Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Plazma

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: Tami »


..- 1024x1024 legalább..
- ez alatt mit ertessz? egy negyzet alaku 1:1 -es kijelzot {ha a pixel tavolsagokat x/y iranyban egyenlonek tekintjuk}?
- amugy az en velemenyem, hogy inakabb vegyel projektort
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Yellow
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2004.04.07., szer. 15:56
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Yellow »


Köszi mindenkinek a válaszokat.Már csak arra a kérdésre nem kaptam választ, hogy az általam kinézett modellt mennyire tartjátok jónak:
 
Samsung PS-42P4A
 
Illetve ha nem akkor mit tudtok ajánlani:
 
- 42"
- PIP, PAP, POP, és
- HDTV ready legyen.
- 1024x1024 legalább
- 3 év garival
- DVI/RGB bemenet
 
Árban 800-900 MAX
 
ÉS egyáltalán hol lehet megnézni ilyen cuccost.
 
A leírás szerint 1024x768-ot tud megjeleníteni PC/DVI módban
 
Ui.: Még valami Lehet hogy az 1024x1024-es panelek 1000:1 kontrakszúak és lehet hogy 1000:1-el jobb (de legalább olany jó ) képet adnak , mint a 3000:1-es 852x480?

Én nem értek a plazmákhoz, de mint laikus úgy gondolom, hogy a kontrasztnak meg a felbontásnak nincs túl sok köze egymáshoz, szóval így nem lehet hasonlítani.
De a járatosabbak cáfoljanak meg, ha nincs igazam.

TV: Panasonic TH-42PV80P, DVD: Pioneer DV600-AV-s, VHS: Panasonic NV-HD680,
Erősítő: Technics SA-EH750, Hangprocesszor: Technics SH-EH750, CD: Technics SL-EH750, Deck: Technics RS-EH750,
Front: Technics SB-EH750, Center: Technics SB-PC75, Surround: Technics SB-PS75

Avatar
Bozso77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.25., hétf. 08:42
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Bozso77 »


Köszi mindenkinek a válaszokat.
Már csak arra a kérdésre nem kaptam választ, hogy az általam kinézett modellt mennyire tartjátok jónak:
 
Samsung PS-42P4A
 
Illetve ha nem akkor mit tudtok ajánlani:
 
- 42"
- PIP, PAP, POP, és
- HDTV ready legyen.
- 1024x1024 legalább
- 3 év garival
- DVI/RGB bemenet
 
Árban 800-900 MAX
 
ÉS egyáltalán hol lehet megnézni ilyen cuccost.
 
A leírás szerint 1024x768-ot tud megjeleníteni PC/DVI módban
 
Ui.: Még valami Lehet hogy az 1024x1024-es panelek 1000:1 kontrakszúak és lehet hogy 1000:1-el jobb (de legalább olany jó ) képet adnak , mint a 3000:1-es 852x480?

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: saca »


HDTV kompatibilis = kudheted neki a HD felbontasu jelet, ki tudja rakni.

Hát elvileg így van... csak abban a pillanatban, hogy szeretnéd ezt a felbontást DVI-on bevinni, rögtön nyafog mindegyik ... VGA meg komponens az jöhet, digi csati az nem... bár egyszer már sikerült megetetni az 55-ös hitachinak (1366x768) DVI-on 1280x720-at, de azóta se többet... mostanában már a HDTV műholdvevő 720p felbontását sem hajlandó DVI-on 16:9-ben megjeleníteni, csak valami "torz" képet lehet látni... az igazság az, hogy annyi cumi van emiatt a sok felbontás különbségek miatt, hogy átlag felhasználó kitépi az összes haját mire beálítja a cuccosokat, vagy szimplán megbékül a "szar" képpel... bár ha nem is tudja, hogy milyen a jó kép... pont a napokban hívott fel egy ügyfél, hogy képtelen belőni otthon úgy a plazmáját, mint ahogy nálam látta... mondtam neki, hogy én is baszodtam vele elöszőr, vagy három órát, mire elkezdett fikázni, hogy ezt miért nem mondtam előbb? miért, kellet volna? mindjárt lelkiismeretfurdalásom lesz... gondolom a MM/EW/Saturnban erre is felhívták volna a figyelmet... :kiraly:

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az 1024x1024-es panel valós felbontása 1024x512, azaz a PAL adások megjelenítésére szinte alkalmas, HD adásokra nem. A panel természetesen 16:9-es.
Még 1 kérdés eszembe jutott :
 
852x480 pixeles felbontás (VGA): ilyeneket lehet olvasni ez most "valódi" felbontás vagy nem?
 
