Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd vs. Plasma

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: AVX »



Régebbi plazma tulajok: hogy állunk a plazma tévéken a beégéssel? Mennyi idő után jön elő?
Engem eddig leginkább ez a "hiba" terel az LCD-k felé, de ha már megoldódott, akkor én is szívesebben vennék plazmát.


 
A Samsungnál megoldották.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Régebbi plazma tulajok: hogy állunk a plazma tévéken a beégéssel? Mennyi idő után jön elő?
Engem eddig leginkább ez a "hiba" terel az LCD-k felé, de ha már megoldódott, akkor én is szívesebben vennék plazmát.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »



Mi legyen a címe?
Átírom.


 
Így jó.
 
Szerintem ide olyan topiktársak véleményei jöhetnek, akik:
 
1. Hosszas mérlegelés után az LCD (CCFL, LED) mellett döntöttek. Miért?
2. Hosszas mérlegelés után a plazma mellett tették le a voksukat. Miért?
3. LCD-jüket cserélték plazmára. Miért?
4. Plazmájukat cserélték LCD-re. Miért?
 
Ezek az infók segíthetnek a még döntés előtt állóknak, és az LCD-s topik sem lesz tele plazma "hittérítőkkel", és fordítva... :unsure:
Mindenki magának hülye...

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Szerintem a többség a LED megvilágítást tartja előnyösebbnek a CCFL fénycsövessel szemben, és a tendencia is azt mutatja hogy kiváltják lassan az utóbbit. De legyen LCD vs. Plasma. Ebben az esetben azonban keverhető lesz a két megvilágítási technológia.
Végül úgy is az organikus LED kijelzők győznek, ha már elég szemetet termelt az ipar ezekből....

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: AVX »



Lehet, hogy picit szerencsétlen volt ez az összeállítás. Sokkal inkább lehetne vitatkozni a Plazma kontra LCD, vagy a CCFL vs. LED témában. Szerintem...
 
Ebben a formában majdnem olyan, mintha arról vitatkoznánk, hogy melyik a jobb étel: a lecsó, vagy a mákostészta.


 
Mi legyen a címe?
Átírom.

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Lehet, hogy picit szerencsétlen volt ez az összeállítás. Sokkal inkább lehetne vitatkozni a Plazma kontra LCD, vagy a CCFL vs. LED témában. Szerintem...
 
Ebben a formában majdnem olyan, mintha arról vitatkoznánk, hogy melyik a jobb étel: a lecsó, vagy a mákostészta.
Mindenki magának hülye...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ez most is aktuális téma.

Avatar
fullaki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2007.11.20., kedd 21:19
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: fullaki »

Nem értem ezt a vakító fehér hiányolását. A valóságban hol látsz olyat?

Avatar
Dimitrij
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 10:09
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »


Plazma legyen veletek LED nem nyerte nálam Kaptam kipróbálásra egy Samsung UE 46B7000 készüléket,ami a külsőt illeti igen impozáns de nem sokat nyom a latba ha a megjelenítés nem tökéletes.Ha jól megfigyeljük gyors mozgásoknál még mindig nem tudja azt az elvárást hozni, mint a plazma,messze nem tökéletes a képe.Ami a fehér színeket illeti inkább szürke mint fehér nagyon távol áll tőle.De az biztos,hogy az LCD-től fényévekre jobb,de még nagyon sokat kell csiszolni rajta.Majd ha kijön az igazi OLDE-tv na arra kíváncsi leszek De mindenki döntse el maga ,hogy mi a fontos magának. Nekem jött be az LCD-LED .
Érdekes amit írsz, szerintem csak valami rosszul lehetett beállítva azon a TV-n. Az LCD-knek vakító, szinte kékes fehér a fehérjük, ellenben plazmából még nem láttam olyat, ami ne szürke lett volna.
TV: LG 50PC55 Erősítő: Panasonic SA-HE70 DVD: Egreat M34A NMT Front/Rear: Orion HS-280 Rumba NAS: Acer EasyStore 4x2TB

Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


Plazma legyen veletek LED nem nyerte nálam Kaptam kipróbálásra egy Samsung UE 46B7000 készüléket,ami a külsőt illeti igen impozáns de nem sokat nyom a latba ha a megjelenítés nem tökéletes.Ha jól megfigyeljük gyors mozgásoknál még mindig nem tudja azt az elvárást hozni, mint a plazma,messze nem tökéletes a képe.Ami a fehér színeket illeti inkább szürke mint fehér nagyon távol áll tőle.De az biztos,hogy az LCD-től fényévekre jobb,de még nagyon sokat kell csiszolni rajta.Majd ha kijön az igazi OLDE-tv na arra kíváncsi leszek De mindenki döntse el maga ,hogy mi a fontos magának. Nekem jött be az LCD-LED .

