Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DTV Magyarországon

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Az első ütemben a társaság három közszolgálati programot, a mtv1-et, m2-t, a Duna TV-t sugározza, de a szabályozási kérdések tisztázása után várhatóan az RTL Klubbal és atv2-vel is bővül a kínálat
Arról is szó volt,hogy 10-12 csatornára bővitenek októberben.Vajon melyek lesznek azok és mikor?Jó lenne minél hamarabb mert már nagyon utálom a Fibernetet!!!!!!!!!!
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: SchJohny »

És létezik, vagy várható olyan beltéri amely alkalmas lesz földi digitális adás vételére és műholdas digitális adás vételére is egyben?

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Az említett huszonegyvalahányezer  ft. nem is tűnik vészesen soknak a vevőért.
Persze, hisz a technológia nem új. Egyébként azt ne feledd, hogy egy FTA vevő kerül ennyibe.

Ez az FTA micsida tulajdonképpen?

A Free To Air rövidítése = Szabadon fogható. Tehát kódolt adások vételére nem alkalmas beltéri.

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az említett huszonegyvalahányezer  ft. nem is tűnik vészesen soknak a vevőért.
Persze, hisz a technológia nem új. Egyébként azt ne feledd, hogy egy FTA vevő kerül ennyibe.

Ez az FTA micsida tulajdonképpen?

Avatar
Balage25
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.11.05., szer. 14:45
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Balage25 »


Nosza rajta, tippeket tapasztolatokat dögivel kéretik!
 
http://index.hu/tech/uzlet/digitv041012/
 
Elindult a digitális tévé Magyarországon
 
Kedden, a tihanyi Internet Hungary konferencián indították be hivatalosan a magyarországi digitális földfelszíni televíziós műsorszórást. A technológia jobb minőségű képet, cd-minőségű hangot, interaktív szolgáltatásokat és sokkal több sugározható csatornát biztosít. Az adás ingyenesen fogható, de vételéhez szükség van egy kiegészítő berendezésre.
Az Antenna Hungária Rt. kedden megkezdte az ingyenesen hozzáférhető digitális földfelszíni televíziós műsorszórást (Digial Video Broadcasting - Terestrial, DVB-T). A műsorszórást indító gombot Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter, Lévay Örs a társaság elnöke, valamint Kovács György, az Országos Rádió és Televízió Testület elnöke együtt nyomta meg az Internet Hungary konferencián Tihanyban.
 
Budapest és Kab-hegy
 
Lévay Örs ünnepi beszédében elmondta, hogy a digitális televíziózás révén sokkal jobb a képminőség, és a jelenlegiek helyén sokkal több csatorna sugározható. A digitális műsorszórás egyelőre Budapesten és Kab-hegy térségében körülbelül hárommillió ember számára érhető el egy kiegészítő berendezéssel, az úgynevezett set-top-boxszal. A vételhez elég ez a készülék (ezt itthon kiskereskedőknél lehet beszerezni, húszezer forintos ártól), a régi tetőantennát nem kell lecserélni. Ha elég erős az adás, egy tízcentis botantenna is elegendő lehet, sőt mozgó járművekben is hiba nélkül lehet fogni az adást.
 
Internet
 
A digitális sugárzás elvben szélessávú internetezésre, és egyéb interaktív szolgáltatásokra is lehetőséget ad, amennyiben megoldják, hogy a felhasználó is küldhessen jeleket a szolgáltató felé. Ez telefonvonalon, gsm-vonalon, sőt újabb kutatások szerint az uhf-sávon is megvalósítható. A most elindított sugárzás egyelőre csak az alapszolgáltatásokat, azaz magukat a műsorokat, a teletextet és az elektronikus programkalauzt tartalmazza. Az epg a programok közötti navigálást és keresést teszi lehetővé, tetszőleges szempont - tartalom, színész, kezdési időpont stb. - alapján.
 