Hogyan kalkulálódik a valósi felbontás?

A 852x480 valódi felbontás. Az NTSC rendszerhez igazodva tökéletesen megfelel az NTSC házimozi céljaira. "Sajnos" a PAL rendszer ennél nagyobb felbontású így európában ezek a készülékek korlátozottan használhatóak mivel a PAL jel egy részét eldobja. Az olcsóbb kategóriában a leggyakoribb készülékek 852x480-as (WVGA) felbontásúak. A WVGA felbontású panelek európaibb megfelelője az 1024x1024 felbontású panelek ezek 1024x512-es felbontásúak. Itt valami sorduplázás van ezért a 1024 (512x2) pixel. Még ezek is dobnak a PAL jelből (576), de lényegesen kevesebbet. Sőt ezek csak elméleti számok ha figyelembe vesszük a valós (kábel TV, DVD) felbontásokat akkor a PAL-nak tökéletesen megfelelnek.
A HD panelek általában WXGA felbontásúak azaz 1366x768-asok. Ezek a PAL és NTSC jelek tökéletes megjelenítésén túl a kiseebb HD (720p) jeleket hibátlanul a nagyobb HD jeleket (1080i) viszont "tömörítve" jelenítik meg. (És persze vannak a Balagee által is említett natív 1920x1080-as panelek, ezek felhasználhatóságában csak az áruk szab határt. )
 
A valós felbontás nem kalkulálható, általában megadja a gyártó a natív felbontását a panelnek.
 
A panelek kontrasztja típusfüggő. Bár sok plazma gyártó cég van, kevés PDP (plazma panel) gyártó van. A Samsung, LG, Hitachi, Panasonic, NEC, stb. gyárt panelt. Ezeknek is több generációs, méretű felbontású panelje van. Mondjuk a Samsung V2-es 50"-es panelje alig 600:1 kontrasztú. Ezt a panelt bármilyen cég is építi a készülékébe (mondjuk: Orion, Relisys, Samsung, Strong) az mindegyik 600:1 kontrasztú lesz. Az LG V6-os panelje 3000:1 kontrasztú ezért bármelyik cég is építi be a készülékébe az ekkora kontrasztú lesz.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


HDTV kompatibilis = kudheted neki a HD felbontasu jelet, ki tudja rakni.
Ettol meg lehet 320x200 felbontasa.
 
Valodi 1080 sort tudo HD megjelenito egyebkent nagyon keves van.
Egy 1280x720 felbontasu megjelenito az 1920x1080 videonak a felet eldobja. Ettol fuggeltelnul nagyon allat rajta a HD. 848x480ban mar messze nem ez a helyzet.
 
a HDVT ready/kompatibilis felirattal sok HD-s nek nem nevezheto keszulek lesz eladva a jovoben szerintem. (mint ahogy most is ez tortenik)
 
 
Egyebkent nekem is zavaros, hogy a HDTV ready, compliant, compatible mit akar jelenteni. Pedig egyszeru ez. Sztem a ready/compatible a kamu (848x480, 960x540, 1024x576), a compliant a valodi HD megjelenito (1280x720, 1920x1080). AZ fix hogy 1280x720 felbontasu megjeleniton kezd igazan jo lenni a HD kepe. Es ez az amit erdemes figyelni.
 
 
 
 
"High-Definition Television (HDTV) defines a fully-integrated television receiver that will receive any and all ATSC terrestrial broadcasts, and will decode all of the ATSC Table 3 formats. In addition, it will display 720p or 1080i active vertical scanning lines in a 16:9 aspect ratio. It must also receive and decode, or pass through for decoding, Dolby digital audio.
 
