Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: AT »

ZolaBA írta:
2020.06.19., pén. 10:55
miért kell a box?
Ach, a lényeget el is felejtettem!

A UPC médiaboxot távolról is be tudod állítani felvételre! Egyszerűen belépsz az appba a mobilodon, kikersed a filmet (nem csatornát, nem időpontot, a film nevét), majd kéred a felvételt és már kész is vagy. Nem kell odamenned, távirányítón betűket keresgélned, hanem begépeled a keresőjébe a szöveget, kilistázza az időpontokat, annyit mondasz, hogy "felvétel" és kész. Az igazi poén pedig az, hogy ehhez elég a Standby állapot és nincs szükség internetre sem, mert ezt leküldi a rendszer a médiaboxnak.

Abban az esetben pedig ha nézni akarsz valamit, akkor egyszerűen csak beállítasz egy értesítőt, azt beteszi a naptáradba és ennyi.

Na ezeket speciel így a TV-k - valószínűleg - soha nem fogják tudni.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

ZolaBA írta:
2020.06.19., pén. 10:55
Shimano írta:
2020.06.19., pén. 09:42
Használja már valaki ezt a vodás boxot? Ha igen milyen,érdemes váltani?
Sajnos a vodás boxot nem ismertem, viszont nem értem, hogy miért kell a box? nem lehet Cl+ modult meg CAM kártyát kérni a tv-be? nincs doboz, egy távirányító, ráadásul egy jó tv-nek szebb a képe és ügyesebben is kezeli le a csatornákat is. Szerintem :) Persze ez csak akkor igazán opció ha nem kell extra szolgáltatás amit nem tud a tv, megállítható-visszatekerhető, film vásárlás és társai.
Kényelmesebb a kártya,de időnként hasznos a felvétel,és a visszanéző funkció is,ezt a tévém meg nem tudja,és mivel előbb utóbb úgy is átállás lesz mindenkinél erre az új boxra,csak érdeklődöm hogy milyen a régebbi
upc horizontoshoz képest.
Most kínálták fel a lehetőséget hogy cserélik erre a régit,de nem szeretnék semmi esetleges kellemetlen meglepetésbe belefutni vele,és gondoltam előbb érdeklődöm itt.Viszonylag új dolog ez,és már azt is olvastam valahol hogy nem lehet vele csatornát rendezni,és ha már csak ez igaz,akkor már nem is kell.Aztán ott a felvétel és a visszanéző funkció,amik ha nem hd minőségűek,na akkor sem kell.
Szóval valaki használja már?

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: AT »

ZolaBA írta:
2020.06.19., pén. 10:55
doboz, egy távirányító, ráadásul egy jó tv-nek szebb a képe és ügyesebben is kezeli le a csatornákat is. Szerintem :) Persze ez csak akkor igazán opció ha nem kell extra szolgáltatás amit nem tud a tv, megállítható-visszatekerhető, film vásárlás és társai.
A megállítható/visszatekerhető opciók benne vannak az újabb TV-kben, viszont ezek csak azt szokták támogatni, hogy nézed és felveszed/visszatekerheted a műsort. A UPC Ciscos HD médiaboxa viszont támogatja az egyidejű TV nézést és eközben egy másik műsor felvételét is, vagy egyidőben két műsor rögzítését ha nem nézed a TV-t. Általában a médiatárak is olyan szolgáltatások, amit a TV nem tud vezérelni, így egy jó box azért nagyon kellemes tud lenni. A Vodás boxra én is kíváncsi leszek, mert amit a TV-ben reklámként láttam, az engem inkább irritált.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Shimano írta:
2020.06.19., pén. 09:42
Használja már valaki ezt a vodás boxot? Ha igen milyen,érdemes váltani?
Sajnos a vodás boxot nem ismertem, viszont nem értem, hogy miért kell a box? nem lehet Cl+ modult meg CAM kártyát kérni a tv-be? nincs doboz, egy távirányító, ráadásul egy jó tv-nek szebb a képe és ügyesebben is kezeli le a csatornákat is. Szerintem :) Persze ez csak akkor igazán opció ha nem kell extra szolgáltatás amit nem tud a tv, megállítható-visszatekerhető, film vásárlás és társai.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Shimano írta:
2020.04.29., szer. 11:47
Aszpirin írta:
2020.04.28., kedd 17:12
Shimano írta:
2020.04.28., kedd 13:01
Itthon nincs ilyen.Most nézem a tévét,és azt írja hogy a felvétel funkcióhoz legfeljebb 4TB(nem 4GB) méretű USB HDD eszközök támogatottak.
És milyen USB szabvány legyen?Ebből is van több a pendrive-közt.
Nézd meg, milyen USB "szabványt" támogat a tévé, és olyant, vagy annál alacsonyabbat vegyél. Az USB szabványok felülről kompatibilisek (tehát USB 3.1 dugaljban gond nélkül működik USB 2.0-ás eszköz, de fordítva nem biztos).