Kétmilliárd
 
Az ünnepélyes gombnyomást megelőzően László Géza, az Antenna Hungária vezérigazgatója az MTI-nek elmondta, hogy eddig saját forrással együtt több mint kétmilliárd forintot költöttek a fejlesztésekre, kísérletekre, adóberendezések vásárlására, infrastruktúra-fejlesztésre, illetve a digitális műsorszórás megindítására. Hozzátette: az idén az Informatikai és Hírközlési Minisztérium ötszázmillió forint, az Országos Rádió és Televízió Testület pedig 220 millió forint támogatást nyújtott a digitális műsorszórás üzemszerű működésének elindításához.
 
A vezérigazgató szerint 2010-2013-ra az ország teljes területén megvalósul a digitális műsorszórás, ám addig az analóg műsorszórással párhuzamosan működik majd. Az első ütemben a társaság három közszolgálati programot, a mtv1-et, m2-t, a Duna TV-t sugározza, de a szabályozási kérdések tisztázása után várhatóan az RTL Klubbal és a tv2-vel is bővül a kínálat
Proji : BenQ 6100. Vászon: fali rolós 180. Erősítő: Yamaha RXV 350. Hang: front: Jamo Studio 170, center: DLD Acoustic center + Magnat Motion Cinema + SAL 25cm kevlár mélyláda, hátsó: Magnat Motion Cinema +Videoton 3 utas, Sub: Hertz 30cm 700/350W. Kép : PCről. Egyéb: full sötétített szoba.

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bár most az euro1080-t nézem, rögzítem Tps-ben.
Mi is az a TPS ?

TPS=transport stream (mpeg2) ebben adnak a műholdak

És akkor ebből akár DVD-t is lehet írni ?

Hát, elvileg igen,de: nem mindenki ad 720x576-ba, ha tps-be jön akkor elötte érdemes átkonvertálni PS-be (program stream). Elvileg a fejléc patch-el át lehet írni az első GOP-t (dvdpatcher) a wombléval pedig TS-PS konverziót gyorsan.(úgyis ki kell vágni a reklámok)
Ha ezek megvannak,a már le lehet tolni szinte bármelyik DVD author softi torkán.
 
Az első kocka hibás lesz lejátszáskor,de utána ok.

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


Bár most az euro1080-t nézem, rögzítem Tps-ben.
Mi is az a TPS ?

TPS=transport stream (mpeg2) ebben adnak a műholdak

És akkor ebből akár DVD-t is lehet írni ?
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bár most az euro1080-t nézem, rögzítem Tps-ben.
Mi is az a TPS ?

TPS=transport stream (mpeg2) ebben adnak a műholdak

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


Bár most az euro1080-t nézem, rögzítem Tps-ben.
Mi is az a TPS ?
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »

Ma az UHF51-en elindult az EPG is.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
kalac
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2004.09.02., csüt. 17:54
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: kalac »


Valóban. Egyelőre ugyanaz a 3 adó megy (m1,m2,duna) mint az UHF 43-on. Az én Philips-en pl. figyelmen kívül hagyja őket, gondolom mert a TV csatorna azonosítója ugyanaz. De ismét tettünk egy lépést.
Az új csatornák a jövő héten várhatóak, amikor az ORTT már remélhetőleg dönt, hogy melyik lesz az plusz 7.

Jó lenne már ha történne valami...
Bár most az euro1080-t nézem, rögzítem Tps-ben. Már választható a DD2.0 és az AC3-5.1 is hangnak. Ez az 5.1 tényleg 5.1 nem úgy mint a dvd-knél. Itt a hangra is nagyon odafigyelnek...
 
Most lesz jean-michel-jarre koncert,ha nem kódolják,felveszem azt is. Sajna,ezután(HD) már minden más savanyúka...
 
HD vagy halál.
 
