Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd vs. Plasma

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Igen, kijön a 8 - 10 óra. Reggel megy 1 - 1.5 órát, este minimum nyolcat.
De, mindegy, hány óra, a 140-180 watt vs. 250 - 320 watt önmagáért beszél.
Ha a 60 - as Piot megvettem volna egy százasért, pont le...tam volna a fogyasztását.
A Sony majdnem tízszer annyi volt, remélem nem térdel le öt év múlva.
Persze, jó, hogy nagyobb. Bevallom, kicsit féltem a méretétől. az 55 az 50 - hez képest viszont túl kis különbség lett volna. Így lett 65 c.
Szinte az első műsor, amit néztem, a Tour volt. Gyönyörű tájak, pazar kép, stb. De mikor a motoron ülő operatőr kameraképét mutatták hátrafelé, két perc alatt olyan hányingerem lett, mintha az Atlanti óceánon hánykolódtam volna. Feleségem nem is értette, miért nem nézem tovább a bicikliversenyt... :rolleyes: Nem mindenki érzékeny erre, nekem kellet 1 - 2 nap " aklimatizálódni ".
Többen mondták már nekem, akiknek szintén valamilyen újsüttetű tévéjük volt, hogy milyen jó képet csinál a gyenge felbontású műsorokból. Nem hittem volna, hogy egy Columbo, vagy egyéb kőkorszaki felvételek is milyen új életre tudnak kelni. Tényleg embertelen jó. Még a hangja is egész elviselhető. Reggel, arra a kis időre be sem kapcsolom a hangrendszert, a saját hangszóróival megy.
Nekem régen soha nem volt Sonym. Nem vagyok a falkával együtt üvőltő típus. Mikor óriási hypja volt a Sonynak, azért sem olyat vettem, Panasonic dómrendszerű 72 - m volt, nagyon nem bántam meg. Most, hogy az LG-t divat sztárolni, gondoltam, most jött el az ideje a Sonynak. Szvsz q. jó döntés volt.
Asszem, kiírtam magam TV - ügyben... :D ... :party: :party: :party:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Igen, abban a konstukcióban a fogyasztást nem figyeltem, csak hogy egy százasért vehetek egy Pioooplazmát !

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Rock60 írta:
2022.11.23., szer. 13:54
Mostanában zajlott le a TV csere nálunk. Nagyon sokáig egy 50 collos Samu plazmám volt, nagyon nem akaródzott kicserélni, nagyon szerettem a képét. / Még most is meg van, becsomagolva, majd meghírdetem./
Feleségem szekált a fogyasztás miatt, fiam nagyobbat szeretett volna, igy aztán a csere mellett döntöttünk.
Majdnem beneveztem egy 60 collos Pioneer plazmára, régi elérhetetlen szerelmemre, de a falra kellett szerelni, és a 60 kilós jószággal ebbe a kalandba nem akartam belemenni.
Végül egy 65 - ös Sony Oled lett, és azt kell mondjam, varázslatos...
Mindenesetre kár, hogy a Pio bedobta a törülközőt, érdekes lenne látni egy mai technikával elkészített csúcs - plazmát...
Napi átlag 8-10 órát megy a TV? Mert kb. akkor számít láthatóan a számlában, hogy többet eszik a varázs doboz.

De inkább a +15" az, ami q..va jó, valld be ;)
Csak a Marantz! :-D

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Mostanában zajlott le a TV csere nálunk. Nagyon sokáig egy 50 collos Samu plazmám volt, nagyon nem akaródzott kicserélni, nagyon szerettem a képét. / Még most is meg van, becsomagolva, majd meghírdetem./
Feleségem szekált a fogyasztás miatt, fiam nagyobbat szeretett volna, igy aztán a csere mellett döntöttünk.
Majdnem beneveztem egy 60 collos Pioneer plazmára, régi elérhetetlen szerelmemre, de a falra kellett szerelni, és a 60 kilós jószággal ebbe a kalandba nem akartam belemenni.
Végül egy 65 - ös Sony Oled lett, és azt kell mondjam, varázslatos...
Mindenesetre kár, hogy a Pio bedobta a törülközőt, érdekes lenne látni egy mai technikával elkészített csúcs - plazmát...

andrasvirile
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.05.25., hétf. 11:54
Értékelés: 0

Re: Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: andrasvirile »

In Plasma screens electrical voltages charges and creates a tiny gas plasma cells which in turn is used to create a picture. LCD screens are made up of liquid crystal that are sandwiched between the space of two glass plates. Electrical charge applied to the crystals to create a picture. Each technology has its strengths and weaknesses, as you'll read below.

