Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TFT monitorok topikja!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na megvettem én is a Xeroxot, 50-ért. Erre bontottam is egy sört.     
Első benyomások:
+ Szép!!!
+ Nincs hibás pixel
+ Igényes (nem az az átlaggagyi fekete) kábelek (dvi és analóg)
- Kicsit tükröződik az üvegfelület... de legalább bátran takarítható..
+ Menüje szép, a gombok kezelése viszont elég szar (a dizájnosság hátránya), szerencsére évente 1x lépek bele
+ Fém talp
- Nehéz (azért nem szakadt le a kezem)
 
Ennyiért rulez, én azt mondom... 

Majd a folyamatos használat közbeni benyomásaidról is beszámolsz ha nem gond? Közbe nézek képeket még, mert lehet akkor inkább megtakarítok 1-2 10.000-est!!!!!!! Az is behetne a házimozi fejlesztésbe minth "sznoboskodok" itt a másik modellel!!! Lehet élőben jobban néz ki mint képen, nem tudom nekem képen olyan nem tom........
- pld. milyen alkalmazásokra használod stb.
 
Amúgy a hivatalos forg. amit adtál címet, jelenleg nincsenek árak mert fejlesztés alatt van (monitor).
 
!!!
Amúgy ez a Xerox márka, nem ilyen noname márka vagy h is mondjam?
!!!

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Na megvettem én is a Xeroxot, 50-ért. Erre bontottam is egy sört.
 
Első benyomások:
+ Szép!!!
+ Nincs hibás pixel
+ Igényes (nem az az átlaggagyi fekete) kábelek (dvi és analóg)
- Kicsit tükröződik az üvegfelület... de legalább bátran takarítható..
+ Menüje szép, a gombok kezelése viszont elég szar (a dizájnosság hátránya), szerencsére évente 1x lépek bele
+ Fém talp
- Nehéz (azért nem szakadt le a kezem)
 
Ennyiért rulez, én azt mondom...


Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »

Én nem mondtam ilyet. Lehet, hogy jobb, még ár-teljesítményben is, de NEKEM nem ér annyival többet (+50%) (meg hogy elmenjek érte 160 km-t - ez is bejátszik)

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A viewsonic nekem is szimpibb, de nem ennyiért.
Szóval azt mondod rossz az ár/teljesítménye?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


A xerox a hivatalos forgalmazónál valami 44+fa, ott is megveheted..
 
A viewsonic nekem is szimpibb, de nem ennyiért. Az áfát én is vissza tudnám de itt a környéken közelstávol nincs ennyiért ilyen tft, ha meg felmegyek pestre akkor máris elbuktam ugyanazt a pénzt.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háát, ez a depon egy cégnél van: és ott 81e br. (bár ez nem az "i"-s hanem a sima volt, nem tudom mi lehet a különbség)
Lehet elvagyok maradva, de ez nem tudom mennyire ismert márka.
Nekem a metró nem jó, mert az áfát vissza igényelhetem és ezt nem minden üzletben tehetem meg
 
 
Korántsem akartam lelőni a poént, én a Viewsonic VX715-re gondoltam (73e br.). A külső is számít meg a VX széria egy jó erős közép mezőny(?!) és a Viewsonic jó TFT-ket gyárt... Visszatérve a külsőre Sztem a VX715 szebb nem?
 
ui.:
Sznobság vagy nem sznobság, de legyen az névtelen, inkább figyelmnen kívül hagyom, ha egy példának okáért a névtelen kb. 92% értékelést kap, míg a nevesebb meg csak 88%-ot, akkor a nevesebbet veszem meg.

Online
Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Lentebb említett, Xerox XL 775 a Metróban most bruttó 50e ft. Van rajta DVI, meg védőüveg az elején, és nagyon szép!  
Én ma megyek venni
 
ui: sztem nem csak a HD anyagok, de bármilyen dvd, divx  a legszebb lcd monitoron. csak hát kicsi
 
meg amit még nem értek, az 1:350 kontrasztú monitoromon 5x kontrasztosabb a kép (költői túlzással) mint a projektorral ami azért 1:800 vagy ilyesmi.. fura... tudom, visszaverődések a szoba faláról meg a többszázezer forintos vászon hiánya mind ezt okozzák, de akkor is.

Nos igen a szépsége engem is megfogott, pedig az annyira nem is volt szempont
 
Remélem te is annyira meg leszel vele elégedve mint én

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Lentebb említett, Xerox XL 775 a Metróban most bruttó 50e ft. Van rajta DVI, meg védőüveg az elején, és nagyon szép!
 
Én ma megyek venni
 
ui: sztem nem csak a HD anyagok, de bármilyen dvd, divx a legszebb lcd monitoron. csak hát kicsi
 
meg amit még nem értek, az 1:350 kontrasztú monitoromon 5x kontrasztosabb a kép (költői túlzással) mint a projektorral ami azért 1:800 vagy ilyesmi.. fura... tudom, visszaverődések a szoba faláról meg a többszázezer forintos vászon hiánya mind ezt okozzák, de akkor is.