Kalac

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


Valóban. Egyelőre ugyanaz a 3 adó megy (m1,m2,duna) mint az UHF 43-on. Az én Philips-en pl. figyelmen kívül hagyja őket, gondolom mert a TV csatorna azonosítója ugyanaz.
De ismét tettünk egy lépést.
Az új csatornák a jövő héten várhatóak, amikor az ORTT már remélhetőleg dönt, hogy melyik lesz az plusz 7.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »

Állítólag elindultak ma az UHF 51-en is, mindjárt hazamegyegyek és megnézem.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
kalac
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2004.09.02., csüt. 17:54
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: kalac »


"Én pedig akkor tapasztaltam jel javulását,amikor az antenna kábel árnyékolásához érintettem az antennát." 
Ez, hogy is volt pontosan ? Mit is kellett a mihez ? Ezt én is ki akarom próbálni.
 
"Btw,ez is be tud kockásodni, de most még csak jelgyengeség miatt, mivel még 4-5 Mbiten adják csatornánként, nem úgy mint az UPCD,2-3 Mbit,ráadásul 640x576 -ban a 720x576 helyet..."
 
Ha 10 adás lesz, gondolom a 2 "multiplexen" 5 + 5 TV adás lesz, akkor már itt is csökken a Mbit, vagyis a kockásodás esélye nő
 
Ahogy a németeknél láttam a táblázatot ott úgy néz ki csak 4 TV adás van egy csatornán.

Úgy csináltam meg az antennát hogy rövid,kb. 30 cm dugós kábel jön le róla,ebbe dugom az antenna toldót ami 5 méter. Ahol a toldó találkozik a antenna kábelével,ott ugye szabadon van az árnyékolás 1 cm kb. Ehhez érintem az antenna nagy fém felületét. Ami ugye arra utalna,hogy rosszul van bekötve,nem kap "földet". Pedig igen. Mégis 2x jobb a jel...
 
Multiplex: hát igen, biztos el fog osztódni a sávszélesség,reméljük minnél kevesebb fele. Nem tudni, lesz-e priorálás a csatik közt,mint az UPCD-nél.
Mert ha igen, akkor amikor elfogy a sáv ,akkor az a többitöl fogja elvenni,mint amikor a HBO-n robbanás mutatnak, bekockásodik a Spectrum...

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


"Én pedig akkor tapasztaltam jel javulását,amikor az antenna kábel árnyékolásához érintettem az antennát."
 
Ez, hogy is volt pontosan ? Mit is kellett a mihez ? Ezt én is ki akarom próbálni.
 
"Btw,ez is be tud kockásodni, de most még csak jelgyengeség miatt, mivel még 4-5 Mbiten adják csatornánként, nem úgy mint az UPCD,2-3 Mbit,ráadásul 640x576 -ban a 720x576 helyet..."
 
Ha 10 adás lesz, gondolom a 2 "multiplexen" 5 + 5 TV adás lesz, akkor már itt is csökken a Mbit, vagyis a kockásodás esélye nő
 
Ahogy a németeknél láttam a táblázatot ott úgy néz ki csak 4 TV adás van egy csatornán.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


Én mikor teszteltem (kb fél éve), akkor volt EPG a jelenlegi adókon.
Azt mondták az AH-nál, hogy van egy meglévő szerződésük egy céggel akik az interneten is közzétesznek TV műsorbeosztásokat, ők fogják nekik csinálni az EPG-t. Lehet, hogy kisérleti jelleggel működött már, csak az AH nem akarta folyamatosan finanszírozni a kisérleti adás alatt.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
kalac
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2004.09.02., csüt. 17:54
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: kalac »


Tegnap este rájöttem, hogyha a kis antennát ráteszem a radiátorcsőre nagyságrendekkel javul a kép. Teljesen megszűnt a kockásodás és a hangkiesés (ez is egy jel volt). Van egy funkció, ahol a jel erősségét illetve a jel minőségét egy csík mutatja. A jel minőségét mindig mindig kiválónak jelzi, de a jel erőssége kb. 3-4 % lehetett. Most a radiátoron, már kb 30 % lehet, és kiváló a minőség.  
 
Lehetett kapni aktív szobaantennát (15 Euro) a Philipstől, amit a 220 be kell dugni, nem tudom azzal jobban jártam volna-e. Mindenesetre már mondta egy-két kollégám, hogy meg kéne náluk is nézni a dobozt, hogy mit tud.
 