LCD TVs are light weight and increase brightness of the picture that is being displayed on screen than Plasma TVs. So, I would definitely prefer LCD's over Plasma.
andrasvirile from NamasteGod that is in Hindi Pandit Ji & North Indian Pandits in Bangalore sector.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ez eldölt. A Plazma elbukott, pedig még mindig nagyon jók ezek.

Avatar
xyz77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 18:56
Értékelés: 40

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: xyz77 »


a mai napon az összes mediában 20% van a pana tv-kre ha valakit érint esetleg
én be is vásároltam 140-ért egy 48as640-et a hálóba

Avatar
xyz77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 18:56
Értékelés: 40

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: xyz77 »

a mai napon az összes mediában 20% van a pana tv-kre ha valakit érint esetleg

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: blakey »



Akkos segíts pls!
Kellene a hálóba esti tvzsre min 42es tv a samu plazma helyére.

Az itt említett pana ill. még ez jó lehet ebben az ársávban, Minkettő VA paneles.

Avatar
xyz77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 18:56
Értékelés: 40

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: xyz77 »



Ips paneles háloba elképzelhetetlen számomra mivel ott lámpa se megy este csak a tv.
Azért köszi.
 

szerintem árérték arányban a tx40as640 megér egy megnézést.

Vendég

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ips paneles háloba elképzelhetetlen számomra mivel ott lámpa se megy este csak a tv.
Azért köszi.
 
Szerintem egy LG42LB671 el már jól járnál 130 körül mennek, van hozzá magic remote is, amivel sokkal egyszerűbb az irányítás!

Avatar
DaliBaba
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.04.26., szomb. 11:38
Értékelés: 47

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: DaliBaba »

Szerintem egy LG42LB671 el már jól járnál 130 körül mennek, van hozzá magic remote is, amivel sokkal egyszerűbb az irányítás!

Vendég

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkos segíts pls!
Kellene a hálóba esti tvzsre min 42es tv a samu plazma helyére.
Nincs nagy igény csak annak a szintjét tudja mind mozgásban mind sötét kép megjelenítésben.
Azért az árral ne száljunk el mert 100 volt a samu.
Nem akarok 4százért veni a háloba tvt amikor a napaliban lévő pana st 60se volt még 300 se.
Köszi elöre is.

Egyrészt igazad van, okafogyottá vált a topik ill. vannak olyan LCD-k amik pocsékul teljesítenek viszont abban nincs igazad, hogy egy mai LCD nem lehet jó, de, nagyon is, csak megkérik az árát ill. olyan nagy a szórás, hogy nehéz megtalálni a megfelelőt, csak úgy megvenni egy akármilyen LCD-t nem szabad, plazmánál egyszerű volt a dolog, kevés gyártó, kevés termékkel és azok is valamilyen szinten jól teljesítettek alapjáraton is.
Mindegyik technológiával rendelkeztem, nem belépő egyik sem és bizony van olyan LCD amelyik bizonyos plazmákat maga mögé utasít.
 
Na, de mindegy is, már nincs új plazma, egyelőre.


Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Ma hajnalban hoztam haza az egyik Samu gyárból a dolgozókat. Megkérdeztem, hogy plazma lesz még? Azt mondta a srác, hogy igen. Vagy itt nem tudtok valamit jól vagy a Samu gyárban nem tájékoztatták őket, hogy nincs plazma gyártás.
A plazmák villogását látom is és zavar is. A feleségem szülei meg csak pislognak, hogy milyen (crt 72-85 cm THOMSON 4:3) villódzásról beszélek?  Az lcd-k után meglehetősen feltűnő a vibrálás! Monitornak csak lcd-t tudok elképzelni, esti filmnézéshez talán a plazma jobb. Mivel a filmeket nem tv-n nézzük, nem nagyon érdekel, hogy teljes sötétben nem olyan a képe mint egy plazmának, de cserébe egész napra is kifagyhat a képernyő, akkor sem nem ég be a kép! Kompromisszumképesnek kell lenni a tv-kel kapcsolatban is, csak úgy mint az összes többi dologgal itt a földön és akkor lőn bódoccság ...    

