Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stereo erősítő szervíz

Vendég

Stereo erősítő szervíz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

:kiraly:

Online
Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Stereo erősítő szervíz

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


De jó! Akkor ide is beírom a bánatomat! 
Stereo erősítőm "apró" problémáinak megoldásához szeretném segítségeteket kérni:
Néhány funkció gomb, potmeter tisztítása kellene (pl.: Defeat nyomógomb megmozdításakor recsegés hallatszik...) illetve használni akartam a készülék popsiján lévő villásdugó aljzatot, és a 3 db.-ból egy sem ad feszültséget.
Egy ügyes kezű elektro műszerészt keresek a hibák orvoslására Budapesten (jó lenne közel a 14. ker-ben), aki aránylag gyors határidővel, szakértelemmel dolgozik, és nem ezen az egy munkán akar meggazdagodni...
Ha tudtok ilyen szakit, akkor légyszi adjátok meg az elérhetőségét. (akár p.ü.-ben is jöhet)
Kösz előre is!

A szakember keresésem tárgytalanná vált!
Tegnap, egyik műszerész munkatársam segítségével megoldódott a problémám. Most tökéletes állapotú lett az erősítőm.
Remélem, néhány évig kibírja javítás nélkül...
Üdv: nebulo

Avatar
Smiler
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 10:10
Értékelés: -1

Stereo erősítő szervíz

Hozzászólás Szerző: Smiler »

Kecskemét Környékén tudok javítani, néha Vecsésen is megfordulok rokonoknál!ESD védelemmel ellátott műhelyben történik a javítás!

2.0: DENON DAC, DIY erősítő/NIVS V3 Full MOD, Tekercshuzal hangfalkábelnek (2x1,5+1x2,5mm2) DIY hangfalak! 5.1: Leredukálva 2.0-ra Hangdobozok=Diplomamunka!
Tápkábelek: 3x1,5MT
Interconnect: 2,5mm2 tekercshuzal Amphenol csatikkal!

Online
Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Stereo erősítő szervíz

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


De jó!  Akkor ide is beírom a bánatomat! 
Stereo erősítőm "apró" problémáinak megoldásához szeretném segítségeteket kérni:
Néhány funkció gomb, potmeter tisztítása kellene (pl.: Defeat nyomógomb megmozdításakor recsegés hallatszik...) illetve használni akartam a készülék popsiján lévő villásdugó aljzatot, és a 3 db.-ból egy sem ad feszültséget.
Egy ügyes kezű elektro műszerészt keresek a hibák orvoslására Budapesten (jó lenne közel a 14. ker-ben), aki aránylag gyors határidővel, szakértelemmel dolgozik, és nem ezen az egy munkán akar meggazdagodni...
Ha tudtok ilyen szakit, akkor légyszi adjátok meg az elérhetőségét. (akár p.ü.-ben is jöhet)
Kösz előre is!

Bekapcsolt állapotban sem ad le feszültséget?

Bekapcsolt állapotban sem ad le feszültséget. Ide szándékoztam csatlakoztatni a Lacy féle HFK adapterét. Feltehetően, a biztosítékja van kilőve (sz.v.sz.), de nekem itthon semmilyen szerszámom nincs, hogy szétbontsam az erősítőt.
De ettől sokkal fontosabb a funkció gombok és hangszín szabályzó potik "sercegés" mentesítése. Ezek javításában viszont már teljesen laikus vagyok, és semmiképp nem szeretném tönkretenni az erősítőmet, mert a hangja, jónéhány manapság favorizált 2 - 300.000-es erősítőt lemos a polcról.
Beszereztem már kontakt spray-t is, valami méregdrága profess. gold akármit.
Még az is elfogadható (nem kell cipelnem a tizen... kilós erősítőt), hogy valaki hozzáértő szaki ellátogat hozzám a szerszámos dobozával, és a helyszínen megműti...
Üdv: nebulo

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Stereo erősítő szervíz

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


De jó! Akkor ide is beírom a bánatomat! 
Stereo erősítőm "apró" problémáinak megoldásához szeretném segítségeteket kérni:
Néhány funkció gomb, potmeter tisztítása kellene (pl.: Defeat nyomógomb megmozdításakor recsegés hallatszik...) illetve használni akartam a készülék popsiján lévő villásdugó aljzatot, és a 3 db.-ból egy sem ad feszültséget.
Egy ügyes kezű elektro műszerészt keresek a hibák orvoslására Budapesten (jó lenne közel a 14. ker-ben), aki aránylag gyors határidővel, szakértelemmel dolgozik, és nem ezen az egy munkán akar meggazdagodni...
Ha tudtok ilyen szakit, akkor légyszi adjátok meg az elérhetőségét. (akár p.ü.-ben is jöhet)
Kösz előre is!

Bekapcsolt állapotban sem ad le feszültséget?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Online
Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Stereo erősítő szervíz

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


De jó! Akkor ide is beírom a bánatomat!
 
Stereo erősítőm "apró" problémáinak megoldásához szeretném segítségeteket kérni:
Néhány funkció gomb, potmeter tisztítása kellene (pl.: Defeat nyomógomb megmozdításakor recsegés hallatszik...) illetve használni akartam a készülék popsiján lévő villásdugó aljzatot, és a 3 db.-ból egy sem ad feszültséget.
Egy ügyes kezű elektro műszerészt keresek a hibák orvoslására Budapesten (jó lenne közel a 14. ker-ben), aki aránylag gyors határidővel, szakértelemmel dolgozik, és nem ezen az egy munkán akar meggazdagodni...
Ha tudtok ilyen szakit, akkor légyszi adjátok meg az elérhetőségét. (akár p.ü.-ben is jöhet)
Kösz előre is!
Üdv: nebulo

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stereo erősítő szervíz

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stereo erősítő szervíz

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ide az írjon,aki ilyeneket javít,vagy javíttatni akar.

Válasz küldése

Vissza: “Szervízek”