Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TFT monitorok topikja!

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Hali! 
Tudtok ajánlani (ha nem is konkrét típust (bár az lenne a legjobb) de legalább márkát) hogy milyen irányban érdemes keresgélni, ha olyan TFT monitorra lenne szükségem, aminek vannak bepített hangszórói, és analóg kompozit videó bemenete?

Hát senki nincs otthon ennyire a témában?

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Örülök... de tényleg... bár számítottam rá, hogy normálisak lesznek...különbenis annyi lenne nekik...

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Örömmel látom (most hogy így megtértem) hogy mindenkinek sikerült beujítani a megfelelő monitort  Torzonborz! Mennyié adták végül???
 
Amúgy nekem is úgy volt, 100%-on, most 23-on van    de még így is nagyon elég a fénye. Na most ebben egyformán vagyunk... 

105k-ba került, és nagyon rendes volt a srác! Már félre volt téve nekem a monitor a pultnál, leteszteltük a pixelhibára: no hiba! Kártyával nem lehet náluk fizetni, de az üzlettől kb. 30 méterre van az automata, így nem volt semmi gond.
 
Most meg próbálok hozzászokni, hogy a fórumon akár 3 mondat is elfér egy sorba...

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »

Gratula Cisconak! Azt írta a horoszkópom, hogy a mai nap kedvező a monitorvásárlásra... Neked is ez volt benne?

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Örömmel látom (most hogy így megtértem) hogy mindenkinek sikerült beujítani a megfelelő monitort
Torzonborz! Mennyié adták végül???
 
Amúgy nekem is úgy volt, 100%-on, most 23-on van de még így is nagyon elég a fénye. Na most ebben egyformán vagyunk...

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Úgylátom Lacy pályátmódosított: áttért a TFT monitorokra!
 
Gratula az új tulajoknak!

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Hello! Ma újítottam be Lacy fórumtárs segítségével egy új moncsit Ez egy Xerox típusú 17"-os monitor talán 16ms-es válaszidővel, de nem roszabb mint a 12ms-es LG. Ez egyenlőre úgy néz ki hogy okés. Ja amúgy van rajta DVI is de úgy van megoldva hogy a monitoron csak 1 csati van ami dvi de adtak olyan kábelt is aminek egyik végén a dvi típusú csat iva a másikon meg D-sub.
 
A metróban vettem 54e-rt. És amúgy ami a monitor nagy előnye hogy iszonyat szép!!! és a kép előtt van egy üveglapféle védő réteg.
 
Köszi Lacy!
 
u.i Torzonborz neked is grat az új monitorhoz.

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Ma végre beszereztem az új monitoromat Lacy fórumtárs közreműködésével (köszi, Lacy! ): AG Neovo F-419. Épp most üzemeltem be, nagyon tetszik, és rengeteg helyet is nyertem vele...
Csak az volt fura, hogy a fényerő gyárilag 100%-ra volt állítva, majdnem kiégette a szememet! Most 42-n van, de még így is nagyon erős a fénye.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Nos nem én vitten vissza a monitort mert én egész nap suliba vagyok, de nem elsőre akarták visszaadni a pénzt.  
Én azt mondom hogy lehet hogy nekem volt pechem az LG-vel mert egy másik barátom egy 1730B tft használ és semmi baja vele, csak ha ilyen könnyű kikapni rossz LG-t akkor elgondolkodom. Meg az is elképzelhető hogy amiket régebben árultak azokra jobban odafigyeltek, más körülmények között gyártották stb.

Me az is lehet, hogy nem hiába volt ez a monitor akciós ennyire!

Tudom én is erre gondoltam!!!! Ja meg amíg apum ott volt visszahoztak egy másikat, amin meg oldalt volt ugyanolyan mint az enyém

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nos nem én vitten vissza a monitort mert én egész nap suliba vagyok, de nem elsőre akarták visszaadni a pénzt.  
Én azt mondom hogy lehet hogy nekem volt pechem az LG-vel mert egy másik barátom egy 1730B tft használ és semmi baja vele, csak ha ilyen könnyű kikapni rossz LG-t akkor elgondolkodom. Meg az is elképzelhető hogy amiket régebben árultak azokra jobban odafigyeltek, más körülmények között gyártották stb.

Me az is lehet, hogy nem hiába volt ez a monitor akciós ennyire!

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Nos nem én vitten vissza a monitort mert én egész nap suliba vagyok, de nem elsőre akarták visszaadni a pénzt.
 