Ugyan jó megvenni a a tévéd által támogatott legmagasabb USB-verziójú külső tárolóegységet, de tudni érdemes, hogy én pl. egy USB 2.0-ás samsung félterás mini-HDD-t használok (jó öreg "pörgettyűs" merevlemez, de ennek elég az USB 2.0 500mA-es árama is, nem kell kívülről táplálni) már vagy 8 éve, és arról is simán és akadozásmentesen mennek akár a 4K felbontású, Atmos hangú filmek is. Vagyis jelenleg (2.0 vagy magasabb esetén) nem az USB verziója fog bekorlátozni, max. maga az eszköz.
Ha most vennék, akkor egy külső Samsung SSD-t vennék, pl. egy 250 GB-os Samsung T5-öst. Azokra még soha nem hallottam panaszt.
Köszi.3db USB 2.0 van rajta ha minden igaz.Ez egy sony kdl 55w809c egyébként.Ha megbízhatóbb a merevlemez a pendrive-nél,akkor majd nézek ilyet,de sokat nem költenék rá mert ritkán használnám.Biztosan jó a samsung is,de nem tudnám kihasználni.Valami olcsóbb is elég,csak jó legyen.
Ezzel még nem foglalkoztam,viszont most hívtak a vadafontól akiknél a mobil előfizetésünk is van,hogy lehetőség lenne az ő mediaboxuk használatára ami szerintük modernebb mint a upc horizont vacka.A upc-t bekebelezte a vodafon,és ezért is van ilyen lehetőség.
Használja már valaki ezt a vodás boxot? Ha igen milyen,érdemes váltani?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2020.04.28., kedd 17:12
Shimano írta:
2020.04.28., kedd 13:01
Itthon nincs ilyen.Most nézem a tévét,és azt írja hogy a felvétel funkcióhoz legfeljebb 4TB(nem 4GB) méretű USB HDD eszközök támogatottak.
És milyen USB szabvány legyen?Ebből is van több a pendrive-közt.
Nézd meg, milyen USB "szabványt" támogat a tévé, és olyant, vagy annál alacsonyabbat vegyél. Az USB szabványok felülről kompatibilisek (tehát USB 3.1 dugaljban gond nélkül működik USB 2.0-ás eszköz, de fordítva nem biztos).

Ugyan jó megvenni a a tévéd által támogatott legmagasabb USB-verziójú külső tárolóegységet, de tudni érdemes, hogy én pl. egy USB 2.0-ás samsung félterás mini-HDD-t használok (jó öreg "pörgettyűs" merevlemez, de ennek elég az USB 2.0 500mA-es árama is, nem kell kívülről táplálni) már vagy 8 éve, és arról is simán és akadozásmentesen mennek akár a 4K felbontású, Atmos hangú filmek is. Vagyis jelenleg (2.0 vagy magasabb esetén) nem az USB verziója fog bekorlátozni, max. maga az eszköz.
Ha most vennék, akkor egy külső Samsung SSD-t vennék, pl. egy 250 GB-os Samsung T5-öst. Azokra még soha nem hallottam panaszt.
Köszi.3db USB 2.0 van rajta ha minden igaz.Ez egy sony kdl 55w809c egyébként.Ha megbízhatóbb a merevlemez a pendrive-nél,akkor majd nézek ilyet,de sokat nem költenék rá mert ritkán használnám.Biztosan jó a samsung is,de nem tudnám kihasználni.Valami olcsóbb is elég,csak jó legyen.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.04.28., kedd 13:01
Itthon nincs ilyen.Most nézem a tévét,és azt írja hogy a felvétel funkcióhoz legfeljebb 4TB(nem 4GB) méretű USB HDD eszközök támogatottak.
És milyen USB szabvány legyen?Ebből is van több a pendrive-közt.
Nézd meg, milyen USB "szabványt" támogat a tévé, és olyant, vagy annál alacsonyabbat vegyél. Az USB szabványok felülről kompatibilisek (tehát USB 3.1 dugaljban gond nélkül működik USB 2.0-ás eszköz, de fordítva nem biztos).

