Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tau »

sorozatoknál a hdtv nem a legjobb minőségűt jelöli, hanem a source-t, h miről lett rippelve.. a hrhd jelölésűek állnak a legközelebb a valós hd-hez.. kb 960*544..igaz ez se teljes hd, de már lényegesen jobb.. ha valódi hd kell, akkor meg pl lost van ts fileokban.. az húzós, egy rész 4,5giga..

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


Sorozatokat bittorrentben érdemes leszedni. pl. www.mininova.org, www.thepiratebay.org
 
(Néha filmeket is lehet találni)

Találtam 5 filmet.
 
Sorozat HDTV Rip XviD van; 'csak' 700 Mb 1 rész nem rossz, de azért nem olyan penge. Sorozat szokott lenni jobb minőségű?
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Sorozatokat bittorrentben érdemes leszedni.
pl. www.mininova.org, www.thepiratebay.org
 
(Néha filmeket is lehet találni)

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


HD anyagból tényleg nincs sok, leszámítva a sorozatokat, amiket állandóan nézek. Azért a lényeg az, hogy muszáj egy jó scaler (akár PC is, ha jobb nincs), mert fényéveket javít a képen.
Meg tudnád mondani, hogy honnan lehet HD filmeket/sorozatokat leszedni ingyen?
DC-n sajna eddig nem találtam.
Minden lehetőség érdekel.
Privibe is jó.
 
köszi
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »

Marhára birom, mikor pont ilyen kerek számok jönnek ki kontrasztra, hogy 1millió az egyhez. Gondolom tudományosan számolták ki. :smile19:

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


akkor frekit sem kell átállítani ? 
Azt hittem kell buz...lni egy kicsit hogy jó legyen....
 
Ezek szerint siman atraktad 1366*768 a vidkarit és egyböl látszott a kép a tv-n is ?


Persze, egyből megy, meg minden. Annyi változás volt, hogy a videokártya már egy Radeon 9550-es, és nem az alaplapi intel gagyi.
 
A freki legyen 60Hz, annál többet nem bír ebben a felbontásban a tv, amúgy is tök mindegy, mert LCD, úgyse villog.
 
De kijavítanálak, nem 1366 hanem 1360 meg 1368 amit tud a vidkártyám, az 1366 sajnos hiányzik belőle, de egyáltalán nem tűnik rosszank így se.
 
Annyira jó most, sokkal szebb képe van mint a Panasonic S49-nek komponens bemeneten.
 
Érdekességképpen még azt ki kéne próbálni, hogy mit szólna egy TV kártyához, de valami külső usb-s hogy ne szedje össze a gépből a zavaró jeleket. Szóval ha a tv kártya képét én scalezném a PC-vel, hátha szebb lenne mint a beépített tuner.
 
Bakker, lehet kapni KLV-V40-est mág 600k körül. Az milyen lehet már HD forrással?!? Ááááhh....

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Vajon miért van a falba építve? Hogy el ne lopják?
Nem, hanem hogy szét ne vesse az a bazi nagy kontraszt a cuccot. Ezért van vasbeton szarkofágban, mint a Csernobili atomerőmű.
 
Vagy hogy a hátsó címkére pillantva ki ne derüljön, hogy valójában milyen dzsunka cég is készítette.

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


Lécci ird már le hogy pontosan mit állitottál be a powersrtip.ben hogy a tv-d max nativ felbontáson menjen? 
tehát 1366*768p
 
milyen horizontal scan rate ,és milyen vertical ferquency-t állitottál hozzá ?
 
Ja és hanyas verzióju powerstrip-pel  csináltad ?
 
Bocs a sok kérdésért de hát ha nem tudom nem szégyen megkérdezni....

Hagytam a fenébe a pstripet, mert tud a vga-m 1360x768-at meg 1368x768-at is. Mondjuk ezekkel nekem nem teljesen fullscreen valamiért, ezért kihúzatom oldalra a tv-vel, de meg kell mondjam, jobb képe van így is, mint a Xerox 775-ös LCD monitoromnak D-SUB-on (nem vicc). (DVI-n annak élesebb persze)

akkor frekit sem kell átállítani ?
 
