Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Sonny

Re: SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

-KP- írta:
2018.10.29., hétf. 10:54
Szerintem igencsak naiv a felhasználóktól elvárni, hogy majd ők futkossanak asztalos után, meg szereljék össze a dobozukat. Ráadásul még mindig csak egy kétutas állóról van szó. Mi van azzal, akinek mozihoz kellene center, surround? Mi van azokkal, akik nagyobb hangfalat szeretnének és nem elégszenek meg egy 6''+1'' összeállítással? Hol és kinél lehet meghallgatni? Hol lehet megvásárolni? Ez így önmagában édeskevés a sikerhez.
Ez egy DIY topic, akit nem érdekel, bemegy a MM-be, aztán választ valami akciós hulladékot.

Itt van egy csomó kit:
https://www.audiohobby.eu/en/5859-sb-acoustics-diy-kits

Pisti80, Fakopáncs, stb. 100-150eFt-ért csinál dobozt, ha valaki nem akar keresni.

---

Itt az lett volna a lényeg, hogy ugyan abból az alapanyagból 3 szemléletmóddal mit lehet kihozni.
Sajnos ebből nem lesz semmi, pedig érdekes lett volna . . . gondolkodik.gif

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Sonny írta:
2018.10.23., kedd 15:12
Ezt szép lassan lehet zárni is.

Az én végleges változatom elkészült.
Érdemes volt belevágni? Szerintem igen.

Amit ma újban lehet kapni - árukereső alapján néhány példa:
Boston CS260, JBL A170, Wharfedale D230, Heco Victa P502, Yamaha Ns-F51, stb.
Ezeknél a belépő kategóriás hangsugárzóknál nagyon sok probléma van: doboz, hangszórók, váltó.
Ezeket szerintem nem szabad megvenni, tuning után is csak elfogadható lesz a hangjuk.

A 200e körüli dobozokat használtban lehet ennyiért kapni. Ott is még lehet javítani, akkor érik el ezt a szintet.
---

Jobb-e az SB, mint a többi?
Az SB 17NRX-8 - 51,88 EUR
SS 18W/8434 - 63,12 EUR
Seas ER18RNX - 83,48EUR
Peerless 830875 - 63,25 EUR

Olcsóbb :D . Bármelyikből lehetne építeni, számomra azonos kategóriát képviselnek.
Ezzel a házi dobozzal 90eFt-ért meg lehet valósítani. Szerintem, ha 200e-ből egy szép dobozzal csinálja valaki, akkor is megéri.
Szerintem igencsak naiv a felhasználóktól elvárni, hogy majd ők futkossanak asztalos után, meg szereljék össze a dobozukat. Ráadásul még mindig csak egy kétutas állóról van szó. Mi van azzal, akinek mozihoz kellene center, surround? Mi van azokkal, akik nagyobb hangfalat szeretnének és nem elégszenek meg egy 6''+1'' összeállítással? Hol és kinél lehet meghallgatni? Hol lehet megvásárolni? Ez így önmagában édeskevés a sikerhez.

Sonny

Re: SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Ezt szép lassan lehet zárni is.

Az én végleges változatom elkészült.
Érdemes volt belevágni? Szerintem igen.

Amit ma újban lehet kapni - árukereső alapján néhány példa:
Boston CS260, JBL A170, Wharfedale D230, Heco Victa P502, Yamaha Ns-F51, stb.
Ezeknél a belépő kategóriás hangsugárzóknál nagyon sok probléma van: doboz, hangszórók, váltó.
Ezeket szerintem nem szabad megvenni, tuning után is csak elfogadható lesz a hangjuk.

A 200e körüli dobozokat használtban lehet ennyiért kapni. Ott is még lehet javítani, akkor érik el ezt a szintet.
---

Jobb-e az SB, mint a többi?
Az SB 17NRX-8 - 51,88 EUR
SS 18W/8434 - 63,12 EUR
Seas ER18RNX - 83,48EUR
Peerless 830875 - 63,25 EUR

Olcsóbb :D . Bármelyikből lehetne építeni, számomra azonos kategóriát képviselnek.
Ezzel a házi dobozzal 90eFt-ért meg lehet valósítani. Szerintem, ha 200e-ből egy szép dobozzal csinálja valaki, akkor is megéri.
Csatolmányok
SBvégleges.jpg
SBvégleges.jpg (102.68 KiB) Megtekintve 5309 alkalommal

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »



Ha valaki építeni szeretne SB-ből, azt szívesen látom egy meghallgatásra.



