Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Azt javaslom, kérjétek meg az adminokat, hozzanak létre egy külön topikot a hangsugárzó összevetős rendezvénynek, ott meg lehetne vitatni a szervezés szempontjait. A Totem Acoustic topik inkább maradjon meg a márka termékeinek.
Megelőztél. Pont ezt szerettem volna javasolni!
Csináljak egy külön témát?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Azt javaslom, kérjétek meg az adminokat, hozzanak létre egy külön topikot a hangsugárzó összevetős rendezvénynek, ott meg lehetne vitatni a szervezés szempontjait. A Totem Acoustic topik inkább maradjon meg a márka termékeinek.

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Én SB16PFC25-08 mélyközepet és SB26STC-C000-04 magasat fogok választani 99%.
Kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen minimál keretből mit sikerül kihozni.
Próbálom 100 eFt alatt tartani.
Az asztalossal vagyok meglőve

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Nekem a kis szoba, több turnus jobban tetszik.
 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Klaca »

És az nem megy, hogy kis pénz, kis dobozok, kis szoba, de több turnusba szervezett meghallgatás, szavazás? Kényelmesebb is, ha kevesen hallgatnak együtt. (A 'buli' rész aztán lehetne akár együtt is.)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Töki hozzászólásához: A nagyobb terem több szempontból is jó, de az alábbi aggályaimon érdemes egy kicsit elgondolkodni, főleg dragonweed és Sonny véleményére vagyok kíváncsi.
Mivel a hangszórókra szánt keret elég szűk, (felmerült István01 részéről az emelése, hogy jobb hangszórókat lehessen használni, ekkor a limitet egy húszassal kellene megemelni) ezért a mélyhangszórók terén nagyon korlátozott a választási lehetőség, 2 10cm-es, 2 13cm-es és 2 16cm-es hangszóróból áll, tehát alapvetően csak kis dobozok jöhetnek szóba, amiknek a mélyhang visszaadása meglehetősen limitált, és a 60nm teremben semmi nem segít akusztikailag, legfeljebb, ha teljesen rátoljuk a hátsó falra, akkor meg oda a szép 3d sztereo érzet... Ráadásul a 16cm-es hangszóróval megépített doboznak a több mélyhang miatt eleve előnye van. A nagyobb teremben nagyobb hangerő szükségeltetik, aminél már nem jeleskednek ezek az olcsó mélyhangszórók. Ugyan több ember elfér, viszont az ideális hallgatási pontba egy ember tud ülni, csak ott lehet érdemben korrekt véleményt kialakítani.
Ne értsetek félre, elfogadom Töki felajánlását, csak fel szeretném hívni a figyelmet erre a problémára.
A váltó és dobozrajz valamint a mérések publikussá tételével egyetértek.

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Számomra egyértelmű volt, hogy a dokumentáció hozzáférhető lesz.
 
A keret szerintem elég, mert:
- doboz asztalos által 60-80eFt
- hangszórók 36eFt
- hangváltó, csatlakozó, kábel 15eFt
Így is már 110-130eFt. 
 
Szerintem ez még olyan összeg, hogy bárki nekiállhat.
Lehetne persze a duplája is, de annyiért már értelmes használt gyárit is lehet kapni.
 

 
Továbbá, ha lesz tesztgyőztes, /minden bemutatandó sugárzó győzni fog/ akkor az lehet/legyen teljes nyilt bárki által megépíthető részletes dokumentum hozzáférhető /esetleg kit/ vagy éppen ellenkezőleg?
Mind ezek miatt talán én emelném a 36ezerses hangszóró költség határt, tudom, azt szeretné mindenki, hogy egy hamburgeres vacsara árából legyen neki milliós hangú sugárzója. Volt már korábban majdnem ehhez hasonló hivis és kalákás hangsugárzó team építgetés, de tömeges mozgalom nem lett egyikből sem, vagy ez itt nem is cél?


Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Köszönjük, ez jó ötlet.
 
A magam részéről szeretnék azzal hozzájárulni a megmozduláshoz, hogy a benevezett hangsugárzókról méréseket végzek a helyszínen, lehetőleg a közös meghallgatások előtt. Az eredményeket természetesen csak a szubjektív teszt után teszem közzé, amin én nem is veszek részt, nehogy befolyásoljak valakit. A mérések persze nem lesznek laboratóriumi tisztaságúak, de az azonos körülmények miatt némi különbséget azért megmutatnak a hangdobozok viselkedése és a technikai koncepciók között, no és talán némi tanulságot is hordoznak majd a résztvevők számára.

