jó volt, akkor mindketten jól jártatok. A termék amúgy elkelt. És miért ne változna valami piaci ára. Az akkor volt, most meg most van. Nyilván kis mintáról beszélünk, kis mennyiségü üzletről, de ez ugyanúgy megy, mint minden más, 20 plusz évnyi b2b tapasztalattal a hátam mögött ezt bátran ki merem jelenteni.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: mishow »

AndrewBoy_HuN írta:
2021.12.08., szer. 12:44
Én ennyiért szeretném eladni. Ha más olcsóbban szeretné eladni, nem tartom vissza.
A piac tűpontosan beárazta ezt a készüléket, tudom, mert kettőt is eladtam fél év leforgása alatt 15.000,- Ft-ért, mindkettőt valamennyi tartozékával, NOS állapotban, még a dobozaik is karcmentesek voltak.
Nagyon jó hangú kis cucc, de PONT ennyit ér.
Ha dobozos, szép állapotú lenne, talán érne most egy 20-ast, az utolsó raktári darabokat egy kis cég bespájzolta, és ennyiért adta.
A gond nem az, hogy ez egy ütött-kopott darab (úgyis egy szekrény mögött fog fityegni) hanem az, hogy ezzel az árszabással kategóriát lépsz, és akinek elég az analóg kimenet, annak ott az iEast M5 Wolfson chippel 15-ért, vagy az M20 35-ért (sőt a Rufusznál akcióban 25-ért) Sabre ESS chippel, és ez utóbbi optikai kimenetet is tud.
EZÉRT ér ez 15-öt, és nem 40-et, még akkor sem, ha Gedeon, meg a külföldi oldalak agyon hypeolják.
De természetesen mi sem tartunk vissza attól, hogy 40-ért áruld, nem kizárt, hogy valaki ebből épített otthoni hálózatot, és kínjában megadja érte a felárat. Sok sikert hozzá :smile53:

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

Én ennyiért szeretném eladni. Ha más olcsóbban szeretné eladni, nem tartom vissza.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Google Audiocast

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Remélem nem az ebay alapján próbálod belőni az árat hogy valamelyik EU-s országban épp mennyiért kelt el a készülék. Ez itt Magyarország, itt pedig némi támpont hogy korábban mennyit szoktak kérni érte:

search.php?keywords=%22Chromecast+audio ... res%C3%A9s
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Google Audiocast

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

Koszonom, en is tudom, ennek ellenere 100-130 eur kozt szokott mostanaban gazdat cserelni egy-egy darab.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Google Audiocast

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Akkor felhívnám a figyelmed hogy a termék új ára 20000 Ft volt, így az ár ez alatt lenne reális.

https://asztali-multimedia-lejatszo.aru ... 332414099/

Amúgy jó cucc, nekem is van...
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

Tudomásul kell venni ÉS EL KELL FOGADNI hogy itt a hifi piacon is magával húzza a használt termékek árát az új készülékek árának emelkedése. Ha tetszik - ha nem.
Csak annyi hogy itt ki lehet állni, és lehet dühöngeni.
De egy autókereskedésbe vagy ingatlanközvetítőhöz nem megy be senki reklamálni, vagy beírni a vásárlók könyvébe mert emelkedtek a használt autók - lakások árai.
Ne legyünk már álszentek!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KopaszKutya írta:
2021.12.06., hétf. 17:13
Erre irányult a kérdésem, hogy a használt piac vajon követni fogja-e az új termékek áremelkedését?
Nem csak követni fogja, de meg is fogja előzni. Leírtam az okokat.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

fapaci írta:
2021.12.05., vas. 16:58
KopaszKutya írta:
2021.12.05., vas. 16:37
Tehát ha felteszek valamit drágábban, mint amennyiért vettem, akkor ugye nem fogják kitenni a szűrömet? :D
Ki tenné ki? Kinek mi köze ahhoz, hogy mennyiért vetted a portékát? Sem az eladás, sem a vásárlás nem kötelező. Minden annyit ér, amennyit a vevő hajlandó fizetni érte és az új világban ez még inkább így lesz. Ha pedig valaminek nagyon lezuhan az ára, akkor inkább elajándékozom, mint hogy hiénákkal alkudozzam. Mert ugye van az a típus, aki a félárból is alkudni próbál.
Volt már rá példa, hogy valaki megvett pl. egy erősítőt 100eFt-ért, használta fél évig, majd feltette 120eFt-ért. Mivel a keresőben vissza lehet nézni a hirdetéseket, ezért a szemfüleseknek feltűnt, hogy ez mitől lett drágább. Ebből lett a vita, majd jobb esetben csak a hirdetés zárása, mert hát az AVX-en nyerészkedőknek helye nincs. Nincs is ezzel semmi gond.

