Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DTV Magyarországon

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Paraméterei nagyjából:Csatorna: 43
Moduláció: 64QAM
FEC: 2/3
COFDM vivőmód: 8K
Biztonsági időintervallum: 1/32
Csomaghossz: 188 byte
jelenleg 5 csatorna fut (m1, m2, Duna, AH1-monoszkóp, AH2-monoszkóp)
Egy csatorna kb 25Mbites.

Ezek a paraméterek számomra nem sok mindent mondanak, de mint végfelhasználónak tökéletesen érdektelenek is.
 
Inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen felbontása van a videójelnek, milyen TV-t érdemes a vevőegység után kötni, hogy ki lehessen használni az adás lehetőségeit.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


..."földi digitális műholdvevő"

Most mondjátok már, van földi digitális műholdvevő: ez mondjuk van nekem is, ezzel veszem a műhold adásokat a földön. Aztán van égi digitális műholdvevő: azzal az űrsikló legénysége nézi mondjuk a playboy chanelt. Ja, hogy a konkrét berendezésnek ezekhez semmi köze, a marketingesek se tudhatnak mindent.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


"földi digitális műholdvevő"
Ez jóóó!
 
Éljen a szakértelem!

Avatar
blg
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 06:53
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: blg »

Az Árkád - Mediamarktban tegnap 2 féle földi digitális vevőegységet is láttam. Az olcsóbbik 25e Ft volt, és volt rajta digitális hangkiment (koax). Benne van az aktuális szórólapban is, csak egy kicsit elírták a nevét: "földi digitális műholdvevő"

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: close652 »


VIP alatt lehet érteni minisztereket, AH-s főnököket,

én CSAK rájuk gondoltam.
még jó hogy a műszaki gárda tesztel, bár Mo-on....
tele vagyunk Augustushoz és Sztálinhoz hasonló sokoldalú emberekkel
system

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


szeptemberben el fog indulni a VIP adás
Gondolom annyira érthetnek hozzá mint Gálvölgyi/Kern.
inkább profi/amatőr szakembereket kellene.
innen a fórumról is lenne néhány jelöltem.

A mérnököket nem szídni! Személyesen ismerem őket és kiváló szakemberek.
 
Az már egy másik kérdés, hogy a pénzügyösök, marketingesek, meg a vezetőség faszok, de biztos nekik is megvan rá az okuk. (ez már politika)

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: close652 »


szeptemberben el fog indulni a VIP adás
Gondolom annyira érthetnek hozzá mint Gálvölgyi/Kern.
inkább profi/amatőr szakembereket kellene.
innen a fórumról is lenne néhány jelöltem.
system

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Egyébként jelenleg úgy tudom, hogy az alap kereskedelmi és közszolgálati csatornákat nem fogják kódolni. Mostanság már egyre több helyen be lehet szerezni T-s vevőt.
Dióhéjban fel tudna valaki világosítani?
 
- Mi az a T-s vevő? Ez lenne a digit vevőegység?
- Ha igen, hol lehet kapni, mennyiért?
- Ennek a digit műsorszórásnak mik a paraméterei? Gondolom a felbontás nem HDTV, hanem csak a normál? De szélesvásznú, vagy 4:3-as?

Így van DVB-T-s vevő. Ugyanúgy néz ki, mint egy műholdvevő SetTopBox. Képes kezelni az anamorf képet is, meg szerintem ismerni fogja a Dolby Digitalt is. Arra sajnos még kevés az esély, hogy ezen funkciók valamelyikét ki is használják maradi kis haznákban. Műholdvevőket árusító helyen érdemes keresgélni, de szerintem még várjál vele.
Paraméterei nagyjából:
Csatorna: 43
Moduláció: 64QAM
FEC: 2/3
COFDM vivőmód: 8K
Biztonsági időintervallum: 1/32
Csomaghossz: 188 byte
jelenleg 5 csatorna fut (m1, m2, Duna, AH1-monoszkóp, AH2-monoszkóp)
Egy csatorna kb 25Mbites.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Egyébként jelenleg úgy tudom, hogy az alap kereskedelmi és közszolgálati csatornákat nem fogják kódolni. Mostanság már egyre több helyen be lehet szerezni T-s vevőt.
Dióhéjban fel tudna valaki világosítani?
 
- Mi az a T-s vevő? Ez lenne a digit vevőegység?
- Ha igen, hol lehet kapni, mennyiért?
- Ennek a digit műsorszórásnak mik a paraméterei? Gondolom a felbontás nem HDTV, hanem csak a normál? De szélesvásznú, vagy 4:3-as?