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Én már - hivatkozva a loudspeakerfreaks-es kedvezményre - rákérdeztem.
Nagyobb rendelés esetén ők is adnak.
 
 

Oké, legyen árlimit, további megkötések nélkül, de inkább 36e, az picit több variációt enged... Megbeszélem a tulajjal, hátha kapunk némi kedvezményt szponzorálandó a kísérletünket, ami az SB márkát elég jól reklámozná...
Ha megoldódik az utazás Debrecenből, akkor célszerű lenne az általam ajánlott helyen hallgatni, mert ott ismertek az akusztikai viszonyok. (A Nyugati pu.tól 5 perc sétára van a Podmaniczky utcában) Mindenképp célszerű lenne a találkozót valamelyik szombaton vagy vasárnap megejteni. A hallgatni kívánt zenéket előre összeállítjuk, körbeküldjük, hogy mindenkinek ismert legyen. Egyeztetni kell a teszt módszert is, ne kelljen semmit sem improvizálni a helyszínen, ami esetleg akármelyikünknek nem tetszik. 
Persze van még megbeszélni való bőven...


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... mielőtt itt a fórumon elkezdtem ezt a topic-ot, a közeli ismerőseim, néhány barátom kivételével senki sem tudott a múltamról, arról, hogy a Totem-nél dolgoztam.
Szabad tudni, milyen pozícióban, mennyi ideig dolgoztál a cégnél és milyen projectekben vettél részt? Klaca gondolataihoz kapcsolódva talán érdemes lenne konkretizálni a dolgokat. A Totem hirdetéseivel, bemutatóival évek óta tele van a nemzetközi szaksajtó, de hazai forgalmazás hiányában kevésbé ismert a magyar hifisták körében.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Néhány eldöntendő kérdés a találkozóhoz:
Melyik városban legyen
Mi legyen az akusztikusan és méretben alkalmas helység
Kettő vagy több megépített (megépítendő) hangsugárzó legyen bemutatva
A hangsugárzók hangszóróinak márkája (ez most csak SBacoustics)
A hangszóró készlet limitált ára (4db hangszóró?) most ez 36ezerFt
Demózáshoz használandó forrás és erősítő, kábelezés
Demózáshoz választott zene, a zenék teljes vagy rövid részletekkel
Nyilt vagy vak tesztelés
Értékelési módszerek
Ki legyen a moderátor
A felmerülő alapköltségek (szponzor nincs, tehát valamit a résztvevőknek kell állni)
Optimális időpont, nemzeti ünnepet, iskolaszünetet, szabadságos időszakot, téli és nyári kellemetlen időjárást elkerülendő és ne ütközzön valami más diyer-hifi találkozóval, mert az csökkentheti a létszámot
...  lehet még egyéb felmerülő szempont ...

De, nagyon javaslom, vagy tessék határozottan pár nap alatt eldönteni és szigorúan tartani a kritériumokat, vagy lazítani és elhagyni pár feltételt. Mert szerintem az eddigi diy találkozók tapasztalatai alapján nehéz lesz összehozni a bulit, vagy csupán beszélgetős-koccintgatós parti lesz belőle.

Továbbá, ha lesz tesztgyőztes, /minden bemutatandó sugárzó győzni fog/ akkor az lehet/legyen teljes nyilt bárki által megépíthető részletes dokumentum hozzáférhető /esetleg kit/ vagy éppen ellenkezőleg?
Mind ezek miatt talán én emelném a 36ezerses hangszóró költség határt, tudom, azt szeretné mindenki, hogy egy hamburgeres vacsara árából legyen neki milliós hangú sugárzója. Volt már korábban majdnem ehhez hasonló hivis és kalákás hangsugárzó team építgetés, de tömeges mozgalom nem lett egyikből sem, vagy ez itt nem is cél?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A magam részéről szeretnék azzal hozzájárulni a megmozduláshoz, hogy a benevezett hangsugárzókról méréseket végzek a helyszínen, lehetőleg a közös meghallgatások előtt. Az eredményeket természetesen csak a szubjektív teszt után teszem közzé, amin én nem is veszek részt, nehogy befolyásoljak valakit. A mérések persze nem lesznek laboratóriumi tisztaságúak, de az azonos körülmények miatt némi különbséget azért megmutatnak a hangdobozok viselkedése és a technikai koncepciók között, no és talán némi tanulságot is hordoznak majd a résztvevők számára.

