Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi-projektorral

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: momba »


.... de én az Epson 680assal kb 4,5-5 méterrol 311x171 képet vetítek. /Ekkora a "vásznom" de tudom mg nagoobra is állítani/.
Az jó nagy. Ezzel szerintem itt rekorder vagy!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
tompika
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 18:43
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tompika »

Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat, nem tudom milyen projektorral vetítetek, de én az Epson 680assal kb 4,5-5 méterrol 311x171 képet vetítek. /Ekkora a "vásznom" de tudom mg nagoobra is állítani/. Szuper vetítofalat építettem magamnak, s azon csodálom a filmeket. Bocs, még csak ma fejeztem be komplett, úgyhogy az elso filmem a Pokember 3-as volt ma este. De szuper élmény ekkora képet nézni, és 5,1es hangot hallgatni....

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


OFFTOPIC:

Ehogy pörög a topic
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Avatar
olcsoprojektor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.07.01., pén. 14:28
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: olcsoprojektor »

Van kinn valaki az ISE shown?

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


És polcrol vetitesz vagy konzollal fejjel lefelé?
éjjeliszekrénykéről . szóval nem plafonról.

És fejjel lefelé vagy talpon van?
 
Taarzan: Egrészt mert albérletben lakom és nem akarom szétfurkálni a plafont, másrészt egy polc olcsobb is lenne. 2 csavarral felfogatnám a fejem fölé a polcot és arra ráraknám. Nekem ez lenne a legegyszerübb, legolcsobb és legkényelmesebb megoldás.
A távolságszámito alapján mindenképp plafonkonzolra lesz szükség, mert 4 méterre van a 2 fal egymástol, de max 1.8 széles képet tudok vetiteni annyi helyem van
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Távolság számító
 
ACER PH530

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »


4m távolságbol lehet 1.80 széles képet vetiteni? Acer PH530 vagy Optoma HD65. Vagy mindenképp plafonkonzol kell?
http://www.projectorcentral.com
 
De ez a konzol kérdés nem világos... szerintem egyébként sem lenne rossz konzolra akasztani.

Avatar
avman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2006.08.15., kedd 17:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: avman »


És polcrol vetitesz vagy konzollal fejjel lefelé?
éjjeliszekrénykéről . szóval nem plafonról.
Hobbi szinten űzöm a filmfikázást itt.

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


écer ph530-am van, a 2.80m-ről vetíthető legkisebb kép olyan 140-150 cm széles, a legnagyobb olyan 160. volt valahol egy táblázat, de azon az oldalon már nincs a portékék közt, úgyhogy körbe kellene nézni, mert biztos akad, ha más nem user manual. szerk. megnéztem:
3m : max 154x116 min: 140x105
5m max 250x193 min: 234x176

Köszi. Hát akkor ha jol számolom akkor 4m-röl a legkisebb kép olyan 190cm széles És polcrol vetitesz vagy konzollal fejjel lefelé?
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Avatar
avman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2006.08.15., kedd 17:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: avman »


écer ph530-am van, a 2.80m-ről vetíthető legkisebb kép olyan 140-150 cm széles, a legnagyobb olyan 160. volt valahol egy táblázat, de azon az oldalon már nincs a portékék közt, úgyhogy körbe kellene nézni, mert biztos akad, ha más nem user manual.
szerk. megnéztem:
3m : max 154x116 min: 140x105
5m max 250x193 min: 234x176
Hobbi szinten űzöm a filmfikázást itt.

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: wampa1 »

4m távolságbol lehet 1.80 széles képet vetiteni? Acer PH530 vagy Optoma HD65. Vagy mindenképp plafonkonzol kell?
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Avatar
tavimano
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2006.01.01., vas. 12:09
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tavimano »


Proji vásárláson töröm a fejem. Max. 170e Ft-om lenne rá.Most még DVD-ket néznék rajta (van egy jó minőségű lejátszóm, felskálázható, HDMI), de talán később egy HTPC kialakítás is lenne (bár lehet, addigra eldől a BR-HDDVD-háború és lejátszó lesz belőle).
A DLP tűnik a szimpatikusabbnak. És ahogy elnéztem a külföldi árak barátibbak.
Mit ajánlanátok, merre érdemes elindulni?
Olcsóbban egy régebbi típus kimondottan DVD-re, vagy előregondolva egy HD-ready-s?
 
THX!

HD-DVD---BD háború már eldölt-> BD került ki győztesen (egyszer már sikerülni kellett a Sony-nak is).
 