Az Antenna Hungária csak 1 kW-al sugároz Bp-en, míg Kaphegyen az internet szerint 10 KW, más infó szerint 2,5 kW. A lényeg, hogy a bp-i helyzet nem nagyon fog változni, mert a szlovákok sírnak, hogy zavarja őket a nagyobb kW.
 
A gyors mozgásokról nem tudok még nyilatkozni, mert annyit még nem néztem hogy ez feltünt volna, de kábelen és is rendszeresen észreveszem egyes műholdas adásoknál. Na majd este figyelem.
 
Sokkal nagyobb kérdés számomra, hogy végre valahára a büdös életben, lesz-e nálunk is 16:9-es adás. Mert ezt Európában mindenhol egybekapcsolták a digitális adások elindításával.

" Tegnap este rájöttem, hogyha a kis antennát ráteszem a radiátorcsőre nagyságrendekkel javul a kép. Teljesen megszűnt a kockásodás és a hangkiesés (ez is egy jel volt). Van egy funkció, ahol a jel erősségét illetve a jel minőségét egy csík mutatja. A jel minőségét mindig mindig kiválónak jelzi, de a jel erőssége kb. 3-4 % lehetett. Most a radiátoron, már kb 30 % lehet, és kiváló a minőség. "
 
Én pedig akkor tapasztaltam jel javulását,amikor az antenna kábel árnyékolásához érintettem az antennát.
 
Erösítös antenna: nem tom,ki kellene próbálni,nem füzök hozzá sok reményt...
 
Btw,ez is be tud kockásodni, de most még csak jelgyengeség miatt, mivel még 4-5 Mbiten adják csatornánként, nem úgy mint az UPCD,2-3 Mbit,ráadásul 640x576 -ban a 720x576 helyet...

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Azt mondták az Antenna Hungáriánál, hogy csak az ORTT engedélyre várnak, hogy elindítsák a másik 7 csatornát és már lesz EPG is. Ha a másik 7 csatorna késik is a jelenlegi 3-ra biztos lesz EPG legkésőbb október első hetétől.

Én mikor teszteltem (kb fél éve), akkor volt EPG a jelenlegi adókon.

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


Szia hefe, 
Épp tervezek egy földi digitális beltéri vásárlását, mint kép és hang minőség mániás. Mik a képminőségről a tapasztalatid? Pixelesedés mennyire látható a gyors mozgásoknál? A UPC direct tömörítése a saját csomagjukban (mint HBO, magyar EuroSport) nagyon zavaró a jó minőségű tévéken. Remélem a kevéssé tömörített égi adásokkal összemérhető jó minőségű a kép...
 
Milyen antennát használsz hozzá?
 
Üdv
Csami

Én pár km-re lakom csak a Széchenyi-hegyi adótoronytól, és gondoltam egy szobaantenna megteszi.(plusz 9.9 Euro) Az ablakból rálátok a hegyre. Hát ahhoz képest csalódás volt. Elég kockás volt a kép. Van egy tetőantennám is detto ugyanaz volt. Tegnap este rájöttem, hogyha a kis antennát ráteszem a radiátorcsőre nagyságrendekkel javul a kép. Teljesen megszűnt a kockásodás és a hangkiesés (ez is egy jel volt). Van egy funkció, ahol a jel erősségét illetve a jel minőségét egy csík mutatja. A jel minőségét mindig mindig kiválónak jelzi, de a jel erőssége kb. 3-4 % lehetett. Most a radiátoron, már kb 30 % lehet, és kiváló a minőség.
 
Lehetett kapni aktív szobaantennát (15 Euro) a Philipstől, amit a 220 be kell dugni, nem tudom azzal jobban jártam volna-e. Mindenesetre már mondta egy-két kollégám, hogy meg kéne náluk is nézni a dobozt, hogy mit tud.
 
Az Antenna Hungária csak 1 kW-al sugároz Bp-en, míg Kaphegyen az internet szerint 10 KW, más infó szerint 2,5 kW. A lényeg, hogy a bp-i helyzet nem nagyon fog változni, mert a szlovákok sírnak, hogy zavarja őket a nagyobb kW.
 