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 392

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: nor »

Tényleg jó lenne egy kicsit nagyobb helyiség, tuti lesz elég érdeklődő. Az biztos, hogy én megyek.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Lua con Espressione, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY), EWA LS-40

Avatar
ZsolioAudio
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2016.01.06., szer. 00:31
Értékelés: 10

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: ZsolioAudio »

Legszebb ebben az egészben, hogy a kihívottnak kell felutaztatnia a dobozait. Ennek az egésznek a sava-borsa odalett Béla!

Online
Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Töki »



Oké, legyen árlimit, további megkötések nélkül, de inkább 36e, az picit több variációt enged... Megbeszélem a tulajjal, hátha kapunk némi kedvezményt szponzorálandó a kísérletünket, ami az SB márkát elég jól reklámozná...
Ha megoldódik az utazás Debrecenből, akkor célszerű lenne az általam ajánlott helyen hallgatni, mert ott ismertek az akusztikai viszonyok. (A Nyugati pu.tól 5 perc sétára van a Podmaniczky utcában) Mindenképp célszerű lenne a találkozót valamelyik szombaton vagy vasárnap megejteni. A hallgatni kívánt zenéket előre összeállítjuk, körbeküldjük, hogy mindenkinek ismert legyen. Egyeztetni kell a teszt módszert is, ne kelljen semmit sem improvizálni a helyszínen, ami esetleg akármelyikünknek nem tetszik. 
Persze van még megbeszélni való bőven...

Zoli, 
 
A nagyobb érdeklődésre való tekintettel lehet kényelmesebb lenne az a tárgyaló, amit javasoltam, mint ott a Podmaniczky-ban.
A tárgyalóban 15-20 ember is kényelmesen le tudna ülni. Anno ott tartottuk az aktív hangsugárzós találkozót, ami szerintem jól sikerült.
Ha gondolod gyere nézd meg valamikor, hogy akusztikailag milyen, illetve a vakteszthez szükséges feltételek mennyire adottak.
A belmagasság 4m, a mennyezeten az egyik hosszanti oldalon van egy nagyobb beugró, ami a légtechnikát rejti. Padlószőnyeges, gipszkarton falak, az üvegfelületek L-alakban belül reluxásak az előtt pedig szalagfüggöny van, hogy vetítés esetén jobban belehessen sötétíteni. Sok asztal és szék van bent, amiket az aktív tali alkalmával széthúztunk oldalra a székeket az asztalokra tettük - elkerülendő a nagyobb sík felületeket. Kalmi hozott pár m2 elnyelőt. a hátsó falra. Nekem most is van használaton kívül vagy 3 m2... ??
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Hát ez nagyon érdekes eseménynek ígérkezik! Lehet, hogy még én is elmennék, pedig igazából még soha nem vágytam hifis rendezvényre. Most így átnézve a topicot, még az is kivételes, hogy a kezdeti tipikus "viharfelhők" milyen szépen elsimultak. Azért az utóbbi dologhoz, mint a témát kívülről-belűlről ismerő "szakértő", hozzátennék egy-két gondolatot, ha nem gond.
Egy viszonylag ismertebb ember megjelenése (pláne, ha nemzetközileg is ismert), kétféle reakciót biztosan kivált egy ilyen közegben. Lesznek, akik azonnal feltétlen híveivé szegődnek, és minden szavára lelkesen bólogatnak. Ha az illető válaszol egy hozzászólásukra, másnap már társaságokban az ismert ember 'barátaiként' adják elő magukat stb. (Biztosan mindenki ismeri a viccet "Richard Wagner tanítványáról") Aztán lesznek, akik azonnal kijavítják minden (vélt és valódi) hibáját, mert ők esetleg (tényleg) jobban  tudják. Valójában talán egyikkel sincs semmi gond. Engem pl., ha híres ember lennék, azt hiszem, az előbbi típus jobban zavarna, mint az utóbbi, de értem, hogy a legtöbb ember az utóbbit nem szereti. (Mondjuk egy márkának az előbbiek többet ártanak, több embert elriaszt pl. a 'szektás hangulat'. Ez egyes magyar gyártóknál jól megfigyelhető.) Itt persze egyik oldal sem volt nagyon elvetemült. Talán csak érdemes az eltérő véleményeket egy ilyen helyzetben kicsit visszafogottabban megfogalmazni. PL. talán még úgy sem kell elsőre fogalmazni, hogy "ez nincs így", "ezt rosszul tudod", "ez valójában másként van" stb. (Éppen azért, mert itt könnyen az a látszat keletkezik, hogy csak a 'nagy név' bokájába akar egy 'kiskutya' harapni egyet) Talán egy ilyen topicban érdemes elsőként pl. kérdések formájában megfogalmazni az eltérő véleményeket. Persze én magam is hajlok bizonyos dolgokat azonnal határozottan jobban tudni, utálom a tekintélyeket (illetve azokat, akik annak mutatják magukat és nagyon 'élnek' a tekintélyükkel, illetve tekintélyükben), és tudom milyen kéjes érzés ezeket kicikizni. Talán éppen ezért ismerem kicsit belülről is a dolgot, de éppen ezért látom, mennyi múlik sokszor egy kis modalitásbeli különbségen.  (És itt azért talán nem is nyomult nagyon visszatetsző módon az adott 'tekintély'.) Persze éppen ezen jelenségek szükségszerűsége miatt a tekintély is lehet erősebb idegzetű, toleránsabb a híveivel és az ellenségeivel is. Persze itt ez is elég jól működött, szal lehet, hoyg ez az egész hsz felesleges volt.
 
