Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Lezárt
Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


meg egy dolog: van az erostion egy auto power off. ha hallgatok valamit, akkor szol szepen az erosito, ellenben ha azt bekapcsolom, akkor a timeoutja utan altalaban kikapcsol.
Ha kikapcsol, az azt jelenti, hogy még mindig kevés jelet kap.
Kell neki egy bizonyos jelszint, ami átlépve egy küszöbértéket, bekapcsolja a készüléket. Ha a beérkező jel menet közben e szint alá megy, akkor bizonyos késleltetéssel (5-7-10 perc, típustól függően) kikapcsol a szub.
Még játszanod kell tehát a beállításokkal. De mint írtam, az is lehet, hogy a forrásanyagon nincs több olyan hang, ami a beállított vágási freki alá esik. Ekkor azt is feljebb lehet állítani.
A szubon meg maxra a vágási frekit, hogy az erősítőn beállított érték érvényesüljön.
Ha tartósan gyenge a szub jeled, akkor végső megoldásként egy pár hangfalkábelt is betehetsz pluszban az erősítő B hangfalkimenete és a szub közé. Nálam is így ment évekig az első erősítővel a szubom.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
mukka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 15:54
Értékelés: 0

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Hozzászólás Szerző: mukka »

..

Avatar
mukka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 15:54
Értékelés: 0

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Hozzászólás Szerző: mukka »

..

Avatar
mukka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 15:54
Értékelés: 0

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Hozzászólás Szerző: mukka »



A szubhoz komoly, vastag RCA kábel kell, a cérnavékony Tesco gazdaságos kivitel felejtős. Az alacsony frekvenciák vastag vezető eret kívánnak.
Ezeket csináld végig:
-A szubon lévő hangerőszabályzót vedd a középállásnál egy fokozattal nagyobbra.
-A szubon lévő vágási frekvencia kiválasztót tekerd a legmagasabb Hz állásba (hogy az erősítő után a szub ne vágjon mégegyszer).
-Az erősítőn a crossover frequency-t állítsd 100~120 Hz-re, hogy minél nagyobb legyen a szubra kimenő sávszélesség, később csökkentheted 80~90 Hz-re, ha már bejáratódott a szub és úgy jobban tetszik a hangja.
-Az erősítőn be kell állítani, hogy van szub, különben nem megy ki semmi a pre out kimenetre, max. némi áthallás.
-Az erősítőn a szub (vagy LFE csatorna) hangerejét állítsd be magasabbra.
-Az erősítőn a hangfal konfigurációnál van egy olyan beállítás, hogy LFE Out: Sub, Front, Both. Itt ne a Front-ot válaszd, hanem a Sub vagy a Both közül azt, amelyiknek jobban tetszik a hangja.
 
Vigyázat!
Nem biztos, hogy a műsorforrás (MP3, rádió, gyengébb hangfelvétel) elegendő jelet tartalmaz a mélytartományban!
Ekkor ne is várj semmit a szubtól, max. némi recsegést.
A szub nem fogja önmagában lejátszani a mély hangszerek hangját (basszus, lábdob, stb.), mindössze kiegészíti a többi hangfalról megszólaló hangokat. Ha csak a szubot hallgatod magában, az úgy semmi értelmes hangot nem fog kiadni. Az egész rendszer hangját teszteld együtt.


 
koszonom a tippeket.
 
fogtam, es 'lereseteltem' a rendszert, vegigmentem a tippeken, es mukodik.
 
igazsag szerint nem tudom megmondani, hogy mi hianyzott, a sub eddig is be volt konfigolva, probalkoztam a crossover kulonbozo ertekeivel stb, lenyeg, hogy igy jo.
 
az az igazsag, hogy tobb idot el szoktam tolteni kutakodassal, mielott mas idejet rabolom a kerdesekkel, de
1: nagyon keveset tudok az audio rendszerekrol
2: rettenetesen nem volt idom estenkent
 
a 'tescos' kabelt egyelore nem sikerult kivagni a rendszerbol, de majd elugrok es veszek valami tisztessegeset.
 
valami javallat esetleg?
 
meg egy dolog: van az erostion egy auto power off. ha hallgatok valamit, akkor szol szepen az erosito, ellenben ha azt bekapcsolom, akkor a timeoutja utan altalaban kikapcsol.
 
lehet ezt a gagyikabel szamlajara irni?
 
meg egyszer kosz!