High-Definition Television (HDTV) Monitor is a direct-view or rear-projection monitor that can be connected to a DTV set-top box and will display 720p or 1080i active vertical scanning lines in a 16:9 aspect ratio. To meet the definition of HDTV, the monitor must have true vertical resolution to show at least 540 progressive or 810 interlaced picture lines.
 
High-Definition Television (HDTV) Tuner is an RF receiver that will receive any and all ATSC terrestrial broadcasts, and will decode all of the ATSC Table 3 formats. It must output the 720p or 1080i/p formats with minimum active vertical scanning lines of 720p, 1080i, or higher. Additionally, it may output HDTV formats that are converted to other signal formats, with lower-resolution ATSC formats (480i and 480p) output at those levels. (The output can also be 100% digital at full resolution.) It must also receive and decode, or pass through for decoding, Dolby digital audio."
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Bozso77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.25., hétf. 08:42
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Bozso77 »


Az 1024x1024-es panel valós felbontása 1024x512, azaz a PAL adások megjelenítésére szinte alkalmas, HD adásokra nem. A panel természetesen 16:9-es.
Még 1 kérdés eszembe jutott :
 
852x480 pixeles felbontás (VGA): ilyeneket lehet olvasni ez most "valódi" felbontás vagy nem?
 
Hogyan kalkulálódik a valósi felbontás?

Avatar
Bozso77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.25., hétf. 08:42
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Bozso77 »


Az 1024x1024-es panel valós felbontása 1024x512, azaz a PAL adások megjelenítésére szinte alkalmas, HD adásokra nem. A panel természetesen 16:9-es.
Köszi a válaszokat, de még nemteljesen tiszta a kép:
 
Ha csak 1024x512-t tud akkor miért írják rá hogy HD tv kompatibilis?
Akkor nem is lehet rajt a HD adásr nézni, vaghy csak kisebb felbontásban?
 
A kontrasztrol meg egy kerdesem lenne
 
1000:1-et irnak ,de azosszes tobbi hasonlo tv 3-4000:1-es. Nem lehet hogy ez valami spéci panel?

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még 1-2 kérdésem lenne...- Milyen kontrasztarányú Plazmát érdemes venni?
- Még mindig igaz (az új modellekre) hogy pár perc alatt beleég az álló kép(örökre)

- Milyen kontrasztarányú Plazmát érdemes venni?
 
Értelemszerűen minél nagyobbat. 3000:1 ajánlott.
 
- Még mindig igaz (az új modellekre) hogy pár perc alatt beleég az álló kép(örökre)
 
Ha nem is percek alatt, de a plazma (akárcsak a CRT) hajlamos a beégésre. Vannak készülékek melyek el vannak látva olyan elektronikával amely pixeleket mozgatja a képet (vagy egyéb más módon) így akadályozva a beégést. Persze ez nem túl hatékony.

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok. Engem is megfogott a plazma TV vásárlásának gondolata...
-Mitől lesz a Plazma HD TV kompatibilis
 
Attól, hogy képes megjeleníteni a HD jelet, tehát a panel felbontása minimum 1280x720.
 
-Még mindig igaz, hogy melegedenk és az élettartamuk rövid. Mennyire is én 3
évek hallottam. Vagy ez csak a régi modellekre volt igaz?"
 
Melegedni melegednek, melyik mennyire. Van amelyikben van ventillátor van amelyik passzív hűtésű. A melegedés nem különösen probléma. A plazma élettartama paneltől függően kb 15-20 ezer óra azaz kb 2 év folyamatos működés.
 
-1024x1024 felbontás elég a TV-nek. mit is jelent ez a felbontás. Ezek szerint nem is 16:9-es és nem is 4:3-as a tV?
 
Az 1024x1024-es panel valós felbontása 1024x512, azaz a PAL adások megjelenítésére szinte alkalmas, HD adásokra nem. A panel természetesen 16:9-es.