A gyors mozgásokról nem tudok még nyilatkozni, mert annyit még nem néztem hogy ez feltünt volna, de kábelen és is rendszeresen észreveszem egyes műholdas adásoknál. Na majd este figyelem.
 
Sokkal nagyobb kérdés számomra, hogy végre valahára a büdös életben, lesz-e nálunk is 16:9-es adás. Mert ezt Európában mindenhol egybekapcsolták a digitális adások elindításával.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
csami
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.09.27., hétf. 13:44
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: csami »


Szia hefe,
 
Épp tervezek egy földi digitális beltéri vásárlását, mint kép és hang minőség mániás. Mik a képminőségről a tapasztalatid? Pixelesedés mennyire látható a gyors mozgásoknál? A UPC direct tömörítése a saját csomagjukban (mint HBO, magyar EuroSport) nagyon zavaró a jó minőségű tévéken. Remélem a kevéssé tömörített égi adásokkal összemérhető jó minőségű a kép...
 
Milyen antennát használsz hozzá?
 
Üdv
Csami

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


Visszajöttem az ebédből, szóval folytatom.
Most vettem Németországban egy Philips DVB-T beltérit (Made in Hungary mellesleg) , egy DTR-1000-est. 118 Euro volt a MediaMarkt-ban. Először egy Sony-t akartam venni, de egyrészt 199 Euro volt a Saturnban, másrészt meg egy plussz optikai kábelt kellett volna vennem, és ez már meghaladta a tűrőképességemet (a Philipsnek digitális koax csatlakozója van).
Szóval veszem az m1, m2 és Duna TV-t, a kép nagyon jó, zajmentes a hang PCM sztereó, nagyon állat.
Azt mondták az Antenna Hungáriánál, hogy csak az ORTT engedélyre várnak, hogy elindítsák a másik 7 csatornát és már lesz EPG is. Ha a másik 7 csatorna késik is a jelenlegi 3-ra biztos lesz EPG legkésőbb október első hetétől.
Tehát 10 TV és 3 rádió lesz nagyon hamarosan.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »

"A szeptember végén induló kísérleti adások 1 multiplexszel bővülnek Budapesten az 51-es csatornán"
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Az említett huszonegyvalahányezer ft. nem is tűnik vészesen soknak a vevőért.
Persze, hisz a technológia nem új. Egyébként azt ne feledd, hogy egy FTA vevő kerül ennyibe.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Teljesen a DVB szabványai élnek, mint a műholdnál: PAL 720x576, MPEG2. Nem kell nagy csodákat várni tőle. A technológia egyébként képes a HDTV továbbítására is, de ennek megjelenésétől "nem kell tartanunk" még néhány évig.
Köszi, így már világos.
 
Ha nem is lesz HDTV minőség pár évig, már az is nagy előny lenne ha nem a zajos kábeltv minőség jönne a lakásba.
 
Az említett huszonegyvalahányezer ft. nem is tűnik vészesen soknak a vevőért.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Paraméterei nagyjából:Csatorna: 43
Moduláció: 64QAM
FEC: 2/3
COFDM vivőmód: 8K
Biztonsági időintervallum: 1/32
Csomaghossz: 188 byte
jelenleg 5 csatorna fut (m1, m2, Duna, AH1-monoszkóp, AH2-monoszkóp)
Egy csatorna kb 25Mbites.

Ezek a paraméterek számomra nem sok mindent mondanak, de mint végfelhasználónak tökéletesen érdektelenek is.
 
Inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen felbontása van a videójelnek, milyen TV-t érdemes a vevőegység után kötni, hogy ki lehessen használni az adás lehetőségeit.

Teljesen a DVB szabványai élnek, mint a műholdnál: PAL 720x576, MPEG2. Nem kell nagy csodákat várni tőle. A technológia egyébként képes a HDTV továbbítására is, de ennek megjelenésétől "nem kell tartanunk" még néhány évig.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”