Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Plazma

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Katona78 írta:
2021.11.02., kedd 18:53
Sziasztok! Pioneer krp500-hoz távirányitót , esetleg hibás boxot ami szép állapotban van.
Akkor nyiss neki egy topikot itt:
viewforum.php?f=161
A általános rész nem erre van fenntartva.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Katona78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.01.22., pén. 15:11
Értékelés: 0

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: Katona78 »

Sziasztok! Pioneer krp500-hoz távirányitót , esetleg hibás boxot ami szép állapotban van.

Avatar
balinyo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.08.11., csüt. 17:03
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: balinyo »

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, mi lehet a betegsége kép alapján? Amikor bootol, akkor is ilyen a kép, utána a panelek, üzenetek "normálisak", de a Tv adás és a pendrive-ról lejátszott film is csíkos.

Pana 55st60-as.
2021-07-13 18.03.28.jpg
2021-07-13 18.03.28.jpg (4.33 MiB) Megtekintve 3247 alkalommal
2021-07-13 18.18.43.jpg
2021-07-13 18.18.43.jpg (4.13 MiB) Megtekintve 3247 alkalommal
Köszi

Avatar
derceto
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 04:52
Értékelés: 3

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: derceto »

Sziasztok!

Van egy Pioneer KRP-500A készülékem. Sajnos a lentebb említett hibát produkálja (8x kék led villogás). Nincs időm vele foglalkozni, akit esetleg érdekel és el tud érte jönni (Óbuda), az írjon privátban és jelképes áron viheti. A kijelzőt egy helyen összekarcolta a gyerek egy szemöldökcsipesszel, de működés közben nem látszik. Nem tudom mennyi üzemórát ment, de azért biztosan bőven van benne.
Hangszórók is megvannak hozzá, ezek külön is eladók ha valaki ilyeneket keres.

Avatar
szika87
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.08.23., hétf. 15:03
Értékelés: 0

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: szika87 »

Sziasztok!

Vettem egy Pioneer KRP-600M tv-t (khm monitort) utólag szembesültem vele hogy ehhez nincs médiabox se hangszóró, ráadásul hátul az audio részt valami speckó "pioneer" féle kábellel lehet összehozni ha akár csak egy soundbart szeretnék alátenni. Bárki akinek van az alábbi kiegészítők közül valami, kérem jelentkezzen nálam. Köszönöm.

Eunos800
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.04.21., szer. 13:01
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: Eunos800 »

Szia...
Y main hiba általában, tudok kijelzőt Budapesten...
T.: 703107277
Feri

Katona78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.01.22., pén. 15:11
Értékelés: 0

Re: pioneer krp 500a

Hozzászólás Szerző: Katona78 »

Sziasztok! Kellemes ünnepeket kivánok mindenkinek! Adott egy pioneer krp 500A plazma tv ami 2×villog pirosan. Lehúztam az Y meghajtót majd az X meghajtót de semmi nem változott ugyanúgy 2×villog pirosan. A boxot kipróbáltam másik kijelzővel és tökéletesen müködött. Mi lehet a baja a kijelzőnek, volt valakinek hasonló problémája? Előre is köszönöm a válaszokat.

Ndrewolf
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.01.29., pén. 12:56
Értékelés: 0

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: Ndrewolf »

Jaj igen elnezest

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Ndrewolf írta:
2021.01.30., szomb. 13:14
Pioneer pdp-Lx5090h ...
Ez itt az álalános topik, nem az eladás.Javaslom olvasd át a szabályzatot (ha már elfogadtad):app.php/rules
Itt a tv hirdetés helye: viewforum.php?f=30
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Ndrewolf
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.01.29., pén. 12:56
Értékelés: 0

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: Ndrewolf »

Pioneer pdp-Lx5090h ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2021.01.30., szomb. 13:21-kor.

Katona78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.01.22., pén. 15:11
Értékelés: 0

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: Katona78 »

Sziasztok! Pioneer krp m01 box érdekelne és egy kis infó a pioneer tévékről! Köszönöm!

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error / Kék led 8x villog hiba javítása

Hozzászólás Szerző: mezzo »

Lehet valakinek segítek, ha leírom egy Pioneer KRP-500A javítását. Gondolom, ha baj van, akkor rajtam kívül más is a net elé ül és először ott keres segítséget. Meglepődtem, amikor találtam is. Persze nem magyarul, hanem angolul. Ezért is írom ide le, akár szükség lehet rá egyszer még valakinek magyarul is. A KRP-600A esetében is ez a megoldás egyébként, ha valaki annál találkozna ilyen hibával.