Szerintem 90eFt-nál többet ér a hangja 

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »




20 hours ago, -KP- said:




Az NAC mélyközepet nem próbáltad? Állítólag nagyon jó. Millió és afeletti Revel dobozok is használják pl.





Szia!



Még nem. Mzperx a PAC-ot használja és Troels tesztet olvastam, neki is bejött az alu.



Picit hanyagolom ezután az SB-t, TB, Dayton olcsó - azzal próbálkozom.


Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: -KP- »




On 2018. 04. 29. at 3:04 PM, Sonny said:




1.  SB13PFC és 26ST magas. A 13cm-esnek kevés volt a mélye 12 literben, a sima ST magas pedig nem üti meg azt a szintet, amit érdemes hallgatni



2. SB16PFC és ugyan az a magas - 100mm-es lett a süllyesztés, 30 liter álló volt. A mélye már megfelelő, de sajnos középben nem teljesítenek jól ezek papírok. 



--------------



3. Sajnos a keretbe így nem férek bele, de megvettem a második legolcsóbb 17-est, az NRX-et. Ennek már elfogadható a közepe is, habár nem megy olyan mélyre, mint a PFC. Magasakból a 19ST, 26ADC és 29RDC az, ami hallgatható. Az utóbbi kettő közül a másodikat választottam, nekem ez tetszett jobban. 





Az NAC mélyközepet nem próbáltad? Állítólag nagyon jó. Millió és afeletti Revel dobozok is használják pl.


Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »



Ha valaki SB-ből szeretne építeni, szerintem ez a legjobb ár/érték arányú hangsugárzó:



http://www.troelsgravesen.dk/SBAcoustics-3WC.htm



 



Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »



1.  SB13PFC és 26ST magas. A 13cm-esnek kevés volt a mélye 12 literben, a sima ST magas pedig nem üti meg azt a szintet, amit érdemes hallgatni



2. SB16PFC és ugyan az a magas - 100mm-es lett a süllyesztés, 30 liter álló volt. A mélye már megfelelő, de sajnos középben nem teljesítenek jól ezek papírok. 



--------------



3. Sajnos a keretbe így nem férek bele, de megvettem a második legolcsóbb 17-est, az NRX-et. Ennek már elfogadható a közepe is, habár nem megy olyan mélyre, mint a PFC. Magasakból a 19ST, 26ADC és 29RDC az, ami hallgatható. Az utóbbi kettő közül a másodikat választottam, nekem ez tetszett jobban. 



---------



MDF helyett kizárólag már rétegelt lemezt használok. Az MDF-nek van egy sajátos "döglött" hangja, ami nekem nem jön be. Aki nem asztalossal csináltatja a dobozt, annak a magasat sem kell süllyesztenie, nem akkora a változás, hogy érdemes legyen felsőmaróval levágni az ujjunkat    -   Roland remélem tesz majd fel képet a Diy topicba - talált egy asztalost, aki 45'-ban vágott élekkel, süllyesztve a magasat és a mélyet is! - 20eFt-ért csinált dobozt. Én erre a natúr fára még kenek sötét dió valamit, az lesz a végleges állapot.



A keret nálam 100eFt volt. Ha nem kell az egész táblát megvenni, külföldről én 15%-al olcsóbban vettem a hangszórókat, + használt alkatrészek is jók a váltóba - 90eFt-ból meg lehet úszni:



 



Megnevezés


 Egységár 


 Db 


 Összesen 


SB17NRXC35-8


                          17 104   


            2   


                            34 208   


SB29RDC-C0004


                          13 522   


             2   


                            27 044   


Banán aljzat - olcsó Ká-Csa


                               760   


             4   


                              3 040   


Belső kábel, Jantzen 1,3mm


                            1 368   


             3   


                              4 104   


Reflexcső


                               569   


             2   


                             1 138   


Csillapító anyag


                            3 000   


             1   


                             3 000   


15mm-es rétegelt lemez


                          10 000   


             1   


                            10 000   


Hangváltó


                          15 000   


             1   


                            15 000   


Valamilyen lazúr, lakk, stb


                            5 000   


             1   


                              5 000   


 


 


 


 


Összesen:


 


 


                         102 534   


 


Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »



Végre megszólalt a 3. változat.



 



Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


http://www.sbacoustics.com/index.php/news/
 
Az új magasak nagyon jól néznek ki!
Már rendelhető a loudspeakerfreaks-on is.
 