Avatar
Dimitrij
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 10:09
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »


Örömmel tudatom, hogy nálam is nyert a plazma. Na ugyan nem műszaki szempontból, hanem tisztán anyagi érdekekből.
 
De nagyon szép képe van az LCD-hez képest. A feketék brutálisak, bár még kicsit hangolnom kell, mert túl erős a kontraszt és elvesznek részletek.
A TV-adás (UPC kábel, analóg!) nagyon szép, sokkal szebb, mint a kétharmad ekkora LCD-n)
 
Ami nem tetszik:
- a fehér az koszos-szürke
- a kép vibrál (mint a régi CRT-k) az LCD-hez képest, picit zavar csak
- a fényerőt nem tudja tartani (pl. egy 10x10-es fehér négyzet vakít, de ha 40x40cm-re kihúzom, akkor láthatóan veszít a fényerőből.
 
Ez utóbbi nem tudom, hogy általános, vagy csak rossz a készülék (használtan vettem, gyakorlatilag párezret kellett rádobnom a 32"-os LCD-mre). A típusa: LG 50PC55.
Ezt is ki kellett próbálni.
TV: LG 50PC55 Erősítő: Panasonic SA-HE70 DVD: Egreat M34A NMT Front/Rear: Orion HS-280 Rumba NAS: Acer EasyStore 4x2TB

Avatar
fullaki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2007.11.20., kedd 21:19
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: fullaki »


Hogy érted, hogy TV-adásnál élvezhetőbb képet ad?
A nagyfelbontású LCD tévék a kisfelbontású jelet elég csúnyán adják vissza. Olyan, mint amikor régi DOS-os grafikát nézel TFT monitoron. Ezért a legtöbb LCD csak olyan külső eszközről ad jó képet, ami natív felbontású képet ad le számukra, pl. felskálázós DVD lejátszó, Blu-Ray vagy felskálázós set top box/beltéri. Ezt az egész felskálázós históriát az LCD-k számára találták ki.
A plazmák kisebb felbontású forrásról is rendes képet adnak, a sima antennajelről is van olyan szép a tévé képük, mint az LCD-knek felskálázós set top boxról v. beltériről.

Addig világos volt, amíg 852x480 volt a plazmák natív felbontása, de ha most két FullHD-s plazmát ill. LCD-t egymás mellé teszünk, akkor vajon mitől jobb az előbbi képe?

Attól, h a plazma más elven teszi össze a képet. Az LCD tévén sokkal szemcsésebb zavarosabb képet fogsz kapni, mint a plazma esetében. Ez nem kérdés, ez köztudott és tényként kezelik. Mindkét készüléknek vannak előnyei, hátrányai. Az a kérdés, h ezek közül ki mit tart előnyben. Szerintem az az LCD aminek elég szép a képe, és a feketéje , az lényegesen drágább mint egy alap plazma amin a tévé adások sokkal élvezhetőbbek. Ez a minőségi difit nem a FULL HD képhez kötném.

Ezért érthetetlen, hogyan lehet eladni ennyi LCD-t.

Avatar
eizol
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 498
Csatlakozott: 2004.10.16., szomb. 11:55
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: eizol »


Hogy érted, hogy TV-adásnál élvezhetőbb képet ad?
A nagyfelbontású LCD tévék a kisfelbontású jelet elég csúnyán adják vissza. Olyan, mint amikor régi DOS-os grafikát nézel TFT monitoron. Ezért a legtöbb LCD csak olyan külső eszközről ad jó képet, ami natív felbontású képet ad le számukra, pl. felskálázós DVD lejátszó, Blu-Ray vagy felskálázós set top box/beltéri. Ezt az egész felskálázós históriát az LCD-k számára találták ki.
A plazmák kisebb felbontású forrásról is rendes képet adnak, a sima antennajelről is van olyan szép a tévé képük, mint az LCD-knek felskálázós set top boxról v. beltériről.

Addig világos volt, amíg 852x480 volt a plazmák natív felbontása, de ha most két FullHD-s plazmát ill. LCD-t egymás mellé teszünk, akkor vajon mitől jobb az előbbi képe?