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: blakey »


Egyrészt igazad van, okafogyottá vált a topik ill. vannak olyan LCD-k amik pocsékul teljesítenek viszont abban nincs igazad, hogy egy mai LCD nem lehet jó, de, nagyon is, csak megkérik az árát ill. olyan nagy a szórás, hogy nehéz megtalálni a megfelelőt, csak úgy megvenni egy akármilyen LCD-t nem szabad, plazmánál egyszerű volt a dolog, kevés gyártó, kevés termékkel és azok is valamilyen szinten jól teljesítettek alapjáraton is.
Mindegyik technológiával rendelkeztem, nem belépő egyik sem és bizony van olyan LCD amelyik bizonyos plazmákat maga mögé utasít.
 
Na, de mindegy is, már nincs új plazma, egyelőre.
 
Okafogyottá vált a topic…

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Én a mai napig csodálok bizonyos felvételeket, adásokat plazmán...
Ma Párizs tetőiről volt egy film, olyan részletek, hogy ott repkedtem imádott városom felett.
Minden ránc, hajszál, esőcsepp megfogható. A meccsekről nem is beszélve. Remélem, hogy 10 év múlva lesz valami normális alternatíva...

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: attila12345 »


Okafogyottá vált a topic, sajnos!!! a plazma a múlté, ismét győzött a költséghatékonyság a minőség felett.  Valószínűleg olcsóbb volt 10 ....azaz tíz dollárral olcsóbban előállítani a sokkal gyengébb lcd-tévéket.
Most láttam egy sharp 60' lcd , gondolom csillió pénz volt, hát finoman szólva nem nyűgözött meg,pedig a sharp ott van az élbolyban . Tipikus  lcd-s furcsa műszerű képe volt ennek is, a finom kontrasztokat képtelenek megjeleníteni és nagyon durva ugrásokkal operál , nincsenek azok a finom szín és kontraszt átmenetek amitől sokkal jobb a plazma technológia, és az lcd-t anno leváltották mert nem tartották filmnézésre alkalmasnak!!!!!!!   Igen az lcd volt előbb......
Az oled lehet hogy jó lesz egyszer,de most nem jó. Vibrálást én nem tapasztaltam a plazmán,nem is nagyon figyeltem mert amit nyújt az egyszerűen lehengerlő.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Dorian »



És annak mit ajánl,akit zavar a plazma vibrálása ? Engem speciel nagyon zavar. Még a KURO tv-k is vibrálnak. Nálam emiatt sajnos szóba sem jöhetett a plazma. 
Az OLED pedig jó. Nem azokhoz a beállításokhoz kell mérni,amit a boltokban látunk,mert ott dinamikusra van állítva a kép,ami ugye azt eredményezi,hogy a kontraszt,fényerő és színtelítettség csutkára van húzva. Ez hozza ott ki a fényes bemutatótermekben a "tyűűha" hatást,de otthon nem így kell használni. 

 
OLED-del szvsz érdemes kivárni néhány évet amíg a gyermekbetegségeket orvosolják.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
item00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:04
Értékelés: 1

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: item00 »



Egyszerű a képlet, már nincs pioneer, akkor panasonic plazmát kell venni ,a többit meg jól elfelejteni.
Lcd-n meg nem is szabad gondolkozni,nincs értelme mert sem képminőségben sem árban nem jobb ,akkor meg minek.
Az oled a nagyon természetellenes színeivel hódít, olyan mint egy kifestőkönyv az oviban. Igaz egy bevásárlóközpontban 2 perc alatt eléri a tyűha effektust, a nagyon zöld focipálya,nagyon kék mez,nagyon sárga hirdetésekkel. Csak az egész olyan mint egy rajzfilm,és higgyék el az nem jó.
Csak a történeti hűség kedvéért, a pioneer ill. a panasonic plazmák leszögezhetjük ,a legjobb lapostévék ...........  ezek közelítik meg legjobban egy régi, jó sony trinitron hagyományos tv képminőségét.
Hogy legalább tudjuk hova helyezni a dolgokat!  

 
És annak mit ajánl,akit zavar a plazma vibrálása ? Engem speciel nagyon zavar. Még a KURO tv-k is vibrálnak. Nálam emiatt sajnos szóba sem jöhetett a plazma. 
Az OLED pedig jó. Nem azokhoz a beállításokhoz kell mérni,amit a boltokban látunk,mert ott dinamikusra van állítva a kép,ami ugye azt eredményezi,hogy a kontraszt,fényerő és színtelítettség csutkára van húzva. Ez hozza ott ki a fényes bemutatótermekben a "tyűűha" hatást,de otthon nem így kell használni. 
TV: SAMSUNG S95B QD OLED
Házimozi: Denon 2400H Atmos - Oppo UDP-203 - Focal SIB EVO DOLBY ATMOS 5.1.2
Sztereó 1: Pioneer A-50DA - Mac Studio - ifi iPurifier2 - HQ Player 4 - AQ USB - RME ADI-2 DAC FS - MDR-1AM2
Sztereo 2: Oehlbach XXL® MASTERCLOCK - AQ USB - KORG DS-DAC-10R 1bit DSD ADC/DAC

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Mindenki addig vegyen plazmát, amíg van!
 