Ugyan jó megvenni a a tévéd által támogatott legmagasabb USB-verziójú külső tárolóegységet, de tudni érdemes, hogy én pl. egy USB 2.0-ás samsung félterás mini-HDD-t használok (jó öreg "pörgettyűs" merevlemez, de ennek elég az USB 2.0 500mA-es árama is, nem kell kívülről táplálni) már vagy 8 éve, és arról is simán és akadozásmentesen mennek akár a 4K felbontású, Atmos hangú filmek is. Vagyis jelenleg (2.0 vagy magasabb esetén) nem az USB verziója fog bekorlátozni, max. maga az eszköz.
Ha most vennék, akkor egy külső Samsung SSD-t vennék, pl. egy 250 GB-os Samsung T5-öst. Azokra még soha nem hallottam panaszt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

AT írta:
2020.04.28., kedd 12:25
Shimano írta:
2020.04.28., kedd 08:28
Tehát milyen lenne jó konkrétan arra a célra,hogy időnként tárolják rajta valami felvenni érdemest?
Ez egy jó kérdés, szerintem dugj bele egyet, amit találsz otthon, az jó teszt lehet. Általában írja a TV leírása ha valamilyen korláta van, pl méret. Általában erre nehéz válaszolni. gondolkodik.gif
Itthon nincs ilyen.Most nézem a tévét,és azt írja hogy a felvétel funkcióhoz legfeljebb 4TB(nem 4GB) méretű USB HDD eszközök támogatottak.
És milyen USB szabvány legyen?Ebből is van több a pendrive-közt.
Nem akarok sok tartalmat felvenni,de amit igen,az működjön jól.
Valamit ajánljatok.Ne úgy menjek már vásárolni hogy azt sem tudom mit kérjek. :D

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: AT »

Shimano írta:
2020.04.28., kedd 08:28
Tehát milyen lenne jó konkrétan arra a célra,hogy időnként tárolják rajta valami felvenni érdemest?
Ez egy jó kérdés, szerintem dugj bele egyet, amit találsz otthon, az jó teszt lehet. Általában írja a TV leírása ha valamilyen korláta van, pl méret. Általában erre nehéz válaszolni. gondolkodik.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Még egy kérdés pendrive ügyben.
Tehát milyen lenne jó konkrétan arra a célra,hogy időnként tárolják rajta valami felvenni érdemest?
Sony okos tévéhez pl milyet vegyek?
Ezer féle van ezekből,minek kell megfelelnie ahhoz hogy jó legyen?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

AT írta:
2020.04.27., hétf. 20:47
Shimano írta:
2020.04.27., hétf. 20:44
Köszi,kipróbálom majd egy pendrive-t,aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
Ez a upc szutyok van nálam.A jövő megérkezett,ja,vagy inkább jaj.
horizon_csomag.jpg
JajajajajajjjjjjJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJAAAAAAAAAAAAAAjjj... igen, ez volt az, ami addig volt a lakásban, amíg kifordult vele a szerelő. TESZEM HOZZÁ, végtelenül korrekt módon, mert elmondta, hogy, szóval izé, ne utólag reklamáljak, hogy butább mint a régi Thomson. VISZONT: biztos, hogy tud pendrive-ra rögzíteni, mert azt a szerelő és az ügyfélszolgálat is megerősítette. AKKOR viszont HD-ben fog lejátszani, az is biztos.