Online
Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Milyen TFT-t javasolnátok 17"-os méretben, DVI-vel? Bruttó limit 70-75e-ig!!!
Az enyémet
 
Xerox XL775i 55e és mindent tud amit írtál (DVI, 17")
 
Még annyit írnék, hogy meghajtottam pár HD anyaggal is és nagyon szép képe volt!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Milyen TFT-t javasolnátok 17"-os méretben, DVI-vel? Bruttó limit 70-75e-ig!!!

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Otthoni számítógépes divx-nézésre akarnék a 15-ös LCD-men nagyítani...
Ezekszerint a jelenlegi felesleges lesz? Milyen pontosan? Lehet, hogy érdekelne..

Ez egy Samsung 152v, 15 inches, 1:350 kontraszt, másfél éves, még most is kapható itt-ott, 3 év gari volt rá. Szürke színű, hibátlan (azért van rajta 1 pixelhiba, ha jól emlékszem). Doboza, mindene megvan.
 
Legfeljebb mondj rá egy árat priviben, vagy valaki más, ha vkit érdekel.


Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


- apropo, en ugy vagyok vele, hogy lehet boven eleg lenne a 17"-os, az elerheto aru 19"-eseknek mind 1240-es a felbontasa ugy mint a 17"-eseknek, csak nagyobb a pixel kozotti tavolsag {lehet maguk a pixelek is}, es kozelrol nezve pl. az SDE nagyon zavar.
SDE 17,19"-os lcd monitoron ???? hú de jó szemed van

- a mostani gagyi notbukomon a 15" 1024-es felbontasu TFT-nel baszottul zavar, no es hat megneztem egy ket helyen 19"-os TFT-ket es hat vazze inkabb a kisebb {17"} meretut vennem..
- ha belegondolunk mire is jo egy 19"-os amikor ugyanakkora a felbontasa mint a 17"-esnek?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Online
Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »

Xerox-ról csak annyit tudok mondani, hogy legnagyobb megelégedéssel használom mióta megvettem, és mindenkinek tetszett aki már látta itt

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Igc »


Otthoni számítógépes divx-nézésre akarnék a 15-ös LCD-men nagyítani...
Ezekszerint a jelenlegi felesleges lesz? Milyen pontosan? Lehet, hogy érdekelne..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: >k< »


- apropo, en ugy vagyok vele, hogy lehet boven eleg lenne a 17"-os, az elerheto aru 19"-eseknek mind 1240-es a felbontasa ugy mint a 17"-eseknek, csak nagyobb a pixel kozotti tavolsag {lehet maguk a pixelek is}, es kozelrol nezve pl. az SDE nagyon zavar.
SDE 17,19"-os lcd monitoron ???? hú de jó szemed van

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


..Ha pesten lennél, akkor tudnék nagyon jó árú 19" -eset ...
most filozok en is a teman...
- engem erdekelne {priv?}
 
- apropo, en ugy vagyok vele, hogy lehet boven eleg lenne a 17"-os, az elerheto aru 19"-eseknek mind 1240-es a felbontasa ugy mint a 17"-eseknek, csak nagyobb a pixel kozotti tavolsag {lehet maguk a pixelek is}, es kozelrol nezve pl. az SDE nagyon zavar.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát akkor Xerox a best buy, úgy néz ki. 


Valószínű, hogy a nevét adja hozzá...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hát akkor Xerox a best buy, úgy néz ki.
 
A Samtron-on ha lenne dvi.. azért bevállalnám.. Bár könnyen lehet, hogy gyengébb az elektronikája, de hát a xerox sem az a híres monitorgyártó..

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Otthoni számítógépes divx-nézésre akarnék a 15-ös LCD-men nagyítani. (nem kell mindig projektor  
Leírásaitok alapján voltam a metróban, bazi jó monitor árak vannak, tényleg...
 
Pl. szép ez a Xerox pl.. bruttó 50-ért, dvi-s 17-es lcd nagyon korrekt!!
 
Ugyanott 19 colos Samtron 93V is van bruttó 69-ért, ami szintén atomjó ár (1:800-as kontraszt! viszont dvi nincs rajta)
 
Most e kettő közt hezitálok...
 
Helybeli számtech üzletek (+ MM, Cora) nyomába se érnek ezeknek az áraknak... Hogy a fenébe csinálja a Metro?

Úgy, hogy a barátomék üzletétől vettek annó gépeket, Ők nettó 100e-ért adák a Metrónak, és a Mertóban akcióban bruttó 100-ért adták.
 
Amúgy Xeroxot cisco vett(közreműködésemmel, mint tippadó ) arról Őt kérdezheted, szerintem DVi nélkülit ne vegyél, nekem ég és föld a különbség, kipróbáltam mindkettőn
Ha pesten lennél, akkor tudnék nagyon jó árú 19" -eset ...
A Samtrontól és az ilyen nonamebb gyártóktól én tartok.
Tudom, hogy a Samtron az olyan mint a samsung, de mégse az, ha más néven árul...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Otthoni számítógépes divx-nézésre akarnék a 15-ös LCD-men nagyítani. (nem kell mindig projektor
 
Leírásaitok alapján voltam a metróban, bazi jó monitor árak vannak, tényleg...
 