4" SB12PFC25-4-COAX
5" SB13PFC25-4-COAX
6" SB16PFC25-4-COAX
5x8" SB15SFCR39-8
10" SW26DBAC76-4
10" SW26DBAC76-8
12" SB34SWPL76-4
SB21RDC-C000-4
SB21SDC-C000-4
SB29SDC-C000-4
9½" SATORI WO24P-8
SATORI TW29BN
Satori TW29RN
7½" Satori MW19P-4
7½" Satori MW19P-8
8'' SB23MFCL45-4
8'' SB23MFCL45-8
15'' SB42FHCL75-6

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Uraim!
 
Ebből így nem lesz semmi 
Zoli novemberre ígért egy új termet, ahol meg lehetne ejteni a találkozót.
Addig nem nagyon ér rá.
 
"Kiscsoportos" meghallgatás lehet nálam:
- 16PFC álló
- 13PFC polc
 
Aki építeni szeretne és  nem tud várni, az jelentkezzen privátban!
2-5 fő elfér a nappaliban nálam.
Hozhattok saját bármit (erősítő, hangfal, kábel)
Spotify + DAC vagy Marantz 6000 (tuningolt) áll rendelkezésre.
 
S
 

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Nálam jövő héttől meg tudod a 13 és 16PFC-t is hallgatni.
 
 
Kellene helyszín, Zoli VI. kerületi lehetősége megszűnt.
S

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Sajnos az időpont tolódik és a helyszín is változik.
 
Ha tud valaki erre alkalmas helyet, ahol egy ilyen rendezvény lebonyolítható, az jelezze!
S

 
Van-e már megjelölt időpontja a tervezett összehallgatásnak? (vagy úgy nagyjából?)
Helyszínt is keresel még?
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Sajnos az időpont tolódik és a helyszín is változik.
 
Ha tud valaki erre alkalmas helyet, ahol egy ilyen rendezvény lebonyolítható, az jelezze!
S
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Hát akkor....passz! Amúgy, Kedves István01 -minden bántó szándék nélkül- az ember előbb utóbb megtanulja, hogy Veled vitába szállni vakmerő dolog, mert igencsak jobban tudsz (majdnem) mindent, szinte mindenkinél....
 A kisebb rúdmágnesekkel - a köztük hagyott réssel  (X)- a lengőcséve szellőzése, hűtése sokkal jobb mint egy nagy zárt gyűrűmágnessel, meg itt nem kell agyalni a központosító elem (pille) által okozott esetleges lompresszióról.
(X)= Amennyiben nem kerül bele fémforgács, 3-as anya, stb.

ajaj, dehogy tudok én mindent, ha így lenne, akkor nem itt, és ...
Ezek az érvek világosak. A korábbi légrés-cséve igazítás erős mágnes környezetben nehézsége igaz lehet akkor, ha a mágnes külön, hangszóró kosárba építés előtt van felmágnesezve, viszont a mágnesnek és hangszórónak is az a jobb, ha kész szerelt állapotban van a felmágnesezés, mint ahogy az előző képen mutattad is.
Érdekes, a Lowther féle széles-sávú, nagy-hatásfokú hangszóróknál még nem láttam ilyen többszegmensű, kisebb korongokból összerakott mágnest, azoknál egy db gyűrű a szokásos.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




Ami a több kicsi rúd használatát illeti egy naggyal szemben, az pedig az a tény, hogy 6 vagy 8 kicsi mágnes még mindig olcsóbb mint egy -hasonló mágneses térerőt szolgáltató- nagy,

Az általam linkelt Euromagnet mágneskereskedő árlistája alapján éppen hogy fordított az arányosság. Azonos N48 anyagminőségből korongmágneseknél a nagyobb  (80x30mm) térfogatú mágnes fajlagos térfogatára átszámolva pl 0,17Ft/mm3 az ára, egy jóval kisebbé (18x5mm) 0,38Ft/mm3. A kettő közötti méretek fokozatosan változnak a kisebbek felé emelkedik az ár. (Természetesen azonos térfogatot összelehet rakni 2-3db kisebből, a mágneses erő, energia, fluxus lényegeben egyenlő)
Az N48 hasáb mágneseknél még nagyobb a fajlagos áremelkedés a kisebbek felé, miközben azok eleve drágábbak a korongmágneseknél. Pl egy 50x15x15mm mágnes 0,58Ft/mm3, a kicsikből egy 15x15x2mm 4,8Ft/mm3. /Egészen biztos van olyan ártényező is, melyik méretből készül több, melyikből van nagyobb forgalom. Persze az árlista akkor db árat jelöl./

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




Ami a több kicsi rúd használatát illeti egy naggyal szemben, az pedig az a tény, hogy 6 vagy 8 kicsi mágnes még mindig olcsóbb mint egy -hasonló mágneses térerőt szolgáltató- nagy, plusz a neodímium rendkívül törékeny porladékony anyag, így a nagyobb darabok szállítása, kezelése nehézkesebb.