Attól, h a plazma más elven teszi össze a képet. Az LCD tévén sokkal szemcsésebb zavarosabb képet fogsz kapni, mint a plazma esetében. Ez nem kérdés, ez köztudott és tényként kezelik. Mindkét készüléknek vannak előnyei, hátrányai. Az a kérdés, h ezek közül ki mit tart előnyben. Szerintem az az LCD aminek elég szép a képe, és a feketéje , az lényegesen drágább mint egy alap plazma amin a tévé adások sokkal élvezhetőbbek. Ez a minőségi difit nem a FULL HD képhez kötném.

Én is ezt a véleményt, tényt osztom.

Avatar
Dimitrij
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 10:09
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »


42" samunál mérve 100-és 320wat között ingadozik /legalább is nálam/.Az lcd-nél, és a ledes-nél nagyjából állandó az energia fogyasztás.


...állandó 140W.
 
(A régi, 32"-osomnak 65W-os tápja van... CCFL)
TV: LG 50PC55 Erősítő: Panasonic SA-HE70 DVD: Egreat M34A NMT Front/Rear: Orion HS-280 Rumba NAS: Acer EasyStore 4x2TB

Avatar
AtaWrc
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 13:10
Értékelés: 5

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: AtaWrc »


A plazma nagy fogyasztó?
Ez így nem igaz.
Az áramfelvétel mindig változó a kép világosságától.
42" samunál mérve 100-és 320wat között ingadozik /legalább is nálam/.
Az lcd-nél, és a ledes-nél nagyjából állandó az energia fogyasztás.

Vendég

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hogy érted, hogy TV-adásnál élvezhetőbb képet ad?
A nagyfelbontású LCD tévék a kisfelbontású jelet elég csúnyán adják vissza. Olyan, mint amikor régi DOS-os grafikát nézel TFT monitoron. Ezért a legtöbb LCD csak olyan külső eszközről ad jó képet, ami natív felbontású képet ad le számukra, pl. felskálázós DVD lejátszó, Blu-Ray vagy felskálázós set top box/beltéri. Ezt az egész felskálázós históriát az LCD-k számára találták ki.
A plazmák kisebb felbontású forrásról is rendes képet adnak, a sima antennajelről is van olyan szép a tévé képük, mint az LCD-knek felskálázós set top boxról v. beltériről.

Addig világos volt, amíg 852x480 volt a plazmák natív felbontása, de ha most két FullHD-s plazmát ill. LCD-t egymás mellé teszünk, akkor vajon mitől jobb az előbbi képe?

Attól, h a plazma más elven teszi össze a képet. Az LCD tévén sokkal szemcsésebb zavarosabb képet fogsz kapni, mint a plazma esetében. Ez nem kérdés, ez köztudott és tényként kezelik. Mindkét készüléknek vannak előnyei, hátrányai. Az a kérdés, h ezek közül ki mit tart előnyben. Szerintem az az LCD aminek elég szép a képe, és a feketéje , az lényegesen drágább mint egy alap plazma amin a tévé adások sokkal élvezhetőbbek. Ez a minőségi difit nem a FULL HD képhez kötném.

Avatar
Dimitrij
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 10:09
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »


Hogy érted, hogy TV-adásnál élvezhetőbb képet ad?
A nagyfelbontású LCD tévék a kisfelbontású jelet elég csúnyán adják vissza. Olyan, mint amikor régi DOS-os grafikát nézel TFT monitoron. Ezért a legtöbb LCD csak olyan külső eszközről ad jó képet, ami natív felbontású képet ad le számukra, pl. felskálázós DVD lejátszó, Blu-Ray vagy felskálázós set top box/beltéri. Ezt az egész felskálázós históriát az LCD-k számára találták ki.
A plazmák kisebb felbontású forrásról is rendes képet adnak, a sima antennajelről is van olyan szép a tévé képük, mint az LCD-knek felskálázós set top boxról v. beltériről.

Addig világos volt, amíg 852x480 volt a plazmák natív felbontása, de ha most két FullHD-s plazmát ill. LCD-t egymás mellé teszünk, akkor vajon mitől jobb az előbbi képe?
TV: LG 50PC55 Erősítő: Panasonic SA-HE70 DVD: Egreat M34A NMT Front/Rear: Orion HS-280 Rumba NAS: Acer EasyStore 4x2TB