Én azt mondom hogy lehet hogy nekem volt pechem az LG-vel mert egy másik barátom egy 1730B tft használ és semmi baja vele, csak ha ilyen könnyű kikapni rossz LG-t akkor elgondolkodom. Meg az is elképzelhető hogy amiket régebben árultak azokra jobban odafigyeltek, más körülmények között gyártották stb.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A helyzet az, hogy ahol én vettem, ott a boltosok ismerősek, azaz ügyfeleim, amikor vettem, akkor bevittük a szervízbe, bekapcsolták, mindenféle tesztprogi lement rajta, pixelhiba kiszűrése és hasonlók, aztán mikor látta mindenki, hogy hibátlan, akkor csomagolás, és számlázás... Azóta meg szép nagy moncsi, de lapos... (merthogy elötte is szép nagy, de marha mély)

Avatar
Rob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2004.08.31., kedd 19:58
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Rob »


Több monitort is megnéztem ...
és
én is az AGneovo-kat favorizálom, igaz nem kapni sulinetben, de a minőség képben verhetetlen...
PC foobar -> audio-gd NFB-10ES2 -> Nordost Red Dawn IC -> NAD M3 -> Nordost red dawn -> Dynaudio Contour 1.3 SE

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak mondom, hogy végül visszavittük az LG-t szóval most újra nyitott a kérdés Ja és visszatértem a crt-shez húúú de pici:))))))
Szerezzek egy jó !! Neovot, olcsón??

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Hali!
 
Tudtok ajánlani (ha nem is konkrét típust (bár az lenne a legjobb) de legalább márkát) hogy milyen irányban érdemes keresgélni, ha olyan TFT monitorra lenne szükségem, aminek vannak bepített hangszórói, és analóg kompozit videó bemenete?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Ne szidjátok már annyira az LG-t!
Két hónapja vettem egy LG 17.0 TFT, Flatron L1730P, amit DVI kábellel kötök össze a gépemmel és gyönyörű képe van, semmi baja az égadta világon. Ráadásul a cégben ipari körülmények között használunk szintén LG TFT 17.0 monitorokat (jó, nem komplett monitor, hanem csak a panel, amit direkt ipari környezetre gyártanak) már 1999 óta és azokkal sincs semmi baj. Illetve csak annyi, hogy 50-55 fokos környezeti hőmérséklet körül egy picit hullámzik és csíkozódik a kép, ami azonnal elmúlik ha 45 fok alá esik a hőmérséklet.
 
Én merem ajánlani bárkinek az LG-t. Akinek pedig rossz tapaszutalata volt eddig az LG-vel, az valószínűleg egy rosszabb szériát foghatott ki, de az ilyeneket garanciában cserélniük kell.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Nincs nagy tapasztalatom tft-k terén de ha az LG nem vált be, esetkeg próbálj meg egy ACER-t. A 1715MSD-t DVI-al megkapod 68e-ért sulinetben....
Én 2-3 hete használok ilyet, eddig a legnagyobb megelégedéssel.
 
Amikor nézelődtem monitor ügyben volt ahol azt mondták hogy felejtsem el az ACER-t mert rossz, ott a Samsungot favorizálták (amit nem is cáfolok, csak hát az ára...) esetleg LG-t. Ezek szerint az LG sem a legbiztosabb, persze az is lehet hogy csak nekem volt szerencsém az ACER-rel.
 
Ja és egy 14" crt után hááááát

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Csak mondom, hogy végül visszavittük az LG-t szóval most újra nyitott a kérdés Ja és visszatértem a crt-shez húúú de pici:))))))
Minden gond nálkül visszakaptad a pénzt?

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »

Csak mondom, hogy végül visszavittük az LG-t szóval most újra nyitott a kérdés Ja és visszatértem a crt-shez húúú de pici:))))))

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »

Amúgy kipróbáltam most DVI-on keresztül habár a monitor csak analog de egy átalakítóval, hogy megnyugtassam magam nem a videokártya szállt el, de ugyanolyan úgy is.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Azért az LG-kkel nem szokott ilyen gond lenni... Videokártya?DVI-ről próbáltad meghajtani? Akár átalakítóval is? (Nálam is úgy megy)

Az a helyzet hogy a tegnapinak nem volt semmi ilyesmi problémája és minden ugyanúgy van beállítva, illetve el se állítottam:)

Wow. Akkor a monitor a bűnös.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Azért az LG-kkel nem szokott ilyen gond lenni... Videokártya?DVI-ről próbáltad meghajtani? Akár átalakítóval is? (Nálam is úgy megy)

Az a helyzet hogy a tegnapinak nem volt semmi ilyesmi problémája és minden ugyanúgy van beállítva, illetve el se állítottam:)

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Azért az LG-kkel nem szokott ilyen gond lenni... Videokártya?
DVI-ről próbáltad meghajtani? Akár átalakítóval is? (Nálam is úgy megy)

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


No közben volt itt egy kis csere-bere a monitorokkal mert a tegnapi kontakt hibás volt és nem mindig kapott áramot. Erre ma hoztak egy másikat. nos ezzel meg az a gáz hogy a fekete alul meg felül egy körívben nem olyan fekete, hanem inkább már fehéres. És a kép közepén van egy a kis fehéres benyúlás. (mármint fent középen és lent középen) A másiknak nem volt ilyen baja. A kérdésem az, hogy mi lehet a gáz? Lehet hogy kábel a hibás vagy ez is szar monitor?
 
Mitől lehet ez a probléma?

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Hűha...
Valamelyik irányba egy hajszálnyit ferdítsd el a tűket.
Jobb ötletem nem nagyon van.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”