Nem tudom mennyi neodímium mágnes volt már a kezedben, de az egyáltalán nem törékeny, szemben a ferritmágnesekkel. A cégnél készült többször 1000x1200mm felületű (raklapnyi) emelőmágnes ferritből és neodímiumból is, a ferrit hasábokra úgy kellett vigyázni mint a hímestolyásokra, a másik fajta soha nem sérült, amikor óvatlanul két ilyen szupermágnes összeugrott, piszok nagyot csattanva. A szétfeszítéshez is szerszám kellett, mechanikus feszigetéssel sem sérült, esetleg a dolgozó keze.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


erős a gyanúm, a hangszóró gyártók többnyire széria mágnesekkel építkeznek, bőven elegendő a választék, akár ferrit, akár neodímium. Én egyetlen érvet tudok a kisebb neodímium korongok, gyűrűk mellett, mégpedig a nagyméretű szupermágnesekkel iszonyú balesetveszélyes dolgozni. Ahonnan mágnest szokott venni a volt cégem, alkalmanként neodímium hasábokat, a dolgozók között akik a mágneseket csomagolják, felmágnesezik, jellemzően nem hordanak gyűrűt, főleg, mert az ujjaik fogyóeszköz. Eszement nagyot üt két ilyen mágnes ha nem megfelelően távol mozgatják egymástól.
 
https://www.euromagnet.hu/magnes-termek ... box/page:1
 
https://www.euromagnet.hu/magnes-termek ... box/page:1
 
A mágnesek energiája arányos a térfogatával azonos mágnes típuson belül, az ára meg arányos a térfogatával. Tehát azonos mágnes erőt összerakni kisebb mágnesekből nem szokott jelentősen, vagy semmivel olcsóbb lenni.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Hozzáértőt kérdeznék. Mi ennek a mágnes elrendezés előnye az egy nagyobb gyűrű mágnessel szemben? Ezt általában ritkaföldfém szuper mágnesekkel szokták kialakítani.
Nem vagyok hozzá értő, de szerintem két előnye van:
- érdekesebb
- nem kell hozzá legyártatni a mágnesgyűrűt, hanem készen kapható korongokból el lehet készíteni.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Hozzáértőt kérdeznék. Mi ennek a mágnes elrendezés előnye az egy nagyobb gyűrű mágnessel szemben? Ezt általában ritkaföldfém szuper mágnesekkel szokták kialakítani.


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...Utána csak június, mert 20-a Zolinak, 27-e nekem nem jó
 
gondolom most mar legfeljebb junius, de ott mar kezdödnek a nyaralasok.  persze nem loverseny ez, lehet ösz lesz belöle.
 
 
...A teszt értékelésének részletei februárban tesszük közzé, a meghallgatandó zenékkel együtt. Aki jelentkezik a tesztre, az letöltheti előzetesen a zenei teszt anyagot, otthon meghallgathatja, így nem lesz ismeretlen számára a teszteléskor. 
 
az idöpontok (magyaros ? nyilvan nem csak) szépen tolódnak.  az erdeklödesem megvan. nem lehetne a zenei teszt anyagot mar most letöltesre megkapni ?  köszönöm

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Tegnap beszéltem Zolival.
Május 13-a lenne az egyik időpont, Károly válaszára várok.
 
Utána csak június, mert 20-a Zolinak, 27-e nekem nem jó

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: avl2 »



....Károly jelezte, hogy április nem jó neki.
 
Az enyém már szól:

 
többieke hogyan áll ?  jelenlegi allas alapjan mikor lesz összehallgatas ?

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Valami mást néztem
Károly jelezte, hogy április nem jó neki.
 
Az enyém már szól:
 


Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: tanczi »



A hangszórók pénteken érkeznek, kis késéssel.
 
A meghallgatás pontos időpontját megbeszélem a résztvevőkkel.
Április 17. Húsvét, így utána, április 25-én szombat jöhetne szóba.
 
Ár/érték arányban jók a hangszórók.
A PFC a legolcsóbb, a NAC és NRX már árban és minőségben is alternatívája a Seas/SS termékeknek.
 
S

 
Lehet tudni az időpontot?
Áprilisban (nálunk) 22 és 29 a szombat Húsvét után 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”