Mondjuk jó tudni, mert ezt elfelejtették ezek szerint megemlíteni, hogy "a hét napos visszajátszás" (ami neked viszont van, nekem nincs) az csak SD-ben értendő. Látod, mindig tanul az ember :tutiok:
Hát jajjj,tényleg,jó sok j-vel a végén.Szép is ez új világ. :smile30:
Már csak abban bízom hogy jó lesz a kártya,eddig jó,na meg a pendrive is.
Köszi a segítséget.

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: AT »

Shimano írta:
2020.04.27., hétf. 20:44
Köszi,kipróbálom majd egy pendrive-t,aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
Ez a upc szutyok van nálam.A jövő megérkezett,ja,vagy inkább jaj.
horizon_csomag.jpg
JajajajajajjjjjjJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJAAAAAAAAAAAAAAjjj... igen, ez volt az, ami addig volt a lakásban, amíg kifordult vele a szerelő. TESZEM HOZZÁ, végtelenül korrekt módon, mert elmondta, hogy, szóval izé, ne utólag reklamáljak, hogy butább mint a régi Thomson. VISZONT: biztos, hogy tud pendrive-ra rögzíteni, mert azt a szerelő és az ügyfélszolgálat is megerősítette. AKKOR viszont HD-ben fog lejátszani, az is biztos.

Mondjuk jó tudni, mert ezt elfelejtették ezek szerint megemlíteni, hogy "a hét napos visszajátszás" (ami neked viszont van, nekem nincs) az csak SD-ben értendő. Látod, mindig tanul az ember :tutiok:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Köszi,kipróbálom majd egy pendrive-t,aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
Ez a upc szutyok van nálam.A jövő megérkezett,ja,vagy inkább jaj.
horizon_csomag.jpg
horizon_csomag.jpg (67.42 KiB) Megtekintve 4735 alkalommal
De lehet nem is ez,mert nekem más a távkapcs,de tök így néz ki.Mindegy is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shimano 2020.04.27., hétf. 20:48-kor.

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: AT »

Shimano írta:
2020.04.27., hétf. 19:49
Milyen pendrive kellene egy ilyen művelethez?Nem értek hozzá,de próbálok tanulni. :D
Elvileg bármilyen PC-s USB pendrive jó hozzá, be kell dugni, a készülék felismeri, megformázza - és elvileg kész. Nálam bevált, egy régi Kingstone 32 GB-al simán működött az opció.
A visszanéző tuti sd sok esetben.Ezt akkor vettem észre mikor egy egy nap hétvégén volt 3-4 kézilabda meccs is,és volt amikor némelyiket a visszanézőn néztem utólag,és fura volt a gyengébb minőség.Sport1-2 pl.
Hmmm... akkor az szerintem Horizon Go, vagy mifene. Az nem felvételt csinál, hanem streamel ilyenkor (ha jól tudom), tehát ezért csinálja ezt. Elvileg viszont abba is bedugható egy pendrive és akkor már az is fel tud venni - de közben nem lehet mást nézni :smile51: Na amikor ezt meghallottam, akkor forrt fel az agyvizem :smile30: azok után, hogy még új kábelt is be akartak húzni. Úgyhogy, nem egyszerűen, de sikerült visszatérni a "jó öreg" Ciscora, na annál a felvétel az HD, és lehet egyet felvenni egy másikat pedig nézni, avagy kettőt felvenni. Mondjuk amióta nincs különösebben érdekes a TV-ben azóta pont nem annyira érdekes, de amíg volt sport, addig azért ez egy nagyon hasznos dolog volt :tutiok: és lesz! :napsut:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