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hogy érted, hogy TV-adásnál élvezhetőbb képet ad?
A nagyfelbontású LCD tévék a kisfelbontású jelet elég csúnyán adják vissza. Olyan, mint amikor régi DOS-os grafikát nézel TFT monitoron. Ezért a legtöbb LCD csak olyan külső eszközről ad jó képet, ami natív felbontású képet ad le számukra, pl. felskálázós DVD lejátszó, Blu-Ray vagy felskálázós set top box/beltéri. Ezt az egész felskálázós históriát az LCD-k számára találták ki.
A plazmák kisebb felbontású forrásról is rendes képet adnak, a sima antennajelről is van olyan szép a tévé képük, mint az LCD-knek felskálázós set top boxról v. beltériről.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Dimitrij
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 10:09
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »


Ha ennnyit tévézel nyugodtan próbáld meg a plazmát az 2-300 ezres különbségnél is jobb a plazma TV képe. Az újabb plazmáknak már egész jó a fényerejük hibátlanul nézhetők nappali fényben is viszont, ha a képernyővel szemben fényforrás vagy ablak található az gázos a tükröződő felületük miatt.
A tükröződő felület sajnos már a legtöbb LCD-nél is ott van, így ez már nem szempont nálam (csak álom...).
A TV elég sokat megy, de leginkább csak háttéringer-szolgáltató. A gyerekek nézik a mesecsatornákat, aztán ha elmentek aludni, én nézek rajta egy epizódnyi sorozatot meg valami ismeretterjesztő bármit. Hétvégén meg látástól vakulásig, de nettósítva csak 2-3 óra anyag kerül valóban megtekintésre. Szóval a fogyasztás emiatt lehet gáz.
 
Azt hiszem, egy 50-58" körüli már van akkora, hogy bárhol lehet az ablak, tuti látszani fog benne...
Nem marad más hátra, minthogy élőben is megnézzek egyet egy világos boltban.
 
A vibrálás mitől függ? Az áruházakban szinte mindegyik vibrál, nagyon zavaró. Ez beállítás, a jelsokszorozó vagy a technológia hibája?
TV: LG 50PC55 Erősítő: Panasonic SA-HE70 DVD: Egreat M34A NMT Front/Rear: Orion HS-280 Rumba NAS: Acer EasyStore 4x2TB

Avatar
fullaki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2007.11.20., kedd 21:19
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: fullaki »

Ha ennnyit tévézel nyugodtan próbáld meg a plazmát az 2-300 ezres különbségnél is jobb a plazma TV képe. Az újabb plazmáknak már egész jó a fényerejük hibátlanul nézhetők nappali fényben is viszont, ha a képernyővel szemben fényforrás vagy ablak található az gázos a tükröződő felületük miatt.

Avatar
Dimitrij
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 10:09
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »


A kérdéseidre válaszolva, a plazma sem ég be, ha az alapvető szabályokat betartjuk. Nekem 4 éves, semmi baja, pedig már hagytam úgy véletlen, és nem égett be. A fogyasztás valahol lódítás, mert nem esznek ezek olyan sokat, legalábbis 107, 123 cm méretig. A fény az sokkal gázosabb a plazmák estében mint a LCD tévéknél, utóbbi sokkal jobban alkalmazható nagyobb fényviszonyokban. A plazmák képe nagy fényben azért gyengébb mint az LCD tévéknek...Viszont ennek ellenére tévéműsoroknál sokkal élvezhetőbb képet adnak. Ez szigorúan az én tapasztalatom, és véleményem.
Hogy érted, hogy TV-adásnál élvezhetőbb képet ad? Két FullHD-s megjelenítőnél is van különbség? (pl. más a subpixelek elrendezése?)
 
Ez a fény dolog kicsit aggaszt. Elég fényes a nappalim, ahová szánom a masinát, az áruházakban meg jellemzően 700lx-ot sem éri el a világítás. Nem is konkrétan az érdekel, hogy ha egy csíkban rásüt a nap, mert az az LCD-t is élvezhetetlenné tette, hanem az, hogy a fehér helyiségben nyáron 3-4000lx is mérhető, így elég komoly kontrasztvesztés jöhet létre. Te mit tapasztaltál?
 
A jelenlegi állapot, hogy plazmát már 160-tól lehet kapni 50-es méretben, míg a 46-47-es LCD-k legalapabb modelljei is picivel többről indulnak. 52-esben meg már a duplájánál tartunk és akkor még sehol sincs a LED. Ez egy olyan fasza dilemma, hogy hajtépőbbet kitalálni sem lehetne...
TV: LG 50PC55 Erősítő: Panasonic SA-HE70 DVD: Egreat M34A NMT Front/Rear: Orion HS-280 Rumba NAS: Acer EasyStore 4x2TB

Vendég

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali! 
Felmerült bennem, hogy a következő TV-m talán nem LCD lesz, hanem egy egy mérettel nagyobb plazma. Két dologtól idegenkedek: a meghibásodás és a fogyasztás.
Meghibásodás alatt azt értem, hogy beég egy logo, fakulnak a színek, szóval képi defektek.
A fogyasztásról nincs mit beszélni, ill. talán annyit, hogy néhány újabb modell már nem 400-700W-ot vesz föl átlagban, hanem 200-300W-ot. Ez azért már elég jó érték.
 