Avatar
Bozso77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.25., hétf. 08:42
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Bozso77 »


Még 1-2 kérdésem lenne?
 
- Milyen kontrasztarányú Plazmát érdemes venni?
- Még mindig igaz (az új modellekre) hogy pár perc alatt beleég az álló kép(örökre)

Avatar
Bozso77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.25., hétf. 08:42
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Bozso77 »


Sziasztok. Engem is megfogott a plazma TV vásárlásának gondolata:
 
Ki is néztem egyet
 
Samsung PS-42P4A
 
Az ára 900K körül van de ha jól megy haveri alapon 750-800 Között megllehet szerezni.
 
1-2 kérdésem lenne Plazma témakörben:
 
-Mitől lesz a Plazma HD TV kompatibilis
-Még mindig igaz, hogy melegedenk és az élettartamuk rövid. Mennyire is én 3
évek hallottam. Vagy ez csak a régi modellekre volt igaz?
-1024x1024 felbontás elég a TV-nek. mit is jelent ez a felbontás. Ezek szerint nem is 16:9-es és nem is 4:3-as a tV?
 
köszi előre is a válaszokat

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Plazma

Hozzászólás Szerző: Posza »


Eddig kisezer plazmát láttam, de se a színmélységük, sem a kontrasztjuk megsem közelíti a katódos(hagyományos)Tv-két. HD adással sem, DVD-vel meg pláne! Van olyan típus, amit úgy hírdetnek, hogy egymilliárd színárnyalatot tud. Hát én azt kérdezem, akkor a CRT tévék mennyit tudnak?
Baromira igazad van, de azert van par plazma ami kontrasztban mar elfogadhato a CRT-hez kepest. A szinmelyseggel nem tudom milre celzol, ha a megjelenitheto szinek szamara akkor egyetertek. Az osszes plazma jol lathatoan ditherel az also arnyalati tartomanyban, amitol tiszta 'animgif' a kep. Normal nezesi tavbol azert ez nem igazan latszik, foleg a HD felbontasu modelleknel.
 
Az 1milliard szinarnyalat lehet hogy igaz, de ez a sok megjelenitett szin tuti nem egyenletesen oszik el a teljes arnyalati tartomanyban.

Az a baj, hogy mostanában nagyon megvezetik a jónépet. Kiállításokon szinte kizárólag HD felvételeket nyomnak a plazmákon. Ezt a legtöbben nem tudják,(azt se, hogy mi az a HD), és el vannak ájulva a "fantasztikus" képtől. Nem láttam még egy olyan DVD filmet se, ami plazmán jobb képet nyújtott. Én tudom, hogy a nagy méret sokmindent feledtet, de azért itt is vannak tévhitek. Pl. egyszer egy kereskedő arra hivatkozott, hogy a 106 cm-es plazmájánn 6 méterről akkora képet lát, mint egy 82-es widescreen tv-n 3 méterről. Ez nemigaz, ugyanis ami a 82-es tv-n pl. 3 cm, az a 106-os plazmán is csak kb. 4 cm. A plazma számítógépes prezentációra kiváló, de nem tévézni, és dévédézni.
Idevágó téma az LCD is. Ha eltekintünk a gyenge kontraszttól, ezeknél az a legnagyobb gond a következő: ha megmozdul a kép rajtuk, egyből elmosódik. Egy átlagos dvdfilmen van ilyen is, úgy a film fele.

Féreértés ne essék, ez nem egy zord kritika az új tehcnológiákkal szemben. Én is tudom, hogy ez a trendi, és a jövő. Csak van még mit fejődni a CRT tv-kel szemben!