Avatar
mukka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 15:54
Értékelés: 0

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Hozzászólás Szerző: mukka »



Az erősítőn nincs levéve a sub hangereje???
 
Ez a menüben állítható +/-10 dB-t. Ha véletlen -10-en van, nem sok hang jön ki belőle...


 
+10-en van, biztos, ami biztos, majd visszaveszem, ha intenzivebb...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A szubhoz komoly, vastag RCA kábel kell, a cérnavékony Tesco gazdaságos kivitel felejtős. Az alacsony frekvenciák vastag vezető eret kívánnak.
Ezeket csináld végig:
-A szubon lévő hangerőszabályzót vedd a középállásnál egy fokozattal nagyobbra.
-A szubon lévő vágási frekvencia kiválasztót tekerd a legmagasabb Hz állásba (hogy az erősítő után a szub ne vágjon mégegyszer).
-Az erősítőn a crossover frequency-t állítsd 100~120 Hz-re, hogy minél nagyobb legyen a szubra kimenő sávszélesség, később csökkentheted 80~90 Hz-re, ha már bejáratódott a szub és úgy jobban tetszik a hangja.
-Az erősítőn be kell állítani, hogy van szub, különben nem megy ki semmi a pre out kimenetre, max. némi áthallás.
-Az erősítőn a szub (vagy LFE csatorna) hangerejét állítsd be magasabbra.
-Az erősítőn a hangfal konfigurációnál van egy olyan beállítás, hogy LFE Out: Sub, Front, Both. Itt ne a Front-ot válaszd, hanem a Sub vagy a Both közül azt, amelyiknek jobban tetszik a hangja.
 
Vigyázat!
Nem biztos, hogy a műsorforrás (MP3, rádió, gyengébb hangfelvétel) elegendő jelet tartalmaz a mélytartományban!
Ekkor ne is várj semmit a szubtól, max. némi recsegést.
A szub nem fogja önmagában lejátszani a mély hangszerek hangját (basszus, lábdob, stb.), mindössze kiegészíti a többi hangfalról megszólaló hangokat. Ha csak a szubot hallgatod magában, az úgy semmi értelmes hangot nem fog kiadni. Az egész rendszer hangját teszteld együtt.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Hozzászólás Szerző: davidka33 »


Az erősítőn nincs levéve a sub hangereje???
 
Ez a menüben állítható +/-10 dB-t. Ha véletlen -10-en van, nem sok hang jön ki belőle...

Avatar
mukka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 15:54
Értékelés: 0

Denon AVR-1801 WH 208 sub halk

Hozzászólás Szerző: mukka »


ismet
 
vasaroltam egy Wharfedale WH-208 Sub-ot, es igyekeztem bekotni. Az erosito pre-out sub reszere kotottem egy rca-val (kabel masik fele a left inputjaba dugtam a melynyomonak). A problema, hogy nagyon halkan szol (kb a maxra felveve dormog eppenhogycsak valamit).
 
Hiaba probaltam ki mas kimenettel osszekotni a pre-outbol, szinten nem szol jol (ugyanugy 'torz' es csendes).
 
Erositon menuben beallitottam, hogy van a renszeren sub (bar nem tudom, ez a pre-outot menyire befolyasolja).
 
ipodomat rakotve kellemesen szol a negyed allason is (csak siman jack->rca egyik laba a left inputba a subon)
 
van valami otletetek?

Lezárt

Vissza: “Szervízek”