AT írta:
2020.04.27., hétf. 16:37
Shimano írta:
2020.04.27., hétf. 14:34
De lehet,viszont nem vagyok benne ebben a témában,hogyan tudna ez működni szerinted?
Nálam úgy működne (ha nem a HD média boxot használnám erre), hogy bedugom a kijelölt USB portba, a TV megformázza és utána HDD-ként kezeli. Elég egyszerű volt beállítani, valószínűleg nálad is így működhet.
Ez a upc box műsorvisszanéző funkciója egyépként jó jó,de basszus nem hd-t,ha nem csak sd adást ad így vissza.
Ebben te biztos vagy? Nekem ez eddig nem tűnt fel, bár lehet, hogy ez STB függő. Nekem a Cisco van, nálad melyik?
Milyen pendrive kellene egy ilyen művelethez?Nem értek hozzá,de próbálok tanulni. :D
A visszanéző tuti sd sok esetben.Ezt akkor vettem észre mikor egy egy nap hétvégén volt 3-4 kézilabda meccs is,és volt amikor némelyiket a visszanézőn néztem utólag,és fura volt a gyengébb minőség.Sport1-2 pl.
De van amelyik hd,pl az m4 sport.Mondjuk az meg nem engedi visszanézni valamiért az F-1-et,hogy pusztuljon el.Sőt olyan is van hogy nem engedi a reklámokat átpörgetni,ez is f@sza. :angry:
Nem tudom milyen típus ez,majd meglesem,de ez a legújabb upc box.

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Aszpirin írta:
2020.04.26., vas. 15:25
Abban viszont bizotsan kavarodás van, hogy a dekódolást magát nem a káértya csinálja, az csak a titkosítás feloldására szolgál.
Azért ezen most elgondolkodtam, mert lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk.

Van egy dekóder kártya (a hitelkártya), amit az STB-be és a média kártyába is bele lehet tolni. Ugyanakkor ha ezt a TV-be szeretnéd használni, akkor oda nem ezt kell bedugni, hanem egy PCMCIA(?) slotba kell egy adaptert tolni és abba kell a kártyát belerakni. Ezt pedig szintén a szolgálató adja, ez tehát egy aktív eszköz. Nem biztos tehát, hogy mindent a TV DVB-C tunere csinál meg. Csak elgondolkodtatott a felvetésed, ezért említettem ezt meg.

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: AT »

Shimano írta:
2020.04.27., hétf. 14:34
De lehet,viszont nem vagyok benne ebben a témában,hogyan tudna ez működni szerinted?
Nálam úgy működne (ha nem a HD média boxot használnám erre), hogy bedugom a kijelölt USB portba, a TV megformázza és utána HDD-ként kezeli. Elég egyszerű volt beállítani, valószínűleg nálad is így működhet.
Ez a upc box műsorvisszanéző funkciója egyépként jó jó,de basszus nem hd-t,ha nem csak sd adást ad így vissza.
Ebben te biztos vagy? Nekem ez eddig nem tűnt fel, bár lehet, hogy ez STB függő. Nekem a Cisco van, nálad melyik?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

AT írta:
2020.04.27., hétf. 14:03
Hurrá! ;peace;

A TV-be nem lehet pendrive-ot dugni? Elvileg azzal akkor is tudja ezt a feature-t ha nincs benne SDD.
De lehet,viszont nem vagyok benne ebben a témában,hogyan tudna ez működni szerinted?Külső SDD-ben már gondolkodtam,főképp a lehetetlen időpontú F1,és egyéb sportműsorok miatt,de még nem jutottam el odáig.
Ez a upc box műsorvisszanéző funkciója egyépként jó jó,de basszus nem hd-t,ha nem csak sd adást ad így vissza.Érthetetlen ez is,de én már lassan semmin sem csodálkozom. gondolkodik.gif
Szóval hogyan is működne ez?

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: AT »

Hurrá! ;peace;

A TV-be nem lehet pendrive-ot dugni? Elvileg azzal akkor is tudja ezt a feature-t ha nincs benne SDD.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Na próbaképpen beraktam egy kártyát a box helyett,és egyelőre pár óra használat után úgy néz ki hogy jól működik.Maradjon is így,mert ez azért kényelmesebb,és inkább ezt használnám még azon az áron is,hogy ezzel beáldozom a műsorvisszanézést,ami egy viszonylag jól működő opciót volt boxon.

bgeri
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.04.26., vas. 11:39
Értékelés: 0

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: bgeri »

Koszonom a gyors valaszt! Megnyugtato, bar eleg siralmas az HBO-ra nezve...ez van.