Jó tudni:

Aki használ ilyen tévét, az tudja, hogy van külön a kijelző (KRP-500P) és van külön egy külső média egység/doboz (KRP-M01). Ebbe a külön média dobozba kell mindent kötni. A kijelző és a média doboz egyetlen egy "kommunikációs" kábellel van összekötve.

Az első hibajelenség az volt, hogy úgy csinált a tv, mintha a kijelző és a média doboz nem lenne összekötve ezzel a "kommunikációs" kábellel. Viszont ez szépen be van "cuppanva", nem lehet még véletlenül sem kirántani a helyéről. Finom kattanás hallatszik, amikor az ember beköti. Ennek ellenére a kijelző random színes téglalapokat mutatott, amit akkor láthatunk, ha kijelző és a média doboz nincs összekötve. Ki- és bekapcsolás után minden rendben volt.

A második hibajelenség az volt, hogy a tv nem akart bekapcsolni, a kijelzőnél az ON és STANDBY ledek felváltva villogtak (kéken és pirosan). Egy Chromecast 2-t használunk vele, azt hittük, hogy az zavarja be. Áramtalanítás után általában minden ok volt, amíg nem volt használva a Chromecast.

A harmadik hibajelenség a másodiknak a folytatása. Ebben az esetben a tv-t ismét nem lehetett bekapcsolni, de az ON és STANDBY ledek már nem felváltva villogtak, hanem csak és kizárólag az ON (kék) led villogott.

További érdekesség, hogy a média dobozon nem villogtak a ledek. Látszódott, hogy bekapcsol, majd azonnal ki. A kijelzőn, meg a kék led szépen villogott. 11 év után azt mondaná az ember, hogy ennyi volt. Ki tervez ma már egy tévével 11 évet? Viszont én nagyon szeretem és elkezdtem angol nyelven kutatni a kéken villogó led alapján. Hamar kiderült, hogy a kék led meghatározott számút villogott, pontosan nyolcszor, majd egy kis szünet után elölről kezdte a villogást.

A linken mindent megtaláltam, amivel meggyőzhettem magam, hogy meg tudom csinálni a javítást gyakorlatilag egy csavarhúzóval, egy laptoppal és egy usb-rs232 kábellel:

- szerviz használati utasítás a KRP-500P kijelzőhöz
- szerviz használati utasítás a KRP-M01 média dobozhoz

Plusz még azt is megtaláltam, hogy milyen alkatrészt kell rendelni a kijelzőhöz:

- Pioneer AWW1393 Main Assy

Szerencsére rendelhető alkatrész. Könnyen megtalálható volt ez is angolul, angol online piacon pedig raktárról rendelhető is volt azonnal. De mielőtt bármit megrendeltem volna, először meg akartam róla győződni, hogy ezt én tényleg meg tudom csinálni. Erről semmilyen igazi segítséget nem találtam. A szerviz használati utasításokból kellett szépen mindent puzzle-ként összeraknom. Két fontos kérdés volt:

- A kijelzőből ki tudom-e szerelni a hibás panelt?
- Csak be kell szerelnem az új panelt és kész, vagy mást is kell tennem?

Az első kérdésre sem volt a szerviz útmutatóban biztos válasz. Szóval szét kellett szedni a kijwlzőr hogy erről magam győződjek meg. Aki már szerelt, vagy jártas például számítógépek bütykölésében, annak egy ilyen integrált áramkör csatlakozói nem okozhatnak fejfájást. Én jól eljátszottam velük, mire rájöttem, hogy melyiket hogyan lehet kikötni. Viszont sikerült és ennek nagyon örültem.

Már közben bújtam a szerviz útmutatót és láttam, hogy lesz ennek egy szoftver része is. Az inkább aggasztott, mert a panel kiszerelése az csak találékonyság/idő kérdése volt. A szoftveres résznél meg csak egy út van, nem nagyon lehet okoskodni. A szerviz könyvben erről csak apró utalásokat találtam, amit tényleg külön össze kellett gyűjteni és lépésről lépésre kisakkozni, hogy mégis egymás után mi a pontos feladat. Közben megrendeltem Angliából az alkatrészt. Szállítással együtt 62e Ft volt. 1 héten belül nálam volt. A beszerelése gyorsan ment.