Pl. szép ez a Xerox pl.. bruttó 50-ért, dvi-s 17-es lcd nagyon korrekt!!
 
Ugyanott 19 colos Samtron 93V is van bruttó 69-ért, ami szintén atomjó ár (1:800-as kontraszt! viszont dvi nincs rajta)
 
Most e kettő közt hezitálok...
 
Helybeli számtech üzletek (+ MM, Cora) nyomába se érnek ezeknek az áraknak... Hogy a fenébe csinálja a Metro?

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Ratman »


talán a Videoseven L17PS monitor jó lesz, azon vannak azt hiszem ilyesmik 
http://www.videoseven.com/website/displ ... /index.htm
 
megvenni pedig http://www.e-connect.hu oldalon tudod

Köszi, megnézem őket

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello! Ma újítottam be Lacy fórumtárs segítségével egy új moncsit Ez egy Xerox típusú 17"-os monitor talán 16ms-es válaszidővel, de nem roszabb mint a 12ms-es LG. Ez egyenlőre úgy néz ki hogy okés. Ja amúgy van rajta DVI is de úgy van megoldva hogy a monitoron csak 1 csati van ami dvi de adtak olyan kábelt is aminek egyik végén a dvi típusú csat iva a másikon meg D-sub.  
A metróban vettem 54e-rt. És amúgy ami a monitor nagy előnye hogy iszonyat szép!!! és a kép előtt van egy üveglapféle védő réteg.
 
Köszi Lacy!
 
u.i Torzonborz neked is grat az új monitorhoz.

Tegnap én is láttam a Metro-ban egy ilyen Xerox-monitort, meg is lepődtem a gyártón... Az ára nagyon baráti, 50ezer Ft volt és a monitor valóban gyönyörű, az egyik legszebb, amit mostanában láttam, az üveg előlap és a fekete szín nagyon elegánssá teszi! Van rajta DVI-bemenet is és a képe nagyon szép volt, szebb, mint a mellette lévó Fujitsu/Siemens-nek. Valami akváriumos képernyővédő futott rajta, a színek erőteljesek voltak, a kontúrok élesek, a látószög is OK volt. Az az igazság, hogy szívesen megvenném a monitort, de nem nagyon olvasok tapasztalatokat róla... Szerintetek?

Ha előrébb olvasol, akkor láthatod, hogy én voltam az értelmi szerző cisco viszont mmeg is vett egyet, szerintem őt kérdezd, akár privibe is.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Hali! 
Tudtok ajánlani (ha nem is konkrét típust (bár az lenne a legjobb) de legalább márkát) hogy milyen irányban érdemes keresgélni, ha olyan TFT monitorra lenne szükségem, aminek vannak bepített hangszórói, és analóg kompozit videó bemenete?

Hát senki nincs otthon ennyire a témában?

talán a Videoseven L17PS monitor jó lesz, azon vannak azt hiszem ilyesmik
 
http://www.videoseven.com/website/displ ... /index.htm
 
megvenni pedig http://www.e-connect.hu oldalon tudod
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: GaGu »


Hello! Ma újítottam be Lacy fórumtárs segítségével egy új moncsit Ez egy Xerox típusú 17"-os monitor talán 16ms-es válaszidővel, de nem roszabb mint a 12ms-es LG. Ez egyenlőre úgy néz ki hogy okés. Ja amúgy van rajta DVI is de úgy van megoldva hogy a monitoron csak 1 csati van ami dvi de adtak olyan kábelt is aminek egyik végén a dvi típusú csat iva a másikon meg D-sub.  
A metróban vettem 54e-rt. És amúgy ami a monitor nagy előnye hogy iszonyat szép!!! és a kép előtt van egy üveglapféle védő réteg.
 
Köszi Lacy!
 
u.i Torzonborz neked is grat az új monitorhoz.

Tegnap én is láttam a Metro-ban egy ilyen Xerox-monitort, meg is lepődtem a gyártón... Az ára nagyon baráti, 50ezer Ft volt és a monitor valóban gyönyörű, az egyik legszebb, amit mostanában láttam, az üveg előlap és a fekete szín nagyon elegánssá teszi! Van rajta DVI-bemenet is és a képe nagyon szép volt, szebb, mint a mellette lévó Fujitsu/Siemens-nek. Valami akváriumos képernyővédő futott rajta, a színek erőteljesek voltak, a kontúrok élesek, a látószög is OK volt. Az az igazság, hogy szívesen megvenném a monitort, de nem nagyon olvasok tapasztalatokat róla... Szerintetek?
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Fufuka »

Nálam Iiyama AS4314UT és gyönyörű képe van már másfél éve... mit akarjak még????
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”