Masik kerdes. Ha kulso HDD-rol jatszom le a 4ks filmet (ami konnyen lehet 40-50GB) van ugy h "elfelejti" a hangot egy ido utan az erositon. az segit ha erosito kikapcs-bekapcs. neadjisten, TV ujraindit, mert addig nem is jon a DD hang. Mintha megtelt volna a "puffer" es csak a restart segit... ami eleg szanalmas 2020ban, egy ilyen kategoriaju TVnel.

Erre esetleg van vmi megoldas?

koszi
G.

p.s. Firmwaret a TVn es az erositon is befrissitettem
Aszpirin írta:
2020.04.26., vas. 12:43


Nagyon egyszerűek a válaszok: 1. nem 2. nem

A hiba tehát nem a Te készülékeidben van. Az HBO GO csak sztereóban és csak HD felbontásban "adja" tartalmat. A HBO OD (On-Demand, ahol van, pl. Telekom IPTV előfizetésnél) is max. HD-ben (vagy rosszabb képminőséggel) jön, sztereóban.

Ezt szerény véleményem szerint kompenzálja a tartalom minősége (és itt nem kép- és hangminőségre gondolok, hanem arra, hogy az HBO készíti a legjobb in-house filmeket és sorozatokat a mai napig - nagyon kevés kivétellel).

Ha HBO-filmeket/sorozatokat 5.1-ben akarsz hallgatni (és HD-ben nézni), akkor egy HBO HD-t tartalmazó tévés csomagra kell előfizetned. Amin azt nézel, amit éppen adnak. Az át fog menni 5.1-ben ARC-n. De az HBO GO ettől sem "táltosodik meg", vagyis csak az HBO HD tévécsatornán kapsz 5.1-es hangot, nem az HBO GO-n.

Ha pedig 4K-ban, Atmos hanggal szeretnél HBO-tartalmakat, akkor csak a korongok maradnak (vagy letorrentezése olyan tartalmaknak az HBO kínálatából, amelyek megjelentek korongokon). Pl. a Westworld, valamint a Trónok Harca 1. és 8. évadja is megjelent 4K UHD-ben, 6.-tól felfelé pedig a normál bluray-en kiadott Trónok Harca évadokat is Atmos hanggal látták el. Ezek csak példák, lehet keresgélni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.04.27., hétf. 07:25-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Aszpirin írta:
2020.04.26., vas. 15:25
Nem ismerem a UPC-t, de itt valami kavar lehet. Ha DVB-C (ez a digitális koax tévé adás) settopbox van (márpedig ezekbe kell kártya), és azon van HDMI kimenet, akkor ott semmiféle analóg jelet nem "kever" a set-top-box (STB).
Ezt én írtam el véletlenül, azt akartam írni, hogy az analóg TV bemenetén keresztül megy be a TV-be az adás, és akkor a médiakártya dekódolja a bejövő jelet. Ebben az esetben azonban a hagyományos analóg TV rendszerű antennakábelről van szó, amin az analóg TV adás is beérkezik, vagyis egy kábelen jön mindenféle jel.
Abban viszont bizotsan kavarodás van, hogy a dekódolást magát nem a káértya csinálja, az csak a titkosítás feloldására szolgál.
Ezt viszont én sem tudtam, köszönöm a pontosítást. leborulok.gif

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

AT írta:
2020.04.26., vas. 13:55
Shimano írta:
2020.04.26., vas. 13:50
Az elött is voltak vele problémák,de mióta az optikai hálózat lett kiépítve,azóta még inkább nem tudja kezelni a kártyát
Mondjuk az optikai hálózat más, mert ott nem arról van szó, hogy a normál koax kábelen jön a TV adás és amellé van keverve az internet, hanem arról, hogy minden full digitálisan jön be, és abból kever ki a UPC beltéri egysége egy analóg TV antenna jelet. Ez mondjuk simán lehet gagyi már csak az optikai kábel jittere miatt is. Ez simán lehetséges. Persze ettől még lehetne jó... de hát, ezek szerint nem az. Sajnálom, azért remélem a gyorsabb net megérte ;peace;
Nem ismerem a UPC-t, de itt valami kavar lehet. Ha DVB-C (ez a digitális koax tévé adás) settopbox van (márpedig ezekbe kell kártya), és azon van HDMI kimenet, akkor ott semmiféle analóg jelet nem "kever" a set-top-box (STB). Ha csak analóg jelkimenete van (amit így 2020-ban erősen kétlek), akkor az már legalább 15 éves STB, oda kell szólni a UPC-nek, hogy adjon egy újat, amin van HDMI. Nehogymá' egy mai tévé analóg jelet kelljen fogadjon, mert falramászok :rolleyes:

Az viszont tény, hogy ezek a szolgáltatói DVB-C médiaboxok általában az utolsó gagyi kínai szarok (akkor is, ha valami "nagy név"- pl. Cisco - van rájuk írva, és a tévék saját DVB-C dekódere már 10 évvel ezelőtt is nagyságrendekkel jobb képet produkált, mint ezek a fos médiaboxok. Abban viszont bizotsan kavarodás van, hogy a dekódolást magát nem a káértya csinálja, az csak a titkosítás feloldására szolgál. Ha a kártya más tévében ugyanazzal az adással jól működik, akkor bizony a tévé a ludas, mert a DVB-C dekódolás érdemben a tévé dekóderében történik. Vagyis hiába cseréltek alaplapot, vagy az új is szar, vagy a kommunikáció a kártyával szoftveresen bugos (nem akarok senkit túlságosan elkeseríteni, de az androidos tévékre sajnos - legalábbis az én környezetemben - több a panasz, mint az elégedett visszajelzés. Az LG WebOS-e vagy a Samsung tévék oprendszere nagyságrendekkel jobb /problémamentesebb, felhasználóbarátabb, és főleg GYORSABB/ az Android TV-nél - remélhetőleg idővel ez változni fog, és az Android tévék is felzárkóznak).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Shimano »

AT írta:
2020.04.26., vas. 13:55
Shimano írta:
2020.04.26., vas. 13:50
Az elött is voltak vele problémák,de mióta az optikai hálózat lett kiépítve,azóta még inkább nem tudja kezelni a kártyát
Mondjuk az optikai hálózat más, mert ott nem arról van szó, hogy a normál koax kábelen jön a TV adás és amellé van keverve az internet, hanem arról, hogy minden full digitálisan jön be, és abból kever ki a UPC beltéri egysége egy analóg TV antenna jelet. Ez mondjuk simán lehet gagyi már csak az optikai kábel jittere miatt is. Ez simán lehetséges. Persze ettől még lehetne jó... de hát, ezek szerint nem az. Sajnálom, azért remélem a gyorsabb net megérte ;peace;
A net szuper,és végül is a tévéadás minősége is,(már amennyire minőségről beszélhetünk akkor amikor még sok az sd adás is,és ez is agyrém,de mindegy is,így jártunk)de ez a gagyi upc beltéri azért nagyon gáz úgy mindenestül,szerintem.A tavirányítóját külön "dicséret" illeti azért mert képes egy nyomásra akár két három csatornán is átugrani,ezt sem tudja ám minden táv,szóval van itt baj,nem kevés.
Talán majd egyszer felnőnek a feladatukhoz a szolgáltatók nálunk is,és valóban az elvárható és elérhető legjobb minőséget is fogják nyújtani minden téren.

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Shimano írta:
2020.04.26., vas. 13:50
Az elött is voltak vele problémák,de mióta az optikai hálózat lett kiépítve,azóta még inkább nem tudja kezelni a kártyát
Mondjuk az optikai hálózat más, mert ott nem arról van szó, hogy a normál koax kábelen jön a TV adás és amellé van keverve az internet, hanem arról, hogy minden full digitálisan jön be, és abból kever ki a UPC beltéri egysége egy analóg TV antenna jelet. Ez mondjuk simán lehet gagyi már csak az optikai kábel jittere miatt is. Ez simán lehetséges. Persze ettől még lehetne jó... de hát, ezek szerint nem az. Sajnálom, azért remélem a gyorsabb net megérte ;peace;

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”