Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd vs. Plasma

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Turbo »


Ne haragudj, de ezt ("Ha nem natívban hajtod, botrányosan nem jó képük van") nem igazán értem mit is jelent, csakúgy mint a 'soap effect'-et.Felvilágosítana valaki? Köszönöm.

A natív hajtás azt jelenti, hogy ha pl. 1920x1080 pixel a panel felbontása, akkor 1920x1080-as forrással hajtod meg. Így ún. pixelhelyes képet kapsz, ami nagyon szép eredményt ad, kristálytiszta, éles lesz a kép. Az áruházakban többnyire ilyen demó anyagok mennek, demó készülékekről. Amennyiben megveszi, és hazaviszi a delikvens, majd bedugja a sima mezei analóg RF csatlakozóját a tévébe, akkor hanyatt esik, hogy milyen sz@r képe van az m1-nek. Ilyenkor a tv saját tunere, és felskálázója működik, mivel a jelenleg használatos analóg PAL tv szabvány 720x576 pixel felbontásnak felel meg. (Jó esetben: az analóg technikában a sávszélesség határozza meg a tényleges felbontást)
 
A 'Soap Effect' kifejezés az amerika szappanoperákból van származtatva. Esetünkben arra utal, hogy az ilyen sorozatokat nem film, hanem videokamerával rögzítik. Így nem 24, hanem 50/60 félképet rögzít (attól függően, hogy PAL vagy NTSC) és a mozgások nem mozisan szaggatottak lesznek, hanem 'túlságosan' is folyamatosak. Van akit ez zavar, (pl. engem) nem hat természetesnek. Ráadásul a nemlétező kockákat (itt már a filmekre gondolok) különböző interpolációs szoftverekkel számoltaják ki, amik bár többnyire jól működnek, de azért hajlamosak képi anomáliák okozására is.
 
Remélem kimerítő volt a válaszom.

Vendég

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én is a Plazma mellett voksolok, annak még ha nem is olyan szép a képe, de ami van az hibamentes....A fekete fekete, a kép nem szaggat, nincs ghosting stb...

Avatar
Gólya
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2008.08.24., vas. 06:48
Értékelés: -1

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Gólya »


Én a hétvégén láttam a sharp led tv it.Na az még jobb mint a samué.
Fantasztikus mennyire folytoson rajta a mozfás anélkül hogy lenne elmosódás ricegés ráadásul tökéletesen éles képet produkál.
Egy 52 colos most 600 ropi.
Szóval az ára még magas, sajnos, annyit nem adnék érte ha lenne rá annyi pénzem.

Én is megsasoltam a Sharp Led tv-it konkrétan a 7-es szériát. Szép a kép, de olyan lassú....gyors mozgásnál szaggat és nem csak akkor veszi észre az ember ha koncentrál hanem alapesetben is.Szóval a Sharp Led felejtős.
A Samu led is szép képet produkál, ha oldalról a fekete nem lenne sötétkék azt vettem volna meg.
Tehát nekem maradt a plazma. Nem olyan éles mint a led, nem olyan kontrasztos, de a led még nagyon gyermekcipőben jár.
Még pár évet biztos várni kell, hogy tökéletes legyen(oled & lézer tv)és megfizethető. Addig nekem marad a plazma.

Házimozi: TV:Panasonic TX-P46G10 Erősítő: Harman/Kardon Avr-245 DVD:Harman/Kardon Dvd-23 Hangsugárzó: JBL Scs-178 Kábelek: QED Performance, Inakustic Pathmos
 
PC: Thermaltake VH6000BWS Armor +; Chieftec CFT-650-14CS 650W ;AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2; Sapphire HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X; 2 X SAMSUNG 1000GB F1 SATA2 HD103UJ ; 2 X WD MyBook 1000Gb Essential stb...

Avatar
Gólya
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2008.08.24., vas. 06:48
Értékelés: -1

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Gólya »


Ne haragudj, de ezt ("Ha nem natívban hajtod, botrányosan fos képük van") nem igazán értem mit is jelent, csakúgy mint a 'soap effect'-et.
Felvilágosítana valaki? Köszönöm.