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Most már szeptember van. Van valakinek újabb infója, frissebb híre?

Természetesen csúszás van
Nem a technikával van a gond, hanem a politikával
A cuccok már fennt vannak az OMK-ban.
Egyébként jelenleg úgy tudom, hogy az alap kereskedelmi és közszolgálati csatornákat nem fogják kódolni. Mostanság már egyre több helyen be lehet szerezni T-s vevőt.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Most már szeptember van.
Van valakinek újabb infója, frissebb híre?

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


szeptemberben el fog indulni a VIP adás (kb 3000 vevővel).
VIP mint Very Important Person ? és ezt mégis hogyan ? valami kiváltságos emberek kaphatnak csak beltérit ? ne izélj már. még több infót.
 
És mi az, hogy csak AH-s beltéri ? Te tudsz olyan beltériről, amiben egyedi kódolás lenne ?

VIP alatt lehet érteni minisztereket, AH-s főnököket, tesztereket, stb.
Saját beltéri annyit jelent, hogy az AH rendel egy cégtől beltériket (Echostar, Humax, stb), felszerelve egy beépített CA rendszerrel. Valahogy úgy, mint a Dalvinál. Nem lesz persze egyedi a kódolás, annak fejlesztése nem érné meg. Valamelyik ezzel foglalkozó céget bíznak meg vele (Viaacess, Cryptoworld, Nagra, stb), hogy építsék be a modult. Az egyedi arra vonatkozik, hogy nem fogsz kapni kártyát, be lesz építve a beltéribe.

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


szeptemberben el fog indulni a VIP adás (kb 3000 vevővel).
VIP mint Very Important Person ? és ezt mégis hogyan ? valami kiváltságos emberek kaphatnak csak beltérit ? ne izélj már. még több infót.
 
És mi az, hogy csak AH-s beltéri ? Te tudsz olyan beltériről, amiben egyedi kódolás lenne ?
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

szeptemberben el fog indulni a VIP adás (kb 3000 vevővel). Szerintem még a Viasatot, berakják, meg ilyesmit, hogy HálózatTV. Nem dőlt még el. Annyit azonban megtudtam, hogy az alap csatornák valóban nem lesznek lekódolva, de a többihez csak az AH által adott beltérivel lehet majd hozzáférni, tehát nem kártyás rendszer lesz.

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


Beszéltem a HIF-el. Hááááát.
Ami a gond, hogy ez az ősz, rendkívül képlékeny.
 
Először is lesz majd egy kormányhatározat, (1-2 hónap). Azután lesz majd egy részletes terv. Azután lesz majd egy tender. A terv szerint a közszolgálati (m1,m2,duna) és a jelenlegi kereskedelmi csatornákon kívül (rtl, tv2) marad még hely 3 darab kereskedelmi csatornának, amit meg kell pályáztatni. Azt ki kel értékelni, győztest kell hírdetni. Azoknak a kereskedelmi TV-knek fel kell állni.
 
Szóval a valódi időpont 2006 eleje. Gondolom a választások előtt. Vagy ha ez kényes kérdés lesz, valamilyen okból akkor inkább a választások után.
 
Akkor viszont nem tudom miről volt szó az ujságban ?
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »

Beszéltem az Informatikai és Hírközlési Minisztériummal. A diszpécseren nem jutottam túl, de az adataimat felvették, és azt mondták visszahívnak. Viszont mondták, hogy próbálkozzak a Nemzeti Hírközlési Hatóságnál (volt Hírközlési Felügyelet). Ott elmondták, hogy bár folynak a szakmai egyeztetések, de még nincsenek konkrét csatornák megnevezve, vagy kiválasztva. Mindenesetre az illetékes most külföldön van, 2 hét múlva okosabbak leszünk.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Szal az ideális eset az lenne, hogy a DVB-T adja az általánosabb csatornákat, a Mikró pedig egy prémiumszolgáltatás lesz PPV-vel, HDTV-vel, minden földi jóval.
- es persze csak a direkt ralatas a toronyra esetben hasznalhato.. hol itt a premium??? :vazeg:

Ez így van, de szerinted érdekli az AH-t, amikor így is rengetegen látnak rá.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Tami »