A szoftveres résznél már azonnal akadályba ütköztem. Játszottam már RS-232 porttal egy Parasound C2 procin. Ezért volt usb és soros port csatlakozóm (tüskés végű = fiú). De a kijelzőn és a média dobozon is tüskés soros portok vannak, amire nem figyeltem. Így szereznem kellett gyorsan egy átalakítót, aminek mind a két oldala lukas ( =lány). Ezzel már használni tudtam a usb + soros portos kábelem. Aki még nem használt ilyen kábelt az el fog vele bíbelődni először. Nekem már nem kellett semmilyen driver-t telepíteni, és a Windowsban kitalálni (az eszközkezelőben), hogy melyik port lesz a soros port. Ez szerencsére már megvolt. Viszont kellett egy szoftver, ami a tévével kommunikál:

- kezelő szoftvert is találtam hozzá

Volt izgalom, mert tényleg fogalmam nem volt arról, hogy pontosan mit kell csinálni, de megcsináltam:

- a kijelzőhöz elég volt csak a parancssoros kezelő szoftver
- a média dobozhoz viszont már szükség volt a távirányítóra is

Szoftveresen az úgynevezett Final Setup-ot kellett megcsinálni a kijelzőn és utána a média dobozon is. Ez igazából egy Factory Reset, mindent be kell újra állítani a tévén. De azonnal működött utána téve. Csatolok néhány képet.

Ui.: Látszódik a képeken, hogy egy kisebb kábelköteget nem kötöttem először vissza a panelra. Ez nem befolyásolt semmit. De egy nap múlva bekötöttem, mert a képeket nézegetve észrevettem a hiányosságot.
Csatolmányok
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-1.jpg (647.1 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-2.jpg (492.67 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-3.jpg (656.25 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-4.jpg (458.34 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-5.jpg (544.76 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-6.jpg (396.42 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-7.jpg (588.21 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-8.jpg (397.89 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-9.jpg (301.32 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
Pioneer KRP-500A AWW1393 Main Assy Error
pioneer-krp500a-asw1393-main-assy-error-10.jpg (197.54 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: tollact »

Ja..noo írta:
2019.06.02., vas. 13:54
Ha vékony a csík akkor a fólia nyák kapcsolati hiba valószínű,
ha széles, a teljes sávot vezérlő csip hibája lehet. Otthon egyik sem javítható, több éves
készülékeknél alkatrész hiány miatt, szervizben sem.
Az úgynevezett "tisztítás" az RGB cellák beégéseit javíthatja, ha a "hangyák futkározását" bekapcsolod, (adás nélküli csatorna képe) de jobb az állóképek elkerülése, vagy a mindig ugyanazon csatorna éles színes logó miatti időnkénti elkapcsolása.
Köszi a választ. Vékonyak a csíkok, és korábban már volt ilyen akkor én is hasonló választ kaptam egy szerelőtől, de egy idő múlva megszűnt a hibajelenség. Évek teltek el és most újra előjött. Nem nagyon akarok én már ezzel foglalkozni, azért kérdeztem, hogy "házilag" lehet-e segítani valamit rajta. Ha nem akkor továbblépek egy QLED vagy hasonló új TV felé...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Hátha másoknak is segít - tegnap kicseréltem az 55VTW60 plazmám alaplapját (egy zárlat miatt az eredeti TNPH1044 típusú, TXN/A1YZUE kódjelű alaplapon lévő IC8000 processzor elhalálozott - sajnos a panasonic processzorok nagyon érzékenyek a HDMI-n érkező feszültséglökésekre, és nincs semmilyen védelem a HDMI bemeneten sem az alaplapon, sem magában a prociban) egy ebay-en vásárolt, egy 50VT65B TV-ből származó (TNPH1044 típusú, TXN/A1WXUB kódjelű) alaplapra.

A csere után a szervizmenüben csak a kijelző méretét kellett átállítani 50-ről 55-re. Azért van néhány hátránya az angol TV-ből származó alaplapnak: értelemszerűen nincs benne magyar nyelv és régió, na meg nincs DBV-C támogatás.