 
Bocs elfelejtettem bejelentkezni az előbb.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Eddig kisezer plazmát láttam, de se a színmélységük, sem a kontrasztjuk megsem közelíti a katódos(hagyományos)Tv-két. HD adással sem, DVD-vel meg pláne! Van olyan típus, amit úgy hírdetnek, hogy egymilliárd színárnyalatot tud. Hát én azt kérdezem, akkor a CRT tévék mennyit tudnak?
Baromira igazad van, de azert van par plazma ami kontrasztban mar elfogadhato a CRT-hez kepest. A szinmelyseggel nem tudom milre celzol, ha a megjelenitheto szinek szamara akkor egyetertek. Az osszes plazma jol lathatoan ditherel az also arnyalati tartomanyban, amitol tiszta 'animgif' a kep. Normal nezesi tavbol azert ez nem igazan latszik, foleg a HD felbontasu modelleknel.
 
Az 1milliard szinarnyalat lehet hogy igaz, de ez a sok megjelenitett szin tuti nem egyenletesen oszik el a teljes arnyalati tartomanyban.

Az a baj, hogy mostanában nagyon megvezetik a jónépet. Kiállításokon szinte kizárólag HD felvételeket nyomnak a plazmákon. Ezt a legtöbben nem tudják,(azt se, hogy mi az a HD), és el vannak ájulva a "fantasztikus" képtől. Nem láttam még egy olyan DVD filmet se, ami plazmán jobb képet nyújtott. Én tudom, hogy a nagy méret sokmindent feledtet, de azért itt is vannak tévhitek. Pl. egyszer egy kereskedő arra hivatkozott, hogy a 106 cm-es plazmájánn 6 méterről akkora képet lát, mint egy 82-es widescreen tv-n 3 méterről. Ez nemigaz, ugyanis ami a 82-es tv-n pl. 3 cm, az a 106-os plazmán is csak kb. 4 cm. A plazma számítógépes prezentációra kiváló, de nem tévézni, és dévédézni.
Idevágó téma az LCD is. Ha eltekintünk a gyenge kontraszttól, ezeknél az a legnagyobb gond a következő: ha megmozdul a kép rajtuk, egyből elmosódik. Egy átlagos dvdfilmen van ilyen is, úgy a film fele.

Féreértés ne essék, ez nem egy zord kritika az új tehcnológiákkal szemben. Én is tudom, hogy ez a trendi, és a jövő. Csak van még mit fejődni a CRT tv-kel szemben!


Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Eddig kisezer plazmát láttam, de se a színmélységük, sem a kontrasztjuk megsem közelíti a katódos(hagyományos)Tv-két. HD adással sem, DVD-vel meg pláne! Van olyan típus, amit úgy hírdetnek, hogy egymilliárd színárnyalatot tud. Hát én azt kérdezem, akkor a CRT tévék mennyit tudnak?
Baromira igazad van, de azert van par plazma ami kontrasztban mar elfogadhato a CRT-hez kepest. A szinmelyseggel nem tudom milre celzol, ha a megjelenitheto szinek szamara akkor egyetertek. Az osszes plazma jol lathatoan ditherel az also arnyalati tartomanyban, amitol tiszta 'animgif' a kep. Normal nezesi tavbol azert ez nem igazan latszik, foleg a HD felbontasu modelleknel.
 
Az 1milliard szinarnyalat lehet hogy igaz, de ez a sok megjelenitett szin tuti nem egyenletesen oszik el a teljes arnyalati tartomanyban.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Plazma

Hozzászólás Szerző: Posza »

Eddig kisezer plazmát láttam, de se a színmélységük, sem a kontrasztjuk megsem közelíti a katódos(hagyományos)Tv-két. HD adással sem, DVD-vel meg pláne! Van olyan típus, amit úgy hírdetnek, hogy egymilliárd színárnyalatot tud. Hát én azt kérdezem, akkor a CRT tévék mennyit tudnak?
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Nekem ez a müsor baromira kevés, hogy 1.6 millát kiadjak ezért plazmáért.
Az én véleményem továbbra is az (mint már korábban egy másik topicban is írtam) hogy nem tartom ésszerűnek 1-1.5millát kiadni egy 32"-42"-os plazma/lcd megjelenítőért. A jelenlegi tv adások minőségének elég egy hagyományos 32"-36"-os tv-is, mozizni meg úgyis projektorral az igazi. Egy 32"-42"-es kép soha nem tud olyan mozis élményt nyújtani mint egy többméteres vetített kép.
Egy 32" 16:9 tv és egy nézhető proj. simán kijön 1m alatt.De ha van rá pénz, többért még jobbat kaphatsz.

