Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Plazma

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem is plazmára fáj a fogam és én is Pana párti vagyok...
 
Itt a legolcsóbb eddig: Pana Plazma TV

Avatar
Zx81
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 16:29
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Zx81 »


Szeretnek egy komolyabb tevet venni.
Mi a velemenyetek a Panasonic Viera TH-42PA30 -rol?
A http://www.panasonic-online.hu szerint 900e az ara. Sot meg kapsz is egy dvd felvevot is bonuszkent - erre mondjuk nincs szuksegem, de legfeljebb eladom.
Ebben az arsavban van jobb valasztas, mint a Viera? Pl. Hitachi? A HD plazmak nekem tul dragak.
Ha van vkinek konkret tapasztalata a tipussal kapcsolatban?
Amit en kicsit hianyolok, hogy rakhattak volna ra HDMI bemenetet, vagy legalabb egy DVI-t az analog DSUB helyett computer osszekoteshez. Ez ebben az arsavban kizart? Vagy 852 x 480 ugysincs ertelme?

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szerintem ez a topik hamarosan a következő sebességre kapcsol, ahogy elérhető árban lesznek a HDTV plazmák..

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Sziasztok! 
 
Egy kis segítség kéne nekem... tud itt valaki valamit arról a márkáról hogy "Strong".
 
Milyen márka ez? Begbízható?
A minősége? Az árai nagyon csábítóak, de nem nagyon bízom benne. ja,... és tv-ről van szó ráadásul plazmáról....
 
köszi!

Egyáltalán nem értek a plazmákhoz, de én is néztem már a Strong márkájú készülékeket.
A múlt héten a MM-ban néztem meg alaposabban, ahol egy Phillips mellé volt kifüggesztve, és annak ellenére, hogy fele annyiba került komolyan mondom, messze kenterbe verte a "szomszédot"!
 
Persze előfordulhat, hogy a Phillips baromi rosszul volt beállítva, és beállításokkal fényéveket lehetne javítani a képen, de a Strong képével nem volt semmi baj. (Így első ránézésre...)
Ha az árát is mellé tesszük, akkor meg pláne nem lehet panasz...

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
 
Egy kis segítség kéne nekem... tud itt valaki valamit arról a márkáról hogy "Strong".
 
Milyen márka ez? Begbízható?
A minősége? Az árai nagyon csábítóak, de nem nagyon bízom benne. ja,... és tv-ről van szó ráadásul plazmáról....
 
köszi!

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Zuhannak a plazmák árai. Várom véleményeiteket . Kár hogy az 1024 es felbontásuak még nagyon drágák. Nagy gond ha az ember 800-ast vásáról? Nekem a Pana Vierra tetszik a legjobban.
Szerintem az 1024-es felbontású plazmák nem drágábbak, mint 848-asak. Nézd meg a Hitachi plazmáit. Az igaz, hogy az 1280/1366x768-as (HDTV) készülékek drágák.

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Zuhannak a plazmák árai. Várom véleményeiteket . Kár hogy az 1024 es felbontásuak még nagyon drágák. Nagy gond ha az ember 800-ast vásáról? Nekem a Pana Vierra tetszik a legjobban.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Mijazisten 1:1-aranyban adjak meg a felbontast?
Nemar! Ekkora baromsagot.!!!
Mindig van uj a nap alatt
 
 
Najo mostmar minden tisztazodott beszelgessetek a Plazmakrol
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
derceto
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 04:52
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: derceto »


AZ emlitett pioneer lejatszonal termeszetesen 540 oszloprol van szo. A sorok szama FIX. Az nem valtozik.
Az 540 a sorfelbontás. Ha kiszámolod 4:3-as képarány mellett az pontosan 720 pixelt ad vízszintesen, ami ugye pont a DVD felbontása. Ergo az a lejátszó, amelynek 540 a sorfelbontása, az minőségromlás nélkül képes a DVD-n található összes képi információ megjelenítésére. Ennél nagyobb felbontás ugyebár pedig még elméletben sem lehetséges DVD-vel.

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tévétechnikában az átvitel sávszélességét meg lehet adni a vízszintes felbontással is.
De két dolgot különböztessünk meg.
A vízszintesen megjeleníthető pixelek száma nem egyezik meg a vízszintes felbontás fogalmával.
A kettő aránya megyezik a megjelenített videokép oldalarányával. Ennek oka csak az, hogy annak idején így definiálták a felbontást (resolution), azaz a vízszintes felbontást mindig a függőleges felbontáshoz viszonyítják.
 