Bár ezek mind szoftveres korlátozások (pl. a tuner modulok 1:1 megegyeznek az eredeti VTW60 és az angol alapoknál), de nem olyan egyszerű a firmware csere: bár az EEPROM-ot relatíve könnyen át lehetne tenni/forrasztani a régi alaplapról az új angol alaplapra, de a flash IC nem cserélhető - az első SELF CHECK futtatása során a flash IC-ben lévő firmware kód párosításra kerül a processzorhoz (idézet a javítási útmutatóból: When Main IC (IC8000) is replaced, NAND Flash (IC8900) should be also replaced with new one the same time. After the replacement of IC, SELF CHECK should be done to generate the final KEY data.), így proci csere esetén a flash IC-t is cserélni kellene "szűz" firmware kódot tartalmazó IC-re, amely alap flash IC tartalom sajnos nem elérhető.

De ennyi baja legyen, a lényeg, hogy újra működik a TV 36_1_11.gif

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »

Ha vékony a csík akkor a fólia nyák kapcsolati hiba valószínű,
ha széles, a teljes sávot vezérlő csip hibája lehet. Otthon egyik sem javítható, több éves
készülékeknél alkatrész hiány miatt, szervizben sem.
Az úgynevezett "tisztítás" az RGB cellák beégéseit javíthatja, ha a "hangyák futkározását" bekapcsolod, (adás nélküli csatorna képe) de jobb az állóképek elkerülése, vagy a mindig ugyanazon csatorna éles színes logó miatti időnkénti elkapcsolása.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

tollact írta:
2019.06.02., vas. 10:35
dbrnsk írta:
2016.12.29., csüt. 17:38
Fórum társak!Segítséget kérek.Pioneer plazmámon beégés jeleket találtam.Van rá valami módszer,ezek eltávolítására?A fehér mosást hogy kell elvégezni,segít,a kijelző élettartamán mennyit rövidít ez a hiba.Köszönöm a válaszokat!
 
Csinálj fehér mosást hosszabb ideig, majd esténként mielőtt kikapcsolod a tévét ismételd meg pár perc erejéig. Nekem eltűnt ezzel a  módszerrel. A mosást a tévé menüjében tudod bekapcsolni.
Nekem most függőleges vékony csíkok kezdtek feltűnni a kijelzőn. Ez az említett elhasználódás jele?
Pana G20-asom van. Azon is lehet ilyen tisztítást végezni valahogy?
Ezen szerintem már csak a javítás segíthet szerintem.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Plazma

Hozzászólás Szerző: tollact »

dbrnsk írta:
2016.12.29., csüt. 17:38
Fórum társak!Segítséget kérek.Pioneer plazmámon beégés jeleket találtam.Van rá valami módszer,ezek eltávolítására?A fehér mosást hogy kell elvégezni,segít,a kijelző élettartamán mennyit rövidít ez a hiba.Köszönöm a válaszokat!
 
Csinálj fehér mosást hosszabb ideig, majd esténként mielőtt kikapcsolod a tévét ismételd meg pár perc erejéig. Nekem eltűnt ezzel a  módszerrel. A mosást a tévé menüjében tudod bekapcsolni.
Nekem most függőleges vékony csíkok kezdtek feltűnni a kijelzőn. Ez az említett elhasználódás jele?
Pana G20-asom van. Azon is lehet ilyen tisztítást végezni valahogy?
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Plazma

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Fórum társak!Segítséget kérek.Pioneer plazmámon beégés jeleket találtam.Van rá valami módszer,ezek eltávolítására?A fehér mosást hogy kell elvégezni,segít,a kijelző élettartamán mennyit rövidít ez a hiba.Köszönöm a válaszokat!
 
Csinálj fehér mosást hosszabb ideig, majd esténként mielőtt kikapcsolod a tévét ismételd meg pár perc erejéig. Nekem eltűnt ezzel a  módszerrel. A mosást a tévé menüjében tudod bekapcsolni.

Avatar
cupra70
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.05.21., csüt. 08:47
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: cupra70 »

Fórum társak!Segítséget kérek.Pioneer plazmámon beégés jeleket találtam.Van rá valami módszer,ezek eltávolítására?A fehér mosást hogy kell elvégezni,segít,a kijelző élettartamán mennyit rövidít ez a hiba.Köszönöm a válaszokat!