Más: Én Bogányit nem nagyon bírom, sztem tipikus példája annak, hogyan válik egy tehetséges ember ripaccsá és így egyszersmind középszerűvé. A zongoráját nem hallottam, de a köré kerített  'körítés' miatt is csodálkoznék, ha 'más irányba mutatna'.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Oké, legyen árlimit, további megkötések nélkül, de inkább 36e, az picit több variációt enged... Megbeszélem a tulajjal, hátha kapunk némi kedvezményt szponzorálandó a kísérletünket, ami az SB márkát elég jól reklámozná...
Ha megoldódik az utazás Debrecenből, akkor célszerű lenne az általam ajánlott helyen hallgatni, mert ott ismertek az akusztikai viszonyok. (A Nyugati pu.tól 5 perc sétára van a Podmaniczky utcában) Mindenképp célszerű lenne a találkozót valamelyik szombaton vagy vasárnap megejteni. A hallgatni kívánt zenéket előre összeállítjuk, körbeküldjük, hogy mindenkinek ismert legyen. Egyeztetni kell a teszt módszert is, ne kelljen semmit sem improvizálni a helyszínen, ami esetleg akármelyikünknek nem tetszik. 
Persze van még megbeszélni való bőven...

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Tul »


Igyekszem nem túllihegni a dolgot, de nagyon jó lenne, ha ez az egész megvalósulna. 
 
Egészen fiatal vagyok (31), de még épp elcsíptem a magnós korszak végét, pont most írtam ezt egy másik topicban. Ijesztően kevesen vagyunk itt Borsodban, akik szívvel lélekkel átérzik ezt az egész hobbit. Főleg, akik nem a magas lóról néznek másokra. Akik az én generációmból is végiglépkedték a Vermona Regent 600-tól, a szoci Orionokon keresztül, a japán csillivilli tömegtermékeken ájuldozva, majd a valóban komolyabb készülékek érájába érbe az evolúciót - visszakacsintva természetesen mind a csöves, mind a szalagos és LP techinkához. 
Nekem ez az egész értéktől függetlenül mindig varázslatos volt. Ha meglátok egy Deprez műszert, vagy egy szalagos magnót, mosolyog a lelkem, izgatott leszek. 22 évesen (tehát már 2007-ben) ovlastam először HiFi Magazint. Az összeset megvettem és megettem. Bevezetőstül, lemezajánlóstul, rajzostul, mindenestül Imádtam. Azért kezdtem el fórumozni is, mert reméltem, hogy hasonló élményben lesz részem. 
És ez a topic most visszahozta ezt az érzést. Köszönöm!   Annyira jó igazi válaszokat olvasni és látni az odaadást, főleg autentikus ember 'billentyűzetéből'. 
 