400 soros vízszintes felbontás = 533 megjeleníthető "analóg pixel" (4/3 képnél)
400 soros vízszintes felbontás = 711 megjeleníthető "pixel" (16/9 képnél)
 
A PAL tévéjelek (sugárzott műsor) legjobb elméleti felbontása 433 pont (577 "pixel"), ennyi fér 5.5 MHz-be, de ennél kevesebbet használnak, hogy a hangvivőbe ne lógjon bele.
 
PAL S-VHS: tipikusan 400 soros bontás (5MHz)
PAL VHS: 240 sor ( 3MHz)
"PAL" DVD (RGB jeleken mérve): 540 sor (6.9 MHz)
 
Még annyit, hogy ez a világosságjelre vonatkozó felbontás, a színjeleket az analóg és digitális világban is kb. feleekkora sávszélességgel viszik át.
 
Remélem, nem maradt benne hülyeség...

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Jajj ne kezdjuk mar megint
Erre volt mar egy kulon topik bazi nagy vitazassal.
 
AZ emlitett pioneer lejatszonal termeszetesen 540 oszloprol van szo. A sorok szama FIX. Az nem valtozik.
 
Az egesz felreertes abbol adodik, hogy a 'line' szot 'sor'- ra forditva
kicsit mas lesz az ertelme, mivel magyar ember 'sor' szonal
vizszintes vonalakra asszocial. Kozben az angol a fuggoleges es vizszintes sort is line-nak hivja, max eleirja hogy vertical vagy horizontal. Ha egy PAL videojel felbontasrol van szo, akkor
csak es kizarolag az oszlopok szamarol (1 soron beluli pontok szama) lehet szo, hiszen
a sorok szama FIX.
 
En egyenbeknt emiatt a felreertelmezes miatt hittem 10 evig hogy a VHS 240 vizszintes sort felbontast tud
 
 
Kezd erosen offtopic lenni a tema.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ratman »


na ez most a vízszintes sorfelbontás, vagy a vízszintes sorok száma? ezt most csak a zárójelben feltüntette (Lines) megjegyzés miatt kérdem....
Én is ezt írtam volna, ha nem előzöl meg. Itt biztos, hogy valami kavarodás van az elnevezések, meg az értelmezésük között.
 
Horizontal Resolution (Lines) = 540
azaz
Vízszintes felbontás (Sorok) = 540
 
Ezzel szerintem azt akarják mondani, hogy a vizszintes sorokból 540-et tud kirajzolni, ami teljesen reális.
 
Az más kérdés, hogy szerintem a vizszintes felbontás kifejezés azt jelentené, hogy vizszintesen (az X koordináta szerint) mekkora a felbontás pixelben, azaz hány oszlop jelenik meg.
 
De lehet hogy rosszul gondolom.

Avatar
Tom Sawyer
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:23
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Tom Sawyer »


"Video Signal D/A Converter 108 MHz / 12-bit ... Horizontal Resolution (Lines) (DVD) 540 "

na ez most a vízszintes sorfelbontás, vagy a vízszintes sorok száma? ezt most csak a zárójelben feltüntette (Lines) megjegyzés miatt kérdem....
Tom Sawyer

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Ja kb egyrol beszelunk. De nincs 800 oszlop meg DVD lejatszoknal sem.
Egy 108Mhzes videojel generator is csak kb. 550 sort szokott elerni.
 
Pelda:
 
http://www.pioneer.co.uk/uk/product_det ... y_id=45-64
 
 
"Video Signal D/A Converter 108 MHz / 12-bit ... Horizontal Resolution (Lines) (DVD) 540 "
 
 
Ha talalsz olyan lejatszot ami 600 felet van specifikalva szoljal plz
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Hát szerintem egy dologról beszélünk. Én is azt mondtam, hogy a PAL az 625 sor, de ebből jóval kevesebb a látható. Az oszlopk száma persze hogy nem pixelben van megadva, mert analóg rendszer, de én csak azt mondtam, hogy a szabvány szerint mekkorának kell lenni a videójel sávszélességének.
 