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Kecskemét házimozi szaküzlet.
 
 
"HD adast nezhetsz most is: Euro1080 (HD1).
Igaz a tartalom eleg alap, de letezik."
 
Nekem ez a müsor baromira kevés, hogy 1.6 millát kiadjak ezért plazmáért.

"Nekem ez a müsor baromira kevés, hogy 1.6 millát kiadjak ezért plazmáért."
 
Hat ne is adj ki ezert 1.6ot. Mire lesz tartalom, eleg lesz 1.0 is
 
"Kecskemét házimozi szaküzlet."
 
Ja az mas. Akkor biztos hogy tenyleg ugy van!!!!
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
csaba04
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.08.14., csüt. 20:43
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: csaba04 »


Azt mondják Hogy a "hagyományos" plazmák képe olyan mint kb. egy 50HZ-es tv képe. A nagyobb felbontásúak képe nem csoda hogy szebb ,azt az áruk is mutatja. Szerintem nagyon is le fognak ezek menni mivel a HDTV ezerszer szebb. Csak kérdezném hogy milyen müsort és milyen forrásból tudunk ezen a HDTV kijelzökkel nézni mostanság. Ha ráteszem a kábel tv-t és a videót, dvd-t nem hinném hogy szebb képe lenne ezeknek a masináknak. Azt mondják hogy a HDTV plazmát lehet közelebröl is nézni nem zavarnak a villogások. Akkor tehát várjunk ?
Ennek a hozzaszolasnak se fule se farka.
Azert villog mert SD plazma?
Meg aztan nem szabad igy hozzaszolast kezdeni hogy: 'azt mondjak'.
Ki fog igy neked hinni?
 
HD adast nezhetsz most is: Euro1080 (HD1).
Igaz a tartalom eleg alap, de letezik.
 
Azert kiigazitom: van plazma ami villog de nem attol fugg hogy HD vagy SD.
 
Jo a 848x480 plazma is, csak messzebrol kell nezni.
Ja hogy igy varazsat veszti a hazimozi?
Hat igen ez van, megis csak HD-t kell venni
 
konkluzio: mozizni projektorral kell :kiraly: (de oda is kell a 720p! )

"Azt mondják Hogy a "hagyományos" plazmák képe olyan mint kb. egy 50HZ-es tv képe"
 
Kecskemét házimozi szaküzlet.
 
 
"HD adast nezhetsz most is: Euro1080 (HD1).
Igaz a tartalom eleg alap, de letezik."
 
Nekem ez a müsor baromira kevés, hogy 1.6 millát kiadjak ezért plazmáért.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Azt mondják Hogy a "hagyományos" plazmák képe olyan mint kb. egy 50HZ-es tv képe. A nagyobb felbontásúak képe nem csoda hogy szebb ,azt az áruk is mutatja. Szerintem nagyon is le fognak ezek menni mivel a HDTV ezerszer szebb. Csak kérdezném hogy milyen müsort és milyen forrásból tudunk ezen a HDTV kijelzökkel nézni mostanság. Ha ráteszem a kábel tv-t és a videót, dvd-t nem hinném hogy szebb képe lenne ezeknek a masináknak. Azt mondják hogy a HDTV plazmát lehet közelebröl is nézni nem zavarnak a villogások. Akkor tehát várjunk ?
Ennek a hozzaszolasnak se fule se farka.
Azert villog mert SD plazma?
Meg aztan nem szabad igy hozzaszolast kezdeni hogy: 'azt mondjak'.
Ki fog igy neked hinni?
 
HD adast nezhetsz most is: Euro1080 (HD1).
Igaz a tartalom eleg alap, de letezik.
 
Azert kiigazitom: van plazma ami villog de nem attol fugg hogy HD vagy SD.
 