Szal az ideális eset az lenne, hogy a DVB-T adja az általánosabb csatornákat, a Mikró pedig egy prémiumszolgáltatás lesz PPV-vel, HDTV-vel, minden földi jóval. :vazeg:
- es persze csak a direkt ralatas a toronyra esetben hasznalhato.. hol itt a premium???
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Azért az AM-Mikrót nem egy future-proof megoldás,meg fizetni is kell érte, másrészt a dtv mégiscsak egy országos dolog, és nem is kell rálátni az adóra.
Az AM-Mikróban olyan kiaknázatlan lehetőségek vannak, mint sehol máshol. Levegőben, Budapest környékén teljes sávszélesség áll rendelkezésre. Ma már olyan precíz szintézeres fejeket tudnak csinálni (Kardos, Tátrai), hogy a frekvenciaingadzás néhány Khz-es(!), gyakorlatilag nulla. Tökéletesen ki tudja szolgálni a SDTV, HDTV adásokat. Jelenleg is 90-100e előfizetőt lát el. Az már egy másik dolog, hogy a jelenlegi Dekóderek Tunerjei, videóáramkörei csapnivalóak (50, max 57dB-s tunerek)
 
Szal az ideális eset az lenne, hogy a DVB-T adja az általánosabb csatornákat, a Mikró pedig egy prémiumszolgáltatás lesz PPV-vel, HDTV-vel, minden földi jóval.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Egy dolgot azért kiemelnék. A DVB-T-t akár nevezhetjük kényszer megoldásnak is. Az analóg rendszert digitálisra kell cserélni. Prémium csatornák azért nem valószinü, hogy lesznek, mert akkor gyakorlatilag bezárhatnák a kábelszolgáltatók a rolót (ez nem jelenti azt, hogy csak közszolgálati/kereskedelmi szemetek lesznek). Még lenne is ilyen szemét az AH :smile19: , de akkor maga alatt is vágná a fát a digit AM Mikró-val. (ha sikerül haveréknak rádumálniuk a vezetőséget, akár a mikrón találkozhatunk először HDTV-s PPV adásokkal is )Jelenleg már nagyon úgy néz ki, hogy a kódolási rendszer is megvan (azt nem árulhatom el, hogy melyik), de az is egyre valószinűbb, hogy beépített modullal fog rendelkezni, így aki most bevásárol DVB-T vevővel, az valszeg dobhatja is ki utána a kukába

Te csak ne titkolózz add a titkot!! :vazeg:
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


de akkor maga alatt is vágná a fát a digit AM Mikró-val.
Azért az AM-Mikrót nem egy future-proof megoldás,meg fizetni is kell érte, másrészt a dtv mégiscsak egy országos dolog, és nem is kell rálátni az adóra.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Egy dolgot azért kiemelnék. A DVB-T-t akár nevezhetjük kényszer megoldásnak is. Az analóg rendszert digitálisra kell cserélni. Prémium csatornák azért nem valószinü, hogy lesznek, mert akkor gyakorlatilag bezárhatnák a kábelszolgáltatók a rolót (ez nem jelenti azt, hogy csak közszolgálati/kereskedelmi szemetek lesznek). Még lenne is ilyen szemét az AH :smile19: , de akkor maga alatt is vágná a fát a digit AM Mikró-val. (ha sikerül haveréknak rádumálniuk a vezetőséget, akár a mikrón találkozhatunk először HDTV-s PPV adásokkal is )
Jelenleg már nagyon úgy néz ki, hogy a kódolási rendszer is megvan (azt nem árulhatom el, hogy melyik), de az is egyre valószinűbb, hogy beépített modullal fog rendelkezni, így aki most bevásárol DVB-T vevővel, az valszeg dobhatja is ki utána a kukába

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


...De ha tényleg beindítják azt a rengeteg közszolgálati tematikus szemetet, akkor lehet, hogy tényleg csak azok lesznek rajta.
Amennyiben csak közszolgálati, kódolt, kauciós, előfizetős és drága lesz akkor:
1. ez egy vicc de annak rossz :vazeg:
2. tuti bukás és nem haladás
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Lméletileg már húzzák az optikát az RTL Klubtól az OMK felé, bár ezt lehet, hogy csak a digit AM Mikró miatt. De ha tényleg beindítják azt a rengeteg közszolgálati tematikus szemetet, akkor lehet, hogy tényleg csak azok lesznek rajta.

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »


Beszéltem az RTL Klubbal. Ők nem tudnak róla, hogy benne lennének a 8-as csomagban. Szerintük azok csak közszolgálati csatornák lesznek. De hol van 8 közszolgálati ? Mindenesetre furcsa, hogy a bejelentés az országos kereskedelmi csatornákat is említi, de velük nem egyeztetnek.
Elvileg a licenszük a földi sugárzásra szól, tehát akár igaz is lehetne.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”