Viszont kaptam már ajánlatot olyan elektronikára, amit a tulaj az 1 évvel ezelőtti használt árhoz képest most 20-30%-al drágábban akarna eladni, mert hát minden drágább lett azóta.

Erre irányult a kérdésem, hogy a használt piac vajon követni fogja-e az új termékek áremelkedését?
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2021.12.05., vas. 15:27
Hogy a végére legyen valami pozitív gondolat is... én egy kicsit örülök annak, hogy feje tetejére állt az amúgy sem fenntartható világ és emiatt talán egy kicsit csillapodik a vásárlási láz. Sok HiFi gyártó tönkre fog menni, ami talán nem is baj, mert belekezdhetnek valami hasznosabb, fenntarthatóbb tevékenységbe. És talán a hifisták is jobban megbecsülik majd a már meglévő rendszerüket.
Ez már erősen zöldtopikos téma, de valóban számítani lehetett rá, hogy a globalizáció által megvalósult rendszer előbb-utóbb változni fog. Nem tudom, hogy a járvány kellett-e ehhez, vagy amúgy is összedőlt volna ez az iszonyatos szállítási kapacitásokat igénylő rendszer, de így biztosan gyorsabban valósult ez meg. Én is azt gondolom, hogy ennek vannak/lesznek előnyei is. Valószínűleg sok cégnek és az egész világnak újra kell gondolnia azt, hogy biztosan megéri-e mindent Ázsiában gyártatni, és onnan idehozatni. Én el tudom képzelni, hogy sok területen ki fognak épülni kapacitások különféle dolgok gyártására a nagy központok közelében is, aminek szerintem csak előnyei lesznek.
Az más kérdés, hogy egy ideig sok minden drágább és nehezebben elérhető lesz, de talán ez sem akkora baj. Éppen ideje, hogy jobban megbecsüljük a meglevő eszközeinket és értékeinket.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KopaszKutya írta:
2021.12.05., vas. 16:37
Tehát ha felteszek valamit drágábban, mint amennyiért vettem, akkor ugye nem fogják kitenni a szűrömet? :D
Ki tenné ki? Kinek mi köze ahhoz, hogy mennyiért vetted a portékát? Sem az eladás, sem a vásárlás nem kötelező. Minden annyit ér, amennyit a vevő hajlandó fizetni érte és az új világban ez még inkább így lesz. Ha pedig valaminek nagyon lezuhan az ára, akkor inkább elajándékozom, mint hogy hiénákkal alkudozzam. Mert ugye van az a típus, aki a félárból is alkudni próbál.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2021.12.05., vas. 16:44
Aszpirin írta:
2021.12.05., vas. 16:33
Szóval, ha korrektek akarunk lenni, akkor mondhatjuk, hogy De mindez elenyésző részt képvisel abban, amit írtam a témáról (nem feltétlenül csak a Te irományodra reflektálva).
Igen, és pont ezt akartam én is kiemelni én is (lásd megint amit "Ad4"-ben írtam. Úgy tűnik, nem ment át, de lényegében egyetértünk :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

KopaszKutya írta:
2021.12.05., vas. 16:37
Tehát ha felteszek valamit drágábban, mint amennyiért vettem, akkor ugye nem fogják kitenni a szűrömet? :D
Az attól függ :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2021.12.05., vas. 16:33
Szóval, ha korrektek akarunk lenni, akkor mondhatjuk, hogy 345-370 között ingadozott az elmúlt másfél évben, ez pedig összesen 7,2%-os ingadozás mélyponttól csúcsig.
Okay, az €-nál nagyobb távot néztem, bocsánat! De mint írtam, az alkatrészek nagy része az USA-ból és a Távol-Keletről érkezik, ahol nem €-ban fizetünk. Továbbá az árfolyam ingadozás soha nem hat azonnal, hanem több hónappal később jelenik meg a végfelhasználói árakban. De mindez elenyésző részt képvisel abban, amit írtam a témáról (nem feltétlenül csak a Te irományodra reflektálva).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2021.12.05., vas. 16:59-kor.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Köszönöm a válaszok!

Nem akartam vita témát indítani és azt sem tudta, hogy ez már egyszer lecsengett.

Azért kérdeztem csak, mert láttam olyan eladó erősítőt, amit két éve még 170eFt-ért adtam el, de mostanra már nem egyszer 220-230eFt-ért láttam.

Tehát ha felteszek valamit drágábban, mint amennyiért vettem, akkor ugye nem fogják kitenni a szűrömet? :D
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”