Jo a 848x480 plazma is, csak messzebrol kell nezni.
Ja hogy igy varazsat veszti a hazimozi?
Hat igen ez van, megis csak HD-t kell venni
 
konkluzio: mozizni projektorral kell :kiraly: (de oda is kell a 720p! )
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
csaba04
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.08.14., csüt. 20:43
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: csaba04 »


Először is elkellene gondolkodni azon, hogy mire elég 16:9-ben ennél a tipusnál 852 x 480-as felbontás... megmondjam? VHS-hez. De jó még 4:3-ban 640x480-as felbontásban élvezni a börtönrács feeling-et... Emberek, ne vegyünk már 830 000Ft-ért ilyen plazmát. 20%-al drágábban itt van pl a Hitachi 1024-es plazmája DVI-al, stb. Itt a link A HD felbontású plazmák mind 50", illetve 55"-ak, így egyenlőre ezek a magas ár miatt egyenlőre felejtők. Ha valaki komolyan gondolja a vásárlást, tudok neki szervezni egy bemutatót több méretű plazmával, HD-ról, DVD-ről meghajtva + PAL TV adás, így megnézheti a különbségeket.
De jó is lenne.

Avatar
csaba04
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.08.14., csüt. 20:43
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: csaba04 »

Azt mondják Hogy a "hagyományos" plazmák képe olyan mint kb. egy 50HZ-es tv képe. A nagyobb felbontásúak képe nem csoda hogy szebb ,azt az áruk is mutatja. Szerintem nagyon is le fognak ezek menni mivel a HDTV ezerszer szebb. Csak kérdezném hogy milyen müsort és milyen forrásból tudunk ezen a HDTV kijelzökkel nézni mostanság. Ha ráteszem a kábel tv-t és a videót, dvd-t nem hinném hogy szebb képe lenne ezeknek a masináknak. Azt mondják hogy a HDTV plazmát lehet közelebröl is nézni nem zavarnak a villogások. Akkor tehát várjunk ?

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Először is elkellene gondolkodni azon, hogy mire elég 16:9-ben ennél a tipusnál 852 x 480-as felbontás... megmondjam? VHS-hez.
Ha a számokat nézzük, akkor a(z NTSC) DVD már elég jól belefér.
Szerintem az egyik nagy hibája(?) ezeknek a "kisfelbontású" paneleknek, hogy nagyon pixeles hatású, még normál nézési távolságból is. Mint egy hasonló felbontású LCD proj csirkehálója.
A VHS-re visszetérve. Egy jobbnak tartott márka (drága) 16:9-es TV képcsövén egykor megszámoltam a (régi) MTV1 logó 1-esének szárát alkotó színhármasok számát. A TV-n 3,5-4 , míg egy 1024*768-as plazmán ugyanez 8, azaz a duplája. (ezek szerint a TV max. felbontása 512 pötty vízszintesen és az hol van a DVD 720-tól?) A 852-es plazmán is legalább a másfélszerese lenne, azaz kb 6. ...és a TV-n mégis boldogan nézzük a DVD-ket, pedig ez nyilván hat a kép részletezettségére.
Ugyanez a részlet egy 1280-as, vagy 1344-es plazmán, vagy LCD-n legalább 10-11 képpont lenne, az utóbbin mindenféle csirkeháló nélkül.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: saca »

Először is elkellene gondolkodni azon, hogy mire elég 16:9-ben ennél a tipusnál 852 x 480-as felbontás... megmondjam? VHS-hez. De jó még 4:3-ban 640x480-as felbontásban élvezni a börtönrács feeling-et... Emberek, ne vegyünk már 830 000Ft-ért ilyen plazmát. 20%-al drágábban itt van pl a Hitachi 1024-es plazmája DVI-al, stb. Itt a link A HD felbontású plazmák mind 50", illetve 55"-ak, így egyenlőre ezek a magas ár miatt egyenlőre felejtők. Ha valaki komolyan gondolja a vásárlást, tudok neki szervezni egy bemutatót több méretű plazmával, HD-ról, DVD-ről meghajtva + PAL TV adás, így megnézheti a különbségeket.

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak találtam olcsóbbat...
 
Pana

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”