Azt hittem kell buz...lni egy kicsit hogy jó legyen....
 
Ezek szerint siman atraktad 1366*768 a vidkarit és egyböl látszott a kép a tv-n is ?
 


Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Vajon miért van a falba építve? Hogy el ne lopják?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Lécci ird már le hogy pontosan mit állitottál be a powersrtip.ben hogy a tv-d max nativ felbontáson menjen? 
tehát 1366*768p
 
milyen horizontal scan rate ,és milyen vertical ferquency-t állitottál hozzá ?
 
Ja és hanyas verzióju powerstrip-pel csináltad ?
 
Bocs a sok kérdésért de hát ha nem tudom nem szégyen megkérdezni....

Hagytam a fenébe a pstripet, mert tud a vga-m 1360x768-at meg 1368x768-at is. Mondjuk ezekkel nekem nem teljesen fullscreen valamiért, ezért kihúzatom oldalra a tv-vel, de meg kell mondjam, jobb képe van így is, mint a Xerox 775-ös LCD monitoromnak D-SUB-on (nem vicc). (DVI-n annak élesebb persze)

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre??  (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)
miért nem használod a vga bemenetet ?

Használom én! De ha lehetne DVI is, akkor azért az jobban hangzana. A PC-s monitoromnál is ég és föld a különbség a DVI javára.

Lécci ird már le hogy pontosan mit állitottál be a powersrtip.ben hogy a tv-d max nativ felbontáson menjen?
 
tehát 1366*768p
 
milyen horizontal scan rate ,és milyen vertical ferquency-t állitottál hozzá ?
 
Ja és hanyas verzióju powerstrip-pel csináltad ?
 
Bocs a sok kérdésért de hát ha nem tudom nem szégyen megkérdezni....

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: >k< »


Vegyetek új Sharp DR37-P LCD TV-t!37" képátló, 1920x1080 pixel felbontás és a kontrasztra sem lehet panasz ugyanis 1.000.000:1 arányú.
 
http://www.prohardver.hu/rios3_content. ... 0&id=15605

A sharpnak nincs "neve" a DR37-P Brigthside Technologies terméke és csak gagyi 200.000:1 kontrasztod tud ilyen vackot nem veszünk!!! 45k$ ugyanmár mi az

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Aha.
Értem én, hogy gőzgép, de mi hajcsa' ?
 
Szóval ha már képpontnyi nagyfényerejű LED-eket tudnak produkálni, akkor talán már nincs messze az az idő, amikor harmad képpontnyi nagyfényerejű LED-ek is lesznek, és akkor három alapszínű LED fog alkotni egy képpontot és kész a kijelző. Százezer óra élettartam, sokmillió az egyhez kontraszt, sokmillió szín. Mi kell még? Ja, sokmillió Ft....

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ahogy mondod, itt a LED miatt ha nem világít akkor fekete.
Hát nemtom. Szerintem "normál" vagy "passzív" (statikus/állandó ?) kontraszt az, amikor pl. az LCD-panel a saját tulajdonságai határozzák meg a kontrasztarányt. Amikor egy külső egység (itt a fényforrás) működési paramétereinek változtatásával (=dinamika) érnek el jobb eredményeket, akkor talán beszélhetünk dinamikus (változó) kontrasztról. De lehet, hogy totál zöldeket beszélek.

Nem-nem. A dinamikus kontraszt az amikor a képinformáció függvényében változtatják a teljes képernyő fényerejét. Ha csak egy rész változik az a valós kontraszt. A vetítőknél a dinamikus kontrasztot vagy a lámpa fényerejének változtatásával érik el vagy az iris nyit-zár állandóan, de mindkét esetben a teljes képfelület sötétedik illetve világosodik. Itt arról van szó, hogy mivel képpontonként történik a megvilágítás és a képpontot ki tudják kapcsolni ezért tökéletes feketét tudnak elérni. A CRT-nél a kialvási idő miatt a fekete pixel sokáig nem fekete és akkor sem teljesen fekete, az LCD-nél átvilágítódik a fekete felület is, a DLP-nél pedig némi fény átszűrödik az elfordult tükör helyén is. A plazma cella sem kapcsol ki ha feketét kell sugároznia helyette szürkét ad.
Itt képesek a fekete képpontot valódi feketével előállítani. Egy gond lehetne, hogy a szomszédos cellákból átszórósik a fény, de gondolom ezt meg tudták oldani és ezért van ez a nagy kontraszt (ami szerintem elég hihetetlen, de ha csak a huszada igaz akkor bőven nem kell jobb).