Avatar
Toobee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.12.12., hétf. 17:01
Értékelés: 18

Plazma

Hozzászólás Szerző: Toobee »


Sziasztok,
Esetleg van olyan kedves fórumtárs itt, aki pár napra kölcsön tudna nekem adni egy PS59D6900 dobozt, vagy más, 59"-os tv dobozát? Nem nagyon merem szállítani nélküle. Előre is köszi!

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Plazma

Hozzászólás Szerző: bibababa »



Az első plazmámat kb 10 éve vettem (samu volt) 42" méretben és dobott a villany számlán kb annyit mit neked de aztán pár év múlva cseréltem 46"rá (pana) és utána 64" lett és a fogyasztás semennyit se változott... - -
Viszont a kép minősége jelentősen javult ...-

A technika sokat fejlődött.
A régi nagyobb képcsöves tv-k sem termelték az áramot. Hozzájuk képest egy kétszeres átmérőjű plazma alig fogyaszt többet.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Plazma

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Nekem 42-s Pana plazma van, 6.éves még mindig nagyon jó a képe.(a Geeks-es tesztek után állítottam az értékeket.)Valóban meleg ez is, a szobában érezhető is ha egyikből a másikba mész.Két 10 cm-s ventilátor hűti amit időnként portalanítok, mert elég jól összeszedi a port.A fogyasztás viszont felhasználó függő, de az én esetemben 3000.-Ft-al ugrott meg a villanyszámla a megvásárlás után.
 
 
Az első plazmámat kb 10 éve vettem (samu volt) 42" méretben és dobott a villany számlán kb annyit mit neked de aztán pár év múlva cseréltem 46"rá (pana) és utána 64" lett és a fogyasztás semennyit se változott... - -
Viszont a kép minősége jelentősen javult ...-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


Ez hiba, mert tök egyediek a panelek. Inkább valószínű, hogy az alapértékek jobbak, mint az akármilyen tesztben beállítottak. Színhelyességre semmiképpen nem érdemes másolni az adatokat, fényerőt (azaz fekete szintet) és kontrasztot (azaz maximális fényességet) pedig magad is beállíthatsz néhány beállító ábrával. Élesítést meg ilyeneket pedig minimális értékre kell állítani.
Pedig már 6.éve úgy van,ahogy akkor a tesztben leírták, nincs vele bajom.Egyedüli változást akkor vettem észre amikor egy tuningolt hálózat szűrős/simítós elosztót, és egy DIY tápkábelt raktam be.Sokkal élénkebbek lettek a színek, úgy hogy előtte is jónak véltem. Utána olvasva csak olyat találtam, hogy X üzemóra után a plazma magától állít fényerőt és kontrasztot erősebbre.
Nem gondolom hogy pont egybeesett volna a szűrő+táp cserével, és mivel nem ennek az igazolása volt a cél, 6-os elosztó lévén macera lett volna visszacserélni-igazolni.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Plazma

Hozzászólás Szerző: Dorian »


a Geeks-es tesztek után állítottam az értékeket
 
Ez hiba, mert tök egyediek a panelek. Inkább valószínű, hogy az alapértékek jobbak, mint az akármilyen tesztben beállítottak. Színhelyességre semmiképpen nem érdemes másolni az adatokat, fényerőt (azaz fekete szintet) és kontrasztot (azaz maximális fényességet) pedig magad is beállíthatsz néhány beállító ábrával. Élesítést meg ilyeneket pedig minimális értékre kell állítani.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »



Nekem is hasonló korú a Samu plazmám. venti nincs benne, hőt minimálisan termel. Ha normálisan be van állítva nem fogyaszt többet egy ugyanilyen méretű LCD-től. Erről sok teszt van egyébként neten. De még ha többet is fogyaszt valamivel, akkor is megéri, mert ennek nézhető képe van...
 
A régi ventilátoros plazmák tényleg sokat zabáltak.
Jelenet / Mode dinamikus normális film Világos jelenet - film nélkül - ECO 372 W 370 W 307 W Világos jelenet - film - ECO 340 W 337 W 320 W Sötét Scene - film nélkül - ECO 221 W 217 W 136 W Sötét Scene - Film - ECO 225 W 214 W 135 W CT sportok - atlétika - anélkül, ECO 370 W 330 W 262 W CT sportok - atlétika - ECO 368 W 325 W 230 W Nekem a tesztek szerint, ezek érvényesek.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”