(Vass-Andrási Gyuri bácsinál szokott még hasonló érzés magával ragadni, de sajnos kevesebbszer megyek el hozzá, mint azt szívem szerint tenném.)
 
 

Azt hiszem, ennél nagylelkűbb felajánlást nem is kaphattam volna, nagyon köszönöm előre is.
Azért ezt az üzemanyagköltség dolgot majd megbeszéljük, annyira nem vagyok elvetemült, hogy mindezt ingyen elvárnám..... .


Online
Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Töki »


Ha  Budapesten lenne az összejövetel - helyszínt tudnék biztosítani (XIII. ker Váci úton Árpád híd - Dózs Gy. út között).
60 m2 tárgyaló, parkolás mélygarázsban, lift van.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Tul »


Én nagyon szívesen elgurulok érted Debrecenbe és hozlak/viszlek Budapestre, ez ne legyen gát semmiben 
(Természetesen az üzemanyagot sem tőled, sem mástól nem kérem - ennyit bőven-bőven megér maga az esemény.)
 

Nyilván, -ezt én is látom-, egy Bp.-i helyszín lenne a legalkalmasabb, elvégre nem várhatom el, hogy mindenki Debrecenbe zarándokoljon . Már amúgy is megszoktam, hogy minden fontos dolog ott történik.
Átgondolva a dolgot, nekem annyi gondom lenne,  nem biztos hogy találok embert az ismerőseim között, aki egy teljes napot erre hajlandó lenne feláldozni.. (nekem nincs autóm, eü. problémáim miatt jogsim sem lehet ), szóval nem tudom hogyan tudom az "utaztatást" megoldani, főleg, hogy több dologról lenne szó amit meg szeretnék mutatni.
Ha ebben tud valaki segíteni, azt nagyon megköszönöm.
 
 


Vendég

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ok. Zolihoz elmegyek, felhívjuk "sárkányfüvet" . Részleteket tisztázzuk, szerintem így korrekt lesz. A helyszín ès a független hallgatóság giválasztása mèg megoldandó probléma, szerintem nem lesz gond. .
Független hallgatóságnak ideális vagyok, mert állítólag süket vagyok és nem igen vágom a témát, ellenben lefizethető vagyok.
Örülök, hogy Sonny is csatlakozott, illetve hogy egyáltalán ez a dolog ilyenformán alakul. 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Én tudok Bp-en meghallgatási helyet bármilyen téli-tavaszi időpontra, ami akusztikailag rendben van, és egy olyan hangáteresztő (20kHz -1dB) paravánt is tudok készíteni, amit súroló fénnyel elölről megvilágítva nem látszik, mi van mögötte. Minden hangszórópár be van kötve a saját erősítőjéhez, az erősítők meg parallel egy dachoz, ahol ki lehet választani, melyik kimenet működjön, sárga/piros/zöld ledekkel indikálva a későbbi azonosítás végett.
A teszt elején be kell szintezni a hangerőt mindegyik doboz párnál rózsazajjal lehetőleg pontosan.(Hiába egyforma típusúak a hangszórók, a váltó miatt eltérő érzékenységek előfordulhatnak) A megítélés kizárólag a sweet spotban levő fotelben hiteles, a többiek kissé hátrább tudják hallgatni. A hangsugárzó állvány még kérdéses, hogy külön-külön, avagy egy is elég, ez attól függ, mekkora a méret különbség a három változat közül. A hallgatási távolságot meg fogom adni, most nem emlékszem centi pontosan, 270cm körül van. 

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

17cm, 13 nem elegendő a mèlyközèpnek lesugárzásra

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Bocs, 8 ohm legyen, magas soros ellenállást megoldjuk

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Ok. Zolihoz elmegyek, felhívjuk "sárkányfüvet" . Részleteket tisztázzuk, szerintem így korrekt lesz. A helyszín ès a független hallgatóság giválasztása mèg megoldandó probléma, szerintem nem lesz gond. .

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”