 
Last call!!!!
 

 
 

Avatar
leoneottiz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.06.13., szer. 11:18
Értékelés: 643

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: leoneottiz »

Nekünk is Samu plazmám van, nagyon szeretjük!
Osu no seishin!

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: attila12345 »


Egyszerű a képlet, már nincs pioneer, akkor panasonic plazmát kell venni ,a többit meg jól elfelejteni.
Lcd-n meg nem is szabad gondolkozni,nincs értelme mert sem képminőségben sem árban nem jobb ,akkor meg minek.
Az oled a nagyon természetellenes színeivel hódít, olyan mint egy kifestőkönyv az oviban. Igaz egy bevásárlóközpontban 2 perc alatt eléri a tyűha effektust, a nagyon zöld focipálya,nagyon kék mez,nagyon sárga hirdetésekkel. Csak az egész olyan mint egy rajzfilm,és higgyék el az nem jó.
Csak a történeti hűség kedvéért, a pioneer ill. a panasonic plazmák leszögezhetjük ,a legjobb lapostévék ...........  ezek közelítik meg legjobban egy régi, jó sony trinitron hagyományos tv képminőségét.
Hogy legalább tudjuk hova helyezni a dolgokat!  
 

Avatar
raynbow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.05.06., kedd 16:50
Értékelés: 1

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: raynbow »



Tedd oda egy Oled mellé!!
Meglepődsz majd!

Sziasztok!
Bizony meglepődtem! Azt hittem jobb lesz. Lehet, hogy az elvárásaim voltak túl magasak, de azt hittem sokkal valósághűbb lesz a képe.
Nagyjából annyit tudok elmondani róla, hogy éppoly túlszaturált volt, mint általában a Samuk. Akiknek ez a fajta természetellenes színkavalkád bejön, az biztosan benedvesedik, de én nem cserélném le (még) a Pana plazmámat, hát még ha Piom lenne, egy ilyen színes reflektorra.
(Legföljebb mondjuk egy mégjobb plazmára, mondjuk egy Pana ZT-re. Akinek volt szerencséje egy ilyet megfelelő demóval látnia, hát nem felejti el!)
Ráadásul amelyiket én láttam, az egy míves-íves ökörség volt. Nem is értem miért gondolja azt bárki, hogy a tőlünk általában 1,5-5 m-re lévő tv-nek görbülnie kell, mint a 15-50 m-re lévő mozivászonnak. Megint egy öncélú, elhelyezést és betekintési szöget (értsd ezalatt ebben az esetben a szokásos nézési pozíciót) rontó divat.
(Talán minden itt fórumozó emlékszik arra, mekkora szám volt a sík képernyős CRT tv-k megjelenése. Most mi változott? Még egy 65"-os tv se mozivászon, és az ajánlott nézési távolság se akkora, ami indokolná a hajlítgatást. Marketing, semmi más!)
Ilyenkor mindig eszembe jut egy általam nagyra tartott ember mondása: az eszme diadala a józan ész fölött! Ugyanez az LCD diadala a plazma fölött. Olvastam egy hozzászólótól, amíg az összes egyéb technológiát a plazmához hasonlítjuk, és próbáljuk fölé kerekíteni, addig a vesztesége ellenére is a plazma lesz a győztes. Mindig is az lesz AZ ETALON, AMIHEZ hasonlítunk, és nem az, AMIT hasonlítunk. Ez van.

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Morph »


Azért bármilyen tv mellé odateszem a Pioneer Kuro plazmám. A legújabb, legjobb mellé is!
Tedd oda egy Oled mellé!!
Meglepődsz majd!
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: attila12345 »


A Pioneer egy külön állatfaj!! a panasonic nagyon jó , de az etalon még mindig szerintem a pioneer, hiába hagyták abba a gyártását.
A pioneer mindig attól volt jó,hogy jót akartak gyártani !! és utána elkérték érte a pénzt, került amibe került.
A többi gyártó egyrészt nem is tudott ilyet gyártani ill. bizonyos árba bele kellett férnie,ezért itt ott egyszerűsítettek,olcsósítottak és lett amilyen lett a termék.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”