Házimozi: TV:Panasonic TX-P46G10 Erősítő: Harman/Kardon Avr-245 DVD:Harman/Kardon Dvd-23 Hangsugárzó: JBL Scs-178 Kábelek: QED Performance, Inakustic Pathmos
 
PC: Thermaltake VH6000BWS Armor +; Chieftec CFT-650-14CS 650W ;AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2; Sapphire HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X; 2 X SAMSUNG 1000GB F1 SATA2 HD103UJ ; 2 X WD MyBook 1000Gb Essential stb...

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Én is megsasoltam a LED tv-ket. Tény, hogy ez eddigi LCD tv-khez képest sokkal jobb képük van, tényleg jó a feketéjük, de még mindig sok a probléma. Ha nem natívban hajtod, botrányosan fos képük van (pl. RF) és bár a különböző interpolarizációs algoritmusok+a képfrissítés megsokszorozása nagyon jó, elmosódás mentes oldalirányú mozgást tett lehetővé, szvsz kicsit átestek a ló túloldalára. Állandó a 'soap effect', moziszerű filmnézést el lehet felejteni.

Avatar
fullaki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2007.11.20., kedd 21:19
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: fullaki »

Ha sokat filmezel mindenképpen plazma. Természetesebb színek sokkal jobb mozgásfelbontás és a fekete. Az új LCD led is sokat fejlődött, van már fekete viszont a részletessége még távol van a jótól.

Avatar
CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 18:42
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: CsepiZs »

Egy kis kiegészítés az előző hozzászólásomhoz, nem feltétlenül minden LED tv-ben az említett módon van kialakítva a háttérvil. (BL.), a kisebbekben (37" alatt) pl. 4 oldalról világítják meg a hátteret, 1-1 sor led-el, persze ezeknél is lehetséges a szegmenses BL. mód alkalmazása.

Avatar
CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 18:42
Értékelés: 0

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: CsepiZs »


A led -tv és a hagyományos lcd tv között, valóban csak a háttérvilágítás technológiája a különbség, az lcd panel -nek elvileg mindegy mivel világítják meg, de valószínű, hogy az újfajta BL.(back light) -hez újabb lcd használnak, hiszen a led -es Bl- nek más a fénye, más a színhőmérséklete, spektruma, stb.
 
Azonban a led-es bl. esetén a háttérvilágítás fényerejét nem egyszerre (mint fénycső esetén) változtatják, hanem a led -eket csoportokba rendezve, a képernyő minden egyes szegmensénél külön külön, kb. 12db led (ha jól emlékszem) van egy csoportban 3*4 es alakzatban, ebből a 3*4 es szegmensből van X db amik nyilván kitöltik a képernyőt (a hátulját ugyebár), ezeknek a fényerejét külön külön szabályozzák a kép világos/sötét részei szerint, így még jobb lesz a kontrasztátfogás.
 
A plasma esetében nincs szükség ilyen trükkre, ott minden subpixel fényerejét egyedileg lehet meghatározni.

Avatar
natilla
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 20:06
Értékelés: 26

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: natilla »

Ez nekem is dilemmám volt sokáig, de nemrég összehasonlítottam a NeoPDP-t egy szintén Pana LCD-vel, és hát sokkal jobbnak láttam az LCD-t a Ledes Samsungok, vagy még inkább a Sharp meg mégjobbak, de az igazság az szerintem, hogy senki nem tudja megmondani, hogy neked mi a jó. Meg kell nézni, lehetőleg otthoni körülmények között .Szerintem
Linn
Pierre Lurne Audiomeca
Naim CDX2
Naim Nac 202
Naim Nap 200
Optoma HD
Cambridge Audio BD
Arcam AVR
Focal Aria 926

Avatar
Gólya
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2008.08.24., vas. 06:48
Értékelés: -1

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Gólya »


Akkor íme a konkrét kérdés:
melyikkel járnék jobban?
 
Panasonic plazma : http://www.digitalplaza.hu/main1.php?mit=6743
 
Vagy
 
Samu LED : http://www.digitalplaza.hu/main1.php?mit=6824
 
Felhasználást nézve: 80% bluray 20% játék PC-ről menne nem kizárólag teljesen sötét szobában.
A segítséget köszönöm.