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Az angol nyelvű kézikönyv írja vagy a magyar? Sajnos Magyarországon ez is számít...
Az angol írja. A magyart nem tudom, mert még nem volt hozzá szerencsém.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre??  (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)
miért nem használod a vga bemenetet ?

Használom én! De ha lehetne DVI is, akkor azért az jobban hangzana. A PC-s monitoromnál is ég és föld a különbség a DVI javára.

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Ahogy mondod, itt a LED miatt ha nem világít akkor fekete.
Hát nemtom. Szerintem "normál" vagy "passzív" (statikus/állandó ?) kontraszt az, amikor pl. az LCD-panel a saját tulajdonságai határozzák meg a kontrasztarányt. Amikor egy külső egység (itt a fényforrás) működési paramétereinek változtatásával (=dinamika) érnek el jobb eredményeket, akkor talán beszélhetünk dinamikus (változó) kontrasztról. De lehet, hogy totál zöldeket beszélek.

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tulajdonképpen ez is egyfajta "dinamikus" kontraszt, csak itt nem előtét (írisz) mocorog, hanem a háttérvilágítás van LED-mátrixból. És nyilván, ahová fekete kell, ott nem "ég" a LED.
Szerintem itt szó sincsen dinamikus kontrasztról. Ahogy mondod, itt a LED miatt ha nem világít akkor fekete. Ezért ilyen nagy a kontraszt mert eddig ezt egy eszköz sem tudta maradéktalanul megoldani, még a CRT sem.

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre?? (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)
miért nem használod a vga bemenetet ?

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Vegyetek új Sharp DR37-P LCD TV-t!37" képátló, 1920x1080 pixel felbontás és a kontrasztra sem lehet panasz ugyanis 1.000.000:1 arányú.

Jó, vegyünk! Illetve most olvasom, hogy boltok polcain nemigen fogunk vele találkozni. Nyilván barátságos egy ára lesz nekije.
Tulajdonképpen ez is egyfajta "dinamikus" kontraszt, csak itt nem előtét (írisz) mocorog, hanem a háttérvilágítás van LED-mátrixból. És nyilván, ahová fekete kell, ott nem "ég" a LED. Egyszerű ez. Csoda, hogy végre rájöttek. Én már tavaly gondolkodtam ilyesmin. Csak hát messze nincs olyan gyártói kapacitásom, mint a SHARP-nak.

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre??  (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)
tsc, köszi a beszámolót, érdekes volt! Kíváncsian várjuk a HDMI-s eredményeket

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vegyetek új Sharp DR37-P LCD TV-t!
37" képátló, 1920x1080 pixel felbontás és a kontrasztra sem lehet panasz ugyanis 1.000.000:1 arányú.
 
http://www.prohardver.hu/rios3_content. ... 0&id=15605

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »

Az angol nyelvű kézikönyv írja vagy a magyar? Sajnos Magyarországon ez is számít...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »

Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre?? (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Most lenne értelme egy beépített scaleres AV-erősítőnek, hogy az ilyen 'buta' megjelenítő is tudjon minőségi képet produkálni. Igaz, ennyi erővel a TV-be is építhettek volna egyet. Mintha régebben láttam volna a Philips 17"-os LCD TV-k valamely típusában Faroudja procit. Aránylag nem is volt drága egy 'Faroudjátlan'-hoz képest.
32-es LG-ben is van Faroudja. De ott meg az LCD panel gyenge. Vannak Scaleres erősítők, de olyan áron, hogy szintén nem éri meg. Nincs nekem semmi bajom a PC-vel sem, ha rendesen össze van állítva, jó az.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”