Alapvetően UPC kábeltévé és netről letöltött vegyes minőségű tartalommal lenne hajtva, kb. 50-50%-ban, naponta 4-6 órát.
 
Tehát a kérdésem az, hogy melyek az alacsonyabb fogyasztású típusok, melyik paraméteréből lehet erre következtetni (a fogyasztási adatot leszámítva... ), ill
kell-e "vigyázni" valamilyen módszerrel rá, vagy nincs probléma az újabb panelekkel?
 
Plusz kérdés: ha rásüt a nap a TV-re, akkor látszik egyáltalán a kép? Ez most hülyén hangzik, de pl. az OLED cuccok teljesen láthatatlanná válnak.
 
Köszönöm előre is a véleményeket!

A kérdéseidre válaszolva, a plazma sem ég be, ha az alapvető szabályokat betartjuk. Nekem 4 éves, semmi baja, pedig már hagytam úgy véletlen, és nem égett be. A fogyasztás valahol lódítás, mert nem esznek ezek olyan sokat, legalábbis 107, 123 cm méretig. A fény az sokkal gázosabb a plazmák estében mint a LCD tévéknél, utóbbi sokkal jobban alkalmazható nagyobb fényviszonyokban. A plazmák képe nagy fényben azért gyengébb mint az LCD tévéknek...Viszont ennek ellenére tévéműsoroknál sokkal élvezhetőbb képet adnak. Ez szigorúan az én tapasztalatom, és véleményem.

Avatar
Dimitrij
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 10:09
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »


Hali!
 
Felmerült bennem, hogy a következő TV-m talán nem LCD lesz, hanem egy egy mérettel nagyobb plazma. Két dologtól idegenkedek: a meghibásodás és a fogyasztás.
Meghibásodás alatt azt értem, hogy beég egy logo, fakulnak a színek, szóval képi defektek.
A fogyasztásról nincs mit beszélni, ill. talán annyit, hogy néhány újabb modell már nem 400-700W-ot vesz föl átlagban, hanem 200-300W-ot. Ez azért már elég jó érték.
 
Alapvetően UPC kábeltévé és netről letöltött vegyes minőségű tartalommal lenne hajtva, kb. 50-50%-ban, naponta 4-6 órát.
 
Tehát a kérdésem az, hogy melyek az alacsonyabb fogyasztású típusok, melyik paraméteréből lehet erre következtetni (a fogyasztási adatot leszámítva... ), ill
kell-e "vigyázni" valamilyen módszerrel rá, vagy nincs probléma az újabb panelekkel?
 
Plusz kérdés: ha rásüt a nap a TV-re, akkor látszik egyáltalán a kép? Ez most hülyén hangzik, de pl. az OLED cuccok teljesen láthatatlanná válnak.
 
Köszönöm előre is a véleményeket!
TV: LG 50PC55 Erősítő: Panasonic SA-HE70 DVD: Egreat M34A NMT Front/Rear: Orion HS-280 Rumba NAS: Acer EasyStore 4x2TB

Vendég

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Natív mindig a monitor maximális felbontását jelenti...Nekem is egy külső Full Hd monitor van a laptopra kötve, és mikor a winfost elindítom a monitor írja is, h nem natív felbontás...De ahogy feláll a windows be áll a monitor is 1920x1080 Natívra...

Avatar
Gólya
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2008.08.24., vas. 06:48
Értékelés: -1

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Gólya »

Megint tanultunk valami újat, köszönöm a felvilágosítást.

Házimozi: TV:Panasonic TX-P46G10 Erősítő: Harman/Kardon Avr-245 DVD:Harman/Kardon Dvd-23 Hangsugárzó: JBL Scs-178 Kábelek: QED Performance, Inakustic Pathmos
 
PC: Thermaltake VH6000BWS Armor +; Chieftec CFT-650-14CS 650W ;AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2; Sapphire HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X; 2 X SAMSUNG 1000GB F1 SATA2 HD103UJ ; 2 X WD MyBook 1000Gb Essential stb...

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”