Legalább 720p(HD ready) DLP-ből a Mitsubishi, Optoma(HD65->24p támogatja), Sim2(de ez kiesik az ára miatt), Acer(ez olcsóbb most).

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Lada »


Proji vásárláson töröm a fejem. Max. 170e Ft-om lenne rá.
Most még DVD-ket néznék rajta (van egy jó minőségű lejátszóm, felskálázható, HDMI), de talán később egy HTPC kialakítás is lenne (bár lehet, addigra eldől a BR-HDDVD-háború és lejátszó lesz belőle).
A DLP tűnik a szimpatikusabbnak. És ahogy elnéztem a külföldi árak barátibbak.
Mit ajánlanátok, merre érdemes elindulni?
Olcsóbban egy régebbi típus kimondottan DVD-re, vagy előregondolva egy HD-ready-s?
 
THX!
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


Optoma jobb mint a HD70 állitolag tehát rossz nem lehet,


Jovanna Utolag rájöttem h kicsit rosszul fogalmaztam Szoval a HD65 áll. jobb mint a HD70, de erröl majd a hozzáértök nyilatkoznak
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Optoma jobb mint a HD70 állitolag tehát rossz nem lehet,

 
HD65 meg pl StreamAudio-nál van.
 
és legfőképpen LSK (KuZo)

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


vagy olyan is érdekelne lámpa ár és beszerezhetőség...
Ezekröl nem tudok nyilatkozni, csak 200-250 között ezek a projok jutottak eszembe. Acer-t láttam, nekem nagyon tetszett, Optoma jobb mint a HD70 állitolag tehát rossz nem lehet, Sony ügyében meg kérdezd olcsoprojit. Ja meg Acer is van nála, teghát ha szépen megkéred sztem megnézheted nála mindkettöt:) HD65 meg pl StreamAudio-nál van.
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »

vagy olyan is érdekelne lámpa ár és beszerezhetőség...

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »

bocs látom, közben szerkesztetted... a kettő összevetve is érdekelne...

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »


majd egy évvel újabb, +2000 kontraszt, ezt tudom...
De pl. screendoor? esetleg deinterlacer minősége, vagy lámpaélettartam, ventizaj, fényerő kép, stb.

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


aw15 hogyan viszonyul a z5-höz?
Fogós kérdés:) Kérdezd olcsoprojektor-t Nála van AW15
 
olcsoprojektor irta:
Sony AW15 első blikk: bár régen volt LCD projim, de úgy tűnik tényleg sokat fejlődtek azóta cool.gif
Nincs nálam a papirom, de kb 1200-1400 on-off kontrasztot mértem iris kikapcsolva, és az ansija is elég jó, 400ra megy le. Egész jó, de azért nem DLP.
Az irise egész jól működik, film közben csak 1-2 alkalommal vettem észre.
Iris bekapcsolt on-off kontrasztra tényleg durva, de mivel ilyen nincs film közben, inkább csak marketing eszköz az a 12000.
Kellemes szinvilág, rendes szürkeskála, csak legalul kékes kicsit.
Fényerőben kevesebb, mint az acer, de film közben nem tűnik fel...
Lensshift és 1,6x zoom miatt elhelyezhetősége is jó, bár nálam ez nem probléma.
1:1 megy sima VGAn.
Legjobban az tetszik benne, hogy kussban van, ecoban plafonon nem hallom hogy be van kapcsolva !thumbup.gif
Szóval jó.
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »

aw15 hogyan viszonyul a z5-höz?

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


azért, ha valaknek nincsen cirka félmillája, azért mit lenne érdemes venni? szemezgetek a z5-tel 240-ért...
Optoma HD65, Acer Ph530, Sony AW15
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »

azért, ha valaknek nincsen cirka félmillája, azért mit lenne érdemes venni? szemezgetek a z5-tel 240-ért...

Avatar
olcsoprojektor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.07.01., pén. 14:28
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: olcsoprojektor »


Az enyémben.  

Olcsóbbakban nincs, csak a vw60-ban millió környékén?
a 60-asban is az van már?

A Sony VW50ben is az van, eléggé ajánlott proji.
És most pár napon belül csúnya nagy áresés lesz, a mostani 3000 euróról lemegy 2000 euróra....

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az enyémben.  

Olcsóbbakban nincs, csak a vw60-ban millió környékén?
a 60-asban is az van már?

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”