Én csak azt írtam, hogy kevésnek tűnik, ha egy lejátszó 550 pixelt ad ki vízszintesen.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


A pal az 625 sor. (A 625bol alul felul vag a tv, es kb 576 latszik)
Oszlopok szama nincs fixen megadva mivel ez analog rendszer.
Szoval lehet akar 800x625 is ha a videjojel eleg jo. No persze hogy ebbol
mit fog a TV elektronikaja levagni az megint mas kerdes
 
Az altalam ismert adatok szerint egy jo dvd player videojel generatora
1 soron belul ugy 500-600 kozotti keppontot tud megjeleniteni, azaz: kb 550x576
 
KabelTV adas az sacc 450-400x576 szokik lenni, jo esetben.
(No persz ez lehet erosen valtozo, sztem amit nalam az UPC nyomat az valami ilyesmi)
 
VHS az kb 240x576.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Analogban jellel meghajtott CRT tv ugy 550x576ot rak ki kirakni. Ennyi jon ki egy jo DVD playerbol.
Nem kevés ez? Nem írtad el? A PAL szabvány 800x625, amiből vízszintesen lejönek a félképváltó sorok, függőlegesen sem biztos, hogy megvan a 800 (ha kicsi a sávszélesség), de az 550 az kevésnek tűnik.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Azert vitatkoznek azzal hogy kisebb felbontas mint a CRT TV.
 
Egy plazmat meg tudsz hajtani digitalisan, azaz a 720x576 at tud neki menni rendesen.
ebbol fog elveszni egy 16:9 anamorf DVD eseteben is boven, de azert a 720x480 pixel meglesz.
 
Analogban jellel meghajtott CRT tv ugy 550x576ot rak ki kirakni. Ennyi jon ki egy jo DVD playerbol.
Ha ez a CRT interlace megjelenito, akkor a sorfelbontas ugy 30%a elvesz, ez az interlace megjelenites sajatossaga sajnos. Maris kb 550x400nal vagyunk.
 
Ez az osszehasonlitas persze santit, mivel egy szutyok tv-t vetettem ossze egy 6-10x annyiba kerulo plazmaval, raadasul a digitalis meghajtast sem egyszeru megoldani hogy valoban osszejojjon ez a kulonbseg.
 
Sajnalatos hogy a belepo szintu plazmak az NTSC felbontasat tudjak. Ez van. Japanban nem nekunk tervezik
a keszulekeket
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az egyetlen baj vele, hogy 852x480 pixel a felbontása, tehát nem tudja natív módon megjeleníteni a képet, csak átméretezéssel.
Ez az icipici baj gyakorlatilag értelmetlenné is teszi a megvételét. Másfélszer akkor mérethez kisebb felbontás, mint egy CRT TV. Maga a DVD is rosszabb minőségű és nem lehet rákötni az XGA PC-met. A hír ezzel együtt nagyon jó. Lesz még milkó alatt a HDTV verzió is és akkor csúnya világ jön.
 
U.i.: főleg ha a kisker ár lesz milkó alatt mert akkor ügyesen nagyker áron áfa nélkül 700-ért jöhet.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Ha minden igaz (csicseregték a madarak) novemberben lesz egy 42"-es LG plazma akció a Media Markt-ban 699.000 Ft-ért.... azt hiszem a MZ-42PZ14.
Ez nagyon durva lenne...
 
Most 1.6M az ára. Ha ez bruttó és nem nettó ár, akkor kevesebb mint 50%-os áron adnák?
 
Az egyetlen baj vele, hogy 852x480 pixel a felbontása, tehát nem tudja natív módon megjeleníteni a képet, csak átméretezéssel.

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha minden igaz (csicseregték a madarak) novemberben lesz egy 42"-es LG plazma akció a Media Markt-ban 699.000 Ft-ért.... azt hiszem a MZ-42PZ14.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Konkurens lesz majd ha 40-60''-lesz valamint 35-50 kilo
Nomeg az a -20centi nem olyan sok. Najo nem kotekedek...
 
Egyebkent 100%ban dijazom hogy csokkentenek egy CRT TV
melysegen. En egy csomot kerestem keskenyebb keszuleket de nem talalok.
Boven eleg lenne egy 21'' TV is (az nem olyan mely), de abbol meg nincs 100hz-es.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


philips keszul valami plazma gyilkos crt bevetesere...
 
plazma konkurens crt
o v e r p o w e r e d

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy jobb "gagyi" CRT-s 82cm-es TV belekerül fél millióba. És az csak 82cm. Nézzétek meg a 100cm körüli képcsöves TV-ket. Simán milkó felett vannak. (Jó, persze van gagyi Thomson olcsóbban is.) És nem HDTV felbontásúak. Egy hasonló kaliberű 106cm-es plazma 1.1 millió Ft. Jelzésértékkel a Loewe Aconda 102cm-es CRT TV 1.440.000Ft.
 
Szóval a másfél millió csak addig hű, de sok amíg 70-80cm-es kategóriába gondolkozik az ember. Jó alternatíva mondjuk a projektor amely méretben nagy árban viszont elfogadható. Csak macerás.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Plazma

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Amíg nem lesz félmillió körül addig sajnos mostanában nemigen tudok vele foglalkozni.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”