Házimozi: TV:Panasonic TX-P46G10 Erősítő: Harman/Kardon Avr-245 DVD:Harman/Kardon Dvd-23 Hangsugárzó: JBL Scs-178 Kábelek: QED Performance, Inakustic Pathmos
 
PC: Thermaltake VH6000BWS Armor +; Chieftec CFT-650-14CS 650W ;AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2; Sapphire HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X; 2 X SAMSUNG 1000GB F1 SATA2 HD103UJ ; 2 X WD MyBook 1000Gb Essential stb...

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Én a hétvégén láttam a sharp led tv it.
Na az még jobb mint a samué.
Fantasztikus mennyire folytoson rajta a mozfás anélkül hogy lenne elmosódás ricegés ráadásul tökéletesen éles képet produkál.
Egy 52 colos most 600 ropi.
Szóval az ára még magas, sajnos, annyit nem adnék érte ha lenne rá annyi pénzem.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Sziasztok!Azt szinte már mindenki tudja, hogy melyik a jobb választás: a plazma vagy az lcd.
Mondjuk ez felhasználófüggő ugyanis nem mindenki azonos körülmények közt használja képmegjelenítőjét.
Viszont mi újság az új technológiával a led-del?
Vélemények, tapasztalatok?

Pontosítsunk egy kicsit a fogalmakon. A Samsung mesteri marketingfogása, hogy az új LCD TV sorozatának a LED TV nevet adta, amiben van némi turpisság, mert ezekben a TV-kben LCD panelek vannak, az újdonság bennük az, hogy a hagyományos fluoreszcens backlight helyett ezt LED-ekkel oldják meg. Ilyen TV-je már az LG-nek is van, bár nem tudom, hogy Európában kaphatók-e már. Mindenestere az eddigi LCD TV-khez képest a LED-eseknek sokkal jobb a kontrasztjuk, és végre van fekete szín az LCD TV-ken. További érdekesség a 240 és a 480 Hz-es technológia, ezekhez az új panelekhez képest a 100-120 Hz-esek mozgásnál igencsak elmosódottak. Ebből is látszik, hogy még van az LCD-ben is kiaknázható potenciál. Ami viszont valóban új technológia, az az OLED TV-k területe (OLED = Organic LED, tehát a fénykibocsátás szerves anyagokhoz köthető). Ebből eddig csak egy modell került ki a piacra a Sony által csaknem két évvel ezelőtt, az XEL-1-es.
 
http://reviews.cnet.com/oled/sony-xel-1 ... 15284.html
 
Mivel új a technológia, nagyobb méretekben még drága a végtermék, de a Sony, a Samsung és az LG is dolgozik azon, hogy mihamarabb nagyobb képátlójú OLED TV-ket tudjanak a piacra dobni. Én egy 15 inches OLED panel prototípust láttam egy hónapja, a képe fantasztikus, sokkal jobb, mint bármelyik LCD panelé. Az OLED technológiával kapcsolatban annyit még hozzátennék, hogy a Samsung most piacra került Jet S8000-es telefonjában AMOLED (Active Matrix OLED) touchscreen kijelző van, szerintem egy nagyon jól eltalált modell (vettem is rögtön egyet).

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Gólya
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2008.08.24., vas. 06:48
Értékelés: -1

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Gólya »


Sziasztok!
Azt szinte már mindenki tudja, hogy melyik a jobb választás: a plazma vagy az lcd.
Mondjuk ez felhasználófüggő ugyanis nem mindenki azonos körülmények közt használja képmegjelenítőjét.
Viszont mi újság az új technológiával a led-del?
Vélemények, tapasztalatok?

Házimozi: TV:Panasonic TX-P46G10 Erősítő: Harman/Kardon Avr-245 DVD:Harman/Kardon Dvd-23 Hangsugárzó: JBL Scs-178 Kábelek: QED Performance, Inakustic Pathmos
 
PC: Thermaltake VH6000BWS Armor +; Chieftec CFT-650-14CS 650W ;AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2; Sapphire HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X; 2 X SAMSUNG 1000GB F1 SATA2 HD103UJ ; 2 X WD MyBook 1000Gb Essential stb...

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”